Results 1 to 25 of 270

Thread: Epska fantastika

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,151
    Thanks Thanks Given 
    5,716
    Thanks Thanks Received 
    7,443
    Thanked in
    2,976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Дине,бро,Дине...

    Ол оф дем.
    Vala cu ih probati.

    Procitao sam nedje prije godinu dvije Hronike Ambera I nisam nesto odusevljen bio. Hiperion saga isto mi nije legla nesti posebno. Sa druge strane Asimova Zaduzbina mi je bas bila odlicna.

    Naidjoh na interesantan link

    https://gkr.hr/Magazin/Teme/Fantasti...F-za-pocetnike

    Probacu da nadjem I Vorkosigan sagu koju pomenu @goldfinger

    Odje ima po necega za sta nijesam cuo, a mislio sam da sam skoro sve sto se preporucuje procitao od zanra.

    U medjuvremenju procitah ove dvije knjige Li Bardugo od kojih je prva Sest vrana a drugoj sam zaboravio ime. Interesantno stivo za ljubitelje zanra, ali nije sad da sam odusevljen.

    Dalje, procitah posljednju knjigu koja je objavljena iz serijala Queen of terassen na engleskom I definitivno je serijal koji vrijedi pratiti.

    Iskorijenjena od Naomi Novik, opet onako, malo vise bajkovito I teen za moj ukus.

    Procitah I neku knjigu Lois McMaster Bujold, al tek kad sam je procitao (I izbrisao iz Kindlea) sam ukapirao da ima dio koji ide prije toga a koji se zove Prokletstvo Chaliona. Nisam nesto posebno pod utiskom, tako da cu ovaj prvi dio citati ako bas nista drugo ne bude aktuelno. @goldfinger jel to
    Vorkosigan saga?
    Takodje procitah nastavak Sezone kostiju, interesantno teen stivo, nastavljam da pratim u nedostatku kvalitetnijeg materijala.

    Od Joa Abercrombia procitah Junake I Krvavu zemlju. Junaci su mi za klasu bolji. Nedje ranije sam procitao onu Posluziti hladno iz istog svijeta.

    Da se osvrnem na Aberkrombija.
    Generalno, serijal Prvi zakon koji sam prvo citao od njega mi je bio onako, nekako sam bio nenaviknut na bolestinu I trash, a pojedini likovi nerazradjeni I bez ikakve logike I objasnjenja ponasanja. Kupio me je definitivno sa trilogijom Smrskano more koja je, za moj ukus, za dva koplja bolja od bilo kog romana iz Prvog zakona, kao I ovih sto se nadovezuju na taj svijet. Razradjeni likovi I sve ono sto je nedostajalo u Prvom zakonu je ispravljeno.

    Aberkrombi pise brutalne dijaloge, I za to mu kapu skidam. Ne malo puta sam stao I zamislio se nakon recenice neke od bitangi koji su glavni likovi u knjigama. Upravo zbog tih dijaloga cu citati sve sto od njega izadje u buducem periodu.


    Sad merachim The Core od Pitera V Breta, na engleskom. Jezik mu je mnogo savremeniji I laksi za citanje od Terasen serijala. Odlagao sam knjigu, a sad mi je takva banja, jer sam ponovo u svijetu demona iz Bretovog svijeta. Stvarno odlican serijal, bas po mom meraku. Steta sto nema vise nastavaka.

    Definitivno pisac kojeg svrstavam u vrh epske fantastike, pored Rotfusa, Sandersona, Jordana, Martina I Tolkina.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 24-05-18 at 22:10.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Epska zabluda
    By 11/11/11 in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 22-11-11, 14:31
  2. Fantastika
    By Artemis Fowl in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 27
    Last Post: 07-08-11, 01:11
  3. Fantastika
    By gaul in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 1
    Last Post: 09-02-10, 17:25
  4. Epska Fantastika
    By vIbes in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-08, 15:26
  5. Epska fantastika
    By tashaaaa in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 13
    Last Post: 08-03-05, 15:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •