Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 111

Thread: Izlazak iz NATO-a?

  1. #76
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,587
    Thanks Thanks Given 
    5,546
    Thanks Thanks Received 
    3,950
    Thanked in
    1,562 Posts

    Default

    Najbolje tebi ja sad da dokaze polazem a najbolje i sebe da lazem


    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  3. #77
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,105
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Neće da može

    Sent from my 2312DRA50G using Tapatalk

  4. #78
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,589
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    477
    Thanked in
    303 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Rusija odavno sanja da izađe na Mediteran ne bi me čudilo da bi u taj slučaj da izađemo iz NATO-a upravo mi bili ostvarenje tog sna.
    Šta imaju sanjati Mediteran? Eno ih u Siriji sa vojnim bazama.

  5. #79
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,862
    Thanks Thanks Given 
    15,618
    Thanks Thanks Received 
    3,963
    Thanked in
    2,837 Posts

    Default

    Ne mogu da editujem no da potkrijepim ovo što napisah jednim linkom.Jer ovaj Massaro podmeće konstantno počinjem da vjerujem u riječi outline-a iako to neću izgovoriti jer vodi onda diskusija u ćorsokak.

    https://www.themeditelegraph.com/en/...es-1.38181913/

    Neka si @Solid otvorio temu mrčeni DPS su bili ološi čista koja je sve radila onako ad hok za svoju volju nismo mi Finska đe su građani te zemlje tražili od vlasti da budu članica NATO-a jer su tamo od malih nogu informisani.Mi smo ođe imali DPS koji je pola Crne Gore prodao ruskim oligarsima a onda kad je došlo stani pani i viđeli što se dešava trte mrte nikakva info u medije kako i zašto.To je mafija ne znam što očekivati od mafije.Ti kao građanin u Finskoj si Bog a ođe si obični sužanj partijskome aparatu pogledajte samo kakvi su nam mediji to je tuga živa.
    Izvinjavam se što se raspisah ovako no znam i ja dostinu ljudi koji misle da treba da izađemo iz NATO-a ali ne shvataju kakvu onda sebi omču stavljamo oko vrata ne zato što su zli/pokvareni/jedvačekaju ođe rat no što su naivni da ne etiketiramo ljude koji to nisu zaslužili.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 09-05-24 at 15:38.
    No pasaran!

  6. #80
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,589
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    477
    Thanked in
    303 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ne mogu da editujem no da potkrijepim ovo što napisah jednim linkom.Jer ovaj Massaro podmeće konstantno počinjem da vjerujem u riječi outline-a iako to neću izgovoriti jer vodi onda diskusija u ćorsokak.

    https://www.themeditelegraph.com/en/...es-1.38181913/
    Nepotrebno.
    Samo ti hoću skrenuti pažnju da i Sirija spada u Mediteran. A da Rusi tamo već dugo imaju vojnu bazu u Latakiji.
    Dakle, ne moraju sanjati

  7. #81
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,873
    Thanks Thanks Given 
    689
    Thanks Thanks Received 
    3,101
    Thanked in
    1,838 Posts

    Default

    Границе Црне Горе у крањој линији гарантује стратешко нуклеарно оружје.

    Једна се земља једном одрекла и стратешког и тактичког нуклеарног оружја, па видимо ђе су јој завршиле границе.

    Знамо одакле стижу ове иницијативе, но луди јесмо, али глупи нисмо, толико.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. The Following 3 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:


  9. #82
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,862
    Thanks Thanks Given 
    15,618
    Thanks Thanks Received 
    3,963
    Thanked in
    2,837 Posts

    Default

    Nepotrebno veli pa što su tražili kad je nepotrebno?

    Sirija nije dio Evrope,Crna Gora jes.Pogledaj obalu i zemlje članice NATO-a od Hrvatske preko Slovenije,Crne Gore i Albanije.
    Kako nepotrebno?Ti ili se praviš ono neznaven ili namjerno podmećeš.
    Sva sreća pa Vučić ne izlazi na more pa da vidimo kako to jes potrebno ka Kaliningrad koji je glavobolja za Evropu.Oficiri u Kalinjingrad imaju n puta veću platu no oni u Rusiji šta misliš zašto?Ovaj prvi podatak je lako provjerljiv.Iako tu info mi je rekao paz sad Rus koji je iz istog uteka u Bar jer je život za Ruse u Kalinjingrad nepodnošljiv okruženi su NATO-om a samo im dolaze činovnici dobro zapravo masno plaćeni iz Moskve pa ako nisi član kluba najbolje da emigriraš jer oćeš normalan život ka masu Rusa što je uteklo iz Rusije koja ludački šalje koga stigne u besmisleni rat.

    Pišeš na temu koja se tiče geostrategije i lupaš ka maksim po diviziji.
    Last edited by Bluemoon; 09-05-24 at 15:58.
    No pasaran!

  10. #83
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,506
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    673
    Thanked in
    542 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ne mogu da editujem no da potkrijepim ovo što napisah jednim linkom.Jer ovaj Massaro podmeće konstantno počinjem da vjerujem u riječi outline-a iako to neću izgovoriti jer vodi onda diskusija u ćorsokak.

    https://www.themeditelegraph.com/en/...es-1.38181913/

    Neka si @Solid otvorio temu mrčeni DPS su bili ološi čista koja je sve radila onako ad hok za svoju volju nismo mi Finska đe su građani te zemlje tražili od vlasti da budu članica NATO-a jer su tamo od malih nogu informisani.Mi smo ođe imali DPS koji je pola Crne Gore prodao ruskim oligarsima a onda kad je došlo stani pani i viđeli što se dešava trte mrte nikakva info u medije kako i zašto.To je mafija ne znam što očekivati od mafije.Ti kao građanin u Finskoj si Bog a ođe si obični sužanj partijskome aparatu pogledajte samo kakvi su nam mediji to je tuga živa.
    Izvinjavam se što se raspisah ovako no znam i ja dostinu ljudi koji misle da treba da izađemo iz NATO-a ali ne shvataju kakvu onda sebi omču stavljamo oko vrata ne zato što su zli/pokvareni/jedvačekaju ođe rat no što su naivni da ne etiketiramo ljude koji to nisu zaslužili.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Da se radi o NATO šapi nad njenim članicama govori to da NATO ima apsolutno prisutno u vojnom sektoru države, tj. mi ne možemo da pored NATO-a imamo i svoju vojsku, nego ako smo u NATO ne smijemo da imamo nikakav oblik naše vojske ili sličnog autoriteta koji bi mogao da donosi bilo kakve odluke u korist naše države. Ako to ne govori o tome koliko smo mi tu politički hendikepirani, e onda stvarno ne znam. I dosta ljudi u CG sa velikim samopouzdanjem pričaju o suverenitetu naše države, a kad nas neko dira mora veliki brat da nas brani, a kad veliki brat reče pođi mi po vodu mi moramo da potrčimo...
    Čupatelj

  11. #84
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,589
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    477
    Thanked in
    303 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Nepotrebno veli pa što su tražili kad je nepotrebno?

    Sirija nije dio Evrope,Crna Gora jes.Pogledaj obalu i zemlje članice NATO-a od Hrvatske preko Slovenije,Crne Gore i Albanije.
    Previše značaja daješ Evropi u geostrateškom smislu.

  12. #85
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,862
    Thanks Thanks Given 
    15,618
    Thanks Thanks Received 
    3,963
    Thanked in
    2,837 Posts

    Default

    Previše ti pljuješ po zemlji po kojoj hodaš.

    Pa sad da završimo ođe svaku priču jer si dobro ispalio šaržer gluposti taman ko maksim po diviziji kako je nešto za Rusiju nepotrebno.Da joj je nepotrebno ne bi nešto tražila no najbolje se ti tamo kandiduj da zamjeniš Šojgua pa im objasniš što je njima potrebno.Ne bi na svoje nacionalne televizije zborila Moskva da joj je cilj da preuzme Evropu a zbog tih njihovih idiotluka evo je Amerika preuzima sve u 16 zahvaljujući anemičnoj Evropi koja je sve to dozvolila palamuđenjima raznim.
    Što da se čini vele dok se demokrate svađaju među sebe desničari se regrutuju i to je faking fakat koji Evropa nikako da nauči a da je geostrateški Evropa nebitna to može izjaviti samo neko ko ima toliko veze o geostrategiji koliko Perica o migraciji lososa.
    Last edited by Bluemoon; 09-05-24 at 16:10.
    No pasaran!

  13. #86
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,867
    Thanks Thanks Given 
    1,516
    Thanks Thanks Received 
    5,012
    Thanked in
    2,349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Са Косовом није.
    Само са Босном и Албанијом.
    Jeste, uz nekoliko odlaganja. Jedan od uslova vizne liberalizacije je bila i demarkacija sa Crnom Gorom. Vršeno je tu još pritiska na Kosovare, da bi u martu 2018 god. sa sve bačenim suzavcem u skupštini usvojena.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #87
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,873
    Thanks Thanks Given 
    689
    Thanks Thanks Received 
    3,101
    Thanked in
    1,838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Jeste, uz nekoliko odlaganja. Jedan od uslova vizne liberalizacije je bila i demarkacija sa Crnom Gorom. Vršeno je tu još pritiska na Kosovare, da bi u martu 2018 god. sa sve bačenim suzavcem u skupštini usvojena.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Дефинисана је и копнена граница са Албанијом.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  15. #88
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,862
    Thanks Thanks Given 
    15,618
    Thanks Thanks Received 
    3,963
    Thanked in
    2,837 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Da se radi o NATO šapi nad njenim članicama govori to da NATO ima apsolutno prisutno u vojnom sektoru države, tj. mi ne možemo da pored NATO-a imamo i svoju vojsku, nego ako smo u NATO ne smijemo da imamo nikakav oblik naše vojske ili sličnog autoriteta koji bi mogao da donosi bilo kakve odluke u korist naše države. Ako to ne govori o tome koliko smo mi tu politički hendikepirani, e onda stvarno ne znam. I dosta ljudi u CG sa velikim samopouzdanjem pričaju o suverenitetu naše države, a kad nas neko dira mora veliki brat da nas brani, a kad veliki brat reče pođi mi po vodu mi moramo da potrčimo...
    Pa moramo jer smo maleni i slabašni u ovom svijetu đe neko prijeti nuklearkama.
    Ko što BAR lijepo reče ako ništa treba nam taj nuklearni kišobran a nije davno bilo kad je Lavrov izjavio da će bačiti nuklearnu bombu na Crnu Goru no su neki ođe na tu izjavu izgleda dobili amneziju.Ono kad nije moga da leti preko našeg vazdušnog prostora da bi se sasta sa Vučićem.
    Onaj Karaganov konstanto prijeti nuklearnim ratom a ne vadi se sa medija u susjednoj nam državi.
    Ali,ne mogu da se usude jer upravo ima i druga nuklearna sila đe on tako priča dok slikava svoje obroke po Evropi što je sve izio.
    Mi živimo u svijetu đe nuklearna energija i dalje se koristi u zastrašivanje umjesto u ono što bi trebala kao čovječanstvu kao takva,ali čovječanstvo je odavno palo i na testu etike,morala,i dalje ratuju svi među sebe tako da bojim se da mi drugačiji svijet nećemo dočekati možda neka pokoljenja za stotine godina ako ovi idioti ne odluče da planetu dignu u vazduh.Jer u nuklearnom ratu,nema pobjednika.
    Last edited by Bluemoon; 09-05-24 at 16:45.
    No pasaran!

  16. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  17. #89
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,785
    Thanks Thanks Given 
    1,516
    Thanks Thanks Received 
    4,508
    Thanked in
    1,732 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Prošlo je dosta vremena od tada, valja provjeriti kakvo je trenutno stanje duha, barem kod članova ovog foruma.
    Stanje duha je takvo da sam ja NATO smatrao nepotrebnim prije februara 2014. godine, a od tada sam apsolutno za.

    Od februara 2022. stanje duha je ovakvo:
    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Oni koji su duže na forumu znaju da sam prije 6-7 godina, kad je ta priča bila aktuelna, podržavao članstvo Crne Gore u NATO-u zbog našeg regionalnog konteksta, naše veličine i iredentističkih aspiracija srpskog i albanskog nacionalizma prema Crnoj Gori.
    Uvaljivanje stotina miliona eura u odbranu na godišnjem nivou za neki neutralni model bezbjednosti nije nešto što je za Crnu Goru realno, i opet ne bi bilo garant sigurnosti kao NATO koji se pokazao kao najpragmatičnije rješenje.
    Međutim, ja tada te potencijalne prijetnje nisam smatrao za nešto izvjesno.

    Više sam na ulazak u NATO gledao kao na vezivanje pojasa: kad staviš pojas ne očekuješ da će ti ikad zatrebat, i možeš čitav život da prođeš bez ijednog udesa - ali ga staviš da se nađe, zlu ne trebalo.
    Zadnjih 20 dana imamo priliku da uvidimo da je članstvo Crne Gore u NATO-u kočnica a ne pojas.
    Ja kočnice sa auta ne skidam.

  18. #90
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,506
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    673
    Thanked in
    542 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Stanje duha je takvo da sam ja NATO smatrao nepotrebnim prije februara 2014. godine, a od tada sam apsolutno za.

    Od februara 2022. stanje duha je ovakvo:


    Ja kočnice sa auta ne skidam.
    Loše ti je poređenje, a kroz ovo pitanje ću ti objasniti i zašto: Koja je vjerovatnoća da Anti-nato države (da ih tako nazovem) zarati ili bači atomsku direktno na Švajcersku ili Austriju koje nijesu članice NATO-a, u slučaju da stvari pođu krivim putem i izbije treći svetski rat, a koja je vjerovatnoća da se to desi nama ka državi članici NATO-a? Sigurno nisu slične te vjerovatnoće.
    Čupatelj

  19. #91
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,785
    Thanks Thanks Given 
    1,516
    Thanks Thanks Received 
    4,508
    Thanked in
    1,732 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Loše ti je poređenje, a kroz ovo pitanje ću ti objasniti i zašto: Koja je vjerovatnoća da Anti-nato države (da ih tako nazovem) zarati ili bači atomsku direktno na Švajcersku ili Austriju koje nijesu članice NATO-a, u slučaju da stvari pođu krivim putem i izbije treći svetski rat, a koja je vjerovatnoća da se to desi nama ka državi članici NATO-a? Sigurno nisu slične te vjerovatnoće.
    Nemam želju da drvim iste priče po milioniti put na ovom forumu... A ti si tu vidim od 2006.

    Sve je tu:
    Da li u NATO

    Da li u NATO 2. krug

    Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

    NATO - da ili ne?

    CEDEM
    Istraživanje političkog javnog mnjenja
    MART 2024

  20. #92
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,862
    Thanks Thanks Given 
    15,618
    Thanks Thanks Received 
    3,963
    Thanked in
    2,837 Posts

    Default

    Solid mudar si ti momak uključi logiku pogledaj datum i naslov namjerno ću da izdvojim tekst iz arhive berane.company.

    Ne budi naivan ođe imamo ozbiljne proksije ne Srbije,Albanije,ili čega već no Moskve koja je taj dan mislila da će joj proći blic krig.
    Mi treba da zahvalimo Ukrajincima što ruske tenkove nisu dočekali cvijećem jer ne želim ni da zamislim kakav ni scenario ođe bio da nisu.Mene iskreno sramota od tih vojnika tamo jer znam da ih ođe pljuju sve i 16 ljudi kojima su sačuvali mir a realno privremeni ko zna što nosi dan što noć ali dok se oni drže mi ođe mirno spavamo a imamo toliko sugrađana koji pljuju po njima.

    Boli to baš zna da ZABOLI.



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  21. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  22. #93
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,506
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    673
    Thanked in
    542 Posts

    Default

    OK, ja sam samo htio da se malo više prida značaj i da se s vremena na vrijeme preispituju naše odluke na duži vremenski period, jer što znam, ja lično ne mogu da razmišljam samo kako će mi biti danas, sjutra i preksjutra, nego kakve će sve posledice imati sve ovo na jedan duži vremenski period, ali ok, evo neka bude da sam naivan, pretpostavljam da će vrijeme pokazati kako će se stvari odvijati dalje...
    Čupatelj

  23. #94
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,035
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GerdaBuddenbrook View Post
    Kakav tuzan topic. Bolje vam je da pripadate razvijenijem delu sveta, hoces da budete ruska i kineska podguzna muva kao Srbija?
    Da nema Kine naše bi domaćice slobodno mogle da se vrate u srednji vijek . Bilo bi tu vjerovatno ( a to smo gledali i doživjeli dug niz godina ) par familija koje bi imale da kupe zapadni proizvod a ovi drugi neka se snalaze ( a to je onaj dio dje se prave predmeti o "korupciji" . Ništa ja nisam izmislio nego je to sve istina i obzirom da sam sve to mogao da gledam iskreno mi se gadi zapadna civilizacija ...
    deuscroix

  24. #95
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,186
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,726
    Thanked in
    2,375 Posts

    Default

    Svakako je sporazum takav da u prvih 20 godina od učlanjenja nije jednostavno da se neko predomisli.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #96
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,862
    Thanks Thanks Given 
    15,618
    Thanks Thanks Received 
    3,963
    Thanked in
    2,837 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    OK, ja sam samo htio da se malo više prida značaj i da se s vremena na vrijeme preispituju naše odluke na duži vremenski period, jer što znam, ja lično ne mogu da razmišljam samo kako će mi biti danas, sjutra i preksjutra, nego kakve će sve posledice imati sve ovo na jedan duži vremenski period, ali ok, evo neka bude da sam naivan, pretpostavljam da će vrijeme pokazati kako će se stvari odvijati dalje...
    Možeš to da premišljaš u svijetu đe se nije desio 24.02.2022. najveći rat na tlu Evrope nakon WW2.

    Još se sjećam tog jutra,meni je tad sat stao ja da ti rečem.Živimo KOŠMAR.
    Ne mogu iz sjećanja da izbrišem to jutro,nikako.Naročito što sam došla među ljude koji su to jutro slavili a mislila sam da ih poznajem.

    E to mi je tek bio,košmar.
    Šta mi mislimo dugoročno,ovako onako mi smo obično pleme na Balkan najbolje ono ka u onom vicu kad su istrenirali nekog majmuna da upravlja svemirskim brodom a dvojici rekli kad pitaju a što mi da radimo,pa ništa samo nahranite majmuna.I ne dirajte ništa.
    Čuš što mi ođe generalno mislimo narod koji se plaši da će veš mašina da mu naškodi ako je ubaci u rad na crveno slovo.
    No pasaran!

  26. #97
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,156
    Thanks Thanks Given 
    2,832
    Thanks Thanks Received 
    2,714
    Thanked in
    1,521 Posts

    Default

    Bolje biti za stolom nego ispod stola...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  27. #98
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,156
    Thanks Thanks Given 
    2,832
    Thanks Thanks Received 
    2,714
    Thanked in
    1,521 Posts

    Default

    Bolje sjedjeti za sto đe se odlucuje nego biti predmet odlucivanja...
    Tako bjese...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  28. #99
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    787
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    391
    Thanked in
    281 Posts

    Default

    Da iskopiram s drugog topika i nadovezem se

    Uzalud cu dobiti sve bitke kad ce one biti izgubljene za nekim nagodbenim stolom

  29. #100
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,867
    Thanks Thanks Given 
    1,516
    Thanks Thanks Received 
    5,012
    Thanked in
    2,349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Bolje biti za stolom nego ispod stola...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk
    Vuk Drašković: ,,Bolje sedeti za trpezom nego biti na trpezi”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mjesto za izlazak - Virtuelni kafic
    By Thomas_O_Malley in forum Centralni
    Replies: 689
    Last Post: 18-04-09, 14:05
  2. Nas grad, i mjesta za izlazak..
    By Dragone in forum Primorski
    Replies: 238
    Last Post: 26-07-06, 20:37
  3. Nuznost medjusobnog razumijevanja za izlazak iz krize
    By preacher in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 27-07-05, 19:21
  4. Najbolje mjesto za izlazak
    By Lilija in forum Primorski
    Replies: 35
    Last Post: 07-06-05, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •