Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast
Results 226 to 250 of 289

Thread: Koja VERA...ili ti VJERA!

  1. #226
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    kakva je to losa prica stari...
    Mladi to nisam ja reka no njegos... nemoj mene davat kredit za to.

  2. #227
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Mladi to nisam ja reka no njegos... nemoj mene davat kredit za to.
    da vidi njegos u kakvim ga postovima pominjes...

  3. #228
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    da vidi njegos u kakvim ga postovima pominjes...
    Ne uzbudjuj se toliko Mladi. Ja znam da si za njega zabrinut(ka za ikog na svijet) i njegovo misljenje, ali nepotrebno je. Sasvim je jasno sto je njegos rekao i sto je mislio.

    Aj procitaj opet:

    " da nije budala slijepog pogleda, bi umovi blistali svijetli?"

    Nebi Muro. Zato i tebi medju nama ostalim Bozijim stvorovima ima mjesta, da zablistash oko sebe.
    A Ja znam kako si ga ti procitao... ... e kako si lagan ... prelak.

    Ko blista oko sebe buidala ili blistavi umovi?

    E znam ve klico dje si rod zametnula...

    Ali na kraju je sam Cika Dzo rasvijetlio problematiku i demantovao me. I ja pogrijeshim vidish.

    I prestanite vise da skrecete sa teme sa ovakvim nepotrebnim komentarima samo zato sto nemate argumenata za diskusiju. Ja nisam vala protiv i skretanja sa teme ako ima nekog smisla koji ce doprinijeti u nacelu kao kod Boqijevog. Ali ovo ne vidim da ima neke poente.


    Nedostaje odje par ljudi koji su nisu vjerovali ali su imali dovoljno kulture da ne ponizavaju nicija ubjedjenja i predmete postovanja. Za tako nesto ipak treba imati self-respect.

    No necu te ja edukovat, to je bio posao tvojih roditelja.

  4. #229
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Bravo, naveo si me na pravi put. Wait 4 me.

  5. #230
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Bravo, naveo si me na pravi put. Wait 4 me.
    A sto volish da dajesh drugima kredit... sve je to tvoje mladicu. Ako se puta stidish onda se preispitaj i za skretanje nikad nije kasno. A ako cesh bit skroman onda budi skroman sa nekim lijepim stvarima. Ali budi Muro pa stani iza svega toga.

  6. #231
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Jel' de?Silovanja,masovna ubistva,krvne osvete,žrtvovanja,kanibalizam,nekrofilija,koprofil ija,koprofagija,nekrofagija,javna odrubljivanja glava,samoubistva,loš pasulj?
    Sve to?Svestran momak.
    Kad ti znaš bolje, napravi sam svoj svijet u kome ćeš činiti nekome dobro, a da nekom drugom ne učiniš loše.

  7. #232
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    7 Zašto bezbožnici žive? Stare? I bogate se?
    Jov 12:6, Jer. 12:1

    8 Seme njihovo stoji tvrdo pred njima zajedno s njima, i natražje njihovo pred njihovim očima.

    9 Kuće su njihove na miru bez straha, i prut Božji nije nad njima.
    Ps. 73:5

    10 Bikovi njihovi skaču, i ne promašuju; krave njihove tele se, i ne jalove se.
    2 Moj. 23:26

    11 Ispuštaju kao stado decu svoju, i sinovi njihovi poskakuju.

    12 Podvikuju uz bubanj i uz gusle, vesele se uza sviralu.

    13 Provode u dobru dane svoje, i za čas silaze u grob.

    14 A Bogu kažu: Idi od nas, jer nećemo da znamo za puteve tvoje.
    Mk. 5:17

    15 Šta je svemogući da mu služimo? I kakva nam je korist, da mu se molimo?
    Jov 2:9

    16 Gle, dobro njihovo nije u njihovoj ruci; namera bezbožnička daleko je od mene.

    17 Koliko se puta gasi žižak bezbožnički i dolazi im pogibao, deli im muke u delu svom Bog?

    18 Bivaju kao pleva na vetru, kao prah koji raznosi vihor?

    19 Čuva li Bog sinovima njegovim pogibao njihovu, plaća im da osete?

    20 Vide li svojim očima pogibao svoju, i piju li gnev Svemogućeg?

    21 Jer šta je njima stalo do kuće njihove nakon njih, kad se broj meseca njihovih prekrati?

    22 Eda li će Boga ko učiti mudrosti, koji sudi visokima?

    23 Jedan umire u potpunoj sili svojoj, u miru i u sreći.

    24 Muzilice su mu pune mleka, i kosti su mu vlažne od moždina.

    25 A drugi umire ojađene duše, koji nije uživao dobra.

    26 Obojica leže u prahu, i crvi ih pokrivaju.
    To kako ljudi dozivljavaju pravo/krivo je vrlo diskutabilno.
    Zasto Bog dozvoljava ovo ili ono. Evo i ja se pitam zasto Bog dozvoljava da postoje ljudi plitke pameti... i njegos se pitao isto... i nasao sebi neki odgovor u samom polaritetu/dualizmu svijeta.

    Ono sto Jov zasigurno je u pravu: Ko ce Boga uciti mudrosti? Pa on je i mudrost napravio. On je taj koji je odredio ljudske puteve i odredio mu zivotne okolnosti.
    Ono sto ja vjerujem je da je sve sa nekim smislom i razlogom.

    Ni bogstvo ni mir ni sreca na ovom svijetu nisu vjerovatno nista njemu koji preispituje duse ljudske. On ubija i ozivljuje njegovo je pravo sve.

    A ako je tacno sto je napisano da je Covjeka napravio za vjecnost, i da ga ucinio sebi slicnim da vlada nad onim sto je on stvorio (i dobrom i zlom) cini se ovaj test koji zovemo zivotom shvatljivim.
    Sve ono sto moje oci vide sva ova ludila ljudskog idiotizma i abnormalnosti, su samo refleksija iskusenja koje covjek u svojoj sudbini nosi. Svi ratovi, zlocini, slabi i nepostojani ljudi, izdajice i prevaranti, lazovi i nitkovi su plod iskusenja. Licnog ili kolektivnog kako god.


    Ko vjeruje u Boga on se uzda u njegov sud, ma sta mu oci vidjele. To je test vjere, to je test predaje.

    Koliko je to lako znate i sami... Ali kad bi ste odredjivali nekoga da upravlja sa svim vasim imanjem, potrudili bi ste se i vi da ga ispitate dostojnim takvog zadatka.


    1 I videh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.
    Isa. 57:20, Isa. 65:17, 2 Pet. 3:13

    2 I ja Jovan videh grad sveti, Jerusalim nov, gde silazi od Boga s neba, pripravljen kao nevesta ukrašena mužu svom.
    Isa. 52:1, Isa. 54:5, 2 Kor. 11:2, Gal. 4:26, Jev. 11:10

    3 I čuh glas veliki s neba gde govori: Evo skinije Božije među ljudima, i živeće s njima, i oni će biti narod Njegov, i sam Bog biće s njima Bog njihov.
    2 Moj. 25:8, 3 Moj. 26:11, Jezek. 37:28, Jezek. 48:35, 2 Kor. 6:16, Otk. 7:15

    4 I Bog će otrti svaku suzu od očiju njihovih, i smrti neće biti više, ni plača, ni vike, ni bolesti neće biti više; jer prvo prođe.
    Isa. 25:8, Isa. 35:10, 1 Kor. 15:26, 1 Kor. 15:54

    5 I reče Onaj što seđaše na prestolu: Evo sve novo tvorim. I reče mi: Napiši, jer su ove reči istinite i verne.
    Isa. 43:19, 2 Kor. 5:17, Otk. 4:2

    6 I reče mi: Svrši se. Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak. Ja ću žednome dati iz izvora vode žive za badava.
    Isa. 12:3, Jn. 7:37, Otk. 22:17

    7 Koji pobedi, dobiće sve, i biću mu Bog, i on će biti moj sin.
    Zah. 8:8, Rim. 8:15, Rim. 8:17, Rim. 8:32, Jev. 8:10, Otk. 2:7, Otk. 2:11

    8 A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i *****rima, i vračarima, i idolopoklonicima, i svima lažama, njima je deo u jezeru što gori ognjem i sumporom; koje je smrt druga.
    Mozete pogledati reference i druge prevode. Kaze se da ce Bog stvoriti sve novo i da ono sto je bilo nece se vise spominjati (tj zaboravice se niko se nece sjecati ovoga zivota). Izabranima ce otrti suze sa ociju njihovijeh (sto znaci da ce biti uplakani pa utjeseni). I ocigledno su svi bili podlozni i bolestima i tuzi i nesreci.
    Last edited by Ego_and_his_own; 11-10-09 at 10:37.

  8. #233
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Savjet: ljudi najčešće ne čitaju postove koji ne mogu celi da im stanu na ekran. Kao recimo ja.
    .

  9. #234
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BooQy View Post
    Savjet: ljudi najčešće ne čitaju postove koji ne mogu celi da im stanu na ekran. Kao recimo ja.
    A zato si ti tako skrt na pisanje... a ja mislio zbog neceg drugog. Daj nabavi veci ekran pa da nas bude vise u kvalitetnoj diskusiji. Nismo svi njegosi pa da mozemo strpat sve u jednu recenicu. A ka sto vidish nemoze ni svako shvatit njegosa. treba objasnjavat u detalje.

    A ako ne.. drsh se brate Twittera... Cini mi se da nebi prekoracio nikad 140....
    Last edited by Ego_and_his_own; 11-10-09 at 11:11.

  10. #235
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako nemaš najgore postove, oca mi **** :lolblue:
    Nismo svi njegosi pa da mozemo strpat sve u jednu recenicu.
    Njegoš je inače poznat po svojim pripovjetkama od jedne do dvije rečenice.
    .

  11. #236
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BooQy View Post
    Ako nemaš najgore postove, oca mi **** :lolblue:

    Njegoš je inače poznat po svojim pripovjetkama od jedne do dvije rečenice.


    Al posebno po pripovjetkama!

    Ada ja to namjerno, da bi tvoji postovi bili ljepsi!

  12. #237
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Kad ti znaš bolje, napravi sam svoj svijet u kome ćeš činiti nekome dobro, a da nekom drugom ne učiniš loše.
    Nisam siguran da bih bio mnogo uspješan u tome.Da ne govorim o tehničkim poteškoćama koje bih iskusio.Ali da je dobra demagogija,to jeste.
    Evo kad smo već tu,da procvrkućem o idealnom svijetu,što inače ne radim jer sam svjestan uzaludnosti dijeljenja iluzija sa drugima.
    Čitav postulat Brave New World-a je meni jednostavan.Ako bi dovoljno ljudi pokrenulo svoje potencijale oko zajedničkih ciljeva i interesa,stvorenih razmišljanjem o zajedničkim problemima,a ne emotivnim histerijama oko istih,onda bismo mogli da govorimo o čovječanstvu koje ima potencijal da samo rješava svoje probleme,bez medijacije bogova i natprirodnog.Jer je problem kreacije totalno sekundaran pri nekim realnim problemima sa kojima se sudaramo u životu.
    Ako je išta Bog,ako ga ima,onda to mora biti čovjek.Jer je generički potencijal čovjeka ono što je stvorilo Boga.I irelevantno je ko je stvorio generički potencijal čovjeka,u toj priči.Porijeklo dobre stvari nije mnogo relevantno (ako biramo između toga da li dobre 'stvari' potiču od čovjeka ili Boga),kao ni porijeklo loše stvari.Ako loše postoje,onda nešto nije u redu,ako dobre postoje,onda su stvari ok.Loše odbacuješ,nebitno ko ih je proizveo,dobre prihvataš.I to je sva filozofija.
    Svjestan sam gluposti ove iluzije koju imam,jer nema previše dodirnih veza sa realnošću.Kosi se sa svim onim što sam saznao o ljudima u ovom šturom periodu u kom cirkulišem naokolo.Ali zato iluzije i postoje,zar ne?Makar joj se ne veselim kao realnosti.
    Ili to,ili smo boga ubili,kako kaže Niče.I to davno prije nego što smo uopšte postali svjesni da se to može desiti uopšte.
    Naravno,ovo je isključivo moje mišljenje,ne smatram da svi trebaju ovo da misle ili tako nešto.

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    I prestanite vise da skrecete sa teme sa ovakvim nepotrebnim komentarima samo zato sto nemate argumenata za diskusiju.
    Ego,tvoji argumenti za diskusiju (kojih ima veoma malo) polaze od toga da smo mi nedostojni diskusije sa tobom.Stvarno očekuješ da se neko ozbiljno uključi u priču?
    Last edited by Čika Džo; 11-10-09 at 13:17.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  13. #238
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Cika Dzo,

    Da ja mislim tako, ja nebih diskutovao odje. A to sto sam spreman da govorim na bilo kojem nivou ne zavisi od mene vec od sagovornika.

    Tvoje je da donesesh zakljucak na osnovu svoje percepcije. Tesko da ja imam ikakav uticaj na to.

    Vecina od nas odje govori iz svoje percepcije i koliko znaju ili neznaju(a neki lazu). Dok god je to nivo postovanja i diskusanta i diskusije, tema ce prozivesti kvalitetnu raspravu.

    Nemoramo da se slazemo, nemoramo da budemo jednoumni. Cak sta vise trebali bi po prirodi da smo svi jedinstveni.

    Neki misle da su vjernici budale pa pokusavaju da se tako ophode... dok njihova glupost i neznaje ne ispliva na vidjelo i onda se ljute i uzbudjuju.
    To sve lici na neku vrstu perfectum-mobile beskrajnosti. I ponekad je zabavno ali tesko da je vrijedno neke dublje i trajnije memorije.

    Ovaj tvoj post je sasvim ocigledan dokaz da se moze kumunicirati na nivo koji je stimulativan da se ozbiljnije diskutuje.

    A Kako cesh dozivljeti moju argumentaciju je posve tvoj izbor.
    Filozofiranje je oblik komunikacije gdje iz sukobljenih stavova i argumenata dolaze samo kvalitetniji zakljusci pa i ideje.... I to je moj cilj, a ne da ubjedjujem ikoga iusto.
    Svjestan sam da je nevjerovanje plod loseg zivotnog izbora i neznanja. Ako moje znanje doprinese nekome, bio bi mi drago, ako li ne pa necu ja biti pitan za njih. Njihove glave su njihova odgovornost. Imam ja posla oko ve moje.

  14. #239
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    E lijepo li si naucio... ili su ti mozak isprali da mislish da si naucio. Misko Djukic mi jednom rekao da se bojim covjeka koji je samo jednu knjigu procitao, I ja sam mu rekao boj se misko od onih koje je televizija poducila. To su slijepci i samo i ubice koji ni svoj nos nemogu potrefiti, a moglibi ponijeti sa sobom josh koga u mrak.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ti znash sto je Religija? Ti znash zasto je sto bilo? A ti ni neznash sto bi sa tvojim zivotom. I ti sad pricash kako je nesto postalo zbog ovoga il onoga.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Budi malo mudar
    No ko zna pusti mozda je i bolje da ostanesh takav kakav si kad si tako podvodljiv.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Naljutice ti se ovi Hriscani, ali ja razumijem sto je tebi tvoja vjera.. to su stari nazivali " pasju vjeru vjerova"...
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    I ja trazim smisao zivota evo 32 goine pa ne odustajem.... a ti godinu Boga... e bash si se opucio.
    E lijenstino jedna.
    I to sve ti koji pojma nemash o nicemu.
    Dokle ide ignoratnost... I onda se pitash sto si nesiguran tako u sebe...
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    E smijesni ste ljudi... Sve sto se desava je od Boga. ALi razumljivo mi je od drveta ne vidite sumu... ALi primjetljiv progres od prije dvije godine.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ima budala svudje nemoj me pogresno shvatiti... ali je koncentracija manja. Jer su ljudi slobodniji i mnogo vise postuju sebe.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Tvoje je da donesesh zakljucak na osnovu svoje percepcije. Tesko da ja imam ikakav uticaj na to.
    Vecina od nas odje govori iz svoje percepcije i koliko znaju ili neznaju(a neki lazu). Dok god je to nivo postovanja i diskusanta i diskusije, tema ce prozivesti kvalitetnu raspravu.
    Naravno,i donosim ga.Percipirao sam ove postove od strane tebe.E sad,da li Vanjin ugao percepcije ima veze sa realnošću,ne znam.Ono što znam je da je tvoja komunikacija sa njim bila u najmanju ruku pežorativna,i ja kao potencijalni učesnik u raspravi sa tobom ne želim da se upuštam u takve avanture iz kojih mogu samo da sagledam šaku argumenata dobro pokrivenih podsjećanjem da sam mlad i lud.Jer si se na više mjesta ophodio sa nepoštovanjem prema diskutantu koji je bio naspram tebe.
    Ne shvati me lično,samo pokušavam da objektivno ocijenim situaciju.Niti sam neki univerzalni evaluator,samo percipiram stanje.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Neki misle da su vjernici budale pa pokusavaju da se tako ophode... dok njihova glupost i neznaje ne ispliva na vidjelo i onda se ljute i uzbudjuju.
    To sve lici na neku vrstu perfectum-mobile beskrajnosti. I ponekad je zabavno ali tesko da je vrijedno neke dublje i trajnije memorije.
    Svi vjernici nisu isto,svi nevjernici nisu isto.Ti si to formulisao malo ranije.
    Nemoramo da se slazemo, nemoramo da budemo jednoumni. Cak sta vise trebali bi po prirodi da smo svi jedinstveni.
    Postoje klase,i podklase,i podklase podklasa.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Svjestan sam da je nevjerovanje plod loseg zivotnog izbora i neznanja.

    Čak i kad se potrudiš biti ljubazan,ispadne nekako kukasto.
    Naravno,jasno da je to tvoje mišljenje.
    Da li je tvoja vjera ona distinktivna karakteristika koja odvaja mene od tebe kao živog bića?I da li interpretacija naših životnih iskustava nužno završava u vjeri?
    Ne mislim da da.Ali naravno,poštujem tvoje mišljenje.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  15. #240
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ego se zajebava, ovo je nemoguće da neko piše. Svaka rečenica mu je kao iz knjige stereotipa.
    .

  16. #241
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Nisam siguran da bih bio mnogo uspješan u tome.Da ne govorim o tehničkim poteškoćama koje bih iskusio.Ali da je dobra demagogija,to jeste.
    Evo kad smo već tu,da procvrkućem o idealnom svijetu,što inače ne radim jer sam svjestan uzaludnosti dijeljenja iluzija sa drugima.
    Čitav postulat Brave New World-a je meni jednostavan.Ako bi dovoljno ljudi pokrenulo svoje potencijale oko zajedničkih ciljeva i interesa,stvorenih razmišljanjem o zajedničkim problemima,a ne emotivnim histerijama oko istih,onda bismo mogli da govorimo o čovječanstvu koje ima potencijal da samo rješava svoje probleme,bez medijacije bogova i natprirodnog.Jer je problem kreacije totalno sekundaran pri nekim realnim problemima sa kojima se sudaramo u životu.
    Ako je išta Bog,ako ga ima,onda to mora biti čovjek.Jer je generički potencijal čovjeka ono što je stvorilo Boga.I irelevantno je ko je stvorio generički potencijal čovjeka,u toj priči.Porijeklo dobre stvari nije mnogo relevantno (ako biramo između toga da li dobre 'stvari' potiču od čovjeka ili Boga),kao ni porijeklo loše stvari.Ako loše postoje,onda nešto nije u redu,ako dobre postoje,onda su stvari ok.Loše odbacuješ,nebitno ko ih je proizveo,dobre prihvataš.I to je sva filozofija.
    Svjestan sam gluposti ove iluzije koju imam,jer nema previše dodirnih veza sa realnošću.Kosi se sa svim onim što sam saznao o ljudima u ovom šturom periodu u kom cirkulišem naokolo.Ali zato iluzije i postoje,zar ne?Makar joj se ne veselim kao realnosti.
    Ili to,ili smo boga ubili,kako kaže Niče.I to davno prije nego što smo uopšte postali svjesni da se to može desiti uopšte.
    Naravno,ovo je isključivo moje mišljenje,ne smatram da svi trebaju ovo da misle ili tako nešto.
    Prelako koristiš pojmove "dobro" i "loše". Ono što je tebi dobro, nekome je loše. Uvijek je tako bilo. Ne možeš ni da udahneš a da ne ukradeš dah nekom drugom.
    Ostala priča ti je na mjestu. Normalno je da čovjek treba da istražuje svoj potencijal i da ga uvećava. Ali što se rješavanja problema tiče, to je najlakše raditi ako znaš početne uslove, prošlost problema. Ako hoćeš da nađeš najbolje rješenje, moraš da ideš do samog nastanka problema. To je meni dovoljno dobro objašnjeno u Adamovom prvobitnom grijehu. Od tada počinje samo degradiranje čovjeka, i došli smo do ovoga gdje smo sad. A valjda se slažemo da ovo i nije neki raj.
    Dakle, da bi riješio bilo koji problem na najbolji način, uvijek bi morao da se vratiš do te prve Adamove greške, da je analiziraš, i tražiš neki bolji put od njegovog.

  17. #242
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Pa sto trosish vrijeme na ovaj forum evo 2 godine? Sto se zamarash sa "glupostima" ka sto velish?

    Zato sto lazesh sebe. I ti to sam znash. Ovamo kazesh ja sznam da Bog ne postoji, a ovamo trazish dokaz... kako to trazish dokaz protiv onoga sto znash. Zaludni posa radish?

    Zapetlja si se dobro... a zivot je pred tobom... Ne dao Bog da ostanesh dje si sad. Jer su ti ocigledno vidici "skraceni".
    Dobro bi bilo da malo svijeta vidish. Da vidish u sta ljudi vjeruju i naucish nesto.
    Je li, ti ne shvats dobro moje postove ili namjerno izvlacis sve iz konteksta? Trazim od vjernika jedan dokaz jer znam da ga ne mogu dat. *****te se vjerom za koju nemate niti jedan jedini dokaz. Ja ne trazim dokaz radi sebe ja znam da dokaza nema, ja ga trazim radi vas. Pokusavam vama da pokazem da se vasa vjera zasniva na lazima.
    Nisu meni vidici skraceni. Ja vidim mnogo vise od tebe i tebi slicnih. Ti treba da otvoris malo oci. Mozda bi vidio da u ovom svijetu nema nikakvih cuda, nikakve vise sile.

    Quote Originally Posted by BooQy View Post
    Ego se zajebava, ovo je nemoguće da neko piše. Svaka rečenica mu je kao iz knjige stereotipa.
    I meni djeluje mnogo nerealno to sto pise. Ne zvuci ni malo ubijedjeno u svoje postove, ne pokusava da da valjani protivargument. Kao da me zajebava.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #243
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    da otvoris malo oci. Mozda bi vidio da u ovom svijetu nema nikakvih cuda, nikakve vise sile.
    pa kako za koga, za mene je i gravitacija na neki nacin cudnovata

  19. #244
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    pa kako za koga, za mene je i gravitacija na neki nacin cudnovata
    to je sve subjektivni osjecaj a to je veoma siroko podrucje i dosta toga se moze razlicito shvatati. u domenu nauke, ne postoji visa sila, i gravitacija i sve ostale stvari koje su za nekog vise ili manje cudnovate su jasno objasnjene. doduse, gravitacija nije do kraja ali bice u nekoj buducnosti

  20. #245
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    to je sve subjektivni osjecaj a to je veoma siroko podrucje i dosta toga se moze razlicito shvatati. u domenu nauke, ne postoji visa sila, i gravitacija i sve ostale stvari koje su za nekog vise ili manje cudnovate su jasno objasnjene. doduse, gravitacija nije do kraja ali bice u nekoj buducnosti
    sve sto u nauci nije poznato i do kraja objasnjeno se moze smatrat 'visom silom'
    u nauci se jeste dosta napredovalo ali ne znaci da ce se jednom sve saznati
    mozes biti naucnik optimista, ali takodje i ja mogu biti optimista za neke stvari u koje vjerujem da ce da se dese
    tako da to tvrdjenje da ce se znati ne mora da znaci apsolutno nista

  21. #246
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    sve sto u nauci nije poznato i do kraja objasnjeno se moze smatrat 'visom silom'
    u nauci se jeste dosta napredovalo ali ne znaci da ce se jednom sve saznati
    mozes biti naucnik optimista, ali takodje i ja mogu biti optimista za neke stvari u koje vjerujem da ce da se dese
    tako da to tvrdjenje da ce se znati ne mora da znaci apsolutno nista

    Ne kazem ja da ce se nekad u buducnosti sve saznati. Jer se u svakom trenu otkrivaju nove stvari i dok se one istrazuju kompletiramo znanje o trenutnim stvarima i tako u krug.
    A opet smatram da ne mozes reci da ono sto naukom nije objasnjeno, se moze smatrati visom silom. Nekad ce bit objasnjeno kao i dosta stvari tokom ovih proteklih vjekova koje su bile smatrane visom silom. A ako je nekad bilo smatrano da je centar svemira planeta Zemlja i crkva na tome gradi svoju snagu a onda nauka otkrije da nije tako, zar to ne uzdrma svakog vjernika koji vjeruje crkvi?

  22. #247
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne kazem ja da ce se nekad u buducnosti sve saznati. Jer se u svakom trenu otkrivaju nove stvari i dok se one istrazuju kompletiramo znanje o trenutnim stvarima i tako u krug.
    A opet smatram da ne mozes reci da ono sto naukom nije objasnjeno, se moze smatrati visom silom. Nekad ce bit objasnjeno kao i dosta stvari tokom ovih proteklih vjekova koje su bile smatrane visom silom. A ako je nekad bilo smatrano da je centar svemira planeta Zemlja i crkva na tome gradi svoju snagu a onda nauka otkrije da nije tako, zar to ne uzdrma svakog vjernika koji vjeruje crkvi?
    uh mogli bi smo sad da odemo u neke prazne price ka vazda a recemo nista pametno i korisno, trebali bi smo definisat sto je pojam 'vise sile' pa da onda diskutujemo

    ja ka sto rekoh crkva i religija ne bi trebalo (nije ni trebalo) da se preplicu, svako treba d aradi svoj posao

    ali treba znati da po ucenju crkve ipak covjek igra jednu bitnu ulogu u ovom univerzumu, tako da zemlja mozda i jeste na neki nacin 'centar zbivanja'

  23. #248
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nisu meni vidici skraceni. Ja vidim mnogo vise od tebe i tebi slicnih. Ti treba da otvoris malo oci. Mozda bi vidio da u ovom svijetu nema nikakvih cuda, nikakve vise sile.
    Kako to sad? Ja vidim nešto, pa malo otvorim oči, i onda vidim da ga nema?

  24. #249
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ne shvati me lično,samo pokušavam da objektivno ocijenim situaciju.Niti sam neki univerzalni evaluator,samo percipiram stanje.
    A neshvastam ja tebe Dzo licno taman koliko ni ti mene.
    Nebitno to sto izvlacish iz konteksta, vec je bitno sto si zanemario jedinu diskusiju koju si imao samnom.

    A do nje ti nista nije doticalo. Cak sta vise vrlo si pjesnicki bio raspolozen.

    I namjerno sam je napisao da pokazem koliko ste maliciozni, i sa kakvom percepciojom posmatrate oko sebe.

    A preskakanje te konverzacije govori o tvojoj objektivnosti...

  25. #250
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Je li, ti ne shvats dobro moje postove ili namjerno izvlacis sve iz konteksta? Trazim od vjernika jedan dokaz jer znam da ga ne mogu dat. *****te se vjerom za koju nemate niti jedan jedini dokaz. Ja ne trazim dokaz radi sebe ja znam da dokaza nema, ja ga trazim radi vas. Pokusavam vama da pokazem da se vasa vjera zasniva na lazima.
    Nisu meni vidici skraceni. Ja vidim mnogo vise od tebe i tebi slicnih. Ti treba da otvoris malo oci. Mozda bi vidio da u ovom svijetu nema nikakvih cuda, nikakve vise sile.


    I meni djeluje mnogo nerealno to sto pise. Ne zvuci ni malo ubijedjeno u svoje postove, ne pokusava da da valjani protivargument. Kao da me zajebava.
    A ti to radi nas... pa sto ni ne dash ti dokaz da Bog nepostoji? Kad velish da ga imash?

    Ali ga nemash...
    Last edited by Ego_and_his_own; 11-10-09 at 22:45.

Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •