Page 65 of 321 FirstFirst ... 155561626364656667686975115165 ... LastLast
Results 1,601 to 1,625 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #1601
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    niko nije srecniji od mene sto smo vas se konacno otresli. iskreno se nadam jednom zauvek.
    I ja. Eto, srecni smo i jedni i drugi, mi kao pobjednici sto smo uspjeli da se odupremo vasoj sapi, vi kao gubitnici koji slave poraze... Ma bitno je da su svi srecni!!

    p.s. reci mi samo, oce li se slaviti i kad Kosovo ode? Nezahvalni Kosovari, vi ste ih ubijali za dobrobit Kosova i Srbije, a oni vam odma okrecu ledja kad NATO dodje...
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #1602
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post

    Pre 7-8 godina „Kurir“ je objavio da se u blizini Rtnja spustio leteći tanjir a
    Prije 7-8 godina Kurir nije postojao.

  3. #1603
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Pobjeda, 12. 02. 2007. DOM I PORODICA

    Neobična imena: Crnogorka Radević iz Podgorice


    Crnogorka, kako to gordo zvuči...



    Rodila je Bugarka. Ime dobila uprkos protivljenju bugarskih vlasti u Đustendilu. Tako ispunjena najveća želja Miška Radevića. Samohrana majka. Živjeti od 135 eura. Kad bih mogla dobiti stalni posao i podići kredit od svog rada...

    - Sljedeći molim...
    - Crnogorka Radević.
    - Dobro, dobro. Ja sam Crnogorka, ali mene treba vaše ime. Ime. Recite vi meni kako se zovete.
    - Pa ime mi je Crnogorka, a prezime Radević.
    - Ovo je zaista nešto nevjerovatno. Prvi put čujem da se neko zove Crnogorka. Ali, gordo zvuči.
    Ovaj neobični dijalog vođen je ovih dana u jednoj podgoričkoj pošti. Gospođa iza pulta prosto nije mogla da povjeruje da postoji ime - Crnogorka. Godinama radim ovaj posao, rekla je koleginicama koje su s simpatijama gledale u šarmantnu gospođu ispred šaltera sa kojom je bila i njena majka.

    -Na ovakve i slične situacije nailazim takoreći svaki dan. I svaka ima srećan kraj. Ljudima se, vidim, sviđa moje ime, pričala nam je kasnije Crnogorka Radević, žena čiji je život inače za priču stvoren. Rođena je u Bugarskoj 1978. godine. Rodni grad joj se zvao Đustendil. Voli, veli i danas da pođe u ujčevinu i u grad gdje je dobila ime. Inače, majka joj je Bugarka. Zove se Todorka, pa na Starom aerodromu gdje dijele podstanarski stan mnogi ih znaju kao i majku i kćerku - Bugarku i Crnogorku.
    Interesantna je svakako i priča o tome kako je Crnogorka dobila ime.
    -Moj otac Miroslav-Miško Radević kojega sigurna sam mnogi Podgoričani pamte kao predsjednika taksista, dobrovoljnog davalaca krvi i odbornika u skupštini opštine, je kad sam došla na svijet kao najmlađe dijete u našoj porodici otišao u opštinu u Đustendil da me, kako se to kaže, opštinski službenici zavedu u matične knjige. Međutim, ne treba zaboraviti da je to bila burna 1978. Ocu su ponudili spisak imena pa da izabere. Bilo je tu pričao je kasnije majci i ostaloj rodbini i ruskih, i bugarskih i raznih imena, ali je on bio izričit-Moja kćerka će se zvati Crnogorka i nikako drugačije. Zbog toga je morao na razgovor sa predsjednikom opštine, ali nije popustio. Ljubav prema rodnoj grudi je bila jača. Te iste godine smo se i vratili u Crnu Goru. Treba reći da Crnogorka ima brata i sestru koji su takođe rođeni u Bugarskoj- Dijana 1965. a Cvjetoslav 1969.
    -Imam, fala Bogu, punu kuću, priča Crnogorkina majka Todorka. Najstarija Dijana ima troje djece, Cvjetoslav petoro, a Crnogorka jedno. Tako je ispunjena najveća želja mog supruga Miška još kad smo se vjenčali 1964. u Bugarskoj. Srce mi je s te strane zaista puno - najstariji unuk ima 23 godine, a najmlađi, Crnogorkin sin David, inače miljenik čitave porodice kojeg iz milošte zovemo Dado, svega godinu i osam mjeseci. Ponekad ipak zazebem kakva će biti Dadova budućnost-rodio se u podstanarskoj sobici, njegov otac koji je takođe nezaposlen ga rijetko viđa, moja Crnogorka je razvedena i ne radi, a od 57 eura kolika je moja penzija ne može se uhvatiti kraj s krajem.
    Ovako bi ustvari mogla početi druga strana ove neobične priče. Priča o samohranoj majci Crnogorki Radević.
    -Završila sam za turističkog tehničara, priča. Imam dvojno državljanstvo, govorim bugarski i engleski, pomalo španski i italijanski, ali stalnog posla nema. Tu i tamo se zaposlim na određeno, ali mi najteže od svega padaju podstanarske muke. Jeste, gazdarica kod koje, ja majka i Dado živimo na Starom aerodromu je dobra i prema nama je kao rod rođeni, ali, šta sjutra? Kad bih od svog rada mogla obezbijediti stambeni kredit da mi Dado ima krov nad glavom bila bih najsrećnija majka na svijetu. Najsrećnija Crnogorka što se ono veli. Onako majčina penzija je svega 57 eura, moj Dado prima 15 a ja kao samohrana majka 60. Kome je do računjanja lako će izračunati da to nije ni za puko preživljavanje. Jer, stan plaćam 125 eura. Ipak, uvijek sam bila optimist - ne predajem se. Ponekad uhvatim sebe kako se tješim-imam samo 29 godina, možda će i mene jednog dana granuti sunce, možda ću i ja dobiti stalni posao. Zbog Dada, zbog mame.

    Crno na bijelo

    Zahvaljujući svom imenu Crnogorka Radević se dosad nalazila u mnogim neobičnim situacijama. Svima je, kaže simpatično kako se zovem. Mnoge interesuje kako sam dobila ime. U jednoj podgoričkoj ustanovi mi je jedan gospodin rekao - moja Crnogorko na ovom šalteru više nećeš čekati ni minuta. Sve Crnogorke bi trebale da imaju prioritet posebno ako su majke i ako imaju crno-na bijelo da zovu Crnogorke.


    J. Stamatović

  4. #1604
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Prije 7-8 godina Kurir nije postojao.
    Možda je bilo pre 3-4 godine,ali sećam se članka kao da je juče bilo.

  5. #1605
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote
    Pošto vidim da smatrate da se ovde u Srbiji uzimaju novorođene bebe i prodaju da bi se naplatili bolnički troškovi,da se pacijenti ubijaju da bi se uzeo neki evro od pogrebnih preduzeća,vade oči i seku prsti bebama-zašto uopšte dolazite da se lečite u Srbiju,gde rizikujete da vam se ovakve stvari dešavaju?
    Cista laz Ja se lijecim kad treba u Sahlgrenska Universitetssjukhus GBG/SWE tako da me za beograd zabolje q*rac ! !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  6. #1606
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default






    Group: Members
    Posts: 3642
    Joined: September 18 2002
    From: Beograd
    Member No.: 3000


    http://www3.b92.net/ipb_images/style...s/1/spacer.gif
    2 Anduril
    .......................

    Ma nisam ja tebe pogresno shvatio. Ja mozda ne pisem posvuda, no pazljivo iscitavam teme, pa i nikove koji su mi interesantni.

    Ves masina nije nedostatak, - to je tek jedna psiholoska crtica o tome kako se covek pogubi.
    (Ovde, na 4umchetu velika vecina niti ume da cita, niti zeli da razmislja!). Kako je neko kad mu je plata bila "platica", a provod "nemacko pivo & kobaje" sa kolegama spijunima - provokatorima bio samo siva kancelarijska zamlata (zamisli samo, zena mu pre toga "prala na ruke"; a kao obican drzavni sluzbenicic, jedan od miliona, mastao da ustedi za "Volgu" /obican svet je mastao o Zhiguliju/, a kad je bio kao "krunski princ" proglasen "na carstvo", - umislio da je "Dzin"?

    Mrzi me da trazim jednu Lenjinovu misao - nesto tipa: kapitalisti su glupi ljudi, za pare / korist spremni su da progutaju sve ... i sl, da bi ti objasnio da je Rusija "energetski gigant" samo iz razloga sto EU nema konzistentnu politiku.

    Sa druge strane, ne postoji nikakva ruska politika, niti je Rusija mrdnula malim prstom da bi stigla do sadasnjeg " napretka". Za vreme Jeljcina je cena nafte bila, valjda, 17$ / barel, a sada?
    To je standard: sto vise pertodolara, to manja demokratija. Pogledaj samo velike proizvodjace / izvoznike nafte / gasa. Gde ti tu vidis "demokratiju"? Pa makar u naznakama?

    Ja ne verujem da je Rusija "druga nuklearna sila". Cak sam siguran da nije.
    Previse je izgubila silosa, baza, raketa koje su zastarele, a nema para da proizvodi nove.
    Izem ti "supersilu" koja godisnje proizvodi 3-4 rakete, 5-10 aviona, 20-30 tenkova.

    Zamisli savetovanje "bosova u Shikagou", kad bos nad bosovima kaze: porodica XYZ drzi Kanzas Siti i ...; podorica ZXY Floridu; NY i okolinu - ... itd.
    Tako i danas imas Deripasku koji drzi kompletnu industriju aluminijuma sa 22 mlrd efektiva. $; Abramovica koji drzi naftu i Chukotku sa 12 mlrd $ ... itd.
    No, sto bi se Frenk - "Lampard" sekirao sto za povece pare igra za "bosa nad bosovima", kad je, recimo, Frenk - "Sinatra", za povece pare pevao za "bosa nad bosovima"?
    Si gledao "Kabare"?

    No da skratim ovo pisanije o Rusiji, - poprlicino mi je odvratno i bleskasto ovdasnje odusevljenje "strategijom Rusije & Vojskom i vojnom silom", jer mogu da "srchu po Net-u" i vide, makar na jednom primeru sta je ruski vojnik / ruska vojska.
    Eno tamo, "Komitet vojnickih majki SPb, direktno i jasno se obraca javnosti i kaze da je u VP 3727 'Cheta za vezu' Severo-Zapadnog okruga unutrasnje vojske / da sad ne ulazim u to sta je 'unutrasnja vojska', usred Sankt-Peterburga, na dva koraka od Ermitaza, komandni oficirski sastav te jedinice pretnjama, prinudom, batinama - pa i do sakacenja, - naterivao vojnike na redovnom odsluzenju vojnog roka da se BAVE PROSTITUCIJOM, a pare su isle oficirima. Pri cemu je "klijentela" - bivsi visoki vojni kadar - generali vojske i FSB-a, kao i druge visoke "velmoze". Pa neki od cinicnih novinara tu jedinicu nazvao "Cheta za polne veze".

    Graditi neki "image" u slobodnom svetu na korporativno-lopinskoj drzavi podivljalih tupadzija, na elementarnom ropstvu "солдатиков" / ruski deminutiv za "soldat_vojnik"/, sudbina koja se smatra za najtezu i najnesretniju u ljudskom zivotu Rusa / Ruskinje, - pa to je nesto neopisivo!

    O svim ostalim ruskim "blagodetima" - ne bih. Daleko im lepa kuca.

    Shvati jednostavnu cinjenicu: to o cemu prica rusko drzavno rukovodstvo, to su samo tri stvari: laz, laz, i laz.

    A ove, ovdasnje novokomponovane rusofile, pa to treba lemati Henryjevom motkom u organskom omotacu.
    Kinik sa B92,

    CHETA ZA POLNE VEZE.
    Last edited by milovan; 14-02-07 at 02:32.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #1607
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    POVELJA SLOBODE Mi, građanke i građani Srbije,
    Danas kada je država naš najveći protivnik, institucije najveća pretnja našim interesima, a društvo nemoćno pred pritiscima i nasiljem kojem smo izloženi, usvajamo Povelju Slobode na čijim principima želimo da stvorimo modernu zajednicu.
    Zahvalni smo svima koji su svojim zalaganjem za demokratiju, ljudska prava i slobode očuvali vrednosti građanskog života. Zahvalni smo mladima koji će postati novi lideri tih ideja.
    Zbog odgovornosti pred narodima koji su uništavani u naše ime, zbog odgovornosti pred životom u Srbiji, odbacujemo svaku politiku koja svojim ciljevima, ne dopušta da se ostvare naši.
    Želimo da stvorimo novu organizaciju naše zajednice, društvo građanki i građana sposobnih da ostvare viziju moderne Srbije, poštujući principe utvrđene našom voljom kao izraz naših potreba i naših očekivanja, principe Povelje Slobode.
    POVELJA SLOBODE
    1 Slobodni smo da živimo kako želimo, obavezni da štitimo život
    2 Slobodni smo da volimo koga želimo, obavezni da se suprotstavljamo svakoj mržnji.
    3 Slobodni smo da budemo najbolji, obavezni da podržimo boljeg od sebe.
    4 Slobodni smo u sticanju ličnog bogatstva, obavezni da to omogućimo drugima.
    5 Slobodni smo pred državom, obavezni pred društvom.
    6 Slobodni smo pred svakom tradicijom, obavezni da ponudimo modernu viziju.
    7 Slobodni smo da verujemo u svakog boga i svaku ideju, odgovorni i obavezni da time ne ugrozimo nikoga.
    8 Slobodni smo za svaku istinu, odgovorni pred njom i obavezni da je čuvamo od neistine.
    9 Slobodni smo da se suprotstavimo svakoj mani i svakom nedostatku, obavezni da štitimo i afirmišemo vrlinu.
    10 Slobodni smo za život bez granica, odgovorni pred društvom koje nam to omogućuje.
    SLOBODA – OD NAS ZAVISI!
    Svakome dozvoljavamo da prihvati Povelju Slobode, nikome ne dozvoljavamo da je ospori. Povelja Slobode stupa na snagu njenim usvajanjem. Povelju Slobode vidimo kao osnov našeg društva i svake društvene institucije. U ime građanki i građana Srbije, u ime našeg prava da živimo u skladu sa principima Povelje Slobode.
    Program koalicije LDP-GSS-SDU-LSV - Čeda Jovanović
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #1608
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Danas kada je država naš najveći protivnik, institucije najveća pretnja našim interesima, a društvo nemoćno pred pritiscima i nasiljem kojem smo izloženi
    Zbog odgovornosti pred narodima koji su uništavani u naše ime...
    ...
    Svakome dozvoljavamo da prihvati Povelju Slobode, nikome ne dozvoljavamo da je ospori....
    Tzv."povelja slobode" je jedna obična stranačka platforma,koja je skup najobičnijih floskula i apstrakcija bez ikakve konkretne sadržine.
    Čudno je da jedna politička stranka koja izlazi na izbore i pokušava da dođe na vlast smatra državu najvećim neprijateljem a institucije najvećom pretnjom.Valjda je cilj svake politike da se učvrste država i institucije(sudstvo,parlament,vlada,porodica,škola ,vojska).
    Iz proglašavanja države za najvećeg neprijatelja(ne nekog konkretnog državnog uređenja,već države uopšte)jasno se vidi uticaj Latinke Perović,ortodoksnog komunističkog ideologa,inače po rečima samog Č.Jovanovića idejne majke LDP-a i tzv."Druge Srbije".To su stare Latinkine teorije o odumiranju države poznate iz vremena udruženog rada i samoupravljanja,uveliko odbačene od svakog iole normalnog političara u današnje vreme,a sada te prevaziđene ideje nalaze mesto u programu LDP-a.Termin "povelja" je po ugledu na Ustav SFRJ iz 1974 koji je nazivan "poveljom samoupravljanja".
    Na kraju onako komunistički ističu da ne dozvoljavaju da bilo ko ospori njihov stranački program,a to je vrhunska nebuloza u višestranačkom sistemu gde stranke uvek po pravilu osporavaju platforme konkurenata.Građani Srbije su sa veoma velikom većinom od 95% odbacili i osporili ovu "povelju".

  9. #1609
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OVO JE JEDNA OD NAJLJEPSIH VIJESTI....DA DODJU OVI MLADI LJUDI DO STANA I DO POSLA PO PROSTOJNIM CIJENAMA....DOCEKALI SMO!!!
    Prema podacima CBCG, konačno pada cijena novca u Crnoj Gori


    Kamate ispod deset odsto

    PODGORICA – Prosječna kamatna stopa na kredite u Crnoj Gori bila je na kraju prošle godine na najnižem nivou od septembra 2005. i iznosila 9,94 odsto, spustivši se prvi put ispod psihološke granice od deset odsto - najnoviji su podaci crnogorske Centralne banke (CBCG).
    Na kraju 2005. godine prosječna efektivna kamatna stopa na kredite iznosila je 12,11 odsto. Nominalni prosjek kamata, koji ne obuhvata ostale troškove kredita, takođe je bio rekordno nizak krajem prošle godine - 9,06 odsto.
    Pojeftinili su krediti za građane, sa 12,3 na 12,16 odsto, a prosječna efektivna kamatna stopa u ovoj kategoriji povećana je za zaposlene i nerezidente. CBCG je prvi put objavila prosječnu nominalnu i efektivnu kamatnu stopu na zaduženja preko kreditnih kartica, koje su na kraju decembra iznosile 12 odsto.
    Krediti su u decembru bili još jeftiniji i za pravna lica, gdje je takođe zabilježena rekordno niska efektivna stopa u 16 mjeseci, od devet odsto. Nijedna privredna djelatnost na kraju godine nije plaćala kamate na kredite po stopi višoj od deset odsto, dok ih je mjesec ranije u toj kategoriji bilo tri od ukupno 12.
    U decembru su padale kamate u većini djelatnosti -energetici, rudarstvu, trgovini, proizvodnji, građevinarstvu i prometu nekretnina. Najveći pad bilježile su nominalne i efektivne kamatne stope na kredite odobrene rudarstvu i proizvodnji, a rast je zabilježen samo kod kategorije ostalo.
    Kredite su u decembru najskuplje plaćali trgovina, po efektivnoj stopi od 9,53 odsto, a zatim promet nekretnina i saobraćaj, dok su najjeftiniji bili za ostale djelatnosti i poljoprivredu.
    Na rekordno niskim nivoima u 16 mjeseci, za koje CBCG redovno objavljuje podatke o stopama, na kraju godine bile su efektivne kamate za zaduživanje privatnog sektora, čiji je prosjek iznosio 10,23 odsto. U odnosu na rekordno nizak novembarski nivo, u decembru su nešto porasle efektivne kamate na kredite državnom i stranom sektoru, koje su godinu završile na 7,56, odnosno 5,42 odsto.
    Stranci i kategorija ostalih djelatnosti i dalje imaju i privilegiju da su im efektivne kamatne stope za uzete kredite manje nego nominalne, a od decembra im se pridružilo i rudarstvo. (Mina biznis)
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  10. #1610
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Lepa vest Bone, ali te kamate su i dalje suviše visoke, bar se meni čini tako. Teško da bih se zaduživao pod tim uslovima, jedino ako baš moram.

  11. #1611
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to ti je to...vise manje....i na zapadu je 7-8 % za stanove, jer je EUROBOR oko 5%(kamata najbolje banke najboljoj banki-dakle 100% sigurna investicija), a na to idu troskovi poslovanja banaka NAJMANJE 2-3%.

    a regisruju se jos par banaka, te se da ocekivati da ce biti jos MALO manje, ali DA CE SE MNOGO LAKSE DOBIJATI KREDITI, STO JE ISTO TOLIKO VAZNO KOLIKO I KAMATA.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  12. #1612
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Lepa vest Bone, ali te kamate su i dalje suviše visoke, bar se meni čini tako. Teško da bih se zaduživao pod tim uslovima, jedino ako baš moram.
    Boljih USLOVA nema ni u DANSKU,
    shto JES, JES,
    Banke i rente su na JVROPSKOM NIVOU,
    sa te BANDE , ne treba ochekivati neko drastichno POBOLJSHANJE.

    SVAKA CHAST,
    sad i DRUGE GRANE DA POCHNU.

    SA KONKURENCIJOM.
    TELE; ENERGIJA; GORIVO TE MONOPOLE TREBA USHKOPIT,
    I BACHIT JAJCA MACHKI:
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  13. #1613
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Bećković svjedoči o Amfilohiju, zapanjujuća sličnost sa nekim istorijskim događajima

    Kao u stara vremena kad su Turci uzimali dječake za janičare, a ovi su Boga molili da ih ne prime u janičare, tako je i Amfilohije kad je bio malo dijete, Boga molio da ga ne prime u srpsku crkvu!
    Međutim, uskoro je postao pravi, dobri janičar!
    Pročitajte, svjedoči Matija Bećković kako je, kao nekad janičari, i Risto Ćirov vođen na obuku protiv svoje volje!

    Zapanjujuća sličnost sa stvarnim istorijskim, nesrećnim, tragičnim dešavanjima.



    Quote Originally Posted by Matija Bećković
    [...] Pričao mi je današnji crnogorski mitropolit kako je idući s ocem u Beograd molio Boga da ga u tu školu ne prime. Ali Risto je bio jedno od najbistrije dece i najboljih đaka pa je uskoro zahvaljivao Bogu što je ispunio želju njegovom ocu, a ne njemu. A Ćira Radovića sam slušao kad govori: "Da imam devet sinova pa da su mi svi sveštenici bio bih najsrećniji!". [...]
    http://www.mitropolija.cg.yu/dvavoda/knjige/aradovic-dusa_l.html#_Toc528381660

  14. #1614
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ORLOV LET - KOLIKO JE POLICIJA PREKORAČILA OVLAŠĆENJA TOKOM HAPŠENJA I SASLUŠANJA OSUMNJIČENIH ZA TERORIZAM (1)

    Priznavali i što znaju i što ne znaju

    Poslije akcije "Orlov let" čiji je epilog optužnica protiv 18 pripadnika albanske nacionalnosti, član Savjeta za građansku kontrolu rada policije i istraživač kršenja ljudskih prava Aleksandar-Saša Zeković više puta javno je ukazivao na prekoračenje ovlašćenja i policijsku torturu prema optuženim i članovima njihovih porodica. Optuženima se stavljaju na teret krivična djela "udruživanje radi protivustavne djelatnosti" i "pripremanje djela protiv ustavnog uređenja i bezbjednosti Crne Gore na organizovan način". "Vijesti" će u nekoliko nastavaka objaviti izjave koje je Zeković prikupio od optuženih i članova njihovih porodica


    SOKOLJ IVANAJ: - Sa suprugom i djecom bio sam na Koritima gdje imamo vikendicu, kada je policija zalupala na vrata. U kući me nijesu tukli niti se dogodilo bilo što neugodno, a psovke i uvrede doživio sam tokom vožnje ka Podgorici. Psovali su mi sve redom. Čak i djevojčicu od devet godina. Dešavalo se da me četvorica tuku odjednom. Svi su bili u civilu. Mislim da se jedan zove Zoran i on me je udarao u genitalije. On me je pitao da li imam oružje. Rekao sam da imam i da se nalazi tamo gdje mi je otac živio. Pitao me je jesam li kupio to oružje. Odgovorio sam da jesam. Našli su dvije puške. Bile su prazne.
    Bio sam kod sudije. Ispričao sam mu sve što sam doživio. Rekao sam mu kako su me tukli šipkama. Sudija nije ništa komentarisao.
    Knjigu bih mogao da napišem o tome kako su me maltretirali. Punili su plastične flaše vodom, pa su me udarali njima po glavi. Udarali su me pesnicama i koljenima po glavi. Dok sam stajao udarali su me nogama u rebra. Mislim da mi je slomljeno rebro, jer me već dva mjesece bez prestanka boli. Tražio sam doktora. Poslije snimanja sam smješten u sobu broj 1. Pretpostavljam da sam zbog toga potpisao još neke papire. Rekli su mi da je to ăza neke stvari". Meni nijesu dali primjerak. Nakon toga su me opet tukli. Noge su mi bile potpuno modre od udaraca. Gazili su po njima. Udarali su me i po licu. Tukli su me i zatvorenici sa kojima dijelim sobu. Ukazao sam na to dežurnom komandiru. Svaki dan je tuča ovdje. Ovi koji su glavni iz sobe svaki dan prebiju ove druge. Svašta rade. Svi su me tukli u ćeliji. I onaj koji neće da me udara mora, jer bi i njega u protivnom prebili. Sve sam ispričao delegaciji Ambasade SAD i Misiji Crvenog krsta. Jednom komandiru koji je bio jako profesionalan sam rekao da me biju kolege iz sobe. Odmah me je uspio prebaciti u drugu sobu.
    Sve što sam potpisao, potpisao sam silom. Nikad ništa nažao ne bih uradio bilo kome. Ovdje imam kuću i vikendicu i svake godine dolazim u Crnu Goru.
    Kada izađem iz zatvora planiram da o ovome pišem. Čujem kako tuku druge ljude u susjednim ćelijama. Nijesam imao krevet. Ali sad i kad ga imam, ne daju mi da spavam.
    PJETAR DEDVUKAJ: - Došli su u ranim satima i lupali na vrata. Vjerovatno nogama i kundacima. Nekako su ušli u prizemlje kuće. Odmah su oborili na pod mog brata i oca, koji je star i bolestan. Dok su ležali na podu, policajci su im držali uperene cijevi od automata u glavu. Sa uperenim oružjem prišli su meni i ostalim ukućanima. Naredili su nam, držeći automate okrenute prema nama da legnemo. Naredili su nam da svi okrenemo glave prema zidu. Izvršili su pretres, poslije čega su nas odveli u policiju. Uveli su me u neku kancelariju gdje mi se jedan inspektor obratio na engleskom. Saopštio mi je da sumnjaju da sam pripadnik terorističke grupe i pitao da li znam nešto o nekom oružju. Odgovorio sam da ništa ne znam, na što mi je on opet rekao da je u mom interesu i za moje dobro da sve priznam, jer će me u protivnom svojim metodama primorati da kažem i ono što znam i ono što ne znam. Tražio sam advokata, a oni su odbili da ga pozovu. Neprestano su govorili da sam došao iz Amerike da po Crnoj Gori pravim probleme. Nakon toga inspektor me je pesnicom udario u čelo. Udario sam glavom u zid, jer sam sjedio na stolici koja je bila prislonjena uz zid. Ponovio je to nekoliko puta.
    Na lijevom ramenu imam istetoviran stari familijarni grb koji sadrži ime mog pretka Ujk Ljeke sa albanskom zastavom. Tetovažu sam uradio kada mi je bilo 18 godina u Americi. Ona je isprovocirala inspektore i svi su počeli da me biju. Jedan od njih me je snažno udario nogom u rame, nakon čega sam zajedno sa stolicom pao na pod. Podigli su me i nastavili da me biju. Potom su me po golim tabanima tukli pendrecima. Od bolova sam se onesvijestio.
    Ne znam što sam loše učinio time što sam istotovirao ime svog slavnog pretka i nacionalnu zastavu. U policiji su me pitali zašto nijesam istetovirao crnogorski grb jer živim u Crnoj Gori. Odgovorio sam da živim u Americi i da su mi djeca i supruga Amerikanci i da bih onda najprije trebao da istotoviram zastavu zemlje u kojoj živim.
    Tukli su me pendrecima po leđima i slabinama, od čega i danas osjećam bolove. Nekoliko puta sam pljuvao krv. Prestali su da me biju tek predveče pošto je stigao branilac dodijeljen po službenoj dužnosti. Po odlasku advokata sveli su me u neki podrum i zaključali u malu prostoriju sa jednim krevetom. Nakon nekog vremena izveli su me kako bi uzeli otiske prstiju. Pošto su to završili, desetak specijalaca me je guralo i odvuklo u neku drugu prostoriju. Svi su me udarali nogama i rukama. Od jakih udaraca ponovo sam izgubio svijest. Kasnije sam se probudio u krevetu prostorije u koju su me prvobitno smjestili.
    Trećeg dana, u pritvor je došla grupa policajaca, među kojima je bio i onaj koji me je ranijih dana najviše tukao. Raširenim rukama sa oba dlana me je udario po obrazima. Izvadio je pištolj i uperio mi ga u glavu. Potegao je okidač. Pištolj je nekoliko puta škljocnuo u prazno. Meni je više bilo svejedno što će da uradi. Nijesam više mogao da trpim batine, psihičko zlostavljanje i strah...
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  15. #1615
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Gadluk..............
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #1616
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jes hahahhahahahah sram ih bidnulo hehehehheheh ! Inace su trebali im donijet cvijece burek vruc po mogujtnosti qrvu iz lituanije i zamolili ih ka clanove najblize bamelje da objasne zasto su imalo tonu oruzja municije mina exsploziva itd itd ,da se nijesu slucajno spremali za svadbu hahahahahahahahaha (nemogadoh) hahahahahahahahah !
    I tako ova napredna kulturna fina omladina iz Jamerike bjese ugrozena od krvolocne vlasti Suverene Drzave Crne Gore (smrc smrc) Zali boze njine velike zrtve i muke koje pretrpjese u nasku ni Drzavu ,i ja mnim e bi trebali im platit ostetu po najmalje 100 200 milijona eura ,jerbo ta napacena omladina je tako fina da ce sad pisat knjige o ovome nesretnome dogadjaju ,bice nesto ka hari poter !

    ps " SLAVA IM" mucenicima iz Jamerike hahahahahahahahahah ! TO TREBA METKOM U CELENKU PODHITNO !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  17. #1617
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Jes hahahhahahahah sram ih bidnulo hehehehheheh ! Inace su trebali im donijet cvijece burek vruc po mogujtnosti qrvu iz lituanije i zamolili ih ka clanove najblize bamelje da objasne zasto su imalo tonu oruzja municije mina exsploziva itd itd ,da se nijesu slucajno spremali za svadbu hahahahahahahahaha (nemogadoh) hahahahahahahahah !
    I tako ova napredna kulturna fina omladina iz Jamerike bjese ugrozena od krvolocne vlasti Suverene Drzave Crne Gore (smrc smrc) Zali boze njine velike zrtve i muke koje pretrpjese u nasku ni Drzavu ,i ja mnim e bi trebali im platit ostetu po najmalje 100 200 milijona eura ,jerbo ta napacena omladina je tako fina da ce sad pisat knjige o ovome nesretnome dogadjaju ,bice nesto ka hari poter !

    ps " SLAVA IM" mucenicima iz Jamerike hahahahahahahahahah ! TO TREBA METKOM U CELENKU PODHITNO !
    Neka coche Zvek!
    Ako su im nasli oruzje, ako su nasli dnevnik, ako su dobili iskaze spijuna ( A JESU), ako imaju poligrafe, hemiju itd.- zasto nas genetski primitivizam da ovako dodje do izrazaja?
    Zar ne pomisljas da je barem jedan medju njima uvucen, da je bar jedan POTPUNO NEVIN, ALI DA NIJE HTIO DA SPIJA (kao sto i ja ne bi, sve da su me zvali da ja sa njima chetujem, iz principa ne bih)? I ZBOG TOGA JEDNOGA, koji je ostecen dozivotno, GRIJEH JE VELIKI OVO, AKO JE TACNO.
    A ovo je osnov za pokretanje istrage protiv policije I TO MORA DA SE UCINI.
    Ma koliko mi je milo sto su sprijecili ZLO, koje je vjerovatno bilo na vidiku, ISTO TOLIKO ZLO JE (civilizacijski gledano) OVAKVA ISTRAGA!

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  18. #1618
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Za ovo neko treba da odgovara. Prvenstveno ministar MUP-a, pa nacelnici i komandiri odgovorni, zatim policajci. Sama drzava treba da isplati odstetu, jer ovi bolovi su veci od dusevnih bolova Mila Djukanovica kad je dobija parnice zbog kleveta.
    Last edited by Admiral Krsto Djurovic; 16-02-07 at 10:51.

  19. #1619
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Neka coche Zvek!
    Ako su im nasli oruzje, ako su nasli dnevnik, ako su dobili iskaze spijuna ( A JESU), ako imaju poligrafe, hemiju itd.- zasto nas genetski primitivizam da ovako dodje do izrazaja?
    Je li ovo provjereno? Moze li malo detalja o tome?

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic
    Za ovo neko treba da odgovara. Prvenstveno ministar MUP-a, pa nacelnici i komandiri odgovorni, zatim policajci.
    A dje mi to zivimo? :zzz: Nije ovo prvi, a nasa demokratska policija dobro zna da nije posljednji put. Odgovarati nece niko, to je naravno jasno i prije bilo kakvog pokretanja procesa. Da su ti kukavci cisti ka' suza, opet su napali inspektora 8-) krenuli da bjeze potegli pistolj O tome moze da posvjedoci pola Berana

    Samoupravljacki metodi komesarijata za batinanje. Nema tu nista novo, nasilje ne moze da skala. Od cega bi smo makar sujetu hranili. Za to bi trebalo uzet knjigu, uciti psihologiju, kriminalistiku - struku. Zasto bi prosjecna strvina sa $evera to radila kad mu je "zemljak" sef, direktor, kolega, cistac, portir itd.?
    Last edited by OutLook; 16-02-07 at 14:48.

  20. #1620
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podjite na Google i ukucajte ime "Maher Arar". Prochitajte sto se dogodilo tom nesretnom covjeku 2003. Nevini ljudi se hapse, drze mjesecima i godinama po zatvorima na osnovu laznih optuzbi za terorizam, muche ih najstrasnijim metodama, cak i iznude lazna priznanja. Ovakvih primjera ima na desetine.

    Pa se zamislite da li postoji i malecka mogucnost da je bar jedan od ovih ljudi nevin.

  21. #1621
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Neka coche Zvek!
    Ako su im nasli oruzje, ako su nasli dnevnik, ako su dobili iskaze spijuna ( A JESU)
    1. Oruzje su (ono sto se istinski oruzjem zove) nasli u nekim pecinama u planini...kod kuca su nadjene lovacke puske ili po neki pistoljcic, sto ga ima trostruko vise u svakoj crnogorskoj kuci.
    2. Dnevnik - o njemu je jedan tvoj kolega lijepo kazao da je to privatni rukopis, neobjavljen i kao takav ne predstavlja nikakav dokaz. Pogotovo sto mu se osporava autenticnost. (jebes ti teroristu koji svoje 'planove' i svakodnevne radnje na 'rusenju drzave' biljezi u knjizici i cuva je pod jastukom)
    3. Spijuni, kazes, 'dva losa ubise Milosa' - presudjuje li se ljudima jos uvjek na osnovu takvih 'dokaza'?!

    Zar ne pomisljas da je barem jedan medju njima uvucen, da je bar jedan POTPUNO NEVIN...
    A pomislis li da NIJEDAN nije kriv?
    A pomislimo li svi mi skupa, ako su ove izjave uhapsenih istinite, je li ovo zemlja u kojoj zelimo da zivimo i podizemo svoju djecu? Je li to zemlja za koju smo se svim svojim snagama, znanjem i voljom borili?
    Ovo je, mislim, kljucno i osnovno pitanje i utvrdjivanje istine, jedne i jedine, u ovom slucaju treba i mora da nam da odgovore na prethodna pitanja. Onima sto ih je bas briga za ovaj slucaj (jer se radi o 'tamo nekim siptarima') porucujem da su jako ograniceni i kratkovidi i da mecka koja nasim dvoristem seta,(ako zbilja seta) moze jednog dana u bilo ciju kucu da useta.

  22. #1622
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A pomislis li da NIJEDAN nije kriv?
    A pomislimo li svi mi skupa, ako su ove izjave uhapsenih istinite, je li ovo zemlja u kojoj zelimo da zivimo i podizemo svoju djecu? Je li to zemlja za koju smo se svim svojim snagama, znanjem i voljom borili?
    Ovo je, mislim, kljucno i osnovno pitanje i utvrdjivanje istine, jedne i jedine, u ovom slucaju treba i mora da nam da odgovore na prethodna pitanja. Onima sto ih je bas briga za ovaj slucaj (jer se radi o 'tamo nekim siptarima') porucujem da su jako ograniceni i kratkovidi i da mecka koja nasim dvoristem seta,(ako zbilja seta) moze jednog dana u bilo ciju kucu da useta.
    E moj DOBRI MONITORE,

    chujesh shto ti,
    moji Crnogorci zbore,
    sa pendrekom,
    drzava se PRAVI,
    po komshinskoj glavi,
    i forumskom drekom,
    mrchene su ove GORE,
    i mrachne su nashe ZORE,
    otishli sa mutnom RIJEKOM,
    u daleko SINJE MORE.

    Nemamo mi ,
    NITI PAMETI; NITI DVA PRSTA CHISTOGA OBRAZA,
    DA NAM POCRVENI.

    TAKO SMO HAPSILI MONITOR,
    I PREBIJALI MUSLIMANE,
    PA NIKOME NISHTA,
    BOLI NJIH QURAC, ZA GRADJANE, A ZA MANJINE IMAJU PENDREK,
    KOJI RADI U CRNU GORU; KAO DRAGSTOR 24 SATA,
    DA UCERUJE STRAH, OD PETROVICA DO DANA DANASHNJEGA,
    NAMA ZAKON LEZI U TOPUZU,
    MJESTO OBRAZA,
    OTKRIJEMO GUZU.

    PIH GADLUKA PRIMITIVNOGA DOMACEGA.

    ROGAN,
    KAZE ROGONJAMA,
    SHTO POGANI , OD LJUDI CHINJITE ??????????????????
    Last edited by milovan; 16-02-07 at 16:53.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #1623
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milovane, nazalost, u pravu si, ali sve pod uslovom da se utvrdi da su ispovjesti uhapsenika istinite. Zbog milion razloga, da je pameti i bar malo dobre volje, ovo bi pitanje danas u Crnoj Gori bilo pitanje svih pitanja. No...

    Nego, jasno se svakim danom sve vise vidi nesporna tendencija 'zblizavanja' podijeljene Crne Gore, ali ne onog i onakvog zblizavanja kakvo je zaista trebalo i koje je bilo neophodno. Ne, 'blize' se dojucerasnji referendumski ljuti protivnici, slobodno cu reci, preko ledja manjinskih naroda.
    Rekoh JUSTICE-u to prije dva dana, a sad mogu da ponovim: vladajuci 'Crnogorci' se udvaraju 'porazenim Srbima' (po)kazujuci im da su im i oni takvi tri put drazi i blizi od dojucerasnjih saveznika na referendumu, ali nepravoslavaca. Neka su im 'blizi i drazi', jel' dao bog da se svi ljudi vole, ali se u cosak, bez mnogo skrupula, sad guraju manjine. Rece danas u Vijestima poslanik SDP-a da se trenutno sve jace funkcije u policiji popunjavaju dojucerasnjim zestokim protivnicima samostalnosti, ali nikako sa pripadnicima manjina. Procentualna zastupljenost manjina je sve niza u redovima drzavnih sluzbenika. U Ulcinju su iz drugih gradova dovedeni i namjesteni i prvi policajac i tuzilac, a predsjednik suda je vec od ranije svjezi dosljak. Treba li reci da ni jedno od njih nije pripadnik manjinskog naroda?!
    Last edited by monitor; 16-02-07 at 17:33.

  24. #1624
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    1Je li to zemlja za koju smo se svim svojim snagama, znanjem i voljom borili?
    Mi smo se svim svojim snagama, znanjem i voljom borili, to ti je nadam se jasno, za drugačiju zemlju. Iznad svega Demokratsku i Slobodnu, a ova od toga nema ni D ni S.
    Prije svega treba provjeriti navode ovih ljudi, ukoliko se pokažu istinitim kazniti krivce. Ali, mi vazda ođe pišemo što bi trebalo, a bude kako oni žele.

  25. #1625
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    Milovane, nazalost, u pravu si, ali sve pod uslovom da se utvrdi da su ispovjesti uhapsenika istinite. Zbog milion razloga, da je pameti i bar malo dobre volje, ovo bi pitanje danas u Crnoj Gori bilo pitanje svih pitanja. No...

    Nego, jasno se svakim danom sve vise vidi nesporna tendencija 'zblizavanja' podijeljene Crne Gore, ali ne onog i onakvog zblizavanja kakvo je zaista trebalo i koje je bilo neophodno. Ne, 'blize' se dojucerasnji referendumski ljuti protivnici, slobodno cu reci, preko ledja manjinskih naroda.
    Rekoh JUSTICE-u to prije dva dana, a sad mogu da ponovim: vladajuci 'Crnogorci' se udvaraju 'porazenim Srbima' (po)kazujuci im da su im i oni takvi tri put drazi i blizi od dojucerasnjih saveznika na referendumu, ali nepravoslavaca. Neka su im 'blizi i drazi', jel' dao bog da se svi ljudi vole, ali se u cosak, bez mnogo skrupula, sad guraju manjine. Rece danas u Vijestima poslanik SDP-a da se trenutno sve jace funkcije u policiji popunjavaju dojucerasnjim zestokim protivnicima samostalnosti, ali nikako sa pripadnicima manjina. Procentualna zastupljenost manjina je sve niza u redovima drzavnih sluzbenika. U Ulcinju su iz drugih gradova dovedeni i namjesteni i prvi policajac i tuzilac, a predsjednik suda je vec od ranije svjezi dosljak. Treba li reci da ni jedno od njih nije pripadnik manjinskog naroda?!
    Ne generalizuj, zivota ti!

    Nije TACNO da se udvaram Srbima, nije tacno da su mi blizi losi Srbi od dobrija nasih komsija Albanaca....ja sam Crnogorac, ali sam i Evropljanin, ali sam i u stalnoj evolutivnoj teznji da savladam sebe i svoje slabosti I DA SE SA LJUDIMA DRUZIM, I DA ZA PRAVOG COVJEKA I POGINEM AKO TREBA!!! I nije mi NI NAJMANJE VAZNO koje je vjere!!!!!

    I takvih Crnogoraca kao sto sam ja IMA VECINA!

    I takva tvoja PONOVLJENA tvrdnja me vrijedja, tim prije sto dolazi od covjeka cije stavove zaista vema uvazavam...

    KAKO JA TEBI DA DOKAZEM OVE MOJE VISE PUTA PONOVLJANJE TVRNJE, ako mi NI TI NE VJERUJES!?\
    TAKAV TVOJ STAV ONDA IZAZOVE NEKU KONTRA-REAKCIJU, a to je najgori moguci rasplet....da li treba da dodjemo u situaciju da imamo komplekse koje u USA imaju bijelci ne-rasisti prema crncima, koji ih smatraju za rasiste "po defoltu"...DA LI JE NEPOVJERENJA ALBANACA ZAISTA TOLIKO?
    Ako jeste-NAMA SRECE NEMA U CRNU GORU I DZABE NAM JE NEZAVISNOST!!!!!!!

    Treba da se kunem djecom, ka baba neka, da mislim ovako i samo ovako i 100% ovako....


    Povjerenja i ljubavi, braco Crnogorci-Albanci!!!

    Ovo je nasa zajednicka majka CG!
    I jos nesto:

    Nisu svi nevini u slucaju "Orlov let" (digresija: jesu li oni orlovi, sto polomise Tuzi...ili su orlovi ovi baksuzi-konspiratori, sto dizu ustanak kako su ga u dnevnicima zapisali)!
    I to je takodje sigurno sa 99%!


    ALI ISTRAGE O PONASANJU POLICIJE MORA BITI!!!

    Nedamo da ovo prodje, i pisacu Komori da pokrenemo akciju i-u tome cilju- zvacu velikog advokata I COVJEKA kolegu Raja Prelavica da se pokrene inicijativa radi utvrdjivanje prekoracenja ovlascenja od strane policije...jer pravo kazes da MOZE SJUTRA MECKA I PRED MOJOM KUCOM DA ZAIGRA, ako policajcima ne utuvimo u glavu da je potrebno da saupe dokaze BEZ TORTURE,uprkos tako tesoj kvalifikaciji! Jer sto su postigli:NISTA!!! Omogucice i krivima da se izvuku, zato sto su do dokazsa dosli silom i prijetnjom.....


    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 16-02-07 at 23:00.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

Page 65 of 321 FirstFirst ... 155561626364656667686975115165 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 21:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •