Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 54

Thread: Digitalni fotoaparat

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Digitalni fotoaparat

    Koji mi digitalni fotoaparat preporucujeete da ima dobru sliku i da nije velika cijena?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    428
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moras da preciziras shta je za tebe mala cijena... Svakako bih preporuchio da izaberesh neki model od Canona (Canon Axx - A75 - A85 - A95)...

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa sto i nesto eura po mogucnosti ako ima na rate ali da ima dobru sliku i da ima memorijske karticu, usb, i ostalo sto je potrebno

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Ispod 300 eura da valja u CG nema nista, naravno sa iole pristojnijom mem.karticom. Znaci A75 koji ima solidne slike i veliki izbor manuelnih podesavanja 3x opticki zum mana mu je veoma lose kuciste losa plastika ili Sony P73 koji je bez kartice (ima ali samo 16 mb) 315 eura. Sve ispod ovih aparata nije preporucljivo za kupovinu jer ces se razocarati. Bjezi od raznih Trusteva ili Geniusa
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Canon. Po meni ostali mogu samo da budu losiji. Naravno ovo vazi samo za istu klasu aparata.
    Imao sam Canon, Sony, Panasonic, Fuji, Kodak i raznorazne HP i Genius igracke, i opsti utisak je taj da Canon jedini zna sta je ono sto mi treba. Ima dosta modela, moraces da isprobas poneki pa ces sam donijeti odluku.

    Mene i ne moras da poslusas, ali Milosa obavezno! Zadnje sto sam poredio je Canon A60 2MP i neki HP 3.2MP- SVE je bilo na strani Canona.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nasao sam u jedan casopis ovaj CANON POWERSHOT A60 koji mi vi preporucujete sa ovim karakteristikama:

    megapixela / rezolucija: 2 / 1600x1200
    objektiv / otvor blende: 35-105 mm / F2,8-4,8
    zoom optički / digitalni: 3x / 2,5x
    auto-fokus pomoć / više tačaka / spot / ručni: + / 5 / + / +
    načini rada auto / a / s / m / osobni: + / + / + / + / -
    tražilo / dijagonala LCD - a optičko / 1,5"
    dimenzije / masa sa baterijama 101x64x32 mm / 315g
    baterije / punjac 4xaa / -
    cijena: 1100 kuna = 149 eura

    Cijena i nije tako velika kad se pogledaju karakteristike samo ne znam kakva mu je slika i valja li sto nemaju punjac jer sam cuo da za ove

    baterije ide specijalni punjac? Zanima me moze li ovaj fotoaparat da snima video?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    BD
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ne bi bilo zgoreg da ima malo vise od 2 megapiksela dobro je sto ima opticko "trazilo",nemoj slucajno da kupujes neku za****nciju koja ima mali LCD umjesto optickog "trazila",jer je to smece,i nista zivo neces vidjet kad je malo slabije svjetlo...ne vidim da se nedje spominje kartica na njemu,a kako sam skapirao to ti je bitno?vjerovatno je neka tuga 16/32MB....takodje,ne spominje se moze li mu se dodati eksterni blic,ili ne moze,i kakav je taj blic na njemu?vjerovatno neki sto dobaca 1-2 metra onako,nije neki aparat,ali je dobro sto ima opticki zum 3x takodje,a ne onu digitalnu za****nciju sto stvara shum...vidji sam,sto se mene tice,u pravu su ovi koji vele nema aparata ispod 300 eura,ovako ces samo da se razocaras i rastuzis i mislis da je Canon losa firma,a nije...
    3megapiksela,opticki zum 5x,gomila opcija za manuelno podesavanje i slikanje,neka veca kartica,prikljucak za eksterni blic,to jedino ima smisla...za ove sitne potrebe,kupi mobilni sa kamerom e da,sto si pitao za filmove,moze samo neke manje klipove da snimi,svaki od takvih aparata,i to jadne moram da ti kazem...ni govora o snimanju normalnom kao sa kamerom a ako ima malu karticu,****s sve kad ne mozes slikat ka covjek,nego se stekas...njesra...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Taj Canon je generalno dobar sem rezolucije od 2.0 MP. Ako neces da radis slike vece od 9x13 cm uzmi ga. Sto se tice videa moj Sony snima 640x480 sto ti dodje duplo jace od VHS. Canonu je video mod veoma los, 320X240 znaci 4x gora rezolucija i ogranicenje od 3 minuta po snimku. Sto se tice telefona sa kamerom to nicemu ne sluzi, imam 7610 sa 1MP i slike kad se urade su 100X gore nego sa aparata od 10 eura.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A znate li koja je cijena OLYMPUS µ MINI - ja ?

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Ja imam taj Canon A60. Prezadovoljna sam a neke slike mozes pogledati na forumu likovna umjetnost ali od prije par mjeseci. E sad, 2.0 MP je mozda malo ako sad kupujs aparat jer za tu cijenu dobijas 3.0. Prvo, kupi svakako Canon jer mu niti jedan nije pribliziti funkcijamja. Moj savjet ti je Canon A510. Ovako prvo podji na www.dpreview.com. Tu su ti detaljno opisani svi aparati a onda podji na www.profoto.co.yu i vidi kolike su cijene kod nas. eto tako pa ako treba jos sto javni se

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko si ga platila i ako ti nije problem mozes li mi poslat neku sliku s njega na mail da vidim kakve su? [email protected]
    HVALA!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    BD
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne brini dobro slika Canon,a ta slika sto ti ona posalje nece ti pomoci da se odlucis,jer ako montenegrina ne umije to podesit,mislices da je aparat kriv :yipiiii:;-)

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka dodje kod mene pa cemo ga zajedno podesit taman da vidim kako snima video

  14. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    HAVOC ne $ekiraj se ti za to sto ga ja ne umijem podesiti Undead, kad kupis aparat nadji nekoga pa snimajte video. Onda mi javni kakav je kvalitet. Pozdrav

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam ti vec rekao, Canon A60 je vrhunski aparat i jedina mana mu je tih 2MP. Ali ako neces da radis fotke, onda ti za narednih par godina vise i ne treba. Ja sam moj platio 150e prije pola godine(tako da mi se ovo cini i malo skupo). Tada sam uzeo 4 baterije, punjac, i karticu od 256mb. Sve me izaslo 200e.

    Sto se kartica tice, nemas aparata koji dodje sa nekom velikom karticom, za svaki ces morati kupiti novu. A CF kartice su sad dzabaka.

    Fotke su vrhunske kad podesis kako treba. Evo ti par slika, pa se uvjeri u to.
    Doduse jako su kompresovane i kropovane, pa ne mozes bas vidjeti njihov kvalitet, ali ako zelis original poslacu ti na mail.

    EDIT:
    Evo malo sam doveo u red fotke, malo bolje nego prosli put, 800x600
    Last edited by alien; 15-05-05 at 17:47.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ove kompresovane fotke ne prikazuju ni blizu pravi kvalitet

    Ajde reci koju ces i saljem ti na mail veceras u full kvalitetu.
    Last edited by alien; 15-05-05 at 17:51.

  17. #17
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC
    a ne bi bilo zgoreg da ima malo vise od 2 megapiksela dobro je sto ima opticko "trazilo",nemoj slucajno da kupujes neku za****nciju koja ima mali LCD umjesto optickog "trazila",jer je to smece,i nista zivo neces vidjet kad je malo slabije svjetlo...ne vidim da se nedje spominje kartica na njemu,a kako sam skapirao to ti je bitno?vjerovatno je neka tuga 16/32MB....takodje,ne spominje se moze li mu se dodati eksterni blic,ili ne moze,i kakav je taj blic na njemu?vjerovatno neki sto dobaca 1-2 metra onako,nije neki aparat,ali je dobro sto ima opticki zum 3x takodje,a ne onu digitalnu za****nciju sto stvara shum...vidji sam,sto se mene tice,u pravu su ovi koji vele nema aparata ispod 300 eura,ovako ces samo da se razocaras i rastuzis i mislis da je Canon losa firma,a nije...
    3megapiksela,opticki zum 5x,gomila opcija za manuelno podesavanje i slikanje,neka veca kartica,prikljucak za eksterni blic,to jedino ima smisla...za ove sitne potrebe,kupi mobilni sa kamerom e da,sto si pitao za filmove,moze samo neke manje klipove da snimi,svaki od takvih aparata,i to jadne moram da ti kazem...ni govora o snimanju normalnom kao sa kamerom a ako ima malu karticu,****s sve kad ne mozes slikat ka covjek,nego se stekas...njesra...
    napisa coek citavu recenziju o fotaparatu koji nije ni u ruke uzeo! :P NEgo, koji to aparat od ~300e ima "3megapiksela,opticki zum 5x,gomila opcija za manuelno podesavanje i slikanje,neka veca kartica,prikljucak za eksterni blic", sve u paketu? Inace, prakticno svi digitalci (pa i dSLR) dolaze sa mizerija mem. karticama.

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala alien ako mozes posalji mi onu ispred dvorca i jos neku
    [email protected]

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    BD
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pahuljasti_dvometrash
    napisa coek citavu recenziju o fotaparatu koji nije ni u ruke uzeo! :P NEgo, koji to aparat od ~300e ima "3megapiksela,opticki zum 5x,gomila opcija za manuelno podesavanje i slikanje,neka veca kartica,prikljucak za eksterni blic", sve u paketu? Inace, prakticno svi digitalci (pa i dSLR) dolaze sa mizerija mem. karticama.
    ne brini ti,dosta sam ja tih aparata vidjeo i koristio,i par godina sam se tim ******m bavio,slikao ljude i stampao to na majice po cijelo bozje ljeto,zamisli i to je bas Canon bio ,i retusirao slike,tako te smaracine,i takodje sam radio u radnji sto je prodavala aparate...tako da sam ih sasvim dovoljan broj vidio i prilicno koristio...i joriq nemoj da nabadas na pamet prvo pitaj jesam li kad uzeo koji aparat u ruke,pa onda pod****vaj,sto obozavas da radis,nemas pametna posla nego tako za****vas narod a koliko si ih ti uzeo u ruke?ja sam slikao sa barem jedno 10-15 aparata,njakao sam ih i cackao,a taj sam Canon drkao dvije godine debele po cijeli dan,posle jednu godinu Fuji....sta mislis,znam li dovoljno o digitalcima,da mi ti ne solis pamet?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobro HAVOC, ne moras bas toliko da se zestis...

    Undead, poslao sam ti.

  21. #21
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC
    ne brini ti,dosta sam ja tih aparata vidjeo i koristio,i par godina sam se tim ******m bavio,slikao ljude i stampao to na majice po cijelo bozje ljeto,zamisli i to je bas Canon bio ,i retusirao slike,tako te smaracine,i takodje sam radio u radnji sto je prodavala aparate...tako da sam ih sasvim dovoljan broj vidio i prilicno koristio...i joriq nemoj da nabadas na pamet prvo pitaj jesam li kad uzeo koji aparat u ruke,pa onda pod****vaj,sto obozavas da radis,nemas pametna posla nego tako za****vas narod a koliko si ih ti uzeo u ruke?ja sam slikao sa barem jedno 10-15 aparata,njakao sam ih i cackao,a taj sam Canon drkao dvije godine debele po cijeli dan,posle jednu godinu Fuji....sta mislis,znam li dovoljno o digitalcima,da mi ti ne solis pamet?
    cekaj, TAJ canon si drkao 2 godine, a ne znas kakav mu je blic i ima li hot shoe za externi blic?? Pa divota, ti si ga u detalje opisao, koristio 2 god i opet nemas pojma o njemu! A da se razumijes u digitalce (ko sto sam kazes), bar bi znao osnovne karakteristike Canonove A klase (najprodavaniji digitalci na svijetu!) i ne bi se pitao kojekakve gluposti, dajuci vec unaprijed negativan odgovor! S druge strane, ja sam koristio A60, S40, a sad imam A75, tako da mogu nesto konkretnije da kazem. Npr. opticko trazilo mu je neprecizno i prlicno suvishno, dok mu je display sasvim jasan (da bi se napravila fotka) i na najsuncanijem danu u PG, Canon na tome nije stedio. Sa A75 (3.2Mix) sam izradjivao fotke 30x40, sasvim su OK, bez vidljive pikselizacije i sl.
    Moja preporuka ide za canon A510 (naslednik A75, ali manji, SD/MMC kartice, zoom blic i mogucnost dodavanja posebnog externog blica, 2 baterije...). U BG je oko 190e

    Nego, sta je pravi znalac digitalne fotografije imao konkretno da preporuci, sem "e, pukni min 300e!"??

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,094
    Thanks Thanks Given 
    716
    Thanks Thanks Received 
    1,955
    Thanked in
    969 Posts

    Default

    Canon A400 manje od 200e
    odlican aparat 3.2megapixela sa optickim zumom i karticom,snima i video klipove i to mnogo dobrog kvaliteta

  23. #23
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    565
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imas u sony-ijevu prodavnicu digitalac od 4 Mp sa Carl Zeiss optikom , mmorijskom karticom i Li-ion baterijom koja je naravno dopunijva, nazalosat nema opticki zum ali za cijenu od 175 eura to je i vise nego dobar aparat pogotovo sa tom optikom po kojoj je postao poznat i Sony DSC-V1 aparat koji je citavu godinu dana pobjedjivao sve aparate u kolasi do 5 Mp. Moja topla preporuka . Ako si iz Pg i ako se vec nisi odlucio za neki , otidji do Sony-a da pogledas i taj model , ne kosta te nista , ako nije prosao .

  24. #24
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pahuljasti_dvometrash
    cekaj, TAJ canon si drkao 2 godine, a ne znas kakav mu je blic i ima li hot shoe za externi blic?? Pa divota, ti si ga u detalje opisao, koristio 2 god i opet nemas pojma o njemu! A da se razumijes u digitalce (ko sto sam kazes), bar bi znao osnovne karakteristike Canonove A klase (najprodavaniji digitalci na svijetu!) i ne bi se pitao kojekakve gluposti, dajuci vec unaprijed negativan odgovor! S druge strane, ja sam koristio A60, S40, a sad imam A75, tako da mogu nesto konkretnije da kazem. Npr. opticko trazilo mu je neprecizno i prlicno suvishno, dok mu je display sasvim jasan (da bi se napravila fotka) i na najsuncanijem danu u PG, Canon na tome nije stedio. Sa A75 (3.2Mix) sam izradjivao fotke 30x40, sasvim su OK, bez vidljive pikselizacije i sl.
    Moja preporuka ide za canon A510 (naslednik A75, ali manji, SD/MMC kartice, zoom blic i mogucnost dodavanja posebnog externog blica, 2 baterije...). U BG je oko 190e

    Nego, sta je pravi znalac digitalne fotografije imao konkretno da preporuci, sem "e, pukni min 300e!"??
    I dobro mu je chovjek rekao, a ti prichaj shto ti je milo...
    Sve ispod 4Mp je q.r.a.c...

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Undead
    A znate li koja je cijena OLYMPUS µ MINI - ja ?
    Kosta 380 EUR, mada moze i jeftinije da se prodje sa njim. Imao je Sony akciju za te aparate sto Yugo pominje i ja sam se dugo dwoumila. Na poklon sam dobila Olympus C310 Z, 3.2 Mp, 3x opticki zoom, i ostalo stantardno, znaci kartica je dosla od 16 Mb, Auto USB i sl. Ima video zapis, bez tona doduse..Saswim sam zadowoljna sa njim.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Digitalni fotoaparat..
    By shale in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 31
    Last Post: 29-12-04, 17:39
  2. Digitalni fotoaparat...
    By shale in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 02-12-04, 10:26
  3. Prodajem polovni digitalni fotoaparat :)
    By Totalno_LooD in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 15-10-04, 21:07
  4. Kupujem Digitalni Fotoaparat
    By Koma[MFHN] in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 09-09-04, 22:45
  5. Prodajem Casio Exilim EX-S3 digitalni fotoaparat
    By bla in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 28-05-04, 15:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •