Page 7 of 16 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 392

Thread: Felix - Skok iz Svemira!

  1. #151
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    Gledao sam na TV Vijesti i strašno me je nerviralo što su njihovi komentatori - umjesto da ćute da bi smo čuli ton "sa lica mjesta" - morali da izjavljuju svoje lično oduševljenje, kao da je to najbitnije bilo u čitavom događaju, kao da mi ne možemo da se oduševimo i bez njihovog oduševljenja. A mogli su nas pošteđeti toga, jer smo gledali isti prenos kao i oni, istu sliku. Baš kad je bilo najgušće, kad se Feliks vrtio, komentatori su "preklopili" originalni ton i potpuno mi pokvarili doživljaj.
    Ja sam danas dok sam pratio,mislio da sam jedini koji se oko navedenih komentatora iznervirao i ujedno mi pokvarili dozivljaj..Pa nevjerovatni ljudi..Naprezao sam se cijelo vrijeme da cujem nesto,dok mu iz staba govore preko veze itd itd..I onda kad je krenuo da skace..Totalna dernjava one dvojice idiota..Sto je ono ljudi?Cute cute,i tacno kad treba da cujemo stab i konverzaciju,oni pocnu neku totalnu pricu..Eee zlatio se Šofro za sve ove naše komentatore..

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Sell the Vatican, Feed the World!

  3. #153
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markouskas View Post
    Ja sam danas dok sam pratio,mislio da sam jedini koji se oko navedenih komentatora iznervirao i ujedno mi pokvarili dozivljaj..Pa nevjerovatni ljudi..Naprezao sam se cijelo vrijeme da cujem nesto,dok mu iz staba govore preko veze itd itd..I onda kad je krenuo da skace..Totalna dernjava one dvojice idiota..Sto je ono ljudi?Cute cute,i tacno kad treba da cujemo stab i konverzaciju,oni pocnu neku totalnu pricu..Eee zlatio se Šofro za sve ove naše komentatore..
    Potpisujem...
    Toliko je zanimljivo bilo kako ga je bodrio onaj stari. Pa još kada su se otvorila vrata od šatla kako mu je rekao 'evo ti svijet na dlanu'...
    Ali ne, ova dvojica ne da nisu prevodila nego su imali debilnih izjava tipa' zamislite šta je sada u njegovoj glavi'...

    Da se neko sjetio pa da snimak kasni 1min,a da se u međuvremenu prevodi simultano i prevod izbaca poput filma bilo bi fenomenalno... Đe me ne zove neko iz Vijesti da me pita kako mi se sviđelo:banghead:

    Sent via pisaća mašina Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #154
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Potpisujem...
    Najavljuje se danima, čekaš i čekaš (i zaboraviš potpuno - i namjerno - na finiš izbora u Crnoj Gori), uneseš se u događaj kao da ti skačeš, slika da ti dah zastane... i onda ti sve profesionalni komentatori uprskaju. Kako njima dvojici nije bilo milije da ćute i da čuju originalni ton? A TV Vijesti najavljuju ekskluzivnost prenosa... i cvrc. Jeste da su prenosili, ali na pogrešan način.

  5. #155
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    Gledao sam na TV Vijesti i strašno me je nerviralo što su njihovi komentatori - umjesto da ćute da bi smo čuli ton "sa lica mjesta" - morali da izjavljuju svoje lično oduševljenje, kao da je to najbitnije bilo u čitavom događaju, kao da mi ne možemo da se oduševimo i bez njihovog oduševljenja. A mogli su nas pošteđeti toga, jer smo gledali isti prenos kao i oni, istu sliku. Baš kad je bilo najgušće, kad se Feliks vrtio, komentatori su "preklopili" originalni ton i potpuno mi pokvarili doživljaj.
    Quote Originally Posted by Markouskas View Post
    Ja sam danas dok sam pratio,mislio da sam jedini koji se oko navedenih komentatora iznervirao i ujedno mi pokvarili dozivljaj..Pa nevjerovatni ljudi..Naprezao sam se cijelo vrijeme da cujem nesto,dok mu iz staba govore preko veze itd itd..I onda kad je krenuo da skace..Totalna dernjava one dvojice idiota..Sto je ono ljudi?Cute cute,i tacno kad treba da cujemo stab i konverzaciju,oni pocnu neku totalnu pricu..Eee zlatio se Šofro za sve ove naše komentatore..
    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Potpisujem...
    Toliko je zanimljivo bilo kako ga je bodrio onaj stari. Pa još kada su se otvorila vrata od šatla kako mu je rekao 'evo ti svijet na dlanu'...
    Ali ne, ova dvojica ne da nisu prevodila nego su imali debilnih izjava tipa' zamislite šta je sada u njegovoj glavi'...

    Da se neko sjetio pa da snimak kasni 1min,a da se u međuvremenu prevodi simultano i prevod izbaca poput filma bilo bi fenomenalno... Đe me ne zove neko iz Vijesti da me pita kako mi se sviđelo:banghead:

    Sent via pisaća mašina Galaxy Note

    Zato je trebalo gledat na internet prenos preko Youtubea.

  6. #156
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sve se više gleda preko neta..Dosadilo je i to više..Ne može čoek ka normaln odgledat'.Znao sam da ima na net-u..Ali bilo mi je fino kad se famelja okupila da gledamo zajedno..I onda se pojave ova dvojica,koji nam dali nisu da makar mi prevodimo,ako ne što drugo..
    Last edited by Markouskas; 14-10-12 at 23:58.

  7. #157
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,809
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Upravo tako, ja sam sve gledao preko YT, live, odličan kvalitet snimka, ne kasni nimalo i ne slušam mlaćenje komentatora... A koliko je para dobio, viđeh neko konentariše pare, nisam upućen.


  8. #158
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Svaka cast!

  9. #159
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam se prodra onome seljaku sa YT jedno par puta e mi je upada u dijalog izmedju one dvojice Da mi je bio blizi tacno bi ga udavio!

    Sazna li ko jel se onesvijestio lik ono kad je poceo da se nekontrolisano obrce ?! I nadje li ko interviju sa njim ?
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  10. #160
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Sazna li ko jel se onesvijestio lik ono kad je poceo da se nekontrolisano obrce ?!
    Nešto je govorio, ili makar pokušavao da govori, dok je ubrzavao, kao da se nešto žalio, a čini mi se da ga ni oni u centru na zemlji nijesu razumjeli što je govorio a kamoli ja koji od komentatora ništa nijesam mogao čuti.
    Najpametnije bi Vijestima bilo da kažu: poštovani gledaoci, prenos koji ste toliko iščekivali, a tih par glavnih minuta smo vam totalno uprskali, repriziramo tada i tada, samo ovoga puta vam puštamo snimak sa originalnim tonom, bez tona iz našeg studija.

  11. #161
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Sazna li ko jel se onesvijestio lik ono kad je poceo da se nekontrolisano obrce ?! I nadje li ko interviju sa njim ?
    Evo na njemačkom intervju ako slučajno znaš njemački.



    Evo i na engleskom, ali je kraći dosta.



    Imam utisak da je ovo na njemačkom masu bolje. Nešto su ljudi u komentarima prepričali.

  12. #162
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ajde neka neko ovo ukratko prevede da i mi koji ne znamo nEmački saznamo njegove impresije?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #163
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vezee nemam sa njemackim ... al na engleskom nista novo ne kaze od onoga sto smo vidjeli :/ Bio sam ubjedjen da sam cuo da je posle onoga nekontrolisanog obrrtanja rekao da je bio pao u nesvijest ...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  14. #164
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    kako je probio zvucni zid ako je letio 1100 i nesto, zbog gustine vazduha ili sto
    this is pointless

  15. #165
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Oca mu *****, cio dan hejtujem čitav spektakl oko toga jer ako su 60. mogli ovo napravit, tj. ako su za 50 godina napredovali 6 kilometara, to ne valja boba.

    Ma mi isto srce zaigra kad skoči ka da mi je rod najrođeniji.
    tehnologija moze napredovat, ali ljudski organizam i ne bas
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  16. #166
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Felix the Balls!
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  17. #167
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svaka mu čast.

  18. #168
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by primarius View Post
    kako je probio zvucni zid ako je letio 1100 i nesto, zbog gustine vazduha ili sto
    1.342,8 km/h maksimalna brzina
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  19. #169
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino
    Posts
    2,687
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    1.342,8 km/h maksimalna brzina
    koliko je to kaznenih poena?
    "Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"

  20. #170
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    604
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Drzah mu palceve juce svo vrijeme...
    Kad je poceo da se ono rotira oko sebe srce mi je bilo stalo...

    Nijesu mi jasni ovi koji su hejtovali ovaj dogadjaj, iskreno.
    Procitah jutros komentar jednog tipa na fb, kao: "sigurniji je on bio u onom odijelu nego ja u dnevnu sobu."
    Nagon za povracanje sam osjetio, momentalno.
    No, sve cestitke onom hrabrom covjeku. I sad se najezim samo kad se sjetim trenutka kad se otisnuo od kapsule.

  21. #171
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Uzimaju mu vozilo i vozacku na 3 mjeseca
    Tu es mon héro!

  22. #172
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka mu cast!! Ima muda ka' u slona da je*e oca!

  23. #173
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Zavrce mi se u glavu od slike...
    svaka mu dala.
    Tu es mon héro!

  24. #174
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,864
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najvise me nerviraju dramatizacije komentatora,ljudi moji ovo je dovedeno do maximuma sve,moralo je sve proc uspjesno...Njemu svaka cast na hrabrosti tu nema sto,al mogu se kladit da ima jos ljudi koji bi skocili kad bi imali nekog iza sebe kao sto je on imao jakog sponzora i ljude.
    Život je borba,ne daj da te muči,ne ponavljaj greške,već na njima uči…



  25. #175
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    PG
    Posts
    8,233
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Heroj planete
    Baumgartner obožavaocima: Hvala što ste bili sa mnom na ivici svemira.

    Čovjek koji je ušao u istoriju rekao je da je najuzbudljiviji trenutak cijele misije bio kada je stajao "na krovu svijeta".



    Odmah nakon skoka i obraćanja medijima, neustrašivi Austrijanac Feliks Baumgartner sjeo je za računar i na svojoj Facebook stranici objavio kratak video u kome svim svojim obožavaocima zahvaljuje na pomoći.

    "Pozdrav svima, evo mene opet, upravo sam se vratio sa male proslave. Skoro je jedan ujutro. Jako sam umoran, ali i vrlo srećan jer smo, nakon pet godina, ispunili našu misiju. Hvala vam svima, svi ste bili dio tima i svi ste pratili sve ovo što se dešavalo. Hvala vam na porukama i što ste sa mnom bili na ivici svemira, cijenim to. Sad moram na spavanje, preumoran sam, ali srećan. Vidimo se sjutra", napisao je on.

    Baumgartner je u nedjelju u okviru projekta Red Bull Stratos postavio tri nova rekorda, prenosi B92.



    Postao je prvi čovjek koji je probio zvučni zid samo u odijelu, izveo je najbrži slobodni pad od 1.342,8 km/h, imao je slobodni pad sa najveće visine i najviši let balonom.

    "Mislim da je teret od 20 tona pao sa mojih ramena. Za ovo sam se pripremao sedam godina. Čak i tokom ovog dana, koji je počeo sjajno, desio se mali problem".

    "I kada pomislite da ćete morati da odustanete, kada ste bili spremni za sve, a desi se problem sa vizirom. Ali, na kraju sam odlučio da skočim i bila je to prava odluka", rekao je Baumgartner.

    Baumgartner je kazao da ništa ne bi uspio bez svog tima.

    "Ne bih mogao ovo bez tima, hvala svima što su doprinijeli ostvarivanju mog sna", rekao je Austrijanac.



    Čovjek koji je ušao u istoriju rekao je da je najuzbudljiviji trenutak cijele misije bio kada je stajao "na krovu svijeta", a otkrio je i šta mu je tada prolazilo kroz glavu.

    "Stajao sam na vrhu svijeta, ponizan. Tada postaneš toliko skroman, zaista ne razmišljaš o obaranju rekorda. U tom trenutku sam samo razmišljao o tome da se vratim živ. Ne želiš da ne pogineš pred svojim roditeljima i tolikim ljudima. Pomislio sam 'Bože, nemoj sada da me iznevjeriš'", rekao je Baumgartner.

    Zatim je novinarima ponovio ono što je rekao neposredno pre skoka: "Znam da cio svijet gleda. Volio bih da svi mogu da vide isto što i ja. Ponekad moraš da odeš veoma visoko kako bi shvatio koliko si zaista mali".

    Iako je sam skok izgledao rutinski i bio mnogo brži nego što se očekivalo, Austrijancu se nije baš tako činilo.

    "Bilo je teško, nisam mislio da će biti toliko teško", rekao je Baumgartner.

    Javnost je osim o visini najviše pričala o probijanju zvučnog zida, ali se Feliks tog trenutka ni ne sjeća.

    "Dobro sam krenuo, imao sam odličnu poziciju, ali sam počeo da se okrećem nekontrolisano, iako smo mislili da se to neće desiti".



    "Nisam znao šta da radim, bio sam zarobljen u odijelu, nisam osjećao vazduh, a prilikom svakog okreta sam pokušavao da se vratim u normalan položaj".

    "U jednom trenutku sam mislio da sam u velikoj opasnosti, okretanje je postalo žestoko, ali sam odlučio da se borim i stabilizujem i uspio sam.

    "Nijrsam osjetio brzinu zvuka, ne znam kada se to tačno desilo, videćemo iz podataka koje smo prikupili“, naglasio je Baumgartner.

    Baumgartner je otkrio da je dva puta bio na ivici da odustane.

    "Djelovalo je kao da ćemo morati da obustavimo misiju. Na našoj listi provjera je pisalo da ako ne vidiš ništa, ne možeš iz kapsule, a meni se vizir maglio".

    "Drugi put sam bio blizu te odluke kada sam počeo da se nekontrolisano okrećem prilikom pada. Postoji dugme koje bi izbacilo padobran i tako bi se pad stabilizovao, ali bih onda izgubio brzinu", rekao je Baumgartner.



    Na pitanje šta je sljedeće, rekao je:

    "Hoću da budem inspiracija za novu generaciju. Hoću da zauzmem mjesto na kome je sada Džo (Kitindžer) i dajem savjete nekom mlađem", rekao je 43-godišnjak.

    Njegov mentor je bio prezadovoljan, a imao je i poruku za sve "nevjernike".

    "Imam jedan poseban pozdrav jednim prstom svima koji su govorili da će se Feliksovo tijelo raspasti kada dostigne brzinu zvuka", rekao je Kitindžer.

    http://www.vijesti.me/sport/baumgart...a-clanak-96006

Page 7 of 16 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •