Page 966 of 966 FirstFirst ... 466866916956962963964965966
Results 24,126 to 24,135 of 24135

Thread: Automobilizam!

  1. #24126
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    713
    Thanks Thanks Received 
    1,949
    Thanked in
    964 Posts

    Default


  2. The Following 7 Users Say Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  3. #24127
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,730
    Thanks Thanks Given 
    1,985
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    559 Posts

    Default

    Skupa slika

  4. #24128
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,459
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default



    E dje sam ja bogu zgrijesio,moja ne zna ni dje rucica od haube

    Sent from my Aber kutija

  5. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  6. #24129
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,727
    Thanks Thanks Given 
    10,772
    Thanks Thanks Received 
    5,110
    Thanked in
    2,380 Posts

    Default

    Ne zna đe je ali zna da 'to' postoji...za razliku od moje

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  8. #24130
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,459
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ne zna đe je ali zna da 'to' postoji...za razliku od moje

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Varas se moj Joni,ne zna da to postoji takodje
    Imali smo sreće oboje. Zna kada je lampica od goriva u Žuto

    Sent from my Aber kutija

  9. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  10. #24131
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,727
    Thanks Thanks Given 
    10,772
    Thanks Thanks Received 
    5,110
    Thanked in
    2,380 Posts

    Default

    Par puta mi se desilo da śednem s njom u auto kad je na rezervu i auto zapišti prilikom startovanja,a ona iako je vezana,vadi pojas iz ležišta i ponovo ga vraća,ono zvučno upozorenje za gorivo kako samo jednom zapišti,a ona srećna jer misli da je riješila problem.Reko:"Ajmo na pumpu"( u sebi:"ne viđela mi se,ljepoto moja,ja sam te birao")

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  11. The Following 3 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  12. #24132
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,382
    Thanks Thanks Given 
    4,075
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Meni se zena vozila sa 2 drugarice u njihovim kolima, stale na pumpu i cekaju. Pita ih sto cekate nema nikoga, ne znamo da tocimo. Ova moja izadje i sipa, one ne vjeruju da ona to zna, ona ne vjeruje da one tako voze vec 5-6 godina.

    Sent from my phone

  13. The Following User Says Thank You to nikolaf7 For This Useful Post:


  14. #24133
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,690
    Thanks Thanks Given 
    2,365
    Thanks Thanks Received 
    4,469
    Thanked in
    2,584 Posts

  15. #24134
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Šta je to što miris “novog automobila” čini tako privlačnim?

    Postoji nešto privlačno i čudno poželjno u mirisu novog automobila. To je onaj svež miris fabrike, koji prethodi svim ostalim mirisima koje će auto kasnije dobiti, poput brze hrane, prosute kafe, ili porodičnog psa. Neki ljudi taj miris toliko vole, da kupuju osveživače vazduha sa mirisom “novog automobila”, kako bi ponovo proživeli svoje prve trenutke sa voljenim vozilima. Ali da li ste se ikada zapitali šta tačno čini taj miris i, da li možda može da bude opasan po vaše zdravlje?Poreklo ovog omiljenog mirisa

    Miris novog automobila zapravo je sastavljen od mešavine hemikalija koje se nalaze u različitim delovima unutrašnjosti automobila. Neki od ovih delova oslobađaju isparljiva organska jedinjenja (VOC), koja proizvode poznati miris. Većina njih dolazi iz naftom baziranih rastvarača u plastici i vinilu, i smatraju se zagađivačima vazduha. O, da!
    Da li to miris novog automobila onda čini toksičnim?

    Tokom godina, mnogi su se pitali da li su hemikalije koje čine miris novog automobila toksične i opasne po ljudsko zdravlje. Neke od ovih hemikalija, uključujući etil benzen i formaldehid, nalaze se u bojama i lepkovima, i povezane su sa glavoboljama i alergijama.
    Neprofitna grupa Ekološki centar, sprovela je 2012. godine studiju kako bi proučila potencijalno štetne efekte hemikalija unutar novih automobila. Iako istraživači priznaju da su hemikalije u nekim novim automobilima gore nego u drugima, oni iznose sledeću tvrdnju:
    "Ove hemikalije mogu biti štetne kada se udišu ili unose u organizam, i mogu dovesti do ozbiljnih zdravstvenih problema poput deformiteta pri rođenju, poteškoća u učenju, i raka. Pošto prosečan čovek širom sveta provede više od 1.5 sat u automobilu svakog dana, izloženost toksičnim hemikalijama unutar vozila postaje glavni izvor potencijalne zagađenosti unutrašnjeg vazduha."
    Dakle, nije baš naivna stvar. Međutim, nisu sve studije pokazale da unutrašnjost novog automobila predstavlja rizik po vaše zdravlje. Studija Tehničkog Univerziteta u Minhenu zaključila je da najviše što hemijski spojevi u novim automobilima mogu da izazovu jesu alergijske reakcije. Ništa više od toga. Znači, to može da zasmeta samo ljudima koji su inače preosetljivi na mnogo toga, ali ne i svima.
    Odgovor na prejaki miris novog automobila


    I pored nostalgije koju izaziva, neki proizvođači automobila pokušavaju da eliminišu miris novog automobila iz zdravstvenih razloga. Toyota je počela da koristi alternativne, na vodi bazirane materijale, umesto rastvarača na bazi hemije, a Ford je pokušao da koristi penaste materijale na bazi soje umesto naftnih, kako bi smanjio isparljiva organska jedinjenja.
    U pomenutoj studiji, Ekološki centar je naveo novije modele vozila Honda Civic, Toyota Prius, Honda CR-Z, Nissan Cube i Acura RDX kao vozila sa najzdravijim unutrašnjostima. Nažalost, Chrysler 200 S i Mitsubishi Outlander Sport zauzeli su dno te liste.
    Pa, šta možemo da zaključimo iz svega pomenutog?

    Ako zaista brinete o udisanju hemikalija ili ste posebno osetljivi na zagađivače u vazduhu, najbolje je jednostavno kupiti polovan automobil. Većina isparljivih organskih jedinjenja u unutrašnjosti automobila dramatično se smanjuje tokom vremena, i ponovo se pojavljuje samo tokom vrelih letnjih dana, kada materijali oslobađaju više isparenja nego inače.
    Jedan od najboljih načina da izbegnete izloženost je jednostavno spustiti prozore i pustiti da se automobil luftira kad god je to moguće, a ako imate privatnu garažu sa dobrom ventilacijom, možete ih ostaviti i preko noći. Ali s obzirom na to da proizvođači automobila uzimaju u obzir sve ove studije, verovatno je da sledeća generacija vozača neće ni imati nostalgiju koja povezuje hemijske mirise sa uzbuđenjem koje donosi posedovanje potpuno novog automobila.
    I dok neki razmišljaju kako da neutrališu ovaj miris…

    Upravo tako, dok neki razmišljaju o tome kako da ga neutrališu jer je prejak, ima i onih koji ovaj miris nikada nisu osetili (bar ne u svom automobilu), a voleli bi, jer su o njemu mnogo toga čuli. Nažalost, takvo je vreme, mnogi jedva “krpe kraj sa krajem”, tako da je sve manje onih koji sebi mogu da priušte uživanje u ovom mirisu. Novi automobili kod nas se kupuju znatno ređe. Izvor: blog


  16. #24135
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,198
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    756
    Thanked in
    528 Posts

Page 966 of 966 FirstFirst ... 466866916956962963964965966

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Automobilizam!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 1
    Last Post: 17-03-11, 11:57
  2. Automobilizam!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9307
    Last Post: 17-03-11, 08:29
  3. Automobilizam i Erotika...
    By George_Clooney in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 198
    Last Post: 14-12-10, 22:24
  4. Automobilizam Oglasi
    By dobarauto in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 21-11-10, 07:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •