Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 121

Thread: Ljubav i seks

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Hm, ako mislis da "blizina prirodi" podrazumijeva promiskuitet, demantuje te primjer labudova i golubova..
    Ako govorim o ljudskoj prirodi koja se od ostatka prirode izdvaja po razlicitim osobinama, a izvodojila se i po pitanju seksualnosti i ljubavi. Labudovi i golubovi nemaju seks, vec parenje, a razlika izmedju seksa i parenja nije u tehnici vec u sustini. Seks se ima iz zadovoljstva, a parenje po diktatu instinkta i nagona.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  2. #77
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Belgrade
    Posts
    732
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a jes... ne merače životinje uopšte... majmun kad ije bananu, ne merači on je samo buca... i obratno...

    kkkkkkeeeeeekoe...

    ada i magare merači taman ka i svi mi... a to što mislimo da smo pametniji... kaaaa u...

    work hard & believe in January February forget about winter if you can © riders.me

  3. #78
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hammer View Post
    sad ispade da mi jedino zelimo sex i nista vise znaci Nije
    i nikad za zenu ne kazem da je luda ili ki$elo gozdje,a kad sam rekao da nam se pamet pomuti mislio sam na to,da tada radimo ono sto vama pase ,igracke u vasim rukama ,ima nas raznih a ja nisam jedan od takvih koji ratom sve rjesava ,srecom pa nisam machos istina da obhvata mnogo vise od sexa,ali kao sto i sama kazes sex je sredstvo ljubavi i vrhunac u romanticnoj vezi i nije toliko nuzan ali i nije na odmet primenjivati ga s vremena na vrijeme
    Hammer, ima muskaraca raznoraznih, zato za ove koje opisujem, i upotrebljavam poseban termin "machosi" koji je meni licno smijesan
    Nego, ti mi zvucis poprilicno idealno, ili si nedje ucio reklamu hihi..??

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ako govorim o ljudskoj prirodi koja se od ostatka prirode izdvaja po razlicitim osobinama, a izvodojila se i po pitanju seksualnosti i ljubavi. Labudovi i golubovi nemaju seks, vec parenje, a razlika izmedju seksa i parenja nije u tehnici vec u sustini. Seks se ima iz zadovoljstva, a parenje po diktatu instinkta i nagona.
    ...a za to zadovoljstvo nije neophodan uslov imati vise partnera, jer se uzivati u seksu po prirodi moze sa samo 1 osobom u momentu
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    ...a za to zadovoljstvo nije neophodan uslov imati vise partnera, jer se uzivati u seksu po prirodi moze sa samo 1 osobom u momentu
    Nije niko ni rekao da je uslov vec da je to ljudskom prirodom data mogucnost, za razliku od tvoga tvrdjena da je promiskuitet neprirodan. Pretpostavljam da ne mislis bukvalno u istom momentu, mada i za to postoje varijante, pa ko voli nek izvoli, nije neprirodno, vec po volji, zelji i uskusu. O ukusima se ne raspravlja.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  5. #80
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Hammer, ima muskaraca raznoraznih, zato za ove koje opisujem, i upotrebljavam poseban termin "machosi" koji je meni licno smijesan
    Nego, ti mi zvucis poprilicno idealno, ili si nedje ucio reklamu hihi..??
    da sam ucio "reklamu" daleko bi dogura no srecom nisam ucio,nisam ima od koga a da li sam idealan to zvuci pomalo nerealno,takva osoba ne postoji

  6. #81
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,310
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,831
    Thanked in
    2,428 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    niko ne voli da se seksa sa nekim koga ne voli..
    Zašto ne? Ne kažem da je isti osjećaj, ali sve ima svoje prednosti. Mogu da budem maksimalno sebičan, da me baš briga za to šta će da pomisli o meni poslije, da je nikad ne vidim nije važno. Ne peče me savjest nimalo. Koliko mi se puta desilo da nekoga odbijem jer vidim da je u redu ali mene nimalo ne interesuje. Kad vidim da je neka fuksa, nemam tih problema. Da mi ne bi neko odmah za vrat skočio, ne kažem da mi se to dešava svaki dan, da sam neki faker vajni. Čisto kao primjer navodim.

    Što se tiče labudova i goluba. Baš me briga, nisam ni labud ni golub. Uostalom, siguran sam da je mnogo više suprotnih primjera.

    Što se tiče promiskuiteta. Niko ne kaže da treba da imaš momka i da se klepaš sa strane sa kim stigneš. Ali, recimo imaš momka, pa poslije njega još jednog, pa još jednog... Sa nekim si 10 dana, sa nekim dva mjeseca, sa nekim koju godinu. Imao bih problem sa ženom koja je bila sa 50 ljudi dok je bila sa nekim. Ali ako je bila sa 50 one at the time, bilo da je neki bio samo za jednu noć, bilo da se sa momkom poslije prvog satsanka seksala, sve je u redu. Važno je samo da je to radila zato što je njoj bio merak, što joj je sex bio cilj (bilo kao "vrhunac spajanja dva tijela, duše bla bla...", bilo da je osjetila potrebu za sexom - kao što je i ja osjećam) a ne sredstvo (sponzoruša, *****, udavača po profesiji).

    Uostalom, pošto je sex fiziološka potreba kao bilo koja druga - da li jedeš samo kad si mrtva gladna i samo najomiljenije jelo? Samo ono što je dobro za tebe ili još poneki slatki desert(grijeh)?

    Usput, ne kritikujem ja djevojke koje se na slažu sa mnom i mnogim muškarcima, neka se čuvaju kako oće i koliko oće. Vaša stvar. Isto kao što je moja stvar što oću curu koja je otvorena po pitanju seksa. Što bolji seks, manje razloga za traženje istog sa strane.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #82
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ovako ljudi, da pojasnim: Ne zalazhem se ja za izbirljivost seksualnih partnera zbog nekih zastarjelih moralnih shvatanja (povrsni i lazhni koncepti bilo kog tipa me nikada nisu zanimali), nego zato sto dijeleci svoja tijela sa nekim - dijelimo sa njim i "dushu"; to osjeca svak onaj ko nije bas totalno otupjelog duha. To je razlog zbog kojeg necu da se seksam sa nekim ciji duh smatram neprimjerenim, makar mi se za to nudio najsexi lik na svijetu..
    (arogantan, sebican i neozbiljan tip ne moze kod mene da prodje ma kako lijepo bio upakovan)

    Iz toga razloga seks i jeste najljepsi sa onim koga volimo, jer si dushe koje se vole, odgovaraju, i za njih je seks nesto sto im i duse ispunjava i uzvisuje..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Evo ovako ljudi, da pojasnim: Ne zalazhem se ja za izbirljivost seksualnih partnera zbog nekih zastarjelih moralnih shvatanja (povrsni i lazhni koncepti bilo kog tipa me nikada nisu zanimali), nego zato sto dijeleci svoja tijela sa nekim - dijelimo sa njim i "dushu"; to osjeca svak onaj ko nije bas totalno otupjelog duha. To je razlog zbog kojeg necu da se seksam sa nekim ciji duh smatram neprimjerenim, makar mi se za to nudio najsexi lik na svijetu..
    (arogantan, sebican i neozbiljan tip ne moze kod mene da prodje ma kako lijepo bio upakovan)

    Iz toga razloga seks i jeste najljepsi sa onim koga volimo, jer si dushe koje se vole, odgovaraju, i za njih je seks nesto sto im i duse ispunjava i uzvisuje..

  9. #84
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,115
    Thanks Thanks Given 
    3,283
    Thanks Thanks Received 
    5,772
    Thanked in
    2,345 Posts

    Default

    ovo ne bih ni ja bolje rekao, tako da cu samo potvrdno klimnuti glavom

  10. #85
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ako neko nema dušu?

  11. #86
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    A ako neko nema dušu?
    E onda mu je zaluda sve. :lolblue:
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  12. #87
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Evo ovako ljudi, da pojasnim: Ne zalazhem se ja za izbirljivost seksualnih partnera zbog nekih zastarjelih moralnih shvatanja (povrsni i lazhni koncepti bilo kog tipa me nikada nisu zanimali), nego zato sto dijeleci svoja tijela sa nekim - dijelimo sa njim i "dushu"; to osjeca svak onaj ko nije bas totalno otupjelog duha. To je razlog zbog kojeg necu da se seksam sa nekim ciji duh smatram neprimjerenim, makar mi se za to nudio najsexi lik na svijetu..
    (arogantan, sebican i neozbiljan tip ne moze kod mene da prodje ma kako lijepo bio upakovan)

    Iz toga razloga seks i jeste najljepsi sa onim koga volimo, jer si dushe koje se vole, odgovaraju, i za njih je seks nesto sto im i duse ispunjava i uzvisuje..

    :burp: :burp:
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #88
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    A ako neko nema dušu?
    Onda povrace ka Sparco...:yipiiii:



    "Tiha voda brijeg roni..."

  14. #89
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    :burp: :burp:
    ccccc... nisam ovo od tebe ocekivala, fini i dobri sparco...

    ajde priznaj da ti se svidja gornja ideja, i da bi i ti malo toga!
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Evo ovako ljudi, da pojasnim: Ne zalazhem se ja za izbirljivost seksualnih partnera zbog nekih zastarjelih moralnih shvatanja (povrsni i lazhni koncepti bilo kog tipa me nikada nisu zanimali), nego zato sto dijeleci svoja tijela sa nekim - dijelimo sa njim i "dushu"; to osjeca svak onaj ko nije bas totalno otupjelog duha. To je razlog zbog kojeg necu da se seksam sa nekim ciji duh smatram neprimjerenim, makar mi se za to nudio najsexi lik na svijetu..
    (arogantan, sebican i neozbiljan tip ne moze kod mene da prodje ma kako lijepo bio upakovan)

    Iz toga razloga seks i jeste najljepsi sa onim koga volimo, jer si dushe koje se vole, odgovaraju, i za njih je seks nesto sto im i duse ispunjava i uzvisuje..
    Izbirljivost seksualnog i ljubavnog partnera jeste proizvod zastarjelih moralnih shvatanja, a spiritualna objasnjena o bliskosti dusa mistifikacija tog odnosa zasnovanom na posesivnosti, egoizmu i strahovima povezanim sa njima. Strah od toga da izgube to sto imaju, ako pozele da imaju jos nekoga. ... Dijeleci tijelo dijelimo i duh i dusu, jer oni cine cjelinu ljudskog bica. Ne moze normalno ljudsko bice da pridje drugome fizicki prazne glave ili bez ikakvih osjecanja. Seks kod ljudskih bica uvijek sa sobom nosi misljenje (duh) i osjecanja (dusu). Ono sto seks cini sastavnim elementom ljubavi nije prisustvo duha i duse, jer je to kod normalnih ljudskih bica uvijek prisutno, vec nacin na koji se duh, dusa i tijelo povezuju. Da bi seks bio dio ljubavi izmedju partnera mora da postoji teznja potpunoj iskrenosti i otvorenosti. Tek kada izmedju partnera postoji potpuna iskrenost, a ona je nemoguca bez potpune otvorenosti, stvara se neograniceno povjerenje koje seks cini slobodnim. Ako seks pati od bilo kakvog ogranicenja, od strahova, sumnji, ocekivanja, nepovjerenja itd. ne moze da bude slobodan, a bez slobode ne moze da bude ni izvor neogranicenog zadovoljstva i uzivanja, niti neophodan sastojak ljubavi.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  16. #91
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ako seks pati od bilo kakvog ogranicenja, od strahova, sumnji, ocekivanja, nepovjerenja itd. ne moze da bude slobodan, a bez slobode ne moze da bude ni izvor neogranicenog zadovoljstva i uzivanja, niti neophodan sastojak ljubavi.
    E u ovome se slazem sa tobom, i zato ne mogu da imam seks sa nekim od koga strahujem, u koga sumnjam itd..

    Znaci biram po tim "unutrasnjim" kriterijumima, a ne po nekim vanjski nametnutim i 'moralno zastarjelim' kako si ih nazvao...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Znaci biram po tim "unutrasnjim" kriterijumima, a ne po nekim vanjski nametnutim i 'moralno zastarjelim' kako si ih nazvao...
    Ti si pomenula "zastarjela moralna shvatanja" tvrdeci da se ne oslanjas na njih, a onda dalje napisala da je seks najljepsi sa dusama koje se vole. Ta prica o dusama koje se vole jeste dio "zastarjelog moralnog shvatanja" po kojem duse trebaju da se nadju, a ne da dva ljudska bica sama stvore duhovni, dusevni i fizicki povjerljiv odnos, zasnovan na iskrenosti i otvorenosti. Po tom "zastarjelom moralnom shvatanju" duse se nalaze po nekom ljudima neshvatljivom principu, a ne stvaraju po onome sto je svakom normalnom ljudskom bicu dostizno. Takav pristup je mistifikacija i ljubavi i seksa, i on je zastario u smislu da ne prati tempo i nacin zivota kojim se danas zivi. Vecina ljudi zivi po tom naslijedjenom zastarjelom modelu pokusavajuci i njega i sebe prilagoditi savremenom nacinu zivota. Dokaz da to tesko funkcionise jeste u sve vecem broju konflikata koji se formalno registruju kao razvodi brakova. Broj onih neregistrovanih raskida i rastava visestruko je veci. Razlog je sto vecina trazi "srodnu dusu", a ne stvara "blisko ljudsko bice".
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  18. #93
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ti si pomenula "zastarjela moralna shvatanja" tvrdeci da se ne oslanjas na njih, a onda dalje napisala da je seks najljepsi sa dusama koje se vole. Ta prica o dusama koje se vole jeste dio "zastarjelog moralnog shvatanja" po kojem duse trebaju da se nadju, a ne da dva ljudska bica sama stvore duhovni, dusevni i fizicki povjerljiv odnos, zasnovan na iskrenosti i otvorenosti. Po tom "zastarjelom moralnom shvatanju" duse se nalaze po nekom ljudima neshvatljivom principu, a ne stvaraju po onome sto je svakom normalnom ljudskom bicu dostizno. Takav pristup je mistifikacija i ljubavi i seksa, i on je zastario u smislu da ne prati tempo i nacin zivota kojim se danas zivi. Vecina ljudi zivi po tom naslijedjenom zastarjelom modelu pokusavajuci i njega i sebe prilagoditi savremenom nacinu zivota. Dokaz da to tesko funkcionise jeste u sve vecem broju konflikata koji se formalno registruju kao razvodi brakova. Broj onih neregistrovanih raskida i rastava visestruko je veci. Razlog je sto vecina trazi "srodnu dusu", a ne stvara "blisko ljudsko bice".
    Ne znam Nihile zasto mislis da ja to shvatam na nacin koji si opisao?
    Ne!
    Jedna je stvar da se "dushe nadju", a druga je stvar sta ce poslije biti...

    Ja isto kao i ti itekako zastupam teoriju o velikoj licnoj odgovornosti koju imamo za gradnju i odrzavanje veza i ljubavi.

    Ako te duse koje su se 'nasle' nisu odgovorne prema svome medjusobnom odnosu, ako nisu odgovorne jedna prema drugoj, ako se ne trude da lijepo grade odnos i da preskacu sve zamke na putu vec na njima zapinju, onda se ne moze govoriti o odgovornosti prema ljubavi kod njih, i naravno da tako neodgovoran odnos vodi u razlaz..

    Razloge tolikih razlaza i razvoda dakle treba traziti u odgovornosti i trudu (ili njihovom nedostatku) kod jednog ili oba partnera (jedan ne moze sve sam, zar ne?).

    Dakle ovako, dushe najprije treba da se "nadju na istoj vibri", ali zatim treba da se ponasaju odgovorno prema toj sreci koja im je pruzena, inace su se dzaba nalazile..

    Znaci, u prici o odgovornosti za gradjenje odnosa se slazem sa tobom, a ne slazem se u dijelu u kome kazes da je "prica o dusama koje se vole dio zastarjelog moralnog shvatanja", jer mislim da je ta prica o dusama koje se vole univerzalna i vanvremenska, i nema veze ni sa shvatanjima ni sa laznim moralima, vec samo sa srcem i osjecanjima..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  19. #94
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan View Post
    prilicno sam siguran da bi nihil volio to da cuje iz prve ruke


    ....

    Hoces da kazes da se Nihil samo pretvara da me ne razumije?

    p.s. Shalim se, ne budi mi zamjereno..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  20. #95
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan View Post
    nemam pojma nisam citao ni tvoje ni njegovo no osjecam neke vibracije medju vama
    dobra ti je ova fora na sve ovo... :smile:
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Dakle ovako, dushe najprije treba da se "nadju na istoj vibri", ali zatim treba da se ponasaju odgovorno prema toj sreci koja im je pruzena, inace su se dzaba nalazile..

    Znaci, u prici o odgovornosti za gradjenje odnosa se slazem sa tobom, a ne slazem se u dijelu u kome kazes da je "prica o dusama koje se vole dio zastarjelog moralnog shvatanja", jer mislim da je ta prica o dusama koje se vole univerzalna i vanvremenska, i nema veze ni sa shvatanjima ni sa laznim moralima, vec samo sa srcem i osjecanjima.
    Upravo ovo da se duse nalaze na istim vibracijama jeste arhaicna mistifikacija ljubavi. Ne nalaze se duse vec ljudi, a ljudi nisu samo dusa, vec duh i tijelo. To da se "nadju na istoj vibri" ne vazi samo za duse, vec i za duh i tijelo. Te vibracije nije nesto sto unaprijed postoji i naprosto treba da se nadje, vec je to nalazenje u smislu istrazivanja i upoznavanja. Ljubav se stvara kroz uzajamno upoznavanje duha, duse i tijela, a ne nalazi se nekakvim metafizickim spajanjem dusa kako se to po uzoru na religije arhaicno tumaci.
    Prica o dusama je arhaicna, pripada vremenima u kojima su dominirala religijska objasnjenja.
    Razlika u shvatanju je u tome sto ja ne mislim da ljubav uspostavljaju samo duse, vec ljudska bica u cjelini, pored emocionalnog i iracionalnog sto spada u dusevno, ljubav tvore duhovno i fizicko, (raz)um i tijelo. Razum i tijelo ne sluze odrzavanju ljubavi koju duse uspostavljaju, vec zajedno sa dusom stvaraju ljubav.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  22. #97
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Razum i tijelo ne sluze odrzavanju ljubavi koju duse uspostavljaju, vec zajedno sa dusom stvaraju ljubav.
    Ok, moze i tako Nihile.
    Ko ne osjeca ljubav sam u sebi (pa je zbog toga ne umije automatski dati drugima), tome je svakako bolje da pokusava makar i mozgom da je "izgradi", nego da nista ne cini po tom pitanju...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ko ne osjeca ljubav sam u sebi (pa je zbog toga ne umije automatski dati drugima), tome je svakako bolje da pokusava makar i mozgom da je "izgradi", nego da nista ne cini po tom pitanju...
    Opet mistifikujes. Sta znaci "osjecati ljubav u samom sebi"? Kako se to osjeca ljubav u samom sebi bez mozga? Da bi se osjecanja mogla prepoznati kao ljubav neophodno je imati um i razum, jer oni odredjuju sta je ljubav. Posto su um i razum neophodni u ljudskom svijetu nema ljubavi bez mozga. I takodje, da bi se radilo o ljudskoj ljubavi ona mora da se veze i za tijelo. Ljudska ljubav je stoga nemoguca bez duha, duse i tijela. Davati bilo cemu prioritet, ili, eliminisati bilo koji navedeni elemenat ljubav cini nemogucom.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  24. #99
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mistifikujem ja nista, osim ako smatras da su osjecanja misticno iskustvo?
    Ali ok, osjecanja nauka bas i ne umije da objasni, a zene se sa osjecanjima snalaze bolje nego muskraci...

    Sto se tice mozga i osjecanja:
    zivot me uvjerio da ljudi koji smatraju da se mozgom moze ljubav stvoriti, obicno pate od nedostatka ljubavi i jako im je tesko da u ljubavi budu srecni. To me naravno ne cudi, jer ljubav ipak "ne bira pamet nego srce", i oni koji to ne prihvataju, to nazalost moraju da uce na tezi nacin.. :!:

    Mozak sluzi za to da bi se ljubav (zapravo veza) odrzala, ali mozak ne moze da naredi ni stvori ljubav.
    Da bismo mogli druge da volimo, treba najpre da osjecamo ljubav u sebi, jer ako je u nama nema, ne mozemo je dati drugima, a cesto niti osjetiti da je drugi nama daju...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  25. #100
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    kad nadjes put do mene, znaces
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nekima samo trebaju igracke drugima mLogo vise izgleda

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. O ljubavi i slobodi u ljubavi
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum Ljubav
    Replies: 45
    Last Post: 19-12-07, 07:46
  2. Sta je ustvari ljubav?
    By Sick-Boy in forum Ljubav
    Replies: 86
    Last Post: 22-09-06, 01:17
  3. osjetljivo za upotrebu
    By NAND in forum Ljubav
    Replies: 103
    Last Post: 05-12-05, 19:37
  4. Pravo vreme za ljubav..
    By The_Age_of_Love in forum Ljubav
    Replies: 33
    Last Post: 01-05-05, 13:19
  5. Seks i ljubav?
    By nihil in forum Sex i erotika
    Replies: 49
    Last Post: 01-05-05, 09:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •