Results 1 to 25 of 1694

Thread: Odgledah:

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,067
    Thanks Thanks Given 
    4,877
    Thanks Thanks Received 
    9,976
    Thanked in
    3,782 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Izgleda sam ja jedini kojem je ovaj film sasvim prosjecan, moguce i ispod toga.

    Ima nekih komicnih momenata i sl. ali sam definitivno ocekivao vise, pogotovo nakon mnogih komentara kao da je najbolji domaci film u zadnjih XX godina.

    Prva eksplozija u filmu i trece-razredni CGI je mozda vec postavio 'temelj' za razocarenje.

    Prenagljeni vulgarizmi 'kúrac', 'pěcka' i sl. nisu bas doprinijeli da se utisak poboljsa.

    Glumacka ekipa gdje nisu mogli nac' CG glumce (kojih srecom imamo) nego su dostina iz HR pa cak i SRB mi je razocarenje, pogotovo sto je reziser nase gore list.

    Moglo je vise svadbenih obicaja da se gura, to je uvijek zanimljivo, pogotovo ako se film gura van EX-YU granica.

    Muzika zbunjujuca, od ocekivanih 'svadbarskih' preko nekih jugo-nostalgicnih balada pa sve do Vojka V.

    Za one koji zive tamo ili dovoljno poznaju podrucje, primjetice potpuno nelogicne promjene lokacije iako je u filmu navodno ista, tj. recimo ispred i iza kuce a ono jedna scena u Krtole, druga u Grbalj, treca u Novi. Za vecinu publike je to prihvatljivo i valjda je to 'dovoljno'.

    Tehnicki ispod prosjeka, nisam gledao ko je radio i bojim se da direktno pljujem na nekog od kolega al' jbg... moglo je to mnogo bolje u tehnickom smislu, od loseg 'spajanja' svijetlih i tamnih scena preko nekih kadrova gdje se ocigledno iz ruke snimalo i bukvalno zasmeta pri gledanju. Ne znam budzet, ne znam 'muke' ekipe ali je to moralo bolje. Sorry.

    Ne bih dalje, i ovako se vec postavljam vecini koja je odusevljena filmom na lomacu.
    Obično sam "kud svi Turci tu i mali Mujo" tip kad su filmovi u pitanju, tj. obično se recimo složim sa IMDB ocjenom (gore-dolje za jednu ocjenu), posebno ako su domaći filmovi u pitanju ali ovaj mi bješe samo ok.
    Čak se i slažem sa dosta stvari što si naveo, da ne ponavljam, očekivao sam i ja mnogo više posebno posle toliko hvalospjeva (čuš 2 dana zaredom ljudi išli da gledaju, mislio sam se kakav me to spektakl čeka?! ) Početak jako spor, da ne rečem dosadan, posle se zahuktava radnja i bude neki dobar tempo i onda opet kraj spor, dosadan, što znam.

    Imali naših glumaca "za izvoz" što se veli, posebno za ovu tematiku, nejasno mi je ovo šaranje sa glumcima mada u suštini ovo i nije crnogorski film bio (u projekat je uključena i Bosna, Srbija i Hrvatska) tako da je vjerovatno zbog toga.
    Kad sam kod glumaca, Tihana Lazović se po meni nije snašla dok je onaj mladoženja bio ooodličan.

    Sejdo Alijaj je sam po sebi komedija od čoeka pa da ništa ne progovara, svaki sekund sa njim u kadru je meni priceless vazda - "Vidio sam te na palačinke u Žanjice, jesam, jesam", oplaka sam...
    Last edited by BiTrAtE; 18-02-24 at 19:48.
    War. War never changes.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •