Page 42 of 42 FirstFirst ... 323839404142
Results 1,026 to 1,047 of 1047

Thread: Svijetla...

  1. #1026
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,963
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    jebes mu mater...nisam mogao guglat vise

    porucih mu od auxita s ovog linka komplet osvjetljenje...jer vidjeh da imaju plug and play sijalice, dje nema ni hladnjaka ni adaptera, izgledaju istog oblika kao halogen, a na yt odlicne recenzije.



    I kratka i duga/drl i pozicije i komplet za unutrasnje osvjetljenje 12 sijalica...dokle polaze redovno ispite moze da zivi kao lord
    Moze da otvori radiolosku ambulantu nakon toga :-)
    Razmisljam se za kratka da i ja porucim.

    Sent from my SM-F946B using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  2. #1027
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,215
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    jebes mu mater...nisam mogao guglat vise

    porucih mu od auxita s ovog linka komplet osvjetljenje...jer vidjeh da imaju plug and play sijalice, dje nema ni hladnjaka ni adaptera, izgledaju istog oblika kao halogen, a na yt odlicne recenzije.



    I kratka i duga/drl i pozicije i komplet za unutrasnje osvjetljenje 12 sijalica...dokle polaze redovno ispite moze da zivi kao lord
    pa prolaze li tehnički ta?
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  3. #1028
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,262
    Thanks Thanks Given 
    1,040
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    871 Posts

    Default

    Stigle sijalice...


    Kratka led H7, pasuju na Golfa 6 i 7 bez adaptera i nema gresaka, ako kome treba mogu okacit link.
    Izgleda da sam ostarao i da sam i ja postao bumer, kad sam ja bio mlad led sijalice ovakvih dimenzija su jedva bile za pozicije i nisu valjale nicemu.
    Ovo malo cudo cak u sebi ima i izuzetno mali ventilator koji ih hladi.Pretpostavljam da su jos bolje u sociva!

    Nisam imao nikakva ocekivanja ali se moram slozit sa Bizbijem da svijetle fenomenalno i ja ne mogu da pojmim da nemaju neki eksterni "drajver/adapter za struju" jer stvarno jesu jake.
    (a ako je ko isprobao sijalica, jesam ja)





    Halogen:




    Auxito Turbo H7 led:



    Ne mogu s telefona docarat ali izgleda ok.
    Boja je oko 6000k nije previse plava.





    Za dnevna svijetla je jos problem naci led diodu koja ce da svijetli ispravno sa modulacijom sirine impulsa koju VW koristi za dnevna svijetla, a posle istu tu sijalicu koristi za dugo svijetlo.
    Odnosno kad je u dnevnom rezimu led diode svijetle prejako pa smetaju vozacima.

    Tako da je izbor pao na ovo:



    Evo kako izgleda naspram fabricke:




    Kad se ubaci u auto daje skoro pa potpuno bijelu svjetlost naspram fabricke sijalice.
    Sto se tice dugog svijetla jeste nesto losije od obicne sijalice, sto je i za ocekivati zbog plavog filtera, ali je i dalje prihvaljiv trejdof po meni





    Sve svijetli korektno, doduse morao sam stelovati oba fara na imbus sarafe bijele plasticne na samom kucistu, tako da ne smetaju ostalim vozacima.




    Unutra isto odradjen kupleraj, sve u bijelo...Svaka sijalica u unutrasnjosti je zamijenjena












    E sad malo sto se tice vagena, po***** se usta onome ko je ovo dizajnirao, pricam za 1.6tdi 105ks CAYC oznaku motora...
    Kratka svijetla je moguce promijeniti uz dosta psovanja, s lijeve strane smeta kuciste filtera od nafte, s desne strane ima prostora samo za dva prsta jer smeta kutija sa osiguracima i akumulator...

    Sto se tice DRL/Dugog svijetla H15 tu nastaje pakao...Sijalice je moguce odvrnuti, ali ih nije moguce zavrnuti nazad u pravi polozaj...Doosta su jake zabice da ona 3 pina sa sijalice legnu u njih...Troje ljudi probalo, niko nije uspio da zavrne...

    Na kraju sam PVC cijev nazubio da drzi sijalicu, pa nekako okretao klijesta...(za lijevu stranu)




    Za desnu stranu mora da se skine kuciste filtera vazduha nazalost, jer nema prostora ni malo




  4. The Following User Says Thank You to Laz For This Useful Post:


  5. #1029
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,615
    Thanks Thanks Given 
    1,697
    Thanks Thanks Received 
    1,758
    Thanked in
    1,052 Posts

    Default

    Koliko koštalo to sve da se odradi kupovina sijalica?

    Sent from my Aber kutija

  6. #1030
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,195
    Thanks Thanks Given 
    726
    Thanks Thanks Received 
    1,995
    Thanked in
    991 Posts

    Default

    ja sam uzeo H15 za dnevna i duga... i na sebi ima dvije led diode... jedna je za duga, druga za dnevna...
    razliak je ocigledna kad se probaju posebno, ali opet je ta za dnevna jaca nego sto bi trebala...a ista ta je i za pozicije, pa ako ostavis auto nedje sa upaljenim pozicijama tj u ovom slucaju dnevnim svijetlima, nista gradska rasvjeta ne treba.
    ali i pored toga nije mi se desavalo tokom dana da mi bilo ko blicne da mu smetaju dnvena sem par puta vozaci dzipova, jer pretpostavljam da se snom nekako lomi da onda smeta vozacima koji su malo na visinu...

    e sad, razlika izmedju H15 halogen i led kad se koriste duga je kao nebo i zemlja...razlika je bas bsa velika

  7. #1031
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,262
    Thanks Thanks Given 
    1,040
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    871 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Koliko koštalo to sve da se odradi kupovina sijalica?

    Sent from my Aber kutija
    kratka h7 led 20e
    drl/dugo h15 15e
    unutrasnja svijetla, pozicije i tablice 12-14komada 10e


    sad sam porucio i maglenke i rikverc svijetlo



  8. #1032
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    40
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    408 Posts

    Default

    Imaju li takve led ali da su zute tj. fabricke boje.

    bih da promijenim tehnologiju i progledam po noci ali da to izgleda fabricki i da ne smeta ostalima u saobracaju, moguce?

  9. #1033
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,262
    Thanks Thanks Given 
    1,040
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    871 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Imaju li takve led ali da su zute tj. fabricke boje.

    bih da promijenim tehnologiju i progledam po noci ali da to izgleda fabricki i da ne smeta ostalima u saobracaju, moguce?
    imaju, ali bacanje para onda...
    mi smo ovo samo mijenjali jer ne volimo zuta svijetla


    uvijek ce bolje svijetljet regularna sijalica u regularni far od led karabudzenja...


    (pricam samo o mijenjaju sijalice, ne nekog veceg zezanja tipa stavljanja sociva ili slicno)



  10. #1034
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Stigle sijalice...

    E sad malo sto se tice vagena, po***** se usta onome ko je ovo dizajnirao, pricam za 1.6tdi 105ks CAYC oznaku motora...
    Kratka svijetla je moguce promijeniti uz dosta psovanja, s lijeve strane smeta kuciste filtera od nafte, s desne strane ima prostora samo za dva prsta jer smeta kutija sa osiguracima i akumulator...
    A što je sa onim regulativama koje je EU usvojila, da se far mora konstruisati tako da je za zamjenu sijalice potrebno manje od 2min.

    mrtvo slovo na papiru izgleda

  11. #1035
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,195
    Thanks Thanks Given 
    726
    Thanks Thanks Received 
    1,995
    Thanked in
    991 Posts

    Default

    pa nije... fabricke mozes da zamijenis taman za toliko....
    ali sve ostale kombinacije prave problem... da ne kazem krpljavine...
    ja H7/H15 u golfa mijenjam bez problema... sa fabrickim adapterima...sve ostalo mi je bio problem do sad.

  12. #1036
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,262
    Thanks Thanks Given 
    1,040
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    871 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    pa nije... fabricke mozes da zamijenis taman za toliko....
    ali sve ostale kombinacije prave problem... da ne kazem krpljavine...
    ja H7/H15 u golfa mijenjam bez problema... sa fabrickim adapterima...sve ostalo mi je bio problem do sad.
    ja vam dam golfa i 100e ako za dva minuta zamijenite drl svijetlo...

    obicnu sijalicu za obicnu



  13. #1037
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,195
    Thanks Thanks Given 
    726
    Thanks Thanks Received 
    1,995
    Thanked in
    991 Posts

    Default

    moguce da je drugacije na G6... ja ti kazem za G7...

    ja na lagunu nisam mogao da zamijenim poziciju npr...nego mi je na tehnicki zadnji put momak sto radi tamo zamijenio... nije bilo sanse da sam mogao ruku provuci da to odradim..

  14. #1038
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,615
    Thanks Thanks Given 
    1,697
    Thanks Thanks Received 
    1,758
    Thanked in
    1,052 Posts

    Default

    Pozicije na Pola moras da imas alat da zamijenis,ili da skidas far. Pozicije rukom nema trika da zamijenis.

    Sent from my Aber kutija

  15. #1039
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,111
    Thanks Thanks Given 
    3,278
    Thanks Thanks Received 
    5,770
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    Na forda focusa 2012god obicne H7 sijalice je nemoguce zamijeniti bez odlaska kod majstora.
    Po***** im se u ovakva svijetla, kad za najobicniju sijalicu moras u servis.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  16. #1040
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    23,115
    Thanks Thanks Given 
    2,465
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    2,664 Posts

    Default

    5 minuta posla.


  17. #1041
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,111
    Thanks Thanks Given 
    3,278
    Thanks Thanks Received 
    5,770
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    5 minuta posla.
    Krstevski je to za 2 minuta zamijenio, nije skidao far, a u tivat mi 2 majstora vele mora se skinut far.


    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  18. #1042
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,963
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Stigle sijalice...


    Kratka led H7, pasuju na Golfa 6 i 7 bez adaptera i nema gresaka, ako kome treba mogu okacit link.
    Izgleda da sam ostarao i da sam i ja postao bumer, kad sam ja bio mlad led sijalice ovakvih dimenzija su jedva bile za pozicije i nisu valjale nicemu.
    Ovo malo cudo cak u sebi ima i izuzetno mali ventilator koji ih hladi.Pretpostavljam da su jos bolje u sociva!

    Nisam imao nikakva ocekivanja ali se moram slozit sa Bizbijem da svijetle fenomenalno i ja ne mogu da pojmim da nemaju neki eksterni "drajver/adapter za struju" jer stvarno jesu jake.
    (a ako je ko isprobao sijalica, jesam ja)





    Halogen:




    Auxito Turbo H7 led:



    Ne mogu s telefona docarat ali izgleda ok.
    Boja je oko 6000k nije previse plava.





    Za dnevna svijetla je jos problem naci led diodu koja ce da svijetli ispravno sa modulacijom sirine impulsa koju VW koristi za dnevna svijetla, a posle istu tu sijalicu koristi za dugo svijetlo.
    Odnosno kad je u dnevnom rezimu led diode svijetle prejako pa smetaju vozacima.

    Tako da je izbor pao na ovo:



    Evo kako izgleda naspram fabricke:




    Kad se ubaci u auto daje skoro pa potpuno bijelu svjetlost naspram fabricke sijalice.
    Sto se tice dugog svijetla jeste nesto losije od obicne sijalice, sto je i za ocekivati zbog plavog filtera, ali je i dalje prihvaljiv trejdof po meni





    Sve svijetli korektno, doduse morao sam stelovati oba fara na imbus sarafe bijele plasticne na samom kucistu, tako da ne smetaju ostalim vozacima.




    Unutra isto odradjen kupleraj, sve u bijelo...Svaka sijalica u unutrasnjosti je zamijenjena












    E sad malo sto se tice vagena, po***** se usta onome ko je ovo dizajnirao, pricam za 1.6tdi 105ks CAYC oznaku motora...
    Kratka svijetla je moguce promijeniti uz dosta psovanja, s lijeve strane smeta kuciste filtera od nafte, s desne strane ima prostora samo za dva prsta jer smeta kutija sa osiguracima i akumulator...

    Sto se tice DRL/Dugog svijetla H15 tu nastaje pakao...Sijalice je moguce odvrnuti, ali ih nije moguce zavrnuti nazad u pravi polozaj...Doosta su jake zabice da ona 3 pina sa sijalice legnu u njih...Troje ljudi probalo, niko nije uspio da zavrne...

    Na kraju sam PVC cijev nazubio da drzi sijalicu, pa nekako okretao klijesta...(za lijevu stranu)




    Za desnu stranu mora da se skine kuciste filtera vazduha nazalost, jer nema prostora ni malo

    Laz, jesu li ove H7 100w ekvivalent?
    Ja bih sebi isto porucio ali ne znam koliko su sigurne ove sijalice obzirom da je mali ventilator unutar kucista sijalice koji ne znas ni kad ce pregoriti, a onda moze doci do pregrijavanja i moze instalacija napraviti problem?
    A bas bi mi legle fino u reflektoru uz led dnevna koje auto ima.

    Sent from my SM-F946B using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  19. #1043
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,262
    Thanks Thanks Given 
    1,040
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    871 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Laz, jesu li ove H7 100w ekvivalent?
    Ja bih sebi isto porucio ali ne znam koliko su sigurne ove sijalice obzirom da je mali ventilator unutar kucista sijalice koji ne znas ni kad ce pregoriti, a onda moze doci do pregrijavanja i moze instalacija napraviti problem?
    A bas bi mi legle fino u reflektoru uz led dnevna koje auto ima.

    Sent from my SM-F946B using Tapatalk
    Kinezi braca s njihovim marketingom je oznacavaju kao 100w(ali to je za set)
    Ovo je namijenjeno da mijenja halogenku od 50w.
    Vuku nesto malo preko 2A, u realnosti 25w po faru.
    Sto se tice kolicine svjetlosti, mislim da nema problema ni na dugo svijetlo da je stavis...


    Naravno da moze doc do pregrijavanja, otkazivanja ventilatora i slicno...Sto se tice trajnosti pojma nemam kako ce se pokazat..Vidjecemo sad podgoricko ljeto + temperatura motora ispod haube.
    Iz mojeg nekog iskustva led kad crkne obicno crkne tako sto ili izgubi potpuno jacinu svjetlosti ili pocne da treperi i blinka...Da kucnem u drvo nisam dozivio nikad neki katastrofalan kvar da se zapali nesto a stavljao sam razno razne cajnizijum gluposti.


    Halogen sijalica od 50w kad je ukljucena se grije 260-315c, tako da unutrasnja plastika i reflektor fara budu sigurno na 100-120c.

    Sami led cipovi koji daju svjetlost generalno crkavaju na temperature preko 120-130c tako mislim da ne bi trebalo da mozes da istopis far pa da se auto/instalacija zapali...
    Led IC drajveri koji napajaju led diode kod dobrih sijalica su generalno dizajnirani da smanjuju napon i struju kako temperatura raste...Iz tog razloga je led dioda najjaca kad je tek upalis ali posle par minuta kad postigne "radnu" temperaturu jacina svjetlosti malo opane...Isto tako u slucaju crkvavanja ventilatora, neki termistor bi trebao da odreaguje da iskljuci sijalicu potpuno...


    E sad, sta se u tim momentima desava na moderna kola ja ne znam...Postavlja se pitanje da li dioda/ic koji crkava/treperi moze da posalje neki los signal pa da sprzi neki canbus modul na magistralu i osteti neki veci dio auto je pitanje...@EKV mi rece da je nekad na golf petice crkavao motor od brisaca ukoliko se montiraju xenon sijalice




    Svakako je onaj aparat za gasenje malo veci 20tak eura i uvijek ga valja imati.




    Od svega ovoga su meni veci rizik zamjenski osiguraci za auto koje kupujes u prodavnicu auto djelova, pjacu, aliexpress...louis rossmann je testirao nekoliko brendova i deseava se da osigurac od 5A crkne tek na 20...Tu je itekako moguce paljenje instalacije
    Last edited by Laz; 31-05-24 at 16:10.



  20. #1044
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,808
    Thanks Thanks Given 
    2,059
    Thanks Thanks Received 
    869
    Thanked in
    581 Posts

    Default

    Kineski osigurač s pumpe kad ga već pomenu.
    Prespojila se masa i plus od žmigavca, osigurač se istopio ali nije pukao. Jedva sam ga izvadio iz ležišta.


    Sa LED u kratkom i dugom nisam imao nikakvih problema. Samo je bitno uzeti neke premium kineze.
    Sent from my S24 Ultra using Tapatalk
    Last edited by mur3633; 31-05-24 at 19:47.

  21. #1045
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,566
    Thanks Thanks Given 
    2,186
    Thanks Thanks Received 
    1,003
    Thanked in
    445 Posts

    Default

    @Laz koje su ti sijalice za rikverc da nisu T15 w16w
    Last edited by METZ; 31-05-24 at 21:06.

  22. #1046
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,262
    Thanks Thanks Given 
    1,040
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    871 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metz View Post
    @laz koje su ti sijalice za rikverc da nisu t15 w16w
    w21w t20 7440



  23. #1047
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,566
    Thanks Thanks Given 
    2,186
    Thanks Thanks Received 
    1,003
    Thanked in
    445 Posts

    Default

    E nemam preporuku za njih, kome su T15 W16W ove sa linka ubijaju kako dobro svijetle.

    2 Pcs 4014 45-SMD Chipsets T15 906 W16W LED Backup Light Bulb Canbus High Power Error Free 6000K 912 921 Reverse Lights 12V
    https://a.aliexpress.com/_ExDOLQP

Page 42 of 42 FirstFirst ... 323839404142

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Modul za svijetla BMW E46
    By okleznam in forum Vozila i oprema
    Replies: 2
    Last Post: 08-03-16, 01:35
  2. Prodajem Dnevna led svijetla
    By hogar1 in forum Vozila i oprema
    Replies: 12
    Last Post: 02-01-13, 13:07
  3. Prodajem Prekidac za svijetla VW
    By dnikola in forum Vozila i oprema
    Replies: 6
    Last Post: 30-05-12, 23:02
  4. svijetla
    By cpu in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 3
    Last Post: 10-08-08, 13:07
  5. Svijetla u automobilu!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 29-10-04, 00:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •