Page 59 of 108 FirstFirst ... 94955565758596061626369 ... LastLast
Results 1,451 to 1,475 of 2695

Thread: Islam!

  1. #1451
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlično, ali ja sam naveo konkretan podatak o Skupštini Crne Gore- za Bošnjake, konkretno. Ima ih preko 20%, a Bošnjaka u Crnoj Gori ima 8%! Uopšte dakle nije 'argumentacija'- "ada vidiš i sam da ve je dosta", već jasan podatak koji se može vrlo lako provjeriti. (Ako želiš, konsultuj sajt Skupštine Crne Gore, www.skupstina.me, đe možeš naći podatke o sastavu Skupštine)
    Čak je musliman i Potpredsjednik Skupštine.

    Što se Vlade Crne Gore tiče, koliko je meni poznato, ministri-muslimani su: g. Ferhat Dinoša, g. Rafet Husović, g.Suad Numanović, ne znam, da li je još neko? U svakom slučaju, nemoj mi reći da su 3 ministra- od čega 2,resorna, a jedan- bez portfelja, malo!?

    Opet je,dakle, riječ o konkretnim podacima.

    Što se tiče gore navedenog članka, l nijesam vidio ni jedan konkretan podatak kojim potvrđuju svoju priču. Naravno, ne tvrdim da je stalno idealno, ali priče o ''velikoj ugroženosti i diskriminaciji muslimana'' i maltene nekakvoj zavjeri hrišćanskih ekstremista protiv muslimana jednostavno- ne stoje.


    Pozdrav

  2. #1452
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    44. A ja vam kažem: ljubite neprijatelje svoje, blagosiljajte one koji vas kunu, činite dobro onima koji na vas mrze i molite se Bogu za one koji vas gone;Matej, glava 5

    Волио бих да покажеш гдје то књиге по којима се водимо ми Хришћани позивају на нетолеранцију?
    Ako bi te podbadao brat tvoj, sin matere tvoje, ili sin tvoj ili kći tvoja, ili žena tvoja mila, ili prijatelj tvoj koji ti je kao duša tvoja, govoreći ti tajno: Hajde da služimo drugim bogovima, koje nisi znao ni ti ni oci tvoji, između bogova drugih naroda, koji su oko vas, blizu ili daleko od tebe, od jednog kraja zemlje do drugog, ne pristaj s njim niti ga poslušaj; neka ga ne žali oko tvoje, i nemoj mu se smilovati niti ga taji, nego ga ubij: tvoja ruka nek se digne na nj da ga ubiješ, pa onda ruka svega naroda. (5 Mojsijeva 13, 6-9)
    Nalazili se oni na arktiku ili antartiku, na bilo kojem mjestu svijeta trebaju biti ubijeni. Trebaju biti ubijeni i ako nisu rat niti bilo kakvo zlodjelo počinili.


    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Је ли по теби Сеад Јасавић са његовим пионирима у потпуности толерантан?
    Po meni jeste, ne znam da je bilo što uradio da bih ga smatrao ekstremnim, teroristom i sl.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  3. #1453
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Btw, Crna Gora još nije ni definisala ko je manjina,a ko većina, premda je, tumačeći Preambulu Ustava, najbliže rešenje kojim se svi pobrojani narodi smatraju državotvornim. Tako da je sam koncept nacionalnih manjina sporan(-uz to, ni jedan narod nema apsolutnu većinu), iako im Ustav u Glavi 6. predviđa određena prava. Sve u svemu, u političkom,ali i pravnom smislu(Predlog Zakona o nacionalnim manjinama je oboren na Ustavnom sudu-tako da samo u velikom minusu,kada je odsustvo regulisanja te materije u pitanju) nalazimo se u jednom ne baš jasnom i definisanom položaju. To je i jedan od razloga zašto se onaj princip pozitivne diskriminacije i ne može tumačiti bukvalno, niti se njime,danas, išta može dokazivati o položaju 'nacionalnih manjina'- šta god da su one u Crnoj Gori.
    Last edited by Credo; 11-06-10 at 21:43.

  4. #1454
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Ako bi te podbadao brat tvoj, sin matere tvoje, ili sin tvoj ili kći tvoja, ili žena tvoja mila, ili prijatelj tvoj koji ti je kao duša tvoja, govoreći ti tajno: Hajde da služimo drugim bogovima, koje nisi znao ni ti ni oci tvoji, između bogova drugih naroda, koji su oko vas, blizu ili daleko od tebe, od jednog kraja zemlje do drugog, ne pristaj s njim niti ga poslušaj; neka ga ne žali oko tvoje, i nemoj mu se smilovati niti ga taji, nego ga ubij: tvoja ruka nek se digne na nj da ga ubiješ, pa onda ruka svega naroda. (5 Mojsijeva 13, 6-9)
    Nalazili se oni na arktiku ili antartiku, na bilo kojem mjestu svijeta trebaju biti ubijeni. Trebaju biti ubijeni i ako nisu rat niti bilo kakvo zlodjelo počinili.
    Dobro, i kakve ovo veze ima sa hrišćanstvom? Riječ je o starozavjetnim odredbama koje danas ne važe, i koje su objavljene konkretnim ljudima u konkretnom vremenu. Suština SZ odredbe i pravila je da budu ''vaspitač do Hrista'',zato su tako formalne i stroge- da bi izabrani narod ostao u monoteizmu, služeći jedinom Bogu. Znaš i sam koliko su Jevreji lutali u duhovnom smislu, i lako gubili vjeru.

  5. #1455
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nekim čudom ga duhovna lutanja ostalih naroda nijesu tako pogodila.

  6. #1456
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ronn|3 View Post
    nekim čudom ga duhovna lutanja ostalih naroda nijesu tako pogodila.
    Класично непознавање Домостроја спасења, кроз библијско откровење. Бог је послао Свог сина да буде ''видјело народима'' (Исаија 40), који ће свим људима објавити Истину, о Богу и Његовој љубави. Управо је Господ Бог кроз старозавјетне пророке,али и кроз Закон, послао обећање- да ће из рода Израиљевог доћи Потомак, ''сјеме женино, које ће сломити главу змији'' (Постање 3:15), потомак Давидов- који ће бити Његов Помазаник- Христос.

    ''И зато идите и све народе начините мојим ученицима, крстећи их у Име Оца и Сина и Светога Духа, учећи се да се држе свега што сам вам заповиједио. И ево, ја сам са вама, у све дане, све до свршетка свијета.Амин''

  7. #1457
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne pričam o Hristu, pričam o Starom Zavjetu.

    Quote Originally Posted by Credo View Post
    ..koje su objavljene konkretnim ljudima u konkretnom vremenu....

    ...da bi izabrani narod ostao u monoteizmu...


    ...Znaš i sam koliko su Jevreji lutali u duhovnom smislu...

  8. #1458
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ronn|3 View Post
    ne pričam o hristu, pričam o starom zavjetu.
    Значај Старог завјета у историји Домостроја спасења јесте што је он био ''чувар (педагог) до Христа.'' Тако да је Стари завјет испуњен у Христу. Објављен једном народу(- прати обећање дато у Постању,Авраму... па преко ,Исака,Јакова,Јосифа... Давида,.... до Христа), али да би преко Једнога из тог народа свјетлост засјала свима! То Стари завјет врло јасно говори.

  9. #1459
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Credo View Post
    Dobro, i kakve ovo veze ima sa hrišćanstvom?
    Pa nalazi se u Bibliji, trebalo bi da ima neke veze. Koliko ja znam Biblija je sveta knjiga hrišćana koja se satoji iz Sarog i Novog Zavjeta. Ono što sam ja naveo iz Staroga Zavjeta vaši sveštenici kažu da je to od Boga, a ja se čudom ne mogu načuditi zašto Bog naređuje da se neistomišljenici ubiju. Ako ti odbacuješ Stari Zavjet, koliko sam u to upućen sveštenici ga ne odbacuju, nego se itekako pozivaju na njega.

    Quote Originally Posted by Credo View Post
    Riječ je o starozavjetnim odredbama koje danas ne važe, i koje su objavljene konkretnim ljudima u konkretnom vremenu. Suština SZ odredbe i pravila je da budu ''vaspitač do Hrista'',zato su tako formalne i stroge- da bi izabrani narod ostao u monoteizmu, služeći jedinom Bogu.
    Kako se koji novi hrišćanin pojavi, dođe sa nekim novim postavkama subjektivnog mnenja.
    Last edited by Mabus; 12-06-10 at 18:03.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  10. #1460
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Credo View Post
    Значај Старог завјета у историји Домостроја спасења јесте што је он био ''чувар (педагог) до Христа.'' Тако да је Стари завјет испуњен у Христу. Објављен једном народу(- прати обећање дато у Постању,Авраму... па преко ,Исака,Јакова,Јосифа... Давида,.... до Христа), али да би преко Једнога из тог народа свјетлост засјала свима! То Стари завјет врло јасно говори.
    Sad shvatam šta hoćeš da kažeš. Bog je zapravo pripremao teren za Hrista. Odlučio je da će se njegov sin roditi među Jevrejima pa je zato htio Jevreje da sačuva od duhovnih lutanja.

  11. #1461
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mabus View Post
    ako bi te podbadao brat tvoj, sin matere tvoje, ili sin tvoj ili kći tvoja, ili žena tvoja mila, ili prijatelj tvoj koji ti je kao duša tvoja, govoreći ti tajno: Hajde da služimo drugim bogovima, koje nisi znao ni ti ni oci tvoji, između bogova drugih naroda, koji su oko vas, blizu ili daleko od tebe, od jednog kraja zemlje do drugog, ne pristaj s njim niti ga poslušaj; neka ga ne žali oko tvoje, i nemoj mu se smilovati niti ga taji, nego ga ubij: Tvoja ruka nek se digne na nj da ga ubiješ, pa onda ruka svega naroda. (5 mojsijeva 13, 6-9)
    nalazili se oni na arktiku ili antartiku, na bilo kojem mjestu svijeta trebaju biti ubijeni. Trebaju biti ubijeni i ako nisu rat niti bilo kakvo zlodjelo počinili.
    То по мојсијевом закону који више не важи

    Ја сам те питао да цитираш књиге по којима се водимо ми Хришћани.По Тори се не водимо а ти цитираш Тору.

  12. #1462
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mabus View Post
    pa nalazi se u bibliji, trebalo bi da ima neke veze. Koliko ja znam biblija je sveta knjiga hrišćana koja se satoji iz sarog i novog zavjeta. Ono što sam ja naveo iz staroga zavjeta vaši sveštenici kažu da je to od boga, a ja se čudom ne mogu načuditi zašto bog naređuje da se neistomišljenici ubiju. Ako ti odbacuješ stari zavjet, koliko sam u to upućen sveštenici ga ne odbacuju, nego se itekako pozivaju na njega.

    Можда си мислио на исламске свештенике јер Православни свештеници тумаче Тору у складу са Новим Завјетом а заповијести о убиству у Новом Завјету нема.

    Quote Originally Posted by mabus View Post
    kako se koji novi hrišćanin pojavi, dođe sa nekim novim postavkama subjektivnog mnenja.
    То ако мислиша на Ислам или оћеш да кажеш да намјерно пишеш наистине о другима

    Quote Originally Posted by ronn|3 View Post
    sad shvatam šta hoćeš da kažeš. Bog je zapravo pripremao teren za hrista. Odlučio je da će se njegov sin roditi među jevrejima pa je zato htio jevreje da sačuva od duhovnih lutanja.
    Наравно.

  13. #1463
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Можда си мислио на исламске свештенике јер Православни свештеници тумаче Тору у складу са Новим Завјетом а заповијести о убиству у Новом Завјету нема.
    Oni ne tumače, oni se ubiše tražeći opravdanja u vizijama, metaforama i razno-raznim manipulacijama kako bi samo pokušali opravdati, na kraju se ispostavi, ono što se opravdati ne može.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    То по мојсијевом закону који више не важи

    Ја сам те питао да цитираш књиге по којима се водимо ми Хришћани.По Тори се не водимо а ти цитираш Тору.
    Ovaj tvoj Cargo reče a ti potvrdi da je Bog pokušavao da umiri vruću jevrejsku krv, nego, koliko ja vidim on ih nije umirivao nego ih na ubijanje huškao. Rekao im da je da ubijaju one koji im predlože nekog drugog Boga. A ko im je to rekao da rade? Isus naravno. Po vama, Isus je rekao jevrejima da ubijaju ljude koji drugačije misle.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  14. #1464
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Credo View Post
    Odlično, ali ja sam naveo konkretan podatak o Skupštini Crne Gore- za Bošnjake, konkretno. Ima ih preko 20%, a Bošnjaka u Crnoj Gori ima 8%! Uopšte dakle nije 'argumentacija'- "ada vidiš i sam da ve je dosta", već jasan podatak koji se može vrlo lako provjeriti. (Ako želiš, konsultuj sajt Skupštine Crne Gore, www.skupstina.me, đe možeš naći podatke o sastavu Skupštine)
    Čak je musliman i Potpredsjednik Skupštine.

    Što se Vlade Crne Gore tiče, koliko je meni poznato, ministri-muslimani su: g. Ferhat Dinoša, g. Rafet Husović, g.Suad Numanović, ne znam, da li je još neko? U svakom slučaju, nemoj mi reći da su 3 ministra- od čega 2,resorna, a jedan- bez portfelja, malo!?

    Opet je,dakle, riječ o konkretnim podacima.

    Što se tiče gore navedenog članka, l nijesam vidio ni jedan konkretan podatak kojim potvrđuju svoju priču. Naravno, ne tvrdim da je stalno idealno, ali priče o ''velikoj ugroženosti i diskriminaciji muslimana'' i maltene nekakvoj zavjeri hrišćanskih ekstremista protiv muslimana jednostavno- ne stoje.
    Credo, ja ne shvatam čemu ponavljanje istih podataka, koje ja uopšte nisam komentarisao. Ja sam samo naveo link do javnog dostupnog članka, u kome se čak navode i riječi crnogorskog ombdusmana.

    Prije 20+ dana je neka od NVO-a imala press konferenciju na temu nacionalne zastupljenosti u organima uprave i ovo je ono što sam ja shvatio iz priče:

    Državne organizacije i organizacije lokalne uprave (vjerovatno ima izuzetaka) su dužne da sprovedu popis o nacionalnoj strukturi, i to uz pomoć neke agencije. Ovi podaci, pretpostavljam agregirani da bi se zaštitila privatnost pojedinaca, treba da budu javno dostupni svakom u pisanoj/elektronskoj formi. Ovaj popis je obavezan. Takav popis bi svako mogao da vidi i komentariše, mogle bi da se prave analize i slično. Ovako se samo priča "odokativno".

    Ja lično znam osobu koja je, kao pripadnik nacionalne manjine u vrijeme SFRJ, primljena na jedan državni fakultet, ispred kandidata "većinskih" naroda koji su imali bolje ocjene. Ovo je država radila planski, da bi se, na duže staze, održao socijalni red i mir. Ako vi ne shvatate koristi toga, ja kao pripadnik jedne manjine itekako shvatam.

    A pošto vi tvrdite da nam je tako dobro, ja samo mogu Boga da zamolim da nemuslimani u ovoj državi što prije dođu u našu današnju poziciju. I to mirnim putem, tj. prelascima na islam, da ne bih bio pogrešno shvaćen. Amin! :)

    Što se tiče skupštine, svaka skupština čiji se članovi biraju je vrlo specifičan organ i naravno da se ne može očekivati da nacionalna zastupljenost bude 100% pravedna. Ali opet treba sprovesti popis. Zašto? Pa, recimo, možda se utvrdi da, uprkos tome što ih ima dosta u skupštini, da je vrlo malo muslimana u izvršnim organima države. Ovo bi prilično dobro oslikalo kakva je stvarna uloga "skupštinskih" muslimana --- "maskirna".

    Opet, da ne bih bio pogrešno shvaćen, ja ne tvrdim da je situacija takva (iako postoje ozbiljne indicije na koje su skrenuli pripadnici NVO sektora), nego samo tvrdim da bi ovakve analize mogle da se odrade za tili čas, ni po babu ni po stričevima.

    Pozdrav
    Last edited by edin1; 15-06-10 at 09:35. Reason: Smajli :)

  15. #1465
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mabus View Post
    oni ne tumače, oni se ubiše tražeći opravdanja u vizijama, metaforama i razno-raznim manipulacijama kako bi samo pokušali opravdati, na kraju se ispostavi, ono što se opravdati ne može.
    Мислиш на исламске поглаваре?Ако на њих ислиш онда си вјероватно у праву

    Quote Originally Posted by mabus View Post
    ovaj tvoj cargo reče a ti potvrdi da je bog pokušavao da umiri vruću jevrejsku krv, nego, koliko ja vidim on ih nije umirivao nego ih na ubijanje huškao.
    Ај ме цитирај ђе сам то казао,људски је

    Друго,који ``мој Карго``?

    Quote Originally Posted by mabus View Post
    rekao im da je da ubijaju one koji im predlože nekog drugog boga. A ko im je to rekao da rade? Isus naravno. Po vama, isus je rekao jevrejima da ubijaju ljude koji drugačije misle.
    То значи да им је БОГ рекао да убију све оне који почну да проповиједају обожавање другог бога осим БОГА Авраама,Исака и Јакова.То је био начин како би Израиљ очувао вјеру јер у мору паганизма који је пријетио постојаности у вјери народа БОЖИЈЕГ такав метод је одговарао приликама.

  16. #1466
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    То значи да им је БОГ рекао да убију све оне који почну да проповиједају обожавање другог бога осим БОГА Авраама,Исака и Јакова.То је био начин како би Израиљ очувао вјеру јер у мору паганизма који је пријетио постојаности у вјери народа БОЖИЈЕГ такав метод је одговарао приликама.
    Znači opravdavaš ubijanje ljudi u tom vremenu koji su samo razmišljali suprotno...
    Last edited by Mabus; 15-06-10 at 15:20.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  17. #1467
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mabus View Post
    znači opravdavaš ubijanje ljudi u tom vremenu koji su samo razmišljali suprotno...
    Не могу ја да оправдам ништа нити могу ишта да неоправдам.Шта се подразумијевало под тим``наговарањем``,ја не знам.Нама је најближа ријеч навођење некога на нешто,а опет да бисмо дискутовали о томе морали бисмо да имамо свијест Јевреја од прије 3200 година.


    Као Хришћанин,вјерујем да је БОГ мјерило свега а не човјек.По људском закону БОГ је луд док по БОЖИЈЕМ закону мудрост људска је лудост.

  18. #1468
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu ni ovo ni ono, podsjećaš me na Buridanovog magarca koji je ostao neodlučan kojem plastu sijena da priđe kada se našao između obadva.

  19. #1469
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Не могу ја да оправдам ништа нити могу ишта да неоправдам.Шта се подразумијевало под тим``наговарањем``,ја не знам.Нама је најближа ријеч навођење некога на нешто,а опет да бисмо дискутовали о томе морали бисмо да имамо свијест Јевреја од прије 3200 година.


    Као Хришћанин,вјерујем да је БОГ мјерило свега а не човјек.По људском закону БОГ је луд док по БОЖИЈЕМ закону мудрост људска је лудост.
    Znacipo tebije bog mjerilo svega? Znaci li to da je bog mjerilo covjeka? Jerkoliko ja znam, stvorio je covjeka po svom liku?

    E mogu onda mislit kakav je kad je covjek i ubica i lazov i pedofil, i silovatelj, i koljac, i sve najgore...
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  20. #1470
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije nam dato da razmišljamo kakav je Božiji lik, ali nam je dato da na osnovu stvorenog svijeta predpostavljamo njegovog stvorioca.

  21. #1471
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Bog je zapravo pripremao teren za Hrista. Odlučio je da će se njegov sin roditi među Jevrejima pa je zato htio Jevreje da sačuva od duhovnih lutanja.
    I vi ne vidite apsurd u ovome?

  22. #1472
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Apsurd je samo postojanje.

  23. #1473
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    znacipo tebije bog mjerilo svega? Znaci li to da je bog mjerilo covjeka? Jerkoliko ja znam, stvorio je covjeka po svom liku?
    Да,а то значи да човјек има слободну вољу и свијест.

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    e mogu onda mislit kakav je kad je covjek i ubica i lazov i pedofil, i silovatelj, i koljac, i sve najgore...

    Да ли то значи да ако је дијете убица је отац још већи нечовјек?

    Quote Originally Posted by ibn sinan View Post
    ne mogu ni ovo ni ono, podsjećaš me na buridanovog magarca koji je ostao neodlučan kojem plastu sijena da priđe kada se našao između obadva.
    Нема везе Буриданов магарац са овим

    Quote Originally Posted by ronn|3 View Post
    i vi ne vidite apsurd u ovome?
    Не видим.

  24. #1474
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Да,а то значи да човјек има слободну вољу и свијест.

    Да ли то значи да ако је дијете убица је отац још већи нечовјек?
    Pa onda to znaci da i bog ima slobodnu volju i svijest. To je ok onda, da je i nama dao, ako on ima.

    Ne znaci, kakve veze sad ima otac? Ili povezujes to na osnovu cinjenice da je otac stvorio dijete? Dje je onda tu bog sa njegovim stvaranjem?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  25. #1475
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Шта ти је значило ово?

    e mogu onda mislit kakav je kad je covjek i ubica i lazov i pedofil, i silovatelj, i koljac, i sve najgore...

Page 59 of 108 FirstFirst ... 94955565758596061626369 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •