Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 111

Thread: Promonte - EDGE

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Promonte - EDGE

    Nakon prezentacije EDGE tehnologije i probne faze rada, od danas, po prvi put u Crnoj Gori,
    korisnici mobilnih telefona su u prilici da koriste EDGE (Enhanced Data rates for Global Evolution),
    koji predstavlja korak dalje prema trećoj generaciji (3G) mobilnih komunikacija (UMTS).
    I postpaid i pripejd korisnicima Promontea je na ovaj nacin omogucen brži prenos podataka
    preko mobilnog telefona odnosno znacajno ubrzanje
    pristupa svim GPRS i MMS uslugama.

    Posebna pogodnost je nepromijenjena cijena u odnosu na “klasicni” GPRS i MMS, i pored cetri puta vece brzine
    (EDGE: 236 kbps, GPRS: 53,6 kbps, GSM:9,6 kbps).
    Preduslovi za korišcenja ove usluge su:
    • Posjedovanje telefona koji podržava EDGE
    • Da je telefon vec podešen za GPRS i MMS uslugu
    • Aktivacija u sistemu (besplatna aktivacija pozivom ka korisnickom servisu 9898 ili u ovlašcenim predstavništvima)
    • Da se korisnik nalazi u urbanoj zoni Podgorice, Nikšića, Cetinja ili Budve

    Naravno, ProMonte planira da se oblast pokrivanja dalje proširuje u skladu sa potrebama korisnika.

    Svi neophodni korisnicki detalji (npr. lista telefona koji podržavaju EDGE, mapa pokrivenosti itd.),
    mogu se dobiti u ProMonte korisnickom servisu 9898, u Promonteovim poslovnicama,
    na web sajtu www.promonte.com, putem e-maila [email protected] odnosno u poslovnicama
    autorizovanih dilera: VG Biroelektronika, Elmag, Radius i General Komerc, u svim gradovima Crne Gore.
    Last edited by Gorski; 20-04-05 at 06:50.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brienz
    Posts
    291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je to lijepo,ali mislim da je Promonte jedina kompanija u svijetu koja je ponudila EDGE svojim korisnicima,a da pritom nije ponudila GPRS pakete kojima bi omogucili korisnicima povoljnosti prilikom prenosa vecih kolicina podataka.Iluzorno je ocekivati masovnije koriscenja EDGE-a,ako vas minut moze kostati i do jednog eura.Koristiti EDGE za chat,wap-ovanje je blago receno idiotizam.Podsjecanja radi u Hrvatskoj se UMTS nudi za 20eur-a sa ukljucenih 512MB...
    Last edited by frkun; 15-04-05 at 20:34.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    web & WAP
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up EDGE zasluzuje da bude posebna tema

    Quote Originally Posted by hercules
    Ovo je moralo na novi servisi da ide
    Ipak ne! EDGE je nova i skupa tehnologija (i kvalitativni pomak u mobinim data komunikacijama) i nikako takva informacija ne treba da se izgubi u moru jeftinih SMS serviscica koji se izbacuju skoro svaki mjesec (iako su neki imali upravo tu namjeru, jer im nesto bode oci ovaj EDGE :-))

    EDGE (2.7 G, a neki ga nazivaju i 3G u GSM-u) i to po prvi put u CG (i za Postpaid i za Prepaid!!!) zasluzuje da bude posebna tema!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    web & WAP
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Veca brizina po istoj cijeni je svakako dobra!

    Quote Originally Posted by frkun
    Sve je to lijepo,ali mislim da je Promonte jedina kompanija u svijetu koja je ponudila EDGE svojim korisnicima,a da pritom nije ponudila GPRS pakete kojima bi omogucili korisnicima povoljnosti prilikom prenosa vecih kolicina podataka.Iluzorno je ocekivati masovnije koriscenja EDGE-a,ako vas minut moze kostati i do jednog eura.Koristiti EDGE za chat,wap-ovanje je blago receno idiotizam.Podsjecanja radi u Hrvatskoj se UMTS nudi za 20eur-a sa ukljucenih 512MB...
    Slazem se da EDGE trenutno nije pogodan (cjenovno) recimo za "svalcenje" DivX filmova-a i download-e toga tipa. Ipak se ne slazem da nije dobro imati brzi chat, wap, MMS koji se priblizava brzini SMS-a, a narocito na telefonima koji imaju mogucnost web browsing-a, ucitavanje strana je mnogo efikasnije (slike itd.). Za browsing bilo kog tipa i "manje" download-e cijena nije losa.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brienz
    Posts
    291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VOR
    Za browsing bilo kog tipa i "manje" download-e cijena nije losa.
    Ne budi smijesan.Prosjecnom korisniku je potrebno oko 100-200 MB(govorim naravno na mjesecnom nivou) da bi se moglo govoriti o bilo kakvom surfu.Kada bi se ta kolicina podataka prenijela preko ProGPRS-a ili sad ProEDGE-a kostala bi u jakom saobracaju 80-160 Eur-a,odnosno 40-80 Eur-a u slabom saobracaju,sto je previse i za mnogo vece plate nego sto su crnogorske.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    web & WAP
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by frkun
    Ne budi smijesan.Prosjecnom korisniku je potrebno oko 100-200 MB(govorim naravno na mjesecnom nivou) da bi se moglo govoriti o bilo kakvom surfu.Kada bi se ta kolicina podataka prenijela preko ProGPRS-a ili sad ProEDGE-a kostala bi u jakom saobracaju 80-160 Eur-a,odnosno 40-80 Eur-a u slabom saobracaju,sto je previse i za mnogo vece plate nego sto su crnogorske.
    Malo si zaokruzio, no nebitno...

    A koliko bi ti bio spreman da platis za 100-200 MB?

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    web & WAP
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Chat vise nije samo text...

    Quote Originally Posted by patuljasti_dvometras
    BtW, VOR, kakva je razlika izmedju "brzog" (EDGE) i "sporog" (npr. dial up) chata???
    Ako koristis, recimo, Visual Communicator (a to je upravo pravi multimedijalni mobilni chat)- znacajna. Probaj...

  8. #8
    Goran69 Guest

    Default

    Quote Originally Posted by VOR
    Ipak ne! EDGE je nova i skupa tehnologija (i kvalitativni pomak u mobinim data komunikacijama) i nikako takva informacija ne treba da se izgubi u moru jeftinih SMS serviscica koji se izbacuju skoro svaki mjesec (iako su neki imali upravo tu namjeru, jer im nesto bode oci ovaj EDGE :-))

    EDGE (2.7 G, a neki ga nazivaju i 3G u GSM-u) i to po prvi put u CG (i za Postpaid i za Prepaid!!!) zasluzuje da bude posebna tema!

    Ja kolega vidim da mislis na mene sto je onako bash bljak. Ima coek pravo ovo treba da ide na nove servise i tako dalje. No ostavicu tvom kolegi, kojega sam JA izabrao za moderatora, da se pozabavi sa tim.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    web & WAP
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow EDGE nije servis, vec tehnologija koja pruza znatno veci kvalitet mnogih servisa!

    Quote Originally Posted by goran69
    Ja kolega vidim da mislis na mene sto je onako bash bljak. Ima coek pravo ovo treba da ide na nove servise i tako dalje. No ostavicu tvom kolegi, kojega sam JA izabrao za moderatora, da se pozabavi sa tim.
    Zasto si se ti prepoznao? Bilo je jos predloga da to ide u Nove servise ... :-)

    Ne treba da ide, jer EDGE nije servis, vec tehnologija koja pruza znatno veci kvalitet mnogih servisa!

    Bas ne znam sto je vise bljak... Ili konstatacija da neko forsira nesto sto nije ispravno, ili to sto iza tih forsiranja stoji zadnja namjera? :-(

  10. #10
    Goran69 Guest

    Default

    Znas bas mi nije interesantno da se prepucavam oko toga ko ima zadnje namjere u omalovazavanju servisa i tehnologija konkurentske kuce. Mene tu nema nikako i nikada a tebe ima koliko god hoces.Eto zato bljak.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    web & WAP
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Bljak

    Quote Originally Posted by goran69
    Znas bas mi nije interesantno da se prepucavam oko toga ko ima zadnje namjere u omalovazavanju servisa i tehnologija konkurentske kuce...
    "Kome zakon lezi u topuzu..." (e to je stvarno BLJAK!)
    Last edited by VOR; 16-04-05 at 22:10.

  12. #12
    Goran69 Guest

    Default

    Ma ne, nego sam razmislio. Bio si u pravu. EDGE jeste nova tehnologija. I kao takva zasluzuje novi thread. Ali VI pruzate servis koji korisnici koriste. ERGO eto novog servisa. Rado cu pozdravit novi thread u kojem ces nam objasnit prednosti EDGE tehnologija.
    Pozdrav

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    web & WAP
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Novi servisi - 1 thread - los koncept

    Quote Originally Posted by goran69
    Ma ne, nego sam razmislio. Bio si u pravu. EDGE jeste nova tehnologija. I kao takva zasluzuje novi thread. Ali VI pruzate servis koji korisnici koriste. ERGO eto novog servisa. Rado cu pozdravit novi thread u kojem ces nam objasnit prednosti EDGE tehnologija.

    Pozdrav
    Ali nije to sustina, vec da korisnici upravo u odnosu na poboljsanje servisnog kvaliteta pomocu EDGE-a, iznesu svoje misljenje i utiske. Neko se dotakao i cijene (smatrajuci da treba da bude niza) itd...

    Mislim da samo jedan thread nije dobar koncept za sve nove servise (suvise je siroka i razudjena tema da bi se tako "vojnicki" sabila u jedan jedini thread), jer stvara zbrku za nekog ko bi htio da se informise o necemu konkretnom (recimo servis Ko me zvao). Nece bre covjek da cite sve i svasta da bi nasao ono sto trazi... Dovoljno je da procita naslove i odabere fokusiranu temu. Bolje stavi subforum "Servisi i akcije CG operatera" (jer to u sustini korisnike zanima, a ne ko je dje zaposljen i kojem operateru ljepse mirise hodnik itd..) u kojem bi se jasno razdvojile teme po smislu i ne bi mijesale babe i zabe...
    Last edited by VOR; 16-04-05 at 22:29.

  14. #14
    Goran69 Guest

    Default

    Konsultovacu se sa moderatorima....

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    web & WAP
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Konsultacije, dijalog, postovanje argumenata...

    Quote Originally Posted by goran69
    Konsultovacu se sa moderatorima....
    Ovo vec daje nadu da ucestvujemo na demokratskom forumu...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brienz
    Posts
    291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VOR
    Ali nije to sustina, vec da korisnici upravo u odnosu na poboljsanje servisnog kvaliteta pomocu EDGE-a, iznesu svoje misljenje i utiske. Neko se dotakao i cijene (smatrajuci da treba da bude niza) itd...

    Mislim da samo jedan thread nije dobar koncept za sve nove servise (suvise je siroka i razudjena tema da bi se tako "vojnicki" sabila u jedan jedini thread), jer stvara zbrku za nekog ko bi htio da se informise o necemu konkretnom (recimo servis Ko me zvao). Nece bre covjek da cite sve i svasta da bi nasao ono sto trazi... Dovoljno je da procita naslove i odabere fokusiranu temu. Bolje stavi subforum "Servisi i akcije CG operatera" (jer to u sustini korisnike zanima, a ne ko je dje zaposljen i kojem operateru ljepse mirise hodnik itd..) u kojem bi se jasno razdvojile teme po smislu i ne bi mijesale babe i zabe...
    U ovoj papazjaniji se tesko ko moze snaci.Izgleda da je ovima iz Moneta najbolje u haosu.
    Sto se tice servisa "Ko me zvao" odlicno funkcionise i dobra je stvar,ali kad je Monet u pitanju bolje da ga nijesu uvodili(radi njih,korisnicima je neophodan kad su vec napravili glupost i odabrali 067 mrezu)-tek sad vidim koliko im je mreza nagrdjena.Redovno mi stize SMS o propustenom pozivu i ako sam u centru Podgorice i vidim pun signal na mobilnom telefonu.Sjetite se korisnici 067 mreze koliko puta su prijatelji ,poslovni partneri bilki ljuti na vas jer ste "iskljucili mobilni telefon".S druge strane kada ste zaista nedostupni(Monet ima neki praistorijski GPRS koji vam onemogucava da primite poziv dok ucitavate podatke)zabudali im SMS centar i obavijest o propustenom pozivu dobijate tek poslije 15 min.,a po isteku tih 15 min.u trenutcima kada vam se pokusava uruciti SMS o propustenom pozivu ponovo desi da ponovo surfate netom preko GPRS-a samo bog zna kada ce vam obavijest o propustenom pozivu stici.

  17. #17
    Silvester Guest

    Default

    Quote Originally Posted by VOR
    Ipak ne! EDGE je nova i skupa tehnologija (i kvalitativni pomak u mobinim data komunikacijama) i nikako takva informacija ne treba da se izgubi u moru jeftinih SMS serviscica koji se izbacuju skoro svaki mjesec (iako su neki imali upravo tu namjeru, jer im nesto bode oci ovaj EDGE :-))
    Kao zvanicni PM CDM PR, trebalo bi bar da znas koliko sto kosta :P
    ako ne znas, pitaj makar odje na forume :P

    Quote Originally Posted by VOR
    EDGE (2.7 G, a neki ga nazivaju i 3G u GSM-u)
    Neki strucnjaci EDGE nazivaju 2.75 G (a "neki" 2.7 G) :P
    jer tvrde da je 2.75 G (EDGE) nedje na pola puta izmedju 2.5 G (GPRS) i 3G (UMTS)...

    Ili to mozda VOR oce da nam kaze da ProMonte ima neku losiju verziju EDGE-a
    pa jedva dobacha do 2.7 ?!?
    Last edited by Silvester; 17-04-05 at 12:36.

  18. #18
    Goran69 Guest

    Default

    Na osnovu opsteg protesta kolega iz Promonte-a a i konsultacija sa Moderatorom koji nam dolazi iz te kompanije smo ponovo razdvojili threadove Novi servisi i EDGE Promonte.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    web & WAP
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Posteno...

    Hvala na postovanju argumenata... Bolje je da odvojis i Ko me zvao...

  20. #20
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Hvala na brizi, ali ne treba ;)

    Quote Originally Posted by VOR
    Bolje je da odvojis i Ko me zvao...
    Nema potrebe - to je "jeftini SMS servisic" kojem ne treba nikakva reklama
    Last edited by mortal_combat; 18-04-05 at 15:54.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shto ne otvorite thread promonte i monet posebno i batalite muku?
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,000
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    A zasto mi je post obrisan?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #23
    Goran69 Guest

    Default

    Moderatori...kad se zaklikaju sve djao ponese.....

  24. #24
    Goran69 Guest

    Default

    Quote Originally Posted by eskim
    shto ne otvorite thread promonte i monet posebno i batalite muku?

    Zato sto se nadam da se barem mi zaposleni u ove dvije kompanije mozemo ponastai odraslo i ne atakovati na one druge. Eto.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro sad, mozete da probate, al rekoh mozda je tako bolje za dva odvojena threada jer che biti pregledniji "novi servisi" nego ovako. Ja sad moram da trazim kroz 10 strana text gdje se pominje neki servis, bolje segmentirat biche preglednije i preciznije che se nach informacije o tome shto me interesuje.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 54
    Last Post: 05-09-05, 09:24
  2. EDGE
    By Undead in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 10
    Last Post: 03-03-05, 16:59
  3. ProMonte postavlja prvi HP Integrity Superdome server u SCG
    By Silvester in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 14
    Last Post: 25-02-05, 07:54
  4. ProMonte - Imate vise vremena
    By Iggy in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 21
    Last Post: 28-12-04, 07:56
  5. Pocetak Tarifiranja PROMONTE GPRS & MMS usluga
    By AwAsH in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 23
    Last Post: 16-12-04, 01:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •