Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 54

Thread: Stara Varos

  1. #26
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holjo View Post

    E to ti ne znam sto je Dzan a sto Dzuer mahala

    E to je problem o kojem ja upravo govorim svo vrijeme

  2. #27
    Join Date
    May 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    3,318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NegroDag View Post
    E to je problem o kojem ja upravo govorim svo vrijeme
    Jbg, moj otac je staropodgoricanin, imao je zelju da napravi kucu u ulici u kojoj se rodio, ja sam tu 10 god.

  3. #28
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holjo View Post

    Jbg, moj otac je staropodgoricanin, imao je zelju da napravi kucu u ulici u kojoj se rodio, ja sam tu 10 god.

    Ako ti je ulica Petra Prlje onda je to stara Asik mahala ....da zna Sahat kula da zbori, sta bi nam sve ispricala Pitaj oca onda nek ti isprica malo o vremenu dok je trckarao sokacima Stare Podgorice

  4. #29
    Join Date
    May 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    3,318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije ta ulica nego odmah posle kafane Buducnost, a otac mi je pricao o staroj Podgorici

  5. #30
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holjo View Post
    Nije ta ulica nego odmah posle kafane Buducnost, a otac mi je pricao o staroj Podgorici

    Vidim

    A od kad je tvoja porodica u Podgorici, da li imas taj podatak? Moji su 300 godina.

  6. #31
    Join Date
    May 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    3,318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NegroDag View Post
    Vidim

    A od kad je tvoja porodica u Podgorici, da li imas taj podatak? Moji su 300 godina.
    E to ti ne znam, ali smo poznata sportska familija, toliko

  7. #32
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holjo View Post

    E to ti ne znam, ali smo poznata sportska familija, toliko

    Aha ako su u porodici (pokojni/rahmetli) kompletni sportisti onda mi je lako pretpostaviti o kojoj se familiji radi

  8. #33
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Deçiq
    Posts
    920
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sad su svi staropodgoricani... negro pozdravi minju brate

  9. #34
    Join Date
    May 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    3,318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NegroDag View Post
    Aha ako su u porodici (pokojni/rahmetli) kompletni sportisti onda mi je lako pretpostaviti o kojoj se familiji radi
    Jeste ---

  10. #35
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakva sam enciklopedia ) (Znam svaku porodicu staropodgoricana, i ako sam vrlo mlad) İmate malo korjena i od tamo gdje su vam ukopani djed i baba Al svakako jeste stara podgoricka porodica koja nam mozda na ovom postu moze mnogo toga doprinjeti u cilju promovisanja Stare varosi cekamo postove.

    P.S a za kucu razmotricu ipak za moj budzet je mozda malo skupa. U svakom slucaju we will see

  11. #36
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    heheh dzan mahala, ima u pg mada ljudi ne znaju dzan ulica, najstarija ulica podgorice ja mislim, a koliko se ja ko klinac sjecam dzan dodje dusha jel tako ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #37
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    heheh dzan mahala, ima u pg mada ljudi ne znaju dzan ulica, najstarija ulica podgorice ja mislim, a koliko se ja ko klinac sjecam dzan dodje dusha jel tako ?

    Jeste Dzan je dusa. Baba je cesto govorila za nesto kad joj se svidja ''Dzan mi iste'' ) kao dusa mi trazi )

    Dzan ulica je vjerovatno najstarija.

  13. #38
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    negro, koje su najstarije staropodgoricke familije.... da ti znas?
    pretpostavljam i moja je tu.

  14. #39
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edza View Post
    negro, koje su najstarije staropodgoricke familije.... da ti znas?
    pretpostavljam i moja je tu.

    İdi po Skadru, Beogradu i Sarajevu pa ces ih naci Uglavnom tvoja porodica je stara ugledna podgoricka porodica. Cuvaj tradiciju! )) U pm ces dobiti malo sire objasnjenje.

  15. #40
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo jedne pjesme koja je vrlo lijepa, al nikako da je dobavim u mp3 formatu.


    Šetale se terzije

    1.Šetale se terzije,podgoričke meraklije,
    od Tablje Bešlića,pa do Roga Ćerića.

    2.Čikovinom Nenezića,pa do Gumna Stanića,
    kod Marice krčmarice,podgoričke ljepotice.

    3.Ašik Malom(mahala) tra,la,la,a Džer Malom (mahala)manšala,
    kod Velike dil,dili,dike,daj Velika daj.

    4.Drač im dođe pod nogom,a Mićen za petom,kod Jovanke sa fisićem,dukatima na čelo.

  16. #41
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo jednog lijepo teksta objevljenog prije par godina u Pobjedi.

    Podsjećanja: KAKO JE KĆERKA SILNOG BEGA POSTALA SUPRUGA MLADOG CRNOGORSKOG OFICIRA

    Đugum presudio potajnoj igri ljubavi

    Te noći mlada Ferida postala je Milica, vječita i vjerna ljubav oficira Ilije Raičkovića, nakon čega je njen ogac izvršio samoubistvo. Šta je kralj Nikola rekao Bećir begu? Zašto je potporučnik Nenezić napustio podgorički garnizon i zauvijek nestao. Živo svjedočanstvo o nadasve romantičnoj ljubavi, ponosu i dostojanstvu
    Imati i nemati. Granica između ta dva pojma je i te kako tanka. Ulica Njegoševa 50. Tu je jedna od najstarijih kuća u Podgorici. Pred vratima - spomen ploča posvećena revolucionaru Blažu Ilijinom Raičkoviću. Unutra, visoki zidovi odišu starinom. Šezdesettrogodišnja Olga Raičković suptilnim pokretom otvara skoro četiri decenije staru knjigu Milana A. Raičevića - „Lijeva obala”. Nema šta, dama ostaje dama. Kao rijeka, teku požutjela slova. Vaskrsavaju slike. Među koricama je zarobljeno vrijeme. Veliko i slavno...
    Igra ljubavi
    Nedaleko od mjesta gdje bistra i kao jegulja vijugava Ribnica vjekovima potkopava sive memljive zidove, drevnog Nemanjinog grada, nalazio se vojni stan crnogorske vojske. U njemu su bila i dva mlada oficira - potporučnici Raičković i Nenezić. Odmah pored vojnog stana uzdizao se dobro čuvani, bogati čardak Bećir-bega Osmanagića. Čardak je bio ograđen visokim zidinama, obraslim zelenim bršljanom. Šta se zbivalo iza tih tamnih zidina, niko nije mogao naslutiti. Čardak je skrivao svoje tajne, među kojima je sigurno mlada Ferida bila najveća, a i najljepša tajna i za Bećir-bega i za sve koji su živjeli u čardaku, kao i za one izvan tih visokih, tamnih zidina. Vitka i lijepa Ferida među sivim zidinama čardaka podsjećala je na mladu košutu u kavezu zatočenu. Svakog dana ona bi na kapidžiku razgrtala zeleno lišće brljana, da bi pod njegovim okriljem, potajno posmatrala čas jednog, čas drugog mladog oficira. Svakog dana ona ih je sve više željela, kao što nježan cvijet čezne za suncem i vodom. I mladi, stasiti oficiri su primijetili Feridu. Potporučnik Raičković je mislio da samo on zna za lijepu i nježnu Feridu. Isto tako mislio je i potporučnik Nenezić. Počinje tajna igra ljubavi. Lijepa Ferida ne zna za kojega da se odluči. U toj igri najbolje je šićarila Feridina sluškinja Noca, koja je i od jednog i od drugog mladog potporučnika uzimala mito. Tako je trajala ta potajna igra sve do jedne noći, u vrijeme Ramazana, kada je Bećir-beg bio u džamiji da klanja, jer ih je Mujezin pozvao na molitvu i klanjanje. Te noći je lijepa Ferida izašla iz bogatog ali dosadnog i sivog čardaka da sa bunara u đugumu donese hladne vode.
    Odluka
    Lijepu Feridu je pratilo vješto oko potporučnika Ilije Raičkovića, koji je te noći bio komandir straže.
    Spazivši mladu bulu, kako se oko njenog vitkog tijela obavija meka carigradska svila, milujući njene obline, mladog oficira je ponijelo srce, od pritajene ljubavi krv je uzavrela i, kao mladi jelen kada ugleda srnu, pred lijepom bulom je potporučnik kao u bajci doletio. Spazivši ga snažnog i stasitog, shvativši da se dosanjava dugo čekana ljubav, lijepa Ferida je ispustila đugum iz brižno njegovanih bijelih ruku. Prvi put je ona prestala da bude tajna, ali samo za njega, za mladog potporučnika Iliju Raičkovića. Pad đuguma je bio dovoljan znak. Hrabri potporučnik je lijepu, mladu bulu prekrio svojim grubim vojničkim šinjelom. Nastala je trka niz krivudave podgoričke sokake i potporučnik je mladu Feridu doveo u Džefer-mahalu kod svojih rođaka i hitro se vratio na svoje vojničko mjesto. Nikada ranije mladi potporučnik Ilija Raičković nije osjetio toliko snage, takav ponos, tako ispunjeno srce, činilo mu se da će te noći svi njegovi kapilari, sve vene i aorte u njegovom tijelu ispucati od poplave krvi koja je neodoljivo navirala, snažno nadimajući srce. Te noći je mladi potporučnik Raičković sve mogao.
    Mladu Feridu, kao uljepšanu jarebicu, Ilijini rođaci su žurno pod okriljem noći preveli iz Džefer-mahale u njegovo rodno pleme u Lješanskoj nahiji. Kada su u prostranu, od sivog kamena sazidanu, seljačku kuću, među strukama od kozje kostreti i bradatim starcima uveli mladu, lijepu, brižljivo njegovanu, u svili i kadifi carigradskoj obmotanu Feridu, svi su svoje prodorne poglede dremljivih očiju uprli u to lijepo, u to mlado, u to drhtavo, uplašeno stvorenje. Ferida je skinula feredžu da joj gusti veo ne skriva oči i lice. Pored blijedo-žute svjetlosti luča i ognjišta, bljesnulo je rumeno Feridino lice, duga plava kosa boje žute, kao kad u jesen klasje sazri, a oči boje smaragda zasjaše kao dva planinska jezera. Te noći 1905. godine mlada Ferida je postala Milica, vješita i vjerna ljubav oficira Ilije Raičkovića.
    Kad je sjutradan potporučnik Nenezić saznao šta se zbilo sa mladom Feridom, napustio je podgorički garnizon i zauvijek nestao. Nikada niko nije saznao kuda je, u kakav pakao, bol neostvarene ljubavi odveo potporučnika Nenezića.
    Smrtni napitak
    Razljućen nestankom lijepe kćeri, vojvoda Bećir-beg Osmanagić, sa slugama i prijateljima pretražuje sve podgoričke sokake i mahale.
    Sve je bilo uzaludno - Feride više nije postojalo, rodila se odrasla i lijepa Milica Raičković. Bećir-beg se žalio gospodaru na Cetinju, jer Bećir-beg je bio podgorički vojvoda kralja Nikole -uvijek pri ruci dvoru i kralju. Stari Nikola mu je obećao da će oficir Raičković biti kažnjen, ali mu je uzgred, kao u šali napomenuo:
    „Kada ne znaš, a ti sad dobro zapamti, vojvoda Bećir-beže da ljubav od Boga dolazi, njom ovozemaljski smrtnici ne upravljaju. Naredićemo duhovnim vlastima da otvore vrata od crkve i džamije i đevojke nek ulaze đe begenišu”.
    Muke vojvode Bećir-bega pojačavane su gubljenjem uglednih prijatelja iz Skadra, jer tamo je odavno već bila vjerena njegova kćer Ferida. „Prokleta bila”, govorio je Bećir-beg, a kad se prisjeti skadarskih vezira, zaboravljao je i kćer i njen nestanak, hvatao ga je neizdrživ bijes, jer:
    - Šta će reći silni skadarski vezir čija snaha je trebala da bude mlada Ferida, kada čuje za ovo?
    - Hoće li shvatiti muke i nevolje Bećir-begove, hoće li vjerovati da Bećig-beg iskreno i nevoljno pati?
    - Kako dočekati srdžbu i bijes silnog vezira skadarskog, kad mu ove tužne vijesti krv usplamsaju?
    - Kako će silni Bećir-beg Osmanagić izgledati u vezirovim očima?
    Nije mogao odoljeti tim crnim slutnjama. Da bi utolio svoju tugu i neizmjerni bijes koji ga je skrhavao, vojvoda Bećir-beg uzima veće količine vješto pripremljenih napitaka koji su ga za svagda smirili. Zaista ponosni Bećir-beg nije mogao sve to preživjeti.
    Stablo sjećanja
    Ilija je stvarno po kazni premješten u Kolašin. Dvije godine kasnije 1907. godine, oficir Raičković biva uhapšen i u gvožđa okovan kao pokretač „Kolašinske političke afere”. Vojska odmah opkoljava Ilijinu kuću u Podgorici i nastoji da izvrši pretres. Ali, hrabra Pepa, majka Ilijina, prihvata pušku „moskovku”, a nekadašnja Ferida, sada mlada Milica, Ilijina žena, uzima levor svog muža i sa prozora kuće dovikuje:
    „Ovo oružje i ovo ordenje su na sablju i mač dobijeni od Vučjeg Dola na ovamo - tako se jedino mogu i uzeti!”
    Vojska je uzaludno pokušavala da prodre u kuću Raičkovića. Vidjeli su da su dvije hrabre žene na sve riješene samo da sačuvaju čast, odlikovanja i oružje svog sina i muža. Vojska je sjutradan došla sa pismenim naređenjem. Pepa i Milica su ih mirno pustile da izvrše pretres kuće, ali su ordenja i oružja već bili na sigurnom mjestu skriveni.
    Nekoliko godina kasnije Ilija je rehabilitovan, vraćene su mu sve vojne počasti i unaprijeđen je u čin kapetana prve klase. Ali, hrabri Ilija je i ovog puta pokazao svoju odvažnost - prezreo je sve njihove ponude, činove i počasti. U srećnom braku Ilije i Milice Raičković rođeni su: Drago, Blažo i Vukica - dvoje posljednjih su poginuli u Narodnooslobodilačkoj borbi.
    Očito umorna, Olga Blažova Raičković sklopi korice knjige Milana A. Raičevića. Poput cvrkuta u sutonu, zatihnuše riječi. Nekako odsutno i zaneseno, tužno i sjetno posmatra visoki bor ispred svog praga. Toplo se osmjenu i pomilova njegovu hrapavu koru. Posadila ga je njena prababa, hrabra Pepa i nazvala ga bor za sjećanje. I biljka osjeća, okreće se prema suncu. Uspomene čuva stari zimzelen, tajanstvene spone ljudskih duša, kao poljupce ostavljene daleko negdje u mladosti. Daleko...

  17. #42
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NegroDag View Post
    Jeste Dzan je dusa. Baba je cesto govorila za nesto kad joj se svidja ''Dzan mi iste'' ) kao dusa mi trazi )
    .
    Moja je to isto pričala.
    Moram se nakaniti nedje da izvučem neke slike stare Podgorice
    i da skeniram to.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    843
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    Pradjed je nedje 1850-60 dosa u Podgoricu iz Kucha,ja mnim.
    Djedo je rodjen na Drach blizu kuce Pokrklica,kasnije su se preselili u kucu dje je sad smrdljivi pub 111.

    NegroDag,odlicna tema.

    Holjo,da nisi blizu Shila nesretnoga te imas neke uspomene grdne
    Last edited by Sidewinder; 29-09-10 at 15:01.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  19. #44
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedna starovaroska pjesma, koju je ovjekovecila Ksenija Cicvaric. Ovako su je pjevali djevojke skrivene iza velikih bedema, koji su skrivali baste i djulistane bogatih podgorickih trgovaca . Pjesma je svadbena.

    Meha majka ludog ozenila,
    a jos ludjeg u djerdek (prva bracna noc) stavila.
    Meho place, Meho place, trazi stari majku.
    Tjesila ga, tjesila ga pod duvak nevjesta.
    Nesto sam ti Meho donijela.
    U njedrima u njedrima dunju i jabuku.
    Dunju grizes a jabuku mirises.

    a, nase meraklije bi dodale:

    U DİMİJE U DİMİJE KALAP SARAJLİJE (BAKLAVE)

  20. #45
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U petak vece u Montenegro Mall-u koncert Hora Stanko Dragojevic. Poziv svim ljubiteljima starogradske pjesme.

  21. #46
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hoce li bit jos ko, osim njih...
    I u koliko je sati...
    Last edited by kuglica; 12-10-10 at 09:18.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  22. #47
    Join Date
    May 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlicna tema... Bas prije par dana, veselilo se u mojoj familiji uz melose stare Podgorice. "Mlada Jelka" "Ruzo moja" "Zute dunje" .... i nizz ostalih su, mogu reci, himna moje sire familije.. Meni je otac s Draca a majka iz Stare Varosi.. Do 150 godina jesu tu, e sad ja najbolje nisam ni upoznata a vjerujem i da su vise, bar ovi s majkine strane jer tatin otac je iz Beri dosao u Podgoricu.. znam da mi je prababa s majkine strane kopana ispod crkve Sv. Djordje..
    Ja sam se podigla u Staru Varos, sad mi tamo braca od ujaka zive...
    Ne mogu da opisem rijecima sta osjecam kad dodjem tamo.. Mada iskreno ljepse je bilo dok su baba i djed bili zivi, sad se dosta izgradilo, modernizovalo.. mada sam cula da je sada zakonom zabranjeno da se tamo ista vise mijenja i dogradjuje..
    Trebalo bi da tako i ostane.. jer ta dva brijega jesu duh star Podgorice i onog sto vjekovima se cuva kroz tradiciju i folklor.. Nekada sam ga i igrala, moja majka takodje, brat i tako...svi smo poneseni tim duhom.
    Ne volim ovo sto se danas pravi od Podgorice, previse nas je, previse postaje ljudi, prebrz zivot.. ja iako sam mlada volim umjerenost.. i taj duh naroda koji je nekad bio, da kad nekog sretnes i zaista zastanes i pitas se, kako si sta radis- postovanje koje je postojalo prema starijima, komsijama..danas sve vise jenjava..
    Danas je "moderno" u letu se javiti i reci- Cao kako si sta radis?- i proci.. uzas..
    Drugi put malo vise pisem.. Jos jednom svaka cast za temu..mada slabije posjecujem vise podforuma, pa evo tek sad vidjeh ovo..
    Last edited by elizapg; 19-10-10 at 13:48.
    "Jedino u mojim očima postaješ savršenstvo." by me

  23. #48
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by elizapg View Post
    Odlicna tema... Bas prije par dana, veselilo se u mojoj familiji uz melose stare Podgorice. "Mlada Jelka" "Ruzo moja" "Zute dunje" .... i nizz ostalih su, mogu reci, himna moje sire familije.. Meni je otac s Draca a majka iz Stare varosi.. Do 150 godina jesu tu, e sad ja najbolje nisam ni upoznata a vjerujem i da su vise, bar ovi s majkine strane jer tatin otac je iz Beri dosao u Podgoricu.. znam da mi je prababa s majkine strane kopana ispod crkve Sv. Djordje..
    Ja sam se podigla u Staru varos, sad mi tamo braca od ujaka zive...
    Ne mogu da opisem rijecima sta osjecam kad dodjem tamo.. Mada iskreno ljepse je bilo dok su baba i djed bili zivi, sad se dosta izgradilo, modernizovalo.. mada sam cula da je sada zakonom zabranjeno da se tamo ista vise mijenja i dogradjuje..
    Trebalo bi da tako i ostane..
    jer ta dva brijega jesu duh star Podgorice i onog sto vjekovima se cuva kroz tradiciju i folklor.. Nekada sam ga i igrala, moja majka takodje, brat i tako...svi smo poneseni tim duhom.
    Ne volim ovo sto se danas pravi od Podgorice, previse nas je, previse postaje ljudi, prebrz zivot.. ja iako sam mlada volim umjerenost.. i taj duh naroda koji je nekad bio, da kad nekog sretnes i zaista zastanes i pitas se, kako si sta radis- postovanje koje je postojalo prema starijima, komsijama..danas sve vise jenjava..
    Danas je "moderno" u letu se javiti i reci- Cao kako si sta radis?- i proci.. uzas..
    Drugi put malo vise pisem.. Jos jednom svaka cast za temu..mada slabije posjecujem vise podforuma, pa evo tek sad vidjeh ovo..
    Nazhalost sad nema shto,tolko su unishtili staru varosh da je to sramota..A i izgubio se taj dux stare Podgorice ,nema shto sad bilo proshlo nazhalost..

  24. #49
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stara Varoš ,
    da te bog ubije!
    Nekad si mi, Varoš, mila bila,
    U tebi sam dragoga ljubila;
    A sad si mi, Varoš, omrznula
    Jer u tebi niđe nikog nemam ...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  25. #50
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kako su liejep one slike prozora na tc nikic, predivne su dje pise stara varos gore iznad
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Stara Varos bre!
    By m4kanja in forum Centralni
    Replies: 16
    Last Post: 22-05-08, 14:32
  2. Stara imena
    By simm in forum Istorija
    Replies: 3
    Last Post: 07-07-07, 12:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •