Evo vec pola dana mi ne izlazi iz glave situacija koja mi se jutros desila u Carinama…Razlog vise da ih ne volim pored toga sto je uvjek dupke puno pa sam skoro kao na autobuskoj stanici…I dobro…Razumijem,guzva je tolika pa je vecini konobara tesko i smorno na ove vrucine,ali ipak ovo me je izbacilo iz takta jer radi se o obicnom nedostatku vaspitanja koji neki ljudi ipak posjeduju…

Dolazi otmena starica do naseg stola,prekida nas i pita da li moze sjesti za nas sto.Sama je i ja i moja prijateljica odobravamo,vec smo narucile sladoled i pricamo vec naveliko…Konobar dolazi,i ja sam uspjela da vidim samo smjesak starice dok narucuje a na moju veliku zalost ne cujem dobro…Kad je starica otisla drugarica mi prenosi njihov razgovor...

Konobar:”Izvolite”
Starica:”Ja bih da popijem jednu kafu”
Konobar:”Nemamo.Ne gatamo
Starica(sa blagim smjeskom):”Onda mi donesi da popijem jednu vodu”(i vjerovatno vidjevsi one nase sladolede na stolu onako nemocno narucila ih je i ona)…
Konobar donosi vodu i sladoled,uzima novac i odlazi…

Kome moze da bude toliko smetalo jedna starica koja je potrazila i ona malo predaha od ove PG vrucine i treba li neki idiot nevaspitani da se pojavi u njenim vec dovoljno teskim starackim danima da joj oteza,da joj se obrati bez imalo ljubaznosti i razumijevanja?Sigurna sam da su joj misli posle toga bile teske,a zahvalila se tako ljubazno i sa osmjehom dok je odlazila sto smo joj ustupile mjesto…

Kad mi je drugarica ispricala njihov razgovor naprosto sam poludjela…Starica me je onako tiha i dobrocudna zaboljela kao da je moj rod rodjeni a bilo je kasno vec da se idiotu izderem pred cijelim Carinama na nacin kakav zasluzuje…:mad: :mad: :mad: