Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 142

Thread: koje knjige smatrate precijenjenima

  1. #101
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Ma znas ono - najbolje cemo naglasiti nasu posebnost i raskid sa starom praksom - praktikujuci konstantnu (neutemljenu) kritiku na racun ikona proslosti
    Prije svega mislim da si nedje u dubini poshten chojek, pa ces uzet da prochitash postove onako kako su postavljani, a neces donosit paushalne ocjene...
    ili ja previshe ochekujem od tebe... da ... mora da je to :hammer:
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  2. #102
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    GAGA,
    [COLOR=red]ti opet sa licnim tonovima.
    pa ja odje razgovaram sa licnostima valjda. ili vas precjenjujem?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  3. #103
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tammy View Post
    Chak ti moram rec da sam licno razgovarala sa par ljudi nominovanih za Nobela, vjerovala ili ne.
    hahahaha cak si razgovarala sa tim ljudima?
    Wow,ti mora da si onda neki mnogo bitan lik. hahha E ismijah se. Ta mani me ove malogradjanstine.
    pa jes- to je bas malogradjanski...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  4. #104
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    Prije svega mislim da si nedje u dubini poshten chojek, pa ces uzet da prochitash postove onako kako su postavljani, a neces donosit paushalne ocjene...
    ili ja previshe ochekujem od tebe... da ... mora da je to :hammer:
    GAGA, ja stvanro ne razumijem ovo. Cim se neko ne slozi s tobom - ti odma osines po licnom osnovu. Opet.
    Sad ces da pocnes da koristis ruzne rijeci i da srozavas raspravu i time je obesmisljavas. Je li to cilj?

    Vecina ljudi je zla

  5. #105
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    naravno da ne. samo mi je malo dosadno da svi rade copy/paste sa tvojih postova mi smo ipak stari drugari
    a ako pazljivo pratis, vidjeces da uopste nemam problem sa tim sto se neko ne slaze samnom. samo kad te neko proziva bez osnova...
    a mozda si upravu. mozda treba ignorisat - em malogradjani prichaju o malogradjanstini, em lichnosti zele biti pusti nickovi na forumu... tek toliko da bi njihova rijech mogla da se ne uzima za ozbiljno kad zato dodje vrijeme, ili kad dune takav vjetar
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  6. #106
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    a ako pazljivo pratis
    poslije 15h? tesko...
    Vecina ljudi je zla

  7. #107
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    Tammy, jesi u PMS-u to?

    ali nisi shvatila, o malogradjanstino - predrasuda ti je ime - ja nisam pljuvala po Andricu lutko, a ako vec zelis da spustis nekoga, onda bar to uchini sa stilom, a ne ovako... prosto... bljak
    Ti mi pricas o prostom izrazavanju?

    jedino sto ja zaista volim od andrica i sto mogu da chitam a da pri tome nemam neki opori ukusu u ustima je Prokleta avlija (zamalo ne napisah privatna galerija:-) ) a za ostalo...Ne volim onakva izdrkavanja u prozi. ne znache mi nista. kao da su se na pjacu nashle dvije babe pa je jedna bila profesor knjizzevnosti a druga filozofije i verbalno chachkaju svoje suve klitorise.

    Oh,obicna hipokrizija ... uvijek zacini malo ove forume.. Daklem,nimalo nisam bila prosta,samo mi nije jasno zashto si mi quotovala prethodni post? Da bi mi rekla da si razgovarala sa Nekim ko je bio nominovan za Nobelovu nagradu? Tome se moram nasmijati,oprosti.

    Ako se vec izdajes za nekoga ko je,Boze,upucen u knjizevnost ,onda mi je drago sto ne pljujes po Andricu. Mada ne znam na koga se ondak odnosi prethodni post o genitalijama?

    Jos samo fali da procitam da je Dostojevski "za ne citati" .. uz vjeciti argument da su "ukusi razliciti"..
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  8. #108
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    hahahahahahhaha

    znachi po tvojoj prichi o Nobelovoj nagradi mogu da diskutuju samo njeni dobitnici? da nisi malo suzila izbor? I dje je to Andric poznat? DJe je poznatiji od recimo Pekica ili chak Djilasa?
    ja se kao sto i nedje na na topicu o nobelovoj nagradi napisah, vishe klanjam onima koji je nisu dobili.A ti se potrudi da pronadjes tu plejadu. Chak ti moram rec da sam licno razgovarala sa par ljudi nominovanih za Nobela, vjerovala ili ne. Tvoj post govori o tvom neiskustvu... presmijesno.

    Blitz neka ti zayebavanje. odje se "ozbiljna" prica vodi. :razz:
    a sto cu...nisam mogao odoljet,kazem...
    inace,da andric nije poznat,bash i nije tako.evo,vecina teoreticara knjizevnosti u svijetu smatraju Prokletu avliju romanom najsavrsenije forme.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by Tammy View Post
    Prvo,kao moderator podforuma knjizevnost,ovakvo izrzavanje je ocajno,za mene pomalo iritantno.

    Drugo,kao obrazovana osoba (sem ako se tvoja citalacka znatizelja zadovoljava iskljucivim copy-paste "Vijesti",ondak mi oprosti) nemas pravo da ne citas Andrica.
    I to vise nije pitanje ukusa ili razlicitih afiniteta.. Za Lalica (a vidim da te njegovo djelo posebno "boli") me savrseno briga ko ga & da li ga cita,ali reci da je Andric precjenjen i kako je,eto, on "vrijedan pisac"(pazi molim te, sve kvalifikovani kriticari) ali "lichno,eto, nisi odusevljen njegovim djelom" je obicna glupost ..a pri tome Sanju Martinovic u jednom drugom postu navodis kao pisca?!! . Da vjerujem da takav stav nije proistekao iz trenutne,bolesne,svijesti u Crnoj Gori?

    Kako ti dozivljavas moje izrazavanje, nije moja stvar. Da li je iritantno, vjerovatno. Cim redovno pratis moje postove sa topica na topic.


    Ja nikad nijesam rekla da ne citam Andrica, ali imam stav o njegovim djelima. I uvijek ce mi Prokleta avlija biti i milija i bolja od Na Drini Cuprija... I hocu li ja htjeti da procitam sva njegova djela je moja stvar. Mozda mi je bitnije da procitam sva djela Dostojevskog. Sasvim slucajno su me cetiri godine u Filoloskoj Gimnaziji ucili da ne robujem pravilima i onom sto je napisano da je tako i nema druge. Mislim da jedna Nadja Durkovic, profesor knjizevnosti, ima prije pravo da konstatuje da li je neko pismen i kako ce na njegovu pismenost da utice sto ce neka djela manje ili vise da cita. I da to osudjuje ili ne...


    Za Lalica si bojim se ispustila osnovu od koje se krenulo, mnogo prije ovoga topica. Ni ovaj koji mu se klanja nije procitao vise od naslova njegovih djela.

    Sanju Martinovic sam navela kao pisca, i konstatovala na intruderov komentar da i los pisac jeste pisac. Ako treba da obrazlazem, pitano je za zene pisce kojima bi izgleda valjala neka organizacija da ih stiti i konstatovano da ih nema. Sanja jeste dio zena pisaca u Crnoj Gori. To sto ona pise kako pise nije moj problem nego njen. Ja mogu da je citam, ili ne citam. Ali ako se postojanje Koelja, De Mela, Den Brauna i slicnih ne zanemaruje, zasto bi se zanemarilo da i ona postoji i pise!

    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  10. #110
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca View Post
    Ni ovaj koji mu se klanja nije procitao vise od naslova njegovih djela.
    A.N.
    nikad neces shvatit - ne klanjam se ja Lalicu, vec njega koristim da naglasim jednu tendenciju kod nasih novokomponovanih ljubitelja pisane rijeci, a zasnovane na povrsnom shvatanju postmodernisticke relativizacije sve i svacega - a to je da je najbolja ona knjizevnost koja zaobilazi realnost, a podstice iluziju. A na konto stava:
    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca View Post
    Pisanje je foliranje... Sebe ili drugih, ali je foliranje.
    upravo to i zelim da naglasim: postoje pisci koji (se) foliraju. A postoje pisici koji podsticu. Ili koji prikazuju.
    A tesko da cemo to razluciti, ako takve vrste pisaca budemo stavljali u istu ravan, tj. na pitanje koje su vam omiljene knjige budemo sastavljali ovakve liste:
    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca View Post
    Zlocin i kazna - F. M. Dostojevski
    Legenda o Velikom Inkvizitoru - F. M. Dostojevski
    Privatna galerija - B. Brkovic
    Last edited by Bonja the Zmaj; 21-11-06 at 14:32.
    Vecina ljudi je zla

  11. #111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Bonja,

    nabrajanje ne znaci stavljanje u istu ravan.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  12. #112
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca View Post
    Bonja,

    nabrajanje ne znaci stavljanje u istu ravan.
    Eh, sad...

    Ako me zamolis da nabrojim 5 omiljenih zadnjih veznih fudbalera i ja ti kazem da su to: Pepe Gvardiola, Matijas Zamer, Roj Kin, Andrea Pirlo i Branko Brnovic ja time definitivno stavljam nesrecnog Brnovica u ravan s ovom cetvoricom, a ispred jednog Vijere, Lamparda, Cabi Alonsa...
    Vecina ljudi je zla

  13. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Odustajem.
    Postaje dosadno ...
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  14. #114
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg View Post
    a sto cu...nisam mogao odoljet,kazem...
    inace,da andric nije poznat,bash i nije tako.evo,vecina teoreticara knjizevnosti u svijetu smatraju Prokletu avliju romanom najsavrsenije forme.
    Covjekova djela su prevedena na preko 50 jezika. Je li to dovoljno poznato?



    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca View Post
    Kako ti dozivljavas moje izrazavanje, nije moja stvar. Da li je iritantno, vjerovatno. Cim redovno pratis moje postove sa topica na topic.



    Pratim li tvoje postove? Nisam primjetila da je tako.

    Ja nikad nijesam rekla da ne citam Andrica, ali imam stav o njegovim djelima. I uvijek ce mi Prokleta avlija biti i milija i bolja od Na Drini Cuprija... I hocu li ja htjeti da procitam sva njegova djela je moja stvar. Mozda mi je bitnije da procitam sva djela Dostojevskog. Sasvim slucajno su me cetiri godine u Filoloskoj Gimnaziji ucili da ne robujem pravilima i onom sto je napisano da je tako i nema druge. Mislim da jedna Nadja Durkovic, profesor knjizevnosti, ima prije pravo da konstatuje da li je neko pismen i kako ce na njegovu pismenost da utice sto ce neka djela manje ili vise da cita. I da to osudjuje ili ne...

    Daklem,ti mu dodjesh k'o neki moderni revolucionar koji ne robuje pravilima? Ha,nesto sam se puno nagledala demonstranata,buntovnika i revolucionara da mi takvi stavovi ne budu smijesni. Jesu li te ucili u Filoloskoj gimnaziji o Andricu? Mozda si na tim casovima pravila lapsuse ili nisi prisustvovala. Ajmo malo da ovu "raspravu" ucinimo smislenom. Pomenula si na Drini cuprija. Ok,vise ti se svidja Prokleta avlija-postujem. Aj' mi samo reci sta fali tom djelu. I nemoj mi pricati o "licnom dozivljaju,licnim afinitetima i tvojim stvarima",vec mi koncizno obrazlozi sta nije u redu sa tim djelom da Andrica svrstavas u "kompaniju"? Ne valja forma djela,tema ili ga ti ne razumijes..?

    Andric je bio mocan pisac,pripovjedac,genijalac,priznajem da ga ja tako dozivljavam. Na Drini cuprija je savrsen mozaik u kojem svaki dio cini jednu logicnu cjelinu. Toliko je precizan u izrazavanju,datumima i hronoloskom izlaganju dogadjaja da ti sasvim malo treba da udjes u "taj svijet" u vrijeme pod Turcima,za vrijeme Austrougarske a izmedju je savrsena ljubavna prica,prica o kockanju,o vojsci,o strahovima.. Grijesim li? Ne malo takvih djela sam naisla.Moze ti se neshto ne svidjati,to prihvatam ali nemoj pokusavati da omolovazis, kritikujes,pljujes bez jakih argumenata i osnova. Bivas smijesna.

    I potpuno si u pravu da je vazno da sva djela Dostojevskog procitas. Ali jedno ne iskljucuje drugo,naprotiv.





    Za Lalica si bojim se ispustila osnovu od koje se krenulo, mnogo prije ovoga topica. Ni ovaj koji mu se klanja nije procitao vise od naslova njegovih djela.

    Ne ulazim ja u ta vasa isprazna natezanja.


    Sanju Martinovic sam navela kao pisca, i konstatovala na intruderov komentar da i los pisac jeste pisac. Ako treba da obrazlazem, pitano je za zene pisce kojima bi izgleda valjala neka organizacija da ih stiti i konstatovano da ih nema. Sanja jeste dio zena pisaca u Crnoj Gori. To sto ona pise kako pise nije moj problem nego njen. Ja mogu da je citam, ili ne citam. Ali ako se postojanje Koelja, De Mela, Den Brauna i slicnih ne zanemaruje, zasto bi se zanemarilo da i ona postoji i pise!
    Los pisac je pisac. Nije. To su te pogresno naucili.. Los pisac je "takozvani pisac" , "pisac u pokusaju" , "smijesni covjeculjak" . Kada se Sanja nametne ovakvom konzumentskom drustvu kao Koeljo,De Mela,De Braun, tek onda ce zavrijediti da je nazivamo "dijelom zena pisaca u Crnoj Gori".. Trnovit je put do "titule" pisac. Do tada se njen rad moze koristiti iskljucivo umjesto toalet papira.
    Last edited by Tammy; 21-11-06 at 16:33.
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  15. #115
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    [upravo to i zelim da naglasim: postoje pisci koji (se) foliraju. A postoje pisici koji podsticu. Ili koji prikazuju.
    [/COLOR]
    Potpisujem. I lako se to moze razluciti (ko kapira... )
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  16. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    @ Tammy

    Onda kad budem smatrala za potrebno da na dugo i na siroko pisem ovdje i raspravljam o svome stavu da je Andric precijenjen [sto ne znaci da ne vrijedi ili da je los], onda cu naci vremena da se po treci put vratim knjizi ''Na Drini cuprija'', otvorim je i krenem sa analizama i analizama... Nesto volim da je knjiga pored mene, otvorena, kad pisem o njoj.

    Ukoliko zelis da znas koliko sam i kad prisustvovala kome casu knjizevnosti, budi slobodna da podjes do Gimnazije a na pm cu ti dostaviti odjeljenje, broj u dnevniku, ime i prezime, razrednog starjesinu. Priznajem, odavno moje ruke nijesu drzale Andrica. Al tada jesu.

    Meni je drago da ti sve razumijes i da dosljedno branis Andrica. Postujem, i ostavicu te da to i dalje radis, ali ja nemam namjeru da se ovdje prepucavam na 100 strana o tome zasto na topicu gdje treba da iznesemo koje pisce ili djela smatramo precijenjenim ja Boze moj stavih Nobelovca Andrica. To sto ga ti dozivljavas velikim je mozda meni jednako smijesno koliko i tebi to sto ne mozes da shvatis ili prihvatis da ja u tome ne nalazim nikakvu veliku draz. Meni je i dan danas neshvatljivo da je Dostojevski tezak srednjoskolcima, pa i studentima, i da se ljudi zgrazavaju nad Zlocinom i kaznom - al to su oni, a moje odusevljenje ovim djelom je nesto drugo. Ako se jednom nadjemo na mjestu sudaranja u vezi sa pomenutim, ok. Ako ne, niti ima vajde da ja ''trubim'' koliko je djelo bitno, precizno, slikovito, znacajno, i sto god... niti ima vajde da druga strana pljuje po ludom epilepticaru koji se igrao svim ljudskim i neljudskim osobinama.
    Jednostavno nam se dozivljaji Andrica razlikuju - ti ga vidis kao genijalca, kao sto si sama napisala. Moje oci ga ne vide kao tolikog genija. Mozda i hoce jednog dana. Al kad iscitam ono sto je na listi prije njega. Neko mi veceras nahvali njegovu poeziju. Mozda to bude zanimljiv obrt.
    Al svakako, prije bih se dohvatila Kisove biografije veceras ili kakve poezije Simborske, ili 1001 noci ... nego ovih uzaludnih naklapanja pracenih jednolicnom melodijom Bonjine tastature koje pise spjevove Lalicu.


    Isto tako se mozemo igrati sa terminom los, i sa pisac,... A onda ce neko treci da dodje i sve to pobije. I za Disa su govorili da je los pjesnik, pa se onda slozise da je daleko od toga.
    A za Sanju... nema potrebe da trosim ni vrijeme ni prostor. Dovoljno je sto sam navela njeno ime.



    Na koncu, da otvorimo 3 klana ovdje pa da vidimo ko ce da skupi vise pristalica: Dostojevski, Andric ili Lalic
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  17. #117
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tammy View Post
    Covjekova djela su prevedena na preko 50 jezika. Je li to dovoljno poznato?





    Los pisac je pisac. Nije. To su te pogresno naucili.. Los pisac je "takozvani pisac" , "pisac u pokusaju" , "smijesni covjeculjak" . Kada se Sanja nametne ovakvom konzumentskom drustvu kao Koeljo,De Mela,De Braun, tek onda ce zavrijediti da je nazivamo "dijelom zena pisaca u Crnoj Gori".. Trnovit je put do "titule" pisac. Do tada se njen rad moze koristiti iskljucivo umjesto toalet papira.
    pa ja kazem da je poznat.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  18. #118
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tammy View Post
    Andric je bio mocan pisac,pripovjedac,genijalac,priznajem da ga ja tako dozivljavam. Na Drini cuprija je savrsen mozaik u kojem svaki dio cini jednu logicnu cjelinu. Toliko je precizan u izrazavanju,datumima i hronoloskom izlaganju dogadjaja da ti sasvim malo treba da udjes u "taj svijet" u vrijeme pod Turcima,za vrijeme Austrougarske a izmedju je savrsena ljubavna prica,prica o kockanju,o vojsci,o strahovima..
    Ovo je mnogo lijepo receno. Prilicno se poklapa sa mojim dozivljajem Andrica.

    Quote Originally Posted by Tammy View Post
    Ne ulazim ja u ta vasa isprazna natezanja. :wink:
    Tammy, nisu to "nasa", a jos manje su "isprazna natezanja". Samo vecina ljudi u tome vidi peckanje, a veoma mali broj razumije zasto toliko koristim Lalica i u koje svrhe
    :kamikaza:
    Vecina ljudi je zla

  19. #119
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca View Post
    Meni je i dan danas neshvatljivo da je Dostojevski tezak srednjoskolcima, pa i studentima, i da se ljudi zgrazavaju nad Zlocinom i kaznom

    Jednom mom drugu, otac je "branio" da cita Dostojevskog prije 25. godine. Ima i to svoje. Covjek ne moze da rauzmije neke stvari, dok ne proba zivota...

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca View Post
    Al svakako, prije bih se dohvatila Kisove biografije veceras ili kakve poezije Simborske, ili 1001 noci ... nego ovih uzaludnih naklapanja pracenih jednolicnom melodijom Bonjine tastature koje pise spjevove Lalicu.
    Onda samo da podsjetim da zeljno iscekujem nastavak price o Kisu i Grobnici. Unatoc predrasudama koje haraju ovim forumom o Bonji, za Grobnicu trazim sagovornika. Tema je isuvise zanimljiva da bih se upropastila.

    No, s druge strane, ne mogu a da ne primjetim da se moja upotreba Lalica, kontinuirano dozivljava sabotiranje diskusija na ovom forumu (kojem normalne diskusije i inace nisu dobra strana). Nije mi drago zbog toga. Bonja ne pise hvalospjeve Lalicu, vec Lalicem pokusavam utvrditi razliku izmedju sustine i forme, razumijevanja i podrazavanja.
    Ali sto da se radi. Nesrecni Lalic ostaje i po drugi put, sada i posthumno, neshvacen od strane svojih zemljaka...
    Vecina ljudi je zla

  20. #120
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima jedna distopija u kojoj majmuni na lancu drze tri klonirana einsteina. majmuni su ti koji imaju moc, genijalci su samo u njihovoj sluzbi. tako i ovaj internet (prije 15-ak godina nijesam mogao ni sanjati da ce takvo nesto biti dostupno meni, obicnom smrtniku). internet postaje samo dobar sluga losih gospodara. zasto, zaboga, na forumu o knjizevnosti, toliko zamaha dajete svojim raspaljenim ego-velicinama. zar zaista svi u crnoj gori uzivamo u komunikaciji 'ja u klin ti u plocu'. zar pojmovi 'konstrukcija' i 'sinergija' jos nijesu na nasem tlu uhvatili korijena. mislim da cu od sada manje slobodnog vremena (ionako ga je malo) trositi za citanje foruma (moja stvar, naravno). ali cu ipak navratiti da vidim ima li eventualnih komentara na ovaj post. i kad je bal nek' je maskenbal - budite sto otrovniji, pocinje da me zabavlja.

  21. #121
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo posto je apsolutno_nemoguca istroshila chak i previshe energije na objasnjavanja, ne bih ni ja duljila.

    Draga Tammy, vidim da dijapazon tvog razumijevanja teksta nije siri od Andrica i samo Andrica. Super sto si googlala oko podataka, vidi se da si temeljita, ali nazalost u pogresnom smjeru... Ako me cinjenica da sam prichala sa nekim nominovanim diskvalifikuje da pricham sa tobom i ostalom smrtnicima na ovom nesretnom forumu, o nobelovoj nagradi, njenom dodjeljivanju, odnosno principu po kojem se dodjeljuje ista, te o piscima koji su je dobili, onda me to podsjeca na jedan vic iz doba Milove vladavine. Glavna rechenica u tom vicu je "Eeee za 200-300 eura ti treba fakultet", da ti ga sad ne preprichavam odje.

    A ako kazem da mi andriceva pricha lichi na scenu u kojoj su se na pjacu nashle dvije babe pa je jedna bila profesor knjizzevnosti a druga filozofije i verbalno chachkaju svoje suve klitorise, normalnu osobu bi to u krajnjem sluchaju trebalo da nasmije...

    i zasto s toliko gorcine prichate ljudi? pojedini mi liche na neostvarene i netalentovane ljude koji bi ochajnichki htjeli da budu umjetnici...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  22. #122
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nakon svega ovoga namece mi se jedna digresija - da li je Dobrica Cosic dobar ili los pisac ili pisac u pokusaju ili je jednostavno pisac...
    :roll:
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  23. #123
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    A ako kazem da mi andriceva pricha lichi na scenu u kojoj su se na pjacu nashle dvije babe pa je jedna bila profesor knjizzevnosti a druga filozofije i verbalno chachkaju svoje suve klitorise, normalnu osobu bi to u krajnjem sluchaju trebalo da nasmije...
    GAGA, ja ne vidim nista smijesno u suvim klitorisima, niti uocavam vezu, uprkos trudu, da uocim bilo kakvu vezu izmedju Andricevog rada i verbalnog cackanja suvih klitorisa.

    Mada moguce i da grijesim jer nikad nisam posmatrao Andrica kroz prizmu verbalnih nadrazaja seksualnih organa zena u kasnom stadijumu menopauze

    Vecina ljudi je zla

  24. #124
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    GAGA, ja ne vidim nista smijesno u suvim klitorisima, niti uocavam vezu, uprkos trudu, da uocim bilo kakvu vezu izmedju Andricevog rada i verbalnog cackanja suvih klitorisa.

    Mada moguce i da grijesim jer nikad nisam posmatrao Andrica kroz prizmu verbalnih nadrazaja seksualnih organa zena u kasnom stadijumu menopauze
    nemas pojma kako Andric kroz tu "prizmu" moze bit zanimljiv
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  25. #125
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    nemas pojma kako Andric kroz tu "prizmu" moze bit zanimljiv
    Cudnom igrom podivljalih hromozoma jednog Pipera i jedne Vasojevke, u startu sam operisan same pune sposobnosti da Andrica posmatram i na takav nacin

    Vecina ljudi je zla

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  2. CRNA GORA NOVIJEG VREMENA - MITAR BAKIC
    By gromada in forum Istorija
    Replies: 10
    Last Post: 13-03-05, 10:38
  3. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36
  4. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •