Page 69 of 88 FirstFirst ... 195965666768697071727379 ... LastLast
Results 1,701 to 1,725 of 2179

Thread: O motociklu...

  1. #1701
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,713
    Thanks Thanks Given 
    1,787
    Thanks Thanks Received 
    784
    Thanked in
    320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tica View Post
    @dub_c Samo se nadam da ti je na satu brzina u km/h a ne u mph...
    Dobra ti je fora s fotografijom na tankbag, btw.
    Tabla je u KMH Provalio sam da tako vozim sporije, cim vidim trocifrenu brizinu znam da je dostaaa!
    Hvala, fotka je tu kad idem na duze ture, da ne idem sam (vazda idem sam), a i da smanjim brzinu malo.

    @Harry e ako nism mislio da ti je gas na lijevu ruku...uzmi neku kamericu koju mozes na kacigu da montiras, cisto da su ti ruke na volanu, bezbjednosti radi.

    @Incognito a tako breee, daj rutu, da se zanimam i planiram
    Koliko dana treba? Kako se stize do tacke A? I kako se vracas od tacke B?
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  2. The Following User Says Thank You to dub_c For This Useful Post:


  3. #1702
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,805
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    258 Posts

    Default


    Igracka naspram vasih ali neka je.. cuvar joj je strasan..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. The Following 6 Users Say Thank You to Majx For This Useful Post:


  5. #1703
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,891
    Thanks Thanks Given 
    1,521
    Thanks Thanks Received 
    5,021
    Thanked in
    2,355 Posts

    Default

    Ali opremljena (gumena patosnica, vizir, nosač kofera,... je dodatna oprema za ovaj model)... ako služi svrsi odlična (igračka). Uostalom, zar Italijani nemaju izreku koja kaže da je razlika između dječaka i odraslog muškarca u cjeni igračke

    Sent from my Motorola 8400

  6. The Following 3 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  7. #1704
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    1,105
    Thanks Thanks Received 
    474
    Thanked in
    267 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post

    @Harry e ako nism mislio da ti je gas na lijevu ruku...uzmi neku kamericu koju mozes na kacigu da montiras, cisto da su ti ruke na volanu, bezbjednosti radi.

    ?

    Nizbrdo je vecinom kad se ide prema PG, pa gas rijetko đe i dodajem

    Htio sam da uzmem neku 40e za pocetak, ali ne vjerujem da je neka, onda mi se strasno svidja ona kamera insta360 ali je preskupa, na kraj cu mozda uzet neku goPro, iskreno, vazda pomislim, kako ne poleti mnogima kamera sa kacige zbog vjetra

  8. #1705
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,805
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ali opremljena (gumena patosnica, vizir, nosač kofera,... je dodatna oprema za ovaj model)... ako služi svrsi odlična (igračka). Uostalom, zar Italijani nemaju izreku koja kaže da je razlika između dječaka i odraslog muškarca u cjeni igračke

    Sent from my Motorola 8400
    Gts 300 je ovo, svojevremeno je bila oko 5k sad vidim nove oko 6 pa navise…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #1706
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,713
    Thanks Thanks Given 
    1,787
    Thanks Thanks Received 
    784
    Thanked in
    320 Posts

    Default

    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  10. #1707
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,862
    Thanks Thanks Given 
    1,160
    Thanks Thanks Received 
    1,069
    Thanked in
    520 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    @Incognito, imas ti i boljih fotki uzivanje je gledati kuda ste prolazili! Svaka cast!

    Ja sam napravio jedno putovanjce, myself, uzeo odmora malo i iz Los Andjelesa posao da obidjem mjesta, puteve i drugare u San Francisku/San Jose-u dje sam nekad zivio. Dosao mi sestric od 15godina u goste pa smo ucili malo kako se vozi motor i kako se ponasa, a bogami i back to basics, basket se igra svaki dan, al to je offtopic
    Iz LA do San Jose ima nekih 500-800km, zavisi od rute kojom se ide, ja se uvijek trudim da izmislim nesto zanimljivo, bilo je dosta kise ovog proljeca u Kaliforniji i naljepsi dio cuvenog HWY1 je zatvoren. Ovog puta sam presao samo 650km jedvaaaa sam prvih 300 odvozio. Nisam bio odmoran, krenuo sam sa posla, pa svratio kod zubara pa dok sam izasao iz gradske guzve i onda uz okean 15tak stepeni, medjutim cim sam se odvojio od obale temperatura se dize i u neka doba bjese 35C. Razmisljao sam cak i da se vratim, pa sjutra dan da probam ili da trazim neki hotel, ovo mi se desilo prvi put.
    Stadoh da jedem i odmorim, pijem nesto malo i ajde krecem dalje i iducih 300km je bilo skroz druga prica, vratila se neka energija, naisao na ljepse puteve i manje guzve i uzivao sam iako sam se dovezao kuci tek oko 22-23h.
    U iducem postu ide par fotki, sa telefona sa tog puta.
    E sad, oko Los Andjelesa ima sjajnih puteva i cijele godine se vozi jer je klima perfektna, ali oko San Franciska ima jos boljih puteva jer je priroda savrsena Ima vise kise i naravno sve je zeleno i u par minuta se predje sa obale okeana koja zna biti surova, u najljepse moguce sume sa sekvojama kojima nema kraja!
    Tu u sred sume se srecu ti dobri putevi i na raskrsnici su 2 prodavnice, mala pumpa ii mali restoran koji postoje tu cirka 70 godina.
    Svakog vikenda se skuplja ekipa motorista, ne postoji motor koji ovdje ne mozete da sretnete, oldtajmeri, 6 cilindara, 2taktni...motori sa 200.000km i motori sa 200km.
    Ko voli, sa druge strane se parkiraju automobili...ja sam mislio da sve znam ali je ovog vikenda bilo auta koje nisam umio da prepoznam. Meka i Medina
    vruce, 35 stepeni, dokopali se hlada i tu u pricu, malo i neki momak sa Aprilia RSV4 Tuono Factory simpatican nesto prica o voznji, udavi sve ostale, i sad se nesto zafrkavamo i on kao idem do okeana da se rashladim, reko i ja sam mislio jer sam izgorio i dan prije i danas, moram malo da se smrznem (15c). I on se oblaci, a ja spakovao jaknu jer sam mislio da vozim skroz polako i da uzivam, reko nece mi trebati. Pitam ga mogu li ja sa tobom, on veli moze ako mozes da me pratis. Reko i ako ne mogu, samo ti pici, znam ja put a i bez jakne sam, necu brzo. E evo vam sad video

    @dub_c Чекам Лагуну ^^.


    Добар је RSV4, ал си се суздржавао . Како ми се свиђају ове дуге брзе кривине или ти long sweeping lines . Само су зезнуте, ако не знаш пут и не гледаш далеко можеш лако прерано ући.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  11. #1708
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi potreban mi je savjet, tek sam položio za A kategoriju i razmišljam da kupim motor mada je u opticaju i skuter.
    Vjerovatno me drži početnički entuzijazam pa zato više razmišljam o motoru iako znam da su skuteri praktičniji. Najviše mi se sviđaju naked motori sa retro izgledom, mada su mi ok i adv varijante.
    Motor bih koristio za prevoz do posla 15tak km u jednom pravcu, eventualno iza neke dalje ture. Nisam neki ljubitelj brzine pa mislim da bi i manje kubikaže završavale posao.
    Polovno nije opcija, gledam samo nove varijante. Gledao sam Zontes, pročitao stvarno puno o njima vidim ima ih dosta u Britaniji i generalno ne izgledaju kao loše mašine. Istina Kinez je u pitanju i najviše me brine podrška za eventualno rezervne dijelove i servis poslije garancije. Sviđa mi se ova varijanta G1 155 a postoji i jača verzija GK 300.
    Pored ovoga gledao sam i Pedu, ona je baš jeftina i znam da su podijeljena mišljenja al opet za 2400€ nema se šta mnogo očekivati. Mjerkam i Benelli a i to su Kinezi nabrijane cijene, mislim da je Zontes bolji. Od skuter Sym, Kymco... al radije bih na motor išao. Budžet je do nekih 4500€, znam nije neka sreća al eto ako ima neko neki savjet za ove kineze, pokoji se i proda vidim na njihovim stranicama pa valjda neko nekoga zna da podjeli iskustvo i da čujem neki savjet jer sam nov u svijetu dvotočkaša.
    Last edited by hejbet; 10-07-23 at 22:45.

  12. #1709
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hejbet View Post
    Ljudi potreban mi je savjet, tek sam položio za A kategoriju i razmišljam da kupim motor mada je u opticaju i skuter.
    Vjerovatno me drži početnički entuzijazam pa zato više razmišljam o motoru iako znam da su skuteri praktičniji. Najviše mi se sviđaju naked motori sa retro izgledom, mada su mi ok i adv varijante.
    Motor bih koristio za prevoz do posla 15tak km u jednom pravcu, eventualno iza neke dalje ture. Nisam neki ljubitelj brzine pa mislim da bi i manje kubikaže završavale posao.
    Polovno nije opcija, gledam samo nove varijante. Gledao sam Zontes, pročitao stvarno puno o njima vidim ima ih dosta u Britaniji i generalno ne izgledaju kao loše mašine. Istina Kinez je u pitanju i najviše me brine podrška za eventualno rezervne dijelove i servis poslije garancije. Sviđa mi se ova varijanta G1 155 a postoji i jača verzija GK 300.
    Pored ovoga gledao sam i Pedu, ona je baš jeftina i znam da su podijeljena mišljenja al opet za 2400€ nema se šta mnogo očekivati. Mjerkam i Benelli a i to su Kinezi nabrijane cijene, mislim da je Zontes bolji. Od skuter Sym, Kymco... al radije bih na motor išao. Budžet je do nekih 4500€, znam nije neka sreća al eto ako ima neko neki savjet za ove kineze, pokoji se i proda vidim na njihovim stranicama pa valjda neko nekoga zna da podjeli iskustvo i da čujem neki savjet jer sam nov u svijetu dvotočkaša.
    Nek je srećna A kategorija, puno lijepih i srećnih km ti želim!
    Nisam siguran zakonski kako je sad regulisano za početnike, ali nevezano od toga ja bih ti svakako predložio da ne juriš veliku kubikažu. Ipak si nov i kreni lagano u materiju.
    Po meni najbolji motor za najmanje para je Benelli TRK, mislim da mu je 502 oznaka. Dovoljno miran za početnika, ima svu moguću elektroniku koja ti treba, nema previše snage a opet nije dosadan za vožnju da te volja prođe za pola godine s njim.
    Imaš kod nas predstavništvo i ovlašćeni servis pa si i tu miran.
    Dobar za gradsku i međugradsku vožnju, možeš kofere da namontiraš pa čak i suvozača da voziš na izlet.
    Mislim da ti je ti odličan motor za ulazak u moto svijet, da nije prejak a opet da nije dosadan motor.
    Srećno!

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  13. The Following User Says Thank You to ice For This Useful Post:

    NSX

  14. #1710
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tu blizu
    Posts
    588
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Dobrodošao u moto svijet!
    Kao što reče kolega Ice, Benelli to je super opcija, ali se bojim da ti se ne uklapa u budžet pošto si rekao da polovni ne dolazi u obzir. Moj savjet to je da uzmeš ono što ti se najviše sviđa, ali ne ispod 300cc i da odgovara tvojim gabaritima, da ti nije premali ili preveliki, da možeš udobno da se smjestiš i uživaš u svakom kilometru. Iako svi mi volimo motore, ne treba bježati ni od skutera, naročito zato što ćeš prelaziti za naše uslove ozbiljnu kilometražu na dnevnom nivou, gdje treba uzeti u obzir i praktičnost, udobnost, zaštitu od vjetra i kiše, da ne dolaziš blatnjav i zastrcan ma posao i sl. Imajući u vidu sve to i tvoj budžet, moj izbor i preporuka bi bio Zontes 350E - najbolji odnos uloženog i dobijenog, dosta snage i prelijepo izgleda.
    Edit: Ups, izvinjamam se, sad vidim da je i on van tvog budžeta, nijesam baš ispratio cijene. Onda bih gledao ima li ijedan Kymco, Zontes, Sym i sl. koji je iznad 250-300cc, a da ti se uklapa u budžet.
    Last edited by ramaro; 11-07-23 at 06:04.

  15. #1711
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,891
    Thanks Thanks Given 
    1,521
    Thanks Thanks Received 
    5,021
    Thanked in
    2,355 Posts

    Default

    Benelli Imperiale 400 ima izgled koji odgovara željama, a cijena mu je jeste malo izvan okvira (4.800 € mislim da je), ali klasičan naked te veličine teško da može za manje… e, sad, to je poprilično težak motocikl (preko 200 kg) pa može da bude nezgodan (početniku) i da uslijedi ono ,,a što mi je trebala ova avantura”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #1712
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hejbet View Post
    Ljudi potreban mi je savjet, tek sam položio za A kategoriju i razmišljam da kupim motor mada je u opticaju i skuter.
    Vjerovatno me drži početnički entuzijazam pa zato više razmišljam o motoru iako znam da su skuteri praktičniji. Najviše mi se sviđaju naked motori sa retro izgledom, mada su mi ok i adv varijante.
    Motor bih koristio za prevoz do posla 15tak km u jednom pravcu, eventualno iza neke dalje ture. Nisam neki ljubitelj brzine pa mislim da bi i manje kubikaže završavale posao.
    Polovno nije opcija, gledam samo nove varijante. Gledao sam Zontes, pročitao stvarno puno o njima vidim ima ih dosta u Britaniji i generalno ne izgledaju kao loše mašine. Istina Kinez je u pitanju i najviše me brine podrška za eventualno rezervne dijelove i servis poslije garancije. Sviđa mi se ova varijanta G1 155 a postoji i jača verzija GK 300.
    Pored ovoga gledao sam i Pedu, ona je baš jeftina i znam da su podijeljena mišljenja al opet za 2400€ nema se šta mnogo očekivati. Mjerkam i Benelli a i to su Kinezi nabrijane cijene, mislim da je Zontes bolji. Od skuter Sym, Kymco... al radije bih na motor išao. Budžet je do nekih 4500€, znam nije neka sreća al eto ako ima neko neki savjet za ove kineze, pokoji se i proda vidim na njihovim stranicama pa valjda neko nekoga zna da podjeli iskustvo i da čujem neki savjet jer sam nov u svijetu dvotočkaša.
    Uzmi taj Zontes koji ti se svidja i uklapa u budzet, naucices se na njega... Sluzice te dobro u garantnom periodu, bez problema siguran sam.
    Svakako kad ti istekne garancija ne brini mnogo za djelove, do tad ces ili preci na nesto vece ili ces odustati od motora, vjerovatnoca da vozis taj motor duze od 3 godine je vrlo mala
    Srecno I uzivaj!
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  17. #1713
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala svima na čestitkama

    Benelli TRK je odličan i gledao sam ga samo što je van budžeta, cijena novog mu je oko 7000€, a Imperiale je jedna od opcija o kojima razmišljam. Ako je bolja mašina od Zontes onda bih njega uzeo. U svom ovom istraživanju na nekoliko mjesta sam naletio na mišljenja pojedinaca gdje komentarišu da je Zontes navodno kvalitetniji od Benellija koji je dobar ali opet precijenjen.
    U svakom slučaju ću otići u salon da probam ove koji su uži izbor, samo eto interesuje me mišljenje o kinezima. Znam da je svaki japanac provjerena mašina ali opet izgleda mi kao da se kupuju i kinezi.
    Tuttomoto je zastupnik recimo za Zontes, nije firma koja će tek tako nestati pa da kasnije poslije isteka garancije imam problem sa podrškom oko eventualnih kvarova.
    Gledao sam malo i autodiler, koliko sam upratio dosta ovih kineza se prodaje relativno brzo.. možda je razlog taj što početnici izgube želju a opet ne znam da nije razlog kvalitet oko kojeg su podjeljena mišljenja javnosti.
    Što se tiče ružnog vremena, u takvim slučajevima motor ne bih ni vozio, išao bih autom na posao kao i do sada pa mi je to neki izgovor da ne uzimam skuter jer sama pomisao na taj skuter osjećam se bezveze. Prije nego sam položio za A kategoriju razmišljao sam o Kymco 125cc ali kad sam sjeo na motor stvari su se zaokrenule u glavi. Taj skuter bi sigurno završavao posao ali sama pomisao na motor je totalno druga priča. Možda će me taj entuzijazam popustiti poslije kraćeg vremena pa zažalim što sam kupio motor umjesto skutera, zato i pišem ovdje jer me interesuju iskustva. Na našim ulicama se voze uglavnom skuteri, predpostavljam zbog gužve a opet kontam možda ljudi donose racionalne odluke? Da li su skuteri jednostavniji za održavanje? Više su zaštićeni pa se manje prlja lanac npr?
    Druga stvar, vidim predlažete da ne idem ispod 250-300 kubika pa me interesuje razlog. Polagao sam na motoru od 150cc i testirao sam ga nekoliko puta.. iskreno meni je izgledalo da ima sasvim dovoljno snage koliko je meni potrebno. Doduše to je bilo po ravnom terenu bez nekih većih uzbrdica. Da li mašina od 150cc može recimo dvoje odraslih osoba vući na duži period uz neku razumnu brzinu, ne preko 80kmh? Ili je u svakom slučaju bolje odmah ići na 250-300cc?

  18. #1714
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tu blizu
    Posts
    588
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Da, po mom mišljenju sve ispod 250-300 je nedovoljno za otvoreni put, jednostavno nema dovoljno snage za uzbrdicu ili preticanje, naročito sa suvozačem i prtljagom, pa bi bio osuđen da guslaš iza svakog kamiona na putu.

  19. #1715
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Prelistaj poslednjih 5-6 strana ovog topica, bilo je vec polemika na ovu temu, mozda ce ti nesto koristiti... Sve ima prednosti i mana...
    Za nekoga ko vozi non stop grad, skuter je prakticnija opcija, mala potrosnja, jeftinije odrzavanje i niza cijena, nema saltanja (sto je vecini pocetnika prednost), fabricki vise mjesta za odlaganje (pregrade, ispod sjedista, ...), itd...
    Ukoliko planiras da vozis dalje, moze to sve i sa slabijim motorom ili skuterom, ali nije prakticno a i takve masine nisu predvidjene za to (jednistavno sve komponente nisu napravljene kao na motorima koji su predvidjeni da dnevno pregaze i do 1000km bez problema)... Onda je to i pitanje udobnosti, koliko mozes natovariti motor, kako se ponasa natovaren i u dvoje, ubrzavanje, kocenje itd...
    Kazem, sve moze, ljudi putuju sa retro Vespama (doduse 50 na sat) ali zavisi da li se pronalazis u tome ili ne...
    U svakom slucaju sa danasnjim cijenema motora, sa tim budzetom je tesko da se uklopis a da sve pokrijes, tako da mora biti kompromis...
    Ako kupujes novo, mislim da su ti i Zontes i Benelli sasvim slicni po pitanju pouzdanosti, to su nijanse...
    To sto se dosta kineza slabije kubikaze prodaje, jednostavno brzo "prerastes" takav motor... U pocetku ti se cini da ide dosta brzo i 125 kubika, ali poslije nekog vremena kad ga sviknes i 500-600 kubika ce biti malo
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  20. #1716
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,038
    Thanks Thanks Given 
    572
    Thanks Thanks Received 
    803
    Thanked in
    352 Posts

    Default

    Ne znam sto nebi pogledao polovan TRK , jer taj budzet je dosta uzak a pri tom moras obavezno obratiti paznju na opremu i neka ti to bude prvo. Sto se tice TRK bilo ih je par komada oko 5k eura koji su presli bas bas malo i starosti godinu-dvije josh u garanciji. Po meni je to uvijek bolja opcija od novog , gledajuci racionalno . Ti kao nov vozac tek kad isprobas nekolika motora vidjeces sta tebi najvise odgovara a na polovnom motoru najmanje gubis prilikom prodaje (sem ako ne naletis na neki los primjerak pa da ti izbije pare iz dzepa na popravke , ali takve situacije su minimalne ako kupujes relativno nov motor i dobro ocuvan)
    Last edited by Stivi; 11-07-23 at 08:57.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


  22. #1717
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,713
    Thanks Thanks Given 
    1,787
    Thanks Thanks Received 
    784
    Thanked in
    320 Posts

    Default

    https://drive.google.com/drive/folde...rP?usp=sharing

    Bacite pogled, slike su uglavnom sa Ducati REVS skupa, na Laguna Seca stazi, nekolike slike na putu tamo-vamo LA-SF-Laguna-SF-LA, ode nedelja dana odmora 2.500km ukupno.
    Nevjerovatno iskustvo, evo jos se nisam na zemlju spustio...a cio dan sam sebe stipao da ne pretjeram i cio dan na stazi sam vozio sa nekom rezervom.
    Stazaa jeeee....presvucen novi asfalt posle 100 godina, to su takvi uglovi krivina da je neopisivo kakav grip daje. Ja nisam cio dan voznje mogao da provalim koliko jos mogu gume jer mi se nije desilo ni jednom da klizam bilo kocenje, bilo gas.
    Dobar dio staze se vozi sa punim gasom a ne vidite dje to vodi i onda se samo preko nekog brijega pojavi krivina A prije toga vidite nebo, vinograde, kuce neke tamo 5 kilometara daleko, i pljas eto je zona kocenja pred vama i krivina
    Ciljni pravac mi je bio najstrasniji, vjetar hoce da me prevrne nazad, motor se isto dize u vis (prednji tocak/volan prelagan) a vozi se 200 uzbrdo i na lijevo...i onda prodju pored mene 250-300 ovi sa sportskim motorima.

    Organizacija ozbiljna vrlo, 4 grupe vozaca od 15tak, po 3-4 instruktora po grupi, plus je moglo individualno da se radi sa njima, sto staza sto ucionica.
    Ja naravno jedini sa Enduro bilo je Pikes Peak par komada V4 i par V2 i bogami sve ostalo sportski dukatiji, raznih starijih ali najvise V4 R/S/StreetF...kao da ih dzabe daju. Dosta dobrih ljudi upoznah.
    Umoran sam da pisem vise, ali kapirate

    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  23. The Following 6 Users Say Thank You to dub_c For This Useful Post:


  24. #1718
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,891
    Thanks Thanks Given 
    1,521
    Thanks Thanks Received 
    5,021
    Thanked in
    2,355 Posts

    Default

    Kakva su pravila za vožnju po stazi? Tipa, ne može antifriz, samo voda u sistemu za hlađenje? Vidim skunut vizir, zašto, pravilo ili da bi se bio lakši?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #1719
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,713
    Thanks Thanks Given 
    1,787
    Thanks Thanks Received 
    784
    Thanked in
    320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Kakva su pravila za vožnju po stazi? Tipa, ne može antifriz, samo voda u sistemu za hlađenje? Vidim skunut vizir, zašto, pravilo ili da bi se bio lakši?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sve zavisi od staze i od organizacije koja organizuje track day. ovo je bio Ducati Revs dogadjaj, znaci promotivnog karaktera, druzenje, upoznavanje, uzivanje vrsta dogadjaja i nisu bile potrebne nikakve modifikacije. za trkanje em sto treba vozacka licenca, em sto su drugacija pravila pa je jedno od glavnih ovo za antifriz.
    vizir sam makao jer moj motor hoce da poleti na 200+, ogroman je otpor vazduha, mogao sam da ga ostavim. retrovizore isto, lakse mi je bilo da ih skinem, nego da ih lijepim trakom. tako da je jedino pravilo da se oblijepe far, stop i migavci. a i bolja je preglednost bez vizira i retrovizora, samo smetaju
    iza se uopste ni ne gleda, preticanje je briga vozaca koji pretice, tako da nema potrebe a od vjetra se moze izdrzati tih 15min stinta

    sto se voznje tice, u A grupi je bas pravo trkanje, borba neprestana. B, C i D grupe imaju pravilo da se da malo vise prostora kod preticanja i da se to samo radi kad ste maksimalno sigurni da imate mjesta i liniju za to i da ne ometate drugog vozaca.
    u A grupi su svi vozaci na slikovima, svi imaju grijace guma, svi su vec bili na stazi i znaju putanju.
    u mojoj C grupi, mislim da je 90% nas bilo prvi put na Laguna Seca stazi, znaciiiii pojma nemam kuda sta i kako i zbog toga je dodatan oprez i tek posle par krugova/stintova se sklopi slika. tako da je akcenat na ucenju a ne na trkanju. a ovi u A, prvi krug zagrijavaju gume, posleeeee na zilet.
    ja sam uhvatio oko 40 krugova za cio dan, tek sam na kraju dana znao ponesto o stazi.
    moj motor, koliko god da je mocan i brz na ulici, na stazi je smijesno koliko sportske masine kasnije koce, lakse ubrzavaju, brze padaju u zavoj, imaju veci grip i sta sve ne...i pored 160ks oni deruuuuuu pored mene
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  26. The Following 3 Users Say Thank You to dub_c For This Useful Post:


  27. #1720
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    746
    Thanks Thanks Given 
    827
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Antifriz zabranjen jer je klizav ako se (daleko bilo) prospe po stazi ili je neki drugi razlog?

  28. The Following User Says Thank You to Tica For This Useful Post:


  29. #1721
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,891
    Thanks Thanks Given 
    1,521
    Thanks Thanks Received 
    5,021
    Thanked in
    2,355 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tica View Post
    Antifriz zabranjen jer je klizav ako se (daleko bilo) prospe po stazi ili je neki drugi razlog?
    Upravo taj (govorim za Grobnik, mada vjerujem da je svugdje tako), isto kao što se stavljaju lepljive trake na rasvjetna tjela (da ista, daleko bilo, ne završe po stazi)... pa do onih za profesionalne trkače koji ne smiju ništa jesti X (uglavnom 6 sati, ali negdje i više) sati prije trke, jer u slučaju pada medicinski tim može brže da reaguje i ne mora gubiti vrijeme sa ispunpavanjem hrane iz želuca. Djeluje bizarno, ali ponekad sekunde odlučuju.

    Sent from my Motorola 8400

  30. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  31. #1722
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    746
    Thanks Thanks Given 
    827
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Prvo bizarno a posle malo jezivo kad razmisliš kako se dolazilo do tih pravila.

  32. The Following 2 Users Say Thank You to Tica For This Useful Post:


  33. #1723
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,862
    Thanks Thanks Given 
    1,160
    Thanks Thanks Received 
    1,069
    Thanked in
    520 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    sve zavisi od staze i od organizacije koja organizuje track day. ovo je bio Ducati Revs dogadjaj, znaci promotivnog karaktera, druzenje, upoznavanje, uzivanje vrsta dogadjaja i nisu bile potrebne nikakve modifikacije. za trkanje em sto treba vozacka licenca, em sto su drugacija pravila pa je jedno od glavnih ovo za antifriz.
    vizir sam makao jer moj motor hoce da poleti na 200+, ogroman je otpor vazduha, mogao sam da ga ostavim. retrovizore isto, lakse mi je bilo da ih skinem, nego da ih lijepim trakom. tako da je jedino pravilo da se oblijepe far, stop i migavci. a i bolja je preglednost bez vizira i retrovizora, samo smetaju
    iza se uopste ni ne gleda, preticanje je briga vozaca koji pretice, tako da nema potrebe a od vjetra se moze izdrzati tih 15min stinta

    sto se voznje tice, u A grupi je bas pravo trkanje, borba neprestana. B, C i D grupe imaju pravilo da se da malo vise prostora kod preticanja i da se to samo radi kad ste maksimalno sigurni da imate mjesta i liniju za to i da ne ometate drugog vozaca.
    u A grupi su svi vozaci na slikovima, svi imaju grijace guma, svi su vec bili na stazi i znaju putanju.
    u mojoj C grupi, mislim da je 90% nas bilo prvi put na Laguna Seca stazi, znaciiiii pojma nemam kuda sta i kako i zbog toga je dodatan oprez i tek posle par krugova/stintova se sklopi slika. tako da je akcenat na ucenju a ne na trkanju. a ovi u A, prvi krug zagrijavaju gume, posleeeee na zilet.
    ja sam uhvatio oko 40 krugova za cio dan, tek sam na kraju dana znao ponesto o stazi.
    moj motor, koliko god da je mocan i brz na ulici, na stazi je smijesno koliko sportske masine kasnije koce, lakse ubrzavaju, brze padaju u zavoj, imaju veci grip i sta sve ne...i pored 160ks oni deruuuuuu pored mene
    Ја нисам могао да се освијестим колико је је добро пријањање било кад сам ја ишао на Streets of Willow Spring, исто су пресвукли нови асфалт. Колико то даје самопоуздања то је невјероватно. Него сам се ја опустио тек на крају другог дана ем због стазе ем због мотора иако је s1krr најлакши мотор који сам у животу возио, без прећеривања. Да сам ближе, спавао бих на стази.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  34. #1724
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,862
    Thanks Thanks Given 
    1,160
    Thanks Thanks Received 
    1,069
    Thanked in
    520 Posts

    Default

    Javljate se da vozimo ljudi. Ja sam na zx6r. 068554402 - call me

    @N-I-K-O JE 100% okacio kacigu o klin cim ga nema na ovoj temi
    Last edited by nimfa; 17-07-23 at 12:08.
    Sate sate sate

  35. The Following User Says Thank You to nimfa For This Useful Post:


  36. #1725
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,805
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Ja sam na Vespi tako da mogu samo da vas gledam


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  37. The Following 2 Users Say Thank You to Majx For This Useful Post:


Page 69 of 88 FirstFirst ... 195965666768697071727379 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •