Page 6 of 62 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast
Results 126 to 150 of 1547

Thread: Prava religija!

  1. #126
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zašto prepodobni Davide nijedan musliman nije svojevremeno protumačio ovu naučnu knjigu i dao nam važne teorije iz svijeta nauke...zar je moguće da nijedan musliman nije protumačio kuran.

  2. #127
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Zašto prepodobni Davide nijedan musliman nije svojevremeno protumačio ovu naučnu knjigu i dao nam važne teorije iz svijeta nauke...zar je moguće da nijedan musliman nije protumačio kuran.
    Mnogi naučnici su svoja saznanja crpili iz Kurana. Samo što to nisu mogli objelodaniti bez eksperimentalnih dokaza.

  3. #128
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    kako god...

    Progres nije stao, siguran sam da naučna knjiga krije još tajni. Zar je moguće da nema nijedan učenjak i mudri nije otkrio ili da ne otkriva nešto veoma bitno u svijetu nauke.

    A to da su mnogi našli odgovore,ali....da nije Ajnštajn čitao kuran?

    Ovakva priča bez ikakvog valjanog primjera čista je demagogija. Navođenje pojedinih ajeta,za koje mnogi znaju da su nastali raznim prepravkama, trganjem iz konteksta i zaista najslobodnijem tumačenju svih vremena...čista demagogija.

    nauka je ogromna oblast i mnogo je otkrića koji su promjenili čovječanstvo...bukvalno da nema nigdje decidno tako nešto opisano...osim naravno neke parabole koje su poslužile. Sada poslije svega izvlače se neke parabole i zaključak da u kuranu je to pisalo.
    Da li je to poraz islamskog tumačenja njihove svete knjige,njihove mudrosti?
    Pošto sami ništa nisu mogli pronaći na vrijeme...razumjeti svete riječi.

    Ne tako davno islam je imao kartu nebesa, zemlje...za to postoje materijalni dokazi, vrlo bitni. Pa makar da imaju kalendar koji je tačniji od lunarnog koji sam silam koristi...itd.

    Pustimo ajete koji su navodno nosili u sebi mudrost,pričajmo o dijelima...mnogo je vremena prošlo od sonivanja islama i trebalo bi da budu dokazi negdje tu, nauka je prosta veoma lako prihvata dokaze i teorije,otvorena za buduća otkrića...

  4. #129
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,398
    Thanks Thanks Given 
    436
    Thanks Thanks Received 
    2,740
    Thanked in
    1,334 Posts

    Default

    Ovaj opet iste "dokaze" postavlja koje smo mu vec pobili. Paznja ga drzi kao zlatnu ribicu. Ko ga je*e. Ako oce da ostane u zabludi to je njegovo pravo. Ne moram ni ja sve krive Drine da ispravljam. Pokusao sam, covjek je jednostavno otporan na razum.
    Ne mozes sa ovim ljudima da vodis nikakvu normalnu raspravu. Oni ce da nadju nacin da protumace to sto zele na nacin na koji im odgovara. Samo cekam da vidim koje ce jos naucno otkrice da prisvoje.
    Last edited by VanjaTheMan; 17-06-11 at 11:18.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #130
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	idiocracy.jpg 
Views:	42 
Size:	80.9 KB 
ID:	59411

    Nevjerovatno zanimljiva teorija u ovom filmu...

  6. #131
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,240
    Thanks Thanks Given 
    1,282
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    2,042 Posts

    Default

    Kakva tema!


    Kako bi uopšte trebala izgledati prava religija?
    Sve današnje religije su u biti velike korporacije u neprestalnoj borbi za potrošačima njihovih roba i usluga


    Gdje je duhovnost u toj priči?
    The more things change, the more they stay the same.

  7. #132
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Kakva tema!


    Kako bi uopšte trebala izgledati prava religija?
    Sve današnje religije su u biti velike korporacije u neprestalnoj borbi za potrošačima njihovih roba i usluga


    Gdje je duhovnost u toj priči?
    Hahahahahaaa, čak ovaj lijevo ležeći uzima pare. Hahahahah.
    Last edited by Dawud; 17-06-11 at 14:41.

  8. #133
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Hahahahahaaa, čak ovaj lijevo ležeći uzima pare. Hahahahah.
    E jesi vidio! AHAHAHAHA

  9. #134
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Nowhere !
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MOram reci da se u potpunosti slazem sa svim sto je Vanja do sad rekao,a i po sad
    Ali uostalom,koja vjera je prava,nema prave vjere,svaka je bazirana na lazi...
    Life is shit and then...u die !

  10. #135
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makita_laco View Post
    MOram reci da se u potpunosti slazem sa svim sto je Vanja do sad rekao,a i po sad
    Ali uostalom,koja vjera je prava,nema prave vjere,svaka je bazirana na lazi...

  11. #136
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja iz ove price nisam nista zakljucio osim toga da je bog narcisoidan.i da samo jedno pitanje zasto je toliko cekao da ''predstavi'' islam ljudima?
    a eo.

  12. #137
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ducka View Post
    ja iz ove price nisam nista zakljucio osim toga da je bog narcisoidan.i da samo jedno pitanje zasto je toliko cekao da ''predstavi'' islam ljudima?
    to ti je predmet iz treće godine
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #138
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ducka View Post
    ja iz ove price nisam nista zakljucio osim toga da je bog narcisoidan.i da samo jedno pitanje zasto je toliko cekao da ''predstavi'' islam ljudima?
    Pogledajte koliko ste smiješni, kada nikad ništa pametno ne komentarišete osim što tražite kojekakvu laž, da se u njoj sakrijete i začaurite.

  14. #139
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Davude, nikad pedagoga od tebe Jos nam ni onaj zigot ne objasni a prelazis na nove lekcije koje Alahami ne razumijes ni sta znace niti umijes objasniti.

  15. #140
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Mozda idem van teme, al s obzirom na jedan opsti naslov poput 'Prava religija' dacu sebi slobodu da ovdje postavim pitanje (naravno, mozete ga obrisati ukoliko grijesim). Pitanje je namjenjeno Dawudu (ili nekome ko proucava islamsku vjeroispovijest) i odnosi se na poligamiju u Islamu. Koliko sam razumijela, vjernicima muslimanske vjeroispovijesti dozvoljeno je (da se tako izrazim) da imaju vise od jedne supruge. Naravno, procitah i uslov 'da se prema svima njima odnosi pravedno'.
    Moras priznati malo skakljiva 'dozvola' u danasnjem vremenu u kome se tezi ka jednakosti muskog i zenskog pola. Mozes li mi objasniti uopste odakle ta 'dozvola' u jednoj religiji? Sta to znaci 'biti pravedan prema 4 osobe'? Zar neko moze dijeliti svoju ljubav,svoju kucu ,svoju postelju na isti nacin sa vise osoba? Moralno? Koliko religija u ovom slucaju obraca paznju na dostojanstvo vasih zena? Da li bi ti licno mogao da oformis bracnu zajednicu sa 4 supruge?

    P.S. Unaprijed hvala na odgovoru, uz jednu primjesu za kraj. Ne zelim da ogranicavam tvoj nacin pisanja al voljela bih kada bi mi obrazlozio svoje razmisljanje bez upotrebe citata, sto vjerujem da ti nece biti problem.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  16. #141
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Davude, nikad pedagoga od tebe Jos nam ni onaj zigot ne objasni a prelazis na nove lekcije koje Alahami ne razumijes ni sta znace niti umijes objasniti.
    Ovo je meni sve jasno kao dan. Ne vrijeđam tvoju inteligenciju pa predpostavljam i tebi. Jedino što se ovdje može reći da neko od nas dvoje namjeno izvrće stvari.

  17. #142
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Mozda idem van teme, al s obzirom na jedan opsti naslov poput 'Prava religija' dacu sebi slobodu da ovdje postavim pitanje (naravno, mozete ga obrisati ukoliko grijesim). Pitanje je namjenjeno Dawudu (ili nekome ko proucava islamsku vjeroispovijest) i odnosi se na poligamiju u Islamu. Koliko sam razumijela, vjernicima muslimanske vjeroispovijesti dozvoljeno je (da se tako izrazim) da imaju vise od jedne supruge. Naravno, procitah i uslov 'da se prema svima njima odnosi pravedno'.
    Moras priznati malo skakljiva 'dozvola' u danasnjem vremenu u kome se tezi ka jednakosti muskog i zenskog pola. Mozes li mi objasniti uopste odakle ta 'dozvola' u jednoj religiji? Sta to znaci 'biti pravedan prema 4 osobe'? Zar neko moze dijeliti svoju ljubav,svoju kucu ,svoju postelju na isti nacin sa vise osoba? Moralno? Koliko religija u ovom slucaju obraca paznju na dostojanstvo vasih zena? Da li bi ti licno mogao da oformis bracnu zajednicu sa 4 supruge?

    P.S. Unaprijed hvala na odgovoru, uz jednu primjesu za kraj. Ne zelim da ogranicavam tvoj nacin pisanja al voljela bih kada bi mi obrazlozio svoje razmisljanje bez upotrebe citata, sto vjerujem da ti nece biti problem.
    Ta tema je ranije razrađivana, pa se informiši. Nemam želju da ponovo ubjeđujem u ispravnpst tog učenja, jer Hari prijeti da se držimo teme.

  18. #143
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,616
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

  19. #144
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Ta tema je ranije razrađivana, pa se informiši. Nemam želju da ponovo ubjeđujem u ispravnpst tog učenja, jer Hari prijeti da se držimo teme.
    Koliko ti žena imaš Davide?

  20. #145
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Mozda idem van teme, al s obzirom na jedan opsti naslov poput 'Prava religija' dacu sebi slobodu da ovdje postavim pitanje (naravno, mozete ga obrisati ukoliko grijesim). Pitanje je namjenjeno Dawudu (ili nekome ko proucava islamsku vjeroispovijest) i odnosi se na poligamiju u Islamu. Koliko sam razumijela, vjernicima muslimanske vjeroispovijesti dozvoljeno je (da se tako izrazim) da imaju vise od jedne supruge. Naravno, procitah i uslov 'da se prema svima njima odnosi pravedno'.
    Moras priznati malo skakljiva 'dozvola' u danasnjem vremenu u kome se tezi ka jednakosti muskog i zenskog pola. Mozes li mi objasniti uopste odakle ta 'dozvola' u jednoj religiji? Sta to znaci 'biti pravedan prema 4 osobe'? Zar neko moze dijeliti svoju ljubav,svoju kucu ,svoju postelju na isti nacin sa vise osoba? Moralno? Koliko religija u ovom slucaju obraca paznju na dostojanstvo vasih zena? Da li bi ti licno mogao da oformis bracnu zajednicu sa 4 supruge?

    P.S. Unaprijed hvala na odgovoru, uz jednu primjesu za kraj. Ne zelim da ogranicavam tvoj nacin pisanja al voljela bih kada bi mi obrazlozio svoje razmisljanje bez upotrebe citata, sto vjerujem da ti nece biti problem.
    S'obzirom da monogamija nije svojstvena sisarima, a mi kao sisari smo najviše odmakli u evoluciji i postali vrsta koja praktikuje monogamiju možemo reći da islam unazađuje evoluciju time što vraća ljude 20000 godina unazad
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #146
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,502
    Thanks Thanks Given 
    3,023
    Thanks Thanks Received 
    1,450
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Питање за блупера
    да ли ти своју вјеру црпиш из библије?
    Немам намјеру да се свађам одмах то да напоменем.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. #147
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Koliko ti žena imaš Davide?
    A ako strahujete da nećete pravedni biti, onda samo sa jednom... Jedna indijanče, i ova mi je na dunjaluku dovoljna. Zašto bih rizikovao hurije ako bih oženio ovđe još koju dunjalučku, pa slučajno prema njoj bio nepravedan.
    Last edited by Dawud; 19-06-11 at 07:39.

  23. #148
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Bogomi, Dawude, mnogo ih optereti.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  24. #149
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Bogomi, Dawude, mnogo ih optereti.
    Oni mene zamjeraju što oženih ovu jednu, a ne tražim van braka ljubavnice. A oni bi da žive moralno da ožene jednu, a da van braka imaju ne 4, nego ako bi moglo 44.

  25. #150
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Sta ces moj Dawude..
    Mogu li ja, recimo, da imam tri-cetiri muza, a da me tamo neki Peko ne bi nazvao droljom, sta mislis? Sta veli Knjiga o tome? Pod uslovom naravno da mogu biti pravedna prema svoj cetvorici?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

Page 6 of 62 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Šta je to religija?
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 124
    Last Post: 16-06-09, 13:56
  2. koja je religija za vas
    By big giant head in forum Religija i filozofija
    Replies: 44
    Last Post: 22-10-06, 13:47
  3. Zene i religija...
    By renaissance in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 19-03-06, 05:54
  4. Komunizam kao religija
    By Bonja the Zmaj in forum Religija i filozofija
    Replies: 4
    Last Post: 05-03-05, 13:31
  5. Religija
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 46
    Last Post: 25-10-04, 09:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •