Results 1 to 9 of 9

Thread: Orlov let-udri milicijo (malo sjutra)narodna

  1. #1
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Orlov let-udri milicijo (malo sjutra)narodna

    Koristio sam search funkciju ali ne nadjoh topik originalni,
    nadam se da ne krsim pravila
    ovo svjedocenje interesantno
    Podgorica - Živim u selu Omerbožovići u Podgorici i nemam pojma o bilo kakvoj terorističkoj organizaciji. Nijesam pripadnik terorističke organizacije. Na izborima, 10. septembra 2006. godine, glasao sam u selu Dinoša, a glasačku kutiju, u ime Demokratskog saveza, čuvao sam u Koćima - izjavio je Vaso Koljčević, jedan od optuženih za pripremanje pobune u Malesiji, na dan parlamentarnih izbora u Crnoj Gori.
    On je juče, pred krivičnim vijećem sudije Ivice Stankovića u Višem sudu u Podgorici, kazao da se sam prijavio istražnom sudiji, nakon što je u "Vijestima" pročitao svoje ime među osumnjičenima za terorizam.
    - Iz štampe sam saznao za hapšenja. Bio sam kući, nijesam bježao. Polovinom naredne sedmice otišao sam na planinu Koštica. Brat je došao, donio novine i rekao mi da je objavljeno kako sam pripadnik terorističke organizacije. U kući smo razgovarali o ovome i odlučili smo da se prijavim istražnom sudiji, sa advokatom Borivojem Đukanovićem. Nakon ispitivanja, sudija Miroslav Bašović me pustio da se branim sa slobode. To ću pamtiti dok sam živ - ispričao je Koljčević.
    On je kazao da je kupio pušku u vrijeme NATO bombardovanja, ali da, kako je kazao, "fala Bogu, iz te puške niko nije ubijen". Koljčević je priznao da je pušku prodao Sokolju Ivanaju. Koljčević je kazao da su netačni navodi optužnice i da nikada nije išao na Kosovo.
    On je u istrazi rekao da je prodao jagnjad da bi kupio poluautomatsku pušku - "papovku", a da je znao šta će ga snaći, bacio bi je u Cijevnu.
    - Neću da odgovaram na pitanja tužioca. Đed mi je pričao da se ovako prema Albancima jedino ponašala srpska vojska 1918. godine - objasnio je Koljčević.
    Maljota Bojović ispričao je da ga je policija uhapsila 15. septembra, u pet sati ujutro, u selu Trgaja, te da su tada korektno postupali.
    - Rekli su mi: "Maljota moraš sa nama". Odveli su me u Centar bezbjednosti u Podgorici. Inspektori su mi rekli da sam se ja spremao da ubijem Ferhata Dinošu, poslanika Demokratske unije Albanaca. Kazali su mi: "Tvoja namjera je bila da srušiš džamiju u Dinoši", te da navodno znaju za naše namjere, jer su nas pratili pet-šest mjeseci. Kada sam to negirao, počeli su da me udaraju gumenim palicama, nogama i rukama, najviše po ramenima i leđima. Odveli su me u neku prostoriju sa ženama, koje su me nagovarale da priznam da sam htio da srušim džamiju: "Hajde Maljota, priznaj da si htio da ubiješ Dinošu". Svojim kamionom prevozim šljunak. U policiji su me pitali da li sam nešto prevozio za okrivljene Đorđa Ivanovića i Sokolja Ivanaja. Oni su me zaista pozvali telefonom i pitali da li imam pijeska i šljunka, te da će me zvati ako im zatreba. U policiji su mi kazali da sam prevozio oružje koje je bilo zamotano u neko crveno ćebe, sakriveno ispod pijeska, ili ispod kamionskog sanduka. Kazao sam da to nije tačno. Rekli su da su me pratili i fotografisali, te da sam na Korita kučka u džakovima prevozio oružje. Odgovorio sam da ne znam o čemu pričaju, da nikada nijesam prevozio oružje, te da nemam ništa da priznam. Policajci su uzvratili govoreći da će naći sredstva kojim će me natjerati da priznam. Donijeli su neki instrument i odmah sam osjetio da me drma struja po vratu. Čuo sam kako govore da se "pojača koliko god može, da bi struja bila jača". Smračilo mi se pred očima. Četiri-pet sati su zahtijevali da im kažem kako sam prevozio oružje i ko mi je to rekao da radim. Rekao sam da samo prevozim građevinski materijal. Opet su mi priključili struju na vrat. I u zgradi Višeg suda su me tukli rukama, nogama i gumenim palicama po leđima, potiljku i rukama. Nijesam pripadnik nikakve organizacije, niti sam čuo da se spremala bilo kakva teroristička organizacija - kazao je Bojović.
    Suđenje se nastavlja danas.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aj potrazi original topic pa da ga spojim sa ovom temom
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovo sa Orlovim letom lici sve sumnjivije i sumnjivije. Na stranu sto se makar polovina naseg multikulturalnog crnogorstva momentalno zgranula nad nikad dovoljno lojalnim Albancima i sto se vecina pizmastog srpstva ugusila od likovanja "we told you so" - ali sto se vise odugovlaci sudski postupak, sve se vise stvara konfuzija u kojoj cvjetaju manipulatori...

    Mada, ako nista drugo - ovaj slucaj je istinski pokazao - koliko stvarno vjerujemo jedni drugima i koliko smo stvarno oslobodjeni nacionalnih predrasuda...

    PS: Mislim da je postojao topic o ovome. Bas bi bilo ok da se spoje ova dva...
    Vecina ljudi je zla

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bijah nacela jedan na ovu temu ako na taj mislite

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...t=tetke+strine

    Od tada nisam pratila sto se dogadja ali slazem se sa Bonjom da je nus produkt svega ovoga vec tu ; poljuljano (i onako krhko) povjerenje i nastavak nametnute fame o Albancima kao o remetilackom elementu gdje god bili. Na ovim prostorima je gotovo legitimno sumnjiciti Albance za sve i svasta pa se javnost nesto puno ne zamara razmisljajuci kako se istraga vodi... I muslimani su isto pogodna meta za dobro zviznut jakim rijecima ali prvoslavni fundamentalizam je zasticen ko mrki medjed.
    Kad puca po svojim krstima policija je brutalna, kad puca po albanskim "onda sigurno ima razloga".
    Naravno da nemam nista protiv toga da policija radi svoj posao ako ima osnove ali ne da ga radi ovako , ne da se ovako tendenciozno stvara atmosfera krivice bez suda, a nemam povjerenja ni u objektivnost ni u metode rada.
    Poslije ovoliko bombasticnih natpisa o albanskim teroristima koje je nasa policija tako uspjesno osujetila jeli moguca ikakva druga presuda osim da budu krivi? Krivi su unaprijed, ili za terorizam ili za blamazu policije sto je jos grdje . A ako i nisu krivi ; duznost im je dovijeka iznova dokazivati koliko su lojalni pa nek trpe ako ne zele da im opet kazemo da su krivi.
    Ako u "orlovom letu" ima i zrno istine trebalo je tome drugacije pristupit i objektivnije prikazat u javnosti ako im je stalo da se u te njihove navode i presude povjeruje kao u objektivne.
    Ja sumnjam da je u slucaju "albanskog teroristickog udruzivanja u Crnoj Gori" od pravosudnih organa a i javnosti moguce ocekivati objektivan epilog a nisam u kategoriji sad direktno napadnutih.
    To da smo svi indirektno zrtve mnogima izgleda jos nije jasno.
    Naljutićemo se ako nas Srbija ne kazni!

  5. #5
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milijana View Post
    To da smo svi indirektno zrtve mnogima izgleda jos nije jasno.
    Bravo, tako je!

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Molio sam i zelio sam da se neko iz Tuzi isprsi- a junaci jesu bili vazda- i kaze nam istinu!
    Jer neceg JESTE BILO, ali koliko je to bilo "maligno" zapravo se nezna. Ne vjerujem u apsolutnu nevinost grupe u kojoj dvojica pozdravljaju uzdignutom pesnicom (kao znakom UCK) ali vjerujem u nevinost POJEDINIH! A mape u kojima je Velika Albanija do Spuza sam ja vidio prije 20 godina! I duboko vjerujem da ima mali dio populacije koji je ZA TU ideju. Ali ovdje se izgleda radi o nekom medjureligijskom sukobu, vrlo specificnom BAS ZA TUZI!
    Ovo malo ko ko nije iz Tuzi i moze da razume iz svih aspekata!
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Jer neceg JESTE BILO, ali koliko je to bilo "maligno" zapravo se nezna.
    Bone,
    ti bi kao pravnik trebao da znas - da je to na SUDU da odluci. A u ovakvoj atmosferi, svi presudjuju.
    Mozda je bilo, mozda nije. Ne znam.
    Ali znam za jedan slican slucaj sa celnicima SDA, Harunom Hadzicem i kompanijom. I tad smo svi bili ubijedjeni da se nesto desilo...
    Vecina ljudi je zla

  8. #8
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    iznad kafane, PG
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvorena je oko toga grozna atmosfera... Osim toga, ovim Albancima, tokom izvjesnog perioda, bila su uskracena sva prava... I sto je najgore - oni su vec krivi, prije presude, cak i prije nego sto je poceo sudski proces...

    Dakle, tu su bile razne zabrane (pocev od zabrane svakog vida komunikacije sa advokatima), potom izbjegavanje odgovora od strane svih relevantnih institucija (iz stampe shvatih da se jedino Ombudsman ponio korektno)... O torturi kakva je ovima priredjena u zatvoru ne treba govoriti, jer nijesu ni prvi ni posljednji kojima se to desava, ili se varam? Ali, opet, mi se mirimo sa tim sto imamo kakve batinase i nasilnike u uniformama, taman kao sto se mirimo sa niz stvari koje se desavaju u ovoj zemlji, a koje ne bi mogle da se prebroje na prstima ni da imamo jos jedan par ruku...

    Ali, govoreci o ovome... Prvo, malo mi je smijesno da je nekakav kukavac (bas kukavac) iz Koća, koji sidje u Tuzi dva puta godisnje, moze da ucestvuje u svemu tome i sl. Citam njihove iskaze u novinama i stvarno ne mogu da povjerujem da bas svi ne govore istinu (stavise, sto vrijeme odmice, cini mi se da medju njima ima niz nevinih ljudi)... Medjutim... Tu je mozda postojalo nesto. Npr. u najmanju ruku sumnjiv je bio iskaz onog profesora (koji je za svesku u kojoj je, prema navodima policije, bio zapisan 'plan', rekao da je 'roman koji pise')...

    Opet - sve je to cudno... Jutro pred izbore, ljudi mahom clanovi Albanske Alternative (oponenti DUA). Potom, nasa vrla policija koja je po kucama tukla sve sto je stigla - od djece do staraca (iako, koliko sam ja upoznat, niko nije pruzao otpor)...

    Ali, sto je gore od svega... Proizvodi se uzasno stanje, u kojem ce biti pojacane predrasude prema Albancima generalno, sto nije dobro. To je evidentno, ali o tome slabo ko u javnosti govori... Onda mi se cini da postoji odredjeni dio populacije, koji kao da je jedva docekao da se to dogodi, pa da razvuku osmijeh ('Bonja the Zmaj' je rekao o tome)...

    A onda dolazimo do sudstva... Jedna od najkorumpiranijih tacaka u ovom drustvu... Izvinjavam se - najkorumpiranija (ne kazem to samo ja, vec i mnogo relevantniji instituti)! I da oni ocekuju nepristrasno sudjenje? Vazi...



    @ Old Bone

    Posto imam bas mnogo poznanika u Tuzima, a ti ocito i sam znas kakva je tamo podjela, onda mozes predvidjeti sto ce ti bilo ko iz Tuzi ili okoline reci... Dakle, sa kim god od Albanaca (katolika) da sam pricao, istakli su da je rijec o politickom sudjenju i da nista sto se nalazi u optuznici nije istinito, dok sa druge strane, kada pricam sa muslimanima, govore da je sve tacno... Medju te dvije konfesije ionako ne vladaju sjajni odnosi, pa ce 'Orlov let' najvise stetiti njima i njihovim medjusobnim odnosima. Jaz medju njima ce se jos vise produbiti...

    Sto se tice mape 'Velike Albanije', gledao sam i ja to... Prvo, nema sto da 'duboko vjerujes' da ima pristalica toga u Tuzima. Ima. Ali, tu su i 'Velike Srbije', 'Velike Hrvatske' i sl, pa i one imaju svojih 'poklonika' svuda... Prema tome, to je, nazalost, normalna pojava... Ipak, mislim da procenat takvih u Tuzima nije jak.

    Uzdignuta pesnica ne mora biti 'znak' UCK. Ali, opet... Ne znam - ovdje je izgleda normalno kad na ulici, na utakmici i sl. vidimo ljude sa majicom 'RADOVAN KARADZIC - JEDAN JE SIN NAS' (kao da su ljudi oguglali na to, pa sad prodjemo pijacom i vidimo te majice i sve je OK) i sl. ali kad se uzdigne pesnica odmah se pomisli na UCK (i nista drugo?!) i onda se zgrazavamo... (ne govorim o tebi, ili o sebi, vec o dobrom dijelu populacije)

    Toliko... I da, Milijana - svaka cast za gornji post.

    HARI KRISNA JE MOJ IDOL! HARI, NABAVI MI JEDNU ANIMACIJU STO MASE BARJAKOM, HOCU DA BUDEM KAO TI!

  9. #9
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    In the arse of the region...
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Ovo sa Orlovim letom lici sve sumnjivije i sumnjivije. Na stranu sto se makar polovina naseg multikulturalnog crnogorstva momentalno zgranula nad nikad dovoljno lojalnim Albancima i sto se vecina pizmastog srpstva ugusila od likovanja "we told you so" - ali sto se vise odugovlaci sudski postupak, sve se vise stvara konfuzija u kojoj cvjetaju manipulatori...

    Mada, ako nista drugo - ovaj slucaj je istinski pokazao - koliko stvarno vjerujemo jedni drugima i koliko smo stvarno oslobodjeni nacionalnih predrasuda...

    PS: Mislim da je postojao topic o ovome. Bas bi bilo ok da se spoje ova dva...
    Odje se kod nas ljudi ne poznaju dovoljno, to je ono sto je najsmjesnije od svega, alii najpateticnije. Zive pravoslavni i muslimanski ljudi iste krvi i jezika, i nama bliski malisori,koji su katolici i muslimani, zivimo odje svi vjekovima zajedno a ne znamo se uopste to je sprdnja :mrgreen:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 130
    Last Post: 17-10-09, 14:26
  2. Sexy vicevi...
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-06, 21:46
  3. udri milicijo SPECIAL EDITION
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 20-08-04, 12:14
  4. S V A S T A R A
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 21-05-04, 13:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •