Page 47 of 70 FirstFirst ... 3743444546474849505157 ... LastLast
Results 1,151 to 1,175 of 1741

Thread: Zasto ste otisli u drugu zemlju?

  1. #1151
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Realnost je da je dosta teško poći iz CG neđe vani, posebno u EUropu, a itekako sa porodicom.
    Više poslodavci neće da finansiraju supružnike, rijetko đe, i to zavisi na kojoj ste poziciji (middle-top management).
    Za expat zemlje, najbolje je ić put bliskog istoka (UAE, Oman, Katar).

    Kako se informisati? Google i to je to. Engleski znate, pa searchujte po Google-u to što vas zanima, materijala ima kolko oćete.
    LinkedIn je #1 stvar za gledanje oglasa za poslove, pa ako niste tamo, registrujte se, klik na jobs, pa izabereš zemlju, pa industriju, pa click po click, apply & apply dok vam mozak ne stane. Svaki dan jovo-nanovo, sve iznova, dok ne dobijete intervju (Skype) i tu onda mora da se blista.
    To je meni sistem bio svaki dan tako po 10h apliciranja i cimanja.

    Agencije/firme za zapošljavanje su priča za malu đecu, ako se radi o normalnom poslu, ne šankerisanju, konobarisanju i takvim zanatima (nije da imam nešto protiv toga).
    Globetrotting

  2. #1152
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Rodjak mi je zivio u NOR jedno vrijeme i kaze mi da je ubjedljivo najskuplja zemlja za zivot.
    Nema poredjenja sa US, UK ... Svedska nije toliko, koliko sam cuo.
    Sjecam se nekih cijena:
    pranje auta: 50 eura rucno, 15e samo spolja
    spanac: 30 eura
    hljeb: 5e ...
    E sad vjerovatno nijesu sve stvari tako skupe, pa i tih 4-5 k mjesecno predstavljaju solidan standard.

    Od svih poznanika koje imam, zakljucio sam da je standard u US najbolji. Tj odnos zarade i cijena. Jbg 300 meleona ljudi, velika konkurecija ...
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  3. #1153
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Od svih poznanika koje imam, zakljucio sam da je standard u US najbolji. Tj odnos zarade i cijena. Jbg 300 meleona ljudi, velika konkurecija ...
    Ni u prvih 10. Posebno zato što ako se razboliš možeš komotno da krepaš ispred bolnice što se njihovog zdrastvenog sistema tiče
    Last edited by Rakun; 02-02-14 at 03:04.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #1154
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Vjerovatno si u pravu ako gledas neki prosjek. Ali ako imas posao u US sa >70k godisnje to je dovoljno za pristojan zivot. U AU je recimo to samo neki prosjek dje ne mozes nista da meces sa strane. U Australiji vlada generalno misljenje da je standard zaposolenih ljudi u US ipak veci

    Btw, imam 5 prijatelja u US i svi su na +100k. Da li treba da vjerujem njima ili tim statistikama?

    U Ameriku se izmedju ostalog ide da se napravi novac a ne da se bude socijala i prosjek. Zemlja sa 30 miliona siromasnih, opste poznata prica i niko ne zeli da bude dio nje.
    Last edited by Moracikus; 02-02-14 at 03:36.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  5. #1155
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samo da vas pozdravim i da kazem da u Emirate ne idete osim ako niste bas, bas ocajni. Proklinjacete dan kada ste se rodili.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  6. #1156
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Vjerovatno si u pravu ako gledas neki prosjek. Ali ako imas posao u US sa >70k godisnje to je dovoljno za pristojan zivot. U AU je recimo to samo neki prosjek dje ne mozes nista da meces sa strane. U Australiji vlada generalno misljenje da je standard zaposolenih ljudi u US ipak veci

    Btw, imam 5 prijatelja u US i svi su na +100k. Da li treba da vjerujem njima ili tim statistikama?

    U Ameriku se izmedju ostalog ide da se napravi novac a ne da se bude socijala i prosjek. Zemlja sa 30 miliona siromasnih, opste poznata prica i niko ne zeli da bude dio nje.
    Зависи ђе су ти пријатељи, имају ли ђецу и да ли им је то једини извор прихода. Ако су у Њујорку и имају фамилије са по двоје ђеце, надам се да им и жене/мужеви зарађују још минимум толико. Ако су у Оклахоми, вјерујем да успију уштедит доста и да им је то једини извор прихода у фамилији. Америка је сурова ако си сиротиња, али ти јако добро рекао да се ође не долази да се буде социјала и просјек. Ако имаш добар посао и добре бенефиције, посебно љекарско осигурање, можеш имати и јако добар и квалитетан живот.

    Учите, ђецо. Школа је многима добро донијела. Имам пријатеља који је завршио хемијски факултет у Београду, докторирао у Америци на пуној стипендији, сад ође одрађује постдокторски стаж и за коју годину ће постати професор. Није из богате фамилије, живио је у Студењаку док је студирао, још увијек ради и учи као "драгстор", али ће се сав тај рад итекако исплатит'.

  7. #1157
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Dvoje zive u NY, a po jedan u LA, jMIA and Cikago. Ovaj u NY ima i troje djece, ali on je vec postao milioner :-)
    Porodicni zivot je uzasno skup na zapadu pogotovo ako nemas nekoga da ti pomalo i pazi na djecu.
    Ja recimo placam preko 1000 eura mjesecno za vrtic. znaci 12k godisnjex5=60k te kosta samo da ti neko pazi dijete prije nego sto pocne u skolu.

    A Emirati su samo prolazna stanica. nema tamo zivota IMO
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  8. #1158
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    A Emirati su samo prolazna stanica. nema tamo zivota IMO
    prolazna stanica za one koji imaju realne sanse da rade u zapadnoj Evropi/USA. Sa CG pasosom - tesko, danas vise nego ikad.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  9. #1159
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,312
    Thanks Thanks Given 
    2,773
    Thanks Thanks Received 
    2,655
    Thanked in
    1,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Samo da vas pozdravim i da kazem da u Emirate ne idete osim ako niste bas, bas ocajni. Proklinjacete dan kada ste se rodili.
    što đaole?
    She is only here to annoy herself!

  10. #1160
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    http://www.cdm.me/svijet/evropa/da-l...obecana-zemlja

    Ali zna par momaka bolje, sto nijesu bili tamo.

    Pf..
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  11. #1161
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Norverša je odlična zemlja, jer osobe iz Švedske idu tamo isto da rade, i to na običnim poslovima zarede dosta. Recimo, Elin je za pola godine zaradila da platiti master u Londonu. Čak vam na kraju godine država vrati određenu svotu novca koju izumaju od vas kao taxu.

  12. #1162
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,627
    Thanks Thanks Given 
    2,039
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,127 Posts

    Default

    Isao bih u norvesku, radio, jeo pastete, a onda bi se sa parama vratio u CG i bahatio se ka ipojedan majcin sin.
    Tu es mon héro!

  13. #1163
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    http://www.cdm.me/svijet/evropa/da-l...obecana-zemlja

    Ali zna par momaka bolje, sto nijesu bili tamo.

    Pf..
    Ova garant sve izmislila jer se boji da ne nagrnu sad Crnogorci i uzmu sve dobre poslove

  14. #1164
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    http://www.cdm.me/svijet/evropa/da-l...obecana-zemlja

    Ali zna par momaka bolje, sto nijesu bili tamo.

    Pf..
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Paščadi tih!!!Ovamo traže Doktore i Inženjere raznih struka.
    Last edited by Rakun; 02-02-14 at 20:32.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #1165
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    496
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ipak o istoku ne bih razmisljao, cudni su malo tamo obicaji, zategnutost od toga bih i odavde da pobjegnem. amerika daleko... mada je po meni bolje u kanadu vec kad se ide preko okeana, al daleko... evropa je car. ubi je ekonomija, to je problem. nor je najprivlacnija, e sad ne bih licno isao tamo da se preserav.m, no da zaradim, ako mogu ustedim, normalno zivim. ne peru ni oni auta svaki dan po 50e, niti idu na ruckove u skupe restorane... nor je skupa, znam u da idu u swe u kupovinu hrane (ako je granica blizu), ali kao kod nas ljudi se dovijaju, al tamo makar znas zasta se dovijas...

  16. #1166
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,318
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,835
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Radi u Agenciji za čistoću? To mu dođe nešto kao javno komunalno, pa još radi sa srednjom školom i stiže da plaća kredit za stan, sve račune, da živi fino, ali ne i luksuzno? Zvuči loše u poređenju sa ljudima sa srednjom stručno spremom zaposlenim u našem Javnom komunalnom preduzeću... Ili zdravstvu, prosvjeti, policiji, vojsci, trgovini...
    Last edited by NHM; 02-02-14 at 21:09.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #1167
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ni u prvih 10. Posebno zato što ako se razboliš možeš komotno da krepaš ispred bolnice što se njihovog zdrastvenog sistema tiče
    Ovo sto ti rece Moracikus je tachno. USA je najbolja za zaradu daleko. Jer u evropi placash za sve te siromahe dio tvoje plate.
    I za tu cistachicu koja otplacuje stan i drzhi porodicu u norveshku isto bi placao. U USA bi reko: idi radi 3 posla i ne prichaj mi o luksuznim putovanjima. Tako ti sa dobrim poslom i obrazovanjem imash poprilichno dobar standard a ne 5e hljeb da bi i pekar imao Audi

  18. #1168
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,117
    Thanks Thanks Given 
    3,283
    Thanks Thanks Received 
    5,777
    Thanked in
    2,347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    što đaole?
    Okruzen si kusim i repatim.

  19. #1169
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Norverša je odlična zemlja, jer osobe iz Švedske idu tamo isto da rade, i to na običnim poslovima zarede dosta.
    Još kad ne bi bilo činjenice da žive u Švedskoj i putuju na posao bilo bi dobro
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #1170
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    Ovo sto ti rece Moracikus je tachno. USA je najbolja za zaradu daleko. Jer u evropi placash za sve te siromahe dio tvoje plate.
    I za tu cistachicu koja otplacuje stan i drzhi porodicu u norveshku isto bi placao. U USA bi reko: idi radi 3 posla i ne prichaj mi o luksuznim putovanjima. Tako ti sa dobrim poslom i obrazovanjem imash poprilichno dobar standard a ne 5e hljeb da bi i pekar imao Audi
    Zdravstvo u USA je užasno npr. možeš umrijet na ulazu u Bolnicu i niko te neće pogledati. I ako ti kojim slučajem gazda plaća socijalno(za doseljenika teško moguće) nemaš plaćenog zubara već plaćeš bukvalno astronomske sume za popravku zuba (isplati ti se da platiš put za CG da bi išao kod zubara)
    Ako zarađuješ tipa 70.000 $ godišnje i imaš svoj stan ili kuću u gradu odmah zaboravi na 20.000 do 30.000 $ na račun poreza na nekretnine (ako dokumentarac laže mene i ja lažem vas)
    Quote Originally Posted by West View Post
    u evropi placash za sve te siromahe dio tvoje plate.
    UPRAVO !!!!!!! Zato zemlje Evrope imaju besplatno zdravstvo, školstvo i brigu o djeci ŠTO BI PLAĆAO KAO SV. PETAR KAJGANU DA SI U USA
    Last edited by Rakun; 02-02-14 at 22:31.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #1171
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,318
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,835
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Screw the poor!

    UNHCR.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #1172
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zato zemlje Evrope imaju besplatno zdravstvo, školstvo i brigu o djeci ŠTO BI PLAĆAO KAO SV. PETAR KAJGANU DA SI U USA
    Ja da znam, samo Skandinavija ima besplatno ovo što ti nabroja.

    Čak i u CG fakulteti nisu besplatni, zubari, itd... Po zapadu (EUrope) takođe.
    Globetrotting

  23. #1173
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zdravstvo u USA je užasno npr. možeš umrijet na ulazu u Bolnicu i niko te neće pogledati. I ako ti kojim slučajem gazda plaća socijalno(za doseljenika teško moguće) nemaš plaćenog zubara već plaćeš bukvalno astronomske sume za popravku zuba (isplati ti se da platiš put za CG da bi išao kod zubara)
    Ako zarađuješ tipa 70.000 $ godišnje i imaš svoj stan ili kuću u gradu odmah zaboravi na 20.000 do 30.000 $ na račun poreza na nekretnine (ako dokumentarac laže mene i ja lažem vas)

    UPRAVO !!!!!!! Zato zemlje Evrope imaju besplatno zdravstvo, školstvo i brigu o djeci ŠTO BI PLAĆAO KAO SV. PETAR KAJGANU DA SI U USA
    Ochigledno te lazhe dokumentarac. U USA su generalno manji porezi a samim tim i porezi na nekretnine.

    Pochinje od poreza kao "Porez na promet" 19% u njemackoj vs od 7%-10% u USA zavisno od drzhave. I porezi na plate.

    U USA je zdravstvo jeftinije generalno (za mene), za siromahe skuplje. Odje firma i ja platimo zajedno za mene 500eura mjesechno, u USA bi ja platio za sebe 200. jednina glupost je shto je to opcionalno pa se siromasi ne osiguraju i kad bude padni onda stignu astronomski rachuni zato shto je "siromah" imao vece prioritete kao Xbox i pickup Truck.

    Tako da nije bash kao shto mislish (Evropa = svi pobedjuju i svima je bolje). Neko to mora da plati. Tako da ovi prijatelji Moracliusa shto zaradjuju 100k+ bi u evropi bili odrani od poreza. Razlika je shto nazhalost u USA pekar nece moci da vozi Audi

  24. #1174
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    Jer u evropi placash za sve te siromahe dio tvoje plate. I za tu cistachicu koja otplacuje stan i drzhi porodicu u norveshku isto bi placao.
    A u USA je bolje jer plaćaš za sve te bogate dio svoje plate?

  25. #1175
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    A u USA je bolje jer plaćaš za sve te bogate dio svoje plate?
    Ne placash ti za bogate tamo nishta, ni u evropi nishta. Niti oni placaju ishta za siromashne od poreza. Porez gotovo iskljucivo dolazi od srednje klase. U USA ga znachi ne transferirash siromashnim, u evropi morash.

Page 47 of 70 FirstFirst ... 3743444546474849505157 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 06-04-13, 18:40
  2. IZVOZ auta iz CG u neku drugu zemlju
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-11, 13:37
  3. K: maticnu ASUS M2N, ili neku drugu am2
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 31-07-10, 11:50
  4. Farbanje u drugu boju ?
    By JOLE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 66
    Last Post: 17-05-10, 21:21
  5. Fenixu drugu mome
    By montenegrina in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 13
    Last Post: 29-05-08, 23:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •