Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 86

Thread: ...rane...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default ...rane...


    Da li vam se ikad desilo da ste pored svih svojih najboljih namjera uspjeli nekog da iznevjerite...povrijedite...U dovoljnoj mjeri da nema povratka,niti gumice za brisanje..
    Da li vam je tad uspjelo bar da kazete sebi:"to je to,sad moram da platim cijenu i da se nosim sa time da me ne zeli vise u svojoj blizini,ni da me vidi ni da me cuje,s razlogom..."


    Razlog sto mi je palo na pamet da postavim ovu temu jeste sto mi se trenutno vrte neka pitanja na koje nikako da dobijem odgovor:

    Zasto oni koji uspiju nekom napraviti rane,u dovoljno velikoj mjeri bolne,ocekuju od tog istog razumijevanje,ono razumijevanje koje kaze "nista sve je to ok,bicemo isto kao da se nista nije dogodilo..."
    Zasto im je teze da priznaju da se nisu ponijeli dobro a mnogo lakse naci ma sta bilo samo da je razlog da okrive tog nekog da je sebican u tom nerazumijevanju...
    Da li je moguce ikad vise nekom takvom biti makar prijatelj?



    Previse nekih pitanja veceras,cini mi se...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Shta se jednom desi nema ispravke kasnije... Govorimo naravno o krupnim stvarima... Mozhe neko i da ti oprosti za to shto si uradio al uvijek ce u njemu ostati gorchina, nikad te vishe nece gledati istim ochima...
    #fakenews

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post


    Zasto oni koji uspiju nekom napraviti rane,u dovoljno velikoj mjeri bolne,ocekuju od tog istog razumijevanje,ono razumijevanje koje kaze "nista sve je to ok,bicemo isto kao da se nista nije dogodilo..."
    Zasto im je teze da priznaju da se nisu ponijeli dobro a mnogo lakse naci ma sta bilo samo da je razlog da okrive tog nekog da je sebican u tom nerazumijevanju...
    Da li je moguce ikad vise nekom takvom biti makar prijatelj?


    Previse nekih pitanja veceras,cini mi se...
    1. Zato sto su debili.
    2. Nedostatak muskoh polnog organa zvanog moshnice, iliti mudaH.
    3. Ne. Moguce se zadrzati neko vrijeme tu, radi ev. satisfakcije ili nekih nepoznatih razloga, ali NE.

    Isto ovo se i na nas zene odnosi.
    P.S.
    Batice mogla si kafu stavit kad vec budna bila
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Da li vam se ikad desilo da ste pored svih svojih najboljih namjera uspjeli nekog da iznevjerite...povrijedite...U dovoljnoj mjeri da nema povratka,niti gumice za brisanje..
    Da li vam je tad uspjelo bar da kazete sebi:"to je to,sad moram da platim cijenu i da se nosim sa time da me ne zeli vise u svojoj blizini,ni da me vidi ni da me cuje,s razlogom..."


    Razlog sto mi je palo na pamet da postavim ovu temu jeste sto mi se trenutno vrte neka pitanja na koje nikako da dobijem odgovor:

    Zasto oni koji uspiju nekom napraviti rane,u dovoljno velikoj mjeri bolne,ocekuju od tog istog razumijevanje,ono razumijevanje koje kaze "nista sve je to ok,bicemo isto kao da se nista nije dogodilo..."
    Zasto im je teze da priznaju da se nisu ponijeli dobro a mnogo lakse naci ma sta bilo samo da je razlog da okrive tog nekog da je sebican u tom nerazumijevanju...
    Da li je moguce ikad vise nekom takvom biti makar prijatelj?



    Previse nekih pitanja veceras,cini mi se...
    Desilo se, nenamjerno i potpuno zrelo - iskrenoscu.
    Mozda se ne osjeca krivim i mozda on milisli da se ponio dobro?! Mozda smatra da je bio dovoljno iskren prema tebi od samog pocetka bez obzira na sve? Mozda mu zbog svoje iskrenosti nije padalo na pamet da mozes da prekines jedno divno i iskreno prijateljstvo samo zbog toga sto je bio iskren prema tebi i imao hrabrosti da ti kaze istinu u lice? Mozda je chastan chovjek?!...Razmisli malo bolje.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    mozda samo folira...
    She is only here to annoy herself!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    mozda samo folira...
    Da. Najlakse je nac razlog da smo mi najmanje krivi za bilo sto, istina.
    Ali to samo njih dvoje znaju zar ne?...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Da li je moguce ikad vise nekom takvom biti makar prijatelj?

    NE! Izgubi se povjerenje,a TO jednom izgubljeno,vise se ne vraca!(Povjerenje mnogi olako shvataju,neki ni ne znaju sta je to,ali u mom slucaju,jednom kad me osoba razocara,drugi put joj se nece pruziti prilika-da sam mladji mozda bih pruzio svakoj osobi drugu priliku(cini mi se da sam to i radio),ali evo,sto stariji,to manje prastam,i nastojim da nikad ne gledam nazad,sta je moglo biti i sl,tj da na moja djela gledam sa iskrenoscu,da nikad ne pozelim da vratim vrijeme! )


    :mrgreen: Could'a,would'a,should'a :mrgreen: Fool me once,but you wont fool me twice,no matter what!
    Last edited by SpellStealer; 06-01-10 at 10:40.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  8. #8
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato sto uglavnom oni koji povrede nekog rade to jer su prechi sami sebi i s tim imaju opravdanje.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Da li je moguce ikad vise nekom takvom biti makar prijatelj?.
    To "makar" za prijatelja ne moze stajati osim ako se ne radi o FB. Nekako mi se cini da se uvijek ima puno vise djevojaka/momaka nego prijatelja. Poslije ljubavne veze nema prijateljstava mada je to mozda i neki licni osjecaj ko je i kad i kako prijatelj.

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Da li vam se ikad desilo da ste pored svih svojih najboljih namjera uspjeli nekog da iznevjerite...povrijedite...U dovoljnoj mjeri da nema povratka,niti gumice za brisanje..
    Da li vam je tad uspjelo bar da kazete sebi:"to je to,sad moram da platim cijenu i da se nosim sa time da me ne zeli vise u svojoj blizini,ni da me vidi ni da me cuje,s razlogom..."


    Razlog sto mi je palo na pamet da postavim ovu temu jeste sto mi se trenutno vrte neka pitanja na koje nikako da dobijem odgovor:

    Zasto oni koji uspiju nekom napraviti rane,u dovoljno velikoj mjeri bolne,ocekuju od tog istog razumijevanje,ono razumijevanje koje kaze "nista sve je to ok,bicemo isto kao da se nista nije dogodilo..."
    Zasto im je teze da priznaju da se nisu ponijeli dobro a mnogo lakse naci ma sta bilo samo da je razlog da okrive tog nekog da je sebican u tom nerazumijevanju...
    Da li je moguce ikad vise nekom takvom biti makar prijatelj?



    Previse nekih pitanja veceras,cini mi se...
    Desilo se...eto ti znas i kako pa necu odje ni iznosit...uglavnom pojasnjenje je bilo da je to uradjeno za moje dobro,da sam ja bila predobra za njega i on je htio da me postedi itd itsh ...da ne vadim sad citavu pricu nazad jer nisam u elementu ...
    I evo iskreno cu ti reci ne mozes takvom biti prijatelj ti pokusaj al nema vajde vjeruj mi jer ta osoba nije bila prijatelj u trenutku kad je trebala ...a na ovaj nacin mozda pokusava da spere svoju savjest...mozda da vrati izgubljeno jer nekome i to potajno lezi u pokusajima da izgladi stvari...



    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Desilo se, nenamjerno i potpuno zrelo - iskrenoscu.
    Mozda se ne osjeca krivim i mozda on milisli da se ponio dobro?! Mozda smatra da je bio dovoljno iskren prema tebi od samog pocetka bez obzira na sve? Mozda mu zbog svoje iskrenosti nije padalo na pamet da mozes da prekines jedno divno i iskreno prijateljstvo samo zbog toga sto je bio iskren prema tebi i imao hrabrosti da ti kaze istinu u lice? Mozda je chastan chovjek?!...Razmisli malo bolje.
    A i tebi ce mozda biti jasno o cemu se radi.Jer smo provukli to kroz jednu temu bas u raspravu - Nisam istrajala jer ne htjedoh budala da budem - i nije bas sve tako kako je izgledalo ...Life goes on!
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  11. #11
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post


    Zasto oni koji uspiju nekom napraviti rane,u dovoljno velikoj mjeri bolne,ocekuju od tog istog razumijevanje,ono razumijevanje koje kaze "nista sve je to ok,bicemo isto kao da se nista nije dogodilo..."
    Zasto im je teze da priznaju da se nisu ponijeli dobro a mnogo lakse naci ma sta bilo samo da je razlog da okrive tog nekog da je sebican u tom nerazumijevanju...
    Da li je moguce ikad vise nekom takvom biti makar prijatelj?
    Ljudi su skloni tome da biraju za sebe najbezbolniji nacin da izadju iz bilo koje situaciju, cak i u slucaju kada to nije pravicno prema drugima.
    Druga bitna stvar jeste ta sto ljudi najteze priznaju svoje greske i sto je jos gore ne uvidjaju posledice tj. ne vide (ili se trude da ne vide) koliko su dubok oziljak ostavili svojim postupcima na necijem srcu.
    Najlakse je zazmuriti i praviti se da nista nije bilo, mnogo je tezi priznati i suociti se sa stvarnoscu.

    p.s. momci odlicno znaju da te dovedu u situaciju da se pravdas i za nesto sto nisi uradila...samo da bi skrenuli paznju sa kljucne stvari tj.zaobisli svoju gresku u najsirem luku

    Licno mislim da je jedino moguce posle tako neke teze situacije, reci ZDRAVO u prolazu i nastaviti svojim putem.
    Last edited by Flame_S; 06-01-10 at 13:28.
    Weakness of attitude becomes weakness of character.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Greška je ponekad i priznata, pa se postupilo u skladu sa tim priznanjem. Koliko god to patetično i isfolirano zvučalo, nekad stvarno mislimo (i muško i žensko) da će onome drugome bit bolje bez nas. Kad se u tom uvjerenju raskine sa nekim, naravno da nije isključeno da je šteta već napravljena i da neće bit moguće da se ostane u prijateljskim odnosima sa tim nekim.

    Naravno da ne tvrdim da u takvim postupcima nema doze sebičnosti (ipak koliko toliko želimo da umirimo svoju savjest). Ali ako sam UBIJEĐEN (ne mora da znači da sam u pravu) da sam pogriješio što sam nešto započeo i da ću na kraju nekoga povrijedit mnogo više nego što ću to uradit trenutnim raskidom, onda ću postupiti u skladu sa ubjeđenjem.

    Znam, znam, sad ću čut bio razmišljat na vrijeme o tome šta želite, a ne nekoga zavlačit pa onda djelat.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #13
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Da li je moguce ikad vise nekom takvom biti makar prijatelj?
    ne, posle ljubavi nema prijateljstva nikakvog,ok da se ostane u nekim normalnim odnosima tipa javljanje na ulicu i slicno ali drugovat i tako to a-a
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  14. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Da li vam se ikad desilo da ste pored svih svojih najboljih namjera uspjeli nekog da iznevjerite...povrijedite...U dovoljnoj mjeri da nema povratka,niti gumice za brisanje..
    Da li vam je tad uspjelo bar da kazete sebi:"to je to,sad moram da platim cijenu i da se nosim sa time da me ne zeli vise u svojoj blizini,ni da me vidi ni da me cuje,s razlogom..."

    Ako sam iz dobre namjere uspio da povrijedim osobu koja je meni draga, ili koja mi je sve na svijetu, naravno da nikad ne kazem to je to, sad cu da placam cijenu. Vec nasuprot, ako je to bilo iz dobre namjere kao sto se navodi gore, onda nikad ne odustajem, radicu sve sto je u mojoj moci da to prepravim, i ako ce za to mozda trebati vremena, nije bitno, cekacu, i nastojacu da dokazem da je to bilo iz dobre namjere. I jedini nacin da me odbije jeste da me namjerno i svjesno povrijedi, ali ako to uradi onda joj nije ni bitno bilo to sto pokusavam da ispravim sto sam nenamjerno uradio u najboljoj namjeri.

    eto tako

  15. #15
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nista mi nije palo na pamet usled svih onih pitanja osim da onaj koji zadaje udarce nikad i ne sazna u kolikoj mjeri ih je zadao...Uvjek je tako bilo...I uvjek se nekako na kraju kad sve to prodje potrude,nadju nacina da ostave neki prepoznativ pecat na to s uvjerenjem i tako zivim stavom da sve sto su ikad radili bilo je samo dobro...

    Najbolja iskrenost je ona kad si iskren prema sebi a najtezi udarac s kojim se covjek ustvari nosi jeste onaj koji dolazi od njega samog a to je cinjenica da je on sam dopustio nekom da do te mjere udje u njegov zivot da mu se gotovo namjestio za taj udarac...

    S time se veliki ljudi nose u svojoj tisini.





    "Tiha voda brijeg roni..."

  16. #16
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    desilo mi se da svojom pretjeranom paznjom prema osobi do koje mi je jako bilo stalo napravim to da je izgubim...i tu nije pomoglo nikakvo objasnjenje, razgovor, izvinjenje, "nisam tako mislila", a kajanje ne lijeci nista (ali ni vrijeme).
    ostati prijatelj nakon tako necega bilo bi uzasno bolno, iako sam dugo insistirala na tome. sva sreca pa ne dolazimo u situacije u kojima bismo se mogli vidjeti, s obzirom da ne komuniciramo, to bi samo pogorsalo stvar.

    zasto neko ko "napravi glupost" ocekuje izvinjenje? valjda zato sto svak misli da je upravo on u pravu, da je samo on onaj koji gubi, a ne da se i drugoj strani to desava. ipak, povrijediti voljenu osobu mozemo i onda kada nam se cini da smo prema njoj najbolji, i ma koliko nam se cini da je dobro poznajemo nemamo osjecaj za to kako ona dozivljava neki nas postupak.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Nista mi nije palo na pamet usled svih onih pitanja osim da onaj koji zadaje udarce nikad i ne sazna u kolikoj mjeri ih je zadao...Uvjek je tako bilo...I uvjek se nekako na kraju kad sve to prodje potrude,nadju nacina da ostave neki prepoznativ pecat na to s uvjerenjem i tako zivim stavom da sve sto su ikad radili bilo je samo dobro...

    Najbolja iskrenost je ona kad si iskren prema sebi a najtezi udarac s kojim se covjek ustvari nosi jeste onaj koji dolazi od njega samog a to je cinjenica da je on sam dopustio nekom da do te mjere udje u njegov zivot da mu se gotovo namjestio za taj udarac...

    S time se veliki ljudi nose u svojoj tisini.



    To je to, svaka cast za opis.
    U sustini desi se da od osobe do koje ti stalo mnogo, u nekom trenutku dozivis neki udarac, razocarenje nekim postupkom...ali te na kraju balade kad saberes i oduzmes mnogo vise boli to sto si sebi dozvolio da neko ima toliku moc u tvom zivotu da te povrijedi nego stvarni postupak.
    Zato zene ne treba da pokazuju da su slabe na muskarca kog vole, jer on to prije ili kasnije iskoristi namjerno ili ne pa bocne u tu slabost.

    kao i vecina zena, kada prodje neko vrijeme postavim sebi pitanja tipa: zasto sam sebi to dozvolila, jel moguce da sam toliko glupa, zasto mi je to u zivotu trebalo...
    ali ne umijem drugacije, kroz zivot idem otvorenog srca pa sta sad da se radi kao kad koracas cvjetnom livadom i uzivas kad ono odjednom trn u nogu e necu odustati pa kad cu sve kroz trnje gaziti mora se pojaviti i neki cvijet :joint:
    Weakness of attitude becomes weakness of character.

  18. #18
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajd da ne bude da gazis trnje i cvijece nego uberes cvijet ciji te trn kad tad ubode smrtonosno...toliko smrtonosno da ga ispustis iz ruku i ne zelis vise da ga drzis...

    U skladu s ovom noci bio bi adekvatan izbor :



    Mislim da na ovom linku ima dovoljno materijala na datu temu : http://www.freewebs.com/najlepsa-poezija/stihovi.htm Artemis znam da ces ti uzivati citajuci :***
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  19. #19
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Taj krug se vrti bez prestanka, povredjujemo i bivamo povrijedjeni.

    Bitno je da mi sami znamo kad radimo svjesno a kad nehoticno i priznamo samima sebi neka djela i stanemo iza njih pa iako smo ih namjerno uradili. To ne mora da znaci da su nuzno losa.

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    S time se veliki ljudi nose u svojoj tisini.

  20. #20
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post

    Bitno je da mi sami znamo kad radimo svjesno a kad nehoticno i priznamo samima sebi neka djela i stanemo iza njih pa iako smo ih namjerno uradili.
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  21. #21
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Desilo se, nenamjerno i potpuno zrelo - iskrenoscu.
    Mozda se ne osjeca krivim i mozda on milisli da se ponio dobro?! Mozda smatra da je bio dovoljno iskren prema tebi od samog pocetka bez obzira na sve? Mozda mu zbog svoje iskrenosti nije padalo na pamet da mozes da prekines jedno divno i iskreno prijateljstvo samo zbog toga sto je bio iskren prema tebi i imao hrabrosti da ti kaze istinu u lice? Mozda je chastan chovjek?!...Razmisli malo bolje.
    A možda ti malo nijesi razumio sve šta je htjela reći postom, a NIKO? Ili si se previše našao u njemu da si se pogubio u sopstvenom problemu pa ne znaš kako da ga riješiš ?

    Kada hleb prepoloviš na pola nikada od njega više nije ona vekna. Tako su i riječi i djela pojedina bez povratka. Možeš poslije lizati koliko god hoćeš ono što si pos.ao, na to mjesto ostaje smrad i dalje.

    Ne može se neko igrati tvojim osjećanjima i "uzvraćati" na njih pa poslije reći e ja sam bio iskren prema tebi i mislim da nijesam pogriješio. Na posletku postoje dvije strane medalje i premda si možda u pravu, UVIJEK će tebe više da zaboli jer si ti taj koji je napravio grešku i nekoga uvrijedio "iskrenošću".
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  22. #22
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,043
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Pokusacu da dam uopsten komentar, tacnije mozda neki komentar iz mog iskustva.
    Prvo da naglasim da je ISKRENOST jedna od ljudskih osobina koju iznad svega cijenim. Jednostavno me odusevi.
    Bila sam u situaciji slicnoj tvojoj, samo dosta duze, mozda i jace. Bilo je to davno i sada sa distance vidim koliko su stvari drugacije izgledale mi tada nego sada. Bila sam povrijedjena, ili sam bar ja tako mislila. Jer uvijek postoje dvije strane medalje, nikad ne znamo kako druga strana dozivljava neke stvari. Mozda je on mislio da je on u pravu isto kao sto sam ja bila za sebe. Tada sam jos tako razmisljala i iz tog razloga nijesam zeljela da padnu teske rijeci dok se sve ne stalozi. Mi smo imali tu srecu da nije bilo sanse da se sretnemo ako to ne zelimo. Otada je proslo 10 godina.
    Danas sam sretna sto je sve bilo kako je bilo, danas znam da je neke stvari uradio za moje dobro.
    Danas smo prijatelji, cujemo se, ako mozemo pomognemo jedno drugom. Prijateljstvo je cisto i iskreno, bez ikakvih drugih primjesa. Zato se nikaad necu sloziti sa ovdje vec recenom izjavom da nakon ljubavi nema prijateljstva.
    Sacekaj da prodje neko vrijeme, onda ces lakse sagledati obje strane. Ja ne mogu biti u tvojoj kozi, ne znam sto je bilo ali shvati vrijednost iskrenosti.
    Glavo moja nemoj da si mi tuzna, ja ti saljem veliki ljubac i vjeruj mi da je vrijeme lijek za sve. Kako sve prodje tako ce i ovo :*

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne shvatam...
    Zar nije lakse uraditi nesto da do problema ne dodje, nego uraditi i kasnije ocekivati razumijevanje za neke stvari? Mislim da bi generalno ljudi trebali da sputavaju sebe u nekim nerealnim ocekivanjima, a to su recimo oni momenti kad bi oni nesto da promijene, pa oce kaki, nece kaki... Pa se desi sto se desi, pa je on na kraju ispao fer... Dajte molim vas... Sto se to meni ne desi? Sto ja nisam bila *iskrena* sa nekim, pa rekla Ada rekla sam ti, znao si... Nego razgranicis sto zelis u zivotu... To nisu stvari koje uradis nesvjesno, nego itekako svjesno, znajuci da mozes da povrijedis necija osjecanja... Stvarno ne mogu da vjerujem kako se ovako iznerviram oko gluposti, ali kad malo bolje pogledam.. Jeli Bog dao da se dvoje normalnih ljudi vole, da njeguju ljubav. Tako mi u posljednje vrijeme ljubav daleko i nedostizno izgleda... To je greota.. Pi...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  24. #24
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Ja ne shvatam...
    Zar nije lakse uraditi nesto da do problema ne dodje, nego uraditi i kasnije ocekivati razumijevanje za neke stvari?
    pa bas onda kad se najvise trudis i dajes sve od sebe da ne dodje ni do kakvog problema, toj osobi shune u glavi neshto da s tobom nije sve ok. valjda je bolje ni na sta ne misliti unaprijed, ili makar ne truditi se pretjerano, obicno se ispostavi da sto si bolji - gore ti se vraca [makar je u mom slucaju uvijek tako].

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    pa bas onda kad se najvise trudis i dajes sve od sebe da ne dodje ni do kakvog problema, toj osobi shune u glavi neshto da s tobom nije sve ok. valjda je bolje ni na sta ne misliti unaprijed, ili makar ne truditi se pretjerano, obicno se ispostavi da sto si bolji - gore ti se vraca [makar je u mom slucaju uvijek tako].
    A to mi je poznato, al ne zalim ni za cim. Ja sam ono sto jesam, ne zelim nista da promijenim. To sto se ne vrati meni onako kako ja dajem i radim, to me uopste ne opterecuje. Ne radi on nista meni, nego sebi...
    Al isto, lijepo je kad nekome znacis, kad vidis to i osjecas na milion nacina...
    Pametniji smo iz veze u vezu....
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 15-03-09, 02:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •