Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 54

Thread: Razlika izmedju jevandjelja Isusa Hrista i religije

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republika Zabjelo
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Razlika izmedju jevandjelja Isusa Hrista i religije


  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republika Zabjelo
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zaboravih jos nesto


  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uuu ima razlike
    crkva i religija danas i malo prije danas nisu ni primac onome sto je Isus htio!
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mungos View Post
    uuu ima razlike
    crkva i religija danas i malo prije danas nisu ni primac onome sto je isus htio!
    Црква и религија нису у колизији како покушава да се подвали вјерницима већ су у дубокој вези.Црква без религије је исто што и удружење рибара или Црвени Крст док је религија без Цркве исто што и обичан философски систем.

  5. #5
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default



    ovo je super! upravo onako kao sto ja vjerujem i sto smatram pravom istinom
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    ovo je super! upravo onako kao sto ja vjerujem i sto smatram pravom istinom
    Вуксановић је колико видим пентекосталац,а то исповиједање вјере које су свели на стрипове је врло неозбиљно.Свети Оци су са толиком дубином приступали вјери и Цркви и Светим Тајнама а онда дође неко и сведе вјеру на стрип.

  7. #7
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Вуксановић је колико видим пентекосталац,а то исповиједање вјере које су свели на стрипове је врло неозбиљно.Свети Оци су са толиком дубином приступали вјери и Цркви и Светим Тајнама а онда дође неко и сведе вјеру на стрип.
    svijet se stalno mjenja i napreduje pa i "riječ božija" koristi medije preko kojih će doći do "krajnjih potrošača", preko stripova, filmova, interneta itd. ništa čudno.

    zašto mora biti sveta tajna,zar nije ispravnije da tajne u vjeri ne postoje, da nema zapetljavanja i da je sve kristalno jasno kao u ovom stripu, da svi imaju pristup istini.
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    БОГ је вјечна тајна и нема тог стрипа или веб странице који може да Га објасни или да Га пројави у потпуности.
    Ако у вјери нема тајни,каква је то вјера?Какав је то БОГ у којег се вјерује?
    У Хришћанству је читав живот Цркве светотајински.Зашто светотајински?Зато што вјерујемо да све што радимо радимо у присуству Духа Светога и да нам Дух БОЖИЈИ помаже.Начин накоји то ради ми не знамо.

  9. #9
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    БОГ је вјечна тајна и нема тог стрипа или веб странице који може да Га објасни или да Га пројави у потпуности.
    Ако у вјери нема тајни,каква је то вјера?Какав је то БОГ у којег се вјерује?
    može da ga objasni u onoj mjeri u kojoj ljudski mozak to može prihvatiti,
    znamo da boga niko nije stvorio, on je oduvijek postojao,tu činjenicu mozak ne može da "svari" jer je ograničen ali način na koji se dolazi da boga ne treba biti tajna,
    u ovom stripu je to sve lijepo pojašnjeno
    The more things change, the more they stay the same.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    može da ga objasni u onoj mjeri u kojoj ljudski mozak to može prihvatiti,
    znamo da boga niko nije stvorio, on je oduvijek postojao,tu činjenicu mozak ne može da "svari" jer je ograničen ali način na koji se dolazi da boga ne treba biti tajna,
    Није тачно.За долажење БОГУ је итекако потребна Света Тајна молитве и задобијања Духа Светог а не преко стрипа.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    u ovom stripu je to sve lijepo pojašnjeno
    Овај стрип је прије свега неозбиљан и вјеру своди на апсурд.

  11. #11
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Није тачно.За долажење БОГУ је итекако потребна Света Тајна молитве и задобијања Духа Светог а не преко стрипа.



    Овај стрип је прије свега неозбиљан и вјеру своди на апсурд.
    ne znam po čemu se svodi na apsurd i po čemu je neozbiljan
    za mene je ovo realan prikaz čovjekovog odnosa prema bogu

    naravno da je za dolaženje bogu i zadobijanje svetog duha potrebna molitva
    ali ja to ne bi nazvao tajnom
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Значи ти знаш како преко молитве остварујемо контакт са БОГОМ?
    Зашто је Христос онда установио Свету Тајну причешћа,рукополагања,крштења и још многе друге поред молитве?

  13. #13
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Значи ти знаш како преко молитве остварујемо контакт са БОГОМ?
    Зашто је Христос онда установио Свету Тајну причешћа,рукополагања,крштења и још многе друге поред молитве?
    da molitva i krštenje na "ne popovski"način.

    gdje je isus ustanovio pričešće i šta vam ono znači?
    Last edited by starwalker; 18-06-09 at 13:46.
    The more things change, the more they stay the same.

  14. #14
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    О каквом поповском начину причаш?Јеси ли ти читао Нови Завјет гдје пише да су Свети Апостоли рукополагали епископе,свештенике и ђаконе?

    Христос је установио Свету Тајну причешћа на тајној вечери кад је рекао да једемо хљеб који је тијело Његово и пијемо вино које је крв његова.

  15. #15
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vuksanovicu, lijepa ideja, ali moram da citiram ovo od stripa, kad bog istjera djavla sa neba, znaci istjera ga dolje. Kako dolje???!! ako je za nas gore ono gore !! kako moze biti gore za Novo Zelandjane kad je to dolje, jer su oni u ovom momentu okrenuti naopacke naspram nas. Moze li ihtus da objasni to sta je dolje ili gore?? Sta je uopste dolje gore kad nasa planeta lebdi negdje u prostor bez ideje na kojem smo polozaju. Bilo bi dobro da nam objasni ili naucno ili religiozno.

  16. #16
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    О каквом поповском начину причаш?Јеси ли ти читао Нови Завјет гдје пише да су Свети Апостоли рукополагали епископе,свештенике и ђаконе?
    mislio sam na krštenje u vodi na način kako je jovan krstio isusa.
    pravoslavni i katolički način nekako odstupaju od tog.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Христос је установио Свету Тајну причешћа на тајној вечери кад је рекао да једемо хљеб који је тијело Његово и пијемо вино које је крв његова.
    naravno,to mi je jasno ali to ne nazivam svetom tajnom i pričešćem već gospodnjom večerom.

    meni u pravoslavlju nešto ne štima pa se tu nikako ne mogu pronaći. ja se pronalazim u nečemu kao što je ovo http://siont.net/

    ihitus interesuje me tvoje mišljenje
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    БОГ је вјечна тајна и нема тог стрипа или веб странице који може да Га објасни или да Га пројави у потпуности.
    Ако у вјери нема тајни,каква је то вјера?Какав је то БОГ у којег се вјерује?
    У Хришћанству је читав живот Цркве светотајински.Зашто светотајински?Зато што вјерујемо да све што радимо радимо у присуству Духа Светога и да нам Дух БОЖИЈИ помаже.Начин накоји то ради ми не знамо.
    Sanjaj Ituse sanjaj, zeljeli bi da se probudis ali sta ces, pametni ljudi su odavno otkrili ko je bog tako da nije na tebe da nam kazes to. Naucnici i pametni ljudi su davno otkrili istinu o bogu.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    mislio sam na krštenje u vodi na način kako je jovan krstio isusa.
    Pravoslavni i katolički način nekako odstupaju od tog.
    Крштење у води којим је крштен Христос је старозавјетни начин крштења.Тада су људи били крштавани да би се очистили од гријеха али нису добијали печат дара Духа Светога.
    Католички и Православни начин крштавања одступају од тог јер они поред трикратног погружавања у воду траже миропомазање како би се примио Дух Свети.

    СВЕТА ТАЈНА МИРОПОМАЗАЊА
    Кроз свету тајну миропомазања хришћанин добија посебне дарове Духа Светог који су му потребни за узрастање у моралном животу, у светости. Ову свету тајну установио је Господ Исус Христос, а апостоли су је примењивали над верницима после њиховог крштења. И данас се она у Православној Цркви обавља одмах после крштења, као посебна света тајна, а не као саставни део крштења. Обавља је свештеник, помазујући светим миром извесне делове тела (чело, очи, нос, уста, уши, прса, руке и ноге) уз изговарање одређене формуле:"печат дара Духа Светога". Свето миро може да освети само архијереј. То се врши на св. Литургији на Велики Четвртак. Спрема се од уља, вина, и разних мирисних материја. Архијереј ту освећену материју раздаје паросима за потребе обављања ове свете тајне.
    Библијски основ ове свете тајне: "А у посљедњи велики дан Празника стајаше Исус и повика говорећи: Ко је жедан нека дође мени и пије! Који у мене вјерује, као што Писмо рече, из утробе његове потећи ће ријеке воде живе. А ово рече о Духу кога требаше да приме они који вјерују у име његово, јер Дух Свети још не бјеше дат, зато што Исус још не бјеше прослављен (Јн. 7,37-39 )".

    Као што се види, ово обећање Спаситељево тумачи нам сам еванђелист Јован тако, да ће они који, будући жедни, прићи Христу да пију са Његовог извора, то јест који се крсте и постану чланови Цркве, примити Духа Светога у своје време, кад после прослављења Христовог Дух буде сишао.
    Кратко: покрај крштења и после крштења постоји још један свети чин кроз који ће вернима бити саопштени дарови Духа Светог. Тако су то схватили апостоли па су то и примењивали. Ево библијског сведочанства: ‘’А кад чуше апостоли у Јерусалиму да је Самарија примила ријеч Божију, послаше им Петра и Јована. Ови сишавши помолише се Богу за њих да приме Духа Светога; Јер још ни на једнога од њих не бјеше сишао, него бијаху само крштени у име Господа Исуса. Тада полагаху руке на њих, и они примаху Духа Светога.’’ (Дап. 8,14-17 ). Као што се јасно види из текста, Самарјани су прво били крштени. Међутим апостоли то још нису сматрали довољним за право узрастање у вери. Сматрали су да покрај крштења треба још да "положе руке на њих" да би примили Духа Светога. Нема сумње, тај поступак није потекао из њихове личне иницијативе. Они су о томе морали бити поучени од самог Спаситеља, иако нам та непосредна поука није нигде записана у Светом писму. Да је таква поука постојала то произилази из саме чињенице што апостоли тако поступају. Ево још једног библијског примера који сведочи то исто. ‘’Догоди се пак, кад бјеше Аполос у Коринту, да Павле пролажаше горње земље, и дође у Ефес, и нашавши неке ученике, Рече им: Јесте ли примили Духа Светога када сте повјеровали? А они му рекоше: Нисмо ни чули да има Дух Свети. А он им рече: У шта се, дакле, крстите? А они рекоше: У крштење Јованово. А Павле рече: Јован је крстио крштењем покајања, говорећи народу да вјерују у Онога који долази за њим, то јест у Христа Исуса. А кад то чуше, крстише се у име Господа Исуса. И кад Павле положи руке на њих, сиђе Дух Свети на њих, и говораху језике и прорицаху’’ (Дап. 19,1-6 ).
    Апостоли помињу помазање
    Да би заштитио вернике од оних који их заводе, дакле од ондашњих секташа и јеретика, апостол Јован пише: ‘’А ви имате Помазање од Светога и знате све. А ви, Помазање које примисте од Њега, у вама остаје, и нема потребе да вас ико учи; него како вас то исто Помазање учи о свему, и истинито је и није лаж, и као што вас научи, останите у њему.’’ (1.Јн. 2,20; 2,27 ). Апостол Павле такође спомиње помазање, у вези са добивањем дара Духа Светог, пишући Коринћанима: "А Бог нас са вама учвршћује у Христу, он нас је помазао и запечатио нас и дао Духа у наша срца" (2.Кор. 1,21-22 ).
    Сасвим је појмљиво да апостоли реч "помазање" овде употребљавају у смислу унутрашњег невидљивог дејства духа Светог на душу помазаника. Али, природно је упитати се, зашто они то духовно дејство називају помазањем? Да ли тај израз можда означава и спољашњу радњу која служи као видљиви знак помазања Духом, као што су крштење назвали "бањом" због спољашњег знака ове свете тајне, то јест због погружавања у воду. Та мисао је сасвим логична и вероватна, па се из тога може закључити да апостоли нису само "полагали руке" на новокрштене, него да су их помазивали, или су тај начин вршења ове свете тајне предавали епископима и свештеницима, с тим разуме се, да се пре тога чита одређена молитва, као што су чинили и сами апостоли (Дап. 8,15 ). Сви ти елементи постоје у Православној Цркви од доба апостолског, а о томе поред већ наведених цитата из Светог писма могу се навести и цитати из најранијих хришћанских списа и из дела светих Отаца.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    naravno,to mi je jasno ali to ne nazivam svetom tajnom i pričešćem već gospodnjom večerom.
    Па то је то исто.Сваки пут кад свршаваш Литургију свршаваш Пасху јер је Христос нова Пасха.Кажемо Свето Причешће јер се чашћавамо или причашћавамо Тијелом и Крвљу Господњом.Зове се Света Тајна јер је нама људима умним силама непојмиво да се Хљеб и Вино претворе у Тијело и Крв БОГА.
    У Цркву постоји Света Тајна љубави.Она је основ свега и она је све.Да ње нема Црква би била као партија.Доносила каноне и утврђивала догмате и онда бисмо ми у Цркви били ко они из Хитлерјугенд или ко Титови пионири-кад нам неко заповиједи да марширамо ми без размишљања марш напријед.Е ту онда не би било љубави јер не би било слободе.У Цркви је обрнуто,љубав и слобода иду руку под руку.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    meni u pravoslavlju nešto ne štima pa se tu nikako ne mogu pronaći. Ja se pronalazim u nečemu kao što je ovo http://siont.net/
    Шта на пример?
    Сајт сам гледао и доста пута читао са њега.То је протестантски сајт.
    Не слажем се умногоме са протестантима јер њиховом кривицом створен велики број секти-око 20000 а све говоре да се држе Светог Писма и свака говори да је у праву.
    То што ти нешто не штима у Православљу није чудо-ево ни мени много тога не штима али слиједећи континуитет Цркве кроз историју долазим да је Православље оно васпостављено на педесетницу као и ово данас.Православље је живи живот и потребно је пуно пуно да би се достигао евангелски живот.Код протестаната је то лако:константна им је прича да нас Исус воли и то је то.Али Господ Христос је рекао:постоте и молите се.Гдје и кад протестанти посте?Никад.Типик Спрске Православне Цркве је најстрожи у Православљу.Тежи су постови светогорски и монашки али типик за мирјане је најстрожи а разлог је тај да би народ осетио жртву.Аврам је принио сина,Господ Христос Себе а ми смо дужни да постимо како вели Дидахи,први хришћански катихизис из првог вијека,сриједом и петком,поред великих постова.Протестанти немају живог БОГА.Они су обоготворили једну књигу и код њих се БОГ руководи књигом.Баптисти се моле овако:Исусе(чак неће да се удостоје да кажу Господе Христосе него Га зову Исусе као да им је комшија)помози јер је тако писано.Каква је то молитва?Кад сам био на омладинском састанку код њих и један почео да говори како БОГУ треба тражити Њеову вољу и он почео да учи њих,између осталог и мене,да тако треба да се молимо.Ја сачекам да заврши кажем му:Извини,али то што си ти рекао постоји у молитви Оче наш коју је Господ Христос дао.Само је зинуо.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    ihitus interesuje me tvoje mišljenje
    Ихтус не ихитус

    Па,ја сам колико толико покушао да ти одговорим.
    Врло просто ћу да објасним једну ствар:протестанти веле да се држе Светог Писма али рецимо,Христос каже да Његову Цркву ни врата адова развалити неће.То значи да Цркву ништа не може уништити и да је она постављена на педесетницу и да ће трајати до Судњег дана.Протестанти су углавном настајали 1500 година после педесетнице и како они могу бити Црква?

  19. #19
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonnob1 View Post
    sanjaj ituse sanjaj, zeljeli bi da se probudis ali sta ces, pametni ljudi su odavno otkrili ko je bog tako da nije na tebe da nam kazes to. Naucnici i pametni ljudi su davno otkrili istinu o bogu.
    Одлично,кад су открили онда отвори топик па да изнесеш ставове тих научника и њихове доказе о истини БОЖИЈОЈ.

  20. #20
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Сајт сам гледао и доста пута читао са њега.То је протестантски сајт.
    Не слажем се умногоме са протестантима јер њиховом кривицом створен велики број секти-око 20000 а све говоре да се држе Светог Писма и свака говори да је у праву.
    То што ти нешто не штима у Православљу није чудо-ево ни мени много тога не штима али слиједећи континуитет Цркве кроз историју долазим да је Православље оно васпостављено на педесетницу као и ово данас.Православље је живи живот и потребно је пуно пуно да би се достигао евангелски живот.Код протестаната је то лако:константна им је прича да нас Исус воли и то је то.Али Господ Христос је рекао:постоте и молите се.Гдје и кад протестанти посте?Никад.Типик Спрске Православне Цркве је најстрожи у Православљу.Тежи су постови светогорски и монашки али типик за мирјане је најстрожи а разлог је тај да би народ осетио жртву.Аврам је принио сина,Господ Христос Себе а ми смо дужни да постимо како вели Дидахи,први хришћански катихизис из првог вијека,сриједом и петком,поред великих постова.Протестанти немају живог БОГА.Они су обоготворили једну књигу и код њих се БОГ руководи књигом.Баптисти се моле овако:Исусе(чак неће да се удостоје да кажу Господе Христосе него Га зову Исусе као да им је комшија)помози јер је тако
    pravoslavci imaju dosta pogrešnu sliku o protestantima. nije tačno da nemaju živog boga, to što im je biblija osnov ne znači da im je ona bog.
    nisi u pravu da ne poste,ali ima i onih koji ne poste kao i u pravoslavlju i u svim drugim oblicima. na satelitu ima američki God Channel koji propagira vjeru isto kao ovaj sajt. ali nigdje ne navodi da su protestanti, baptisti adventisti itd. itd. već hrišćani i to mi se sviđa. mnogo propovjedaju o postu, gospodnjoj večeri, krštenju , duhu svetom i svim drugim stvarma o kojima i tu ovdje pišeš ali sa razlikom u tome da nepostoje sva ta silna crkvena lica, svjšetenstva i njihovi "rituali" već samo propovjednik koji je duboko u vjeri i vjernici. svetog duh primaju molitvom a krste se u vodu.

    btw. ne propagiraju sad neki sotonizam pa da ih tako "standardna" crkva treba progoniti, već isto jevanđelje.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    протестанти веле да се држе Светог Писма али рецимо,Христос каже да Његову Цркву ни врата адова развалити неће.То значи да Цркву ништа не може уништити и да је она постављена на педесетницу и да ће трајати до Судњег дана.Протестанти су углавном настајали 1500 година после педесетнице и како они могу бити Црква?
    tad je nastala hrišćanska crkva uopšte. ali tad nije navedeno kako se ta crkva zove. kasnije se podjela. protestanti su rezultat reforme crkve(katoličke) koju je proveo Martin Luter. u vrijeme proučavanja Novog Zavjeta u pripremama za svoja predavanja vjerovao je kako hršćani nisu spašeni zahvaljujući vlastitim naporima već Božjom milošću, koju oni prihvataju u vjeri ("Da, milošću ste spašeni - po vjeri. To ne dolazi od vas; to je dar Božji" Ef 2.8) 1517 na vrata crkve u Wittenberguizvjesio na javnu raspravu svojih 95 teza o indulgencijama,dogmama i uređenju crkve. Povod za to bio je dolazak dominikanca Tetzela papinog opunomoćenika za prodavanje oprosta.

    jest bezveze što su se podjelili na više vrsta ali kad pogledamo i pravoslavna i katolička su bile nekad jedna pa su se razdvojile, pa imamo
    sprsku i crnogorsku koje poštuje jedne svece, rusku, ukrainsku itd. sa nekim svojim svecima i druge.
    ali to tako i mora biti. fora je izabrati pravi put,jer nigdje ne stoji šta je ono pravo.

    kakav je stav pravoslavne prema katoličkoj crkvi?
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #21
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    pravoslavci imaju dosta pogrešnu sliku o protestantima. Nije tačno da nemaju živog boga, to što im je biblija osnov ne znači da im je ona bog.
    Nisi u pravu da ne poste,ali ima i onih koji ne poste kao i u pravoslavlju i u svim drugim oblicima. Na satelitu ima američki god channel koji propagira vjeru isto kao ovaj sajt. Ali nigdje ne navodi da su protestanti, baptisti adventisti itd. Itd. Već hrišćani i to mi se sviđa. Mnogo propovjedaju o postu, gospodnjoj večeri, krštenju , duhu svetom i svim drugim stvarma o kojima i tu ovdje pišeš ali sa razlikom u tome da nepostoje sva ta silna crkvena lica, svjšetenstva i njihovi "rituali" već samo propovjednik koji je duboko u vjeri i vjernici. Svetog duh primaju molitvom a krste se u vodu.

    Btw. Ne propagiraju sad neki sotonizam pa da ih tako "standardna" crkva treba progoniti, već isto jevanđelje.
    Не треба никога прогонити.Има људи који су за прогон,ја лично нисам за прогон већ за дијалог
    Није поента у томе да ли Протестанти држе неке ранохришћанске заповијести или не поента је у томе што су они отпали од Цркве.
    Ја сад могу да формирам организацију која се зове Црква и да држим све формално као и Православље али ја нећу бити Црква јер нећу имати Духа Светога.
    Дух Свети се у Цркви преноси рукополагањем.Протестанти немају контунитет од Светог Павла већ од Лутера.Тертулијан кад је питао јеретике на основу чега тврде да су у праву питао их је ко су њихови епископи и ко је поставио њихове епископе да би доказао тиме да јеретици немају пријемство од Светих Апостола.
    Нема ефекта ако крштава човјек који је крштен од неког ко није примио Духа Светог.Да то може онда би атеиста могао да узме и да формира религију и да каже ово је Хришћанство и почне да крсти али то крштење не би било хришћанско.Исто тако и Протестанти,могу они да обаве форму кршетња,да некога погрузе у воду три пута али то ће остати само форма јер тај нема континуитет од Светих Апостола,није примио Духа Светога а кад га није примио не може га ни дати другоме.


    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    tad je nastala hrišćanska crkva uopšte. Ali tad nije navedeno kako se ta crkva zove. Kasnije se podjela. Protestanti su rezultat reforme crkve(katoličke) koju je proveo martin luter. U vrijeme proučavanja novog zavjeta u pripremama za svoja predavanja vjerovao je kako hršćani nisu spašeni zahvaljujući vlastitim naporima već božjom milošću, koju oni prihvataju u vjeri ("da, milošću ste spašeni - po vjeri. To ne dolazi od vas; to je dar božji" ef 2.8) 1517 na vrata crkve u wittenberguizvjesio na javnu raspravu svojih 95 teza o indulgencijama,dogmama i uređenju crkve. Povod za to bio je dolazak dominikanca tetzela papinog opunomoćenika za prodavanje oprosta.
    Па Православље или Ορτοδοξσια-Ортодоксиа је настало како би се Црква и изворно Хришћанство одбранило од напада оних секти које су се декларисале као хришћанске а нису биле.Рецимо ми Православни смо Католици јер Κατολικος-Католикос значи саборан и у символу вјере стоји у деветом члану ``Εις μιαν,αγιαν,καθολικην και αποστολικην Εκκλισηαν``-(Вјерујемо)У Једну Свету Саборну и Апостолску Цркву``-протестанти не могу да кажу да вјерују у Цркву Светих Апостола а кад то не могу онда не могу да кажу ни да вјерују нити у Свету нити у Цркву јер је Црква једна као што је глава тој Цркви једна-Господ Христос.
    Христос се није подијелио па да имамо више Цркава него је Он како веле Свети Пророк Малахија и Свети Павле јуче,данас и сјутра исти.
    Дакле,пошто нема Цркве у протестантизму нема ни Светих Тајни а онда нема ни Хришћанства.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    jest bezveze što su se podjelili na više vrsta ali kad pogledamo i pravoslavna i katolička su bile nekad jedna pa su se razdvojile, pa imamo
    sprsku i crnogorsku koje poštuje jedne svece, rusku, ukrainsku itd. Sa nekim svojim svecima i druge.
    Ali to tako i mora biti. Fora je izabrati pravi put,jer nigdje ne stoji šta je ono pravo.
    Не,није се Црква подијелила,подијелили су се људи.Ко је крив католицима што су увели филиокве?Нико.Дакле,они су сами отпали,нико их није тјерао то да раде.
    Што се тиче данашњих Цркава помјесних у диптисима нема ``црногорске`` и ``украјинске``.Те организације су подведене као расколничке.По канонима и догматима Цркве те организације се не могу назвати Црквом јер их данашња Црква не препознаје а то не тврдим ја него Свети Василије Велики,један од богослова који је разрађивао тријадологију и стварао каноне.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    kakav je stav pravoslavne prema katoličkoj crkvi?
    Став је да су католици отпали али да су католици нама најближи али те разлике,ја се надам,ће се кад тад превазићи код њих.
    Last edited by ihtus777; 20-06-09 at 16:50.

  22. #22
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Не треба никога прогонити.Има људи који су за прогон,ја лично нисам за прогон већ за дијалог
    Није поента у томе да ли Протестанти држе неке ранохришћанске заповијести или не поента је у томе што су они отпали од Цркве.
    Ја сад могу да формирам организацију која се зове Црква и да држим све формално као и Православље али ја нећу бити Црква јер нећу имати Духа Светога.
    Дух Свети се у Цркви преноси рукополагањем.Протестанти немају контунитет од Светог Павла већ од Лутера.Тертулијан кад је питао јеретике на основу чега тврде да су у праву питао их је ко су њихови епископи и ко је поставио њихове епископе да би доказао тиме да јеретици немају пријемство од Светих Апостола.
    Нема ефекта ако крштава човјек који је крштен од неког ко није примио Духа Светог.Да то може онда би атеиста могао да узме и да формира религију и да каже ово је Хришћанство и почне да крсти али то крштење не би било хришћанско.Исто тако и Протестанти,могу они да обаве форму кршетња,да некога погрузе у воду три пута али то ће остати само форма јер тај нема континуитет од Светих Апостола,није примио Духа Светога а кад га није примио не може га ни дати другоме.
    zar nije sveti duh prisutan kad ga kroz molitvu pozovemo.
    pravoslavna tvrdnja o prenošenju rukopolaganjem mi liči kao na prenošenje svetog duha u obliku virusa.
    a kako objašnjavaš kod protestanata pojavu iscjeljenja kroz prisustvo svetoh duha. dosta sam čitao i gledao na tv-u o tom. npr propovjednik benny hinn, na njegovim propovjedima kroz prisustvo svetog duha se dogode iscjeljenja bolesnih iz publike, molitva u jezicima u duhu svetom, znam da je to standardnoj crkvi nezamislivo. ali ipak se ne može reći da su otpali i da će svi u pakao.



    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Па Православље или Ορτοδοξσια-Ортодоксиа је настало како би се Црква и изворно Хришћанство одбранило од напада оних секти које су се декларисале као хришћанске а нису биле.Рецимо ми Православни смо Католици јер Κατολικος-Католикос значи саборан и у символу вјере стоји у деветом члану ``Ε ις μιαν,αγιαν,καθολικην και αποστολικην Εκκλισηαν``-(Вјерујемо)У Једну Свету Саборну и Апостолску Цркву``-протестанти не могу да кажу да вјерују у Цркву Светих Апостола а кад то не могу онда не могу да кажу ни да вјерују нити у Свету нити у Цркву јер је Црква једна као што је глава тој Цркви једна-Господ Христос.
    i oni kažu da je crkva jedna i vjeruju u crkvu apostola jer su i nastali da bi se crkva vratila korijenima.

    pravoslavlje je na početku isto bilo sekta a crkvu posmatra prvenstveno kao instituciju.


    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Христос се није подијелио па да имамо више Цркава него је Он како веле Свети Пророк Малахија и Свети Павле јуче,данас и сјутра исти.
    Дакле,пошто нема Цркве у протестантизму нема ни Светих Тајни а онда нема ни Хришћанства.
    naravno da je uvjek isti.
    crkve u protestantizmu ima,
    nemože se reći da neko ko istinski ljubi hrista, moli, posti, prima svetog duha molitvom prema bibliji i svoju vjeru zasniva na stavovima sa početka hrišćanstva a nije pravoslavac ili katolik da će završiti u paklu.
    da li su oni koji su primili hrista na početku od sljedbenika njegovih sljedbenika koji samo širili riječ svi u paklu.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Став је да су католици отпали али да су католици нама најближи али те разлике,ја се надам,ће се кад тад превазићи код њих.
    pa tako i oni tvrde za pravoslavlje
    pa nekako je najlogičnije izabrati treću stranu koja se vraća korijenima.
    Last edited by starwalker; 20-06-09 at 17:33.
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #23
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    zar nije sveti duh prisutan kad ga kroz molitvu pozovemo.
    Светог Духа треба призвати.Христос је рекао ко Га призове спасиће се а не онај који Му говори Господе Господе

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    pravoslavna tvrdnja o prenošenju rukopolaganjem mi liči kao na prenošenje svetog duha u obliku virusa.
    Па теби може да звучи како било,то је твој став али то је Сам Господ установио.Дакле,Он је Светим Апостолима рекао ``да иду и да науче све народе крстећи их у име Оца и Сина и Духа Светога``.Значи,није рекао ко оће него је изричито њима дао право да иду и да крштавају јер се на Свете Апостоле спустио Дух Свети и њима је дато право да постављају епископе,свештенике и ђаконе и тако се наставио низ до дана данашњег.
    То се зове Света Тајна рукополагања:Свети Апостол преноси благодат Духа Светог на епископа коју је примио од БОГА и даје му част и власт епископа.Тај епископ може да рукополаже ниже чинове,свештенике и ђаконе,али после смрти Светих Апостола два или три епископа су рукополагали једног(Прво правило Светих Апостола).Тиме се доказује аутентичност у Цркви или апостолско пријемство Цркве које је остварено у низу од Христоса који је одредио Свете Апостоле па до данас у свакој помјесној Цркви.То протестанти немају већ имају почетак у времену после педесетнице што их негира као Цркву.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    a kako objašnjavaš kod protestanata pojavu iscjeljenja kroz prisustvo svetoh duha. Dosta sam čitao i gledao na tv-u o tom. Npr propovjednik benny hinn, na njegovim propovjedima kroz prisustvo svetog duha se dogode iscjeljenja bolesnih iz publike, molitva u jezicima u duhu svetom, znam da je to standardnoj crkvi nezamislivo. Ali ipak se ne može reći da su otpali i da će svi u pakao.
    Исцјељења може да врши и ђаво.Свети Златосут је упозоравао Хришћане да је боље умријети него се лијечити код гатара и врачара а мислим да знаш да је од Мојсијевог закона па надаље проклето гатање и врачање што доказује да ђаво дјелује кроз гатаре,врачаре и биоенергетичаре.Доказ имамо кад је Мојсије изашао пред фараона да чини чудо и кад су врачари фараонови опонашали чуда.
    Како могу ја да знам да кроз пастора Бени Хина дјелује Свети Дух?Зато што се десило исцељење?То није никакво мјерило.И ђаво чини чуда.Ми у Православљу никад не прихватамо свако чудо да је од БОГА него испитујемо да видимо да не бисмо били преварени јер Свети Јован Богослов вели да ``Дух све испитује``.
    Ту се итекако види да су протестанти у заблуди мислећи да је свако чудо од БОГА.Код протестаната ће се често чути како су они пуни Духа Светога а то дјелима не потврђују.Христос је говорио да не вјерују Њему на ријечима него на дјелима а код протестаната тога нема.Кад је неко од Светитеља говорио после неколико година живота у вјери да је пун духа Светога?Никад,јер да би се задобио Дух Свети потребно је вријеме и потребно је много одрицања а не како протестанти проповиједају,да повјерујеш и то је све.Свети Јаков вели да је вјера без дјела мртва,па гдје су та дјела код протестаната?


    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    i oni kažu da je crkva jedna i vjeruju u crkvu apostola jer su i nastali da bi se crkva vratila korijenima.
    Па не могу они да се враћу апостолској Цркви кад је апостолска Црква већ постојала.Протестанти су хтјели реформу католицизма што је нешто сасвим друго.
    Ако су хтјели да се врате котијенима апостолским гдје им је веза са Светим Апостолима?Нема је.Не постоји.Стога се они никако не могу враћати вјери Светих Апостола а истовремено да негирају Свете Апостоле.Господ Христос је рекао да Његову Цркву ни врата адова неће развалити.Па да ли Христос лаже по протестантима?Да ли је потребно да Хришћанин испитује тачност оног што каже Христос?


    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    pravoslavlje je na početku isto bilo sekta a crkvu posmatra prvenstveno kao instituciju.
    Хришћанство или Православље кад је настало је било секта али не у данашњем смислу.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    naravno da je uvjek isti.
    Crkve u protestantizmu ima,
    nemože se reći da neko ko istinski ljubi hrista, moli, posti, prima svetog duha molitvom prema bibliji i svoju vjeru zasniva na stavovima sa početka hrišćanstva a nije pravoslavac ili katolik da će završiti u paklu.
    Da li su oni koji su primili hrista na početku od sljedbenika njegovih sljedbenika koji samo širili riječ svi u paklu.
    Ја понављам да нико не тврди у Православљу да ће сваки протестант завршити у паклу само тврдим да протестантизам нема везе са изворним Хришћанством.
    Пошто тврдиш да има,ево изволи да видимо да ли протестанти држе за тачно учење Светог Игњатија Богоносца?Светог Поликарпа?Да ли вјерују у светитеље?Први Хришћани су вјеровали у светитеље па ти покажи да протестанти вјерују.Дакле,тражим ти да само ово докажеш што сам навео:подударност са Светим Игњатијем,Светим Поликарпом и вјера у светитеље.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    pa tako i oni tvrde za pravoslavlje
    pa nekako je najlogičnije izabrati treću stranu koja se vraća korijenima.
    Католици то нека докажу.Католици нека докажу гдје и кад је римски епископ имао толику власт као што има папа.Нека докажу једног васељенског Оца који учи филиокве.Могу ја рећи да је Далај Лама БОГ него ће неко да дође да ми тражи доказ а ја га немам.

    Трећа страна није потребна већ сувишна.Протестантизам је настао као исправка Ватикана који се још више удаљио од Истине.

  24. #24
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post

    исцјељења може да врши и ђаво.Свети Златосут је упозоравао Хришћане да је боље умријети него се лијечити код гатара и врачара а мислим да знаш да је од Мојсијевог закона па надаље проклето гатање и врачање што доказује да ђаво дјелује кроз гатаре,врачаре и биоенергетичаре.Доказ имамо кад је Мојсије изашао пред фараона да чини чудо и кад су врачари фараонови опонашали чуда.
    Како могу ја да знам да кроз пастора Бени Хина дјелује Свети Дух?Зато што се десило исцељење?То није никакво мјерило.И ђаво чини чуда.Ми у Православљу никад не прихватамо свако чудо да је од БОГА него испитујемо да видимо да не бисмо били преварени јер Свети Јован Богослов вели да ``Дух све испитује``.
    Ту се итекако види да су протестанти у заблуди мислећи да је свако чудо од БОГА.Код протестаната ће се често чути како су они пуни Духа Светога а то дјелима не потврђују.Христос је говорио да не вјерују Њему на ријечима него на дјелима а код протестаната тога нема.Кад је неко од Светитеља говорио после неколико година живота у вјери да је пун духа Светога?Никад,јер да би се задобио Дух Свети потребно је вријеме и потребно је много одрицања а не како протестанти проповиједају,да повјерујеш и то је све.Свети Јаков вели да је вјера без дјела мртва,па гдје су та дјела код протестаната?
    nisam mislio na gatare i vracare, madjioničare bioenergičare,vidovnjake, tarote i ostale pojave jer znam da su od djavola. mislio sam na konkretan primjer. probaj se više informisati o Benny Hinnu, mislim da se on dosta odrekao u životu i da baš ima prisustvo svetog duha.a takođe i richard bonke koji je imao misije u africi čija su djela zaista živa. zašto smatraš da ne potvrđuju djelima.
    jesi li ikad pomislio da pravoslavna crkva u nekim stvarima griješi.
    sva čast episkopima, đakonima i drugima na nihovoj predanosti u vjeri ali smatram da nisu nophodni za naše zajedništvo sa bogom i svetim duhom.
    biti hrišćanin prvenstveno znači imati zajedništvo sa bogom, ali tu se ne radi o držanju nekih pravila i propisa i vršenju obreda, jer znamo da su obredi uvjek bili odlika i mnogobožačkih religija i prije hrišćanstva,odlika nekog ljudskog iskazivanja poštovanja.
    to zajedništvo sa jedinim živim i istinitim bogom ne treba biti urađeno po nekom šablonu. mnogi hrišćani šablonskog hrišćanstva uzorni religiozni građani,idu u crkvu,poštuju obrede,propise,sve fino uredno i misle spašeni su a izvan crke žive svoj život na svoj način u grijehu nezavisno od boga.kao na topicu o molitvi većina su vjernici ali im molitva "ne pije vodu"
    grijeh spriječava zajedništvo sa bogom i
    poštujem tvoja teološka znanja, ali se u nekim stvarim ne mogu složiti sa tobom.ovdje ispada da branim protestante u svemu, imaju i oni svojih mana ali su njihovi stavovi prihvatljiviji

    plod svetog duha su: ljubav, radost , mir,strpljivost,blagost dobrota,vjernost,krotkost, uzdržljivost gal.5:16,22
    ove vrline posjeduju mnogi protestantski vjernici i vjernici kao ja koji se ne deklarišu kojeg su oblika hrišćanstva već samo hrišćani.
    ovo je dokaz da sveti duh koristi i druge metode dolaska do ljudskih srca a ne samo rukopolaganjem.
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Христос је установио Свету Тајну причешћа на тајној вечери кад је рекао да једемо хљеб који је тијело Његово и пијемо вино које је крв његова.
    Samo ti jedi 'leb i pij vino... pa ćeš smršat - ali juče!
    Never Complain, Never Explain

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •