Page 957 of 966 FirstFirst ... 457857907947953954955956957958959960961 ... LastLast
Results 23,901 to 23,925 of 24140

Thread: Automobilizam!

  1. #23901
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,603
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Kleme, akumulator.
    Crkao akumulator, pola godine star, dali mi novi

    Послато са M2002J9G помоћу Тапатока

  2. #23902
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,497
    Thanks Thanks Given 
    1,640
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Crkao akumulator, pola godine star, dali mi novi

    Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
    Podji do električara da ti nedje ne vuce struju,pa se zato ispraznio.

    Sent from my Redmi Note 12 Pro 5G using Tapatalk

  3. #23903
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,818
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Stari dobri Lorenco prije nekih 20 godina, ako me razumijete…

    https://www.instagram.com/reel/CyYem...4zd2V5em4xbQ==


  4. #23904
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    1,032
    Thanks Thanks Received 
    1,650
    Thanked in
    849 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Stari dobri Lorenco prije nekih 20 godina, ako me razumijete…

    https://www.instagram.com/reel/CyYem...4zd2V5em4xbQ==
    Evo mi i dalje dobrih 100 kila u gepek...pioneer 12' s duplim namotajima, dva taramps monobloka za sub i jedno cetvorokanalno pojacalo za zvucnike u vrata, kondenzator, i procesor zvuka...


    mada ostarah i ja izgleda, ne pamtim kad sam pojacao glasnije od toga cisto da mi prekrije zvuk motora



    ako treba braci s foruma neka mi se javi na darovanje, eto se dobacam s jos 3-4 pojacala kroz kucu
    Last edited by Laz; 15-01-24 at 16:55.



  5. #23905
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Da li karavani kao modeli automobila gube na popularnosti?

    Nema značajnog opadanja popularnosti karavana kao modela automobila, ali samo na evropskom kontinentu. To ćemo odmah izneti kao činjenicu, a dokaze ćemo iznositi u nastavku teksta. Mi ćemo se fokusirati na popularnost karavana u Evropi gde mnogi vozači i dalje cene karavane zbog prostranosti i praktičnosti, posebno za porodična putovanja ili prevoz tereta. Međutim, trendovi u automobilskoj industriji se stalno menjaju, pa će možda SUV vozila u nekom trenutku postati dominantan model automobila.Koje su prednosti karavana?

    Karavani imaju nekoliko osnovnih prednosti koje privlače vozače:

    • Prostranost: Karavani obično nude veći unutrašnji prostor u odnosu na sedan ili hečbek, što ih čini idealnim za porodice i duža putovanja.
    • Praktičnost: Sa većim prtljažnim prostorom, karavani su odlični za prevoz tereta ili velike količine prtljaga, odlični su i za male biznise, vlasnike preduzetničkih radnji...
    • Fleksibilnost sedišta: Mogućnost sklapanja zadnjih sedišta omogućava prilagodljivost prostora za prevoz tereta ili povećanje prostora za noge.
    • Povećana preglednost: Karavani obično imaju veći zadnji prozor, pružajući bolju preglednost tokom vožnje.
    • Višenamenska upotreba: Karavani su pogodni za različite svrhe, uključujući porodična putovanja, prevoz tereta, pa čak i kampovanje.
    • Efikasnost: Neki modeli karavana nude visoku efikasnost goriva u poređenju sa SUV-ovima ili terencima, činjenica je da porodični ljudi i preduzetnici paze na svaki dinar i da je potrošnja goriva bitna stavka kad se razmatra kupovina automobila.

    Sve ove prednosti čine karavane popularnim izborom za one koji traže praktičan i prostran automobil.
    Zašto se kaže da je karavan porodični auto?

    Ovi automobili često imaju prostran prtljažni prostor i mogućnost sklapanja sedišta, što čini putovanje udobnim za celu porodicu. Stoga se često nazivaju "porodičnim automobilima".
    Karavani, donose niz prednosti koje ih čine privlačnim izborom, posebno za porodice i ljude koji cene prostranost, praktičnost i udobnost. Karavani su poznati po velikom unutrašnjem prostoru. Veliki prtljažni prostor omogućava lakše prevoženje velikih količina prtljaga ili opreme, što je posebno korisno tokom porodičnih putovanja ili odmora. Kad se krene sa malom decom do parka, a kamoli na putovanje karavan je neophodan da bi se popakovali svi rekviziti: biciklice, kolica, trotineti...Većina karavana ima mogućnost sklapanja zadnjih sedišta, čime se povećava prostor za prtljag ili omogućava prevoz većih tereta. Ova fleksibilnost čini karavane idealnim za različite potrebe, od kupovine namirnica do prevoza nameštaja. Širok i prostran unutrašnji prostor pruža putnicima udobnost tokom dužih putovanja. Više prostora za noge i slobodan prostor omogućavaju da svi članovi porodice putuju opušteno, smanjujući umor tokom vožnje.


    Karavani često nude visok nivo sigurnosnih funkcija, uključujući airbagove, ABS kočnice i napredne sisteme asistencije u vožnji. Ovi faktori doprinose bezbednosti putnika tokom vožnje. U poređenju s nekim terencima ili SUV-ovima, karavani obično imaju bolju ekonomičnost goriva. Efikasni motori i aerodinamičan dizajn doprinose smanjenju potrošnje goriva. Karavani se često koriste za različite svrhe, uključujući prevoz dece do škole, sportske opreme, kampovanje ili jednostavno kao vozilo za svakodnevnu upotrebu. Njihov višenamenski karakter čini ih prilagodljivim različitim životnim situacijama. Moderni karavani često kombinuju prostranost s elegantnim dizajnom, pružajući atraktivno vozilo koje nije samo funkcionalno već i estetski lepo. Sve ove prednosti čine karavane popularnim izborom među porodicama, ali i pojedincima koji cene praktičnost, udobnost i svestranost u svakodnevnom životu.
    Karavani u Evropi još uvek ne gube na popularnosti

    Karavani su deo automobilske industrije od njenih početaka i prvobitno su bili namenjeni transportu robe. Tokom vremena, evoluirali su u praktična vozila koja kombinuju udobnost sa prostranim prtljažnikom, posebno popularna među porodicama.
    Iako su prvo dominirali u Severnoj Americi, kasnije su se proširili i na Evropu. Međutim, danas je retko videti ih na ulicama, posebno van Evrope.
    Promene u sudbini karavana su počele s razvojem prvih kombija. Interesovanje je prvo opadalo na američkom tržištu, dok na azijskim tržištima nije doživelo širenje. U Evropi, gde su vozila s produženim krovom imala dugotrajnu tradiciju, karavani i dalje zadržavaju popularnost.
    Iako je globalna prodaja karavana opala za petinu, u Evropi je najveće tržište i najveća tražnja, čineći 64% ukupne svetske potražnje. Što se tiče tržišta karavani su čine oko 8-10% ukupne prodaje vozila u Evropi. Uprkos smanjenju prodaje u Americi i Kanadi za 4%, globalna prodaja je porasla za 4%, sa preko 500 hiljada prodatih jedinica van Evrope. Ruska Federacija i druge države nastale na temeljima Sovjetskog Saveza doživele su neznatno povećanje tražnje, ali ukupno 140 hiljada prodatih karavana godišnje govori o tome da je Lada karavan zadržala popularnost, zauzimajući drugo mesto s tržišnim udelom od oko 7%. Azijsko tržište karavana je zaista toliko malo, da se može reći da karavani jednostavno tamo više nemaju "prođu".



  6. #23906
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

  7. #23907
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    481
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Evo mi i dalje dobrih 100 kila u gepek...pioneer 12' s duplim namotajima, dva taramps monobloka za sub i jedno cetvorokanalno pojacalo za zvucnike u vrata, kondenzator, i procesor zvuka...


    mada ostarah i ja izgleda, ne pamtim kad sam pojacao glasnije od toga cisto da mi prekrije zvuk motora



    ako treba braci s foruma neka mi se javi na darovanje, eto se dobacam s jos 3-4 pojacala kroz kucu
    Staaa imaaas to kroz kucu od pojacala? Ja sam uvijek za neko :P

  8. #23908
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,999
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    563 Posts

    Default

    Meni stize iz Francuske Original VW DSP Harman pojacalo ugradjivano u Golfa 4 R32 uz doplatu. Kakav zvuk daje u kombinaciji sa fabrickom multimedijom, bruka. Jos samo da ubacim neki skuplji Focal naprijed i u gepek neku 12icu i dosta.
    Jedino je malo bez veze sto nema igrarije sa HPF i LPF, kao na ove aftermarket, ali dobro.

  9. #23909
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,000
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    563
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Jao, jao...jutros uzeh da cistim snijeg/led sa stakala...pa prvo vozacevo staklo, pa ono pored, pa ono malo sto je takodje dio zadnjih vrata pa kao budala nastavih po karoseriji. Mislio sam da je alkohol ujutru dobra ideja i da ce me pripremiti za hladnocu kako treba.

    Grebalicom za led malo ispisah, ne znam moze li se to polirati ili sta.

  10. #23910
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    grebalice se ne poliraju
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #23911
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,933
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Mozda i moze zavisi kolko je upro
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  12. #23912
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,093
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Stari dobri Lorenco prije nekih 20 godina, ako me razumijete…

    https://www.instagram.com/reel/CyYem...4zd2V5em4xbQ==

    Mislim da ja jedino odje znam o kome se radi

  13. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  14. #23913
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,066
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    @E_K_V, a @TAKUMI ‽

  15. #23914
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    219
    Thanked in
    95 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    Mislim da ja jedino odje znam o kome se radi
    Ima nas jos, Lori se ne zaboravlja

  16. #23915
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,818
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

  17. #23916
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    627
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    ova priča je prdnjava rabota…. U Njemačkoj kupiš kredit na 5god ili 7god a kola su gratis ,znaci 5g množi sa 30000LongLife servise=150000hkm explatacija auta je završila ide u sroth/otpad posto/zašto

  18. The Following User Says Thank You to injection For This Useful Post:


  19. #23917
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,118
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    A kad završi kod nas na plac na Cetinje možeš mu mijenjati ulje na 250km, džabe kad je već usran do za vrat

  20. The Following 5 Users Say Thank You to claudiocaniggia For This Useful Post:


  21. #23918
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,000
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    563
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Ali 99% vlasnika radi kako fabrika kaze, ako pise da je servis na 30 hiljada km i da se koristi long life ulje koje moze 30 hiljada km, zasto bi se mijenjalo na 10?

    Opet, tih 30k ljudi opale za pola godine, mislis da ce neko da radi mali servis svako 2 mjeseca? I to takve voznje u kojoj je motor uglavnom rasterecen.

    Vidi, nakon 200 hiljada kilometara u Njemackoj vise sacuva motor i auto generalno nego kod nas 50 hiljada.

  22. The Following User Says Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


  23. #23919
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,152
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Reci mi molim te koliko si hiljada km opalio kroz Njemacku, i koliko kod nas, čisto da bi imali sliku na osnovu koje to tvrdiš?

  24. #23920
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,000
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    563
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Kao da je potrebno da predjes ne znam ni ja koliku kilometrazu da bi ukapirao.

    Uporedi prosjecnog podgoricanina koji stigne na posao a da mu se motor nije ni zagrijao, prodje preko 30 rupa i isto toliko lezecih a i semafora.

    A njemac upali auto i predje 500km do posla, motor mu 95% vremena bude u najvecoj brzini na 1500 obrtaja, nidje rupe.

  25. The Following 3 Users Say Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


  26. #23921
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,818
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Kao da je potrebno da predjes ne znam ni ja koliku kilometrazu da bi ukapirao.

    Uporedi prosjecnog podgoricanina koji stigne na posao a da mu se motor nije ni zagrijao, prodje preko 30 rupa i isto toliko lezecih a i semafora.

    A njemac upali auto i predje 500km do posla, motor mu 95% vremena bude u najvecoj brzini na 1500 obrtaja, nidje rupe.
    Vidi se da nisi vozio kroz Njemacku. Ja sam bio prosle nedelje, bas smo komentarisali stanje asfalta. OCAJNO.
    Dalje, snijeg, so...
    Dalje, voznja na autobanu, przis npr. dizela na 3000 rpm 2 sata. To i nije bas laganezi.
    Dalje, long life servisi su izmisljeni da vlasnicima bude lakse kada vide da ne moraju u servis svakih 10-15000 nego svakih 30000. Npr. BMW preporcuje svakih 30000 ili 2 godine. Toyota svakih 15000 ili godinu dana (na hibridna auta gdje motor radi 40-45% vremena, znaci racunaj 7000 km). Sve preko 10000 km je puno, pogotovo ako pricamo o motorima sa direktnim ubrizgavanjem.

    I za kraj, BMW daje 2 godine garancije npr. Alo, 2 godine!!!


  27. #23922
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,152
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Kao da je potrebno da predjes ne znam ni ja koliku kilometrazu da bi ukapirao.

    Uporedi prosjecnog podgoricanina koji stigne na posao a da mu se motor nije ni zagrijao, prodje preko 30 rupa i isto toliko lezecih a i semafora.

    A njemac upali auto i predje 500km do posla, motor mu 95% vremena bude u najvecoj brzini na 1500 obrtaja, nidje rupe.
    Pa očigledno nisi ukapirao.
    Evo ti je Takumi približio malo sliku, necu se nastavljat. Pozdrav.

  28. #23923
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,000
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    563
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Pa očigledno nisi ukapirao.
    Evo ti je Takumi približio malo sliku, necu se nastavljat. Pozdrav.
    Kad nemas nista pametno za reci.

  29. The Following User Says Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:

    Tom

  30. #23924
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    670
    Thanks Thanks Given 
    48
    Thanks Thanks Received 
    157
    Thanked in
    114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Kao da je potrebno da predjes ne znam ni ja koliku kilometrazu da bi ukapirao.

    Uporedi prosjecnog podgoricanina koji stigne na posao a da mu se motor nije ni zagrijao, prodje preko 30 rupa i isto toliko lezecih a i semafora.

    A njemac upali auto i predje 500km do posla, motor mu 95% vremena bude u najvecoj brzini na 1500 obrtaja, nidje rupe.
    Dje vidje ti da neko putuje 500km do posla? Veliki broj rodbne, drugova, prijatelja imam koji zive vani, bilo da je Evropa ili Amerika, ne znam ni jednog koji putuje toliko na posao, sem jednog koji kamiondzija on dere ozbiljne km, ostali 50-70 km max jedan pravac. Sto se tice zamjene ulja, bar ovo po evropi sto ih ja znam, cim im izadje auto iz garancije, a nastave da ga voze, odrzavaju po privatnih garaza i mijenjaju max 15 000km ulje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #23925
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,000
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    563
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Vidi se da nisi vozio kroz Njemacku. Ja sam bio prosle nedelje, bas smo komentarisali stanje asfalta. OCAJNO.
    Dalje, snijeg, so...
    Dalje, voznja na autobanu, przis npr. dizela na 3000 rpm 2 sata. To i nije bas laganezi.
    Dalje, long life servisi su izmisljeni da vlasnicima bude lakse kada vide da ne moraju u servis svakih 10-15000 nego svakih 30000. Npr. BMW preporcuje svakih 30000 ili 2 godine. Toyota svakih 15000 ili godinu dana (na hibridna auta gdje motor radi 40-45% vremena, znaci racunaj 7000 km). Sve preko 10000 km je puno, pogotovo ako pricamo o motorima sa direktnim ubrizgavanjem.

    I za kraj, BMW daje 2 godine garancije npr. Alo, 2 godine!!!
    Dobro, znaci putevi su isti u Njemackoj i kod nas? Ako smo poredili Njemacku jer ljudi prelaze vecu kilometrazu, ajde da poredimo neku situaciju u Crnoj Gori.

    Kako je isto za motor voziti kroz grad 2000 voznji po 5km da auto nije ni postiglo radnu temperaturu, sve kreni stani...i voziti na otvoreno neki dalji put recimo 50 voznji po 200km?

Page 957 of 966 FirstFirst ... 457857907947953954955956957958959960961 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Automobilizam!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 1
    Last Post: 17-03-11, 11:57
  2. Automobilizam!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9307
    Last Post: 17-03-11, 08:29
  3. Automobilizam i Erotika...
    By George_Clooney in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 198
    Last Post: 14-12-10, 22:24
  4. Automobilizam Oglasi
    By dobarauto in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 21-11-10, 07:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •