View Poll Results: Na parlamentarnim izborima ću glasati za:

Voters
258. You may not vote on this poll
  • Pozitivna Crna Gora - Darko Pajović

    92 35.66%
  • Hrvatska građanska inicijativa - Ljerka Dragičević

    2 0.78%
  • Koalicija Zajedno - Miloje Šestović

    2 0.78%
  • Koalicija Evropska Crna Gora - Milo Đukanović

    31 12.02%
  • Socijalistička narodna partija – Srđan Milić

    6 2.33%
  • Koalicija Srpski nacionalni savez – Ranko Kadić

    1 0.39%
  • Demokratski front - Miodrag Lekić

    44 17.05%
  • Bošnjačka stranka - Rafet Husović

    7 2.71%
  • Grupa građana „Albanska omladinska alijansa“

    0 0%
  • Srpska sloga - Jovan Markuš

    3 1.16%
  • Koalicija Force i Građanske inicijative - Vaselj Siništaj

    0 0%
  • Politički savez Demokratske partije, Albanske alternative i Demokratskog saveza - Fatmir Đeka

    0 0%
  • Koalicija DUA i Partije demokratskog prosperiteta - Mehmet Zenka

    1 0.39%
  • Još vagam

    19 7.36%
  • Ne izlazim na izbore / neću glasati

    50 19.38%
Page 31 of 64 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast
Results 751 to 775 of 1579

Thread: Parlamentarni izbori 2012

  1. #751
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,253
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,783
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Pa dobro, makar više ne tvrde da nema korupcije.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #752
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Dick Laurent is dead!

  3. #753
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Uvijek sam podrzavao Albance i nacijonalne manjine,
    ali onoliko PARTIJA na tako mali broj biraca, samo ilustruje politicku pismenos brace Albanaca,
    da im se SUPE ne mogu pomijesat, neka mi oproste Albanci, ali sto je mLoGo, mLoGo je, nemam strpljenja da slusam 6 ili 7 stavova nacijonalnih partija, a dvije Crnogorske pod znakom pitanja.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #754
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Gospodo draga, suvisna je svaka prica, znate da ce izbori biti ovako kako je CEDEm objavio, uporedite sa bilo kojim ranije raylika je jako mala....
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  5. #755
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    Gospodo draga, suvisna je svaka prica, znate da ce izbori biti ovako kako je CEDEm objavio, uporedite sa bilo kojim ranije raylika je jako mala....
    Ako je suvisna svaka prica za vas korisnike drzavnog budzeta preko sluzenja i puzanja nadredjenima u partiji...otkud u Vama poriv da to napisete?
    Mora da je ipak neka frka u kontroli marioneta u pitanju, pa i vama izlece prica..
    Znam da ovdje ucestvuje meni poznatih bar josh 20-tak ljudi koji bi zivot dali za beneficije koje im (licno i porodicno)udjeljuje dps/sdp iz drzavnog budzeta gradjana CG, iako su se raspodijelili po listi od vagaca, do onih koji pisu, hvale, ali ne smiju da se definisu klikom - nece da se trose do glasanja za dps/sdp - valjda se stide sopstvenog profiterstva ili sta god. Zato je anketa - simpaticna.

    Hvala Lepo

  6. #756
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  7. #757
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ambasadori demantovali Lekića: Jedini stav koji podržavamo je ODIHR-a
    ne bi lagali ovi iz DF, ambasadori izmisljaju sada. sram ih bilo, bice ih DPS platio za to. ili im je kupio pasose za 500 evra
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. #758
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ambasadori demantovali Lekića: Jedini stav koji podržavamo je ODIHR-a
    Sramota za Lekića. Ali džabe ovakve informacije ne odjekuju dovoljno glasno da bi uticale na biračko tijelo.
    Objavljeno je u Pobjedi koju niko više ne uzima za ozbiljno i na internet portalu za šta profil glasača DF-a nikad nije čuo, Dan kao glas četnika nije lud da objavi ovako nešto, a Vijesti su otvorene u podršci DF-u tako da ovakve informacije ne odjekuju dovoljno glasno da bi uticale na biračko tijelo DF-a i za rezultat ćemo u parlamentu imati jaku četničku koaliciju čiji bi dio glasova dobro došao Pozitivnoj

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    Last edited by Rakun; 03-10-12 at 00:28.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #759
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    POZITIVNA se drzi principa. moze sama da VLADA kao manjinska VLADA i da dobija podrsku od jedne ili duge strane VAZNI SU PRINCIPI I PROGRAM.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #760
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Uvijek sam podrzavao Albance i nacijonalne manjine,
    ali onoliko PARTIJA na tako mali broj biraca, samo ilustruje politicku pismenos brace Albanaca
    Albancima su neophodne 2 stranke
    Jedna Malisorska i jedna Šiptarska
    Jer ih je uvjek bilo teže pomiriti nego Crnogorce i wannabe srbe

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #761
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sramota za Lekića. Ali džabe ovakve informacije ne odjekuju dovoljno glasno da bi uticale na biračko tijelo.
    Objavljeno je u Pobjedi koju niko više ne uzima za ozbiljno i na internet portalu za šta profil glasača DF-a nikad nije čuo, Dan kao glas četnika nije lud da objavi ovako nešto, a Vijesti su otvorene u podršci DF-u tako da ovakve informacije ne odjekuju dovoljno glasno da bi uticale na biračko tijelo DF-a i za rezultat ćemo u parlamentu imati jaku četničku koaliciju čiji bi dio glasova dobro došao Pozitivnoj

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    I na portalu koji je internet verzija Pobjede, slobodno reci. Stvarno, bruka za Lekica. Istina, kad se ova prica procita u Pobjedi, vidi se da je saopstenje dosta benigno, a da ga je Kusovac iscijedio i nakitio koliko je mogao. Opet, nepotreban poen zbog mutavog saopstenja DF koje zvuci kao da ga je PzP pisao na mamuran dan.

  12. #762
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    PCG ima problem u činjenici što pomalo bode oči to da među prominentnim pojedincima nema većinu iz reda etničkih Crnogoraca/ki. Jasavićka, Abazović, Micev,..
    Hehehe...
    Vazda li sam se smijao mojim Muslimanima/Bošnjacima te se pisahu kao Crnogorci...
    Eto rečenice da ih malo osvijesti...

  13. #763
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Albancima su neophodne 2 stranke
    Jedna Malisorska i jedna Šiptarska
    Jer ih je uvjek bilo teže pomiriti nego Crnogorce i wannabe srbe

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    Blagoš sa tvojim postom, a pola malisora i pola šiptara su wannabe crnogorci, slave kroz CG i dižu dva (LSCG) prsta, CG zastava i smatraju sebe crnogorcima... Oni za sebe kažu da imaju samo albansko prijeklo...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  14. #764
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Blagoš sa tvojim postom, a pola malisora i pola šiptara su wannabe crnogorci, slave kroz CG i dižu dva (LSCG) prsta, CG zastava i smatraju sebe crnogorcima... Oni za sebe kažu da imaju samo albansko prijeklo...
    Trenutno trebaju, pa eventualno ponekom bodu oči...ništa strašno.
    Sreća pa se CGorci (oni 'pravi', pravoslavni, te su vršili razne istrage prije masu godina)ne razmnožavaju tako mnogo, inače bi ti ođe postojali:
    uzvišeni narod - CRNOGORCI (oni 'pravi', gorepomenuti, a ne ove po.turice), koji bi činili minimum 30 prvih mjesta na listama partija, a CG ne bi bila građanska, n'o država Crnogoraca (''pravih!'').
    po.srbice - Srbi iz CG
    po.turice - Muslimani/Bošnjaci, Albanci...

    Prvi bi ladili mooda, dok bi drugi i treći nadničili...
    Last edited by 11/11/11; 03-10-12 at 01:37.

  15. #765
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ambasadori demantovali Lekića: Jedini stav koji podržavamo je ODIHR-a
    Dobro,ovo vise ne moze bit slucajno.Koji je ovo vec put da Medo&co primoravaju strane ambasade da im na fin nacin kazu da lazu?Strasno nesto.

  16. #766
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ropotarnica istorije
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nerealno visoka izlaznost a dps u prednosti od 4%
    tu politicku poruku treba konfrontirati onoj bulatovicevoj da na 70+% opozicija pobjedjuje

    ova fantasticno nezavisna istrazivanja sluze da obeshrabre glasace da izidju na izbore

  17. #767
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Blagoš sa tvojim postom, a pola malisora i pola šiptara su wannabe crnogorci, slave kroz CG i dižu dva (LSCG) prsta, CG zastava i smatraju sebe crnogorcima... Oni za sebe kažu da imaju samo albansko prijeklo...
    Možda je malo off ali me interesuje znaš li koliko crnogorskih plemena ima porijeklo iz Albanije? Marko MIljanov je pričao o tome a i mnogi istoričari dosta toga potvrdili. Problem je u tome da je na mjestu Albanije kojim slučajem Grčka pola Crne Gore bi govorilo da potiče od Grka.

    I ti wannabe crnogorci ne mogu biti ništa drugo no crnogorci jer su odavde i žive ovđe. Što drugo mogu biti?
    Drugi je problem što su po meni pogrešno opredijeljeni i što podržavaju ovu vlast što bi ima zabila niož u leđa prvom prilikom. Da su kojim slučajem veliko Srbi, tada ovi drugi nebi gledali okle su i okle im je porijeklo...
    This time next year we'll be millionaires

  18. #768
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kako rece Konjevic toliko imaju vremena 6 do 8 god, i da valjda tako dugo setaju EU.. i ko zna da li to govori da uopste i ne zure ka toj uniji.

    Hvala Lepo
    Naravno da se ne zuri. Ko nije vidio da je koncept EU arhiviran, neka zaobidje forum. I zato sam 1.put u poziciji win win od 90(samo sam jednom pobijedio, glasajuci za Kostunicu). Milovi saveznici u Srbiji, SNS, ovdasnji DPS imaju druge prioritete u spoljnoj politici.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  19. #769
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Naravno da se ne zuri. Ko nije vidio da je koncept EU arhiviran, neka zaobidje forum. I zato sam 1.put u poziciji win win od 90(samo sam jednom pobijedio, glasajuci za Kostunicu). Milovi saveznici u Srbiji, SNS, ovdasnji DPS imaju druge prioritete u spoljnoj politici.
    Radi se slicno i u drugim Drzavama, ali RADI, ne lupeta se javno.. Zato mi je bilo smijesno to politicko "harakirisanje" sa jedne strane kroz javno priznanje interno utvrdjene strategije za sabotiranje dok sve prate Ambasadori i njihove agencije u CG, a sa druge zbog tolike osionosti da im se sprdaju u lice. Narod, i sta ce "masa" misliti, kao i obicno nije ni bitno po njihovom...

    Hvala Lepo

  20. #770
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ako je suvisna svaka prica za vas korisnike drzavnog budzeta preko sluzenja i puzanja nadredjenima u partiji...otkud u Vama poriv da to napisete?
    Mora da je ipak neka frka u kontroli marioneta u pitanju, pa i vama izlece prica..
    Znam da ovdje ucestvuje meni poznatih bar josh 20-tak ljudi koji bi zivot dali za beneficije koje im (licno i porodicno)udjeljuje dps/sdp iz drzavnog budzeta gradjana CG, iako su se raspodijelili po listi od vagaca, do onih koji pisu, hvale, ali ne smiju da se definisu klikom - nece da se trose do glasanja za dps/sdp - valjda se stide sopstvenog profiterstva ili sta god. Zato je anketa - simpaticna.

    Hvala Lepo
    Znam da boli, ali sta da se radi......

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ambasadori demantovali Lekića: Jedini stav koji podržavamo je ODIHR-a
    hahha ovo je onaj samar kao sa Ilonom
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  21. #771
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    840
    Thanks Thanks Received 
    1,619
    Thanked in
    827 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    hahha ovo je onaj samar kao sa Ilonom
    To im je mnogo grdan autogol. Kao i ono sa Pedjom i njegovim simbolima. Pozitivnoj se ne desavaju nikakve slicne stvari i to je bas osvjezenje. Cak mi se svidja ta "pozitivnija" atmosfera u poslednje. Pajovic na twitter: "Upravo smo dosli autoputem Bar-Boljari, a prije toga smo docekali nase prijatelje na aerodrom u Beranama" Šou!


  22. #772
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    Znam da boli, ali sta da se radi......
    Znaci ipak Vas plasi, pa i boli taj Vas strah? A dostojanstvo nista?
    Vi znate samo ono kako bi ste se Vi osjecali.. Zato, samo projektujete - iluziju.
    I, Samo kazem da slavite Vas boljitak na steti drugih.. A Vas boljitak je na stetu njihovog budzeta i njihovih familija. Od njih uzimate, pa nije lijepo da se "sladite" na ovakav nacin. Njihov "ljeb" jedete.

    Nego, pitanja za one koji imaju predstavu kako bi koja od ponudjenih stranaka i koalicija vodili Drzavu.. Da li se moze opisati sposobnost i u kojim smjerovima, bazirano na broju kvalitetnih strucnih osoba koje su u njihovim redovima. Da li postoji dovoljan kapacitet za pokrivanje funkcija. U tom kontekstu je djetinjasto arogantna prica Pozitivne koja kaze nece u koaliciju ni sa kim, sto u prevodu znaci da oni imaju pun kapacitet strucnih osoba da pokriju sve institucionalne "polozaje" u Drzavi.
    Kad bi svi glasali za bilo koju partiju i koaliciju, na sta bi to licilo? Ove sadasnje na vlasti pratite vec 23 godine sta i kako rade i treba im josh 8 god vremena da se organizuju (sto je ukupno kako kazu, vjerovatno da im i najmladja decica porastu, skoluju se po svijetu, sopinguju, pozene izmedju sebe po partijskoj duznosti i bice sve ok, pa..



    Hvala Lepo

    p.s. Samo pomislim, ako bi po sposobnosti i navici i novima trebalo 30 god.. auh..
    Last edited by Maja; 03-10-12 at 10:58.

  23. #773
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    840
    Thanks Thanks Received 
    1,619
    Thanked in
    827 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Da li postoji dovoljan kapacitet za pokrivanje funkcija. U tom kontekstu je djetinjasto arogantna prica Pozitivne koja kaze nece u koaliciju ni sa kim, sto u prevodu znaci da oni imaju pun kapacitet strucnih osoba da pokriju sve institucionalne "polozaje" u Drzavi.
    Oni su jasno rekli da drzava tj vlada treba mnogo vise da se oslanja na nestranacke strucnjake, a ne iskljucivo na partijske vojnike. I to treba da bude tako, ako mislimo naprijed.


  24. #774
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,161
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    2,016
    Thanked in
    868 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Hehehe...
    Vazda li sam se smijao mojim Muslimanima/Bošnjacima te se pisahu kao Crnogorci...
    Eto rečenice da ih malo osvijesti...
    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Trenutno trebaju, pa eventualno ponekom bodu oči...ništa strašno.
    Sreća pa se CGorci (oni 'pravi', pravoslavni, te su vršili razne istrage prije masu godina)ne razmnožavaju tako mnogo, inače bi ti ođe postojali:
    uzvišeni narod - CRNOGORCI (oni 'pravi', gorepomenuti, a ne ove po.turice), koji bi činili minimum 30 prvih mjesta na listama partija, a CG ne bi bila građanska, n'o država Crnogoraca (''pravih!'').
    po.srbice - Srbi iz CG
    po.turice - Muslimani/Bošnjaci, Albanci...

    Prvi bi ladili mooda, dok bi drugi i treći nadničili...
    Maliciozno, i, vjerovao ili ne, sa elementima jednog specifičnog krivičnog djela.

    Prvo, od konstatacije jednog člana foruma načinio si konstrukciju o svojevrsnoj ugroženosti jedne nacionalne manjine u Državi Crnoj Gori. Da ne pominjem što je ta izjava sasvim jasna, i tiče se političkog pragmatizma, odnosno, kalkulacije efektivnog prodora u ciljano biračko tijelo u situaciji đe pojavno lice stranke predstavljaju ljudi sa kojima se većinski dio birača za makar i nijansu teže identifikuje. Opet, ovo je političko- pragmatična kalkulacija, i ni na koji način ne ugrožava niti vrijeđa manjinu o kojoj govoriš. Drugačije bi bilo da čoek ustvrdi da predstavnika te manjine na bitnim mjestima u stranci ne treba ni da bude, onda tvoja konstrukcija ne bi bila maliciozna zamjena teza no notorna istina.

    Drugo, niko u Državi Crnoj Gori nije obavezan da voli nacionalne Crnogorce, niti da se identifikuje s njima. Ali su svi njeni građani obavezni da poštuju Državu Crnu Goru, kao i da prihvate činjenicu da nacionalni Crnogorci jesu većinski narod u istoj. Istorijski fakticitet da je upravo taj narod stvorio i očuvao Državu Crnu Goru ne ugrožava bilo koga na bilo koji način, nema potrebe da uvodiš istorijski nedokazane činjenice u ovu priču, jer sa time nemaju bilo kakve veze.

    Opet, suština svega je, ukoliko nisi razumio, da je priča počela od političkog pragmatizma, koji ti prenosiš na nivo nacionalnog statusa jedne manjine, a da pri tome ta manjina u Državi Crnoj Gori ima puni kapacitet građanskih prava jednak svim ostalim građanima, odnosno, nije ugrožena niti ponižena, kao ni bilo koja druga.
    Jedini smisleni zaključak koji uspijevam da povučem iz onoga što pišeš je da ti, na neki način, lično smeta što su Crnogorci većinski narod u Crnoj Gori, iako ne kapiram na koji način to bilo koga ođe ugrožava, a naročito do nivoa ovaca za šišanje ili nadničenje, a još manje do istraga bilo koga i čega.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  25. #775
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Oni su jasno rekli da drzava tj vlada treba mnogo vise da se oslanja na nestranacke strucnjake, a ne iskljucivo na partijske vojnike. I to treba da bude tako, ako mislimo naprijed.
    U redu. Da uzmemo i to u obzir kao kvalitetnu ideju. Mozete li zamisliti koliko takvih strucnjaka ima u CG koji bi se stavili na raspolaganje tako mladim ljudima bez "prevelikog" poslovnog iskustva, ili iskustva na lokalnom nivou, a potrebno je voditi politiku, ekonomiju, kulturu, turizam itd na svjetskom?
    Znaci, zanemarimo lokalne plate, i zaista da se ljudi iz patriotizma i entuzijazma late resavanja svih stecenih i nastupajucih problema i obaveza CG... Da li bi oni sebi dozvolili da budu birani od onih koji nemaju iskustva u odabiru tog kvaliteta, ili da li bi oni iz Pozitivne znali kome da se obrate za to iskustvo na medjunarodnom nivou, preko pretrazivaca na netu, putovanja po svijetu, pozivi, gostovanje tih ljudi, ko bi to placao, smjestaj itd?...Koliko bi vremena bilo potrebno za sve to, pregovori, usalasavanja, raskidi prethodnih ugovora, novi, protokol... Ako misle na ove sa dosadasnjim iskustvom u zemlji, onda su to clanovi DPS/SDP-a i jako mali broj individualaca u biznisu itd kojima nije data mogucnost da budu vise zastupljeni jer je partijsko-monopolisticki uredjen sistem.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 03-10-12 at 11:36.

Page 31 of 64 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  2. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  3. Replies: 0
    Last Post: 04-11-11, 22:10
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •