View Poll Results: U Brazil 2014

Voters
477. You may not vote on this poll
  • idemo kao I u grupi

    141 29.56%
  • idemo kao najbolji II direktno

    112 23.48%
  • idemo u baraz najboljih II

    102 21.38%
  • nema Crne Gore

    122 25.58%

Thread: Crnogorska reprezentacija - Fudbal

  1. #41951
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bo8an View Post
    zanimljivo ovo
    od preostalih 6 meceva mi moramo bar 3 dobit'...2 nerijeseno i jednom mozemo izgubit'....cipavo, sve se svodi na to da mecevi protiv rusa odlucuju....buduci da smo im uveli sankcije ocekujem da ce da budu dodatno motivisani protiv nas :mrgreen:
    Buduci da smo im uveli sankcije ochekujem da im Dejo proda utakmicu kao onomad Ukrajinicima, da im kompenzira a i da ne ispanemo saveznici Ukrajine
    Ridin' on the black train

  2. #41952
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bo8an View Post
    zanimljivo ovo
    od preostalih 6 meceva mi moramo bar 3 dobit'...2 nerijeseno i jednom mozemo izgubit'....cipavo, sve se svodi na to da mecevi protiv rusa odlucuju....buduci da smo im uveli sankcije ocekujem da ce da budu dodatno motivisani protiv nas :mrgreen:
    to ako oni ne budu gubili bodove, mislis da ce lako Svedjani, Rusi savladat Austriju. sa imalo boljom igrom mi ovakvim Svedjanima mozemo bod uzet gore, Rusi su u totalnom rasulu .
    nikad nam se bolje kockice nece posloziti, i nikad tragicnije necemo zavsiti
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #41953
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    1,046
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    91
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Neznam, eto probao sam što realnije da "predvidim" naredne mečeve u grupi, a uzeo sam u obzir i datume odigravanja utakmica.

    Recimo, suludo je očekivat da Austrija nastavi sa pobjedama, moraju i oni neđe kiksat.Mi pobjeđujemo Ruse na jedvite jade (penal ili neka odbijena lopta u 85. minut) a maestru se betonira stolica za naredne 10 godina. Izlazi Milo te se slikava zBrnom. Slogan "Brna odlazi!!" se kažnjava zatvorom. Rusi poslije poraza od nas mijenjaju Kapela te u junu 2015. godine pobjeđuju Austrijance uz veliku pomoć sudija. Na krilima pobjede nad Rusijom maestro Brna postavlja bunker ali gubimo ubjedljivo od Šveđana... U septembar se probamo vadit na Lihtenštajn kojega ispraćamo sa šest komada u mreži.V.Božović postiže het-trik. Brnović poziva Mesija da nam se pridruži.Mesi odbija poziv i zahvaljuje se Brni. Austrija kiksa doma protiv Moldavije.Rusi i Šveđani dijele bodove. Tri dana kasnije Moldavija nam kida bod.Imali su dvije prečke i stativu.Naš selektor nezadovoljan i žali za šansama koje nijesmo imali ali ne podnosi ostavku.Kaže,vole me igrači..... zove Novaka Đokovića i veli mu : "Tako ti predaka šČeva, oli igrat za nas ?" -A ne,ne.

    Ma gluposti.

  4. #41954
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Ajde da budemo optimisticni I budemo treci zar mislite da Brna takticar moze bilo koju ekipu izbaciti iz dva meca?
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  5. #41955
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Moze!!!!!! Ali nasu....
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  6. #41956
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Switzerland
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    to ako oni ne budu gubili bodove, mislis da ce lako Svedjani, Rusi savladat Austriju. sa imalo boljom igrom mi ovakvim Svedjanima mozemo bod uzet gore, Rusi su u totalnom rasulu .
    nikad nam se bolje kockice nece posloziti, i nikad tragicnije necemo zavsiti
    Austrija mora kiksat nedje do kraja kvalifikacija....iako im je nas maestro prognozirao zabetonirano prvo mjesto...
    rusi raspad, nadam se da capello ostaje do posle utakmice u martu
    na kraju ce nas opet pljusnut moldavija u sred pg, ovoga puta samo 0-1 jer nas maestro bataljuje igru sa 8 spiceva i prebaca se na igru sa 8 stopera, s'time sto iste ove napadace stavlja u odbranu...
    prosle 2 kvalifikacije smo krenuli odlicno a zavrsili katastrofalno...nadam se da ce ovaj put drugacije da bude
    Nisam Argentinac mada kazu da sam k'o Caniggia
    Znam Maradonu i sa njim cesto fudbal igram

  7. #41957
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    sjeca li se ko koliko je imala prosle godine Ukrajina na pola kvalifikacija a kako si na kraju zavrsili?
    jedino je razlika sto su oni smjenili trenera a mi ostavili istog
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. #41958
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,747
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    155
    Thanked in
    101 Posts

    Default

    Da, da... Imacemo neke minimalne sanse ako odradimo trejd sa Celsijem... Murinja za Brnovica uz doplatu...

    Tako bi bili ovi iz saveza mirni jer bi imali doplatu pa bi se valjda udostojili da puste Žozea nesmetano da radi...

  9. #41959
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mi realno i nemamo ekiou za plasman na zavrsni turnir. Igraci vecinom rezerve a oni koji to nisu ( Volkov, Bozovic ) igraju gore nego oni koji minut odigrali nisu u svojim klubovima. Uz to dodas trenera kome je rralni domet treniranje ekipe iz CFL 1. i eto ti muke
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  10. #41960
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Druze nama je samo Simic rezerva... Ovi drugi su momentalno svi standarni... I imamo kvalitet, nego nemamo selektora...

  11. #41961
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  12. #41962
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    971
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo kad smo krenuli sa prognozama o raspletu u grupi. Pročitah članak u Areni koji me slatko nasmijao :

    Crna Gora nakon četiri kola grupe G ima pet bodova i za baraž (ili možda prvo ili drugo mjesto) će joj, ugrubo, trebati bar 14 bodova. Najlakši način da se dođe do toga su pobjede nad Lihtenštajnom (kući), Moldavijom (gost), Austrijom (kući) i Rusijom (kući), kao i remijima protiv Rusije i Švedske na strani.
    Kakav optimizam, prosto zavidim čovjeku. Ali opet nije mnogo pogriješio. Doduše, računica mu nije najtačnija jer gledajući tabele iz prošlih kvalifikacija za treće mjesto bi nam trebalo od 13 do 17 bodova na kraju kvalifikacija. Ide nam na ruku to što je Austrija do sad prilično ubjedljiva a i autsajderi skidaju bodove, pogotovo Lihtenštajn za sada. Takođe i to što je razlika izmeđe drugog i petog samo 2 boda. Ali ajde da pretpostavimo da nam treba još tih 12 bodova u narednih 6 mečeva, što u prevodu znači 4 pobjede ili 3 pobjede i 3 remija, što je opet jako teško izvodljivo, realno. Ajde da računamo da pobijedimo Lihtenštajn kući, Moldaviju u goste (što će biti jaako teško, sjetimo se prošlih kvalifikacija), Austriju kući (predzadnje kolo, Austrijanci možda do tada i riješe pitanje plasmana) ili Rusiju sad u martu pod Goricom, što je možda i realnija opcija. A ove na strani u Rusiji i Švedskoj opet ne bi smjeli izgubiti, pogotovo jer se radi o direktnim konkurentima. Sve mi ovo zvuči jako nategnuto pogotovo uzevši u obzir našu igru u dosadašnjim kvalifikacijama,a posebno ove zadnje 3 utakmice đe je igra bila bukvalno užasna. Neće nam taj uvezeni vezista spasit', bio taj Đoković ili ko god, toliko oplemenit igru niti imamo kada do marta bez prijateljskih utakmica priliku da nešto mijenjamo u sistemu igre, iako je prilično očigledno da ovako ne ide. Tako da su nam šanse u ovom trenutku jako male, čak i da smo uzeli 3 boda u Lihtenštajnu situacija nam ne bi bila bajna, a tek ovako... Ali nakon Rusa u martu će sve biti dosta jasnije.
    Last edited by Socrates; 20-11-14 at 11:40.

  13. #41963
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by xxxx007 View Post
    Druze nama je samo Simic rezerva... Ovi drugi su momentalno svi standarni... I imamo kvalitet, nego nemamo selektora...
    E pa ja se ne slazem da imamo kvalitet...osim Base, Mirka i Jovete ja ne znam koji to nasi igraci pojedinacno imaju veci kvalitet od onih drugih iz selekcija koje se obicno ili povremeno plasiraju na EP ili SP...
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  14. #41964
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Savic ga ima i Madjo brani odlicno za reprezentaciju.

    Koga to imaju Austrija i Svedska?

    Svedjani su kesurine nevidjene.

  15. #41965
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,202
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Fin tekst Radovića, samo bih volio kad bi ga neko direktno prozvao, nego je i ovo dovoljno kakvi su nam novinari.

  16. #41966
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    1,046
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    91
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Brnoviću podnesi ostavku.

  17. #41967
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E vala ni ova prica ne valja. Cus ne valja 4-4-2. Prije nije valjalo sa 3 spica, sad ne valja ova 4-4-2 koju smo igrali kod Kranjcara. Jos malo cemo doc do lazne devetke.
    To je reka Brano onu noc ne treba da igramo s krilima no sa trojicom na sredinu, i sad se svi ufatili toga.
    Slazem se donekle, i moj izbor bi bila 4-5-1 ali ne ovako kako se pise ovih dana. Odje se Radovic zesce izlupa poredivsi nasu reprezentaciju s Real Madridom. Brna nece svatit sto mu se sugerise pa ce rec ne valja vam 3, ne valja vam 2 spica, ne valjaju vam krila e sad cu kako ja ocu. I napravice neki buckuris za jos veci belaj.

    Napisah nedje prije. Dva zadnja vezna kao i do sad, jedan da trci drugi da trci ali i da umije s loptom. Dva krila, ali ne klasicna koja visoko stoje, nego tipa Jovovic i Marko Vukcevic, koji mogu da trce masu u oba pravca a istovremeno umiju s loptom. Nisu krilni napadaci nego pravi bocni igraci, znaci vezni. Ispred njih desetka. Znaci ne dva klasicna napadaca nego jedan da igra malo povucenije da umije s loptom a imamo ih Bogu hvala dosta. E to vam je ta napunjena sredina. I ispred njih jedan centarfor.

    Na kraju, nije problem u formaciji koliko je problem u odabiru igraca.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  18. #41968
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    971
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    E vala ni ova prica ne valja. Cus ne valja 4-4-2. Prije nije valjalo sa 3 spica, sad ne valja ova 4-4-2 koju smo igrali kod Kranjcara. Jos malo cemo doc do lazne devetke.
    To je reka Brano onu noc ne treba da igramo s krilima no sa trojicom na sredinu, i sad se svi ufatili toga.
    Slazem se donekle, i moj izbor bi bila 4-5-1 ali ne ovako kako se pise ovih dana. Odje se Radovic zesce izlupa poredivsi nasu reprezentaciju s Real Madridom. Brna nece svatit sto mu se sugerise pa ce rec ne valja vam 3, ne valja vam 2 spica, ne valjaju vam krila e sad cu kako ja ocu. I napravice neki buckuris za jos veci belaj.

    Napisah nedje prije. Dva zadnja vezna kao i do sad, jedan da trci drugi da trci ali i da umije s loptom. Dva krila, ali ne klasicna koja visoko stoje, nego tipa Jovovic i Marko Vukcevic, koji mogu da trce masu u oba pravca a istovremeno umiju s loptom. Nisu krilni napadaci nego pravi bocni igraci, znaci vezni. Ispred njih desetka. Znaci ne dva klasicna napadaca nego jedan da igra malo povucenije da umije s loptom a imamo ih Bogu hvala dosta. E to vam je ta napunjena sredina. I ispred njih jedan centarfor.

    Na kraju, nije problem u formaciji koliko je problem u odabiru igraca.
    Mi za formaciju 4-4-2 nemamo igrače i to je cijela filozofija. Nije mnogo pogriješio Radović, osim ovo nonsens poređenje sa Real Madridom za koje baš i ne shvatam povod ali ajde. Mi jesmo često stojali kao 4-2-4 jer su nam igrači koji igraju po boku stojali mnogo visoko, s tim da po lijevoj strani nemamo skoro nikakve probojnosti. Na desnoj je to bilo korektno sa malim Jovovićem, ranije sa Bećirajem, Kasalicom i sličnima je to bilo prilično jadno. S druge strane dvojac na sredini prosto nije dovoljno kvalitetan da bi držao igru kad se branimo, a u napadu se sredina najčešće preskakala jer ni Điđo a još manje Zverotić nisu specijalno kreativni igrači. Zato je bolje stavit jednog klasičnog defanzivnog veznog (Điđo, Kašćelan) i još dvojicu ispred njega, a tu imamo ponekoga, posebno iz mlađe garde : Kosović, Bakić, Kajević, Janković, Zorić, Vladimir Boljević... Jovetić po lijevom boku a Vučinić u špicu, a dasno mogu Jovović, Grbić ili Marko Vukčević. I to ne bi bila klasični ni 4-3-3 ni 4-5-1 jer igrači desno nisu napadači, a nije ni Jovetić veznjak. Jedino što mi nije jasno iz ove tvoje priče je da li bi Jovetić ili Vučinić bili na klupi ili bi Jovetić bio ta desetka koju spominješ. Jer bi opet bili na isto

  19. #41969
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vucinica vise ne racunam ozbiljno za reprezentaciju. Jovetic bi bio desetka, ko drugi? A i da su obojica tu, ja sam sasvim zadovoljan ovim konceptom 4-4-1-1 s tim sto ponavljam ja bih izmijenio u 4-5-1 dje bi ovaj prvi napadac u stvari bio AMF.
    A moze i kao sto ti kazes samo sto je to onda 4-1-4-1 tipa Sanderlend ili tako neki fenjeras ali ja uvijek mislim da Crna Gora ne mora tako da igra. E sad mozda ja to ne sagledavam realno pa smo mi trenutno stvarno osudjeni na takvu neku ziher formaciju,moguce je, ali isto mi se cini da je to Brnina zasluga pa nam sve izgleda gore no sto objektivno jes, i da bi mogli mi i ofanzivnije da igramo.
    I steta bi bila da Jovetic igra krilo.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  20. #41970
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    eto nesto i od Svedjana
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #41971
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tekst je dobar, ali zašto bi iko upoređivao timove i reprezentacije. Real ima Marsela i Karvahala zato što Real Madrid igra takav fudbal. Zato taj isti Marselo bio rupa na SP.
    Svaki tim ima svoj stil i traži igrače i popunjava rupe na dogovor trenera i ostalih stručnjaka. Reprezentacija je nešto drugo. Svi vidimo da je teško vodit' reprezentaciju, pogotovo u današnje vrijeme..Pogledajte samo prva Srbija koja ne se ne može sastavit' a imaju na papiru bolji sastav od nas minimum 2 puta. Engleska nikuć a najbogatija repka itd itd..
    Najbitnije je od svega je da mi vidimo da se dobro radilo, da se dobra formacija izabrala, da je trener stručan i da je dao sve od sebe da se napravi nešto.. Da se igrači biraju ne na osnovu rodbinskih veza ne na osnovu menadžerski biznis poslova već jednostavno na osnovu kvaliteta.
    Mi čak ne možemo da doživimo da nam trener postavi normalnu formaciju evo 3 godine..Kako da ne budemo isfrustrirani i nervozni. A on i dalje sjedi. A poltroni i dalje hrane savez, hrane ih iz koristi, ličnih. A dosta dobro su svjestni da to ništa dobro neće donijet' reprezentaciji. A posle su oni najveći navijači i uvijek uz repku.
    Dno ste dna, poltrončići. A nećete ni vi dovijeka. Jednog dana ima da vas iznapušavamo sve.

    Inače, novinari Vijesti uvijek pravo u metu, pa pričajte što oćete. Jedini.

  22. #41972
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Pravo u metu ali uvijek sa rezervom, jos nije to to
    Podgorica Podgoricanima!

  23. #41973
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gledao utakmicu ponovo...

    po meni jovovic bi bio idealan kao zadnji vezni
    u prvo poluvrijeme je on to i igrao nekih 10 minuata kad se mjenao sa zveroticem

  24. #41974
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako je FS Islanda revolucionirao fudbal u toj zemlji

    Svaka cast, treba se na njih ugledati ali dzabe kad znamo ko nama vodi savez.

  25. #41975
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by filip__pg View Post
    Kako je FS Islanda revolucionirao fudbal u toj zemlji


    Svaka cast, treba se na njih ugledati ali dzabe kad znamo ko nama vodi savez.
    Šipaka se mi možemo ugledati na njih.
    Čitaj tekst.
    Prvi korak im je bila izgradnja nekoliko zatvorenih stadiona, a Crne Gora nema para ni za nekoliko terena a'la FK Zabjelo
    Last edited by Rakun; 20-11-14 at 21:31.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 1679 of 2202 FirstFirst ... 67911791579162916691675167616771678167916801681168216831689172917792179 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Srpska reprezentacija i klubovi - fudbal, kosarka, i sve ostalo:)
    By getaway blues in forum Ostali sportovi
    Replies: 8629
    Last Post: 22-05-24, 16:06
  2. Crnogorska istorija [FOTO/VIDEO]
    By Regi in forum Istorija
    Replies: 71
    Last Post: 18-08-22, 15:38
  3. Mojkovacka bitka : Crnogorska Troja
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 29-07-10, 13:52
  4. Replies: 1
    Last Post: 14-12-05, 02:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •