View Poll Results: Da li je prema svim djelima DPS-a, ČINJENIMA, jasno, da je DPS prosrpska stranka?

Voters
58. You may not vote on this poll
  • Naravno da je DPS prosrpska stranka, prezire crnogorski identitet

    25 43.10%
  • DPS nije prosrpska stranka

    33 56.90%
Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 129

Thread: Da li DPS bila i ostala prosrpska stranka, koja mrzi crnogorski identitet?

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Da li DPS bila i ostala prosrpska stranka, koja prezire crnogorski identitet?

    Prošle godine Boris Tadić Predsjednik Srbije, uputio je pismo zabrinutosti Predsjedniku Crne Gore Vujanoviću, povodom pokušaja preuzimanja cetinjskog manastira od strane Crnogoraca. Drsko i bezočno Boris Tadić je stao u odbranu jedne vjerske organizacije, premda na Cetinju ima vrlo malo Srba. On je time dokazao i pokazao da biti Srbin isključivo znači biti pripadnik srpske crkve, da je to evo 800 godina vjerski termin i ništa drugo, da su Srbi vjerska grupa sastavljena iz djelova desetak naroda.

    Skoro je bila fašistička odluka Države Srbije, da NE dozvoli vjersko organizovanje Crnogorcima, što znači da Crnogorci treba da idu da se mole Bogu u prisustvu Jelenka Mitraljesca, pored Pahomija ljubitelja male đece, pored Pukovnika Amfilohija, znači Crnogorci moraju ići po naredbi Države Srbije - u Srpsku Pravoslavnu Crkvu, nije dakle Crnogorcima dozvoljeno vjersko samoorganizovanje.

    Poslije te odluke Države Srbije, Filip Vujanović je poslao poruku da to nije njegova stvar, premda se radi o sve samim etničkim Crnogorcima, odluka se tiče sve samih etničih Crnogoraca!
    Zar nije ovo čisti prosrpski stav Potpredsjednika DPS-a?

    Svi smo svjesni da je je Crna Gora krenula na put prema nezavisnosti isključivo na insistiranje Mila Đukanovića, svjesni smo da gospoda Fića i Sveta, ni u snu to ne bi predložili, a jedva su i pristali da DPS krene ka nezavisnosti Crne Gore.
    Znamo da Fića i Sveta nemaju nikakve veze sa crnogorstvom. Ja nemam nikakve sumnje da je većina DPS-ovaca prosrpski i anticrnogorski nastrojena. Djela DPS jasno ukazuju na to.

    Dalje. Znate li?

    Svi se slažu da većinu stvari u CG kontroliše DPS. Zar ne?



    - Jeste li ikada čuli nekog DPS-ovca u parlamentu, kad srpske stranke pljuju po crnogorskoj istoriji, kad lažu i izmišljaju, kad negiraju crnogorski identitet, pretke, porijeklo, kulturu, istoriju ... jeste li ikada čuli nekog DPS-ovca da im je odgovorio?
    Da li je DPS postavio ijednog jedinog iole sposobnog čovjeka da govori u parlamentu u vezi istorije, identiteta, kulture Crnogoraca??? Je li DPS ikada postavio nekog takvog? Znamo da stari DPS jeste, ali postavio je bio u parlamentu branioce srpske kulture ...
    Da li je u DPS-u ustvari zabranjeno propagirati crnogorsku kulturu, istoriju ... ????

    - Pljuje li se na zastavu crnogorsku, cijepa li se? Je li iko ikada odgovarao za to? Dočekuju li u opštinama crnogorskim Predsjednika Crne Gore bez zastave crnogorske i himne crnogorske. Da li je Fića blagonaklon na takvo ponašanje. Da, naravno.

    - Kada je na bilo kojoj crnogorskoj TV, naročito na TVCG bila neka crnogorska serija, kada je zadnji put proizvedena neka crnogorska serija? Znate li? Đekna, za vrijeme komunista?

    - Koliko u prosjeku crnogorskih filmova je godišnje napravljeno, u zadnjih 17 godina? 0,2 godišnje???? Koliko?

    - Koliko je u posljednjih 17 godina napravljeno filmova sa tematikom iz crnogorske istorije? Filmova ili TV serija? 0,0000, zar ne?

    - Koliko Država Crna Gora daje para za kulturu, za crnogorsku kulturu, za razvijanje crnogorske kulture?

    - Koliko je novaca DPS / Vlada Crne Gore dala u zadnjih 17 godina SPC, a koliko CPC? Ja mislim da je dala SPC bar 1000 puta više, hiljadu puta više voli SPC.

    - Skoro su ambasadorku Crne Gore - Anku Baranku, zvali Crnogorci da dođe u Lovćenac, valjda za Božić, nije došla. Zvali su je da dođe, sve sami, so soli etnički Crnogorci, ignorisala ih je! Čije interese zastupa Anka Baranka, to jest DPS u Srbiji??? Matije Bećkovića koji je rođen u Srbiji i patološki mrzi Crnu Goru? Njegove i drugih dušmana Države Crne Gore?

    - Koliko je DPS briga za Crnogorce u dijaspori?

    - Da li ste od referenduma naovamo, ikada viđeli crnogorsku muziku na TV stanicama??? I koliko ste u isto vrijeme čuli pjesama posvećenih Kosovu?

    - Da li znate da su Srbi po prvi put, godine 2007. ušli u Ustav Crne Gore? Znate li da ih je DPS uveo u Ustav?

    - Kad je bivši Crnogorac kasniji Srbin - Duško Jovanović ubijen, policija je munjevito reagovala, slučaj dovela do suda sa brojnim dokazima, međutim, kad je ubijen Crnogorac Vojičić i pretučen Crnogorski pjesnik - Dukljanin Jevrem Brković policija naravno ništa nije otkrila! Ko je ugrožen, koga štiti DPS a koga prezire? Srbe ili Crnogorce?

    Može li mi neko odgovoriti na ova pitanja?

    Da li je prema svim djelima, ČINJENIMA, DPS-a jasno, da je to prosrpska stranka?
    Last edited by Ćipur; 12-01-08 at 19:51.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cus prosrpska... ne no eskimska...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja ne znam kakav je taj RTCG tamo, ali mi ovdje samo cujemo crnogorske pjesme. Filmovi i sl. je druga stvar i nebi trebala da se mijesa drzava, kao ni sto se mijesa ni u USA, jedino eto Javni Servis moze to realizovati kao sto radi RTS. Vise bih volio da ovaj RTCG bude vise HRT, sve gluposti neke daju na RTCG(satelit barem), nikakav serijski program, nikakavi filmovi, ama bas nista... A tek da ne pricam kako odma nestane slika cm malo vjetar duvne.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    Cus prosrpska... ne no eskimska...
    Pobro, može DPS da laže i maže kolko hoće al djela kazuju, djela koja sam nabrojao da je DPS prosrpska stranka.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Prosrpska nijesu, a da vole pare vise no drzavu jes.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,588
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislim da bi se iz njinog ponasanje prije moglo zakljuciti da nijesu istinska pro-crnogorska partija, no pro-takulinska, sto rece N_L.
    - Ladan ko taština duša -

  7. #7
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DPS je jednostavno fleksibilna stranka. Plastelin koji oblikuje javno mnenje, bez vrijednosti, bez strategije, bez ideje... Samo cista iskljuciva vlast. Dakle, da je u modi stvarni crnogorski identitet, a ne ovaj navalni - dopriuceni, oni bi bili Crnogorci.
    ♩♬

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da nije, jer da jeste onda ne bi raspisala referendum, finansirala DANU, CKL, CPC, SDP, GP i ostale koji joj pomazu da o(p)stane na vlasti. ... Ono sto ljuti gore pomenutu dukljansku ekipu jeste sto im DPS ne da vise vlasti i uticaja, ali svejedno ce oni da odradjuju sve kako im tata Milo kaze.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  9. #9
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Naravno da nije, jer da jeste onda ne bi raspisala referendum, finansirala DANU, CKL, CPC,
    Koliko puta je više para DPS dao srpskim organizacijama? Skupi malo ljudskosti, pa napiši.
    Koliko?

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Koliko puta je više para DPS dao srpskim organizacijama? Skupi malo ljudskosti, pa napiši.
    Koliko?
    Kojima to i kada? Ne lupetaj no navedi cinjenice.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  11. #11
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Kojima to i kada? Ne lupetaj no navedi cinjenice.
    SPC naprimjer. Koliko joj je DPS usuo para?

  12. #12
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e da Bog da i ovo istina bila...

  13. #13
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Matadorr View Post
    e da Bog da i ovo istina bila...
    Znam da crnogorska nije!!!
    Ja sudim po djelima, a po djelima DPS sigurno nije crnogorska!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogao je u SPC da uspe dok su imali prosrpsku politiku, ali kasnije, kada Milu i ekipi ta politika nije odgovarala vise nije. DPS sigurno ne sipa novac u SPC, ako ikada i jeste, ali zato sigurno finansira DANU, CKL, CPC, GP i sl.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  15. #15
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Mogao je u SPC da uspe dok su imali prosrpsku politiku, ali kasnije, kada Milu i ekipi ta politika nije odgovarala vise nije. DPS sigurno ne sipa novac u SPC, ako ikada i jeste, ali zato sigurno finansira DANU, CKL, CPC, GP i sl.
    A što je bilo prije nekoliko mjeseci?
    Koliko su para usuli Atlas Banka i Miomir Mugoša za kobajagi budući hram na Cetinju?

    Mislim pričice za malu đecu su jedno a sva djela DPS su čista prospska, ustvari apsolutno ničega crnogorskog u DPS-u nema.
    Ima par Crnogoraca u DPS-u, Đukanović (koji niti shvata niti umije da radi oko crnogorskog pitanja) i Kujović. Dva Crnogorca u DPS-u, i sve ostalo prosrbi.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Zašto niko nema hrabrosti ništa od navedenog da prokomentariše? Mislim da su mi pitanja bila jasna.

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    :arrow: Jeste li ikada čuli nekog DPS-ovca u parlamentu, kad srpske stranke pljuju po crnogorskoj istoriji, kad lažu i izmišljaju, kad negiraju crnogorski identitet, pretke, porijeklo, kulturu, istoriju ... jeste li ikada čuli nekog DPS-ovca da im je odgovorio?
    Da li je DPS postavio ijednog jedinog iole sposobnog čovjeka da govori u parlamentu u vezi istorije, identiteta, kulture Crnogoraca??? Je li DPS ikada postavio nekog takvog? Znamo da stari DPS jeste, ali postavio je bio u parlamentu branioce srpske kulture ...
    Da li je u DPS-u ustvari zabranjeno propagirati crnogorsku kulturu, istoriju ... ????

    :arrow: Kada je na bilo kojoj crnogorskoj TV, naročito na TVCG bila neka crnogorska serija, kada je zadnji put proizvedena neka crnogorska serija?
    Znate li?
    Đekna, za vrijeme komunista?

    :arrow: Koliko u prosjeku crnogorskih filmova je godišnje napravljeno, u zadnjih 17 godina? 0,2 godišnje???? Koliko?

    :arrow: Koliko je u posljednjih 17 godina napravljeno filmova sa tematikom iz crnogorske istorije? Filmova ili TV serija? 0,0000, zar ne?

    :arrow: Koliko Država Crna Gora daje para za kulturu, za crnogorsku kulturu, za razvijanje crnogorske kulture?

    :arrow: Koliko je novaca DPS / Vlada Crne Gore dala u zadnjih 17 godina SPC, a koliko CPC? Ja mislim da je dala SPC bar 1000 puta više, hiljadu puta više voli SPC.

    :arrow: Skoro su ambasadorku Crne Gore - Anku Baranku, zvali Crnogorci da dođe u Lovćenac, valjda za Božić, nije došla. Zvali su je da dođe, sve sami, so soli etnički Crnogorci, ignorisala ih je! Čije interese zastupa Anka Baranka, to jest DPS u Srbiji??? Matije Bećkovića koji je rođen u Srbiji i patološki mrzi Crnu Goru? Njegove i drugih dušmana Države Crne Gore?

    :arrow: Koliko je DPS briga za Crnogorce u dijaspori?

    :arrow: Da li ste od referenduma naovamo, ikada viđeli crnogorsku muziku na TV stanicama??? I koliko ste u isto vrijeme čuli pjesama posvećenih Kosovu?

    :arrow: Da li znate da su Srbi po prvi put, godine 2007. ušli u Ustav Crne Gore? Znate li da ih je DPS uveo u Ustav?

    Može li mi neko odgovoriti na ova pitanja?

    Da li je prema svim djelima, ČINJENIMA, DPS-a jasno, da je to prosrpska stranka?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    A što je bilo prije nekoliko mjeseci?
    Koliko su para usuli Atlas Banka i Miomir Mugoša za kobajagi budući hram na Cetinju?

    Mislim pričice za malu đecu su jedno a sva djela DPS su čista prospska, ustvari apsolutno ničega crnogorskog u DPS-u nema.
    Ima par Crnogoraca u DPS-u, Đukanović (koji niti shvata niti umije da radi oko crnogorskog pitanja) i Kujović. Dva Crnogorca u DPS-u, i sve ostalo prosrbi.
    Ne vjerujem da su oni ikome dali pare a da od toga nemaju koristi. Osim toga to ako se i gradi nece nigdje iz CG. Inace, svako zna da se u DPS nista znacajno ne moze uraditi a da to ne aminuje Djukanovic. Ako je nesto nekome dato, narocito u vecem iznosu Djukanovic se sigurno pitao. Djukanovic je alfa i omega DPSa, tako da je potpuno pogresno izostavljati ga u bilo kom smislu.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Crnoj Gori treba nova politicka snaga, zasnovana na idejama SLOBODE pojedinca i svih vjekovnih tekovina casti, morala kako drzavotvornog tako i manjinskih naroda, a ne na idejama podanistva i sluganstva, spijunstva i itd.
    Sustina svega je sloboda. Ali na zalost mislim da nema dovoljno snage za to u CG, niti ce je biti u dogledno vrijeme, tako da svim ljudima koji misle kao ja preporucujem politicki gnosticizam kao jedini spas i naravno veoma istancan gradjanski refleks prema nepravdi. Vremenom, ce se istrositi komunisticki mehanizmi kojima se odrzavaju stvari onakivima kakve su postavljene nakon AB revoluciuje, i treba akumulirati snagu SLOBODNIH ljudi koji moraju cekati svoj trenutak.
    Istorije je zeznuta stvar, ali mislim da u narednih 10 do 20 godina ako budemo strpljivi i ako budemo svakog pijedinca koji nam je dostupan ucili njegovim pravima i trudili se da ih oslobodimo straha od monstruoznih mehanizama kriptokomunistickih stega, mozemo sredinom ovog vijeka cak i u nasim poznim godinama vidjeti Crnu Goru kao normalno i slobodno drustvo.
    naravno, ocekujem da i ovaj kao i ostali moji komentari budu obrisani u najskorije, ali ako makar 1 covjek ovo provita to je uspjeh za mene.
    Pozdrav slobodnim!

  19. #19
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ne vjerujem da su oni ikome dali pare a da od toga nemaju koristi. Osim toga to ako se i gradi nece nigdje iz CG.
    To što ti vjeruješ i nevjeruješ to je potpuno nevažno. Dali su nekoliko stotina hiljada eura SPC javno, prije nekoliko mjeseci, ti reče da daju Crnogorcima? Kad su dali toliko para CPC, kad navedi?

    Ljudi, DPS je anticrnogorska stranka, mislim DPS je duboko svom dušom protiv etničkih Crnogoraca. U smislu protiv crnogorske Države DPS nije, ali protiv crnogorskog naroda svakako jeste.

    Mislite li da je ovo pobrojano slučajno?
    Mislite da Fića, Sveta, Beba, Đurišić, Đurović, Šturanović, Sekulić, Stijepa ... ne znaju što rade? Mislite li? Mislite da je ovo slučajno?

    :arrow: Jeste li ikada čuli nekog DPS-ovca u parlamentu, kad srpske stranke pljuju po crnogorskoj istoriji, kad lažu i izmišljaju, kad negiraju crnogorski identitet, pretke, porijeklo, kulturu, istoriju ... jeste li ikada čuli nekog DPS-ovca da im je odgovorio?
    Da li je DPS postavio ijednog jedinog iole sposobnog čovjeka da govori u parlamentu u vezi istorije, identiteta, kulture Crnogoraca??? Je li DPS ikada postavio nekog takvog? Znamo da stari DPS jeste, ali postavio je bio u parlamentu branioce srpske kulture ...
    Da li je u DPS-u ustvari zabranjeno propagirati crnogorsku kulturu, istoriju ... ????

    :arrow: Kada je na bilo kojoj crnogorskoj TV, naročito na TVCG bila neka crnogorska serija, kada je zadnji put proizvedena neka crnogorska serija?
    Znate li?
    Đekna, za vrijeme komunista?

    :arrow: Koliko u prosjeku crnogorskih filmova je godišnje napravljeno, u zadnjih 17 godina? 0,2 godišnje???? Koliko?

    :arrow: Koliko je u posljednjih 17 godina napravljeno filmova sa tematikom iz crnogorske istorije? Filmova ili TV serija? 0,0000, zar ne?

    :arrow: Koliko Država Crna Gora daje para za kulturu, za crnogorsku kulturu, za razvijanje crnogorske kulture?

    :arrow: Koliko je novaca DPS / Vlada Crne Gore dala u zadnjih 17 godina SPC, a koliko CPC? Ja mislim da je dala SPC bar 1000 puta više, hiljadu puta više voli SPC.

    :arrow: Skoro su ambasadorku Crne Gore - Anku Baranku, zvali Crnogorci da dođe u Lovćenac, valjda za Božić, nije došla. Zvali su je da dođe, sve sami, so soli etnički Crnogorci, ignorisala ih je! Čije interese zastupa Anka Baranka, to jest DPS u Srbiji??? Matije Bećkovića koji je rođen u Srbiji i patološki mrzi Crnu Goru? Njegove i drugih dušmana Države Crne Gore?

    :arrow: Koliko je DPS briga za Crnogorce u dijaspori?

    :arrow: Da li ste od referenduma naovamo, ikada viđeli crnogorsku muziku na TV stanicama??? I koliko ste u isto vrijeme čuli pjesama posvećenih Kosovu?

    :arrow: Da li znate da su Srbi po prvi put, godine 2007. ušli u Ustav Crne Gore? Znate li da ih je DPS uveo u Ustav?
    nihi je ostrašćeni mrzitelj Đukanovića, DPS-a i svega crnogorskog. nihi je umislio da je DPS crnogorska stranka, iako DPS ništa apsolutno ne čini, u korist etničkih Crnogoraca.
    nihiju je Peco rekao da je DPS crnogorska stranka i nihi Pecu vjeruje, Peco je svetinja za našega nihija.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    Cus prosrpska... ne no eskimska...
    Sto Cipur proba da kaze je da se Stranka DPS vise ponasa Srpski nego Crnogorski!

    Kao sto drug navedjuje ces od DPS-a samo cuti ako im trebamo. Tako su i nas zvali iz inostranstva da dolazimo, siljali avione i tako dalje.

    Sada se ne brigu vise za nas u dijasporu, niti za svoj narod u Crnu Goru i Srbiju! Crnogorci molu nasu Vladu da im pomogne da Srbija pristane registraciju CPC u registar! Sta DPS (najmocnija partija CG) radi? Okrenuli su im ledja! Ne samo njima nego i nasem narodu u CG i sirom svijeta!

    Pokazali su da su samo Drzavu Nezavisnu naprvili zbog para! Ne zbog ljubavi, i prave Crne Gore! Ne zbog naroda! DPS postojanje Crnogorskog identiteta odbija! Ne priznaju nasu Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu!

    Gradjansku je Grade, posto Crnogorstvo uz Crkvu ne bi da priznadu!

    Ulozavaju u Vojsku cuda para kao da smo Srbi! Ja sam za kupovinu, ali su ovo mase para od jedanak! Kao da ce mo da idemo nedje u Boj!

    Dali su SPC cijelu imovinu Crnogorske Crkvene istorije, i sada nas siju, kazujuci da se cijeli proces tesko moze obrnuti! Srbuju nas polako a mi da i ne premijetimo!

    Napravili Hram u CG, PG, umjesto da posvete to Crnogorskoj Pravoslavnoj Crkvi, oni ne nego Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi. Ne kazujem da Srpska Pravoslavna Crkva nema i pravo na svoje, od mene smiju imati! Da li je ikada Republika Srbija u zaveznom sastavu sa Crnom Gorom finansirala nema veze koji projekat oko CPC? A?

    DPS momci kazuju da su Crnogorci, ali recite mi ljudi, da li se ponasaju ovako Crnogorci sprima svog naroda!?

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Ja ne znam kakav je taj RTCG tamo, ali mi ovdje samo cujemo crnogorske pjesme. Filmovi i sl. je druga stvar i nebi trebala da se mijesa drzava, kao ni sto se mijesa ni u USA, jedino eto Javni Servis moze to realizovati kao sto radi RTS. Vise bih volio da ovaj RTCG bude vise HRT, sve gluposti neke daju na RTCG(satelit barem), nikakav serijski program, nikakavi filmovi, ama bas nista... A tek da ne pricam kako odma nestane slika cm malo vjetar duvne.
    Program RTCG SAT je gotovo GO\/NO!
    Last edited by MNT; 10-01-08 at 23:43.

  21. #21
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    DPS momci kazuju da su Crnogorci, ali recite mi ljudi, da li se ponasaju ovako Crnogorci sprima svog naroda!?
    Istina, vele da su Crnogorci, ali kakva su im djela?

    Postoji li ijedna država u svijetu, u kojoj nije snimljen za 20 godina nijedan jedini film, sa tematikom iz vlastite istorije??????? Postoji, Džibuti, jer nema novaca ni za hljeb!

    Postoji li ijedna državna TV u svijetu, koja 20 godina nije snimila nijednu igranu seriju ????? Postoji! Džibuti je to, jer nema novaca, ni za hljeb!

    Postoji li ijedna Država na svijetu koja finansira jedan film u 7 godina, i to sa nekim trivijalnim temama, besmislenim temama ("opet pakujemo majmune"!!!!! yeeeeeeeeee)

    U isto vrijema ta Država dala je milione eura srpskim i ostalim inostranim pojevačima!!!!

    Postoji li takva Država koja tako iskreno mrzi svoj identitet?

    Hoćete reći da je sve ovo slučajno????????

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    To što ti vjeruješ i nevjeruješ to je potpuno nevažno. Dali su nekoliko stotina hiljada eura SPC javno, prije nekoliko mjeseci, ti reče da daju Crnogorcima? Kad su dali toliko para CPC, kad navedi?
    Nisam cuo da su dali, a kao sto rekoh, i ako su dali nije iz ljubavi vec iz racunice, isto kao sto daju za DANU, CKL, CPC i sl. Za SPC nije cudo da daju kada se zna da SPC vodi racuna o svim pravoslavnim hramovima u CG. Posto ti hramovi nisu samo vlasnistvo SPC vec i kulturna bastina CG bilo bi sasvim normalno da drzava pomaze odrzavanje kulturne bastine. Isto to vazi i za islamske dzamije i katolicke crkve u CG. S druge strane, CPC ne odrzava nista osim sto sluzi za izazivanje konflikata sa SPC i nju se pomaze preko tajkunskih donacija.
    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ljudi, DPS je anticrnogorska stranka, mislim DPS je duboko svom dušom protiv etničkih Crnogoraca. U smislu protiv crnogorske Države DPS nije, ali protiv crnogorskog naroda svakako jeste.
    He, koje spektakularno krivoumlje. Pazi samo, protiv Crnogoraca, a za crnogorsku drzavu. DPS je za svoju drzavu, a posto im najbolje u prilog ide crnogorska onda nju i promovisu.
    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    nihi je ostrašćeni mrzitelj Đukanovića, DPS-a i svega crnogorskog. nihi je umislio da je DPS crnogorska stranka, iako DPS ništa apsolutno ne čini, u korist etničkih Crnogoraca.
    nihiju je Peco rekao da je DPS crnogorska stranka i nihi Pecu vjeruje, Peco je svetinja za našega nihija.
    Pricas nesuvisle stvari kao i obicno. Djukanovica smatras Crnogorcem, i on predsjednik DPS i sve i sja u njemu, a ti DPS nazivas anticrnogorskom i prosrpskom strankom?!? Zamisli, sef anticrnogorske stranke tebi podobni Crnogorac?!? Koji si ti frizerski um? Dobro te osisalo. :lolblue:
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  23. #23
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahha...Isto kao sto si rekao da samo Srbi ne placaju struju u Cg, tako si i odje u pravu...Ti stvarno nemas granica...Ali smisao za humor itekako

    A iznio si cinjenice, nema sto

  24. #24
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Nisam cuo da su dali, a kao sto rekoh, i ako su dali nije iz ljubavi vec iz racunice,
    Iz koje racunice?
    Da ih Pukovnik pljune u lice kao prije neki dan, kad je držao govor, za Božić? Iz te računice? Iz koje računice?

    isto kao sto daju za DANU, CKL, CPC i sl.


    Kad daju i koliko daju? Navedi?

    Za SPC nije cudo da daju
    kada se zna da SPC vodi racuna o svim pravoslavnim hramovima u CG. Posto ti hramovi nisu samo vlasnistvo SPC vec i kulturna bastina CG bilo bi sasvim normalno da drzava pomaze odrzavanje kulturne bastine.
    Znači nema spora SRPSKOJ pravoslavnoj crkvi šakom i kapom, a CPC na kašičice? To smo raščistili, i to je činjenica!

    Zašto nijesu finansirali neki hram CPC da se izgradi, ako vole Crnogorce a nijesu prosrbi kažeš.
    Zaista nevjerovatno ponašanje, zar ne? Šakom i kapom onome za koga nijesi, a na kašičice onome koga voliš? Peco te učio svetosavskim domunđancijama i logici? Je li Pecova logika: "Laži što više neki nihi će da vjeruje"

    CPC ne odrzava nista

    Ne mora da održava ništa, zašto ne daju pare da se izgradi hram CPC u Podgorici, kao što su dali da se izgradi hram SPC????????

    He, koje spektakularno krivoumlje. Pazi samo, protiv Crnogoraca, a za crnogorsku drzavu.


    Možeš li skupiti hrabrosti i odgovoriti na ova pitanja? Možeš ovo stanje uporediti sa sličnim u bilo kojoj Državi u Evropi?
    Nemaš hrabrosti da odgovoriš na ovo, a kažeš da su DPS-ovci kobajagi Crnogorci i crnogorska stranka


    :arrow: Kada je na bilo kojoj crnogorskoj TV, naročito na TVCG bila neka crnogorska serija, kada je zadnji put proizvedena neka crnogorska serija?
    Znate li?
    Đekna, za vrijeme komunista?

    :arrow: Koliko u prosjeku crnogorskih filmova je godišnje napravljeno, u zadnjih 17 godina? 0,2 godišnje???? Koliko?

    :arrow: Koliko je u posljednjih 17 godina napravljeno filmova sa tematikom iz crnogorske istorije? Filmova ili TV serija? 0,0000, zar ne?


    Djukanovica smatras Crnogorcem, i on predsjednik DPS i sve i sja u njemu,
    Čista laž. Đukanović se pita za ključne stvari, DPS-ovci srbuju na nižim instancama koliko mogu, gaze po svemu crnogorskom.

    a ti DPS nazivas anticrnogorskom i prosrpskom strankom?!? Zamisli, sef anticrnogorske stranke tebi podobni Crnogorac?!? Koji si ti frizerski um? Dobro te osisalo.

    Pa dobro, i Slobodan Milošević je govorio da je čovjek mira, da nema nikakve veze sa ratovima u ex-Yu. Da mu vjerujemo?
    No ti nemaš obraza da odgovoriš na ova jednostavna pitanja, vrlo jednostavna i prosta, da prostija ne mogu biti.


    :arrow: Kada je na bilo kojoj crnogorskoj TV, naročito na TVCG bila neka crnogorska serija, kada je zadnji put proizvedena neka crnogorska serija?
    Znate li?
    Đekna, za vrijeme komunista?

    :arrow: Koliko u prosjeku crnogorskih filmova je godišnje napravljeno, u zadnjih 17 godina? 0,2 godišnje???? Koliko?

    :arrow: Koliko je u posljednjih 17 godina napravljeno filmova sa tematikom iz crnogorske istorije? Filmova ili TV serija? 0,0000, zar ne?
    Last edited by Ćipur; 11-01-08 at 00:19.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Hahahahha...Isto kao sto si rekao da samo Srbi ne placaju struju u Cg, tako si i odje u pravu...Ti stvarno nemas granica...Ali smisao za humor itekako

    A iznio si cinjenice, nema sto
    Ako ko ne plaća struju u CG, to su Srbi.
    A na ono što sam iznio, niko ti ne brani da odgovoriš, no meni se čini da niko ništa još nije opovrga, od onoga što sam iznio?

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  2. Pravila cutanja...
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 17-03-04, 07:33
  3. OTMICA U ŠTRPCIMA
    By Waterman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 67
    Last Post: 27-02-04, 13:06
  4. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36
  5. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •