Results 1 to 6 of 6

Thread: Kanada

  1. #1
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,054
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    331
    Thanked in
    178 Posts

    Default Kanada

    Planiram da idem u Kanadu u septembru sa suprugom, imamo svadbu kod nekih rođaka, a onda planiramo desetak dana da šetamo.
    Imamo dvije opcije: da dobijemo garantno pismo od rođaka, ili da apliciramo za standardnu turističku vizu. Šta je bolje?

    Gdje se najjednostavnije vadi viza za CG državljane i kakva je procedura?

  2. #2
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,673
    Thanks Thanks Given 
    284
    Thanks Thanks Received 
    382
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Pa zar svakako ne moras aplicirati za turisticku vizu sa tim garantnim pismom?

    Prije smo imali na rimski trg zgradu koja ie bila zaduzena za Kanadske vize, al toga ima prije pet godina i mislim da se oko tog vremena i ugasila.

    Koliko se sjecam, ti mozes online sve da ispunis, al dokumenta saljes u ambasadu u Bec, i oni ti vracu pasos sa vizom ili bez, iznenadjenje dok ne otvoris. To sad vidjeh da je u Becku ambasadu, cini mi se prije da je imala opcija u BG ili Skopje, mozds grijesim. Uglavnom DHL-om moras poslat.

    Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,054
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    331
    Thanked in
    178 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Pa zar svakako ne moras aplicirati za turisticku vizu sa tim garantnim pismom?

    Prije smo imali na rimski trg zgradu koja ie bila zaduzena za Kanadske vize, al toga ima prije pet godina i mislim da se oko tog vremena i ugasila.

    Koliko se sjecam, ti mozes online sve da ispunis, al dokumenta saljes u ambasadu u Bec, i oni ti vracu pasos sa vizom ili bez, iznenadjenje dok ne otvoris. To sad vidjeh da je u Becku ambasadu, cini mi se prije da je imala opcija u BG ili Skopje, mozds grijesim. Uglavnom DHL-om moras poslat.

    Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
    Loše sam se izrazio, naravno da svakako apliciramo za turističku vizu, nego ne znam da li je bolje da ne prilažemo pismo. Mi ćemo svakako bukirati smještaj, uzeti letove, sve regularno i onda se bojim da nam pismo samo ne oteža dobijanje vize, da misle da nešto mutimo ili slično.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,054
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    331
    Thanked in
    178 Posts

    Default

    Niko?

  5. #5
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,673
    Thanks Thanks Given 
    284
    Thanks Thanks Received 
    382
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    A iskreno ne vidim sto bi ti otezalo ako ti je rodjo tamo legalno ili vec ima drzavljanstvo, plus pretpostavljam i vas dvoje imate nekih stalnijih poslova, niste kandidati za mutljavinu, mada i nema toliko ljudi sto bas bjeze u Kanadu preko turisticke vize.

    Znam da se preko studentske moze i legalno radit, posle i ostat.

    Cini mi se @nimfa da je put Kanade isao, barem na neki topic, pa ti on mozda moze dat konkretnije informacije sto i kako

    Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

  6. #6
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,867
    Thanks Thanks Given 
    1,163
    Thanks Thanks Received 
    1,070
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    O da. Upravo sam pisao pismo za sestricinu da dodje u posjetu. Samo ga trebaju fino napisati, obrazloziti da imaju posao, financije da te izdrzvaju ukoliko bude potrebne za time. Naravno da motiv dolaska ima smisla, npr svadba nekoga u Kanadi od njih i slicno. To su otprilike najvaznije stvari i koliko ja znam pozivno pismo moze bas dosta da doprinese odobravanju vize.

    NPR u odnosu na Ameriku, Kanada je mnogo laksa za dobiti vizu .
    Sate sate sate

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Studentska viza, Kanada
    By hacker_aca in forum Putovanja
    Replies: 6
    Last Post: 18-10-12, 19:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •