Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 111

Thread: Takva sam kakva sam

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Takva sam kakva sam

    Evo nesto razmisljam... svi nesto potenciraju prirodnost u ponasanju pa mi pade na pamet da ako se neko ponasa prirodno, njegovo ponasanje je usaglaseno sa njegovom licnoscu, zar ne?! A sto ako neko trazi promjenu tog ponasanja? vecina tvrdi kako bi neke stvari promijenili zbog ljubavi ali kako da zna koje stvari treba mijenjati zbog ljubavi?

  2. #2
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svako ima svoj karakter i ponašanje, ali uvijek kad ulaziš u neku vezu moraš bit spreman da napraviš neke kompromise, tj. neko prilagođavanje.

    Mada se često čovjek sam promijeni zbog ljubavi a da nije ni svjestan toga

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    promjenio bih mozda lose navike koje njoj smetaju ali nista vise od toga. A i nemoguce je da mijenjam crte lichnosti (koje predstavljaju trajnu dispoziciju ponashanja)
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lord Tyler View Post
    promjenio bih mozda lose navike koje njoj smetaju ali nista vise od toga. A i nemoguce je da mijenjam crte lichnosti (koje predstavljaju trajnu dispoziciju ponashanja)
    Tako nekako

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    REPUBLIC of music,beauty,love&sex
    Posts
    246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Mada se često čovjek sam promijeni zbog ljubavi a da nije ni svjestan toga
    '...u najjeziwijoj noci owe godine,
    mene plasi samo jedno
    -da smo mogli da se nikada ne upoznamo...'

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nadjoh 1 sjajan tekst Z.Milivojevica na ovu temu, ko ima kad neka obavezno procita, sjajan je (mada mi ne daje odgovor na pitanje


    Ako volimo nekoga, to ne znači da volimo i sva njegova ponašanja i da prihvatamo sve njegove želje. Zbog toga oni koji razlikuju osobu od ponašanja znaju da vole partnera i onda kada im se ne sviđa neki njegov postupak
    Postoji razlika između osobe i onoga što osoba čini. Na primer, veoma pametna osoba može izgovoriti poneku glupost. Ovo razlikovanje osobe od njenog ponašanja je izuzetno važno jer ima duboke psihološke posledice. Možemo reći da se ljudi dele na one koji ovu razliku poznaju i one koji je ne poznaju. Oni prvi imaju daleko bolje odnose sa drugim ljudima, ali i sa samima sobom. I jedni i drugi različito razumeju ljubav.
    Osoba koja ne razlikuje sebe od svojih postupaka otpisuje mogućnost promene. Kada od nje tražimo da nešto promeni, to doživljava kao zahtev da ona bude neko drugi, da ona ne bude ona. I zato će u svađi uvređeno uzviknuti: Takav sam kakav sam. Ili uzmi ili ostavi!

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,297
    Thanks Thanks Given 
    2,772
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,285 Posts

    Default

    Ne pokusavaj mijenjat me, ovo je ipak moja glava...
    She is only here to annoy herself!

  8. #8
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Nedje
    Posts
    285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Evo nesto razmisljam... svi nesto potenciraju prirodnost u ponasanju pa mi pade na pamet da ako se neko ponasa prirodno, njegovo ponasanje je usaglaseno sa njegovom licnoscu, zar ne?! A sto ako neko trazi promjenu tog ponasanja? vecina tvrdi kako bi neke stvari promijenili zbog ljubavi ali kako da zna koje stvari treba mijenjati zbog ljubavi?
    ne mora da znachi da je usaglasheno ponashanje sa lichnoshcu... koliko hocesh imash primjera, i ne kazu dzabe " ispod mire 300 vire
    a shto se tiche promjene u redu je ako ti je stalo do te promjene i podrazumijeva se promjena na bolje, mada dosta ljudi se promijene kad zavole i to bez icije sugestije ... kako znash koje stvari treba promijeniti? pa osjeti se to a i iz razgovora :P
    Tell me baby, whats my name
    Tell me honey, can ya guess my name

  9. #9
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Osoba koja ne razlikuje sebe od svojih postupaka otpisuje mogućnost promene. Kada od nje tražimo da nešto promeni, to doživljava kao zahtev da ona bude neko drugi, da ona ne bude ona. I zato će u svađi uvređeno uzviknuti: Takav sam kakav sam. Ili uzmi ili ostavi!
    Ovo je do pola tačno. Ipak postoje neki postupci koji su neodvojivi dio ličnosti i koji se ne mogu tako lako promijenit

    Mada naučio sam da nikad ne kažem nikad, jer znam dosta stvari za koje sam rekao da nikad ne bih uradio pa neke okolnosti učine da uradiš baš to

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni su te promjene sasvim normalna stvar. prosto ljudi imaju razlichite navike, ako nishta drugo, tako da se moraju raditi kompromisi kako bi dvoje ljudi opstalo zajedno. jedina stvar koju ne mogu da podnesem jeste kada dvoje ljudi u vezi izgube identitet i postanu jedno na svakom polju.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali ovdje se radi o tome da ako nekog volis kao osobu i razdvajas osobu od njenoh postupaka mozes da je volis i ako ne volis neke njene postupke. Ako nekoga volimo ne znaci da volimo sva njegova ponasanja i postujemo sve njegove odluke.
    Sto ako taj neko zeli da promijenimo ono sto je nepromjenljivo? Sto ako taj neko zeli da promjenimo nesto sto mi ne zelimo da promjenimo, zasto ne mozemo da volimo nekoga i da ga razdvojimo od nekog njegovog postupka i ne trazimo da to promijeni nego prosto prihvatimo?!

  12. #12
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Ali ovdje se radi o tome da ako nekog volis kao osobu i razdvajas osobu od njenoh postupaka mozes da je volis i ako ne volis neke njene postupke. Ako nekoga volimo ne znaci da volimo sva njegova ponasanja i postujemo sve njegove odluke.
    Zavisi koliko se "razlikuju" postupci te osobe od slike koju ti imaš o toj osobi. Ako ti misliš da je ta osoba super a ona ubije 149 ljudi onda nećeš moć da budeš s tom osobom vjerovatno i pristaneš na neke kompromise
    (primjer sa maksimalnim odstupanjem )

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Sto ako taj neko zeli da promijenimo ono sto je nepromjenljivo? Sto ako taj neko zeli da promjenimo nesto sto mi ne zelimo da promjenimo, zasto ne mozemo da volimo nekoga i da ga razdvojimo od nekog njegovog postupka i ne trazimo da to promijeni nego prosto prihvatimo?!
    Pa vjerovatno znaš na šta možeš i želiš da pristaneš, ako ti to što ta osoba ne može da promijeni baš toliko smeta, onda nećeš bit sa tom osobom

    Ali nasuprot svim "zakonima" i pisanjima najvećih mozgova, ljubav je toliko nepredvidiva i nedefinisana da se ne može ništa generalizovat, jer su i ljudi različiti koji je čine

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Ali nasuprot svim "zakonima" i pisanjima najvećih mozgova, ljubav je toliko nepredvidiva i nedefinisana da se ne može ništa generalizovat, jer su i ljudi različiti koji je čine
    Sa ovim se apsolutno ne slazem. Ljudi jesu razliciti ali ljubav se itekako moze predvidjet.

  14. #14
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislio sam sa tačke osobe "u ljubavi", jer nasuprot predviđanjima nekad činimo suprotne stvari, povučeni osjećanjima

  15. #15
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Nedje
    Posts
    285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a jeli se desilo kome da bash te mane koje ta osoba ima, vidi da i njih voli ???
    Tell me baby, whats my name
    Tell me honey, can ya guess my name

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tringo View Post
    a jeli se desilo kome da bash te mane koje ta osoba ima, vidi da i njih voli ???
    To je zaljubljenost. Samo imas iluziju da ih volis.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    NE NE NE NE NE NE I NE ! e tako, no to je shto je kraj, ajde to izvodjenje pateticnih ljudi koji ne bi da traze drugog pa onda mijenjaj ovoga i nadji svakojaka opravdanja za to ,ja sam jednom probao da se promijenim i sve je doslo do zla boga, sad vise ne , 6 000 000 000 je ljudi nace se jedan da mu odgovarate kakvi ste
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  18. #18
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    To je zaljubljenost. Samo imas iluziju da ih volis.
    A zaljubljenost je po meni sastavni dio svake "veće ljubavi", tako da ta "iluzija" ne mora bit nužno loša

  19. #19
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    To je zaljubljenost. Samo imas iluziju da ih volis.
    :mrgreen: E imas 3 plusa od mene za ovo
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    NE NE NE NE NE NE I NE ! e tako, no to je shto je kraj, ajde to izvodjenje pateticnih ljudi koji ne bi da traze drugog pa onda mijenjaj ovoga i nadji svakojaka opravdanja za to ,ja sam jednom probao da se promijenim i sve je doslo do zla boga, sad vise ne , 6 000 000 000 je ljudi nace se jedan da mu odgovarate kakvi ste
    aaaa pa ti si od toga poludio.
    Treba li da upoznam 6 000 000 000 ljudi da bih nasla "pravoga"?

  21. #21
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    NE NE NE NE NE NE I NE ! e tako, no to je shto je kraj, ajde to izvodjenje pateticnih ljudi koji ne bi da traze drugog pa onda mijenjaj ovoga i nadji svakojaka opravdanja za to ,ja sam jednom probao da se promijenim i sve je doslo do zla boga, sad vise ne , 6 000 000 000 je ljudi nace se jedan da mu odgovarate kakvi ste
    Ali naiđeš na curu koja ti se nenormalno sviđa, ali njoj se kod tebe ne sviđa parfem ili nešto tako... sitnica možda... Da li ćeš bar to promijenit, vjerovatno oćeš

  22. #22
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,657
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    1,617
    Thanked in
    825 Posts

    Default

    sve se mijenja i sve treba mijenjati... i ono sto mi se mozda svidjalo kod neke osobe, nakon 5 godina bih vjerovatno volio da se to "nesto" malo promijeni, tako da...

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    A zaljubljenost je po meni sastavni dio svake "veće ljubavi", tako da ta "iluzija" ne mora bit nužno loša
    Nije ti lose ako ne vidis realno i ako volis necije ocigledne mane i podrzavas pogresne odluke?!

    puppy, :*

  24. #24
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Nije ti lose ako ne vidis realno i ako volis necije ocigledne mane i podrzavas pogresne odluke?!
    Ako se radi o sitnicama onda ne smeta toliko, ali ako se radi o ozbiljnijim stvarima onda smeta

  25. #25
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi se ne mijenjaju zbog ljubavi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kakva nas zima cheka...
    By getaway blues in forum Game Server CG
    Replies: 19
    Last Post: 27-09-08, 13:29
  2. Ali takva ljepota... Psi u globalizaciji :)
    By Antares in forum Kućni ljubimci
    Replies: 66
    Last Post: 27-04-08, 19:39
  3. Kakva kombinacija
    By NSX in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 18-06-06, 21:49
  4. Kakva je ovo greska
    By nermin in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 02-01-06, 23:39
  5. Ljudi kakva je ovo zajebancija
    By funestis in forum Sve i svašta
    Replies: 20
    Last Post: 23-03-04, 23:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •