View Poll Results: 23. maja moj izbor će biti ...

Voters
205. You may not vote on this poll
  • Glasaću za DPS-SDP

    51 24.88%
  • Glasaću za opoziciju

    81 39.51%
  • Glasaću za neku treću (minornu) opciju, ako je bude

    6 2.93%
  • Ne znam još, vagam

    13 6.34%
  • Neću izaći

    54 26.34%
Page 49 of 105 FirstFirst ... 394546474849505152535999 ... LastLast
Results 1,201 to 1,225 of 2603

Thread: Izbori, 23. maj 2010.

  1. #1201
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    svaka cast, nego sma ja to potpuno zaboravio, cim spomenuse sudija setio sma se...
    jesu li ostali vasi kadrovi bez posla sad posliej izbora na ct? mozda nije pitanje na ovu temu
    Jesu njih troje, tačno koliko je zaposleno od SDP-a za 4 godine...Potpredsjednik će u penziju, još godinu mu fali do uslova, Vesna će se vratit na predhodno radno mjesto i ostaje nam još jedan...and we dont leave our men behind
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  2. #1202
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metabox View Post
    druze, mala info za tebe, UDSH je najveca albanska partija u cg
    ....ali jedina partija koja nije da Tuzi dobiju samostalnu opštinu, što je sa aspekta albanskih interesa veoma ilustrativno.
    Definitivno imaju dil sa Milom ( vrh partije) i za sada im je on( funkcije) važnije od svog naroda...
    Libertas

  3. #1203
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    ....ali jedina partija koja nije da Tuzi dobiju samostalnu opštinu, što je sa aspekta albanskih interesa veoma ilustrativno.
    Definitivno imaju dil sa Milom ( vrh partije) i za sada im je on( funkcije) važnije od svog naroda...
    Stoji dobar dio toga, ali je činjenica da je UDSH uzela blizu 5.000 glasova u CG, od toga 1220 u PG, i da su njihovi ljudi veoma zadovoljni koalicijom sa DPS-a. Sa tim brojem glasova su dobili ministra, gradonačelnika, pomoćnika ministra, i 4 mjesta u DKP...tako da će oni imat i dalje dobru volju za nastavak koalicije sa DPS-om. Na lokalnom nivou će i dalje izigravat zaštitnike albanskih interesa tvrdeći da su zaslužni za to što je CG priznala Kosovo i tako dalje.
    Problem alb partija je to što ih ima bar 7-8, a glasa ih ukupno manje od 10.000 birača.
    Najveća albanska partija i dalje ostaje DPS.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  4. #1204
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad ce te shvatit da je Crna Gora gradjanska drzava i da 90% glasaca glasa gradjanske partije a ne nacionalne partije.
    Sada ste poceli trazit albance dje glasaju,bosnjake,itd...To je stvar pojedinca.

  5. #1205
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Kad ce te shvatit da je Crna Gora gradjanska drzava i da 90% glasaca glasa gradjanske partije a ne nacionalne partije.
    Sada ste poceli trazit albance dje glasaju,bosnjake,itd...To je stvar pojedinca.

    Ne bas 90%,ali ogroman procenat svakako.Normalno,uvijek ih mi mozemo nacerat da pocnu da glasaju za nacionalne partije.Ovo prebrojavanje je dobar put ka tome.

  6. #1206
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li kakvo relevantno istrazivanje javnog mjenja zadnjih dana?

  7. #1207
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Ima li kakvo relevantno istrazivanje javnog mjenja zadnjih dana?
    Nema, jer je očigledno da NVO više nijesu voljne da troše pare na to...a partije koje to rade nijesu voljne da dijele rezultate sa drugima.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  8. #1208
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SDP ima ministarsvo policije,ima sve informacije,ima da vrse pritisak i da biju ko ne glasa za njih:lolblue::lolblue:

  9. #1209
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Valjalo bi da opozicija pobjedi u Podgorici, da vidimo kaki su da li su ista naucili iz svojih gresaka. Da li mogu da promjene nesta na bolje.

  10. #1210
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by exmm View Post
    Valjalo bi da opozicija pobjedi u Podgorici, da vidimo kaki su da li su ista naucili iz svojih gresaka. Da li mogu da promjene nesta na bolje.
    ne daj boze......
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  11. #1211
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    ne daj boze......
    To i Amfilohije kaze

  12. #1212
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    To i Amfilohije kaze
    i doda jos AMIN
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  13. #1213
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Pompey
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    ....ali jedina partija koja nije da Tuzi dobiju samostalnu opštinu, što je sa aspekta albanskih interesa veoma ilustrativno.
    Definitivno imaju dil sa Milom ( vrh partije) i za sada im je on( funkcije) važnije od svog naroda...
    politika je malesiju tj albansko stanovnistvo u malesiju podijelila na muslim-katolike... poznato je da su muslimani uz dua-dps a ovi drugi za albanske partije... prosli put na izborima dua je pretjerpjela mali pad u malesiju od svojih muslim-biraca jer su neki primjetili kuda vodi put kojim gospodin Ferhat Dinosha ide... znaci udsh je napredovao u ulcinju ali je zato u malesiji izgubio malo... mislim da ce ovaj put izgubiti jos vise... licno ja sam bio njihov pristalica sve do proslih izbora... razni su faktori u pitanju... ali vremenom covjek shvatajuci neke stvari mijenja svoje misljenje a znam mnoge druge koje dijele isto misljenje...

    iskreno u tuzima, sto mene najvise zanima, ocekujem pobjedu albanskih stranaka... a sto se podgorice tice... albanci ce svi redom glasati za mugija.... zaebana je politika kod nas, vjerujte mi... ne ocekujte da ce opozicija u pg imati vise od 15% glasova malesije... volio bih da se varam ali realnost je takva kakva je...

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Stoji dobar dio toga, ali je činjenica da je UDSH uzela blizu 5.000 glasova u CG, od toga 1220 u PG, i da su njihovi ljudi veoma zadovoljni koalicijom sa DPS-a. Sa tim brojem glasova su dobili ministra, gradonačelnika, pomoćnika ministra, i 4 mjesta u DKP...tako da će oni imat i dalje dobru volju za nastavak koalicije sa DPS-om. Na lokalnom nivou će i dalje izigravat zaštitnike albanskih interesa tvrdeći da su zaslužni za to što je CG priznala Kosovo i tako dalje.
    Problem alb partija je to što ih ima bar 7-8, a glasa ih ukupno manje od 10.000 birača.
    Najveća albanska partija i dalje ostaje DPS.
    apsolutno DA

  14. #1214
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metabox View Post
    politika je malesiju tj albansko stanovnistvo u malesiju podijelila na muslim-katolike... poznato je da su muslimani uz dua-dps a ovi drugi za albanske partije... prosli put na izborima dua je pretjerpjela mali pad u malesiju od svojih muslim-biraca jer su neki primjetili kuda vodi put kojim gospodin Ferhat Dinosha ide... znaci udsh je napredovao u ulcinju ali je zato u malesiji izgubio malo... mislim da ce ovaj put izgubiti jos vise... licno ja sam bio njihov pristalica sve do proslih izbora... razni su faktori u pitanju... ali vremenom covjek shvatajuci neke stvari mijenja svoje misljenje a znam mnoge druge koje dijele isto misljenje...

    iskreno u tuzima, sto mene najvise zanima, ocekujem pobjedu albanskih stranaka... a sto se podgorice tice... albanci ce svi redom glasati za mugija.... zaebana je politika kod nas, vjerujte mi... ne ocekujte da ce opozicija u pg imati vise od 15% glasova malesije... volio bih da se varam ali realnost je takva kakva je...



    apsolutno DA
    Meni je nejasno kako Malisor iz Tuzi, koja ima ogroman potencijal, može biti protiv opštine Tuzi!
    Zar nije cilj decentralizacije da se o Tuzima brinu Tužani a ne Mugi iz Tološa!
    Svako treba da uređuje svoju kuću, da naplaćuje komunalije kakve on želi, da formira budžet kakav on želi...
    Realno Tuzi zaslužuju mnogo prije Plužina,Šavnika,Andrijevice da budu samostalna opština.
    U vašoj budućoj opštini sa nalazi veliki dio ,,Plantaža", tako da bi ssamo od rentiranja zemljišta ubirali veliki prihod!
    Libertas

  15. #1215
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Meni je nejasno kako Malisor iz Tuzi, koja ima ogroman potencijal, može biti protiv opštine Tuzi!
    Zar nije cilj decentralizacije da se o Tuzima brinu Tužani a ne Mugi iz Tološa!
    Svako treba da uređuje svoju kuću, da naplaćuje komunalije kakve on želi, da formira budžet kakav on želi...
    Realno Tuzi zaslužuju mnogo prije Plužina,Šavnika,Andrijevice da budu samostalna opština.
    U vašoj budućoj opštini sa nalazi veliki dio ,,Plantaža", tako da bi ssamo od rentiranja zemljišta ubirali veliki prihod!
    Mislim da ako nekim slucajem Tuzi dobije opstinu, da im nece ovo pripasti, jer ne vjeruem da ce se PG odreci Plantaza.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  16. #1216
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Mislim da ako nekim slucajem Tuzi dobije opstinu, da im nece ovo pripasti, jer ne vjeruem da ce se PG odreci Plantaza.
    Sadašnje granice opštine Tuzi zahvataju veliki dio ,,Plantaža" , tako da sumnjam da se nešto može promjeniti preko noći i ,,skratiti" Tuzi i malesija.
    sumnjam da bi Tužani bili srećni da im neko oduzima dio teritorije.
    To je kao da Podgorica preotme Spuž od Danilovgrada...
    Libertas

  17. #1217
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da sinisam dragi... treba i Kučima dati da kontrolišu puteve na prilazima Podgorici. a vjerujem da mogu oni i Bioče kontrolisati. samo da im se da topuza i džebane. kako bi se onda obogatili. da... Malesiji njino. Kučima njino. državi internet domen. i tako... ringe ringe raja...

  18. #1218
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pirun View Post
    da sinisam dragi... treba i Kučima dati da kontrolišu puteve na prilazima Podgorici. a vjerujem da mogu oni i Bioče kontrolisati. samo da im se da topuza i džebane. kako bi se onda obogatili. da... Malesiji njino. Kučima njino. državi internet domen. i tako... ringe ringe raja...

    Tuzi su imali i prije samostalnu opštinu, pa im je ukinuta!
    Pominjane Bioča, Kuča i ostalih seoskih oblasti nije umjesno jer one nemaju ništa što bi ih kandidovalo za opštinu.
    Kao da sela u Lješanskoj nahiji traže odvajanje od Podgorice!
    Tuzi su nešto drugo...zaokružena cjelina sa mnogim karakteristikama grada , mnogo više od Šavnika ili Plužina!
    Banke, Pošta, knjižare, supermarketi, Dom kulture,Osnovna škola, Srednja škola,trgovački centar,poljoprivredni proizvodi...
    ...mogu da žive bogato i ne trebaju im tutori...
    Naravno sve zavisi od njih samih!
    Libertas

  19. #1219
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jesi li ti iz Tuza ili Milješa ili Rogama? ako nijesi, a nijesi Maljisor, onda ispada da si i ti tutor. ja sam im makar rod...

  20. #1220
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Tuzi su imali i prije samostalnu opštinu, pa im je ukinuta!
    Pominjane Bioča, Kuča i ostalih seoskih oblasti nije umjesno jer one nemaju ništa što bi ih kandidovalo za opštinu.
    Kao da sela u Lješanskoj nahiji traže odvajanje od Podgorice!
    Tuzi su nešto drugo...zaokružena cjelina sa mnogim karakteristikama grada , mnogo više od Šavnika ili Plužina!
    Banke, Pošta, knjižare, supermarketi, Dom kulture,Osnovna škola, Srednja škola,trgovački centar,poljoprivredni proizvodi...
    ...mogu da žive bogato i ne trebaju im tutori...
    Naravno sve zavisi od njih samih!
    Moze li se kupiti tamo stan ili zemlja da se napravi kuca? Divno ste opisali


    Hvala lepo

  21. #1221
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,658
    Thanks Thanks Given 
    7,624
    Thanks Thanks Received 
    4,700
    Thanked in
    1,812 Posts

    Default

    Shto ne bi moglo...


    Hvala Lijepo...
    #fakenews

  22. #1222
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Shto ne bi moglo...


    Hvala Lijepo...
    To vec ne znam...
    Jednostavno nema nigdje u oglasima da se prodaje stan ili gradjevinsko zemljiste u Tuzima..



    Hvala Lepo

  23. #1223
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jutros Vijesti pišu da je SDP odustao od amandmana na zakon o opštinama ili kako se već zove.
    Amandmani su se odnosili na davanje statusa opštine Gusinju( Plav), Petnjici ( Berane) i Tuzima (Podgorica).

    Izgleda da SDP ne računa na mnogo glasova u Tuzima, te je procijenio da će tamo bitku voditi DUAPS i albanska koalicija i odlučili su da se ne miješaju svojim prijateljima iz Vlade u tu lokalniu kampanju. U Beranama i Plavu takođe izlaze sa DPS i kako nove opštine nisu u planu starijeg brata, takođe su odlučili da im ne kvare kampanju.
    Ovo govori i da je procjena vlasti da će se u Beranama voditi rovovska borba i da Petnjičane ne treba dodatno zbunjivati opštinom. Glasovi iz Bihora će i ovaj put presuđivati o lokalnoj vlasti u Beranama, možda značajnije neko prošli put, ako je to moguće.

    Opoziciji bi jedino valjalo da se islandski vulkan glasne još jednom pred izbore, dako prizemlji avione sa Zapada

    Da se ne zaboravi:

    Rastoder: DPS na potezu kad je u pitanju status Petnjice
    06. april 2010.
    Demokratska partija socijalista je sada na potezu u vezi zahtjeva da se Petnjici vrati status opštine, rekao je potpredsjednik Socijaldemokratske partije Rifat Rastoder.
    Rastoder je predložio da se status Petnjice riješi predloženim zakonom o teritorijalnoj organizaciji Crne Gore, koji se nalazi u skupštinskoj proceduri. Taj amandman prihvatili su parlamentarni odbori.
    "Riječ je o opravdanom i racionalnom zahtjevu, odnosno potrebi i želji građana da pokušaju sačuvati život na tom području, jer je ozbiljno doveden u pitanje zbog ogromne i intezivne migracije", kazao je Rastoder agenciji MINA.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  24. #1224
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Beranama zajedno DPS i SDP 19. april 2010. Predizborna koalicija DPS-a i SDP-a za opštinu Berane biće potpisana danas i te dvije partije ća zajednički nastupati na lokalnim izborim 23. maja, saznaje dnevni list Pobjeda, pozivajući se na informacije predsjednika Opštinskog odbora DPS-a Draga Čantrića.
    - U osnovi, od samog početka gotovo da nije bilo nikakvih problema jer nas prethodno koaliciono iskustvo obavezuje da produktivnu saradnju nastavimo sa novim entuzijazmom u korist Berana i svih građana ove opštine, rekao je Čantrić za Pobjedu. Prema informacijama toga lista, ukoliko koalicija osvoji planiranih 18 mandata manjem koalicionom partneru pripašče dva odbornička mjesta. U toku su, prema izvorima iz DPS-a, pregovori i sa Bošnjačkom strankom da pristupi potpisivanju predizbornog koalicionog sporazuma za opštinu Berane.
    Glavni odbor Socijaldemokratske partije, na sjednici održanoj u petak, ostavio je slobodu opštinskom odboru Berana da, u skladu sa lokalnim interesom partije, izabere da li će u tom gradu na sjeveru Crne Gore nastupiti zajedno sa DPS-om ili se opredijeliti samostalan nastup.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  25. #1225
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pirun View Post
    jesi li ti iz Tuza ili Milješa ili Rogama? ako nijesi, a nijesi Maljisor, onda ispada da si i ti tutor. ja sam im makar rod...
    nemoj mi rogame mijesat sa albanskim mjestima da te zamolim...pa idi okle si ti pa se mijes sa tuzima...rogami su blizi od zabjela centru grada...
    :)

Page 49 of 105 FirstFirst ... 394546474849505152535999 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Izbori u SAD
    By Nikollaki in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 11-11-06, 21:11
  2. Izbori
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 15-07-06, 16:29
  3. Izbori
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 108
    Last Post: 28-04-06, 16:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •