Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 157

Thread: "Sporazumni raskid" uz prijateljstvo kao rezultat?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default "Sporazumni raskid" uz prijateljstvo kao rezultat?

    Ajde kad se vec otvaraju razne ljubavne teme i mene evo zanima vase misljenje

    Konkretno je pitanje,da li "vjerujete" i mislite da je moguce da nakon veze dodje do raskida,bukvalno dogovorom i da nakon toga te dvije osobe ostaju prijatelji?
    Da li mora neko tu da bude povrijedjen na kraju ili ipak moze sve da se zavrsi fino?
    I koliko je realno da to prijateljstvo kasnije opstane?
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,026
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nema sansiiii. .
    Nije Drogba fotografija da izblijedi da se pocijepa, godine mu ništa ne mogu. .

  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    ja ne mogu. mislila sam da mogu, ali tesko... posebno kad neko nije mogao da me postuje dok sam bila sa njim, onda ne moze ni ovako...
    i jednostavno ne umijem, ne umijem da se ponasam kao sa nekim od drugova, a da ne predjem tu granicu. jednostavno mi nije isto.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    ako je bila samo kres kombinacija - moze


  5. #5
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,984
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Pokushao, pa bili prijatelji, s tim shto nikad nijesam bio iskren prijatelj, i evo 3. mjesec opet zajedno.. 3

    Ne mogu ja to, izlazish s nekim godinu, dvije, tri, dijelish sve, a onda da idesh na kafe i pitash shta se radi, kako si ti... I da ti se pohvali da je nashla momka.. Beale tamo.
    Slazem se.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moguće jedino i isključivo samo onda kada oboje prismrde jedno drugom. Ono kad ta veza postane toliko monotona, bez grama strasti i emocija...
    E tada, kada jedno konačno predloži raskid, a drugo to prihvati (nego šta će, kad je jedva čekao/la), onda postaju prijatelji.

    Đe ima i grama emocija, sa bilo koje strane, to nije moguće.


    p.s. Uh, jbm ti, kako sam ovo ozbiljno saopštio i uživio se u materiju.


  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I onda je pozove za endjibulu kad se bude zenio Nema tu povreda, ozleda, leleka... jer ako ona neće, drugi put i sa drugom biće vise sreće i bajka je zavrsena. Pokrijes se usima i produzis dzadom, a neka se poslije prijatelji sa ujnom, strinom ili svastikom izvanjeg tetka.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Madridisto, brate, iz mog dosadasnjeg iskustva, licnog a i iz iskustva ljudi koje poznajem i sa cijim zivotima sam upoznat, zakljucio sam da je to sve individualna stvar, da nije moguce generalizovati i izvesti neke konkretne zakljucke, i da zavisi od ljudi koji su u odnosu, od samog njihovog odnosa i, na kraju, razloga za raskid. Moguce je da dodje do sporazumnog raskida, da niko ne bude povrijedjen, i da te osobe, poslije svega, ostanu prijatelji ali broj tih slucajeva je na nivou statisticke greske. Mnogo je veci broj ovih drugih slucajeva gdje, po pravilu, iz raskida uvijek izadje povrijedjena barem jedna strana.
    Ukoliko dodje do sporazumnog raskida i desi se da obije strane izlaze iz veze nepovrijedjene, toliko razvnodusne i cool da bez ikakvih smetnji mogu biti "iskreni" prijatelji onda je to, po meni, definitivni znak da ta veza nikada nije ni postojala, da je bila farsa pa bi i samo to prijateljstvo bilo jos veca farsa.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  9. #9
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Serhi View Post
    Madridisto, brate, iz mog dosadasnjeg iskustva, licnog a i iz iskustva ljudi koje poznajem i sa cijim zivotima sam upoznat, zakljucio sam da je to sve individualna stvar, da nije moguce generalizovati i izvesti neke konkretne zakljucke, i da zavisi od ljudi koji su u odnosu, od samog njihovog odnosa i, na kraju, razloga za raskid. Moguce je da dodje do sporazumnog raskida, da niko ne bude povrijedjen, i da te osobe, poslije svega, ostanu prijatelji ali broj tih slucajeva je na nivou statisticke greske. Mnogo je veci broj ovih drugih slucajeva gdje, po pravilu, iz raskida uvijek izadje povrijedjena barem jedna strana.
    Ukoliko dodje do sporazumnog raskida i desi se da obije strane izlaze iz veze nepovrijedjena, toliko razvnodusne i cool da bez ikakvih smetnji mogu biti iskreni prijatelji onda je to, po meni, definitivni znak da ta veza nikada nije ni postojala, da je bila farsa pa bi i samo to prijateljstvo bilo farsa.
    ne mozes nesto da izbrises. sam si rekao, ili neko izadje povrijedjen ili vrijeme ucini svoje da dvoje funkcionisu kao dva druga:bez ljubavi, bez strasti...i iz navike. a nekad je moralo postojati, ne mozes reci da od pocetka do kraja nikd nista nije bilo.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislio sam da nije postojala u jednom drugom smislu.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  11. #11
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Serhi View Post
    Mislio sam da nije postojala u jednom drugom smislu.
    otvori se, ne budi stipsa

  12. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Serhi View Post
    Madridisto, brate, iz mog dosadasnjeg iskustva, licnog a i iz iskustva ljudi koje poznajem i sa cijim zivotima sam upoznat, zakljucio sam da je to sve individualna stvar, da nije moguce generalizovati i izvesti neke konkretne zakljucke, i da zavisi od ljudi koji su u odnosu, od samog njihovog odnosa i, na kraju, razloga za raskid. Moguce je da dodje do sporazumnog raskida, da niko ne bude povrijedjen, i da te osobe, poslije svega, ostanu prijatelji ali broj tih slucajeva je na nivou statisticke greske. Mnogo je veci broj ovih drugih slucajeva gdje, po pravilu, iz raskida uvijek izadje povrijedjena barem jedna strana.
    Ukoliko dodje do sporazumnog raskida i desi se da obije strane izlaze iz veze nepovrijedjene, toliko razvnodusne i cool da bez ikakvih smetnji mogu biti "iskreni" prijatelji onda je to, po meni, definitivni znak da ta veza nikada nije ni postojala, da je bila farsa pa bi i samo to prijateljstvo bilo jos veca farsa.
    E pa pazi ja sad ovo pitah jer mi je bas zanimljiva tema i vodih neku raspravu sa djevojkom i drustvom do sad o tome

    Kapiram da je to bas individualno,ali rekoh da vidim vasa iskustva
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo_Vikingo View Post
    E pa pazi ja sad ovo pitah jer mi je bas zanimljiva tema i vodih neku raspravu sa djevojkom i drustvom do sad o tome

    Kapiram da je to bas individualno,ali rekoh da vidim vasa iskustva
    ja bih i mogla, ali kad se ja lomim i trudim se, a druga strana sipak...onda necu ni ja, pa ne znam sta da je!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ja bih i mogla, ali kad se ja lomim i trudim se, a druga strana sipak...onda necu ni ja, pa ne znam sta da je!
    Tacno tako.Mogu i ja ali ako je stvarno obostrano
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako je bilo emocija "sanse nema", ako je bilo samo strasti zasto da ne.
    ako sam je volio ili je jos uvijek volim, da je gledam sa nekim drugim, a mi prijatelji pfff ...
    ovako prekines svaki kontakt i nista ne znas dje je, kako je, s'kim je...
    samo nastavi dalje koliko god to bilo tesko...

  16. #16
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sporazumni raskid postoji samo u nekoj varijanti veze bez emocija kao sto je kres kombinacija.
    Kakva to moze biti "veza" dje su dvoje potpuno RAVNODUSNI? Ipak taj raskid mora neko da inicira.

    Gdje je postojala iskrena ljubavna emocija nema sporazuma ni sporazumnog raskida, ostaje uvijek neko koga raskid boli vise nego onog drugog.
    A mozda samo malo ozbiljnije shvatam pojam PRIJATELJ pa mi je nemoguce da na pepelu propale ljubavi gradim prijateljstvo. Malo mi je to izopaceno.
    E vec one veze vezice dje nema nista osim malo strasti, dje nije bilo suza i povrijedjenih strana, tu je svasta moguce vjerovatno.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Mislim da to može jedino kada oboje dožive neku vrstu ravnodušnosti u vezi i vide da zajedno nisu srećni tj kad oboje shvate da ne gaje više ista osjećanja jedni prema drugome... zatim može na početku veze, kada u startu ukapiraju da nisu jedno za drugo (za ovo imam primjer moje drugarice koja je bila mjesec,dva u vezi i na kraju su postali dobri drugovi)..
    al opet kako je neko ovdje rekao to individualna stvar i treba da postoji želja sa druge strane i nekako isti nivo osjećanja jer suprotno ne vjerujem da može
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  18. #18
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Za koji q ce mi ona kao prijatelj kad raskinemo?!
    Ne treba mi.
    Tu es mon héro!

  19. #19
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo_Vikingo View Post
    Ajde kad se vec otvaraju razne ljubavne teme i mene evo zanima vase misljenje

    Konkretno je pitanje,da li "vjerujete" i mislite da je moguce da nakon veze dodje do raskida,bukvalno dogovorom i da nakon toga te dvije osobe ostaju prijatelji?
    Da li mora neko tu da bude povrijedjen na kraju ili ipak moze sve da se zavrsi fino?
    I koliko je realno da to prijateljstvo kasnije opstane?
    Jedino u slučaju da ni jedno ni drugo ništa ne osjećaju, međutim to je jako rijedak slučaj. Sve dok jedan od partnera se nada da se stara veza može obnoviti ili prihvata ovaj vid "prijateljstva" samo da bi ostao blizu druge osobe, ovakvo "prijateljstvo" ne može opstati, posebno ako taj partner koji je ostavio uđe u drugu vezu.
    Ako bi pogledali u nekom budućem vremenu to je moguće, ali opet ako ni jednoo ni drugo ne bi ništa osjećali preko prijateljstva.

  20. #20
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Un lugar en el mundo
    Posts
    4,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije moguce i zasto da budemo prijatelji?

  21. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Jedino u slučaju da ni jedno ni drugo ništa ne osjećaju
    A nema sanse ni tad, vjeruj mi. Moze da im dosadi, da im se smuci veza i sve fino da se dogovore, razidju se, niko nije povrijedjen jer su oboje istinski zeljeli to.. ali ako su ikad OSJECALI, nema nikakvog prijateljstva tu posle. Jer, mozes ti da budes ravnodusna na njega kad je on tvoj i kad ti je blizu, ali kad ga vidis sa nekom drugom, pocinju da se radjaju neki demoni u dusi, pocinje da se vraca film kako ste vas dvoje isto tako nekad, pocinju gomile otrova da te obuzimaju.. ljubomora! Iako znas da ne mozes vise sa njim i iako je bolje za oboje da se razidjete jer ne osjecate vise nista, kad ga vidis sa drugom, gle cuda, pocinjes da osjecas. E, ebeno je to..
    Zato i kazem da je jedino moguce ako nikad nisu ni osjecali nista, nego svjesno uletjeli u avanturu koja je za cilj imala samo sex i nista vise...


  22. #22
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo_Vikingo View Post
    Ajde kad se vec otvaraju razne ljubavne teme i mene evo zanima vase misljenje

    Konkretno je pitanje,da li "vjerujete" i mislite da je moguce da nakon veze dodje do raskida,bukvalno dogovorom i da nakon toga te dvije osobe ostaju prijatelji?
    Da li mora neko tu da bude povrijedjen na kraju ili ipak moze sve da se zavrsi fino?
    I koliko je realno da to prijateljstvo kasnije opstane?
    Prekid dogovorom - moguce i prihvatljivo.
    `Drugovi` poslije prekida - nemoguce. Makar meni.
    Inace ne vjerujem u musko - zenska prijateljstva.
    Ća je život vengo fantažija!

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    smatram da su dvoje koji se vole prijatelji koliko i ljubavnici....kad pukne, oni više nijesu prijatelji, zašto bi onda bilo što ostajalo da ih veže?
    Ne mislim, naravno, da je prekid svakog kontakta znak da me još uvijek boli pa stoga ne želim sa tim nekim da ostanem u "prijateljskim" odnosima...naprotiv, jednostavno ne možemo biti prijatelji kad nijesmo mogli zajedno biti u vezi....to opet ne znači da je obavezno imati ljubavnu vezu sa svim prijateljima, ali prijateljsku sa svima sa kojima imam i ljubavnu, svakako...po mojim mjerilima
    Možda je moguće u nekim situacijama kad si pokušao imati vezu pa nije uspjelo...vezu koja nije prerasla u ljubav...mada teško i to
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,244
    Thanks Thanks Given 
    370
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ne moze to.
    You'll Never Smoke Alone..

  25. #25
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prekid dogovorom moze naravno.
    Drugovi ne nikako.Korektan odnos kad se vidite na ulicu da se ispricate i to.
    Ali druzenje u nikakvom slucaju.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 31-12-11, 12:32
  2. Replies: 501
    Last Post: 27-02-07, 18:16
  3. Replies: 2
    Last Post: 29-09-06, 19:50
  4. "Drolja","laka zhena","droksa"
    By Shelly in forum Ženski kutak
    Replies: 73
    Last Post: 26-02-05, 12:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •