Page 30 of 48 FirstFirst ... 2026272829303132333440 ... LastLast
Results 726 to 750 of 1190

Thread: Kosovo je priznato !!!!

  1. #726
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,214
    Thanks Thanks Given 
    5,222
    Thanks Thanks Received 
    2,524
    Thanked in
    1,358 Posts

    Default

    O uzalud se trudis nazovi g.din- Sinisam nece shvatit sta si htio rec

  2. #727
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,161
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    2,016
    Thanked in
    868 Posts

    Default

    nema veze, kad sam na ovom topic-u najcesce ni ja ne shvatam, pa mi opet ne fali nista
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  3. #728
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    To uopšte nije srpski forum to je rasistički forum. Ovo ne treba da bude povod za raspirivanje međunacionalne mržnje i citiranje raznoraznih nacista. Čak i reakcije "normalnih" Srba su sada preterane ali i očekivane.

    Ja mislim da je CG u stvari učinila dugoročno uslugu i Srbiji i sebi, više detalja o tome naknadano kad se strasti malo ohlade. Ne bih da me sada proglašavaju za izdajnika i slično, kao što sam rekao tajming je jako bitan. Tu je jedini problem sa odlukom Vlade CG, manji problem za Srbiju nego za Crnogorce. Treba se zapitati u čemu je smisao demokratije i slobode i da citiram genijalnog Štulića, pa ko shvati shvatiće.

    sloboda nije bozije sijeme
    pa da ti ga netko da
    sloboda nije zahvalnica
    procitana abecednim redom
    sloboda nije krilatica reklamnog panoa
    konstruktivna kritika postojeceg stanja
    sloboda je zena
    uzmi je

    sloboda nije podmetanje ideoloski zakrzljale forme
    sloboda nije podmetanje ideoloski bilo kakve forme
    sloboda nije jednostavni domaci zadatak
    ona je svijest o skladu nesklada nesavrsenih ljudi

    sloboda te ceka
    uzmi je

    datumi
    sijecanja
    kontrola lupa vratima
    regularna predstava
    ko ne pamti
    iznova prozivljava

    sloboda nije mizantropski odbaceno kukavicije jaje
    sloboda nije uzajamno milovanje idiotskih glava
    sloboda nije referada stanicnih setaca
    ona je svijest o skladu nesklada nesavrsenih ljudi

    sloboda je zena
    uzmi je
    Veliki Dzoni zaista..ovdje se nadmasio...iz koje mu je ovo pjesme?
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  4. #729
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Visoki predstavnici Vlade Srbije i ministri Ivica Daćić i Vuk Jeremić, potvrdili su da se status običnih građana Crne Gore u Srbiji neće mijenjati bez obzira na priznanje Kosova samo dan nakon velikog uspjeha srpske diplomatije u UN i prolaska rezolucije Srbije.
    Što se tiče Vlade Crne Gore, njihovih bliskih prijatelja, kompanija koje su indirektno ili direktno vezane za njih a nalaze se u Srbiji, nekretnina koje imaju u Srbiji- donijeće se poseban akcioni plan sa posebnim tretmanom i velikom kontrolom.
    To je divna i velika vijest i još jednom -HVALA SRBIJO!
    Građani Crne Gore koji nijesu učestvovali u ovome zahvaljuju se i nadaju da će naši odnosi vremenom ,,ponovo otopliti"...
    Crna Gora i Srbija će ostati dvije najbliže zemlje , dva najbliža naroda, dva velika prijatelja...
    To niko ne može pokvariti.
    Crnogorac kojem Srbi nijesu najbliži narod nije Crnogorac, kao što Srbin kojem Crnogorci nijesu najbliži narod nije Srbin!
    Još jednom hvala i razvijajmo najbolje međudržavne i ljudske odnose!
    Opet ovaj djecko sa deficitom sive mase. Ili je ono bijela?

    Sto mislis ti, djecko?
    I am the one who locks.

  5. #730
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Opet ovaj djecko sa deficitom sive mase. Ili je ono bijela?

    Sto mislis ti, djecko?
    a da ga ignorisete... vidite da mu nije dobro, i mandic ''vojvodic'' bi mu pozavidio, ja sam uvijek pricao da je svaka vrsta nacizma i fasizma stanje umne bolesti i odredjenih kompleksa, obino ludilo, decku treba pomoci nekako... zaista
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  6. #731
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    lijepo je to jedan chovjek srochio
    A ka nije taj Bakovic lijepo srochio...sve mu krrrrrrchi pjevanije...krrrv, krrvavi bodez (uz to i olizani), sablja krrrvava zabijena u ledja............ samo fali na kraju zica i Srebrenica , a nozeva slobodno ima dovoljno.....PUSTA EPIKA NASA
    Last edited by Old Bone; 12-10-08 at 23:40.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  7. #732
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,950
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    264
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    starokoshtu,

    ne vjerujem da si toliko ogranichen da proniknesh u dublje nivoe ove poente,no samo da si toliko bezobrazan u slijepom pracenju SDPDPS politike i programa i da jednostavno ne zhelish da razmotrish posljedice jednog ovakvog china. No,jedino shto te izvlachi je chinjenica da se ne izdvajash iz jedne tuzhne gomile... Jer to nije u programu partije. Chovjek bi ochekivao od nekog intelektualca da ukljuchi zdravorazumsko,racionalno ponashanje i da na osnovu toga donese adekvatno mishljenje...no je odje dostini dovoljno da misle kao i RTCG 1 i da budu kompatibilni sa programom,ostalo je sve na kreditnom odboru...Pi*ke

  8. #733
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Veliki Dzoni zaista..ovdje se nadmasio...iz koje mu je ovo pjesme?
    Sloboda ;-)



    A ne bi bilo loše pogledati i ovo:
    Last edited by ssin; 12-10-08 at 07:27.

  9. #734
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Visoki predstavnici Vlade Srbije i ministri Ivica Daćić i Vuk Jeremić, potvrdili su da se status običnih građana Crne Gore u Srbiji neće mijenjati bez obzira na priznanje Kosova samo dan nakon velikog uspjeha srpske diplomatije u UN i prolaska rezolucije Srbije.
    Što se tiče Vlade Crne Gore, njihovih bliskih prijatelja, kompanija koje su indirektno ili direktno vezane za njih a nalaze se u Srbiji, nekretnina koje imaju u Srbiji- donijeće se poseban akcioni plan sa posebnim tretmanom i velikom kontrolom.
    To je divna i velika vijest i još jednom -HVALA SRBIJO!
    Građani Crne Gore koji nijesu učestvovali u ovome zahvaljuju se i nadaju da će naši odnosi vremenom ,,ponovo otopliti"...
    Crna Gora i Srbija će ostati dvije najbliže zemlje , dva najbliža naroda, dva velika prijatelja...
    To niko ne može pokvariti.
    Crnogorac kojem Srbi nijesu najbliži narod nije Crnogorac, kao što Srbin kojem Crnogorci nijesu najbliži narod nije Srbin!
    Još jednom hvala i razvijajmo najbolje međudržavne i ljudske odnose!
    Ne boj se, ne rade Srbi nista besplatno za nas. Oni tako gaje biracko tijelo prosrpske opozicije u CG.

    NIje Srbima stalo do Crne Gore kao drzave, vec do Crne Gore kao njihove satelit drzave (ako prosrpske partije osvoje vlast) ili do Crne Gore kao njihove teritorije (nadaju se opet nekoj zajednickoj drzavi, dje ce se Beograd pitat za sve).

  10. #735
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Radomir Radevic (pojma nemam ko je ovaj, ali ovako razmisljaju oni iz SNV Momcila Vuksanovica):

    U BRCG je danas kada je crnogorska vlast uz prećutnu podršku crnogorske opozicije priznala nezavisnost Kosova i Metohije najteže biti Crnogorac koji govori srpskim jezikom i Srbo-Crnogorac koji vjeruje da smo jedan dvoimeni narod. Dakle, najteže je biti SNP-ovac ili narodnjak, ako ovih drugih uopšte ima.
    Njima je danas najteže jer su ih razočarali oni kojima su vjerovali, za koje su mislili da nisu onakvi kakvi zaista jesu. Ovi ljudi su zaista vjerovali da Crnogorci neće priznati nezavisnost Kosova i Metohije, da se neće pokloniti zločincima koji su palili crkve i klali Srbe. Oni su vjerovali da po svaku cijenu treba očuvati jedinstvo u BRCG jedinstva radi i nikako ne dozvoliti podjele stabilnosti i dobra Crne Gore radi.
    Ali sada se konačno postavlja pitanje da li treba očuvati jedinstvo naroda i po cijenu Kosmeta? Da li će oni koji nisu odbranili obraz Crne Gore nastaviti da ga brane i da li će i dalje biti jedan dvoimeni narod? Šta će biti različito od prije dvije i po godine kada je pokraden referendum, a BRCG dobila nezavisnost? Da li su ti isti rekli da nisu bili u pravu i povukli se iz javnosti? Da li će to uraditi sada?
    Sa druge strane su oni koji više ne vjeruju Crnogorcima, koji su shvatili da je “Crnogorski nacionalni interes da se prizna nezavisno Kosovo”. Ovi ljudi su shvatili da Crnogorci i Srbi nisu jedan narod i da je BRCG antisrpska tvorevina čiji je osnovni zadatak da pomogne razaranje Srbije. BRCG nije država ovih Srba, oni niti su jedan narod sa Crnogorcima, niti su konstitutivni. Da je i jedno od ovoga tačno, BRCG ne bi mogla da prizna nezavisnost Kosmeta. Ovim Srbima je donekle lakše jer oni jednostavno nisu ni vjerovali Crnogorcima.
    Međutim, ovim Srbima je teško zbog toga što njihov narod u BRCG nije jak da spriječi priznanje nezavisnosti Kosmeta, njima je teško jer su Srbi “izgubljeni u prevodu”. Njima je teško zato što su Srbe u BRCG vodili, a i dalje ih vode lideri "tradicionalni Crnogorci" koji ne umiju ili ne žele da shvate da interes Srba u BRCG nije bolja i ljepša Crna Gora nego bolji položaj svakog pojedinca Srbina. Da njihov zadatak nije da brane čast Crne Gore, već da učine da trećina građana BRCG predstavlja snagu koja može bez problema da spriječi ovakve događaje koji su u suprotnosti sa njihovim interesima i najdubljim uvjerenjima. Jednostavno rečeno interesi Crnogoraca i Srba nisu isti, oni su dijametralno suprotni.
    Srbima u BRCG su danas bliži Bošnjaci od Crnogoraca ako ni zbog čega drugog ono zbog toga što niko od njih nije birao da ne bude Srbin. Oni samo nasleđuju i razvijaju identitet koji su im prenijelii njihovi preci. Svaki Crnogorac, naprotiv, je sam izabrao/la da ne bude Srbin/Srpkinja i da u najtežem trenutku po Srbiju i Srbe uopšte pokaže svoje neprijateljstvo. Danas je konačno jasnije nego ikad da u BRCG postoje Srbi i postoje Crnogorci.
    Ipak, ne sumnjam da će na kraju, posle vjerovatnog istorijskog dogovora Srba i Albanaca, Crnogorci platiti najviše. Vjerovatno njima najsvetijim - državom.
    Nego da se na kraju vratimo “pro-srpskim i jugoslovenskim elementima u BRCG” i da im kažemo da je danas krajnji trenutak da se otvoreno kaže da je svako zalaganje za jedan dvoimeni narod direktno u službi crnogorske asimilacije Srba, a da svako ko i dalje promiše ovu suludu ideju je ili glup ili na platnom spisku crnogorske vlasti.

  11. #736
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo da vi rechem, mene je krivo sto imamo 30% ovakvijeh. Mene je stid od toga.

  12. #737
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,161
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    2,016
    Thanked in
    868 Posts

    Default

    E, još nisam vidio topic đe se ovoliko citirala poezija i muzika... i oni na 'Najljubavnije stihove' bi nam mogli pozaviđet'!

    No aj', da se i ja malo pravim fini, nešto što mene liči na ove naše rane jade:


    Ja sam bio pogrešan
    kad sam ti stavio ruku na rame
    tamo je držao dugo i govorio riječi


    Ja sam bio pogrešan
    kad sam tražio da mi kažes
    koja si strana

    Postoje pravila igre
    ti znas da ne možeš sama
    ispod svih tih zastava sto vijore
    svud oko nas

    Ne postoji mjesto gdje mogla bi stati
    visoko dignuti ruke
    i pjevati našu pjesmu
    i pjevati našu pjesmu

    Protiv volje umiješan
    u staru zavjeru strana
    u staru zavjeru nada
    ja sam jednoga dana
    slučajno našao put

    Ispod svih tih zastava sto vijore
    kapi s oboda, sada padaju
    na uže i gan
    ja sam slobodan
    neka s moga vrata vijori


    Šal od svile

    Nadam se da ovo poetsko antibarjačenje neće niko shvatit' ka' još veću bruku i sramotu, i od ove dosadašnje me već glava boli.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  13. #738
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Citav civilizovani svijet kuka za nedostatkom goriva a oni organizuju protesne voznje.
    Imate li vi ljudi noga da hodate?
    http://www.pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=33032
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  14. #739
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    287
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    E, još nisam vidio topic đe se ovoliko citirala poezija i muzika... i oni na 'Najljubavnije stihove' bi nam mogli pozaviđet'!
    sal od svile...dobra je pjesma cuh je bas jutros na radio, predlazem da dalju diskusiju na ovom topiku nastavimo u stihu...



    Darko Rundek - Sanjam


    Sjedim sam u zagrljaju Sile
    A krila su mi spremna za let
    Sa druge strane
    Nikada i nigdje
    Jedno svjetlo poziva me
    A zemlja je
    Ispod nogu tako njezna
    Gleda me
    I ceka da se predam

    Sto mi to ne da

    Sto mi to ne da
    Ne da mi da krenem na put

    Sto mi to ne da
    Sto mi to ne da
    I tjera me da ostanem tu

    I opet sanjam
    Sanjam

    Hajde sjeti se djecaka koji maglu pije
    Da se skrije od sebe jer nema sa kim
    Ne zna kako da gleda u ponor i maglu
    I kako da slusa taj ogromni zvuk
    Sto se valja
    I nada je sve manja / I sve je tajna

    I opet sanja
    Sanja...
    "...nahrani gladne svojim očima,dodirni dlanom nedodirljive i spasi nas neuhvatljive..."

  15. #740
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    to tu takozvani modrno tehnoloshki protesti. ucerajte ih u jedan autobus, pa na kosovo sh njima

  16. #741
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo View Post
    to tu takozvani modrno tehnoloshki protesti. ucerajte ih u jedan autobus, pa na kosovo sh njima
    Ne mogu, nijesu izvadili vize za Kosovo.

  17. #742
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Peko View Post
    Ne mogu, nijesu izvadili vize za Kosovo.
    neka ih milo proshvercuje, nece mu bit prvi put

  18. #743
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,161
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    2,016
    Thanked in
    868 Posts

    Default

    ... I, da završim svoje učešće ođe, poslužiću se široko rasprostranjenim metodom gradiranja sramota i izdajstava, uz logično citiranje Gorkog Vijenca:

    Najveće bruke i sramote u istoriji Crne Gore su:

    1. Ubistvo Kralja i Otadžbine 1918.g.
    2. Pokolj hiljada muslimana u dolini Lima '42.
    3. Lijeve greške, jame, progoni i denuncijacije od '41.-'48.
    4. Paljevina, pljačka i ubistva dubrovačkih civila '91.
    ( uz makar minijaturni otklon, da na Dubrovačkom, za razliku od ostalih ratišta, nisu zabilježena klanja civila po kućama, te smo oslobođeni makar jednog užasa počinjenog u naše ime )

    Najveće sramote u istoriji Srbije:

    Da ne nabrajam mnogo - svako ko je sposoban da, bilo o Kosovu, bilo o Bosni, bilo o Hrvatskoj, govori sa pozicija samo i isključivo ugroženih srpskih interesa i žrtava, a da se pri tome nikad i ne osvrne, niti pomisli, niti pomene tuđu đecu kopanu u hladnjačama i po Beogradu, vađenu iz srebreničkih šuma ili dvorišta obdaništa u Borovom Selu... taj nije normalan čo'ek i izvor je sramote naroda kome pripada.

    Jednostavno univerzalno načelo koje se odnosi na sve narode, jer smo, prije ikakvih nacionalnih i drugih pripadnosti, prvo ljudi.

    Možda preuranjeno priznanje Kosova od strane Crne Gore, nije imalo nikakvog udjela u onome što je ipak najbitnije - kako je uopšte došlo do toga da se za nezavisnost Kosova glasa. Nikakve tu sramote nema.

    I, ako želimo da drugima kvalifikujemo i kvantifikujemo bruke i sramote, prvo treba da shvatimo i prezremo svoje, da bi uopšte imali prava na to. Isto važi i za citiranje presvijetlog nam Vladike, koji bi nam to prvi zabranio, i, po svoj prilici, odrekao nas se, jer evo već decenijama gazimo po osnovnom kodeksu, etici i moralu koji nam je isti zavještao:

    'kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde...'
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  19. #744
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Peko View Post
    Samo da vi rechem, mene je krivo sto imamo 30% ovakvijeh. Mene je stid od toga.
    Nemoj sad prećerivat. Ima ih "samo" oko 25%
    Mada, ako ćemo pošteno svi bi stali u jedan voz. Za Biograd. Oni ostali su samo zbunjeni, cio život ih uče kako su nekakovi poluSrbi, da im bez Srbije nema života, da ni nema ko više ranit, da "neki" jedva čekaju da ni otmu Crnu Goru no ih bijaše strah od Srbije :yipiiii:..
    Muka je to. Nije se lako budit iz kome u koju su ih saćerali.

  20. #745
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto da se kaze na ovo...

    "Naljutićemo se ako nas Srbija ne kazni!"


    (http://www.glas-javnosti.co.yu/clana...rbija-ne-kazni)
    Naljutićemo se ako nas Srbija ne kazni!

  21. #746
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    oce li se vise zavrsavat ovo da pocinemo
    this is pointless

  22. #747
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    starokoshtu,

    ne vjerujem da si toliko ogranichen da proniknesh u dublje nivoe ove poente,no samo da si toliko bezobrazan u slijepom pracenju SDPDPS politike i programa i da jednostavno ne zhelish da razmotrish posljedice jednog ovakvog china. No,jedino shto te izvlachi je chinjenica da se ne izdvajash iz jedne tuzhne gomile... Jer to nije u programu partije. Chovjek bi ochekivao od nekog intelektualca da ukljuchi zdravorazumsko,racionalno ponashanje i da na osnovu toga donese adekvatno mishljenje...no je odje dostini dovoljno da misle kao i RTCG 1 i da budu kompatibilni sa programom,ostalo je sve na kreditnom odboru...Pi*ke
    Da ne kazes da sam ja pristrasan-SVI KOJI POZNAJU MALO BOLJE NACIN NA KOJI SE DONOSE SVJETSKE ODLUKE I KREIRAJU PRAVCI POLITIKE ISTO MISLE....pa tako misli i Miroslav Lazanski, kojem neces poreci dovoljno *srpskosti* , nadam se. Pa ti razmisli kako to da ja juce i on danas ISTO PRICAMO (u principu), i razmisli jesi li siguran da ti bolje znas ovu materiju od njega i mene koji smo blizu 60 godina, i koji pasionirano pratimo politiku decenijama....on od nje zivi, a ja MORAM znat ta kretanja ako hocu da vrsim svoj posazo kako treba:
    quote POlitika (par recenica izbacio Bone, kako bi stali ovih par komentara mojih):

    АНКА ЈЕ КРИВА ЗА СВЕ


    На Балкану се све политичке „мутљавине“ обављају ноћу
    Изгледало је то попут протеривања совјетских дипломата шпијуна из Лондона осамдесетих година. Ноћ, пригушена светла Улице кнеза Милоша, амбасадорка Црне Горе одевена у црно улази у црну лимузину, ТВ камера фокусира њено бледо, заправо, скоро шокирано лице. Она је управо проглашена „непожељном особом“ у Србији. Влада у Подгорици одлучила је да призна једнострано проглашену државу Косово, и држава Србија је муњевито реаговала, па је сада госпођа Анка Војводић платила цех за све оне који су то учинили нешто раније. Испада да су они који су то урадили раније били паметнији од оних који то раде сада. Албанија је у УН гласала против нас, хоћемо ли протерати и њиховог амбасадора? Срећом за Науру, Палау, Микронезију и Маршалска Острва да немају амбасадоре у Београду. О другима се и не усуђујем да размишљам...
    И влада у Скопљу искористила је ситне сате да призна косовску независност, јер се на Балкану све политичке „мутљавине“ обављају ноћу. Истина, прави доносилац одлуке за Подгорицу и за Скопље налази се у Вашингтону и одлучио је да нам пластично покаже како је релативна наша победа у УН, где смо већином гласова подржани у настојању да проблем Косова и Метохије пребацимо из сфере политике у сферу права. Као да смо заборавили на речи старих Грка, који су још пре 2500 година поручили властодршцима острва Мелос „да у људском друштву аргументи права имају тежину само уколико су супарничке стране једнаке снаге и да ће, ако то није случај, они јачи максимално искористити своју силу, док ће они слабији морати да се повинују“.
    Црна Гора и Македонија су се повиновале диктату из Вашингтона и учиниле то дан после одлучивања у Генералној скупштини УН, што је толико јасна порука САД упућена Србији и међународном праву, на које толико рачунамо, да јаснија и не може бити. И још упућена преко поштара, првих комшија.
    Није ово баш најбоља тема за питање односа морала и права у међународним и међудржавним односима, сасвим је јасно да неке мале државе копирају велике као овце у стаду.
    Виртуелна стварност, дакле, још функционише, проблеме ствара она права стварност. Сложно и заједничко саопштење Подгорице и Скопља, дан после одлуке о захтеву Србије по питању Косова у Генералној скупштини УН, само доприноси јединству у глупости, а не у разноликости, односно то је очита негација самосталности тих држава. Зар није управо у интересу малих земаља да снажно потврде систем норми УН и међународног права, као и да кажу „не“ онима који глупо и тријумфално уништавају тај систем на штету целог света? Јер, криза око Косова није само регионална, већ је и европска и светска.(ocito da nije u najboljem interesu da male balkanske drzavice zatvore ulaz u EU za narednih par godina, umjesto sto ce da Montenegro prime kao kandidata vrlo brzo, NAJVISE ZBOG OVOG PRIZNANJA...(MALO LI JE....sa kojim pravom se trazi zrtva od CG da ne iskoristi takvu priliku, kojoj se nada evo deceniju?!??-ZASTO....ZBOG PRIJATELJSTVA KOJE NIJE POSTOJALO NI PRIJE OVOG PRIZNANJA?...zao mi je ali NIJE POSTOJALO!...Srbi nas bukvalno ne podnose par godina!....to zna onaj ko je malo *surfovao* po forumima I TO JE FAKAT!).
    Ali ni to ne treba da bude bitno I NIJE BITNO u medjunarodnoj politici. Bitna je bila KONKRETNA PONUDA KAO KOMPENZACIJA ZA NEPRIZNAVANJE, KOJA NIJE DATA!....DA JE TO BILO ZAJEDNICKO ULAGANJE U *KORIDOR BAR-BEOGRAD*-TO BI CIO SVIJET RAZUMIO...(VELIKI INTERES NEPRIZNAVANJA JE BIO -KOJI JE BIO ISPOTSHTOVAN..gospodo svjetska, bar VI RAZUMIJETE LOGIKU INTERESA!)....ALI TAKVE PONUDE NIJE BILO i onda ostaje podsjecanje na sve ono sto je USA i EU ucinila za ME, A TO JE TAKO MNOGO, i kao posljdica toga-doslo je i priznanje!


    Вашингтон није сачекао ни 48 сати од одлучивања на Ист Риверу да би приморао Подгорицу и Скопље да признају Приштину. Исувише мишића, а премало интелекта и срца. Уместо европеизације Балкана, добијамо балканизацију Европе. Америка је, заправо, највише понизила Црну Гору и Македонију, с тиме што је то у случају Црне Горе и крађа историје. Иако нисам сигуран колико у тој крађи историје учествује тамошња политичка елита и „бизнисмени“. Проблем Косова створиле су, наравно, стране у сукобу, али су погрешни западни потези последњих година сигурно и друга половина одговорности за ту трагедију. Јер, резултат таквог „посредовања“ на Косову јесте све друго само не демократско друштво.
    Да ли се ова бламажа могла избећи? Можда. Знало се већ дуже време да је Подгорица под великим притиском због Косова. Оним круговима који у Подгорици одлучују о томе, а који имају разне економске и друге интересе у Србији, могло се на време шапнути да постоји опасност да остану без свега тога. И да оно што ће евентуално добити од Вашингтона неће надоместити оно што ће изгубити у Србији. Под условом да таква математика стоји. Како је Владимир Путин решио ствар у Чеченији? Тако што је Чеченима који послују и живе у Русији наложио да утичу на оне доле у Чеченији „да не праве глупости“. Иначе, ништа од „послића“.
    Ако је Србији било стало да Црна Гора не призна Косово, онда се морало на време учинити много више од јавног надања и живљења у нади да до тога неће доћи. (prije par mjeseci sam napisao da MOntenegro treba da cijeni *ponude* i da izabere onu koja je povoljnija....ocito da srpska nije bila povoljnija od americke, i da je premijer Makedonije najbolja rekao:*Valjda mi iz Vlade i ja , koji sam mnogo , monogobolje informisan o svemu od gradjana, bolje znam sto je veci interes Makedonie)
    А не да госпођа Анка буде протерана. Вежбамо државну озбиљност на њој. Није јуначки.


    Мирослав Лазански
    Last edited by Old Bone; 12-10-08 at 13:54.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  23. #748
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srbi nas toliko vole da pljuju po nama dje stignu, na televiziju, po foruma, na ulici...
    Dodjem na granicu kad ono: "sta si dolazio u srbiju", "zasto bas u srbiju", "nekim poslom ili turisticki"...
    I sve ovo jos prije ovoga priznanja, mogu mislit tek sad...
    Pi...necu vise nikad krocit u njihovu bijednu zemlju!

  24. #749
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica!
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rezolucija Srbije zahtijeva da Međunarodni sud pravde odgovori na pitanje: “Da li je jednostrano proglašnje nezavisnosti od strane privremenih institucija samouprave na Kosovu u skladu s međunarodnim pravom”.

    Odluka suda nije obavezujuća i ona se definiše kao savjetodavno mišljenje. Kosovske institucije su više puta istakle da u slučaju da Sud podrži inicijativu Srbije, takva odluka može usporiti proces priznanja ali ne i zaustaviti.

    i sto ako rece sud,nije u skladu sa pravom ali posto nije obavezujuca odluka nek ostane ovako,neka smo ga priznali da se ne mlate sa nama 2-3 god oce nece.

  25. #750
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milijana View Post
    A sto da se kaze na ovo...

    "Naljutićemo se ako nas Srbija ne kazni!"


    (http://www.glas-javnosti.co.yu/clana...rbija-ne-kazni)
    Aoooo...OVI SU NADALEKO NAJLUDJI....blago nama sh'njima....

    A djelujte medju njima, vi koji malo vise znate i putujete....misionarite....ovo je LUDILO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

Page 30 of 48 FirstFirst ... 2026272829303132333440 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Obrt?!
    By shrek in forum Politika generalno
    Replies: 51
    Last Post: 25-09-07, 18:34
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54
  5. SCG (Kosovo, Vojvodina, CG)
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 19-10-04, 22:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •