Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 140

Thread: Bolesti zapada

  1. #26
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Što je običaj stariji to je sve beskorisniji i out of place (čudniji).

    Najstariji običaji su uvijek najčudniji i graniče se sa praznovijerjem.

    Američki običaji kao npr vijenčanja u Vegasu su novi običaji i potiču iz praktične prirode tamošnjih ljudi.

    Što se mene tiče, ja se i onako ne držim običaja, nije mi stalo do njih jer su u suštini gubljenje vremena i vrijednih resursa, da ne govorim da su mnogi od njih neprijatni po tijelo i um.
    Ja ovo bolje ne bih napisao. Slažem se sa svime, ni sam ne držim do običaja. Na kraju svako stvara neke svoje koji mu odgovaraju.

  2. #27
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Obavezno zaklati nešto kada se useliš u novi objekat, wtf, paganizam?

    I dalje se praktikuje.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    mislim da poredit americku kulturu (stil zivota) i nasu je besmisleno.to je po meni uporedjivat babe i zabe.
    uporedjuju se dvije totalne krajnosti.da se razumijemo,ni mi nijesmo cvjecke,ali kolko tolko mislim da zivimo nekako prirodnije.

    prosjecni nesretni amerikanac jede sve iz celofana,podgrijava u mikrotalasnoj,i voce i povrce im je GMO,stalno je pod klimom,ama kako god obrnes,vidis da prisutna doza neceg vjestackog,a tek njihov sistem drustvenih vrijednosti da ne pominjem...

    dosta cesto procitam (a to je karakteristicno bas za SAD) slucajeve dje neki isfrustrirani lik uleti sa oruzjem u skolu i napravi masakr.
    meni je to nekako sve povezano da je to sve od nezdravi,vjestackog i poremecenog nacina zivota...

    nas je standard losiji,ali smatram da se generalno prirodnije hranimo i da nam je kolko-tolko zdravije drustvo.
    nemamo taj sindrom masakriranja po skolama,ali "konj za trku" nam je svakodnevni oruzani obracuni po ulica.

    p.s. interesantna tema...

  4. #29
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Štaviše, u Majamiju imaš vrlo snažan pritisak sredine da izgledaš dobro. Teretane na svakom ćošku, prodavnice org. hrane itd.

    U Crnoj Gori toga nema jel' tako? Svako ide u teretanu, ali ne zbog zdravlja nego da bude vidjen i jer je to sada in ici po teretanama. Svaka porodica ima minimum po tri mobilna telefona, i to ne iz potrebe nego iz prestiza jer to moraju biti najnoviji modeli, i cim prodje mjesec dana i izadje noviji model, ljudi mijenjaju, jer vise nije cool imati taj model. O automobilima i motorima necu ni da govorim. Ljudi se zaduzuju da bi kupili auto od 50.000+ eura i to nije bitno sto je polovnjak iz njemacke, ali vazno je biti vidjen u BMW-u i Mercedesu. Crna Gora ima najvise custom tablica na svijetu po broju stanovnika, i sve opet radi prestiza. Treba diskutovati o "bolestima" zapadnog drustva, ali prvo se treba pogledati u ogledalo i sagledati sopstvene "bolesti" drustva, a ima ih bogami dosta.
    Davor

  5. #30
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    mislim da poredit americku kulturu (stil zivota) i nasu je besmisleno.to je po meni uporedjivat babe i zabe.
    uporedjuju se dvije totalne krajnosti.da se razumijemo,ni mi nijesmo cvjecke,ali kolko tolko mislim da zivimo nekako prirodnije.

    prosjecni nesretni amerikanac jede sve iz celofana,podgrijava u mikrotalasnoj,i voce i povrce im je GMO,stalno je pod klimom,ama kako god obrnes,vidis da prisutna doza neceg vjestackog,a tek njihov sistem drustvenih vrijednosti da ne pominjem...

    dosta cesto procitam (a to je karakteristicno bas za SAD) slucajeve dje neki isfrustrirani lik uleti sa oruzjem u skolu i napravi masakr.
    meni je to nekako sve povezano da je to sve od nezdravi,vjestackog i poremecenog nacina zivota...

    nas je standard losiji,ali smatram da se generalno prirodnije hranimo i da nam je kolko-tolko zdravije drustvo.
    nemamo taj sindrom masakriranja po skolama,ali "konj za trku" nam je svakodnevni oruzani obracuni po ulica.

    p.s. interesantna tema...
    Iz naše tačke gledišta, mi živimo prirodnije. Sa njihove tačke gledišta, sigurno će ti oni reći da oni žive prirodnije.

    Ko je u pravu?

    Mada ne znam što je to prirodno kod nas, to što do 30-40te živimo sa roditeljima, što sve pare dajemo na garderobu a frižider prazan, to što se mnogima više pitaju tata i mama nego oni sami, itd. Nisam siguran u to što kažeš.

  6. #31
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,640
    Thanked in
    2,445 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Ček, kako ne pričaš o ispravnosti običaja, kad si u prvom postu napisao da su im običaji debilni (znači nisu ispravni)?

    A ja ti kažem da i mi imamo takvih debilnih običaja, i to nas čini kvit.
    Aj se sad vrati na taj prvi post pa mi reci gdje sam ja pomenuo rijec 'obicaj'? Nema je.

    Mislio sam da sam jasan na sta mislim u ovoj temi a to svakako nisu indijanski obicaji u USA nego ovi novo-nastali gdje je sve uglavnom vjestacko i MENI mimo normalnog.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #32
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vrtimo se u krug
    Svaki običaj je nekada morao nastati. To što ke duži, ne znači da je ispravniji, i normalniji (a nije nikako).

  8. #33
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    tlc tema ; p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #34
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,640
    Thanked in
    2,445 Posts

    Default

    'Zatvorili' smo krug.

    I mi smo bolesni po mnogim stvari, slazem se. Ali bih rekao da to nije ni priblizno 'bolestinama' sa zapada. A opet... dosta tih 'nasih bolesti' su upravo dosle sa zapada. Bilo direktno ili putem medija.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #35
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Čega bi sve isplivalo da je Crna Gora otvorenije društvo.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  11. #36
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uf, nismo drug, neke smo sami stvorili. Žene su nekada pored crnine grebale lice i čupale kosu kad bi neko umro, sad samo nose crninu. Mada se i ona sve više gubi, poštuje je mahom samo starija generacija. Ima zapadna kultura mnogo nenormalnosti, ali i jako dobrih stvari. Sad svaka glava za sebe nek odabere što joj je dobro od toga što zapad nudi.

  12. #37
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,640
    Thanked in
    2,445 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    tlc tema ; p
    Sto ti znaci TLC?

    Zavirih u 'Urban Dictionary' ali nesto ne bih rekao da si na to mislio...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #38
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,640
    Thanked in
    2,445 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Uf, nismo drug, neke smo sami stvorili. Žene su nekada pored crnine grebale lice i čupale kosu kad bi neko umro, sad samo nose crninu. Mada se i ona sve više gubi, poštuje je mahom samo starija generacija. Ima zapadna kultura mnogo nenormalnosti, ali i jako dobrih stvari. Sad svaka glava za sebe nek odabere što joj je dobro od toga što zapad nudi.
    Ja rekoh 'dosta', ne 'sve'. No dobro, izgleda mi bas drzis ostricu uz vrat...

    Nego de mi, molim te, reci.. koje su to 'jako dobre stvari' sa zapada?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #39
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Amerika, Amerika, zemlja velika, ali metar moga sela, Amerika CELA!
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  15. #40
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Kakva glupost, cu tradicija vjencavanje iz auta. Kod njih je tradicija Dan Zahvanosti i pecenje curke, Dan Nezavisnosti, Noc Vjestica itd. A ovo sto ste spominjali je cisto stvar izbora...
    Forever young, i want to be forever young

  16. #41
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za nekoga , obicno ko nije u zivotu napustio rodno mjesto, Amerika je zlo i sve bolesti su tamo. A za nekoga ko je bio van Crne Gore i bio tamo u Americi zna koliko je mnogo bolje tamo i da ne moras da praktikujes te njihove bolesti, a ipak mozes da imas dobar i bolji zivot. Medjutim, ukoliko kod nas ne praktikujes neke nase bolesti, onda si nenormalan, a imamo ih mnogo.


    Ne znam da li ovo mogu da nadovezem na ovu temu, ali smo bucni. Na bilo koji gate da sam , nekako sve normalno, imas nekog mira. Stignem na gate kada je let za BG, kao da sam na stocnoj pijaci. Stignem na gate za Podgoricu, nismo ravni ni stocnoj pijaci. Ma ni ovi sa klipa nisu ni primaci atmosferi koja vlada kada se putuje iz Beograda za PG.





    P.S. Ako imamo jednu dobru stvar, to je hrana. Bilo gdje da sam, kad se vratim, tome se najvise radujem.
    Last edited by siraj; 04-08-14 at 22:55.

  17. #42
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Конзумеризам,блек фрајдеј(5:15)...


  18. #43
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Sve zavisi ko sta voli. U USA je finansijski bolje za zivot, mada i to treba gledat iz razlicitih uglova. A sto se tice njihovog nacina zivota, uopste mi ne odgovara. Mada imamo i mi masu bugova, ali kad pogledam stanje sad i prije 20god., mnogo je to bolje.
    Forever young, i want to be forever young

  19. #44
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Sve zavisi ko sta voli. U USA je finansijski bolje za zivot, mada i to treba gledat iz razlicitih uglova. A sto se tice njihovog nacina zivota, uopste mi ne odgovara. Mada imamo i mi masu bugova, ali kad pogledam stanje sad i prije 20god., mnogo je to bolje.
    U pravu si, a za 50 godina ce biti jos bolje.
    Davor

  20. #45
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Pa ono, s obzirom kakav smo zatucani zapecak bili... Mada, opet kazem, imamo jos x poremecenih pogleda na neke stvari, ali bolje ikad nego nikad.
    Forever young, i want to be forever young

  21. #46
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,640
    Thanked in
    2,445 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siraj View Post
    Za nekoga , obicno ko nije u zivotu napustio rodno mjesto, Amerika je zlo i sve bolesti su tamo. A za nekoga ko je bio van Crne Gore i bio tamo u Americi zna koliko je mnogo bolje tamo i da ne moras da praktikujes te njihove bolesti, a ipak mozes da imas dobar i bolji zivot.
    Izvini, molim te. Nisam te prepoznao.

    Ja sam prosao vas svijet pa sam opet otvorio ovu temu jer smatram da su jako 'bolesni' po mnogim pitanjima.

    Mnogi tu Ameriku gledaju kao 'land of opportunities' ali mislim da vecina nas zna kako jedan prosjecni Amer radi i zivi da bi dosao do tih 'para' koje su opet vise prividne nego sto drugo. Imam i rodbine i prijatelja po USA i to u mnogim sferama i djelovima USA pa znam sto pricam. Ustajanje ujutru iz sobe gdje se klima ne gasi, izlazak iz zgrade/kuce u auto koje otplacuje na kredit narednih 50 godina gdje je opet odma klima upaljena. Voznja do kancelarije koja obicno bude prilicno duga. U kancelariji opet ta klima. Zavrsavanje posla, obicno nakon 'overtime'-a i dolazenje u onu istu klimu u kasnim satima, iscrpljen od zivota. Zenu vidis tad ali zivota nemas ni da popricas sa njom a kamoli da je u postelju vodis. Djecu gledas i slabije, kao da zivis u drugoj zemlji.

    I ne mora mi se nac' neko ko ce rec' da zna nekog da uopste ne zivi tako. Nisam rekao da svi zive tako nego je to neki prosjek koji sam ja vidio a ima ljudi koji zive bolje i gore. I kad kazem 'bolje' i 'gore' ne mislim materijalno nego kvalitetno. ***** ti se u taj 'luksuzni zivot' kad ti provedes dan na poslu a kad dodjes kuci nisi ni za sta. Kad porodicu gledas kao da zivis u drugu drzavu, kad otplacujes stan/kucu/kola po 50 godina i taj dug ostavljas kao naslijedstvo svojoj djeci itd. itd.

    Meni se taj njihov stil zivota gadi i place mi se kad vidim koliko brzo to putuje ka zapada a jos vise kad vidim kako najmladji hrle ka tome kao da je to najbolje na svijet'...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #47
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    PoDpisujem svaku rijec...
    Forever young, i want to be forever young

  23. #48
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Izvini, molim te. Nisam te prepoznao.

    Ja sam prosao vas svijet pa sam opet otvorio ovu temu jer smatram da su jako 'bolesni' po mnogim pitanjima.

    Mnogi tu Ameriku gledaju kao 'land of opportunities' ali mislim da vecina nas zna kako jedan prosjecni Amer radi i zivi da bi dosao do tih 'para' koje su opet vise prividne nego sto drugo. Imam i rodbine i prijatelja po USA i to u mnogim sferama i djelovima USA pa znam sto pricam. Ustajanje ujutru iz sobe gdje se klima ne gasi, izlazak iz zgrade/kuce u auto koje otplacuje na kredit narednih 50 godina gdje je opet odma klima upaljena. Voznja do kancelarije koja obicno bude prilicno duga. U kancelariji opet ta klima. Zavrsavanje posla, obicno nakon 'overtime'-a i dolazenje u onu istu klimu u kasnim satima, iscrpljen od zivota. Zenu vidis tad ali zivota nemas ni da popricas sa njom a kamoli da je u postelju vodis. Djecu gledas i slabije, kao da zivis u drugoj zemlji.

    I ne mora mi se nac' neko ko ce rec' da zna nekog da uopste ne zivi tako. Nisam rekao da svi zive tako nego je to neki prosjek koji sam ja vidio a ima ljudi koji zive bolje i gore. I kad kazem 'bolje' i 'gore' ne mislim materijalno nego kvalitetno. ***** ti se u taj 'luksuzni zivot' kad ti provedes dan na poslu a kad dodjes kuci nisi ni za sta. Kad porodicu gledas kao da zivis u drugu drzavu, kad otplacujes stan/kucu/kola po 50 godina i taj dug ostavljas kao naslijedstvo svojoj djeci itd. itd.

    Meni se taj njihov stil zivota gadi i place mi se kad vidim koliko brzo to putuje ka zapada a jos vise kad vidim kako najmladji hrle ka tome kao da je to najbolje na svijet'...
    Cao Fidel Castro,

    Nazalost sam slucajno zatvorio tab pa mi se sve izbrisalo, tako da ce moj odgovor biti mnogo kraci.
    Ja, takodje, imam rodbinu, mada sam bio okruzen Amerikancima najvise jer nisam isao kod rodbine. Ne bi se slozio oko kredita. Ako cemo da iznosimo nase misljenje na osnovu cega smo vidjeli , onda ne bi se slozio da im treba 50 godina da otplate auto, a niti kucu. Ti brojevi bi bili ovako: Auto od 5-7godina. A kuca od 20-30godina, sve zavisi od kakve kuce i od drzave.

    Sto se tice vjencavanja u automobilu, to nijednom nisam cuo ni od jednog Amerikanaca, eto tek sada. To je vise "bizzare" nego sto je bolest.
    Klimu dosta ljudi u PG ukljucuje dan i noc i to svugdje: auto, posao i kuca. Ja to nisam primjetio tamo, mada na kraju krajeva i ako radi klima meni to ne smeta. A u CG je skoro nikad ne ukljucujem. Svakako, vise ljudi ukljucuje ovdje klimu nego sto to rade ljudi u Americi. Kad god sam u necije auto, klima je obavezna.

    Sada ti mozes reci da sam ja bio sa drugacijim ljudima i na neko mjesto gdje nije bilo toliko vruce itd. To je druga prica, jer i ti govoris da ljudi otplacaju auto za 50godina na osnovu toga sto si vidjeo kod svoje rodbine i drugih Amerikanaca.

    Sto se tice prekovremenog i dolaska kuci u kasne sate. Toga nije bilo, znam da rade od 8 do 4 i dolazak kuci. Neki od njih rade do 5, a ako je overtime onda je sat ili dva i ne desava se svaki dan. Sve u svemu, taj overtime ce ti tamo platiti, a ovamo tesko da ce ti ko platiti. Druga je prica sto nasi ljudi bi da rade dan i noc kako bi ovamo u CG kupili stan ili sagradili kuci mimo kuce sto otplacuju tamo. Takodje i ja imam neke rodjake koji ovu pricu plasiraju ni da je bajka; muz i zena se ne gledaju uopste , a isti ti ljudi u CG grade kuce, a u USA imaju i po dvije kuce , ne na kredite vec sve isplaceno.

    Ja ne govorim da je Crna Gora losa, ali meni se vise svidja njihov nacin zivota. Takodje, mi imamo neke bolje vrijednosti od njih koje se meni svidjaju i koje bi ja integrisao u moj stil zivota tamo.

    Nemoj ovo da shvatis kao nesto licno, samo iznosim ono sto sam ja primjetio tamo, kao sto si ti svoje misljenje.

    P.S.

    Znam dosta ljudi, uglavnom odavde iz Crne Gore, kojima je prica ovakva, "A ovamo se ne zna ko si , ni sta si, nemaju postovanja, sve je bolesno. Mnogo je bolji zivot u CG, eh da mi je da se vratim tamo. "
    A onda kad ih pitam, "sto se ne vratis da zivis u CG?" pocinju raznovrsni izgovori. Nemojte govoriti kako nemaju papire jer upravo oni koji imaju papire se ovako zale, a ne bi se vratili da zive u CG da im pistoljem prijetis.

    Evo jedne nase bolesti. Ukoliko nemas najnoviji telefon, ne daj boze da imas neki stari telefon, vecina ljudi ce pomisliti eh taj ti je siromasan nema ti on/ona nista. Takav nam je mentalitet i zbog toga ima dosta osoba koje kupuju telefon od 500-600e, a plata im je 300-400e.
    Last edited by siraj; 05-08-14 at 13:22.

  24. #49
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mi bijasmo pod Rimom, Bizantom, Venecijom, Osmanlijama, Njemcima, Amerima i jesmo gđe jesmo. Koji je njihov izgovor?

  25. #50
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njihovo je da GLUME srećnu i zdravu naciju, a sve ostalo su mehanizmi koja se brinu da tako i ostane!

    Cijeli, ama baš vascijeli zapad je holivud!

    Bolji od sebe.

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4115
    Last Post: 04-08-23, 17:34
  2. Venerične bolesti
    By funestis in forum Medicina
    Replies: 4
    Last Post: 17-08-13, 20:45
  3. Bolesti zavisnosti
    By Raquel in forum Medicina
    Replies: 48
    Last Post: 15-11-11, 09:48
  4. Sex i bolesti...
    By rain_wind_storm in forum Sex i erotika
    Replies: 5
    Last Post: 18-12-06, 02:44
  5. Uskoro sankcije zapada protiv SRBIJE...
    By Monterico in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 19-09-04, 08:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •