Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 63

Thread: Štrajk starogradskih ugostitelja

  1. #26
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,864
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne znam koliko je ljudi odavde bilo vani i uspijelo da vidi kako se tamo zivi,izlazi,provodi itd itd....Pojedini KOtorani se zale na Maximus,da im smeta muzika,da im smeta sve tamo,ovo-ono,ja ne znam sto ocete vi? Tamburice na rivu i da sjednete slusat to ?

    Nije mi jasno razmisljanje pojedinih,ne branim ja Maximus,ali realno gledajte,da ga zatvore,pa koga ce bit u ovaj jadni crni Kotor posle 6 uvece,to je jad i bijeda,svi su kuci na jebeni facebook i na ostale gluparije po netu.
    Život je borba,ne daj da te muči,ne ponavljaj greške,već na njima uči…



  2. #27
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragi naši ugostitelji - kako glasali - tako dočekali! Nekima su se dizala auta u vazduh, nekima je prijećeno, neki su ostajali bez rabote jer su bili protiv takvog ondašnjeg "razvojnog koncepta u Starom gradu Kotoru". Ukazivalo Vam se svima da ste tada na početku "slijepe ulice". Sada ste udarili u zid , nema dalje , nema gore! Dalje, kad spustite cijene u lokalima, narod će se vratit u grad, kad izbačite grand paradu - narod će se vratit u grad. O izlicitiranim cijenama za zakup ne bih jer svi znaju da su " narasle od belog". Kad je gospođi Morinjskoj kapalo od "glavnih finansijera" bila je za svaki dogovor ( čitaj morala je da sluša) a sad gad je promaja slušala bi ali nema koga :-). U pamet se Kotorani dok ne potonete kao Kosta Konkordia, sa sve kapetanom Skijetinom, jer ko je jednom "donji" vazda je "donji"! 
    Moj Život - Moja Stvar

  3. #28
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the First_One View Post
    kad izbačite grand paradu - narod će se vratit u grad.
    mislim da bas grand parada odrzava zivot ugostitelja..

  4. #29
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    mislim da bas grand parada odrzava zivot ugostitelja..
    Licno mislim da dobar dio ugostitelja i preferira Grand Paradu jer je to njihov nivo kulture.Objasnjenje da bi propali da ne pustaju tu muziku nema osnova jer evo i Fjaka radi godinama pa nije propala jer ne pusta tu smet-muziku. Ima jos mnogih primjera da ne nabrajam ali je najlakse naci sebi opravdanje za neznanje po pitanju nacina vodjenja jednog kvalitetnog lokala i pustiti ono sto volis ti,kao gazda, i tvoji "prijatelji" i privuci "pravu" klijentelu koja samo riga i pisha po kaletama naseg Grada poslije takvog kulturnog uzdizanja. Licno sam par puta imao verbalne konflikte sa savremenim feshtadjunima koji se ne mogu,kazu oni,zabaviti bez Grand Parade i uvijek sam govorio,i sad to tvrdim,da se ne osjecam manje pametnijim od njih i njima slicnim koji se provode uz to smece.I ne primjecujem da mi je mozak zakrzljao od nedostatka te "terapije" kojoj oni pribjegavaju.
    Volio bih samo da mi neko od njih objasni cemu to smece uopste sluzi sem da se svi nalochu i onda poslije razmjenjuju mishljenja kacotima i shkopacunima,u lajt varijanti konverzacije, a rade nozevi i levori ,u hard verziji, i onda zavrse ili u policiji ili u bolnici a oni ,nazalost vishe puta, najmanje krivi i pod plocu.
    To smece od "muzike" nista dobro nije donijelo ni mom Gradu ni generacijama koje dolaze i rastu u njemu a sad ovi "kulturni" neka ospu paljbu po meni kako se o ukusima ne raspravlja!
    O kvalitetu se raspravlja a kvalitet te njihove "turisticke" ponude srazmjeran je kvalitetu i nivou opste kulture uzivaoca te "muzike".

  5. #30
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Mozda si predaleko otisao... Mislim da izbor muzike u lokalima nema veze stim ko ce koga dovatit i oce li se nozevi potezat. Muzika je trenutno najmanji problem. Imas odredjeni procenat ljudi koji pravi probleme i koji se tu vazda kad je neka frka. Oni ako ne naprave pizdariju u grad, pobice se ispred brze hrane, pobice se na fudbalski termin ma bilo dje...A toga se vazda bit. Eto samo mislim da Grand Parada nema neke velike veze stim. Da se razumijemo, i meni se gadi ta muzika ali nek slusa svak ono sto mu odgovara...
    look right through me

  6. #31
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    Mozda si predaleko otisao... Mislim da izbor muzike u lokalima nema veze stim ko ce koga dovatit i oce li se nozevi potezat. Muzika je trenutno najmanji problem. Imas odredjeni procenat ljudi koji pravi probleme i koji se tu vazda kad je neka frka. Oni ako ne naprave pizdariju u grad, pobice se ispred brze hrane, pobice se na fudbalski termin ma bilo dje...A toga se vazda bit. Eto samo mislim da Grand Parada nema neke velike veze stim. Da se razumijemo, i meni se gadi ta muzika ali nek slusa svak ono sto mu odgovara...
    Nisam zato sto ti ljudi o kojima ti pricas ne zalaze u ugostiteljske objekte u kojima se ne "uziva" Grand Parada pa prema tome nisi u pravu ta "MUZIKA" je krucijalni problem danasnjice jer devijantni umovi koji je upijaju su isti oni koji se dive kriminalcima,mafijasima,politicarima i svima onima koji na MUTAN i POKVAREN i NEPOSTEN nacin dolaze do novca.A tek danas sam posmatrajuci slike jednog "performansa" shvatio zasto nekima ne smetaju sve nevolje Grada jer ipak i njihov vodja i idol se najbolje provodi uz GrandParadu pa zaboga kako bi oni mogli da se bore protiv svog IDOLA!
    A to da svako slusa sto mu odgovara je toliko otrcana fraza, jer ako nekome odgovara Grand a meni ne, ko ce mene spasiti njihove torture jer se od njihovog "Grand ukusa i nivoa kulture" ne moze pasat kroz Grad pa prema tome ni ja nisam duzan da slusam to,jer necu,ali se na zalost ne mogu odbraniti vec jedino bjezanjem iz Grada,sto na zalost i radim vec godinama.
    Toliko o Demokratiji koju propagiraju neki ovdje!

    Ja kao van stranacka osoba imam svo pravo da ih kritikujem sve iz bilo koje stranke jer ni jedna ne misli dobro nashem Gradu vec samo gledaju kako da se ugrade i sto bolje napune shpagove ili se uvale u kakvu kancelariju!
    p.s. Ja sam odrastao u vremenu kad sam naucen da postujem uzance i sve blagdane,moje katolicke, i druge a o kulturi danashnjih mladih ljudi najbolje govori primjer nase Badnje veceri kada se u Katedrali Sv.Tripuna nije mogla cuti misa od revanja i zavijanja pevaljki iz Citya a onda se oni nadju uvrijedjeni kad im skrenes paznju na to da to sto rade nije ni malo kulturno a jos manje za 21.vijek i drustvo koje sebe naziva multikulturalno,multikonfesionalno i sl. a izgleda da je samo za multi shklapanje
    !!
    Last edited by cattarogrande; 20-02-12 at 13:28.

  7. #32
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Sam si sebi odgovorio na pitanje, nemam nista da dodam. Ako citav Stari Grad slusa Grand Paradu, to nije zato sto je to neki ugostitelji imaju 'cudan' ukus, nego zato sto je grad pun ljudi koji su bukvalno odrasli uz tu muziku... A ugostitelji bas i nemaju neki izbor - ili da pustaju to sto se slusa ili da im bude prazan lokal. Nisu oni krivi sto im je takva klijentela.

    Ispred istog tog Sv.Tripuna su se ugostitelji dogovarali da dovedu Coloniju za Novu Godinu. Dogovor je bio da daju svi lokali odredjenu sumu i opstina da finansira odredjeni dio. Ne znam sta se desilo, nista od toga nije bilo...
    Dokle god budu dolazili ekipa iz Granda Aca Lukas i Slavica Cukteras o ovakvim projektima mozemo samo da sanjamo: https://forum.cdm.me/archive/index.php/t-33080.html
    look right through me

  8. #33
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drago mi je da se bar u tim stvarima slazemo.Jel me sad razumijes o cemu govorim i kakve ja vjetrenjace za protivnike imam.A da ne pricam o drugim stvarima koje su otisle pogresnim putem jer demokratija vlada,posjeduje novac, a mi nesvrstani nemamo gaca na guz..u!
    A zbog tog sto si nasao u arhivi sam cak imao opaske direktno iz ekipe koja odlucuje o svemu u nasim zivotima,sem kad cemo u kondut,jer ,zaboga, morao sam shoto kuco bit i ne zborit o toj sramoti njihovoj!

  9. #34
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  10. #35
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    cattarogrande, koju muziku slusas?

  11. #36
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bolje me ne pitaj to. shalim se npr.Jovanottia,Pino Danielea,Pat Methenya,Fourplay,Chuck Loeba,Chick Coreu,Mario Biondia,Giusy Ferreri,Gino Vanellia,Weather Report.... TBF,Nena Belana,Massima,Tonya,Tedia,Ljiljanu Nikolovsku,Soulfingerse,Josipu Lisac,Urbana.....itd itd itd. E da i Ennio Morriconea ali ima toga josh!

    Nego to nije bitno za temu ovog threada,jel tako?
    A uzevsi u obzir da je finio shtrajk mozete ga i zatvoriti!!
    Last edited by cattarogrande; 21-02-12 at 19:50.

  12. #37
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    11,819
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    VIKKY...,,DROB ME ZABOLI,,kad udjem u grad a roka folk ritam...drob me zaboli sto ti koji locu u te iste kafane vaspitavaju ovu omaldinu koja podlijeze i kune se u folk.nesvjestica me vata kad prodjem ulicama starog grada koji vise puta ,,plijeni,,kao da sam u GUCU.. a ne u jedan stari lijepi kotor.podigo sam se u taj grad,slusao i naslusao se i napustao lijepe i kvalitetne muzike...85-90-tih.a onda su dosli novi,,ritmovi,,..turbo folk i ostale,,vradzbine,,...koje jednostavno ne pripadaju gradu kotoru.o maksimusu nemam sto napisat...nikad nisam uso i niti cu...znam ko ulazi i svi mi znamo sto se tu sve cini i kakav se ,,biznis,,tu vrti.ne izlazim u stari grad kotor,jer je i teren ,,nesiguran,,...narocito u kasne sate.za mene je vecina lokala u stari grad kotor izgubila smisao...ali ko voli nek izvoli.

  13. #38
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattarogrande View Post
    licno mislim da dobar dio ugostitelja i preferira grand paradu jer je to njihov nivo kulture.objasnjenje da bi propali da ne pustaju tu muziku nema osnova jer evo i fjaka radi godinama pa nije propala jer ne pusta tu smet-muziku. Ima jos mnogih primjera da ne nabrajam ali je najlakse naci sebi opravdanje za neznanje po pitanju nacina vodjenja jednog kvalitetnog lokala i pustiti ono sto volis ti,kao gazda, i tvoji "prijatelji" i privuci "pravu" klijentelu koja samo riga i pisha po kaletama naseg grada poslije takvog kulturnog uzdizanja. Licno sam par puta imao verbalne konflikte sa savremenim feshtadjunima koji se ne mogu,kazu oni,zabaviti bez grand parade i uvijek sam govorio,i sad to tvrdim,da se ne osjecam manje pametnijim od njih i njima slicnim koji se provode uz to smece.i ne primjecujem da mi je mozak zakrzljao od nedostatka te "terapije" kojoj oni pribjegavaju.
    Volio bih samo da mi neko od njih objasni cemu to smece uopste sluzi sem da se svi nalochu i onda poslije razmjenjuju mishljenja kacotima i shkopacunima,u lajt varijanti konverzacije, a rade nozevi i levori ,u hard verziji, i onda zavrse ili u policiji ili u bolnici a oni ,nazalost vishe puta, najmanje krivi i pod plocu.
    To smece od "muzike" nista dobro nije donijelo ni mom gradu ni generacijama koje dolaze i rastu u njemu a sad ovi "kulturni" neka ospu paljbu po meni kako se o ukusima ne raspravlja!
    O kvalitetu se raspravlja a kvalitet te njihove "turisticke" ponude srazmjeran je kvalitetu i nivou opste kulture uzivaoca te "muzike".
    istina !

  14. #39
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattarogrande View Post
    pa prvo za mene je sramota da se dio objekta koji je sredjen po ugledu na nas grad nosi ime folkoteka. Uzasno bezobzirno prema gradu koji je vjekovima unazad bio ispred svega u njegovom zaledju.drugo kompletan objekat je jedna obicna folkoteka gora od bilo kog standa na onoj tuskoj pijaci koje vise nema,muzicki repertoar je za svo "postovanje" ,cast izuzecima kojih je mali mali broj, jer gostuju sve sami vrhunski "glasovi" koji revu kao tovari,da mi oproste tovari, tako da u uzivaocima tog repertoara vjerovatno izazivaju osjecaj mentalnog blagostanja kakav je tesko postici i poslije decenija bavljenja yogom!!!
    Dalje ne bih jer me vjerovatno neces razumjeti posto vidim da ti je taj objekat,masovno posjecen,prirastao srcu na cemu ti bas ne zavidim!
    Sto se tice masovne posjecenosti imas mnogo primjera u skorijoj proslosti koji govore o toj masovnoj posjecenosti raznih desavanja sumnjivog kulturnog kvaliteta sto znaci da nije uvijek masovna posjecenost znak kvaliteta ponudjenog.
    apsolutno podrŽavam ovo Što si rekao ali si zaboravio da nastaviŠ,ko je kriv za sve,ko je upropastio kotor?gradonaČelnica i svita oko nje.Đe su kotorski hoteli?kome je grad predat na upravljanje-samim tim Što su nekima dati veĆinski prostori itd.a o cijenama da ne priČamo u kafiĆima.ja kad dodjem do kotora,poĐem na vuk petrol ili do tivta.jer u kotoru je sve uniŠteno.a narod koji to podrŽava nije bolje ni zasluŽio.

  15. #40
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mad_dog_ko View Post
    podrzavam protest iz ugla nekog ko voli izac i popit dvije tri ka coek. Sto da cinim u 11 ili u ponoca kad se sve pozatvara i to vikendom?

    Mislim da je ovo klasicno namjestanje para za maksimus. Narod nema dje pa ili doma ili tamo.


    A sto se cijena tice, eto ga madam coco pa je cini mi se u najmanju ruku jednak sa cijenama u maksimus.
    Što se tiČe namjeŠtanja sve je namjeŠtanje u kotor,od licitacija za lokale,pa nadalje.kod vraČara je zbog sekondo porta suŽena magistrala i ostala je takva do danas.sve je u kotoru podreĐeno smiŠljenom uzimanju i namjeŠtanju para pojedinima,a na Štetu graĐana koji se ne bune.pogledajte ulice koje se godinama prekopavaju svaki Čas.u normalnoj sredini to se isplanira i zavrŠi sa jednim kopanjem,ali kotor je meka za namjeŠtanje para.da kaŽem i za pg kadrove koji dodju dobiju stan u stari grad i vrate se u pg.sramotno.

  16. #41
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the first_one View Post
    dragi naši ugostitelji - kako glasali - tako dočekali! Nekima su se dizala auta u vazduh, nekima je prijećeno, neki su ostajali bez rabote jer su bili protiv takvog ondašnjeg "razvojnog koncepta u starom gradu kotoru". Ukazivalo vam se svima da ste tada na početku "slijepe ulice". Sada ste udarili u zid , nema dalje , nema gore! Dalje, kad spustite cijene u lokalima, narod će se vratit u grad, kad izbačite grand paradu - narod će se vratit u grad. O izlicitiranim cijenama za zakup ne bih jer svi znaju da su " narasle od belog". Kad je gospođi morinjskoj kapalo od "glavnih finansijera" bila je za svaki dogovor ( čitaj morala je da sluša) a sad gad je promaja slušala bi ali nema koga :-). U pamet se kotorani dok ne potonete kao kosta konkordia, sa sve kapetanom skijetinom, jer ko je jednom "donji" vazda je "donji"! 
    koji goĐ da si ovo Što reČe svaka ti je ka njegoŠeva.samo Što je gospoĐa morinjska navikla na visok standard,koji je kapao od finansijera pa se sad ne moŽe vrnut u normalu.

  17. #42
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattarogrande View Post
    Bolje me ne pitaj to. shalim se npr.Jovanottia,Pino Danielea,Pat Methenya,Fourplay,Chuck Loeba,Chick Coreu,Mario Biondia,Giusy Ferreri,Gino Vanellia,Weather Report.... TBF,Nena Belana,Massima,Tonya,Tedia,Ljiljanu Nikolovsku,Soulfingerse,Josipu Lisac,Urbana.....itd itd itd. E da i Ennio Morriconea ali ima toga josh!Nego to nije bitno za temu ovog threada,jel tako?A uzevsi u obzir da je finio shtrajk mozete ga i zatvoriti!!
    uzevsi u obzir koliko ljudi slusa tu muziku, kotoru su dovoljna 3 lokala dje se to pusta i bice poluprazna..

  18. #43
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    uzevsi u obzir koliko ljudi slusa tu muziku, kotoru su dovoljna 3 lokala dje se to pusta i bice poluprazna..
    Vjeruj mi da ja i ne ocekujem da se slusha to sto ja preferiram,nema potrebe,jer da je tako mi bismo danasa bili na nivou,najmanje,jedne Austrije koja je ,kad je bila ovdje, vise napravila nego sto su ovi za zadnjih 20 godina a i oni se o jadu zabavise da to uniste,pogledajte samo parapete po Prcnju i Stolivu i putem do Njegusa.
    Ali postoji i neka druga muzika,ne TURBO FOLK i sl.,koja bi se mogla slusati i uzivati ,skoro svi,jedino je problem sto je kod nekih izvodjaca toliko komplikovan tekst da je njima jako tesko percepirati tako veliki broj slogova a jos ako se koriste neke druge rijeci a ne sex,droga,pistolj,silovanje,prevara,kolica,kesh,LV ,kraljice,kraljevi i sl. e onda nastaje problem jer dolazi do pregrijavanja sive mo,zdane mase i procesor pocinje da izbacuje kompletan operativni sistem u aut.
    I naravno chuvena floskula velikih magova turizma i ugostiteljstva,koji bi da vrate ulozeno za manje od mjesec dana,da nema posla bez Cece i Seke i JK i sl. PRVIH GRLA iz Shtale Granda.
    I ona "Ceca mi je kraljica"
    :burp::burp::burp::burp:

  19. #44
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,864
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma bas da povratis... zato sto ti slusat tu muziku,zato sto ti volis popit uz tamburice i zato sto se pusta muzika takva da jedino ona puni kafice je tebi muka... ma uzas svega mi dje ide ovaj kotor :disillusionment:
    Život je borba,ne daj da te muči,ne ponavljaj greške,već na njima uči…



  20. #45
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    ali je ko ipak u cg, dje se folk slusa.. nije to morinj pa da svi slusaju rok, ipak ko nudi razne mogucnosti, za svakoga.. o ukusima ne treba raspravljati, meni je ceca kraljica, tebi urban.. bitno je postovanje razlicitosti..

  21. #46
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,864
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam ovo gore reko iz ironije I ja slusam to normalno zato kazem da nije sve u muzici i da se o ukusima ne raspravlja...a pogotovo ne mogu se svakako nazivat likovi koji to slusaju ...
    Život je borba,ne daj da te muči,ne ponavljaj greške,već na njima uči…



  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=Hq35mAuTlvE

    ..."strajk upozorenja" ..evo se vas tresem
    Open your minD

  23. #48
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kotoranin View Post
    Ja sam ovo gore reko iz ironije I ja slusam to normalno zato kazem da nije sve u muzici i da se o ukusima ne raspravlja...a pogotovo ne mogu se svakako nazivat likovi koji to slusaju ...
    Ja sam i napisao,citko,da ne raspravljam o ukusima vec o ponudi i kvalitetu ponudjenog. Posto vidim da aludiras i na demokratiju,koja se propagira na sva zvona a krse je svi ti koji je propagiraju najvise, nikoga ja ne nazivam pogrdnim imenima iz razloga da ne bih vrijedjao osobe koje zasluzeno imaju takav status, uporedjujuci ih sa ovima sto su gori od njih vec SE ZALIM jer se demokratija ne siri tako sto cete vi ,cast izuzecima, koji od mog GRADA hocete na napravite Tusku pjacu sa kioscima za prodaju hamburgera i jeftine kulture mene i ostale ljude koji ne misle kao vi maltretirati konstantno iz dana u dan iz godine u godinu iz decenije u deceniju sirenjem te vase Grand "kulture" na svakom kantunu ovog GRADA koji je bio civilizovan mnogo vjekova prije nego sto ste vi naucili brisati nos u faculet.
    KOTOR JE GRAD BIO PRIJE NEGO STO STE VI MORE VIDJELI! A sad svi ti koji su prije nepune 50 godina prvi put smocili noge u more propagiraju evoluciju u kulturi tako sto sebi pritakaju istoriju Boke i urnisu ovaj Grad u svim segmentima.
    Ja zivim za ovaj Grad i volim ga svim srcem i TO NE ZNACI DA MRZIM SVE DRUGE, vec samo necu nikad precutati i ne komentarisati sve ono sto ljudi koji su se doselili u Njega rade na unistenju svega NASEGA zarad nametanja SVOJEGA.
    demokratsko drustvo ne naginje samo na jednu bandu NIJE GRAND SVE NA OVOM SVIJETu a Kotor znaju svi na Zemlji a Cecu i sl. samo u krugu kafane pored magistrale i na Visokim skolama za NEKULTURU.
    Sve mi mozes pritakat i pokusati da me ubijedis ali da Vi imate pravo sto slusate tu "muziku",vjerujem da Ti ako tako kazes nisi od njih,imate pravo da smatrate da posto je sada Kotor pod Vasom upravom smijete da se POSERETE na njegove uzance i njegovu HILJADU GODISNJU istoriju i kad ga vec cijeli Svijet postuje e pa TREBALO bi i Vi to da radite!
    Ali kao sto se vidi po tragovima koje svuda ostavljate,narocito poslije kulturnog uzdizanja uz Grand, bas vam dobro ide i SVAKA VAM CAST!!!

  24. #49
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    daj laku notu da se cuti i trpi, da cjepamo usi da se dupe krpi
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #50
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    ali je ko ipak u cg, dje se folk slusa.. nije to morinj pa da svi slusaju rok, ipak ko nudi razne mogucnosti, za svakoga.. o ukusima ne treba raspravljati, meni je ceca kraljica, tebi urban.. bitno je postovanje razlicitosti..
    O postovanju razlicitosti ne treba da pricaju oni koji su dozvolili i cute da nas Grad postane Tuska pjaca JER ON TO NIJE! A razlicitosti u Kotoru je uvijek bilo i one su zivjele zajedno sve do ovih ludih godina ,pogotovo 90te, kad su MESIJE iz montanje pocele dijeliti stanovnistvo Kotora na ove i one i tako sebi praviti komfor dok se neki svadjaju.U Kotoru se sve postovalo dok nisu poceli Oni da vrse procjenu po tome ko je Veci od koga,ali ne po pameti, po necemu pa skoro nebitnom jer COVJEK JE COVJEK a FUKARA JE FUKARA pa kako god on izgledao ili se zvao. Sv.Tripun je zastitnik ovog Grada 1200 god i za vrijeme svih okupacija je to bio NERADNI DAN do dolaska Mesija iz Montanje koji to zabranjuju.Austrija je za taj dan slala specijalnog izaslanika da ukaze pocast Sv.Tripunu a Oni danas salju riku i dreku Granda u tom danu iz velikog broja tih Grand hramova. Nemojte pricati o necemu sto je u Kotoru uvijek bilo postovano i vrednovano do dolaska onih dana. Oni namecu svoje uzance a brisu nase e to je bas DEMOKRATSKI i fer ponuda o kojoj ti pricas,njihovo moze a nase mora polako da nestane!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Štrajk konobara zatvorio „Buda bar”
    By Stetni in forum Sve i svašta
    Replies: 62
    Last Post: 27-10-08, 12:23
  2. ŠTRAJK!?!?!?!?!
    By Revelin in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 22-05-04, 21:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •