Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 77

Thread: Vi i on/a, kako ste se upoznali

  1. #26
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    cHoKoMoKo wOrLd WiDe
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Kako ste se upoznali :?:

    Dakle tema je jasna, kako ste se upoznali sa vashim sadasnjim deckom/muzem/djevojkom/zenom :?:

    Sa mojim sadasnjim deckom, ja sam se upoznala samo zbog jedne male sitnice. Da vam pricham kako je to bilo
    Drugarica i ja smo izasle u grad,medjutim ja sam skuzhila da mi fali saraf ili leptiric kako god zelite na mindjusici koju mnogo volim i prepala sam se da cu je izgubiti,a nisam zeljela da je skinem i tu sam pocela pizditi.. :?
    Usle smo u autobus da bi nas odvezao do grada i ja sam naravno..moju histeriju oko "leptirica" nastavila..To je primjetio jedan fini i zgodni macan (sad moja najveca dusha) koji je sjedio iza nas i slusao sve.
    Potapshao me po ramenu, u toku onog bijesa zamalo ga nisam poslala tamo odakle je izasao al kada sam ugledala te prelijepe okice i njegovo slatko lice, rijeci su se u momentu zaustavile i samo sam zanijemila...Imao je na lijevom uvetu mindjusicu i ponudio se da mi da "leptiric" pod uslov da bi mu ostavila br. telefona da bi mu vratila ... (ha dobra fora , al mi nije smetala)
    Tako da sam to veche provela divno totalno opustena i bez brige da cu ostat bez mindjusice
    Sjutradan otisli smo na pice ubrzo pritom zapoceli vezu i evo juce nam je bilo godinu dana,pa smo se skupa prisjecali svega...
    Toliko
    Sad je red na vas....
    Samo jednim prstom pozvah te,ti si dotrcao kao pas,zamisli sta bih sve sa deset znala..haha

  2. #27
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukratko, sve moje ljubavi su pocinjale na neobican nacin....
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  3. #28
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    dvije godine smo radili u kancelariji jedna do druge sve uz zdravo kako si i nista vise. odjednom samo od sebe, poslije dakle 2 godine izadjosmo,(opet bez mnogo price, mozda par recenica prozborismo prije toga) tj. podjosmo do becica i to i bi. evo nas sad do kraja zivota zajedno hvala Bogu.

  4. #29
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    cHoKoMoKo wOrLd WiDe
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius View Post
    dvije godine smo radili u kancelariji jedna do druge sve uz zdravo kako si i nista vise. odjednom samo od sebe, poslije dakle 2 godine izadjosmo,(opet bez mnogo price, mozda par recenica prozborismo prije toga) tj. podjosmo do becica i to i bi. evo nas sad do kraja zivota zajedno hvala Bogu.

    Vrlo zanimljivo
    Attachment 7929
    Samo jednim prstom pozvah te,ti si dotrcao kao pas,zamisli sta bih sve sa deset znala..haha

  5. #30
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pilicius a nikad te ne pitah nesto kako se upozna sa tvojom nevjestom

    Fino je to Odli rekla,sve veze nekako pocinju na neki neobican nacin.. Tako i moje...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    krembananica odsad cu ti svaki topic brisati a koji vec postoji, pa se nauchi da koristis search opciju!!!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  7. #32
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ukratko, sve moje ljubavi su pocinjale na neobican nacin....


    i ja tako mogu reci

  8. #33
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    cHoKoMoKo wOrLd WiDe
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    krembananica odsad cu ti svaki topic brisati a koji vec postoji, pa se nauchi da koristis search opciju!!!
    Pa koristila sam jeeeeeeeeeeeee
    al nijesam nasla ovo al dobro... necem vishe
    Samo jednim prstom pozvah te,ti si dotrcao kao pas,zamisli sta bih sve sa deset znala..haha

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na radnoj akciji :mrgreen:
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Princezica.

    Josh uvijek se nismo upoznali...

    U ishchekivanju Gospodina Zverke,

    kIkICa



    Mademoiselle.

  11. #36
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Moje ljubavi su bile chudne i chudno su pochinjale ..


  12. #37
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    upoznala nas je njegova bivsa djevojka
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milis View Post
    Moje ljubavi su bile chudne i chudno su pochinjale ..
    ehehe ko odje govori o ljubavi
    neko pomenuo???
    ne znam...
    nema toga a ni od nje ljeba
    ali s koleginicom KIKICOM cu se sloziti jos nismo (il jesmo al vise ona varijanta ja ona ona i ona ona i ja ona )
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  14. #39
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Pilicius a nikad te ne pitah nesto kako se upozna sa tvojom nevjestom

    Fino je to Odli rekla,sve veze nekako pocinju na neki neobican nacin.. Tako i moje...
    hehehehe dobrodosla. eto sad i to znas. ja mislim da sad sve znas hehehe

  15. #40
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius View Post
    hehehehe dobrodosla. eto sad i to znas. ja mislim da sad sve znas hehehe
    Sad je sve kompletno



    "Tiha voda brijeg roni..."

  16. #41
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    ..tamoooo gdje ljubav stanuje..
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja nikad nisam imala neko neobichno upoznavanje
    moja sestra i njen muzh su se upoznali tako shto je ona pogrijeshila broj par puta i sve na njegov
    ..You stood by me and I stood tall,
    I had your love I had it all..

  17. #42
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Valjda onda kad se ne nadas naidje onaj pravi!
    Proveli smo zajedno (veliko drustvo je u pitanju) tri dana i nesto se kao gledali,bez ikakve verbalne komunikacije i kad se vratismo u PG sretosmo se slucajno u gradu,pa -hocemo li na pice- i...evo 20 god smo zajedno

  18. #43
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    ehehe ko odje govori o ljubavi
    neko pomenuo???
    ne znam...
    nema toga a ni od nje ljeba
    hehe sve su to ljubavi .. neke manje ,neke vece
    a leba nema svakako ,samo prolazni merak ..za uspomenu i sjecanje dugo


  19. #44
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    moj brat je poslao svog druga,tj mog momka jednog dana da dodje za mene da me prebaci kuci,jer on nije mogao.on je isto tako nash komshija,ali ja obichno ne obracam pazhnju na bratove drugove i na komshiluk glupavi.
    ja zhiva i zdrava stigoh kuci, a poshto je on dobio moj br kako bi saznao dje da dodje po mene, iskoristio ga je vec naredni dan, a ostalo kako vec ide po redosljedu stvari
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  20. #45
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto ste mi izbrisali post dje kazem da smo se ja i moj voljeni upoznali kad smo izgonili ovce u katune?


    jesam li nekoga uvrijedila? kakva je ovo cenzura?
    pa ovo nije ni gestapo radio?
    ja imam pravo da kazem ako ocu dje smo se ja i dragi upoznali. sto je tu cudno? ili nmislite da se zezam?
    a to me vrijedja
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  21. #46
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gago, to nisam bila ja..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  22. #47
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a vjerujem ti. mora da je ovaj didi
    slab je na ovce
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  23. #48
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    sto ste mi izbrisali post dje kazem da smo se ja i moj voljeni upoznali kad smo izgonili ovce u katune?


    jesam li nekoga uvrijedila? kakva je ovo cenzura?
    pa ovo nije ni gestapo radio?
    ja imam pravo da kazem ako ocu dje smo se ja i dragi upoznali. sto je tu cudno? ili nmislite da se zezam?
    a to me vrijedja
    :lolblue::lolblue::lolblue:ja ne znam sto im smeta idila zapoceta u prirodi????
    protestujem i zelim da cujem nastavak,naravno ako je GAGA raspolozena da taj intimniji dio sa nama podijeli hahahahah kako se ismijah,suze mi nacera na oci

  24. #49
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    More-zene-vino-sunce ,eto tako ja to ehheheheheh !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ....................!

    Quote Originally Posted by luv_is_a_verb View Post
    moj brat je poslao svog druga,tj mog momka jednog dana da dodje za mene da me prebaci kuci,jer on nije mogao.on je isto tako nash komshija,ali ja obichno ne obracam pazhnju na bratove drugove i na komshiluk glupavi.
    ja zhiva i zdrava stigoh kuci, a poshto je on dobio moj br kako bi saznao dje da dodje po mene, iskoristio ga je vec naredni dan, a ostalo kako vec ide po redosljedu stvari
    Sto ce reci da se nije lose druzit sa tvojim bratom....

    "Upoznao sam je na keju, u jednom kaficu koji ne radi vise….
    U stvari, ne….
    U tom kaficu sam je samo sreo prvi put….
    Upoznao je nisam jos uvek?

    Moj lepuskasti drugar se tih dana smekao sa njom i ja tu, realno, nisam imao sta da trazim. Srle Saks je bio kao reklama za zilet. Puno pipkanja po licu i zadovoljnih osmeha, a veoma malo teksta…

    Bio je prvi jun i nesecam se zasto smo te godine tako rano isli na more, ali njemu se to ucinilo kao sjajan povod da joj se obrati.

    -Mogla bi mi dati adresu…Da ti se javim jednom kartom…

    Stajao sam korak dalje i istog casa pozeleo da odustanem od puta, shvativsi da cemo se mimoici sa letom. Leto se upravo gnezdilo u njenoj kosi…

    -Bila sam i ja u Istri… Doduse zimi… A cula sam da je i septembar bozanstven? Bas me zanima kad je najlepse?

    Srdja je jos prvog jutra kupio spil razglednica, marku zalepio beskprekorno, firmopisacki nacifrao Njeno ime i adresu, ali dalje od datuma nije islo….

    -Smisli ti nesto, Petras…. Ti si dobar u tim stvarima…
    OK…
    Nista lakse…

    “Saznao sam u koje doba godine je ovde najlepse…
    U ono doba godine kad si ti tu…”


    ***

    Pred kraj leta Anamaria je par puta izasla sa Srletom, a onda je to diskretno puklo…

    Sreli smo se tek pocetkom septembra, jednog bronzanog popodneva, u trosnom prolazu od Safarikove prema pozorisnom parkingu. Nismo se znali toliko da bi zastali da popricamo i na svakom drugom mestu bi se verovatno jednostavno mimoisli, ali u ulicici Josifa Runjanina zaista nije bilo nicega ka cemu bi ona mogla skrenuti pogled, a meni nije ni padalo na pamet da skrecem svoj….

    -Dobar dan, Anamaria…
    -O, gle? Dobar dan….Sirano?


    Ne, ni govora, moj nos je skroz u redu. Ocito se nesretni Saks izlajao ko je osmislio Onu Razglednicu, otud aluzija?

    -Da… Vreme je i bilo, lutko… Upoznao sam ovaj grad tragajuci za ulicom kojom prolazis…

    Osvrnula se ironicno, dotle rezervisana, mozda cak i uvredjena, malo se odobrovoljila mojom davno pripremljenom recenicom…

    -Tebi vise nista ne verujem….Ni ne pokusavaj…I….zar je ovo uopste ulica?

    Hm…
    Kad na poslednjoj kuci s leve strane stoji broj tri, a s desne broj cetiri, malo sta se moze reci u odbranu tog sokaka?

    -Cuj…Jes` da deluje bez veze… Ali probaj je proci sa cegerom punim kajsija….Pa da vidis kako ume da se otegne!

    Ne, ne mogu reci da je to bila ljubav na prvi pogled. Ali mogu reci da je to bila Ljubav Na Taj Pogled, pa koji je da je…

    Osvrnula se ka plavoj iskrzanoj tabli i po nacinu na koji je to ucinila znao sam da ce se ime Josifa Runjanina veceras naci u njenom dnevniku….

    -Ko bese taj covek? Kompozitor, cini mi se…
    -Kapetan Runjanin? O, ne… Pomorac…Recni pomorac, u stvari…


    Oprezno je nakrivila glavicu, uverena da je u pravu, no moja odlucnost ju je pokolebala…

    -Sajkaski vodja, heroj granice….Carica ga je nagradila cinom zapovednika Dunavske Flotile….Bio je njen veliki miljenik, kazu…U njega se zaljubila Rebeka, najmladja kci trgovca Nunvajlera, koji je drzao gostionicu i ducan sa varadinske strane…. Prica se da je bila lepa kao mlinarica sa goblena, ali Kapetan kao da nije puno mario za nju… Vazio je za oholog coveka i gizdavca, ali takvi su kapetani, sta da im radis? Na onom utegnutom teget mundiru bilo je previse gajtana i zlatnih dugmadi da bi se tek tako raskopcao put do srca…

    Zlatna sajka se zaljuljala u njenim ocima, zar je moguce da se nase poznanstvo meri tek minutima?

    -Svaki put kad bi se jedro promolilo iza Velike Okuke, ostavljala bi posao i brisuci ruke o kecelju istrcavala na obalu, znas vec…Nadajuci se da to on nailazi… Ali jednog proleca visoka voda je podronila nasip i rasklimala daske na drvenom mosticu….I Dunav se samo sklopio nad njom…Necujno, kao lala u predvecerje…

    Zvono je mrzovoljno otreslo jato golubova sa tornja obliznje crkve, a sunce, zeljno da cuje kraj, prosto se zarumenelo odugovlaceci sa zamicanjem za krovove Safarikove….

    -Nakon toga se Kapetan ucutao i natmurio, sto i nije bila velika promena…. Neki su to povezivali sa navodnim smicalicama koje su mu pravili u admiralitetu u Becu, a neki su mislili i drukcije…. Uglavnom, promenio se…Inatio…Isplovljavao je noci, po nevremenu, kad se niko nije usudjivao, gundjajuci da ide u lov na ljigave Vodene Vilenjake koje malo ko zna, jer samo po najvecim olujetinama izranjaju….

    Ne znam sta ju je zainteresovalo, prica ili ja, ali u ogledalu njenog pogleda moje reci nekim cudom nisu bile izvrnute? Otkrivsi to, sa setom pomislih na sve price koje sam u zivotu mogao ispricati, samo da sam imao kome!

    -I zaista, jednom…Bas naspram Nunvajlerove krcme….Onu mesinganu kuglu, na kojoj se gnezdio carski orao, munja je samo liznula, kao lilihip, ali to je bilo dovoljno da polomi jarbol i zapali bure sa petrolejom za fenjere….Bio je tesko prikljesten, mornari su se posle kleli da je ispalio metak iz kubure na njih kad su pokusavali da ga izvuku, ali oni su to ipak ucinili…Buncao je nesto o tome kako je znao d ace vatra doci po njega, kad-tad…I da je proklet da izgori nasred vode…Zato sto zagledan u vodu nije primecivao vatru na obali…

    -Jadnicak…Ne znam koga da zalim….A…Da li je imao…porodicu?

    Virovi oko tonuceg broad ocito su napravili dovoljno sapunice, nije htela bas da pita da li je bio ozenjen, ali slutio sam sta zeli da sazna.

    -Ne…Ziveo je sam u velikoj kuci punoj retkosti koje je dovlacio sa putovanja…Ranije je bilo puno gostiju, ali orkako ga je vatra unakazila…Naredio je da se olupina raskuje i da mu se od tih dasaka nacine salukatre za prozore….Koje nikad vise nije razmakao…A u vrtu je sagradio kapelicu u koju je okacio izronjeno brodsko zvono i ostatak zivota proveo u molitvama….Mada je on u stvari umro jos One Noci…Ali ga andjeli nisu odmah prepoznali onako naoruzanog i oslepelog na jedno oko…Pa je jos dvadeset i tri godine tavorio pred vratima Neba…

    Uzdahnula je i sklopila rucice kao da zatvara knjigu poezije, znao sam da i ona zamislja istu onu mahovinu na kaldrmi i guste siske jasmine na naboranom celu bedema Runjaninove kuce.

    -Divna legenda….Cudi me da je dosad nisam cula?
    -Pa….Mene, vidis, i ne cudi….. Posto sam je upravo izmislio…..Da te zadrzim jos malo….



    Dj.B. "Anamaria" - "Jedan od onih zivota"
    Last edited by Thomas_O_Malley; 12-01-07 at 10:37.
    Caesar`s wife must be above suspicion

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 35
    Last Post: 24-11-12, 16:31
  2. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 11:42
  3. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 20:12
  4. SVA SVOJERUCNA PISMA VLADIKE DANILA PETROVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 40
    Last Post: 11-01-10, 10:56
  5. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •