Dakle 3 Asusa imamo u firmi. U pitanju je ASUS VivoBook Pro N752VX-GC106D. Na njima je sve licencirano (Windows 10 i dodatni software). Ovaj na kome ja radim imam par mjeseci i od starta je radio odlicno, toliko dobro da sam odustao od nabavke SSD diska jer nije bilo potrebe. Druga dva koja su stigla za kolege prije neki dan su od starta imala problem da se butuju po par minuta i da nakon sto se butuju disk usage zakuca na 100% i notebookovi rade ocajno. Spusti se taj usage posle nekog vremena ali svako malo se penje na 100% i generalno rade ocajno.

Naravno, odmah mi na pamet pada da su stigli sa losim diskovima, testiram diskove i sve pokazuje da je u redu. Ponovim par puta cistu instalaciju, odmah zakuca na 100% bez ikakvog dodatnog software-a instaliranog, bez drivera cak.
Ajde reko stigla neka losa serija kad juce ovaj moj koji je radio savrseno pokupio neki update, restartujem i vidim podize se presporo, ajde reko mozda instalira update u pozadini. Posle mucnog boot-a imao sam sta zateci, i meni se javlja ovo 100% zauzece

Laptop odjednom pocinje da radi ocajno, vuce se bukvalno boot traje po nekoliko minuta. Ajde reko da nadjem koji je to update i da ga obrisem, vjerujuci da cu tako rijesiti problem medjutim u dijelu gdje je lista instaliranih updateova, pokazuje da su instalirana samo 2, sto je naravno notorna laz jer Windows 10 svako malo instalira neki update a sistem je instaliran prije nekoliko mjeseci jos. Obrisem jedan update, ovaj drugi mi ne dozvoljava, resetujem racunar i nista naravno, drzi jos zauzece, vuce se. Sjetim se system restore-a, vidim da mi je zadnja tacka prije nekoliko dana sacuvana, odlicno reko, odradim to kad novo iznenadjenje. Nisam rijesio problem a i neka to nego neke datoteke sto sam taj imao i dalje su mi na desktopu a po pravilu restore me morao vratiti na nekoliko dana prije

Instalirao sam 8.1 i posle sat vremena koriscenja radi odlicno, nisam primijetio jace zauzece i reko da ga pregazim desetkom i tako probam da "zeznem sistem" ali djavola, nista nisam napravio. Da napomenem da sam sve probao od predloga na internetu, od gasenja windows search, superfetch i BiTS servisa pa do "Show me tips from Windows 10" Mislim, ne bi trebao nista od ovog da diram, valjda bi to trebalo sve da radi kako treba "bez otvaranja haube" ali eto, probao sam. Dzaba, ne pomaze nista. Vidim na netu da ima mnogo problema sa ovim ali bas niti jedan odgovor nisam nasao a da opisuje tacan uzrok ovog problema, a resenja se svode na ovo gasenje servisa koje sam spomenuo.

Da li iko ima mozda jos neki predlog, poludjeh eo 3-4 dana sa ovim?