Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: Autobuska stanica Podgorica

  1. #1
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Nikšić, Beograd
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Autobuska stanica Podgorica

    Da li ste slučajno čuli, da iđe na ovom svijetu postoji pravilo, da MORATE voznu kartu kupiti na šalteru autobuske stanice, da nikako ne smijete to uraditi u vozilu, jer, eto, mora od nečega da se živi, pa se od svake karte uzme određeni procenat? Nije dovoljno da kupite peronsku kartu, da izađete na peron i da vi odlučujete dalje. Ne, gospodo. Podgorica je metropola 21. vijeka i u njoj važe posebna pravila. Još kad BILMEZE zaposlite da rade na šalterima i na izlazu na peron, divota!
    Na šalteru ne možete da kupite povratnu kartu, a neki prevoznici daju i do 30 % popusta kad se uzme karta u 2 smjera. Karta (u jednom smjeru) na relaciji PG-BG je 25 eura, pa izračunajte. Nije mala para da se uštedi.
    Kod nas se sve bukvalno shvata. Tako i privatnici, misle ako su dobili dozvole za obavljanje određenih djelatnosti, da mogu da rade šta hoće. I onda pričamo o METROPOLI! Ma važi...
    A svijet pjeva pušti fer, muti, laži, pravi ime...

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    jos ako im trazis studentski popust na stanici, dje jadan, izjeli bise te :s

  3. #3
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato ja dje god da idem cekam bus malo dalje od stanice i svi mi stanu. Na stanicu samo kad moram da udjem tj samo do ckb saltera
    dva i dva su tri

  4. #4
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Nikšić, Beograd
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neki prevoznici neće da ti stanu na stajlištima po gradu, zato ako ideš neđe dalje kao ja, rizikuješ da ostaneš tu đe si Mislim da Lastini autobusi staju na onom stajalištu kod Maslina, tu uvijek neko uđe. Ma ako treba i na Cetinje ću ići da ga čekam, toliko sam tvrdoglav . Nemam ja ništa protiv da i oni zarađuju, ali zar im nije dovoljno da kupim peronsku, koja košta 1 euro? Nije mi jasno šta pokušavaju...
    A svijet pjeva pušti fer, muti, laži, pravi ime...

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Cus 1 euro ka da ces utakmicu gledat
    She is only here to annoy herself!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad se setim kakvu je scenu moja sestra priredila tamo zbog toga haha....nego meni nikad nisu trazili kartu...Kazes saljes nesto i to je to.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Ma ne moze vishe,ni da poshaljesh ni da ispratish nego fino kartu i udjesh,kao da ulazish na Hitrou a ne po5ranu autobusku u pG
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kolko je sad povratna autobusom i vozom do BG iz PG
    ---Chelsea Fc---

  9. #9
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica!
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaki autobus staje 5 metara od kapije,ja tu ulazim uvijek

  10. #10
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    karta PG-BL je 25eur u jednom smeru, znaci 50eur u oba, a ako kupis povratnu, onda je 35eur. Naravno, povratnu u pG ne prodaju. Kakvi seljaci! A cak i kad kupis povratnu kartu u Banja Luci, moras da je PREDAS NA SALTERU u pg, da ti oni izdaju svoju kartu, i naplate ti PERONSKU+JOS NEKU TAKSU!

    Inace, kartu ne mozes kupiti bez nekog cuda, nema te radnice na onom yebenom salteru sa kojom se nisam isvadjala. Kao jednom kad mi je trebala karta za pv, trazim da mi je proda 20min prije nego ce doci bus, ona NECE, kaze mogu je kupiti kad strigne. Kad je stigao konacno, bilo je 20 ljudi na salter koji su kupovali bog zna sto, i naravno nisam mogla doci na red, i onda sam je pitala 'Bus mi je otisao, sto sad', samo me pogledala i slegla ramenima! Pa ako ikad ikoga ubijem u zivotu, bice na toj yebenoj stanici!!!

    Pamtim tu stanicu jos dok je shtala bila, sa onom cesmom zardjalom tacno ispod svetlarnika usred stanice, gdje su se ljudi saginjali da piju i cherecili noge da ne upadnu u blato... A sad su 'fensi', a i dalje imaju cigane koji ti napacuju wc 20c i odmjeravaju ti tri lista toalet papira glibavim rukama da uneses!

    Mislim da nista na svijetu ne mrzim kao tu stanicu.
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Lijepo li je imat svoje auto
    She is only here to annoy herself!

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    karta PG-BL je 25eur u jednom smeru, znaci 50eur u oba, a ako kupis povratnu, onda je 35eur. Naravno, povratnu u pG ne prodaju. Kakvi seljaci! A cak i kad kupis povratnu kartu u Banja Luci, moras da je PREDAS NA SALTERU u pg, da ti oni izdaju svoju kartu, i naplate ti PERONSKU+JOS NEKU TAKSU!

    Inace, kartu ne mozes kupiti bez nekog cuda, nema te radnice na onom yebenom salteru sa kojom se nisam isvadjala. Kao jednom kad mi je trebala karta za pv, trazim da mi je proda 20min prije nego ce doci bus, ona NECE, kaze mogu je kupiti kad strigne. Kad je stigao konacno, bilo je 20 ljudi na salter koji su kupovali bog zna sto, i naravno nisam mogla doci na red, i onda sam je pitala 'Bus mi je otisao, sto sad', samo me pogledala i slegla ramenima! Pa ako ikad ikoga ubijem u zivotu, bice na toj yebenoj stanici!!!

    Pamtim tu stanicu jos dok je shtala bila, sa onom cesmom zardjalom tacno ispod svetlarnika usred stanice, gdje su se ljudi saginjali da piju i cherecili noge da ne upadnu u blato... A sad su 'fensi', a i dalje imaju cigane koji ti napacuju wc 20c i odmjeravaju ti tri lista toalet papira glibavim rukama da uneses!

    Mislim da nista na svijetu ne mrzim kao tu stanicu.
    I ja vuchem dosta trauma sa te stanice,nadam se josh koji mjesec i nece me vishe gledat..
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    je li istina da moras kupiti peronski zeton ako si krenuo nekoga da ispratis? ako sam dobeo shvatila, on kosta 1 euro...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Jeste, istina je.
    She is only here to annoy herself!

  15. #15
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    je li istina da moras kupiti peronski zeton ako si krenuo nekoga da ispratis? ako sam dobeo shvatila, on kosta 1 euro...
    jeste. stavise, i ako hoces da kupis samo peronsku, a kartu kasnije u busu, nece te pustiti da uzmes samo peronsku, nego kartu za put, jer ti i tu uzmu skoro euro za neki djavo... :mad:
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  16. #16
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jednostavno trazite fiskalni racun za tu peronsku i oni odustanu od 1e ... provjereno.
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pterodaktyll View Post
    Da li ste slučajno čuli, da iđe na ovom svijetu postoji pravilo, da MORATE voznu kartu kupiti na šalteru autobuske stanice, da nikako ne smijete to uraditi u vozilu, jer, eto, mora od nečega da se živi, pa se od svake karte uzme određeni procenat? Nije dovoljno da kupite peronsku kartu, da izađete na peron i da vi odlučujete dalje. Ne, gospodo. Podgorica je metropola 21. vijeka i u njoj važe posebna pravila. Još kad BILMEZE zaposlite da rade na šalterima i na izlazu na peron, divota!
    Na šalteru ne možete da kupite povratnu kartu, a neki prevoznici daju i do 30 % popusta kad se uzme karta u 2 smjera. Karta (u jednom smjeru) na relaciji PG-BG je 25 eura, pa izračunajte. Nije mala para da se uštedi.
    Kod nas se sve bukvalno shvata. Tako i privatnici, misle ako su dobili dozvole za obavljanje određenih djelatnosti, da mogu da rade šta hoće. I onda pričamo o METROPOLI! Ma važi...
    Karte se prodaju na taj nacin jer se kod nas uvijek udaralo najgore po najnizem sloju, u ovom slucaju ljudima koji nemaju dovoljno za gorivo i gologuzim studentima
    Bilmezi rade na salterima, jer se kod nas ne zaposljavaju ljudi prema radnim sposobnostima i obrazovanju vec prema rodjacko-drugarskim vezama.
    A metropola ce postati kad udje u EU, i tada ce biti svega toga, samo po standardima EU

  18. #18
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cornelius View Post
    Karte se prodaju na taj nacin jer se kod nas uvijek udaralo najgore po najnizem sloju, u ovom slucaju ljudima koji nemaju dovoljno za gorivo i gologuzim studentima
    Bilmezi rade na salterima, jer se kod nas ne zaposljavaju ljudi prema radnim sposobnostima i obrazovanju vec prema rodjacko-drugarskim vezama.
    A metropola ce postati kad udje u EU, i tada ce biti svega toga, samo po standardima EU
    da, a to će se biti za jedno 10ak godina, a mozda ni tada...

    podgorica-kotor je 7 eura karta, kakav studentski popust, ne smijes ni da pitas svi te mrko gledaju neki i naplacuju prtljag, 1 euro pa izadje i 8 ponekad. A vozis se u ko-to-tamo-peva autobusu

  19. #19
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    da, a to će se biti za jedno 10ak godina, a mozda ni tada...

    podgorica-kotor je 7 eura karta, kakav studentski popust, ne smijes ni da pitas svi te mrko gledaju neki i naplacuju prtljag, 1 euro pa izadje i 8 ponekad. A vozis se u ko-to-tamo-peva autobusu
    jes .. ne mili mi se kuci ici ..
    kad mogu,idem kolima..
    cak me dodje jeftinije i udobnije ...

    Inache ,najjacha mi je 'peronska karta' ,koja je euro .
    U par navrata sam trebala da preuzmem nesto iz autobusa i morala sam da platim tu pisljivu kartu ,samo da bih bila minut na peronu..
    a oni kraljevi shto rade na 'rampu' ne pushtaju da prodjes bez te karte ,jer se kao tobozhe sve snima i BUUUdnooo ih prate !!
    Crnje mi je njima dati euro ,nego platit 90e duga u Dream
    No,cuvam staru peronsku.. zlu ne trebalo
    Last edited by Babel Fish; 14-03-09 at 00:50.


  20. #20
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Podgorica, Tivat
    Posts
    1,373
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cesto idem doma iliti kuci za tivat (iz pg), i toliko sam neprijatnosti imao na autobuskoj da to prelazi cak i granicu bezobrazluka
    - vec pomenut odlazak autobusa bez MENE zbog nemogucnosti kupovine karte prije dolaska na stanicu
    - nedolazenje autobusa (ne govorim o kasnjenju, to ne treba napominjati) jednostavno kazu da, taj autobus ide
    svaki dan u 17.45, ali danas ne. juce sam zvao da pitam kad je, i autobus odustane od priolaska kroz stanicu.
    ima i pravo! napomena: nije bio vikend!

    rjesenje: nabave se br tel privatnih autoprevoznika, koji imaju normalne autobuse, nazoves, rezervises, uvijek
    imaju stajaliste ili dva van autobuske, i vozis se ko gospodin coek ili gospoja zena
    ako kome treba za primorje, imam tople preporuke, a ima i studentski popust!

  21. #21
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Adriatic View Post
    cesto idem doma iliti kuci za tivat (iz pg), i toliko sam neprijatnosti imao na autobuskoj da to prelazi cak i granicu bezobrazluka
    - vec pomenut odlazak autobusa bez MENE zbog nemogucnosti kupovine karte prije dolaska na stanicu
    - nedolazenje autobusa (ne govorim o kasnjenju, to ne treba napominjati) jednostavno kazu da, taj autobus ide
    svaki dan u 17.45, ali danas ne. juce sam zvao da pitam kad je, i autobus odustane od priolaska kroz stanicu.
    ima i pravo! napomena: nije bio vikend!

    rjesenje: nabave se br tel privatnih autoprevoznika, koji imaju normalne autobuse, nazoves, rezervises, uvijek
    imaju stajaliste ili dva van autobuske, i vozis se ko gospodin coek ili gospoja zena
    ako kome treba za primorje, imam tople preporuke, a ima i studentski popust!
    sve je to super, ali sta ako je kisa ili neko nevrijeme, gdje ces cekat bus? ili sta ako je pun autobus, a tebi se ne stoji do tivta?

  22. #22
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eto tako View Post
    Jednostavno trazite fiskalni racun za tu peronsku i oni odustanu od 1e ... provjereno.

    Doktore moj


    Ides na stop i boli te uvo

    Ince za PG stanicu evo vam fora zlata vrijedna :

    Udjes u onu prodavnicu lijevo,i izadjes na zadnja vrata.Nadjes se na peronu,i nista ne places :P
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Uzmeš kišobran. Sjedeš između sjedišta.

    Globetrotting

  24. #24
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Doktore moj


    Ides na stop i boli te uvo

    Ince za PG stanicu evo vam fora zlata vrijedna :

    Udjes u onu prodavnicu lijevo,i izadjes na zadnja vrata.Nadjes se na peronu,i nista ne places :P
    to nekad moze da prodje, a nekad ne. zavisi ko radi na rampi.
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Adriatic View Post
    cesto idem doma iliti kuci za tivat (iz pg), i toliko sam neprijatnosti imao na autobuskoj da to prelazi cak i granicu bezobrazluka
    - vec pomenut odlazak autobusa bez MENE zbog nemogucnosti kupovine karte prije dolaska na stanicu
    - nedolazenje autobusa (ne govorim o kasnjenju, to ne treba napominjati) jednostavno kazu da, taj autobus ide
    svaki dan u 17.45, ali danas ne. juce sam zvao da pitam kad je, i autobus odustane od priolaska kroz stanicu.
    ima i pravo! napomena: nije bio vikend!

    rjesenje: nabave se br tel privatnih autoprevoznika, koji imaju normalne autobuse, nazoves, rezervises, uvijek
    imaju stajaliste ili dva van autobuske, i vozis se ko gospodin coek ili gospoja zena
    ako kome treba za primorje, imam tople preporuke, a ima i studentski popust!
    daj broj

    je li Ekpress ?
    Quote Originally Posted by djeye View Post
    sve je to super, ali sta ako je kisa ili neko nevrijeme, gdje ces cekat bus? ili sta ako je pun autobus, a tebi se ne stoji do tivta?
    Ako zovnesh,mjesto ti je rezervisano i nece nikog pushtit tu
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Podgorica - Bukumirsko jezero - Matesevo - Podgorica
    By Vele_PG in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-08, 20:43
  2. Autobuska stanica postmoderne u Cetinju...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 53
    Last Post: 06-04-08, 13:22
  3. Autobuska stanica
    By ne ynam in forum Centralni
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-07, 18:26
  4. Zeljeznicka stanica
    By kravac in forum Primorski
    Replies: 0
    Last Post: 12-07-05, 21:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •