Results 1 to 20 of 20

Thread: Ipak Nisu Ceceni

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ipak Nisu Ceceni

    Neki ruski analiticari sumnjaju da su otmicari uopce cecenskog ili mulimanskog porijekla.
    U jasnim izjavama koje je prenio radio „Glas Moskve“ Aleksandar Devidenko je rekao:
    „Otmica djece nije od prakse cecenskih boraca koji su jos ranije izjavili da njihovi ciljevi nicu civili vec vojska i policija.“

    Devidenko je ukazao i na izjavu (proglas) razrijesenog cecenskog predsjednika Aslana Masadova koji je potvrdio da napadaci nemaju nikakve veze sa cecenskim oruzanim snagama.

    Ruski analiticar je dodao „da sve cinjenice ukazuju na to da ovi otmicari nisu ni muslimani a ni Ceceni… najvjerovatnije da se radi o teroristima koji nemaju vezi s bilo kojom vjerom.
    Oni to rade radi svojih licnih ciljeva“.

    I ruska dnevna novina „Gazeta“ u svom redovnom izvjestaju Petkom, ukazuje na to da vecina naoruzanih koji su izveli ovu otmicu nisu, kao sto se prije sumnjalo, cecenskoga niti ingosijskog porijekla, vec su oni ruskog porijekla.

    Ova novina je prenijela rijeci jednog od talaca koji je u Cetvrtak izbavljen iz njihovih ruku:
    „Ovi otmicari ne obavljaju namaz koji je obavezan svim muslimanima… i nijedan od talaca nije vidio bilo kojeg otmicara da govori bilo o islami, bilo o namazu, bilo o Qur’anu“.

    Novina je ukazala i na to da su otmicari govorili cistim ruskim jezikom, bez ikakvih greski.

    Pitanje glasi jesu li Bush i Putin dogovorili novu taktiku medjusobnog pomaganja dobijanja izbora i koliko nevinih zrtava treba da plati svojim zivotima izbornu pobjedu.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve vas lojave teroriste treba po metodi dr. prim. Ratka Mladica ....

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Buducnost Crne Gore
    Tvrtko da slucajno ne ciljas na sedmi bataljon ?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Sve vas lojave teroriste treba po metodi dr. prim. Ratka Mladica ....

    Jednom tako pricam ja sa lokalnim hodzom koji je vrlo globalne inteligencije. Ja se omrzovoljio radi sto sto poginu toliko Bosnjaka, a on da me ohrabri kaze: Neka, vidjeces ti kad se sve ovo zavrsi Srbi i Hrvati ce shvatiti svoje grjeske pa ce masovno preci na Islam.


  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by -=H2SO4=-
    Buducnost Crne Gore
    Tvrtko da slucajno ne ciljas na sedmi bataljon ?
    Licno mislim da je Bush organizovao rusenje WTC da bi zataskao aferu Emron, do koje je do guse uvaljen, a onda organizovao rat na Avganistan i Irak da bi zataskao WTC. Sada pred nove izbpre opet mu trebaju "teroristi??" pa je sklopio pakleni deal sa Putinom da pobije 300 nevine djece. Borci za slobodu svoje drzave su moralne osobe i nikada ne cine nista nehumano, a pogotovu ne ako ce im to umanjiti podrsku u svijetu.

    Licno mislim da je alkaida agencija, koju je osnovao Bush, na isti nacin kako je Sloba organizovao "bele orlove" i SDS. Tu su umjesani jos prsti globalne mafije sirom svijeta, ukljucujuci i onu u Beogradu:



    http://www.pincom.info/svijet/opsirnije.asp?ID=21674


    Problem je samo u tome sto ce mnogo ludi stradati prije nego sto se istina otkrije (kao i u slucaju manijaka Slobe).

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kralj Tvrtko
    ... pa ce masovno preci na Islam.
    masovno prodavanje dusha djavolu tj velikom Antihristu tj. Allahu


  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Confusion Bay
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Molim te, ne postavljaj ovu sliku vise... Otici ce mi ovaj monitor u p!@#$ materinu kad zavalim ovu stolicu u njega :evil:
    [size=6]
    WHERE IS THE KABOOM?!
    There was supposed to be an earth-shattering KABOOM!

    [/size]

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pismo iz Rusije (zahvalite se Kralju Tvrtku na prevodu)

    Otvoreno pismo Predsjedniku Putinu


    Gospodine predsjednice,

    nerijetko cujem druge kako se pitaju sta je smisao zivota ili cak njihove zakljucke da je zivot besmislen, ali ja licno ne vjerujem u to, iako se slazem sa mogucnoscu da nam ga drugi, a nekada i mi sami, mozemo uciniti takvim. Ja vjerujem da je smisao zivota i postojanja svakog zivog bica upravo u zivotu ili tacnije u njegovom opstanku. Dakle, smisao zivota svake jedinke je da obezbijedi svojoj vrsti novu generaciju koja ce biti jos inteligentnija i savrsenija, a to priznacete i nije uvijek lako. To smatram kao nasu osnovnu i primarnu obavezu prema prirodi i prema drustvu, jer poticemo od njih. Sa ponosom mogu reci da sam ja sa ispunjavanjem te obaveze poceo prije 5˝ godina, a nekako istovremeno shvatih da to i jeste smisao zivota, barem mog. I sami znate, g. predsjednice, da samo donosenje nove generacije na svijet nije dovoljno samo po sebi za ispunjenje obaveze. Potrebno je uloziti mnogo vremena, paznje, ljubavi, truda i brige da bi se jedna generacija uspjesno podigla na noge. Medjutim, moze se dogoditi da sav taj trud bude uzalud, jer se s vremena na vrijeme u ljudima probudi zlo za koje znamo reci da ga ne bismo pozeljeli ni najcrnjem neprijatelju. Ipak, cak i takve zle demone je moguce savladati, ali su za takvo sto potrebni heroji koji su spremni da se nesebicno zrtvuju za tu novu generaciju. Rusija je zemlja poznata po herojstvu, ali se - po mom misljenju - momentalno na njenom celu nalazi osoba koja nije dovoljno hrabra da bi zrtvovala sebe i svoj zivot za dolazecu generaciju. Tacnije receno, mislim da ste Vi g. predsjednice najobicnija kukavica, a recicu Vam i zasto tako mislim.

    Moja mati jos uvijek ljubomorno cuva foto-album u kojem je sacuvan karanfil koji sam dobio na prvi dan skole. Na svecanosti odrzanoj 1. sept. 1976. u fiskulturnoj sali O.S. Georgi Stojkov Rakovski, prvacicima su urucivani karanfili i male bijele kartice sa posvetom u zlatnoj stampi: "Sretan ti pocetak ucenice, tvoj ucitelj". U albumu se uz karanfil i posvetu nalazi i jedna crno-bijela fotografija - majka i sin stopljeni u jedan osmijeh dok djecacic ponosno pokazuje karanfil i karticu sa ispisanom zeljom za sretan pocetak skolovanja.
    Medjutim danas roditelji u Beslanu cvijece umjesto u albume svoje djece polazu na njihove svjeze humke. Umjesto posveta sa zeljama za sretan pocetak skolovanja njihovih malisana, roditelji u Beslanu citaju liste ranjenih i ubijenih. Umjesto da se zajedno raduju prvim skolskim fotografijama svoje djece, roditelji u Beslanu sada gledaju tu svoju istu djecu na smrtovnicama i cituljama. Fotografije i snimci svjetskih novinskih agencija su tu da konstantno podsjecaju roditelje na dan koji je trebao biti jedan od najsvecanijih u njihovim i zivotima njihove djece, ali se zahvaljujuci kukavicluku, kako terorista tako i Vasem, pretvorio u tragediju koja zaustavlja dah i pomucuje um.

    Da li se to zaista moralo dogoditi, g. predsjednice?
    Sta su ti ratni zlocinci zahtijevali da im se nije moglo udovoljiti?
    Sta je to g. predsjednice sto su ti zlocinci trazili, a sto ste Vi ocigledno mislili, a vjerovatno i dalje mislite, da je vrijednije od djecijih zivota?

    Mnogi bi mi odgovorili, vjerujem i Vi, da se zahtjevima otmicara nikada ne smije udovoljiti, jer se time motivira teroroizam. Ja u potpunosti mogu razumjeti tu praksu, ali Vam onda g. predsjednice u tom slucaju preostaje jos samo da oruzjem pokusate osloboditi taoce, a Vi ste sami rekli da to ne dolazi u obzir. Sta je onda bio Vas plan? Cekati da se otmicari sami predaju i oslobode taoce? Izbor je skucen, a da bude gore, jedno rjesenje automatski iskljucuje drugo. Dakle, udovoljiti zahtjevu ili napasti? Vi ste, barem zvanicno, odbijali i jednu i drugu mogucnost i sto je najgore jos uvijek se u javnosti ne zna sa sigurnoscu sta su ustvari otmicari zahtijevali. Vjerovatno se nikada nece ni saznati.
    Na prvi pogled stvara se dojam kao da ne postoji trece rjesenje koje je moglo spasiti taoce. Medjutim, ja sam skoro pa siguran da su taoci mogli biti spaseni, ali pod uslovom da je na celu Rusije bio hrabar covjek i zato zelim da Vama postavim kljucno pitanje:

    "Da li ste Vi, g. predsjednice, i za trenutak razmisljali ili bili spremni da sebe ponudite otmicarima u zamjenu za taoce?"

    Mislim da je prilicno velika sansa da bi otmicari pristali na tu razmjenu i Vi biste time casno ispunili jednu od glavnih obaveza koju predsjednik drzave prima na sebe preuzimajuci funkciju - zastiti gradjane. Ujedno ste imali priliku da postanete i heroj o kojem sam ranije pisao i za kakvim ima potrebu svaka nacija na svijetu. Da ste to uradili danas bi svijet bio mnogo bolje i ljepse mjesto za zivjeti nego sto je to danas i djeca Beslana bi danas ucila svoja prva slova. Vi i ja smo ih ionako odavno naucili, ako razumijete sta Vam zelim reci.

    Kao predsjednik morali biste biti spremni da zrtvujete sebe i svoj zivot za svoje gradjane i da kao takav budete uzor generacijama koje ostaju poslije Vas, a ne da sebe stitite tijelima i zivotima drugih. Uopste vise nisam siguran da li biste bili spremni podnijeti takvu zrtvu i za Vasu sopstvenu djecu, ali zato ne sumnjam da ste spremni ocekivati takve zrtve od drugih kada je Vasa i sigurnost Vase familije u pitanju. Vi zasigurno niste jedini covjek, niti predsjednik takvog karaktera, ali to uopste ne umanjuje moje gadjenje prema Vama. U mojim ocima ste Vi, g. predsjednice, jedna bezvrijedna i bijedna kukavica, bas kao i otmicari koji su se krili iza djecijih tijela.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Твртко Срспки Царе,

    Прво наводиш чеченског сепаратисту као извор информација, а после постављаш срцепарајућу моралну причу упућену Путину, причу коју нико није потписао!

    Могуће је да си ти аутор овог писма!?

    Чеченија је место где се теротристи окупљају, финансирани су са стране, и циљ им је да ослабе Русију. У питању је велика лова, дрога, и ко зна шта све још! Ти терористи везе немају са борбом за независност Чеченије, зато што се независност не стиче тероризмом.

    На Косову се дешавало исто то, са циљем слабљења Србије. Разлика је само у томе што Русија има 5000 нуклеарних бојевих глава, а Србија то није имала и није могла да се одбрани од великих сила!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    [quote="-=H2SO4=-"]
    Quote Originally Posted by Kralj Tvrtko
    ...


  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tvrtko, te price mozes da poturas svojim Bosnjacima i debilima..

    To sto ti pricas su gluposti!
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Tvrtko, te price mozes da poturas svojim Bosnjacima i debilima..

    To sto ti pricas su gluposti!
    Zivi bili pa vidjeli.

    Tony Blear je vec zabranio da se njegovo ime spominje pored Bush-ovog i nema ga vise u Americi. Dobro obavjesteni izvori saznaju da je taj manijak planirao nuklerni napad na 7 drzava svijeta.

    O tom po tom.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ukratko : amerikanci nalogodavci , checheni izvrshioci.

    pa to je vise nego jasno . kolin pauel je jednom prilikom javno priznao da finansiraju chechenske "pobunjenike" i jos dadoshe onoj dvojici lidera azil.
    nego kakve sad veze ima Putin u ovoj chechensko-americkoj saradnji?

  14. #14
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ipak su checheni !
    basajev preuzeo ogovornost
    detaljnije na : www.kavkazcenter.com

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tvrtko, opet te pozivam da se razneses ispred neke sfor-ove baze. znas ono, probudices se u prorokovom narucju i 12 (ili bjese 24?) djevica ce da te sluzi...itd itd.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mozda se nece bas lagumati, ali ce ovaj preskakati jer se glani Cecen prizna da je sve osmislio.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Far Away From Home
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [size=7]WE MUST KILL THIS PIGS[/size]
    -=DU RIECHST SO GUT=-

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grad Heroja
    Quote Originally Posted by -=H2SO4=-

    Sta glumnis ti sa ovim ?

    A,Grad Heroja ?

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: Dobruski ,kumim te kapicom nemo mi i ti trazit adresu,nisam ja to postavio nego se neko zajebaje samnom ! :wink: :lolblue:
    zbogporadi mene ja bi brisa ovo ito odma !

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grad Heroja
    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: Dobruski ,kumim te kapicom nemo mi i ti trazit adresu,nisam ja to postavio nego se neko zajebaje samnom ! :wink: :lolblue:
    zbogporadi mene ja bi brisa ovo ito odma !
    Bas sam se zacudio,sta to bi !? :?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •