Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 176 to 182 of 182

Thread: Sta je to sto Podgorici u ovom trenutku najvise fali ?

  1. #176
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Moram da ti kazem da se 100% slazem sa tobom osim u dijelu da je Podgorica 1878 bila 100% muslimanska. Moji su odavde kao i mnoga pravoslavna prezimena i tu smo bili i prije 1878 u vecini kao i sada iako naravno mnogo volim i cijenim dobrem susjede podgoricke muslimane! Po tome se vidi da ti je proradio doseljenicki gen (nemam nista protiv toga cisto da znas) a za ostalo se slazemo. Mada... I dalje se iz tvog komentara osjeca doseljenicka ljubomora ;-)
    Prvo, u većini nijeste bili prije 1878 u PG, to je sigurno - to je bio u ogromnoj većini muslimanski grad, sve do masovnog iseljavanja muslimana posle priključenja Podgorice Crnoj Gori, koje se odvijalo u cijelom periodu 1878-1912...

    Drugo, pošto moj uopšteni komentar spuštaš na ličnu ravan - moram ti lično odgovoriti - sem toga što sam rođen i porastao u PG, ne znam kako bih mogao biti ljubomoran na porijeklo od malobrojnih podgoričkih pravoslavaca - vlaha/raje koja je poslušno opsluživala Turke sve dok Crnogorci nisu oslobodili grad. To vala i nije na ponos... (Ajde da je neko s Njeguša, pa da shvatim što se busa u prsa junačka - ali iz Podgorice... Mada, generalno, ko prenaglašava porijeklo i njime se hvali - taj ničeg drugog i nema...)

    Svi ostali su u PG došli, od ovih malo bližih (Kuči, Piperi, Lješanska nahija) pa do onih daljih... Neki prije, neki kasnije, i tako napravili Podgoricu onim što danas jeste.

  2. #177
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ipak nisi u pravu za staru Podgoricu. Ona je postojala i prije nego su je Turci osvojili a kasnije tvoji preci! Sa druge strane, to sto pominjes Kuce i Pipere tek dokazuje tvoje neznanje jer djelovi i stare i danasnje Podgorice pripadaju Kucima (Mirkova varos) i Piperima (Zagoric i dio iza Gorice). Posto kazes da si rodjeni Podgoricanin, uzmi bar nesto procitaj o gradu u kome zivis, red je. I da, staropodgoricani nisu bili jedni drugima gazde i robovi, nego su (kao i danas) zajedno i slozno zivjeli i muslimani i pravoslavci, tako da tvoj komentar da smo bili vlasi muslimanima je dokaz tvoje neobrazovanosti i doseljinicke zavisti. Ipak, mi svakog dobronamjernog smo ljudski prihvatali u PG a veliki dio vas umjesto da prihvati fine podgoricke komsije i obicaje, vraca tako sto pljujete po Podgorici i podgoricanima. Na kraju, ako imasbtakav stav o Pg i podgoricanima ne javljaj se na ovaj topic vec nadji neku opstinu tebi blizu. I necu ti vise odgovarati nego cu samo citirati cuvenog Pupa : komsija, izvini sto izbetonirasmo ovo dje gazis!
    Pozdrav!
    Last edited by bann; 20-07-14 at 00:48.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  3. #178
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najviše joj treba McDonald's restoran, brza hrana koja radi 24h i minimum 2 kluba koji rade do 5 ujutro.

    Kad to budemo imali, možemo se nazvati gradom.

  4. #179
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Ne samo grad, sa tom ponudom bi se Pg smjestila u top 10 glavnih gradova. Preko toga skoro da ne može.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  5. #180
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Zaista, Podgorici nedostaje još par hiljada debelih, alkoholisanih i urokljivih očiju.

  6. #181
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Fali posa i para sve drugo imamo dobrih losih debelih mrsavih malih velikih napucanih nenapucanih itd

Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čemu se smijete u ovom trenutku?
    By puppy in forum Sve i svašta
    Replies: 12520
    Last Post: 14-10-17, 22:46
  2. Top 10 pjesama u ovom trenutku?
    By JOLE in forum Muzika
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-11, 13:48
  3. O chemu mislite u ovom trenutku?
    By Mystical in forum Sve i svašta
    Replies: 413
    Last Post: 18-01-10, 20:26
  4. Replies: 9
    Last Post: 13-11-05, 21:28
  5. U ovom trenutku...
    By Dzoni_Stulic in forum Sve i svašta
    Replies: 20
    Last Post: 05-10-04, 00:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •