Page 26 of 28 FirstFirst ... 1622232425262728 LastLast
Results 626 to 650 of 683

Thread: Grijanje na invertorsku klimu

  1. #626
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,665
    Thanks Thanks Given 
    7,635
    Thanks Thanks Received 
    4,708
    Thanked in
    1,815 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Daj kontakt za korpu.
    069 248 258 Dejan.
    #fakenews

  2. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  3. #627
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,167
    Thanks Thanks Given 
    723
    Thanks Thanks Received 
    1,990
    Thanked in
    988 Posts

    Default

    prije dvije godine zovnem druga koji je radio klime da mi posalje nekoga od prijatelja da izmjestim unutrasnju jedinicu...
    znaci spoljna se ne dira, samo se unutrasnja pomjera, instalacija ostaje ista samo se pored stare rupe busi nova kroz opeku i to je to... i kaze on meni to ti je 40e...ali doci ce da vide pa ce ti reci...
    dodje momak u tripu ni da je doktor nauka, pogleda on situaciju i veli javicu ti u ova dva dana
    ja gledam momka, reko dobro ti javi kad procijenis... i tako meni sjutra dan zvoni telefon i veli mi covjek, ja sam se konsultovao sa kolegom i to ti je 90€...ja reko 90 da pomjeris klimu, kao jeste, tu ima i da se radi na visinu... a inace visina je sto mora da se popne na 4ti stepenik stuba kad radi sa unutrasnjom...
    uglavnom ja mu rekoh nsita hvala...zvah ovoga druga i za manje od sat vremena sve zavrsili lagano...

    onda komsiji crkla klima i treba mu nova, on zvao montazere i ovi mu rekli demontaza stare toliko montaza nove toliko... ja slusam sto prica covjek, reko pa jesi li i mrekao da je identicna klima...da ima nosac i unutra i spolja, rupa...sve spremno...okle, oni dolaze kao da nema nista, ne interesuje ih...
    te mu ja pomogo da skinemo staru... makar 30e na to da ustedi

    a onda sam ljetos sebi sam montirao na zabljak inverterku... evo skoro godinu dana kasnije radi... jeste mi trebalo malo vise vremena jer sam sam radio ali jbg... tamo nije niko htio da dodje ispod 150e...
    Last edited by E_K_V; 14-05-24 at 11:13.

  4. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  5. #628
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,037
    Thanks Thanks Given 
    572
    Thanks Thanks Received 
    802
    Thanked in
    351 Posts

    Default

    Ja sam sad za vikend moju staru neispravnu skinuo do duse kasapin metoda. Zatvorio ventil zbog freona i bruselicom okinuo cijevi i kabal , odvrnuo 4 sarafa napolje i 4 unutra i pravac kontejner
    Jedino sto je stara bila klima Fujitsu pa je spoljna jedinica bila tuc teska (a ne kao ove danas ) a sam kad je skidas sa nosaca malo je nezgodno.
    Ne znam jesam li ostao ukupno 10-15min. Drzace sam sacuvao jer ovdje na temu sam saznao da uz novu ne dodju
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  6. The Following User Says Thank You to Stivi For This Useful Post:


  7. #629
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,665
    Thanks Thanks Given 
    7,635
    Thanks Thanks Received 
    4,708
    Thanked in
    1,815 Posts

    Default

    Kako bi na zapadu lijepo prošli, bilo bi:

    - "Kuc, kuc, čika E_K_V, molimo vas za licencu/dozvolu za montažu uređaja sa freonom. Nemate? Izvolite kaznu."

    - "Kuc, kuc, čika Stivi, inspekcija ovdje, jeste li vi ono odložili spoljnu jedinicu klime u kontejner? Izvolite kaznu."

    P.S. 90% majstora kod nas nema licencu da montira uređaje sa freonom.
    #fakenews

  8. #630
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,037
    Thanks Thanks Given 
    572
    Thanks Thanks Received 
    802
    Thanked in
    351 Posts

    Default

    Slazem se skroz i u pravu si za to sto pircas ali znas i sam dje zivimo . A sto se tice ove moje klime vjeruj mi cigani su stajali pored kontejnera i samo cekali da je spustim . Reciklazni centar mi je na 900m od mene , ali sam znao da ce je cigani uzet za 5min

    ps. okomio si se na nas i branis cijene ugradnje , montazere i demontazere . Ja sam prvi napisao da cijenim svaciji posao i trud, ali moramo se sloziti da u danasnje vrijeme nije lako zaraditi novac. Iskreno meni je mnogo da platim nekome 30e da je demontira kad sam ja to sam odradio za 10min ,isto tako za dosta drugih stvari nisam sposoban sam za zavrsim pa platim ... ono sto je rizicno ne radim sam , npr. novu klimu cu da platim da mi ugrade i zbog garancije i svega a ne sto mozda nebih znao sam da je ugradim ... suma sumarum niko ne radi ove poslove iz meraka nego iz finansijskih razloga
    Last edited by Stivi; 14-05-24 at 14:15.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  9. #631
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,665
    Thanks Thanks Given 
    7,635
    Thanks Thanks Received 
    4,708
    Thanked in
    1,815 Posts

    Default

    Dok je tržište kakvo jeste nema smisla da branim ikoga, jer većinom rade na divlje.

    Mada, u odnosu na region je kod nas najjeftinija montaža (nisam 100% siguran za Bosnu).

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  10. #632
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,946
    Thanks Thanks Given 
    11,327
    Thanks Thanks Received 
    5,278
    Thanked in
    2,466 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kako bi na zapadu lijepo prošli, bilo bi:

    - "Kuc, kuc, čika E_K_V, molimo vas za licencu/dozvolu za montažu uređaja sa freonom. Nemate? Izvolite kaznu."

    - "Kuc, kuc, čika Stivi, inspekcija ovdje, jeste li vi ono odložili spoljnu jedinicu klime u kontejner? Izvolite kaznu."

    P.S. 90% majstora kod nas nema licencu da montira uređaje sa freonom.
    Eto,ako bi nam rekao da li na zapadu kad kupuješ klimu,posebno(naknadno),kešom,bez računa,plaćaš montažu licenciranom montažeru ili je sve uključeno u cijenu?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  11. #633
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,665
    Thanks Thanks Given 
    7,635
    Thanks Thanks Received 
    4,708
    Thanked in
    1,815 Posts

    Default

    Ima i kod njih izuzetaka (otišlo dosta Balkanaca da radi ), kod nas je pravilo. Cijene su obično istaknute sa i bez montaže.

    No znamo svi ko su dva najveća krivca. Država koja ne želi da uredi tržište, i narod koji se na to žali, ali isto neće da da 20-30e više firmi koja plaća porez, no rizikuju sa priučenim "majstorima".

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  12. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  13. #634
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,946
    Thanks Thanks Given 
    11,327
    Thanks Thanks Received 
    5,278
    Thanked in
    2,466 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ima i kod njih izuzetaka (otišlo dosta Balkanaca da radi ), kod nas je pravilo. Cijene su obično istaknute sa i bez montaže.

    No znamo svi ko su dva najveća krivca. Država koja ne želi da uredi tržište, i narod koji se na to žali, ali isto neće da da 20-30e više firmi koja plaća porez, no rizikuju sa priučenim "majstorima".

    Sent using Tapatalk
    Slažem se.To se da riješiti tako što se klima može prodati samo sa uslugom montaže,pa nek tržište samo reguliše tu cijenu.
    Znači klima je toliko i toliko,u cijenu je uračunata ugradnja licenciranog majstora i garancija kojom je regulisano za koliko smo dužni da dođemo na intervenciju u garantnom roku.Cijena vam je ista i ako će Janko i Marko da vam uz pivo pomažu da je sami ugrađujete.


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  14. #635
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,598
    Thanks Thanks Given 
    5,560
    Thanks Thanks Received 
    3,967
    Thanked in
    1,568 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ima i kod njih izuzetaka (otišlo dosta Balkanaca da radi ), kod nas je pravilo. Cijene su obično istaknute sa i bez montaže.

    No znamo svi ko su dva najveća krivca. Država koja ne želi da uredi tržište, i narod koji se na to žali, ali isto neće da da 20-30e više firmi koja plaća porez, no rizikuju sa priučenim "majstorima".

    Sent using Tapatalk
    Uh kako me sad vuces za jezik moj brate

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  16. #636
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,069
    Thanks Thanks Given 
    4,888
    Thanks Thanks Received 
    9,983
    Thanked in
    3,785 Posts

    Default

    Ovo i meni frizer priča kad mu kažem da imam frizera koji top šiša za 6-7e na 100m od mene a ja opet idem kod njega što je 12e (nabroji mi licencu, renome i plaćanje karticom )

    Licenca valjda garantuje da neću bez ušiju ostat' a renome bi trebalo da uliva sigurnost da neću ponijet' vaške doma.

    Sent from my S24 Ultra using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 14-05-24 at 16:39.
    War. War never changes.

  17. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  18. #637
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,665
    Thanks Thanks Given 
    7,635
    Thanks Thanks Received 
    4,708
    Thanked in
    1,815 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Uh kako me sad vuces za jezik moj brate

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Onaj je neodgovoran i neorganizovan, nije priučen...

    Stanje na tržištu je haos. Tek kad svak bude potpisom i pečatom odgovarao za svoj rad, će bit bolje.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  19. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  20. #638
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,037
    Thanks Thanks Given 
    572
    Thanks Thanks Received 
    802
    Thanked in
    351 Posts

    Default

    Jes no ovi sto ugradjuju klime bas ti daju da platis karticom i daju ti fiskalni racun , a tek oni pomocni radnici svi su osigurani .. not


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  21. #639
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,203
    Thanks Thanks Given 
    2,846
    Thanks Thanks Received 
    2,728
    Thanked in
    1,529 Posts

    Default

    Ne bi ja volio da se odjednom krene sa licenciranim monterima, cudima evropskim putevima... bla bla pa da me kosta 500 eura ugradnja klime fala vam....

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  23. #640
    Join Date
    May 2021
    Posts
    552
    Thanks Thanks Given 
    112
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Isplatili se da se čovjek zakolje skoro 1400 eura da bi kupio ovo:

    https://www.multicom.me/bijela-i-kuh...35-116176.html

  24. #641
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,407
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Hisene master pro, duplo jeftinija a brutalna klima sve preporuke.. Mada.. naravno Daikin je Daikin kome nije žao para

  25. #642
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,956
    Thanks Thanks Given 
    226
    Thanks Thanks Received 
    900
    Thanked in
    525 Posts

    Default

    Sto ne sacekate ove subvencije koje daje drzava, cuo sam da ce da daju i na klime, multi-split, ne samo na TP...

  26. #643
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,665
    Thanks Thanks Given 
    7,635
    Thanks Thanks Received 
    4,708
    Thanked in
    1,815 Posts

    Default

    Biće subvencije i na klime i multi split sisteme. Samo nisam siguran da će trgovačke firme moći da se prijave, jer se traži i odgovorni inženjer, reference itd, pa je pitanje da li će biti dostupno sve što imate u Multicom i Tehnomax npr.
    #fakenews

  27. #644
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,069
    Thanks Thanks Given 
    4,888
    Thanks Thanks Received 
    9,983
    Thanked in
    3,785 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Mada.. naravno Daikin je Daikin kome nije žao para
    Ja nisam zadovoljan prvenstveno Daikin servisom ovdje. U stanu kod roditelja je kompletan Daikin sistem (evo već 14 godina), po hodniku i i dnevnoj su parapetne dok su po sobama velike plafonske jedinice. Ove plafonske kad se upale, baš neprijatan smrad iz njih izlazi (i kad griju i kad hlade), toliko neprijatan da glava zna da zaboli posle nekog vremena. Ni Sing ni još neki serviseri to nisu umjeli da riješe niti da kažu šta je konkretno problem. Dakle one i griju i hlade vrhunski (mada su totalni overkill te plafonske, to je za mnogo veće prostorije nego što su te sobe po 15m2) ali iz obje sobe te plafonske "se čuju".
    War. War never changes.

  28. #645
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    2,047
    Thanks Thanks Received 
    864
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Hisene master pro, duplo jeftinija a brutalna klima sve preporuke..
    Vrhunska

    Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

  29. #646
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,037
    Thanks Thanks Given 
    572
    Thanks Thanks Received 
    802
    Thanked in
    351 Posts

    Default

    moze li neko od vas sto se razumije u ovu tematiku da objasni dje je najveca razlika izmedju ovih klasicnih modela i premium (mislim npr. na isti proizvodjac) . Listajuci multicom vidim ima GREE/Vivax 18000BTU od 650e a ima i od 1200e a gledajuci specifikaciju manje vise je ista , sem sto na nekim modelima je bolja energetska klasa ... u sustini i ta razlika u cijeni se da premostiti ako ce ona efikasnije da grije/hladi , da manje trosi ...

    mozda pitam glupo pitanje , jer logicno je da su na premium modele mozda i kvalitetniji materijali koristeni , ali eto neko ko ima volje neka napise dva slova
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  30. #647
    Join Date
    May 2021
    Posts
    552
    Thanks Thanks Given 
    112
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Valjalo bi, jer se i ja svako malo nešto predomišljam i oko snage i oko cjenovnog ranga i oko brendova. Dnevna za koju se kupuje svakako nije preko 20 kvadrata plus možda ponekad kroz otvorena vrata da dobaci za dodatnih desetak kvadrata trpezarije i kuhinje. Pri čemu nije direktno usmjerena ka tamo, nego kao iza ćoška.




    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Sto ne sacekate ove subvencije koje daje drzava, cuo sam da ce da daju i na klime, multi-split, ne samo na TP...

    Za kad je to najavljeno?
    Last edited by elemental; 15-05-24 at 08:39.

  31. #648
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,665
    Thanks Thanks Given 
    7,635
    Thanks Thanks Received 
    4,708
    Thanked in
    1,815 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    moze li neko od vas sto se razumije u ovu tematiku da objasni dje je najveca razlika izmedju ovih klasicnih modela i premium (mislim npr. na isti proizvodjac) . Listajuci multicom vidim ima GREE/Vivax 18000BTU od 650e a ima i od 1200e a gledajuci specifikaciju manje vise je ista , sem sto na nekim modelima je bolja energetska klasa ... u sustini i ta razlika u cijeni se da premostiti ako ce ona efikasnije da grije/hladi , da manje trosi ...

    mozda pitam glupo pitanje , jer logicno je da su na premium modele mozda i kvalitetniji materijali koristeni , ali eto neko ko ima volje neka napise dva slova
    Isto kao kod druge tehnike. Kvalitet djelova, materijala, elektronike, najčešće bude i drugačiji kompresor. Kod japanskih i koreanskih brendova se premium modeli obično rade u matičnoj zemlji, a entry modeli većinom u Kini.

    Quote Originally Posted by elemental View Post
    Valjalo bi, jer se i ja svako malo nešto predomišljam i oko snage i oko cjenovnog ranga i oko brendova. Dnevna za koju se kupuje svakako nije preko 20 kvadrata plus možda ponekad kroz otvorena vrata da dobaci za dodatnih desetak kvadrata trpezarije i kuhinje. Pri čemu nije direktno usmjerena ka tamo, nego kao iza ćoška.







    Za kad je to najavljeno?
    Nezvanično je najavljeno da će za firme raspisati 20. maja, računaj od tada 15-20 dana da će biti raspisano za građane (ako sve prođe kako treba).
    #fakenews

  32. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  33. #649
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,665
    Thanks Thanks Given 
    7,635
    Thanks Thanks Received 
    4,708
    Thanked in
    1,815 Posts

    Default

    Update vezan za subvencije, za građane će biti tek krajem avgusta ili početkom septembra.
    #fakenews

  34. #650
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,259
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,787
    Thanked in
    2,406 Posts

    Default

    Koji je to otprilike iznos u pitanju? Može i meni zatrebat za nekog, a ne bih čekao ako nije nešto što je osjetno povoljnije od trenutnih komercijalnih uslova.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 26 of 28 FirstFirst ... 1622232425262728 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Drva za grijanje +majstor za klimu
    By brodomaketar in forum Ostali oglasi
    Replies: 23
    Last Post: 17-09-16, 05:53
  2. cpu!?grijanje?!
    By Tico in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 29-11-08, 01:15
  3. Prodajem kotao za parno grijanje
    By the Genius in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 17-11-08, 21:14
  4. Grijanje-Golf III
    By Kutuzov in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 03-11-06, 08:10
  5. grijanje...
    By Seka Alexic in forum Centralni
    Replies: 29
    Last Post: 18-10-04, 22:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •