Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 78

Thread: Crna Gora nije mjesto za biznis

  1. #1
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default Crna Gora nije mjesto za biznis


  2. #2
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Realno, bez ruske prepotencije i na putu ka istini...posebno je doar savjet lika: "Ako hoćeš da zaradiš ne treba da kritikuješ mentalitet, već da ga iskoristiš", kao što je on iskoristio preporuke porodice porodici, kao tipično našu crtu.


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  3. #3
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Realno, bez ruske prepotencije i na putu ka istini...posebno je doar savjet lika: "Ako hoćeš da zaradiš ne treba da kritikuješ mentalitet, već da ga iskoristiš", kao što je on iskoristio preporuke porodice porodici, kao tipično našu crtu.
    Pozdrav,
    Cuj, Bone. Nisan jedan od tih Rusa koji stalno borave u Crnu Goru, jer dolazin odje samo nekoliko puta tijekom godine. Ali i ja san vec shvatio da u Crnu Goru ne mozes nisto osim grijanja na suncu te uzivanja u ljepotama prirode

    Crna Gora NIJE zemlja za biznis u nikakvom smislu, nazalost. I onaj tko ce shvatit onu specificnost zemlje sacuvat ce i vrime i novac.

    Moj je zivot na CT prelip i presretan. Imam najbolje susjede u svitu - porodicu Gazivoda! Na CT san upoznao puno ljude, prave Crnogorce, s kojim sad druzim i prijateljstvujem. Iako nisan pravoslavac bio san sretan upoznat Njegovo Blazenstvo Mitropolita Mihajla, Sretena Vujovica, i puno puno drugijeh ljudi (poseban pozdrav za ekipu iz Vinoteke na Njegosevoj )
    Last edited by A+A; 23-06-13 at 10:09.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Cuj, Bone. Nisan jedan od tih Rusa koji stalno borave u Crnu Goru, jer dolazin odje samo nekoliko puta tijekom godine. Ali i ja san vec shvatio da u Crnu Goru ne mozes nisto osim grijanja na suncu te uzivanja u ljepotama prirode

    Crna Gora NIJE zemlja za biznis u nikakvom smislu, nazalost. I onaj tko ce shvatit onu specificnost zemlje sacuvat ce i vrime i novac.

    Moj je zivot na CT prelip i presretan. Imam najbolje susjede u svitu - porodicu Gazivoda! Na CT san upoznao puno ljude, prave Crnogorce, s kojim sad druzim i prijateljstvujem. Iako nisan pravoslavac bio san sretan upoznat Njegovo Blazenstvo Mitropolita Mihajla, Sretena Vujovica, i puno puno drugijeh ljudi (poseban pozdrav za ekipu iz Vinoteke na Njegosevoj )
    Čuj A+A,
    Budi siguran da Gazivode nisu jedini koji vole Ruse...80% nas Ruse voli!

    Ako smatraš da MNE nije mjesto za biznis, možeš samo konstatovati da A SADA NIJE, ali to ne znači da neće biti odlično mjesto za vodjenje finansijskih transakcija, za jedno 5 do 6 godina-to je neki naš optimalni srednjeročni plan, koji je veoma održiv...pa je zato i Alber od Monaka ovdje bio, pored ostalog.

    Za sada od Rusa i drugih stranaca-doseljenika Crnogorci u principu očekuju da oni svoje pare zarade negdje drugo, pa da dio tih para ovdje potroše...
    plaćajući najljepšu klimu, okruženje, izuzetnu sigurnost (da djak prvog osnovne može zaustaviti taksi bez ikakvog straha, kako divno opisa onaj intervjuisani novi komšija Rus tu sigurnost življenja, koja je tako rijetka u danešnje vrijeme). Nego, Boga mi ništa vam ne bi falilo da i vi malo naučite od nas, i da uvidite odredenu ljepotu onog mediteranskog:"Polako, završiće se, ako smo ljudi..:".
    Ako ti je lakše, ja sam svoj na svojemu i to niko nije ni pokušao da opovrgne, ali uvjek se sjetim da sam ipak DOŠAO OVDJE I DA SU ME OVDJE RODJENI CRNOGORCI PRIMILI ČOJSKI I SOJSKI. TO I DAN DANAS CIJENIM I STALNO POKUŠAVAM- ZA UZVRAT- DA SA DUBOKIM POŠTOVANJEM MENTALITETA, UKLOPIM NEKE SVJETSKE STANDARDE SA CRNOGORSKIM NAČINOM ŽIVOTA.....DA POKAŽEM PRIMJEROM KAKO BI, MOŽDA, BILO DOBRO DA I ONI PRIHVATE NEKA BONE-OVA ŽIVOTNA ISKUSTVA.... JER JE BONE "SVJETSKI A NAŠ", KAO I MOJ MILOVAN I PAR DRUGIH CIJENJENIH FORUMAŠA, KOJI BI IPAK TREBALI DA BUDU PRIHVAĆENI OD RODJENIH CRNOGORACA KAO NEKA VRSTA UZORA (od onih koji uopšte žele da se prilagodjevaju EU i svijetu).

    I nemojte mi mnogo kritikovat MNE, jer ste vi Rusi daleko od savršenog!

    Juče, baš juče sam proveo par sati sa gostima iz Moskve-(pozdrav Samoylenko-vima i dobar odmor u Budvi i Dubrovniku! )-i trenutno sam solidno verziran što se u Rusiji (Moskvi posebno) radi i kako se živi....puni su i Rusi kontraverzija, laži, podjela...Život je mnogo teži nego što ekonomski pokazatelji ukazuju, jer ELITA UZIMA 80% PROFITA koji ostane posle servisiranja države, a inženjerima, uslužnim djelatnostima, seljacima itd. ostaje u najbolju ruku za standard kao u MNE. Moskva je nešto drugo, ali to je samo par miliona elite i cijele Rusije koji žive zaista svjetskim standardom. Broj srednje klase koja je napravila malo veće pare se značajno smanjio, a MILOSTI NEMA!
    Ili je možda dobro što se oni malo uspješniji BUKVALNO OPUČAJU radeći po 10 sati 6 dana nedjeljno..a nekada i 12? MENI TO NIJE BAŠ PREDOBAR ŽIVOT!

    Dakle, budi ti širokog srca i poštuj ovu ariju, ovaj vazdih, ovu hranu (od koje nema alergija još uvjek , kako fino reče ona majka mladoga momčića kojem su u MNE prestale sve alergije od hrane, koje su ga u Moskvi mučile od rodjenja), pa i ovu filozofiju života, u kojoj IMA NEŠTO VRLO VRIJEDNO. Sjetim se prve lekcije koju sam u MNE dobio prije 50 godina od pok. baba Mile: "Zgodnica (kako me zvala ) ispravi se jadan, kad ti je Bog dao da imaš što da ispraviš i pokažeš "...tako crnogorski i tako duboko, na neki način...u svakom slučaju ta lekcija se evo pamti cio život, jer u konačnom znači-Daj svoj maksimum u svemu, pa i u izgledu i stavu!

    Sudbina ti je da živiš u zemlji u kojoj sve veći postotak stanovnika LAGANO ALI SIGURNO PRIHVATA EVROPSKE STANDARDE U RADU I PONAŠANJU...ali i to treba da čine sa mjerom i DO GRANICE,jer nije EU dostojna da mi izgubimo sebe....naš je život još uvjek bliži Božjoj harmoniji nego živoz jednog Njujorkera ili Moskovljanina...samo "Evropljanin a naš" je pravi uspjeh!

    ***

    Ali da ne budem pogrešno shvaćen:SVJESTAN SAM JA DOBRO SVIH NEDOSTATAKA MNE!
    Ja i dalje upućujem mlade ljude da pogledaju moj "moto"-"..i vrijeme je da posle par stotina godina počnemo sa malo rada", jer je taj moto 100% tačan i životno potreban za dalju evoluciju MNE. Ipak, ponovo ističem da sve, pa i način rada, treba usvajati EVOLUTIVNO I NA NAČIN DA SE SAČUVA NAŠA SAMOBITNOST! Ali poštovati strana iskustva, poštovati dokazane veličine, ljude sa nesumnjivim rezultatom, ne viriti mnogo preko tudjega plota, ne popustiti svojim slabostima i tako tipičnim za nas zlom rezonu :"Kako ...tamo on...može da bude profesor na Sorboni, kad se sa mnom kupao go i kada smo zajedno pišali u Moraču(prije 35 godina, naravno)" ....E PA MOŽE! VIŠE NISTE JEDNAKI, PA ČAK NI SLIČNI, NI U ZNANJU, NI U MJESTU NA SVJETSKOM TRŽIŠTU RADA I SPOSOBNOSTI!

    VELIKA JE MUKA ŠTO CRNOGORCI BRZO ZABORAVLJAJU KO IH JE UČIO I NAUČIO,ŠTO NE POŠTUJU I NEMAJU ZAHVALNOSTI KOLIKO BI TREBALI, ŠTO IM AMBICIJA NE DA DA SE POSTAVE NA PRAVI NAČIN PREMA AUTORITETIMA....TO ĆE IH SKUPO KOŠTATI, AKO SE NE PROMIJENE!
    Kad vidim to nepoštovanje (koje se stiče porodičnim vaspitanjem , zapravo), pretjeranu pokornost u početku, koja prelazi u preteranu slobodu, pa i drskost, totalno odsustvo memorije i zahvalnosti prema onome ko mu je učinio dobro u prošlosti..a to najčešće ide sa bezočnom spremnošću da za svoje kilo mesa sa lakoćom zakolje tudje tele-odmah se sjetim riječi velikoga čovjeka, koji mi je bio jedan od učitelja u ranoj mladosti-dr Mihaila Boškovića, adv, i narodnog poslanika prije rata, kao i moga oca , koji je ovu čudnu filozofiju "aminovao" u cjelosti: "Tanjevina je to moj ....., a od tanjevine nikad čovjeka na duže vrijeme...kad ti je najpotrebnije-iznevjeriće te!"....pa konačno "Od sirote samo sramota!" ....Da pojasnim:"Tanjevina" je potomak loših porodičnih prilika (da ne kažem "kuća"), koji nije dobio pravo visoko-etično crnogorsko vaspitanje. To vaspitanje nikako nije bilo vezano za uspješne i bogate očeve i djedove-naprotiv!-mogle su da ga usade još odlučnije nekad brojne samohrane crnogorske majke, koje su bile materijalno vrlo siromašne, ali duhom beskrajno bogate (recimo Darinka Marka Vešovića, ili majka Jevrema Brkovića (Gorka, bješe li..a nije ni važno), koje su ušle u književne antologije Jugoistočne Evrope . Medjutim, divno je što i "tanjevina" , ako to uvidi i zaželi promjenu, može sebe i te kako uzdići, ličnim trudom, oponašanjem velikih, izraženim poštovanjem i zahvalnošću i sl. Vremenom to i postane njihova prava ličnost, pa na kraju on postane elitni primjerak ljudske vrste, KAKVIH JE CRNA GORA DALA U BROJU KOJI DALEKO NADILAZI NJEN BROJ STANOVNIKA.

    Pozdrav,

    PS

    Nije loše malo filosofije na ovaj blagi nedjeljni dan ...VALJA TO!
    Last edited by Old Bone; 23-06-13 at 15:28.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  5. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,088
    Thanks Thanks Given 
    3,271
    Thanks Thanks Received 
    5,755
    Thanked in
    2,335 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Čuj A+A,
    Budi siguran da Gazivode nisu jedini koji vole Ruse...80% nas vas voli!
    Ako MNE nije mjesto za biznis, možeš govoriti da A SADA NIJE, ali ne znači da neće biti za 5-6 godina odlično mjesto za vodjenje finansijskih transakcija-to je optimalni strdnjeročni plan, veoma održiv, i zato je Alber og Monaka ovdje bio, pored ostalog.

    Za sada od Rusa i drugih Crnogorci očekuju da svoje pare zarade negdje drugo, pa da dio tih para ovdje potroše, plaćajući najljepšu klimu, okruženje, izuzetnu sigurnost (da djak prvog osnovne može zaustaviti taksi, kako divno opisa tu temu onaj intervjuisani novi komšija Rus)...a Boga mi ništa vam ne bi falilo i da malo naučite od nas ljepotu mediteranskog:"Polako, završiće se, akmo smo ljudi..:".

    I nemojte mnogo kritikovat, jer ste vi daleko od savršenog! Juče, baš juče sam proveo par sati sa gostima iz Moskve-(pozdrav Samoylenko-vima i dobar odmor u Budvi i Dubrovniku! )-i trenutno sam solidno verziran što se u Rusiji (Moskvi posebno) radi i kako se živi....puni su i Rusi kontraverzija, laži, podjela...život je mnogo teži nego što ekonomski pokazatelji ukazuju, jer ELITA UZIMA 80% PROFITA koji ostane posle servisiranja države, a inženjerima, uslužnim djelatnostima, seljacima itd. ostaje u najbolju ruku za standard kao u MNE. Moskva je nešto drugo, ali to je samo par miliona elite i cijele Rusije koji žive zaista svjetskim standardom...broj srednje klase koja je napravila malo veće pare se značajno smanjio, a MILOSTI NEMA! Ili je dobro što se BUKVALNO OPUČAJU radeći po 10 sati 6 dana nedjeljno..a nekada i 12? MENI NIJE TO DOBAR ŽIVOT!

    Dakle, budi ti širokog srca i poštuj ovu ariju, ovaj vazdih, ovu hranu (od koje nema alergija još uvjek ), a u kojoj sve veći postotak stanovnika LAGANO ALI SIGURNO PRIHVATA EVROPSKE STANDARDE U RADU I PONAŠANJU. A i to DO GRANICE,jer nije EU dostojna da mi izgubimo sebe, jer naš život još uvjek je bliži Božjoj harmoniji nego živom Njujorkera ili Moskovljanina.

    Ali ja i dalje upućujem mlade ljude da pogledaju moj "moto"-"..i vrijeme je da posle par stotina godina počnemo sa malo rada", jer je 100% tačan, ali usvajati ga EVOLUTIVNO, NA NAČIN DA SE SAČUVA NAŠA SAMOBITNOST!


    Pozdrav,
    Ne znam na cemu baziras misljenje da ce za 5-6 godina CG bit ''odlicno'' mjesto za biznis. Od 2006 je proslo 7 godina i od silne price kako ce nakon nezavisnosti procvjetat sve i stvorit se evropski ambijent za 5 godina, ostade drzava na rubu bankrota sa stanjem koje se pogorsava iz dana u dan, i bez ikakve vizije kako popravit stvari.


    ''A i to DO GRANICE,jer nije EU dostojna da mi izgubimo sebe, jer naš život još uvjek je bliži Božjoj harmoniji nego živom Njujorkera ili Moskovljanina.''

    Ovo ne znam sto znaci. Bozja harmonija? Mislis puko prezivljavanje iz mjeseca u mjesec? A pod zivotom njujorkera i moskovljanina mislim da podrazumijevas rad 10-12 sati dnevno.
    Evo ja radim po 10 sati dnevno i nikad mi lakse nije padalo. Teze mi je padalo onih 7-8 sati u cg jer je rad vecine ljudi toliko bezvrijedan i puko tracenje vremena, da ne pominjemo kako je plata misaona imenica. A ovdje makar znas sto radis i koliko stvaras i covjek ima perspektivu da bude kompetitivan na svjetskom nivou.
    Daleko kuca svakom normalnom mladom covjeku od CG, a onima koji su tamo, nadam se da ce uspjet da nadju mir.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne znam na cemu baziras misljenje da ce za 5-6 godina CG bit ''odlicno'' mjesto za biznis. Od 2006 je proslo 7 godina i od silne price kako ce nakon nezavisnosti procvjetat sve i stvorit se evropski ambijent za 5 godina, ostade drzava na rubu bankrota sa stanjem koje se pogorsava iz dana u dan, i bez ikakve vizije kako popravit stvari.


    ''A i to DO GRANICE,jer nije EU dostojna da mi izgubimo sebe, jer naš život još uvjek je bliži Božjoj harmoniji nego živom Njujorkera ili Moskovljanina.''

    Ovo ne znam sto znaci. Bozja harmonija? Mislis puko prezivljavanje iz mjeseca u mjesec? A pod zivotom njujorkera i moskovljanina mislim da podrazumijevas rad 10-12 sati dnevno.
    Evo ja radim po 10 sati dnevno i nikad mi lakse nije padalo. Teze mi je padalo onih 7-8 sati u cg jer je rad vecine ljudi toliko bezvrijedan i puko tracenje vremena, da ne pominjemo kako je plata misaona imenica. A ovdje makar znas sto radis i koliko stvaras i covjek ima perspektivu da bude kompetitivan na svjetskom nivou.
    Daleko kuca svakom normalnom mladom covjeku od CG, a onima koji su tamo, nadam se da ce uspjet da nadju mir.
    Vala mi je milo da si stekao duhovni mir tamo, jer ga u MNE fakat nisi imao...a ja stojim iza svake riječi koju sam napisao.

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Postovani Bone,
    za 5-6 godina se ne mijenja nas mentalitet a on je (nazalost u vecini) doslovno ovakav
    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Slučaj prvi: Jučer vozim šestero Izraelaca s aerodroma u Čilipima do marine u Budvi. Na ulazu u marinu rampa. Kapetan jahte moli radnika da digne rampu da gosti (prosjek 60-65 godfina) ne pješače tih 400 metara sa 6 velikih kofera. Radnik zove šefa, a šef ne dozvoljava ulazak kombija stranih tablica. Gostima razočarenje i pješačenje s 20 kg teškim koferima, a Crnoj Gori velika sramota.
    Polako ali postajemo pravi specijalisti da pokvarimo i prvi i drugi i ko zna koji utisak. Prije dvije godine grupa ne bas sporednih ljudi iz Njemacke bila je u Queen of Montenegro i bili odusevljeni bas svim sto im pruzeno i sto vidjeli. Jedan od tih se vratio da pokusa neki biznis, parkirao kola ispred banke u Budvi i divota.
    Vratio se a tamo ni kola ni policajca, portir nista nije vidio i da slucajni prolaznik (opet slucajno Rus) nije rekao da odatle obicno pauk nosi auto. Bilo bi logicno da ga vlasnika saceka nekakav sluzbenik, a zbilja svaki stranac zna dje se odnose auta i kako tamo doći. Moguće da ima znak o zabrani parkiranja i niko mu nije kriv ako nije vidio, ali ako oni ostete auto tovareći na pauka i poslije tvrde da to vec bilo onda....
    Efekat je da taj stranac svoje pare i biznis odradio na Pasmanu i vise ga ni motkom niko ne bi natjera da dodje u Crnu Goru. To sto pricaju nasa laprdala i nema neke stete, ali on se utiscima dijeli sa malo imucnijim i malo znacajnijim. Ponekad za dobro odradjen posao ne treba bas nikako ulaganje osim malo mozga i ljudskog odnosa, a sa tim smo tankiiiii.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Bone, samo ti mi nabroji poduzeca koja su blia USPJESNA. Sa ulaganjima iz inozemstva?
    Jel' ona mljekera koju je bankrotirao neki Irac, jel' KAP?

    Ali da ne budem pogrešno shvaćen:SVJESTAN SAM JA DOBRO SVIH NEDOSTATAKA MNE!
    MNE-stanovnistvo ima samo jedan jedini nedostatak - pogresan osjecaj izabranosti i izuzetnosti, cini mi se.
    Last edited by A+A; 23-06-13 at 16:30.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uspjesna je firma
    Daido Metal Kotor AD

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,088
    Thanks Thanks Given 
    3,271
    Thanks Thanks Received 
    5,755
    Thanked in
    2,335 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Vala mi je milo da si stekao duhovni mir tamo, jer ga u MNE fakat nisi imao...a ja stojim iza svake riječi koju sam napisao.

    Pozdrav,
    Zivi bili pa vidjeli sto ce bit, a ja se nadam da ces ti bit u pravu, zarad ovih mojih sto su tamo ostali, da im se makar nesto popravi. Ne ceram ja nikome inat, samo pokusavam realan bit.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Dakle, budi ti širokog srca i poštuj ovu ariju, ovaj vazdih, ovu hranu (od koje nema alergija još uvjek , kako fino reče ona majka mladoga momčića kojem su u MNE prestale sve alergije od hrane, koje su ga u Moskvi mučile od rodjenja), pa i ovu filozofiju života, u kojoj IMA NEŠTO VRLO VRIJEDNO. Sjetim se prve lekcije koju sam u MNE dobio prije 50 godina od pok. baba Mile: "Zgodnica (kako me zvala ) ispravi se jadan, kad ti je Bog dao da imaš što da ispraviš i pokažeš "...tako crnogorski i tako duboko, na neki način...u svakom slučaju ta lekcija se evo pamti cio život, jer u konačnom znači-Daj svoj maksimum u svemu, pa i u izgledu i stavu!

    Nije loše malo filosofije na ovaj blagi nedjeljni dan ...VALJA TO!
    Mislin da u Rusiji nema nijedan drugi lik koji bi toliko navijao za CG k'o sto sam ja!
    Postao san dio ove zemlje i puno uzivan u tome. Ali duboko postovanje ne znaci zatvaranje ociju, dakle ponovit cu: Crna Gora NIJE misto za poslovnu djelatnost ... nazalost.
    PS Uskoro ce Hrvatska otvorit trziste nekretnina za ruske fizicke osobe. Onda izgubit cete nas. Sigurno. Bit ce kraj one omiljene crnogorske price "Rusi ovo-ono, ovamo-onamo" ...
    Sto cete vi?
    Di cete vi?

  12. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Mislin da u Rusiji nema nijedan drugi lik koji bi toliko navijao za CG k'o sto sam ja!
    Postao san dio ove zemlje i puno uzivan u tome. Ali duboko postovanje ne znaci zatvaranje ociju, dakle ponovit cu: Crna Gora NIJE misto za poslovnu djelatnost ... nazalost.
    PS Uskoro ce Hrvatska otvorit trziste nekretnina za ruske fizicke osobe. Onda izgubit cete nas. Sigurno. Bit ce kraj one omiljene crnogorske price "Rusi ovo-ono, ovamo-onamo" ...
    Sto cete vi?
    Di cete vi?
    Auuu A+A...nemoj da potežeš na taj način i tim tonom pitanje koje Rusi periodično postavljaju od kneza Dolgorukoga u vezi Šćepana malog, preko ruskih konzula Jeremije Gagića i Konstantina Rodofinikina, pa do ambasadora Konjuzina (mada je on pitao isto pitanje tonom za nijansu ugladjenijim od tebe)-sve isto pitanje, istim tvojim nadobudnim tonom formulisano!

    Kad tako pitaš Bone-u se nameće samo jedan odgovor, koji se takodje ciklično ponavlja: "Dako preteknemo nekako!"...Putuj igumane i ne pitaj za namastir .


    Valjali nam jeste...vjekovima...volimo vas....vjekovima....ALI SMO MOGLI BEZ VAS, AKO VEĆ MORAMO, OD ŠĆEPANA MALOG, PREKO PETRA II I KNJAZA DANILA, PA MOŽEMO I DANAS, I TO MNOGO LAKŠE!

    Znaš, vama je sudbina da daleko najviše prava imate na zastavu sa dvoglavim orlom, koji jednom glavom gleda prema istoku-Kini(preko 4.000 km duga granica), Japanu (na čija ste Kurilska i Sahalnska ostrva ušli 1945.), a drugom glavom prema zapadu-"prekouralskoj Rusiji", koja je Evropa.

    Mi, medjutim, nemamo baš nikakve veze sa Azijom i ne možemo imati istovjetne interese!

    MI SMO ZEMLJA MEDITERANSKOG MORA, SA MEDITERANSKIM EVROPSKIM OKRUŽENJEM, a svaka veza sa kontinentalnom istočnom Evropom je srpsko-ruska šema i dilema, koja nas u principu samo zbunjuje i koči, čistom nostalgijom prema "pravoslavnoj braći", koja je u politici vrlo nepoželjna....tu vezu danas forsira još samo SPC i više niko, jer je u Srbiji konačno pobijedila "zemaljska Srbija", kako reče Dačić.

    Nama je pogotovo veza sa Evropom, preko Jadransko-jonske magistrale, prava budućnost i cilj....koji ćemo dostići za 10 godina.....Nije to puno u istoriji jedne zemlje i naroda!


    A vas volimo, i svi naši Ruso-Crnogorci biće i ostaće sa skoro istim pravom kao lokalci, voljeni i poštovani...ALI KAO GOSTI U NAŠOJ ZEMLJI, A NE KAO GOSPODARI! TAKO, JALI NIKAKO!

    Pozdrav,

    PS
    A za KAP ste postupili kao "ništaroba"..... svakako ne kao što postupa prijatelj...na moje veliko iznenadjenje i žalost!
    Ne iznenadjuje me svaštočinja u biznisu Oljeg Deripaska (koji je naš sugradjanin, koji je napravio vilu u CG, i kojeg kao takvog poštujem), ali me iznenadjuje Sergej Šojgu, veliki Putin i oni koji su bez trunke kolebanja otpisuju i CG i "prijatelje" u CG , za minimalne cifre....Ma nema probema....znao je i znaće DJukanović i to da nekako prebrodi...lakše će mu biti to da prebrodi od sankcija i Miloševića, koji je cio svijet bio zabavio o jadu, a na maloj CG i Djukanoviću je polomio zube! Zato A+A od mene poruka sa početka posta i veliki
    Last edited by Old Bone; 23-06-13 at 20:46.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Bone, samo ti mi nabroji poduzeca koja su blia USPJESNA. Sa ulaganjima iz inozemstva?
    Jel' ona mljekera koju je bankrotirao neki Irac, jel' KAP?


    MNE-stanovnistvo ima samo jedan jedini nedostatak - pogresan osjecaj izabranosti i izuzetnosti, cini mi se.
    Pivara "Trebjesa", "Daido", "Politropus Alternative", sve u Tivtu, na čelu sa "Adriatic MArinas", 5-6 hotela visoke klase na Budvankosj rivijeri, počev sa "Splendid"...a sve energetske kompanije će na srednje staze napraviti dobre pare, budi siguran u to...A TEK ĆE IH BITI, I TO BRZO (često i te nove nabrajam:Od "Boka Group", preko svih na Luštici ( a ima ih 5 valjda, od "Orascom", preko "Limon Inv", do "Arza" /koja je u nepoznatoj mi šemi Barovića sa strancima, koliko znam/, "Norex Managment", onda ona druga za golf, zanboravio sam ime...), pa nove investicije Azera u HN, Arapa u "Kraljičina plaža"-SVE JE TO PROŠLO NEKOLIKO DUE DILLIGENCE I FEASIBILITY STUDY-ES I SIGURNO ĆE BITI PROFITABILNO!)

    To ja "na prvu loptu"!

    Je li OK? Ipak smo mi mala,baš mala zemlja
    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 23-06-13 at 20:38.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  14. #14
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Azeri su ponudili mediteranskom zdravstvenom centru(banji igalo) da zakupe do 300 soba,naravno + zdravstveni program+ sportski itd.. na 3 godine.Nova faza banje ima oko 400 soba,tako da su nedoumice velike,jer je tu norveški program.No,iako je kriza,strateške se odluke moraju donositi.Mediteranski centar je pun ko šipak.Kapital ne trpi miletisanja,sindikate,vizije raznih experata itd...
    Azeri i preko posrednika iteresuju se za Vektra Boku.S obzirom da su oni vlasnici kapitala,a operatori iz Dubaia,ne bi časa časio...
    Last edited by minjo; 23-06-13 at 21:30.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  15. #15
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    To kakvo smo mjesto za biznis vise vide svi, moguce da zato biznis inicijativa jedva da ima ili bolje reci nema.

  16. #16
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Auuu A+A...nemoj da potežeš na taj način i tim tonom pitanje koje Rusi periodično postavljaju od kneza Dolgorukoga u vezi Šćepana malog, preko ruskih konzula Jeremije Gagića i Konstantina Rodofinikina, pa do ambasadora Konjuzina (mada je on pitao isto pitanje tonom za nijansu ugladjenijim od tebe)-sve isto pitanje, istim tvojim nadobudnim tonom formulisano!
    Nisam zelio nitkoga uvrijedit iliti bahato djelit lekcije o gospodarstvu. Takodjer ne zelim rec da mi Rusi zasluzujemo neki poseban odnos od strane Crnogoraca samo na osnovu nekih povijesnih dogadjaja u prethodnim stoljecima
    Ali stavarno se cudim onom "mitu novog vremena" da se Rusi u CG "ponasaju kao GOSPODARI".
    Jesmo gosti tu. Gosti koji vole ovu zemlju i istovremeno vide sve mane i nedostatke.
    I jedan je od nedostatka odsutstvo poslovnog ambijenta.
    Uzgred moj je stav da Rusi koji dolaze u CG trebaju bit svesni toga i ne trebaju se bavit iluzijama a posebito pravit konkurenciju za mjestane iliti zauzimat radna mjesta.
    Optimalni je posao za strance u CG stvarno onaj udaljeni frilanserski. Onda covjek moze slobodno zaradjivat pare u inozemstvu i trosit u CG. Samo bi bilobolje kad nebismo trebali registrirat lazna poduzeca sa ciljom dobijanja odobrenja boravka na dugi rok.
    Last edited by A+A; 24-06-13 at 07:03.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Nisam zelio nitkoga uvrijedit iliti bahato djelit lekcije o gospodarstvu. Takodjer ne zelim rec da mi Rusi zasluzujemo neki poseban odnos od strane Crnogoraca samo na osnovu nekih povijesnih dogadjaja u prethodnim stoljecima
    Ali stavarno se cudim onom "mitu novog vremena" da se Rusi u CG "ponasaju kao GOSPODARI".
    Jesmo gosti tu. Gosti koji vole ovu zemlju i istovremeno vide sve mane i nedostatke.
    I jedan je od nedostatka odsutstvo poslovnog ambijenta.
    Uzgred moj je stav da Rusi koji dolaze u CG trebaju bit svesni toga i ne trebaju se bavit iluzijama a posebito pravit konkurenciju za mjestane iliti zauzimat radna mjesta.
    Optimalni je posao za strance u CG stvarno onaj udaljeni frilanserski. Onda covjek moze slobodno zaradjivat pare u inozemstvu i trosit u CG. Samo bi bilobolje kad nebismo trebali registrirat lazna poduzeca sa ciljom dobijanja odobrenja boravka na dugi rok.

    Approved by Bone!


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da lezim na MILIJARDE, i pored dokazane ljubavi za CGu,
    jednog centa nebi ulozio u AMBIJENT dje se ljube salteri BIROKRATIJE, ne postuje REVIZOSKA institucija, ulaze INSPEKTORI bez najave i tuze, sude i smude po sopstvenoj PAUSALNOJ PROCJENI, dje brat brata zajebe kao ZIRANTA,
    dje ti bliznji izkamce pare kupe DJIP i pice pored KREDITORA, i kazu vidji one budale, dje se MEDJUSOBNA POTRAZIVANJA penju na POLA MILIJARDE UZ DRZAVNU MAFIJASKU ASISTENCIJU DJE NEMA LIKVIDIRANJA I STECAJA NESOLVETNIH COMPANIJA,
    jednostavno HIPOKRIZIJA I JAVASLUK, i nema toga PRINCA od MONAKA,
    koji bi nas MASICAMA TAKAm kad vidi kako se posluje u CGi.
    Last edited by milovan; 24-06-13 at 22:00.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  20. #20
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Super, da ako krenu put Hrvatske ti Rusi, ako bog da, da se maknu odavde vise. A mogu i put Albanije lagano. Niko nije vodio racuna o tome da ce oni ostajat odje da zive

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Pivara "Trebjesa", "Daido", "Politropus Alternative", sve u Tivtu, na čelu sa "Adriatic MArinas", 5-6 hotela visoke klase na Budvankosj rivijeri, počev sa "Splendid"...a sve energetske kompanije će na srednje staze napraviti dobre pare, budi siguran u to...A TEK ĆE IH BITI, I TO BRZO (često i te nove nabrajam:Od "Boka Group", preko svih na Luštici ( a ima ih 5 valjda, od "Orascom", preko "Limon Inv", do "Arza" /koja je u nepoznatoj mi šemi Barovića sa strancima, koliko znam/, "Norex Managment", onda ona druga za golf, zanboravio sam ime...), pa nove investicije Azera u HN, Arapa u "Kraljičina plaža"-SVE JE TO PROŠLO NEKOLIKO DUE DILLIGENCE I FEASIBILITY STUDY-ES I SIGURNO ĆE BITI PROFITABILNO!)
    Quote Originally Posted by Old Bone View Post

    To ja "na prvu loptu"!

    Je li OK? Ipak smo mi mala,baš mala zemlja
    Pozdrav,
    Prijatelju, Danska ima 366 000 companija, preduzetnika,
    od toga 66 000 u familijarnom vlasnistvu od druge do desete generacije,
    na 5,6 mil.stanovnika,
    mi bez 30 000 uspjesnih, jer u DANSKU LIKVIDIRAJU NEUSPJESNE PO AUTOMATIZMU,
    mi DRZIMO LESEVE USMRDJELE KOJE UNISTAVALU I PODKRADAJU ZDRAVE KOMPANIJE,
    cudom se velikijem CUDIM, kad znam da si vidio SVIJET UZDUZ I POPRIJEKO,
    da se ZANOSIS KAO SIPARICA ZA BAROVICEM I AZABADZANOM,
    da ce sa NJIMA SVITAT RUJNA ZORA,
    zar ne vidis sa PROZORA,
    sa visine ORJE LUKE,
    kakve su NAS SNASLE MUKE,
    i prosjacke CG, ruke,
    izpruzene put SEIKA,
    pa mu VIKA POGIBE NAM DIKA,
    ne od partizana i CETNIKA,
    no od naseg LOPOVLUKA,
    a KAP posta nasa MUKA,
    po Jevropi PUCE BRUKA,
    sto je MILO UKRA STRUJU,
    na OTROVNU STAO GUJU,
    kad ga ona u NOS PECI,
    niko nece tada MOCI,
    KATASTROFU DA SPRIJECI,
    niti raju SUZNJE TUZNE,
    da lijeci od LUDILA,
    od nasega UQ:RCENOG MILA.
    Last edited by milovan; 25-06-13 at 10:17.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edza View Post
    Super, da ako krenu put Hrvatske ti Rusi, ako bog da, da se maknu odavde vise. A mogu i put Albanije lagano. Niko nije vodio racuna o tome da ce oni ostajat odje da zive
    E pa ni sa tvojim stavom Edža se DUBOKO NE SLAŽEM!

    Rusi su, po meni DOBRODOŠLI, I KAO REZIDENTI I KAO GOSTI....SVE SU POŠTENO PLATILI, LJUDI SU SA SVOJIM SPECIFIČNOSTIMA I MANAMA-KAO I MI,UOSTALOM-I NJIHOVO JE ZAKONSKO I MORALNO PRAVO DA OSTANU I DA BUDU PRIMLJENI, KAO LJUDI-AKO SMO LJUDI! Siguran sam da ima mnogo više Crnogoraca koji dijele moj stav i kojima su Rusi dragi gosti i sugradjani.
    Pušti KAP, to je sve "konjuktura", koja danas jeste onakva kakva je , ali već sjutra nije.....BIZNIS JE *URVA!

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mnogima je draze Rusko hovno, od Jamericke TORTE,
    i ja sam od TE SORTE, volim te BACUSKE, ali za KAP necu lezat POTRBUSKE,
    no oko za oko a ZUB ZA ZUB,
    a ZOVEM NATO MOJE ZLATO,
    da nas brani od PUTINIZMA, kao TITO OD STALJINIZNA,
    nidje ne prijenjaju IZMI, lise humanizma kao za RUSE I CRNOGORCE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #24
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Mnogima je draze Rusko hovno, od Jamericke TORTE,
    i ja sam od TE SORTE, volim te BACUSKE, ali za KAP necu lezat POTRBUSKE,
    no oko za oko a ZUB ZA ZUB,
    a ZOVEM NATO MOJE ZLATO,
    da nas brani od PUTINIZMA, kao TITO OD STALJINIZNA,
    nidje ne prijenjaju IZMI, lise humanizma kao za RUSE I CRNOGORCE.
    Meni sigurno nije draže rusko ***** , a Amere volim takodje, kao najvrijedniju i nasjposobniju naciju ukoliko sde to tiče praktičnosti i vrednoće u kombinaciji, u cilju uspješnog prevazilaženja problema.

    KAP je ruska greška, ali možda njima nije mnogo stalo, možda su riješili da nas malo disciplinuju, ali TO ĆE DOVESTI DO KONTRAPODUKTIVNIH REZULTATA, sa aspekta daljih odnosa....ipak, GODPODA PAMTE, PA SE NE CIJENI NEKO PO JEDNOM POTEZU, NEGO SE CIJENI SERIJA POTEZA...A TAKO GLEDANO MI RUSIMA MNOGO DUGUJEMO!

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  25. #25
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    E pa ni sa tvojim stavom Edža se DUBOKO NE SLAŽEM!

    Rusi su, po meni DOBRODOŠLI, I KAO REZIDENTI I KAO GOSTI....SVE SU POŠTENO PLATILI, LJUDI SU SA SVOJIM SPECIFIČNOSTIMA I MANAMA-KAO I MI,UOSTALOM-I NJIHOVO JE ZAKONSKO I MORALNO PRAVO DA OSTANU I DA BUDU PRIMLJENI, KAO LJUDI-AKO SMO LJUDI! Siguran sam da ima mnogo više Crnogoraca koji dijele moj stav i kojima su Rusi dragi gosti i sugradjani.
    Pušti KAP, to je sve "konjuktura", koja danas jeste onakva kakva je , ali već sjutra nije.....BIZNIS JE *URVA!

    Pozdrav,
    KAP je samo kap u moru sto nas ceka od te sorte. Nemam ja nista protiv Rusa kao takvih. Bile su tu ljetos 3 ruskinje, banule preko kauc surfinga, javile mi se, pokaza sam im Podgoricu, poveo ih da jedu/piju, poveo sam ih svudje dje sam moga, i nasa im smjestaj i sve, bez ikakve koristi za mene, niti sa je trazio niti ocekivao. Nego domacinski kolko sam moga. Ovo si me sad cera da napisem da ne ispane da ih ne podnosim licno.
    Problem je Crna Gora i sto ce da nam rade i sto su nam radili, i kako se ponasaju odje.
    Crnogorci imaju mentaliet domorodaca, ponasaju se ka da im je ovu zemlju neko dao na izvolte. Nista ne cijene. Ne osjecaju se gazdinski u svoju kucu. Nadobudni primitivni Rusi to namirisu jer nisu glupi. I tako se i ponasaju. Za pare sve. Ka na Tajland. Jesi li ti Tajlandjanin?
    Moze se desit a moda sevec i desava, da ce CG imat novu nadobudnu manjinu koja ne y e be zivu silu.
    Crna Gora jedva funkcionise sa svojom pravoslavno-muslimansko-katolickom kompozicijom tradicionalnih grupa. Sto se desava, u CG imamo oko 18 do 20 HILJADA Roma, Askalija, Cergara, Gurbeta, Gabelja, nazovi ih kao oces. Statistikakze da ih ima 6 i kusur iljada, nije tacno i to zna svaka UNDP kanc u CG. To su u ogromnoj vecini drzavljani KOSOVA. Tu su i nemaju namjeru da odu. Otezavaju zivot nama i sebi. parazitiraju na tkivu ove drzavw, koja je i sama sebi teska. \S druge strane, imamo ove nove koji samo dolazei ne trose nista nase ali na gore pomenuti nacin ce stvorit svoje paraelno drustvo, koje mozda vec i imaju. Crna Gora previse slaze kostura u svom ormanu. meni je zao kad vidim kako su ljudi nesvjesni toga.

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 23
    Last Post: 24-04-13, 16:51
  2. Crna Gora nije kriva za tranzit cigareta!
    By Old Bone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 20-05-10, 19:08
  3. Replies: 12
    Last Post: 09-05-09, 22:25
  4. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  5. Ovo nije Crna Gora...mamma miaaaa
    By laciale in forum Putovanja
    Replies: 22
    Last Post: 13-11-06, 00:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •