Page 5 of 47 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 1168

Thread: Ima li Crna Gora more?

  1. #101
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Plata se uplacuje preko banaka u CG,nekada dok je bio odje haos,banke u Dubrovniku,nijesmo mi kao investitori da donosimo pare u kese! Poreska prijava nije zazivjela u CG,nije ovo Hrvatska,samo to rade pravna lica!
    Ja mislim da neki neće sna usnit večeras
    zamislite 5-6 hiljada X8 plus bonus
    ili permanent pay,neki neće zaspivat danima
    Last edited by minjo; 13-02-11 at 23:31.

  2. #102
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Dosli smo do sustine problema, krivo vam je sto pomorci ne placu, nema veze sto ne placu CG vec ne placaju bilo kojoj drugoj drzavi....
    Ne, sustina problema je sto vi to tako javno i drchno servirate CG narodu koji od zaradjene 500 e bruto plate placaju 200 poreza... i josh javno iznosite da vam ministarstvo za saobracaj ni drzava ne smije nista...
    Sta cete, ja sam dijete skolovano po drugim normama, i maturirala sa ponosom da postujem zakon bilo koje drzave, da placam porez kao i svaki gradjanin drzave..pa eto... Iskreno, neobichno mi kako Vi to tako ...Niko vam ne moze nista, pa ni Ministar ni drzava? Ne smiju ni zakon da donesu da regulisu te "propuste"... Chudno zaista.. trenutno cc 4000 ljudi.. .
    A posebno mi je zanimljiva pomisao kako to opravdavaju EU i NATO-u... Iskreno, sve u svemu nije mi jasno.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 13-02-11 at 23:30.

  3. #103
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    ......
    zamislite 5-6 hiljada X8 plus bonus
    ili permanent pay,........
    Opla, znachi neoporezovana suma je mnoogo preko tih 100 miliona eura godishnje?
    Josh zanimljivije

    Hvala Lepo

  4. #104
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    [QUOTE=Maja;2071956]Ne, sustina problema je sto vi to tako javno i drchno servirate CG narodu koji od zaradjene 500 e bruto plate placaju 200 poreza... i josh javno iznosite da vam ministarstvo za saobracaj ni drzava ne smije nista...
    Sta cete, ja sam dijete skolovano po drugim normama, i maturirala sa ponosom da postujem zakon bilo koje drzave, da placam porez kao i svaki gradjanin drzave..pa eto... Iskreno, neobichno mi kako Vi to tako ...Niko vam ne moze nista, pa ni Ministar ni drzava? Ne smiju ni zakon da donesu da regulisu te propuste... Chudno zaista.

    Ja gospodjice postujem zakon a vi da ne kazem sta radite na ovom forumu, progooglajte malo:
    http://www.pkcg.org/zakonodavstvo/fi...rezi/dok_2.pdf

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na kraju ispade da su pomorci u sustini flota Acova i oslobodjeni od poreza, a meni izracunali da prikljucak za struju na kucu koja se gradi iljadu eura iljadu ih djaola spopalo ocu i ja da sam pomorac

  6. #106
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A zamislite doznake na sjeveru CG iz Skandinavije i Amerike ,ihaaaa,neoporezovane.Doznake pomoraca su sica za CG emigraciju.
    Last edited by minjo; 13-02-11 at 23:37.

  7. #107
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Permanent je u pitanju kod mene

    ZAKON O POREZU NA DOHODAK FIZIČKIH LICA1)
    I OSNOVNE ODREDBE
    1. Opšte odredbe
    Član 1
    (1) Ovim zakonom uvodi se obaveza plaćanja poreza na dohodak fizičkih
    lica ( u daljem tekstu: porez na dohodak ).
    (2) Prihodi od poreza na dohodak pripadaju budžetu Republike Crne Gore i
    budžetima jedinica lokalne samouprave u srazmjeri utvrđenoj posebnim
    zakonima.
    2. Poreski obveznik
    Član 2
    (1) Poreski obveznik poreza na dohodak je rezidentno, odnosno
    nerezidentno fizičko lice koje ostvari dohodak iz izvora utvrđenih ovim zakonom.
    (2) Kada dva ili više fizičkih lica zajednički ostvaruju dohodak, poreski
    obveznik je svako od tih lica, srazmjerno udjelu u dohotku koji je ostvarilo.
    Rezident
    Član 3
    (1) Rezidentno fizičko lice ( u daljem tekstu: rezident), u smislu ovog
    zakona, je fizičko lice koje:
    1) na teritoriji Republike Crne Gore (u daljem tekstu: Crna Gora) ima
    prebivalište ili centar poslovnih i životnih interesa;
    2) boravi na teritoriji Crne Gore više od 183 dana u poreskoj godini.
    (2) Rezident Crne Gore je i fizičko lice koje je upućeno izvan Crne Gore
    radi obavljanja posla za fizičko ili pravno lice rezidenta Crne Gore, ili za
    medjunarodnu organizaciju.
    1) "Službeni list RCG", br. 65/01, 37/04 i 78/06
    2
    3. Predmet oporezivanja
    Član 4
    (1) Predmet oporezivanja rezidenta je dohodak koji rezident ostvari u
    Crnoj Gori i izvan Crne Gore.
    (2) Predmet oporezivanja nerezidentnog fizičkog lica (u daljem tekstu:
    nerezident) je dohodak koji nerezident ostvari po osnovu aktivnosti obavljenih
    preko stalnog mjesta poslovanja u Crnoj Gori.
    (3) Stalnim mjestom poslovanja iz stava 2 ovog člana smatra se mjesto
    preko kojeg nerezident obavlja svoje aktivnosti u Crnoj Gori, u cjelini ili
    djelimično, sam ili preko ovlašćenog predstavnika. U slučaju potrebe kod
    odredjivanja stalnog mjesta poslovanja, shodno se primjenjuju odredbe zakona
    kojima je uredjen porez na dobit pravnih lica.
    (4) Predmet oporezivanja nerezidenta koji nema stalno mjesto poslovanja
    u Crnoj Gori je i dohodak koji ostvari po osnovu autorskih naknada, kamata i
    naknada po osnovu zakupnine nepokretnosti koje se nalaze u Crnoj Gori.
    Last edited by jooly; 13-02-11 at 23:40.

  8. #108
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Vidim ja i po tome koliko vi postujete zakon...
    O tome i pricamo cijelo vrijeme...
    Ochigledno da Vama nije jasno, ali i da Vam ministarstvo ni Vlada ne smiju to objasniti... Kao sto rece pomorac, gospodin Minjo: "ne diramo ih - ne diraju nas"...
    Hm...znachi mnoogo vise od 100 miliona neoporezovanog novca... Alal vjera..

    Hvala Lepo

  9. #109
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Vidim ja i po tome koliko vi postujete zakon...
    O tome i pricamo cijelo vrijeme...
    Ochigledno da Vama nije jasno, ali i da Vam ministarstvo ni Vlada ne smiju to objasniti... Kao sto rece pomorac, gospodin Minjo: "ne diramo ih - ne diraju nas"...
    Hm...znachi mnoogo vise od 100 miliona neoporezovanog novca... Alal vjera..

    Hvala Lepo
    Vama nazdravlje vi ko Sveto Marović,ja taman da Vam objasnim kad kolega jooly,hvala kolega na postu,i objašnjenju!

  10. #110
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Vidim ja i po tome koliko vi postujete zakon...
    O tome i pricamo cijelo vrijeme...
    Ochigledno da Vama nije jasno, ali i da Vam ministarstvo ni Vlada ne smiju to objasniti... Kao sto rece pomorac, gospodin Minjo: "ne diramo ih - ne diraju nas"...
    Hm...znachi mnoogo vise od 100 miliona neoporezovanog novca... Alal vjera..

    Hvala Lepo
    Dajte jedan validan razlog zasto bi nas oporezovali (kad vec selektivno citate postove)

  11. #111
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja rekoh da to odlichno znam, zato se chudim da vama niko iz ministarstva za saobracaj i drzave ne moze objasniti da kad ste u avionu da ste i dalje rezident CG.
    Ili kao sto gospodin Minjo tvrdi da ne smiju da ih diraju?

    Sve zanimljivije od zanimljivijeg...


    Hvala Lepo

  12. #112
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Vama nazdravlje vi ko Sveto Marović,ja taman da Vam objasnim kad kolega jooly,hvala kolega na postu,i objašnjenju!
    Nekima je tesko objasniti (ne zelim da koristim sintagmu cenat, metar, glava, g..... ali izgleda da je tako)

  13. #113
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni nije jasno kako to da pomorci ne placaju porez drzavi u kojoj rade(odnosno na cijim brodovima plove) :-? ?
    Stranci koji rade u CG placaju sve poreze i doprinose odje i pretpostavljam da ih kuci ne oporezuju jer bi to bilo dvostruko oporezivanje.

  14. #114
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja se nadam da ce neko iz Vlade reagovati da vam objasni, ako vec kazete da gospodin koji je Ministar za saobracaj ne moze ili ne smije - to vec nije bash jasno precizirano...
    Ali, evo vidjeli smo koji je to ponos i chast ne placati porez na zaradjeni dohodak nigdje...
    Zanimljivo...


    Hvala Lepo

  15. #115
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ja se nadam da ce neko iz Vlade reagovati da vam objasni, ako vec kazete da gospodin koji je Ministar za saobracaj ne moze ili ne smije - to vec nije bash jasno precizirano...
    Ali, evo vidjeli smo koji je to ponos i chast ne placati porez na zaradjeni dohodak nigdje...
    Zanimljivo...


    Hvala Lepo
    Ja vjerujem da ce vlada sjutra hitno zasijedati da nam to objasni jer vi vjerujete da tako treba. Sve i da zakon kaze da treba, to je dvosijekli mac. Primanja bi bila znacajno smanjena a samim tim i zanimanje manje atraktivno pa bi se broj pomoraca smanjio a samim tim i priliv njihovih doznaka. To nije nikome u interesu. Ko umije, njemu dvije !
    Last edited by jooly; 13-02-11 at 23:55.

  16. #116
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da ne smiju da diraju pomorce,bilo kakvi nameti,su neprihvatljivi.Kapetaja kao upravni organ ministarstva ima cjenovnik za ovlaštenja kao da je polaganje za svemirski program,pomorcu je potrebno desetak ovlaštenja,cifre su na hiljade eura,centar za obuku pomoraca(koji je pod drugim ministarstvom-nonses) obuke opet hiljade eura,nerješene agencije za ukrcaj,svjesni su oni toga,kao i punjenje platnog prometa doznakama,tako bi bilo kakve radikalne izmjene imale za posljedicu mukotrpne pregovore kako udruzenja tako i sindikata !
    Neka postave kobilicu,dvije za novogradnje ,i to im je uspjeh za narednih 5 godina ministarstva !
    A vi mislite da strane kompanije nemaju poreznike i da sa njihovih računa kod banaka sfiftuju pare za cg banke samo tako!
    Što bi rekla Maja,biće da je NATO
    Last edited by minjo; 13-02-11 at 23:59.

  17. #117
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Naravno da ne smiju da diraju pomorce,bilo kakvi nameti,su neprihvatljivi.Kapetaja kao upravni organ ministarstva ima cjenovnik za ovlaštenja kao da je polaganje za svemirski program,pomorcu je potrebno desetak ovlaštenja,cifre su na hiljade eura,centar za obuku pomoraca(koji je pod drugim ministarstvom-nonses) obuke opet hiljade eura,nerješene agencije za ukrcaj,svjesni su oni toga,kao i punjenje platnog prometa doznakama,tako bi bilo kakve radikalne izmjene imale za posljedicu mukotrpne pregovore kako udruzenja tako i sindikata !
    Neka postave kobilicu,dvije za novogradnje ,i to im je uspjeh za narednih 5 godina ministarstva !
    A vi mislite da strane kompanije nemaju poreznike i da sa njihovih računa kod banaka sfiftuju pare za cg banke samo tako!
    Što bi rekla Maja,biće da je NATO
    Sad su digitroni u akciji, permanent pay, 5-6 iljada svaki mijesec, x 12 , x 20 godina :razz:!

  18. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Permanent je u pitanju kod mene

    ZAKON O POREZU NA DOHODAK FIZIČKIH LICA1)
    I OSNOVNE ODREDBE
    1. Opšte odredbe
    Član 1
    (1) Ovim zakonom uvodi se obaveza plaćanja poreza na dohodak fizičkih
    lica ( u daljem tekstu: porez na dohodak ).
    (2) Prihodi od poreza na dohodak pripadaju budžetu Republike Crne Gore i
    budžetima jedinica lokalne samouprave u srazmjeri utvrđenoj posebnim
    zakonima.
    2. Poreski obveznik
    Član 2
    (1) Poreski obveznik poreza na dohodak je rezidentno, odnosno
    nerezidentno fizičko lice koje ostvari dohodak iz izvora utvrđenih ovim zakonom.
    (2) Kada dva ili više fizičkih lica zajednički ostvaruju dohodak, poreski
    obveznik je svako od tih lica, srazmjerno udjelu u dohotku koji je ostvarilo.
    Rezident
    Član 3
    (1) Rezidentno fizičko lice ( u daljem tekstu: rezident), u smislu ovog
    zakona, je fizičko lice koje:
    1) na teritoriji Republike Crne Gore (u daljem tekstu: Crna Gora) ima
    prebivalište ili centar poslovnih i životnih interesa;
    2) boravi na teritoriji Crne Gore više od 183 dana u poreskoj godini.
    (2) Rezident Crne Gore je i fizičko lice koje je upućeno izvan Crne Gore
    radi obavljanja posla za fizičko ili pravno lice rezidenta Crne Gore, ili za
    medjunarodnu organizaciju.
    1) "Službeni list RCG", br. 65/01, 37/04 i 78/06
    2
    3. Predmet oporezivanja
    Član 4
    (1) Predmet oporezivanja rezidenta je dohodak koji rezident ostvari u
    Crnoj Gori i izvan Crne Gore.
    (2) Predmet oporezivanja nerezidentnog fizičkog lica (u daljem tekstu:
    nerezident) je dohodak koji nerezident ostvari po osnovu aktivnosti obavljenih
    preko stalnog mjesta poslovanja u Crnoj Gori.
    (3) Stalnim mjestom poslovanja iz stava 2 ovog člana smatra se mjesto
    preko kojeg nerezident obavlja svoje aktivnosti u Crnoj Gori, u cjelini ili
    djelimično, sam ili preko ovlašćenog predstavnika. U slučaju potrebe kod
    odredjivanja stalnog mjesta poslovanja, shodno se primjenjuju odredbe zakona
    kojima je uredjen porez na dobit pravnih lica.
    (4) Predmet oporezivanja nerezidenta koji nema stalno mjesto poslovanja
    u Crnoj Gori je i dohodak koji ostvari po osnovu autorskih naknada, kamata i
    naknada po osnovu zakupnine nepokretnosti koje se nalaze u Crnoj Gori.
    Ti ili ne znas sta znaci rijec rezident ili ne razumijes sta tamo pise.
    Da li se ti odjavis sa mjesta boravka kad se ukrcavas na brod i dje se prijavis tada? Pa kad se vratis s broda opet se privais na boravak u Crnoj Gori. Ti si rezident 365 dana a sto je drzava nesposobna na to nema zakona.
    Moze jedan Njemac ploviti i za Panamu i za Tunguziju na svaki cent plati porez a sto se tebi cini da bi ti nekog smuvao i da neko treba da ti dokazuje koliko si dana dje bio to je smijesno. Boris Beker je veci maher i angazovao vise advokata nego ti vidio brodova pa dzaba.
    Ma Crna Gora je eldorado niko ne placa poreze osim jadnih budzetlija, a poslije u kuknjuvu pa drzava povezuje staz i svi oce penzije Kako je krenulo jos ce drzava panzije i sanerima placati
    Dje je Oskar kad je najpotrebniji da provjeri kod Lompara dokad ce se zaduzivati drzava a toliko neoporezovanih para ulazi u drzavu, a nijesu ruski tajkuni

  19. #119
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Na kraju ispade da su pomorci u sustini flota Acova i oslobodjeni od poreza, a meni izracunali da prikljucak za struju na kucu koja se gradi iljadu eura iljadu ih djaola spopalo ocu i ja da sam pomorac
    Kad bi seke ljubile mornare

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    A vi mislite da strane kompanije nemaju poreznike i da sa njihovih računa kod banaka sfiftuju pare za cg banke samo tako!
    Što bi rekla Maja,biće da je NATO
    Hoćeš li to da kažeš da ti strana banka automatski oporezuje novac koji uplatiš na svoj račun kod njih ili..?!
    She is only here to annoy herself!

  20. #120
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Ja vjerujem da ce vlada sjutra hitno zasijedati da nam to objasni jer vi vjerujete da tako treba. Sve i da zakon kaze da treba, to je dvosijekli mac. Primanja bi bila znacajno smanjena a samim tim i zanimanje manje atraktivno pa bi se broj pomoraca smanjio a samim tim i priliv njihovih doznaka. To nije nikome u interesu. Ko umije, njemu dvije !
    Pa ako je kako vi pomorci kazete da oni ne smiju da vam zucnu... Sigurno nece reagovati niko..Ne znam sta ce kad ovo shvate oni iz NATO-a i EU...ali boo njihov problem valjda..

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Naravno da ne smiju da diraju pomorce,bilo kakvi nameti,su neprihvatljivi.Kapetaja kao upravni organ ministarstva ima cjenovnik za ovlaštenja kao da je polaganje za svemirski program,pomorcu je potrebno desetak ovlaštenja,cifre su na hiljade eura,centar za obuku pomoraca(koji je pod drugim ministarstvom-nonses) obuke opet hiljade eura,nerješene agencije za ukrcaj,svjesni su oni toga,kao i punjenje platnog prometa doznakama,tako bi bilo kakve radikalne izmjene imale za posljedicu mukotrpne pregovore kako udruzenja tako i sindikata !
    Neka postave kobilicu,dvije za novogradnje ,i to im je uspjeh za narednih 5 godina ministarstva !
    A vi mislite da strane kompanije nemaju poreznike i da sa njihovih računa kod banaka sfiftuju pare za cg banke samo tako!
    Da, to sam i ja kao obichan gradjanin shvatila. Mi placajmo porez, a vi ne morate..
    I sto je veci biser, ne samo da do sada niste placali porez i time ste ostetili drzavni budzet (koliko kao obichan gradjanin shvatam), vi josh prijetite da kao takvi totalno neregularni gradjani mozete i da ucjenjujete i da prijetite... Svasta ima na ovom svijetu.. Moze biti da je to normalno..
    Sto se tiche shkolovanja itd.... Ni to mi nije jasno jer moje je kostalo "iha-ha" ali mi to nije opravdanje niti mogu navesti kao razlog nekoj drzavi da ne platim porez na dohodak.
    Ovo drugo mi nije jasno oko sfiftovanja novca stranih Co (bar zapadnih) koje placaju porez u zapadnim drzavama ....Ima i tu neke veze sa pomorcima u CG?


    Hvala Lepo

  21. #121
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lompar pakuje stvari za Kinu,jednom je pokušao da prozbori na ovu temu tuc-muc.Neka dođe poreski inspektor,ne može se biti u isto vrijeme na dva mjesta,pečat u pasošu sve dokazuje,narednih deset godina će biti ovako!
    Naravno da ima veze oko sfiftovanja novca za CG,nego mi je više dosadno objašnjavati,pa kako nas drukčije plaćaju pomorce!
    Last edited by minjo; 14-02-11 at 00:09.

  22. #122
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ti ili ne znas sta znaci rijec rezident ili ne razumijes sta tamo pise.
    Da li se ti odjavis sa mjesta boravka kad se ukrcavas na brod i dje se prijavis tada? Pa kad se vratis s broda opet se privais na boravak u Crnoj Gori. Ti si rezident 365 dana a sto je drzava nesposobna na to nema zakona.
    Moze jedan Njemac ploviti i za Panamu i za Tunguziju na svaki cent plati porez a sto se tebi cini da bi ti nekog smuvao i da neko treba da ti dokazuje koliko si dana dje bio to je smijesno. Boris Beker je veci maher i angazovao vise advokata nego ti vidio brodova pa dzaba.
    Ma Crna Gora je eldorado niko ne placa poreze osim jadnih budzetlija, a poslije u kuknjuvu pa drzava povezuje staz i svi oce penzije Kako je krenulo jos ce drzava panzije i sanerima placati
    Dje je Oskar kad je najpotrebniji da provjeri kod Lompara dokad ce se zaduzivati drzava a toliko neoporezovanih para ulazi u drzavu, a nijesu ruski tajkuni
    Ja razumijem ali ti ne razumijes:
    (1) Rezidentno fizičko lice ( u daljem tekstu: rezident), u smislu ovog
    zakona, je fizičko lice koje:
    1) na teritoriji Republike Crne Gore (u daljem tekstu: Crna Gora) ima
    prebivalište ili centar poslovnih i životnih interesa;
    2) boravi na teritoriji Crne Gore više od 183 dana u poreskoj godini.

    Znaci mora biti 183 dana na teritoriji CG. Tako je i u Hrvatskoj, Engleskoj, Finskoj. Ja ne pricam ovo napamet vec plovim sa tim strancima vec 10-ak godina i znam da su zbog toga neki promijenili i drzave prebivalista. Prije 3-4 godine su zapoceli oporezivanje u HR i svi oni sada steluju da budu preko 183 dana na brodu, u protivnom placaju porez. Tamo su jos uveli obavezno mirovinsko i zdravstveno osiguranje. Ovo vam je vako pa vi kako goj oj.....
    A bolje bi bilo da te budzetlije rade nesto i omoguce da posteni pomorac i gradjanin zavrsi kakvi papir navrijeme a ne da dolazi po 5-6 puta a da manje prdnajve po fesjsu i forumima u radno vriejme. I onako ih ima par desetina hiljada viska, brzo ce ih desetkovati...
    Last edited by jooly; 14-02-11 at 00:13.

  23. #123
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da li se ti odjavis iz Crne Gore kad se ukrcavas na brod? Po tvojoj prici moze i Barovic otici kod tetke u inostranstvo i ne placa porez i samo kaze ja se bio na brod ukrcan Oni sto ih ćapise prije neki dan u Italiji da su uplatili pare na racun neke crnogorske banke i dodju slobodno i niko ih ne pita otkud im pare, a ako pita kazu mi brodarili po zlatarama Djenove i Milana.

  24. #124
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Ja razumijem ali ti ne razumijes:
    (1) Rezidentno fizičko lice ( u daljem tekstu: rezident), u smislu ovog
    zakona, je fizičko lice koje:
    1) na teritoriji Republike Crne Gore (u daljem tekstu: Crna Gora) ima
    prebivalište ili centar poslovnih i životnih interesa;
    2) boravi na teritoriji Crne Gore više od 183 dana u poreskoj godini.

    Znaci mora biti 183 dana na teritoriji CG. Tako je i u Hrvatskoj, Engleskoj, Finskoj. Ja ne pricam ovo napamet vec plovim sa tim strancima vec 10-ak godina i znam da su zbog toga neki promijenili i drzave prebivalista. Prije 3-4 godine su zapoceli oporezivanje u HR i svi oni sada steluju da budu preko 183 dana na brodu, u protivnom placaju porez. Tamo su jos uveli obavezno mirovinsko i zdravstveno osiguranje. Ovo vam je vako pa vi kako goj oj.....
    A bolje bi bilo da te budzetlije rade nesto i omoguce da posteni pomorac i gradjanin zavrsi kakvi papir navrijeme a ne da dolazi po 5-6 puta a da manje prdnajve po fesjsu i forumima u radno vriejme. I onako ih ima par desetina hiljada viska, brzo ce ih desetkovati...

    Oces li mi ti objasnit kako to da nidje ne placate nikakav porez :shock: .
    Ako plovis na njemackom brodu,zar ne placas Njemackoj,ili...?

  25. #125
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tačno tako,ako je kome gadljiva Hrvatska,evo Engleska.I kad pomeneš Lomparu da bi imali još najmanje 30 zapovjednika da se poštuju pravila iz Engleskog školstva,Lompar koji drži lobi koji propagira trenutni vazeći način školovanja i dobijanje ovlaštenja-dobije ospice i para na uši.Hrvati prihvataju Engleski princip.


    Hrvatska i briga za pomorce – od marta, do najviših zvanja i putem obuke

    Na jučerašnjem sastanku s državnim tajnikom za more kap. Mariom Babićem visoka pomorska učilišta iznijela su podatke o broju prijavljenih kandidata za pohađanje ovakvog programa. Najveći interes je u Splitu, gdje se na Pomorskom fakultetu predbilježilo 80 brodostrojara i 40 nautičara, zatim slijedi Sveučilište u Dubrovniku s predbilježbom od 38 brodostrojara i 7 nautičara, dok se na Pomorskom fakultetu u Rijeci predbilježilo 12 brodostrojara i 5 nautičara.Visoka pomorska učilišta počet će u ožujku ove godine s provođenjem posebnog programa obrazovanja pomoraca koji će hrvatskim pomorcima omogućiti stjecanje najviših zvanja i bez završene visokoškolske naobrazbe.

    Prije upisa na poseban program obrazovanja kandidat treba donijeti dokaz o navigaciji koju izdaju lučke kapetanije.

    Visoka pomorska učilišta predstavila su danas i uvjete za upis kandidata na ovakav alternativan program obrazovanja pomoraca, čija je stalna cijena 65 tisuća kuna te će pomorci imati mogućnost plaćanja u obrocima, ovisno o načinu provođenja programa. Obzirom da je određivanje cijene u nadležnosti visokih pomorskih učilišta, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture nije bilo u mogućnosti na istu utjecati.

    Ovakav program u pravilu će se provoditi u dva modula, svaki u trajanju od 3 mjeseca s najviše 30 sati tjedno, odnosno 6 sati dnevno, sa stankom između modula od 3 mjeseca, a što je podložno promjena ovisno o potrebama pomoraca.

    Ovakav program održavat će se u skupinama od najmanje 10, a najviše 20 polaznika. Omogućeno je i pohađanje programa na različitim visokim pomorskim učilištima uz prethodan zahtjev kandidata za prelaskom na drugo učilište. Pomorci će jedino imati obvezu polaganja ispita na učilištima gdje su i odslušali predavanje.

    Nakon položenih ispita posebnog programa obrazovanja te po zadovoljavanju ostalih uvjeta za stjecanje svjedodžbe pomorci polažu ispit za stjecanje zvanja u lučkim kapetanijama.

    Izvor – Ministarstvo mora, prometa i infrastructure RH

    09.02.2011.

Page 5 of 47 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna gora hip-hop
    By guntalk in forum Muzika
    Replies: 65
    Last Post: 14-04-11, 15:14
  2. [Crna Gora]^ CS
    By vuk89 in forum Game Server CG
    Replies: 56
    Last Post: 21-11-09, 18:24
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  4. Naša Crna Gora
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 45
    Last Post: 09-06-08, 18:33
  5. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •