Page 29 of 30 FirstFirst ... 19252627282930 LastLast
Results 701 to 725 of 734

Thread: Putinova Rusija - politika i uticaj

  1. #701
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,409
    Thanks Thanks Given 
    436
    Thanks Thanks Received 
    2,747
    Thanked in
    1,339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post
    Odavno ne pročitah gluplji i smješniji tekst nego ovo na https://normalizuj.me/intervju/zelit...ustriju-istine i ekspertizu "čuvenog" Nenada - Nešljike Pavića oko rata u Ukrajini. je li moguće da neko sa zvaršenom osnovnom školom (pretpostavljam, mada nijesam siguran da je Nešljika bez protekcije završio istu) govori o 15 milijardi vtrijednosti zbog kojih Rusija pljačka Ukrajinu....Pa ta cifra je i u okvirima Crne Gore u petogodišnjem peroidu smiješna , a kamoli u zemlji gdje se hiljade milijardi okreće oko industrije gasa, naftu i da ne pominjemo. Nego, uvijek mora biti naivaca koji će nasijedati na plaćenu priču, čemu bi inače to i služilo?
    Ovo je ono kad neko ne umije da čita, a misli da je pametan. Znaš li šta znači riječ "rezerve" a šta "potencijal" i da li se pljačkaju rezerve ili se ratuje da bi se oduzeo čitav potencijal?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  3. #702
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,195
    Thanks Thanks Given 
    15,794
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    2,875 Posts

    Default

    Nisam ni pročitala teks normalizuj lajkovala sam jer sam prešla ka skenerski na nešto što je odavno poznato.

    Ne samo da pojedinci ne znaju da čitaju no ne znaju ni da koriste internet u 21.vijek.

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    U slučaju ful skejl operacije 24.februara mali osvrt na hipotetički scenario ali na adresu jednog od omiljenih Putinovih oligarha.
    Konstantin Malofeev.
    Isti je imao u planu stvoriti DMZ koncern od najvećih ukrajinskih fabrika.Osim što je milijarder blizak Putinu,agresivno je širio vjerski konzervatizam vidjeću u svom predsjedniku novog cara i ima vezu sa ekstremno desnim strankama i pojedincima u Evropi.Pod optužbama da je finansirao radikalno nacionalističke pokrete,masu sankcija na tu kartu bio je usko povezan i sa Igorom Girkinom.
    Na vidjelo izlazi i njegova "vizija" odnosno poslovni plan proširenja proizvodnih sredstava na temelju tzv svo,nedavno objavljen na t-kanalu VChK-OGPU.Već na prvom slajdu je plan kako bi podijelio teritoriju Ukrajine sa cijelim Harkovom,Donjeckom,..Odesom pa sve do moldavske i rumunske granice.
    Time bi Ukrajina ostala bez cijele obale,svih luka i velikog dijela teške industrije.Postala bi zemlja koja nema izlaz na more pod kontrolom proruske vlade.

    Dakle,planirao je najveću pljačku u istoriji od koje Ukrajina ne bi dobila ni centa,a sve pod velom svo,denacifikacije,i ostalih bulšit priča pod kojima je ista pomenuta.
    Svi slajdovi sa ovom t-kanalu,a inače je imao konekcije i sa Balkanom tako da bi se to naravno proširilo na isti zbog njegovog uticaja.Ovdje početni slajd tog plana.
    Teškog konzervativca i krajnjeg desničara Putinovog teškaša.I naravno, ktitor crkve tako nešto.

    http://fbd.org.rs/index.php/en/?opti...article&id=137

    https://www.bloomberg.com/news/artic...ssman-malofeev


    No pasaran!

  4. #703
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,298
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,820
    Thanked in
    2,423 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ovo je ono kad neko ne umije da čita, a misli da je pametan. Znaš li šta znači riječ "rezerve" a šta "potencijal" i da li se pljačkaju rezerve ili se ratuje da bi se oduzeo čitav potencijal?
    Mada u tekstu veli da je potencijal 7,5 triliona. Pitanje je odakle mu ta cifra, velika je vjerovatnoća da je sa engleskog trilion preveo na naš kao trilion umjesto kao bilijarda. Po kratkoj skali brojeva koju koriste Ameri, trilion je hiljadu milijardi; po dugačkoj skali koju koristimo mi, trilion je milijardu milijardi. Ne bih rekao da je to moguće.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #704
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,195
    Thanks Thanks Given 
    15,794
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    2,875 Posts

    Default

    Taj detalj ne viđeh ka što rekoh skenirah tekst ali ovo gore za ovog oligarha što bi i pola Bosne da uzme sam detaljno ispratila.

    A za te trilione,milione i to ima onaj vic.
    Cigo u dvorištu imao tonu gvožđurije dođe inspekcija i veli okle ti ova tona.
    Veli dijete dovuklo.
    Kako bolan dijete dovuklo tonu gvožđa?
    Pa što zna dijete što je tona.
    No pasaran!

  6. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  7. #705
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,409
    Thanks Thanks Given 
    436
    Thanks Thanks Received 
    2,747
    Thanked in
    1,339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Mada u tekstu veli da je potencijal 7,5 triliona. Pitanje je odakle mu ta cifra, velika je vjerovatnoća da je sa engleskog trilion preveo na naš kao trilion umjesto kao bilijarda. Po kratkoj skali brojeva koju koriste Ameri, trilion je hiljadu milijardi; po dugačkoj skali koju koristimo mi, trilion je milijardu milijardi. Ne bih rekao da je to moguće.
    To je u stvari konzervativna procjena.
    Bilo je ranije neko istraživanje Kanađana koji su procijenili da je vrijednost depozita rudnog bogatstva u Ukrajini nekih 12 triliona dolara.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #706
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,298
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,820
    Thanked in
    2,423 Posts

    Default

    To je 12 hiljada milijardi na kratkoj skali. Na skali brojeva koje mi koristimo to je 12 biliona, a ne 12 triliona.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #707
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Trilioni, ciklioni, zilioni...ko je to sve istražio??? Kada??? Đe su relevantni rezultati istraživanja a ne šareni izmaštani grafikoni? I zašto je Ukrajina čekala nekoliko decenija kao jedna od najsiromašnijih zemalja Evrope da počne da valorizuje te zunzilione, volio bih da mi kažu oni koji znaju da čitaju a ne znaju šta su pročitali. Takvi ne znaju da je propaganda magijski obred kad se pojavljuju enormna bogatstva mjerena kvadrilionima i ekscentrionima milijardi na kub samo da se neko optuži za pljačku nečijih izmišljotina. I zašto je tek po pitanju potencijalnog ulaska Ukrajine u Nato Rusija krenula u rat a prije toga bila 35 godina 'ladnokrvna na ukrajinska nenormalna bogatstva koja postoje samo u zapadnim medijima plasiranim od nevladinih organizacija CIA i MI6 a u koje neki što znaju da čitaju a nemaju pojma šta su pročitali zdušno vjeruju.

    Za one trezvene, koji nijesu u transu zbog zapadne propagande, podsjetnik da se za malenu Crnu Goru dvadesetak godina pričalo da ima nafte i gasa, pa se tražilo ne znam koliko godina i šipak. Tako bi bilo u Ukrajini kad bi se sprovelo kredibilno istraživanje.
    Last edited by Atejista Vljernik; 18-05-24 at 18:49.
    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  10. #708
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,195
    Thanks Thanks Given 
    15,794
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    2,875 Posts

    Default

    Veli CIA i MI6.

    Tačno sam znala.

    Jel ti znaš ko je Konstantin Malofeev i što je DMZ koncer čiji su nacrti izašli preko ruske grupe VChK-OGPU.
    Sa svim slajdovima.Sa svim detaljima,o čemu pričaš ti?

    To što je tekst nekog normalizuj.me je limunada,ka i CNN i masu zapadnih medija što je izašlo od ruskih insajdera.
    No pasaran!

  11. #709
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ada ne no Sigurimi i Sekuritatea A ti znaš ko je Konstantin? Držala si mu mikrofon dok je detaljno izlagao svoje mračne planove. Znam da je uzaludno, ali ću te pitati nešto. Jesi li čula nekad za arhaični izraz fake news?
    Last edited by Atejista Vljernik; 18-05-24 at 19:08.
    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  12. #710
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,195
    Thanks Thanks Given 
    15,794
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    2,875 Posts

    Default

    Ne viđela sam ove fajlove i poklapaju se kockice sa njegovom biografi i nemoj da mi se kreveljiš tu sa nekim emotikonima i histerijom ako možeš ponašaj se civilizovano u dijalog.

    Nisi ni pročitao ni pogledao što sam postavila.

    Opovrgni da je ovako strašan VJEEEERNIK i ovoliki KTIIITOR i da je imaj ovaj plan i da je povezan sa Girkinom pa se javi.

    Enivej šta reče što je Moskva ulećela u Ukrajinu da vidim koliko si bitan sagovornik?
    Last edited by Bluemoon; 18-05-24 at 19:09.
    No pasaran!

  13. #711
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nažalost, pročitao sam. Kao i obično, nema veze sa temom ono što haluciniraš. Priča se o potencijalnom rudnom bogatstvu Ukrajine a ne o zarđalim socrealističnim fabrikama koje su dobre samo za reciklažu. Emotikoni nijesu zabranjeni na forumu i budi pristojna kad mi se obraćaš... bez zapovjednog načina iliti imperativa, moliću.
    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  14. #712
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,195
    Thanks Thanks Given 
    15,794
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    2,875 Posts

    Default

    Da nema veze baš nema veze.

    https://www.russiamatters.org/analys...s-mobilization

    Ne znaš ko je jedan od najvećih ruskih tajkuna i ktitora RPC.Evo ti što je izjavio a to to opovrgni.

    A za ovo gore sam si tražio.







    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  15. #713
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,409
    Thanks Thanks Given 
    436
    Thanks Thanks Received 
    2,747
    Thanked in
    1,339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post
    I zašto je tek po pitanju potencijalnog ulaska Ukrajine u Nato Rusija krenula u rat
    Znači sad je to narativ? Sad je ipak rat. Šta se desilo sa denacifikacijom i specijalnom operacijom?

    I zašto bi ulazak u NATO bio opravdanje za rat? Valjda svaka država ima pravo da izabere gdje će i s kim će. Zašto se to pravo uskraćuje Ukrajini?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  17. #714
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Opet znam da je uzaludno, ali osjećam ljudsku i (forumsku) kolegijalnu obavezu da se ovdje ne priča o tvojoj fascinaciji tovarišem Konstantinom, nego o nečem sasvim desetom. Ali ne može se reći da nijesi zanimljiva. Na svoj način, naravno.
    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  18. #715
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,195
    Thanks Thanks Given 
    15,794
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    2,875 Posts

    Default

    Pa E to mu je priča da je zbog toga Moskva ulećela u Ukrajinu zbog njenog izbora da uđe u NATO.
    Nekad sam imala strpljenja masu sa takvima više mi nije ostalo ni zeru strpljenja moš im crtat ka đeci od par godina oni su jednostavno ulećeli u neki believe bias ne bi im milimetar pomjerio shvatanja.
    Gorbačov prije nego što je umro je u jedan intervju reka da je to čist bulšit.Ali,koga briga za Gorbačeva,jel.

    A i što bi,nek žive u zabludi do kraja života koga briga.
    Last edited by Bluemoon; 18-05-24 at 19:32.
    No pasaran!

  19. #716
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kakav je to "sad narativ"? Govorim samo u svoje ime i niđe prije nijesam pominja niti se oglašavao uopšte o ovoj temi a kamoli o specijalnim i ostalim operacijama. Naravno da je rat. I želio bih da se što prije završi. Priča o denacifikaciji i sl. su obična sr'nja. Rusija ne želi Nato u Ukrajini jer bi je to kao nuklearnu silu bacilo na koljena. A mislim da je tako bilo i dogovoreno sa Amerikom, da Ukrajina ne ulazi u Nato. Sad se vidi koliko se Ukrajincima isplatilo što su slušali Amere. Sve se svodi na golu silu. Ako će Amerikanci silom i Rusi će koliko mogu uzvratiti. Za svaki slučaj, tu su atomske bombe, pa nikom neće biti veselo.
    Last edited by Atejista Vljernik; 18-05-24 at 19:42.
    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  20. #717
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    više mi nije ostalo ni zeru strpljenja
    Najpametnije ti je onda da batališ priču, ne troši džabe živce. Ionako sve pogrešno shvatiš.
    Moja duša je ostrvo.
    Moj auto je ford.

  21. #718
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,195
    Thanks Thanks Given 
    15,794
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    2,875 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post
    Kakav je to "sad narativ"? Govorim samo u svoje ime i niđe prije nijesam pominja niti se oglašavao uopšte o ovoj temi a kamoli o specijalnim i ostalim operacijama. Naravno da je rat. I želio bih da se što prije završi. Priča o denacifikaciji i sl. su obična sr'nja. Rusija ne želi Nato u Ukrajini jer bi je to kao nuklearnu silu bacilo na koljena. A mislim da je tako bilo i dogovoreno sa Amerikom, da Ukrajina ne ulazi u Nato. Sad se vidi koliko se Ukrajincima isplatilo što su slušali Amere. Sve se svodi na golu silu. Ako će Amerikanci silom i Rusi će koliko mogu uzvratiti. Za svaki slučaj, tu su atomske bombe, pa nikom neće biti veselo.
    Jes u pravu si ti,sve si ti u pravu.Sve si reka.



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  22. #719
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,409
    Thanks Thanks Given 
    436
    Thanks Thanks Received 
    2,747
    Thanked in
    1,339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post
    A mislim da je tako bilo i dogovoreno sa Amerikom, da Ukrajina ne ulazi u Nato.
    Nije.

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post
    Sad se vidi koliko se Ukrajincima isplatilo što su slušali Amere. Sve se svodi na golu silu.
    Ali se zato Ukrajina 1994. godine odrekla svog nuklearnog naoružanja u zamjenu za garanciju sigurnosti od Rusije. Toliko o tome koga treba slušati.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  24. #720
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,924
    Thanks Thanks Given 
    692
    Thanks Thanks Received 
    3,145
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post
    Kakav je to "sad narativ"? Govorim samo u svoje ime i niđe prije nijesam pominja niti se oglašavao uopšte o ovoj temi a kamoli o specijalnim i ostalim operacijama. Naravno da je rat. I želio bih da se što prije završi. Priča o denacifikaciji i sl. su obična sr'nja. Rusija ne želi Nato u Ukrajini jer bi je to kao nuklearnu silu bacilo na koljena. A mislim da je tako bilo i dogovoreno sa Amerikom, da Ukrajina ne ulazi u Nato. Sad se vidi koliko se Ukrajincima isplatilo što su slušali Amere. Sve se svodi na golu silu. Ako će Amerikanci silom i Rusi će koliko mogu uzvratiti. Za svaki slučaj, tu su atomske bombe, pa nikom neće biti veselo.
    По Русију је много опаснији улазак Финске у НАТО, него Украјине.

    Сада је НАТО на максимални артиљеријски домет од другог града у Русији, и добио је дубину за стационирање трупа и авиона, који би с лакоћом уништили једну од најзначајнијих позиција руске војске на полуоству Кола, који обухвата базе стратешке авијације, и најјачу руску флоту, Сјеверну.

    Но Русија има поуздани осигурач, а то је стратешко нуклеарно оружје.

    Зато је ни улазак Украјине у НАТО ни би угрозио.

    Путин је напао Украјину икључиво са циљем окупације територије и станивништва ради интеграције и асимилације у руску државу, односно обнове руског или совјетског царства.Идеологију наравно прилагођавају моменту.

    Коме то није јасно, није пратио.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  25. The Following 3 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:


  26. #721
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,308
    Thanks Thanks Given 
    2,773
    Thanks Thanks Received 
    2,650
    Thanked in
    1,288 Posts

    Default

    "Но Русија има поуздани осигурач, а то је стратешко нуклеарно оружје.

    Зато је ни улазак Украјине у НАТО ни би угрозио."

    ima to i amerika, pa pravi svoje baze širom svijeta i proširuje savez, rusi imaju geopolitički interes da ukrajina ne uđe u nato, sad što ga ostvaruju na ne baš legitimni način to je drugo pitanje
    She is only here to annoy herself!

  27. #722
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    840
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Nemoj to, vele da je to laz.. to samo, kako kazu, najveci debili vjeruju.. poput mene i tebe...

    NATO nema, ama bas, nikakve veze sa tim, nego je to samo imperijalisticka Rusija, koja bi da osvaja i siri se.. nista drugo...


  28. #723
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    840
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Nekih 700 miliona, nista.. pala muva na medjeda...




  29. #724
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,924
    Thanks Thanks Given 
    692
    Thanks Thanks Received 
    3,145
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    "Но Русија има поуздани осигурач, а то је стратешко нуклеарно оружје.

    Зато је ни улазак Украјине у НАТО ни би угрозио."

    ima to i amerika, pa pravi svoje baze širom svijeta i proširuje savez, rusi imaju geopolitički interes da ukrajina ne uđe u nato, sad što ga ostvaruju na ne baš legitimni način to je drugo pitanje
    Геополитички циљ Кремља није да спријече да Украјина постане чланица НАТО-а, нити да постане чланица ЕУ, нити да буде неутрална и војно и политички.

    Геополитички циљ Кремља је да украјинска територија и становништво буду дио Русије, евентуално у руској орбити.
    Ово прво је нелегитимно, а ово друго је итекако легитимно, само се то остварује тако што од Русије направиш државу узор у економском и политичком смислу, и пустиш да гравитација одради своје.

    Као што раде и ЕУ и САД.Не идемо ми у политичка и економска везивања са њима из љубави, но из интереса.

    Само Русија никад никоме није могла да понуди ништа економски, јер су за задњих тридесет година олигарси попили, позобали, пошмркали и по*ебали све што су могли.

    Челзи је освојио лигу шампиона од пара руског народа по принципу закољи вола за кило меса.Да не идемо даље.

    Једини аргумент такве Русије је сила.Но батина, као што видимо, има два краја.
    Last edited by BAR; 18-05-24 at 22:20.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  30. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  31. #725
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    840
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Eto, sta rekoh..




Page 29 of 30 FirstFirst ... 19252627282930 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Uticaj kućnih ljubimaca na nas
    By Caesar in forum Kućni ljubimci
    Replies: 26
    Last Post: 22-01-24, 21:03
  2. uticaj srpskih masona u SPC
    By nikola_mne in forum Religija i filozofija
    Replies: 11
    Last Post: 17-03-11, 19:56
  3. Uticaj Igara
    By robi in forum Game Server CG
    Replies: 24
    Last Post: 06-09-06, 17:33
  4. Muzika i njen uticaj....
    By LoVeRmAn_pG in forum Muzika
    Replies: 54
    Last Post: 27-08-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •