Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
Nemoj da te novostecena moc udari u glavu pa da nam se pomamis
Neću neću , nije to neka moć. Inače ako ikada primijetiš i najmanju zloupotrebu moći sa moje strane slobodno me opomeni. To je po mojim moralnim shvatanjima "početak gordosti" - korjena svih grahova.

Nego da se vratimo na temu ateizma i mog interesovanja za njega.
Djelovi klasičnih masovnih religija sa svojom logičkom nekozistentnošću (kada su tvrđenja u jednom djelu kontradiktorna tvrđrnjima u drugim dijelu iste cjeline) i fizičkim modelom stvarnosti suprotnom fizičkim dokazima i nauci su mi neprihvatljivi.

U tom racionalnom smislu bliži mi je ateizam ali sa druge strane ograničen je samo na racionalno.
Po mom shvatanju mašta mora imati mjesta ne samo u umjetnosti i religiji nego i u nauci.
To je njen osnovni pokretač. Tu počinju moja religiska pa i umjetnička shvatanja.
Kao "ateizam"+"imaginacija" koji čine jednu cjelinu.

Mogu da vjerujem da sve u univerzumu mora da se pokorava nekoj (Spinozinoj) "zakonitoj harmoniji" i da sumnjam da "Hajzenbergov princip neodređenosti" nije "konačna istina" nego još jedan korak ka njoj, ali
moram prihvatiti tačnost odnosa fizičkih veličina nekog eksperimenta ali ne obavezno njegovo "zašto i kako" objašnjenje i interpretciju.