View Poll Results: Da li želiite da imate djecu?

Voters
140. You may not vote on this poll
  • Da, sa zadovoljstvom!

    78 55.71%
  • Ne, ne želim, moja sloboda nema cijenu!

    7 5.00%
  • Da, ali samo ako se steknu uslovi!

    24 17.14%
  • Nijesam razmišljao o tome, ali možda jednog dana...

    1 0.71%
  • Ne zasad... ali ko zna, možda promijenim mišljenje....

    13 9.29%
  • Ne pada mi na pamet, djeca su dosadna!

    4 2.86%
  • Želim jer se to očekuje od mene!

    1 0.71%
  • Ne razmišljam o tome uopšte!

    2 1.43%
  • Bih i želim, ali kako?! Kriza, muka...

    5 3.57%
  • Nijedna opcija mi ne odgovara....

    14 10.00%
Multiple Choice Poll.
Page 12 of 51 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast
Results 276 to 300 of 1257

Thread: Roditeljstvo, da ili ne?

  1. #276
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ovaj Gando ponekad ....

    Prije svega, 95% ljudi pravi djecu iz sebicnog razloga: strah od samoce.
    Vecina nije ni sposobna da odgaja djecu.
    Ljudi se previse olako u to upustaju, a meni je to bas prevelika stvar. Imam preveliki strah od imanja djece.
    Ne znam da li sam spreman da izdrzim toliko brige, da li
    sam spreman da se attachujem za jos jedno zivo bice u toj mjeri. Previse brinem za bezbjednost psa koji treba da predje ulicu, a ne o svom djetetu. Ubio bih se od razmisljanja dje, sta i kako. Obaveze nemaju veze sa tim, koliko nemanja prava na gresku.
    Ja sam mojima skratio dosta zivota. Mogu mislit kako im je bilo jedno vrijeme dok sam bio redovan posjetilac bolnice. Ja bih samo razmisljao dje mi je dijete i oce li otic na ulicu kao ja sto sam otisao. To je too much stress. Odlucio sam se na taj korak da imam dijete i trudicu se da ga ostvarim, jer je to, valjda, neki krajnji cilj i svrha postojanja. Nijesam spreman za to, mozda nikad necu ni biti, ali kasnije cu zaliti ako to sad ne ostvarim.
    U svakom slucaju, previse sam opterecen rizikom, koji imanje djeteta u danasnje vrijeme nosi sa sobom. To nimalo nije dobro.
    Vazda se $etim moje babe, koja je izgubila sina, mog ujaka, koja mi kaze "Da mi neko ponudi da se opet rodim i da opet sve ovo ispocetka prozivim, ja bih izabrala da se nikad ne rodim i da ne prozivljavam to sto sam prozivjela".
    Kad vidim da majke ne drze dijete za ruku, a setaju onim trotoarom, 3 metra od Bulevara, stresem se sav, a one mi mrtve od smijeha...Uf...Ja to nikad ne bih mogao tako.
    Last edited by zvoncica; 05-11-15 at 21:22. Reason: brisanje vulgarnosti

  2. #277
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,067
    Thanks Thanks Given 
    3,264
    Thanks Thanks Received 
    5,746
    Thanked in
    2,328 Posts

    Default

    Kad cujem ove sto razmisljaju ''Kako cemo- lako cemo'' nije mi dobro. Izgleda da se to i na forum prenijelo. Blagos nama.

  3. #278
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Imam pogan jezik al’ čist obraz
    Posts
    490
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad vec spomenu to ^, uvijek sam se cudio kako roditelje nije strah pustiti djecu od 5 - 6 godina ispred zgrade, a na svaku stranu ulice i kola jure. Znaci, ne osudjujem ih, al ja bih premro od straha. Odreda, gdje god prodjem, mala djeca se igraju, nema roditeljskog nadzora, a auta, pasa lutalica, kidnapera i pedofila na fali. Znam da se ne mogu držati ispod staklenog zvona al opet...

  4. #279
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,037
    Thanks Thanks Given 
    570
    Thanks Thanks Received 
    802
    Thanked in
    351 Posts

    Default

    Prije sam samo furao svoj fazon a bgmi u zadnje vrijeme sve vise postujem rijci i misljenja starijih ljudi . Misljenja sam da dok je covjek mlad ne razmislja o dosta toga, i jako je sebican pa samo misli na svoju guzicu i kako njemu da je lakse i ljepse , pa kad ostara mu dodje iz prkna u glavu pa kako ovo kako ono. Od par osoba koje su dobile dijete u poznim godinama sam chuo da jedina stvar u zivotu za kojom zale je sto nisu dobili dijete dok su bili mladi, jer imas vise strpljenja , zivaca, lakse shvatis neke stvari kao mladja osoba nego u nekim ozbiljnim godinama, a na kraju i mladji si i sposobniji pa sjutra npr. kad ti krene dijete na fakultet lakse ces mu stvorit ako imas 45-50godina nego sa 65godina kad bi trebao da si vec u penziju.

    Drugo , mislim da je poenta zivota da nesto ostavis iza sebe da imas neki trag, da imas za koga da se boris. Sjutra ce to dijete da ima svoju porodicu, pa ces i to dijete da ima dijete (a ti unka ili unuku) ... e oni koji imaju djecu i srecene familije znaju sta je to i kako je to. A valjda je to dijete i plod ljubavi ... kakva je to veza / brak koji traje sto godina a cijelo trajanje je kao jedna ravna linija (a na EKG je ravna linija bez oscilacija smrt) . Vjerujte vremenom ljubav izblijedi izmedju parova, pa su tu djeca da bi se ta ljubav kanalisala na njih ,pa sve to povuce josh i neke druge stvari ... sve je to sa razlogom tako. A tuzno je kad neko umre bez kuceta i maceta, pet dana posle sahrane se pominje a posle cetrdestice kao da nikad nije ni postojao.

    Zao mi je i osoba koje su gurale karijere a porodicu stavili u drugom , trecem planu... pa sad sa 50godina cute sami i kad dodju kuci mogu samo u cetri zida da gledaju a na kraju nema ko ni posteno da ih kresne , pa su isfrustrirani do bola ... to se lako moze uociti po nasih dragih ustanova javnih preduzeca, fakulteta, ... jer eto imamo kontakta sa njima pa mozemo da osjetimo na nasoj kozi a takvih je i ovako u drustvo koliko hoces. A opet poenta na kraj , sve to sto si uspio i stvorio , sve te pare , karijera, zvanje ... kome ces to da ostavis ? djeci od brata, komsiji , kumu ?


    sve u svemu, misljenja sam da zivot treba prozivjeti ali da treba biti svjestan da je dijete plod ljubavi i da su djeca blago, da imas za koga da se boris i mucis, isto tako kad ostaras da imas koga da se okrene ka tebi . Ono sto ne treba je ici na to da po svaku cijenu se dijete napravi jer za stvaranje porodice moraju obje osobe biti za to ... jer sjutra to dijete ne treba da ispasta , jer nije moglo birati ko mu je otac, ko majka i kako se oni slazu,postuju, vole itd ...
    Last edited by Stivi; 05-11-15 at 08:38.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. #280
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,037
    Thanks Thanks Given 
    570
    Thanks Thanks Received 
    802
    Thanked in
    351 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kad cujem ove sto razmisljaju ''Kako cemo- lako cemo'' nije mi dobro. Izgleda da se to i na forum prenijelo. Blagos nama.
    pa nije bas tako , ali u zivotu se za vecinu stvari nadje nacin. Ne kazu dzabe dje ima volje ima i nacina

    Pregaocu bog pomaze
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  6. #281
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,095
    Thanks Thanks Given 
    3,983
    Thanks Thanks Received 
    6,566
    Thanked in
    3,130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Prvo da kažem da je ovdje nedozvoljen i neprimjeren riječnik koji je koristio user γνῶθι σεαυτόν tako da je sankcionisan, nemojte brinuti da će ovo ostati nekažnjeno, Majo i Noir, čitam i reagujem kad vidim i pročitam! Toliko o tome


    Znaš kako Boginja, nije da nijesi u pravu da često iz brzine dolazi do neželjenih posledica...uostalom ima u našem narodu jedna izreka "udaj se na brzinu, kajaćeš se natenane"...

    Realno...isto kao što ne možemo reći da je svaki brak sklopljen na brzinu promašaj...
    Kako prica odmice ispada da je za mene uci u brak i razvesti se ono kao dobar dan.
    Posto vidim da se neka brzina pominje, ulazak u brak na brzinu, meni to izgleda ovako: izlazi boginja 2 mjeseca s nekim momkom i on je zaprosi. posto je sve to nekako na brzinu, ona ce odraditi psiholosku analizu mladozenje i odluciti da li je on materijal za bracnog druga i oca djece.

    Ja zanemarujem te pocetke posto polazim od toga da je neko zelio da bude sa nekim, zelio da vjencaju i zelio djecu. I nekako ne vidim kako neko moze, ako se posle 10god braka razvede, da smatra da mu je zivot haos jer je ostvario neke stvari momentu kad ih je zelio. Ako ne ide vise, ne ide. Sto ima tu da se filozofira. Kad neko hoce da ode, nema te knjige koja ce ga zaustavit.
    I da ponovim, brak je DVOJE. I ne postoji savrsen brak. Sto bi maja rekla, u intimu se ne dira... al kad proviris a-a. Godine i ostanak u braku nisu nikakvo mjerilo uspjeha. I ako djeca posle razvoda budu kakva ne treba, to je opet fail roditelja tj. ogajanja i vaspitanja. A malo i gena.

    Sto se tice radjanja djece zato sto je neko sebican pa pravi i radja da ne bi bio sam, koja je razlika izmedju njega i onoga koji nece djecu, ali ce ostati sam i pasce na ruke brace, sestara, itd... To nije sebicno?

    Mislim da je ta prica vise sa sela donijeta. Isto kao sto je jedna moja bivsa komsinica rekla kad je rodila drugog sina: a bolje da je cerka, ona makar moze da pomogne po kuci, od sina nikakve koristi. ta mi se izjava kao djetetu urezala, a to je cista seljacka prica.

    dobro vam jutro i nemojte danas da srljnete u brak ako vam ko namigne
    Jer, pobogu, to se na svakom cosku dogadja, prsteni lete na sve strane
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #282
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,227
    Thanks Thanks Given 
    279
    Thanks Thanks Received 
    1,195
    Thanked in
    583 Posts

    Default

    a tek sto se djeca lako prave

    /me like sto su svi optimisticni da ce dozivjeti duboku starost :ghost:

  8. #283
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Guzice, bitno je da imaš nekretnina na svoje ime, onda familija tebi pada na koljena, kad si neudata tetka s mačkama ili senilni striko, a iskreno gade mi se svi oni koji jedva čekaju da takav neko umre, da ka' hijene razgrabe sve što ima...
    Te prema tome, ne očekuju ovi što ne 'proizvode' da je neko dužan ili mora da ih prevrće kad ostaraju.
    Ukoliko su stambeno obezbijeđeni, a većina njih jeste, dosta je solucija, đe će svi bit' mirni i manje-više zadovoljni..Ili prodaš stan, odeš u dom, eventualno nađeš gospođu koja će te pazit' do kraja života u zamjenu za stan...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  9. #284
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,037
    Thanks Thanks Given 
    570
    Thanks Thanks Received 
    802
    Thanked in
    351 Posts

    Default

    Prelijep zivot ljepse da te pazi neko tamo da uzme stan , nego da te pazi rodjeno dijete koje volis i koje bi sa uzivanjem gledala


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  10. #285
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,095
    Thanks Thanks Given 
    3,983
    Thanks Thanks Received 
    6,566
    Thanked in
    3,130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Guzice, bitno je da imaš nekretnina na svoje ime, onda familija tebi pada na koljena, kad si neudata tetka s mačkama ili senilni striko, a iskreno gade mi se svi oni koji jedva čekaju da takav neko umre, da ka' hijene razgrabe sve što ima...
    Te prema tome, ne očekuju ovi što ne 'proizvode' da je neko dužan ili mora da ih prevrće kad ostaraju.
    Ukoliko su stambeno obezbijeđeni, a većina njih jeste, dosta je solucija, đe će svi bit' mirni i manje-više zadovoljni..Ili prodaš stan, odeš u dom, eventualno nađeš gospođu koja će te pazit' do kraja života u zamjenu za stan...
    pa ti sto misle da ce nekretnine ponijet sa sobom, uzivat u njima ili od njih, zaebali su se. jer da umiju da zive, zivjeli bi, ne bi grebli i grabili.
    i da lako cemo, ako znamo koliko i dokle mozemo
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #286
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Ne, no ovi što ga rode da im donese čašu vode i tanjir supe kad onemoćaju neka ga bar školuju za konobara ili šankera...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  12. #287
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,095
    Thanks Thanks Given 
    3,983
    Thanks Thanks Received 
    6,566
    Thanked in
    3,130 Posts

    Default

    A ti sto ga rode za to, mogu zajedno sa ovim prvima, u paketu.
    Il neka procitaju masu nekih knjiga , danas je evo moderno da se zivi po knjigama.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #288
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U što ste strogi danas. Kao da se ne mogu ljudi predomislit u vezi svega.
    Ne budite na kraj srca tako.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  14. #289
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mislim da drustvo samo sebi, posebno u manjim sredinama, odredjuje ili pokusava uticati na zivotne odluke pojedinaca.. Zivljenjem xx godina u drugim kulturama vidjela sam slobodu odlucivanja i kako to izgleda kod njihovih razlicitih generacija..
    Recimo nesto sto je za nas gradski mentalitet neobicno jeste sklapanje brakova po materijalnoj osnovi..bogate familije i ugovoreni brakovi univerzitetski skolovanih... svi koje znam su pukli, sto zbog svrljanja sto zbog "pucanja lanaca ropstva" odlukama familije -jedan je zivot... Dakle, stari su sluzili, mladji donekle poslusali savrsenstvo, ali ...gotovo...
    U sjevernoj It. Me iznenadilo sto su veze uglavnom po 10 godina, karijere, sparanje za skupocene svadbe, nekretnine... ali sve su pukle u 11.toj i svako svoj put.uglavnom brzi brakovi, bebice programski... A tezilo se zrelom stupanju u idealni brak.
    Sto se tice analiziranja i pokusaja projektovanja svih zivotnih koraka.... to je nevjerovatno, a posebno sto sa zaljubljenoscu i ljubavlju te procjene nijesu objektivne... mislim...boo..
    Pamtim i nekoliko primjera u CG gdje su roditelji bili na ledjima avoje djece.... Ne znam sto je to nekome privlacno kao buducnost i finale zivota.... tuzno je...
    Pamtim i one koji to nisu htjeli i na sve nacine izdrzavali svoju samostalnost insistirajuci na distanci...I to je tuzno..Pamtim i one koji nisu imali svoju djecu i ostavili su djeci brace... stedjeli i odricali se da bi njima ostavili imetak... tuzno takodje...
    Pitam se ...zar sve mora biti po kliseu a ionako je tuzno kako god se okrene.... Ode zivot na tudjim postulatima...

    U USA mi je jedan primjer zanimljiv.. ljudi su imali svoj biznis, djeca ionako svoje zivote, navracali kad su mogli, praznici, unucad kako ko...a kako tamo godine kod mnogih nisu limit za rad...ovi ljudi advokati...Do kraja su radili, putovali, mijenjali kuce, druzili ...zivjeli svoj zivot nikome na teret, vec na zadovoljstvo...
    ....
    pitanje je ko vidi sta kao dobro i pametno ali za sebe, ne za druge...Drugi treba sami da odluce sta je njima licno najprihvatljivije.
    P.s. bez kompa nista...kuckanje na tel je uh....
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 05-11-15 at 10:00.

  15. #290
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Dje ima za dvoje ima i za troje.
    One Ring to Rule them all...

  16. #291
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Naravno, uvijek djeca. Meni već sad sa 25 postaje pomalo crno da živim samo za svoj ćef...

    Đeca se valjda rađaju iz ljubavi, a iskreno mislim da čovjek nikad ne osjeća istinsku ostvarenost i smisao života kao onda kad vidi da je svoje potomstvo izveo na pravi put i usadio im prave vrijednosti.

    Ovi što u životu smisao pronalaze u proćerdavanju para, putovanjima, je*anju po egzotičnim destinacijama (đe odu na 5 dana i misle da su dokučili od života nešto), zajedničkom drogiranju i opijanju... najsebičniji ljudi. Ni ne zaslužuju djecu.

    Meni je žao samo ljude koji bi, a ne mogu da imaju. To je najveća tuga...

  17. #292
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Naravno, uvijek djeca. Meni već sad sa 25 postaje pomalo crno da živim samo za svoj ćef...
    Momkovao si i previše. Ja ne znam što čekaš.

  18. #293
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Traži navijačicu Reala
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  19. #294
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,461
    Thanks Thanks Given 
    766
    Thanks Thanks Received 
    2,246
    Thanked in
    1,700 Posts

    Default

    Kad se maaaale ruke složE
    SVE se može
    sve se možE!
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  20. #295
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dje ima za dvoje ima i za troje.
    Đe nema za troje, nema ni za dvoje?
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  21. #296
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,228
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,760
    Thanked in
    2,393 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Traži navijačicu Reala
    Ada neće Zvončicu razvodit.

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #297
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sta radi NHM umirem ovamo
    One Ring to Rule them all...

  23. #298
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ada neće Zvončicu razvodit.
    Ima Nas, ima.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  24. #299
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,037
    Thanks Thanks Given 
    570
    Thanks Thanks Received 
    802
    Thanked in
    351 Posts

    Default

    najgore od svega je sto bog dosta puta ne podijeli pravicno , al jbg zivot...

    dosta njih bi da imaju djecu a ne mogu, a na drugu stranu dosta njih slucajno napravi dijete pa abortiraju i o jadu rade
    dosta njih ima platu i primanja i situirani su a ne interesuje ga ni familija ni nista, a na drugu stranu neko ceka da stvori te neke uslove da bi se skuci i pravio porodicu

    kumara moj je skitao uzivao , zivio na grbaci svojih . Ozeni se, pa on koji nikad nije radio , prije toga nista teze od kasike podigao, fino nadje posao, pa nadje drugi posao , pa nezadovoljan , pa treci pa grizi cimaj da bi zaradio ... sad radi sa dobrom platom, podize dijete , i zena mu ne radi nidje pa zive, nit su bosi, nit goli , nit gladni, no naprotiv - kucu prave. . Vjerovatno da se nije ozenio bi kao i do tad zivio kod svojih, spavao do 12h posao na dojc i nazad doma . Al vidim ga ispunjen je, srecan u svom braku , tako da ako ima volje ima i nacina, pa ces se i potrudit da stvoris.

    a na drugu stranu imam drugova koji imaju veca primanja no gore pomenuti kumara, zive od prvog do prvog, vise puta 15tog u mjesecu nemaju centa, a zive zivot posao - kuca - grad, a kad ih pitas o stvaranju porodice "a djeeeee, za to treba para i para, to tek kad budem imao platu 2000e a i djevojka mi bude radila i ona primala 2000e ..."
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  25. #300
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Noir View Post
    Momkovao si i previše. Ja ne znam što čekaš.
    Ajde jadna... ja bi se oženio i sa 16, samo da sam naša ženku što bi me mogla trpjet...

Page 12 of 51 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Trudnoca, porodjaj, materinstvo, roditeljstvo....
    By Cruella in forum Ženski kutak
    Replies: 103
    Last Post: 29-05-09, 08:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •