ili kako ce o vama suditi narastaji koji dolaze




pitanje br.1


DALI STE BILI UCESNIK ,,ANTIBIROKRATSKE REVOLUCIJE,, ?



a)Jesam,bio sam i organizator i ucesnik i bio bih opet.(-3 boda)

b)Jesam,bio sam i organizator i ucesnik ali su me spletkama izbacili iz igre i sada imam svoju nevladinu organizaciju(-2 boda)

c)Nisam,bolio me ****(-1 bod)

d)Jesam bio sam nezadovoljan tadasnjim stanjem u zemlji ali se sad kajem jer vidim kuda nas je sve to odvelo (0 bodova)

e)Nisam ali nisam ni imao dovoljno gradjanske hrabrosti da pristupim onima koji su bili protiv toga ili da ih javno podrzim(1 bod)

f)Nisam i pristupio sam onim snagama koje su se borile protiv toga(2 boda)

g)Nisam i javno sam se usprotivio tome jer sam znao u kakve vode moze nas odvesti svaka manipulacija nacionalizmom(3 boda)




pitanje br.2



DA LI STE BILI DIREKTNI UCESNIK RATNIH ZBIVANJA NA PROSTORU BIVSE SFRJ ?



a) Jesam,okrvario sam ruke,silovao sam,palio tudju imovinu, krao i opet bih to radio samo da mi se ukaze prilika (-3boda)


b)Nisam,jer nisam bio sposoban za to(zdravlje,suvisne godine i sl.) ali da sam mogao dobro bi me zapamtili(-2 boda)


c)Nisam bilo me strah (otisao sam u inostranstvo,krio sam se da ne primim poziv i sl.) (-1 bod)


d) Jesam,morao sam(0 bodova)


e)Jesam,branio sam svoju domovinu koja se tada zvala SFRJ ali sada vidim da sam bio izmanipulisan(1 bod)


f)Nisam,odbio sam i davao podrsku onim snagama koje su bile protiv toga(2 boda)


g)Nisam i javno sam se usprotivio tome i pozivao ljude da ne ucestvuju u tome(3 boda)




pitanje br.3


KAKVO JE VASE IMOVINSKO STANJE ?



a)Nikakvo,ne znam odakle i ovo daju(-3 boda)


b)Odlicno,uzivam u izobilju i imacu sto da ostavim potomcima.Interesantno je sto mi je biznis rastao proporcionalno nesreci koja se desavala vecini naroda u mom okruzenju (-2 boda)


c)Dosta lose,nemam posao ali se borim da se to promjeni tako sto hvalim vlast i svaki put kada izadjem na izbore glasam za njih.Cak se i u kafani posvadjam kada ih neko napada.Nadam se da cu tako jednog dana doci do posla (-1 bod)


d)Relativno dobro,nalazim se u inostranstvu i zaradjujem peruci case u jednom restoranu.Nemam kad da potrosim novac a mozda jednog dana postanem i konobar.Kada dodjem kuci na odmor(jednom u pet godina) pricam ljudima da mi je super,neka crknu dusmani (0 bodova)


e)Dosta lose,morao sam prodati vrijednosti iz kuce ili neku nekretninu da bi prezivjeli(1 bod)


f)Dosta lose zivimo od plate ali sto bi narod rekao zdravlje je najvaznije(2 boda)


g)Ja sam uspjesno savladao tehniku indijskih fakira pa mi novac nije potreban,meditiram uglavnom po cio dan (3-boda)




pitanje br.3



STO MISLITE O PRIVATIZACIJI I CRNOJ GORI ?



a) Ja sam jedan od najzasluznijih sto se privatizacija odvija ovako dobro i uspjesno.Jedina moja briga je da mi neki zabludnjeli hacker ne razbije shifre na mojim tajnim racunima u dalekim ali nama bliskim ostrvskim zemljama(-3 boda)


b)Ja sam radio za privatizacioni fond i nagovarao svoje prijatelje i rodbinu da uloze vaucer bas u fond za koji radim jer sam dobijao 5 maraka po vauceru a sad me te barabe pljuju po ulici (-2 boda)


c)Ja sam dao svoj vaucer u privatizacioni fond i kada u novinama procitam vrijednost akcija pojedinih preduzeca iz mene izadje cudam zvuk,nesto kao IIIIIAAAAAAAAA IIIIAAAAAAAAAAAAAAAA(-1 bod)


d)Ja sam svoje vaucere bacio jer od pocetka nisam vjerovao u to(0 bodova)


d)Ja sam ih prodao odmah u startu dobio sam 100DM jer mi je trebao novac da vratim sitne dugove(1 bodova)


e)Ja sam ih ulozio u zdrava preduzeca koja posluju sa profitom i sada imam dividendu od nekih 5-6 eura godisnje(2 bod)


g)Ja sam ih ulozio u Elekktroprivredu CG jer sam znao da ce ova klika kad tad prodati nase elektrane koje bi kada bi se sad pravile kostale desetine milijardi evra.Oni ih nece dati za Dz pa cu i ja dobiti tri hijade EVRAAAA(3 boda)






REZULTATI



Ako imate od -6 do -9 bodova


Postoji velika vjerovatnoca da poslije vase smrti neka satanisticka sekta otkopa vas grob,ukrade vase kosti i koristi ih kao relikviju u svojim obredima.Pri pomenu vaseg imena muski dio poulacije ce se drzati za muda a ,slabiji, pol ce se diskretno pocesati po guzici.


Ako imate od 0 do -6 bodova


Pripadate profilu ljudi koji bi jednako dobro sluzio i Hitlera i Staljina.Od vasih potomaka cete najvjerovatnije dobiti losu ocjenu.Rijetko ce vas pominjati osim ako ne ostavite novac za vase pogrebne troskove.


Ako imate od 0 do 6 boda


O vam ce buduci stanovnici Crne Gore misliti da ste bili relativno normalna osoba(ako se to moze reci za nekoga ko je prezivio sve kroz sto ste prosli).Takvih kao vi je u odlucujucem momentu bilo malo da bi dogadjaji krenuli tokom kojim bi se izbjegli razaranja tkiva drustva.


Ako imate od 6 do 9 bodova


Svjesni ste da zivite na prelijepom prostoru,mozda jednom od najljepsih na svijetu.Takodje ste svjesni cinjenice da sve ima svoju cijenu pa TRPITE