Page 4 of 14 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 334

Thread: Dizel ili benzinac

  1. #76
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,444
    Thanks Thanks Given 
    2,835
    Thanks Thanks Received 
    4,041
    Thanked in
    1,958 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    P druze, znam ja sto je retarder, sa njim kocis po 3-4 sekunde i pustas ga.
    Nemam ja nista protiv motornog ali to ebe dizne ako vozis puno bez spricanja nafte ili benzina.
    Turbinu ebe i nesto drugo, saltanje na 1300 rpm. Znam jednog koji je morao da stavi novu turbinu na VAG-ov motor posle 25 000 km.
    Po toj logici svi kamioni bi pocrkali da se jednom spuste niz Pashtrovachku goru...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Po toj logici svi kamioni bi pocrkali da se jednom spuste niz Pashtrovachku goru...
    A cus ti njega, ne bi ali to je stetno za motor.
    TAKUMI

  3. #78
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    jes bolan, kako nijesi znao, karike su im iz transformersa :mrgreen:

    Imate google ako nemate televizor pa pogledajte malo oko toga i onda kazite "koje smo mi budale". Ima li sto ljepse nego kad neko misli da sve zna pa onda vidi nije tako i pokrije se usima

    Stetni moj ford vise trosina iljadu ipo nego na dvije ipo obrtaja.... kad se motor muchi vise trosi...

  4. #79
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,444
    Thanks Thanks Given 
    2,835
    Thanks Thanks Received 
    4,041
    Thanked in
    1,958 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    A cus ti njega, ne bi ali to je stetno za motor.
    Tu sam te cekao. Koliko prodju motori na kamione? Ja sam gledao Volvo FH16 520 konja koji je preosao preko 500 000km a nije mu radjene generalna
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Tu sam te cekao. Koliko prodju motori na kamione? Ja sam gledao Volvo FH16 520 konja koji je preosao preko 500 000km a nije mu radjene generalna



    Motor kamiona treba da obrne 1,5 miliona bez generalke.
    Oni traju jer imaju po 14 000 kubika a daju samo 400 konja, vrte se do 2500.
    Nemaju svi motori isti retarder.
    Imas 4 vrsta:

    1. motorni
    2. elektromagnetni
    3. hidro-dinamicki
    4. frikcioni

    Nijedan novi motor nema retarder kao motorno kocenje.
    Kad kocis retarderom kod novih kamiona, motor postane kompressor i puni rezervare za vazduh a u tom slucaju retarder koci pogonske tockove ali kocnicom. Ako ti je ovo interesantno, mogu da ti objasnim rad retardera.
    TAKUMI

  6. #81
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,444
    Thanks Thanks Given 
    2,835
    Thanks Thanks Received 
    4,041
    Thanked in
    1,958 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Motor kamiona treba da obrne 1,5 miliona bez generalke.
    Oni traju jer imaju po 14 000 kubika a daju samo 400 konja, vrte se do 2500.
    Nemaju svi motori isti retarder.
    Imas 4 vrsta:

    1. motorni
    2. elektromagnetni
    3. hidro-dinamicki
    4. frikcioni

    Nijedan novi motor nema retarder kao motorno kocenje.
    Kad kocis retarderom kod novih kamiona, motor postane kompressor i puni rezervare za vazduh a u tom slucaju retarder koci pogonske tockove ali kocnicom. Ako ti je ovo interesantno, mogu da ti objasnim rad retardera.
    Ada znam sto je retarder choche ne moras mi objasnjavat.
    Ja sam kazem, da motorna kocnica ne valja ne bi je stavljali na kamione. Ovaj valjda ima 16 000 cm3 i 520 konja tako mu je oznaka valjda
    Ne izguraju svi po 1.5 miliona. Zavisi kakav teret vozi i po kakvim putevima. Ako pici po autoputevima onda moze, a ako ide putevima kao uz Pashtrovachku ili onaj dio kod Meteriza i kroz Platije onda nece da moze
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #82
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,962
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Da su benzinci bolji pravili bi kamione benzince

  8. #83
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,444
    Thanks Thanks Given 
    2,835
    Thanks Thanks Received 
    4,041
    Thanked in
    1,958 Posts

    Default

    A mozda, ali mozda je potrosnja bitna bila u svemu tome, a mozda ali mozda i izdrzljivost
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #84
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa jel vidis da neki retarderi nemaju veze sa motornom?


    Onda, kod starih motora koj idu na olovni benzion, olovo sluzi kao sredstvo za podmazivanje gornje karike, sistema ubrzigavanja (karburatora) i sjedista ventila.
    Novi dizelasi imaju common rail, jeli tako? Vozis ti ljeti nizbrzo, ful motorno kocenje. Pumpa nabija naftu ali dizne su blokirane, vozis tako 2 minuta, sto mislis, jeli to dobro za piezo brizgaljke i za CR pumpu? Koju temperaturu ce dobit?

    Imas li Ladu? Jel ima pumpu benzina u lijevu stranu motora? Ta Lada nema povratno crijevo benzina. Ona cijelo vrijeme nabija benzin, vise nego sto plovak pusta u mali rezervar karburatora. I jesi li ikad mijenjao membrane? Ako jesi, zasto?
    Last edited by Fabia_Elegance!; 26-01-08 at 21:35.
    TAKUMI

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Da su benzinci bolji pravili bi kamione benzince
    Jok, ne moze to, jer benzinski motor nema dovoljno Nm-a. To je jedini razlog zasto su svi kamioni pogonjeni uljem.
    TAKUMI

  11. #86
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,444
    Thanks Thanks Given 
    2,835
    Thanks Thanks Received 
    4,041
    Thanked in
    1,958 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Pa jel vidis da neki retarderi nemaju veze sa motornom?


    Onda, kod starih motora koj idu na olovni benzion, olovo sluzi kao sredstvo za podmazivanje gornje karike, sistema ubrzigavanja (karburatora) i sjedista ventila.
    Novi dizelasi imaju common rail, jeli tako? Vozis ti ljeti nizbrzo, ful motorno kocenje. Pumpa nabija naftu ali dizne su blokirane, vozis tako 2 minuta, sto mislis, jeli to dobro za piezo brizgaljke i za CR pumpu? Koju temperaturu ce dobit?

    Imas li Ladu? Jel ima pumpu benzina u lijevu stranu motora? Ta Lada nema povratno crijevo benzina. Ona cijelo vrijeme nabija benzin, vise nego sto plovak pusta u mali rezervar karburatora. I jesi li ikad mijenjao membrane? Ako jesi, zasto?
    Opet on sa retarderima. Njih sam pomenuo tako na upsut ne drzi se njih ka pjani plota. Nemaju dodirnih sa motornom koliko meni objasni instruktor tada :P

    Sve i da si u pravu, zasto onda na kamione i dalje prave motorne kocnice oli mi rec?

    Tata ima ladu i zna je u prste, sto god te zanima u vezi toga njega ces pitat, jer je vise generalnih radio na Lade nego sto ti imas godina
    Last edited by Fabia_Elegance!; 26-01-08 at 21:35.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zasto? Za to sto kamion koci uzpomoc vazduha, ne uz pomoc glicerina.
    Kod slepera imas dvije boce koje su pune vazduha. Znas li zasto vozac slepera vrti motor na mjestu prije nego sto krene? Da bi napunio te dvije boce. Naravno imas kazaljku koja pokazuje koliko vazduha imas u boce. Sa 2 boce mozes kocit plafon 15 sekundi. Znaci vozis nizbrzo i pritisnes kocnicu, drzis tako 15 sec i posle ostanes bez kocnica. Punjenje tih boca traje 2-3 minuta.
    E sad, dok vozis retarderom, motor vise ne radi kao otto motor vec kao kompressor, vazduh koji bi u normalnom modu sluzio za paljenje nafte, u ovom slucaju se sabija u te dvije boce, tj. motor sluzi kao kompresor. Kad ukljucis retarder, iskljucuje se dovod goriva i sila sa tockova sluzi za komprimovanje vazduha.



    P.S. reci tati da se registruje na forum pa da ga pitam zasto Lada trosi ulje vise nego benzin
    Last edited by Fabia_Elegance!; 26-01-08 at 21:37.
    TAKUMI

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I jos nesto, dali si cuo da je neko ugradio plin na motor sa direktnim ubrizgavanjem, MPI? Zasto svima blokiraju dizne i MPI sistem, raspitaj se malo.
    I, zasto svi dobri majstori koji se bave ugradnjom sekvent sistema preporucuju da vozis auto na benzin 2-3 puta mjesecno, po 20-30 km?
    TAKUMI

  14. #89
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,305
    Thanks Thanks Given 
    2,773
    Thanks Thanks Received 
    2,649
    Thanked in
    1,288 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Jok, ne moze to, jer benzinski motor nema dovoljno Nm-a. To je jedini razlog zasto su svi kamioni pogonjeni uljem.
    O ima bi od 14000 kubika benzinac znas li kako Nm

    I postoje kamioni benzinci, USA/Japan nisam siguran ali ih ima
    She is only here to annoy herself!

  15. #90
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaki topic poserete....

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    O ima bi od 14000 kubika benzinac znas li kako Nm

    I postoje kamioni benzinci, USA/Japan nisam siguran ali ih ima
    Ali cekicar od 14 soma kubika daje duplo vise Nm-a, a trosi duplo manje.

    Vjeruj mi da nisam znao da ima benzinskih kamiona, u USA svi su na ulje (bar to sto sam ja gledao), pocevsi od Mercedesa, Volvo-a, Mack-a, Freighlinera, Internationala i najboljeg Peterbilta.
    TAKUMI

  17. #92
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,305
    Thanks Thanks Given 
    2,773
    Thanks Thanks Received 
    2,649
    Thanked in
    1,288 Posts

    Default

    Nije tacno daje manje Nm, a za isto Nm trosi 20ak % manje, ali i to se gleda, za privredna vozila je samo potrosnja tj. radni ucinak bitan
    She is only here to annoy herself!

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boromirospg View Post
    Svaki topic poserete....
    Pa ovaj jos se drzi, inace pricamo o dizli vs. benzinjare i njihovim nacinu rada.
    Mislim, jos smo u granicama normale.
    TAKUMI

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Nije tacno daje manje Nm, a za isto Nm trosi 20ak % manje, ali i to se gleda, za privredna vozila je samo potrosnja tj. radni ucinak bitan
    Sad cujem da benzinci daju vise Nm-a od uljarica.
    TAKUMI

  20. #95
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam steti li motorno kocenje motoru i kojem vise a kojem manje,ali ko oce da vozi brzo a da pazi auto/motor i da kochi samo kochnicnm bolje mu je da sjedi doma.Kad se vozi polako/umjereno o.k.,ali agresivnija/brza voznja i kocenje samo kocnicom nikako ne idu zajedno...Ja s tima sto koche samo kocnicom a voze brze,ne volim da se vozim.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Max Mozley View Post
    Ne znam steti li motorno kocenje motoru i kojem vise a kojem manje,ali ko oce da vozi brzo a da pazi auto/motor i da kochi samo kochnicnm bolje mu je da sjedi doma.Kad se vozi polako/umjereno o.k.,ali agresivnija/brza voznja i kocenje samo kocnicom nikako ne idu zajedno...Ja s tima sto koche samo kocnicom a voze brze,ne volim da se vozim.
    Ja mislim da sportska voznja trazi kocnice. Mozda sam u krivu, ispravite me.
    TAKUMI

  22. #97
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svakako da je sama kocnica bitna ali kombinacija sa motornim je zakon,kad ga ti zaletis,pa pred ostriju krivinu uz kocenje,smjestis iz 4te u 3ecu,pa da vidis...Vozio sam s momcima zalete se 4ta/5ta pa onda legne na kochnicu pred/ krivinu a mjenjac ne dira,oce da sacuva motor/ustedi gorivo sta li,a rizikuje glavu...

  23. #98
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,444
    Thanks Thanks Given 
    2,835
    Thanks Thanks Received 
    4,041
    Thanked in
    1,958 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Zasto? Za to sto kamion koci uzpomoc vazduha, ne uz pomoc glicerina.
    Kod slepera imas dvije boce koje su pune vazduha. Znas li zasto vozac slepera vrti motor na mjestu prije nego sto krene? Da bi napunio te dvije boce. Naravno imas kazaljku koja pokazuje koliko vazduha imas u boce. Sa 2 boce mozes kocit plafon 15 sekundi. Znaci vozis nizbrzo i pritisnes kocnicu, drzis tako 15 sec i posle ostanes bez kocnica. Punjenje tih boca traje 2-3 minuta.
    E sad, dok vozis retarderom, motor vise ne radi kao otto motor vec kao kompressor, vazduh koji bi u normalnom modu sluzio za paljenje nafte, u ovom slucaju se sabija u te dvije boce, tj. motor sluzi kao kompresor. Kad ukljucis retarder, iskljucuje se dovod goriva i sila sa tockova sluzi za komprimovanje vazduha.



    P.S. reci tati da se registruje na forum pa da ga pitam zasto Lada trosi ulje vise nego benzin
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    I jos nesto, dali si cuo da je neko ugradio plin na motor sa direktnim ubrizgavanjem, MPI? Zasto svima blokiraju dizne i MPI sistem, raspitaj se malo.
    I, zasto svi dobri majstori koji se bave ugradnjom sekvent sistema preporucuju da vozis auto na benzin 2-3 puta mjesecno, po 20-30 km?
    Aoooo opet on Polozio sam za kamion pa sam morao naucit kako rade kocnice i dobro znam za boce i kompresore i zasto se turira kamion u mjesto kad se upali.
    To motorno kocenje ne steti motor toliko, jer da steti davno bi ga iz kamiona izbacili i ostavili samo retarder recimo. Nego ne moze ni retarderom samo da se koci

    Inace motorno kocenje me spasilo 2-3 put kad sam morao naglo da kocim. I uvijek je bolja kombinacija iz vece u manju vratit i kocnicu u nalete pritiskat jer je zustavni put kraci. Kompresija motora te uspori. Definitivno bolja kombinacija od samog stiskanja kocnice.

    Nego kad ides autom 170 na autoput 5tom (skoro je max broj obrtaja uzecemo pretpostavku) ostaju li dizne bez goriva ili ti pokazuje potrosnju 20 litara nafte? Pretpostavimo da si blizu blokade dosao sa gasom
    Jer ova konstatacija da dizne ostaju bez nafte mi nikako ne ulazi u glavu.

    Jer BOSCH pumpa konstatno pumpa gorivo i brizgaljka nikad ne ostaje bez goriva, jedino da bude veca potrosnja goriva jer pumpa vise goriva. Obicni princip 4taktnog motora
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #99
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,305
    Thanks Thanks Given 
    2,773
    Thanks Thanks Received 
    2,649
    Thanked in
    1,288 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Sad cujem da benzinci daju vise Nm-a od uljarica.
    Prosta fizika
    She is only here to annoy herself!

  25. #100
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,022
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    gospodo, braco, drugovi, prijatelji...

    kamion kad se upali, pushta se da druka zrak... zasto? zato sto kamion LEGNE, vazdushni jastuci su PRAZNI, zato shto mu na svaki tochak VAZDUSHNA KOCHNICA blokira tochkove i shto ne moze krenut dok se ne razblokiraju.

    a shto se tiche retardera, nemojte me zasmijavat da je RETARDER ustvari MOTORNA KOCHNICA jer nije. retarder nema niti jedne dodirne tachke sa motorom niti sa brojem obrtaja motora. presmijeshno!

    i fabija, treba bi ka moderator da budesh uzor ostalima odje, da svoje tvrdnje potkrijepish nekad nechim... bilo chim, a ne samo da kopirash sadrzaj foruma vrele gume iako nemash predstave o chemu prichash...
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


Page 4 of 14 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Golf 2 1.6 benzinac ekotronic
    By Napster in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 29-03-05, 20:59
  2. Dizel vs Benzin
    By simm in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 119
    Last Post: 07-04-04, 02:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •