Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 77

Thread: Muzika u CG: Pomenuli Mila i crkli mikrofoni

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Muzika u CG: Pomenuli Mila i crkli mikrofoni

    MATURSKI KONCERT U CENTRU PODGORICE OSTAĆE UPAMĆEN PO CENZURI ROK GRUPE “VIS GORENJE”

    Pomenuli su Mila i crkli su mikrofoni

    Veliki koncert povodom Dana pobjede, koji je u ponedjeljak održan na centralnom podgoričkom Trgu Republike, ostaće upamćen po cenzuri koja, iako je u trenutku dešavanja izgledala komično, ne služi na čast organizatorima spektakla. Naime, u trenutku dok je mlada podgorička rok grupa “VIS Gorenje”, počela da svira svoj novi hit “Milo je Acov rođeni brat”, tek što je vokal grupe Goran Vukadinović izgovorio uvodni stih, mikrofon i gitara su mu naprasno isključeni, a sa ozvučenja je puštena druga muzika. Cio mladi bend, zatečen neočekivanim prekidom, pokupio se sa bine, a iz mase su se čuli zvižduci i najrazličitija dobacivanja.
    Bubnjar “VIS Gorenje” Ivan Ivanović, kazao je za “Vijesti” da su im organizatori iz Opštine Podgorica i KIC-a “Budo Tomović” objasnili da su ih prekinuli “jer su prekoračili vrijeme”, ali da je to objašnjenje smiješno.
    - Dogovorili smo se da sviramo 20 minuta. Prije numere “Milo je Acov rođeni brat”, odsvirali smo četiri stvari koje su ukupno trajale oko 12 minuta. Dakle, jasno je da nijesmo prekoračili dogovoreno vrijeme i da to nije razlog prekida, prokomentarisao je Ivanović.
    On je objasnio da pjesma koju su svirali nije uvredljiva, već je njihov kritički osvrt na crnogorsku stvarnost.
    - U pjesmi prozivamo sve političare, kritikujemo sve što po našem viđenju nije u redu, uključujući i atmosferu privatizacije u kojoj je bukvalno sve na prodaju, kaže on i zaključuje:
    - U pjesmama svake prave rok grupe ima bunta i to nije ništa neobično.
    Osim Ivana i Gorana, grupu “VIS Gorenje” čine još Maja Antić - vokal i klavijature, basista Aleksandar Šundić i trubač Tihomir Biskupović.
    Organizatori koncerta - predstavnici Opštine i KIC-a kazali su da nijesu upoznati sa ovim slučajem, obećavši da će već danas provjeriti šta se zapravo dogodilo.
    - Ne znam da je bend koji pominjete prekinut, ali znam da je program skraćen. U svakom slučaju moraću da se raspitam da bih vam dao konkretan odgovor - kazao je juče “Vijestima” direktor KIC-a Branko Baletić, dodavši da je upravo KIC bio organizator prvog rok koncerta grupe “VIS Gorenje”.
    - Nijesam bila prisutna tu u vrijeme kada je grupa “VIS Gorenje” nastupala, niti mi je iko pominjao da su prekinuti. Tu sam bila samo do 11 časova, a oni su, koliko znam, svirali pred kraj koncerta. Moraću da provjerim šta se dogodilo, rekla je sekretar Sekretarijata za Kulturu Žana Filipović, dodavši da joj to što je dosad čula liči samo na reklamiranje.


    Pesma pomenute grupe “VIS Gorenje”:

    Milo je Acov rođeni brat
    Milo je Acov rođeni brat
    Potopi Taru i utuli KAP
    Elastik i Agrokombinat
    Radoje Dakić i sve benzinske
    Jezera, more, rijeke, planine
    Prodaj sve, prodaj sve.

    Pozovi Fića, Rakčevića, Marovića
    Vesnu, Slavka i Živkovića
    Peđu, Vuksana i Momira
    Miraša i Amfilohija
    I prodaj sve!
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy Dok je chetnika, bice i Mila

    Da nije velikosrpske chetnichke bagre, ne bi se Milo shirio po Crnoj Gori. Vi ste ti koji ga drzite tu dje jeste.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa da, mi smo Srbi krivi i za Mila..
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Sramota! I onda DPS da kaze neshto za Miloshevica...
    P r i m o r a c

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    845
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro
    Sramota! I onda DPS da kaze neshto za Miloshevica...
    Ziva istina !

    Milo je bio najbolji Slobov djak ! Dosta je naucio od svog mentora !
    Bagra mora konacno da se skine sa grbace ovog napacenog naroda !

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monteboy
    Ziva istina !

    Milo je bio najbolji Slobov djak ! Dosta je naucio od svog mentora !
    Bagra mora konacno da se skine sa grbace ovog napacenog naroda !

    mislim da su Srbija i Hrvatska primjer kako se treba razvijati demokratija na ovim prostorima. u te dve zemlje imamo ozbiljne ljude i ozbiljne vlade, koje rade svoj posao profesionalno...

    kada pogledam vijesti i vidim ove crnogorske splacine, kosovske siptare i politicare iz tkz "drzave" BH, prosto se vidi kakav je kvalitet tih ljudi, i da se radi o najobicnijim budalama. sramota sto Slobovci/Milovci ucinjese od Crne Gore, stvorise banana republiku... a mi bi trebali da smo najrazvijeni, bar po tradiciji dugotrajne nezavisnosti i drzavnosti koju je CG imala.

    u normalnoj drzavi, Milo nebi mogao biti ni gradonacelnik! komunjarska posla... sve preko veze i partije- nikad po sposobnostima.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njegus
    mislim da su Srbija i Hrvatska primjer kako se treba razvijati demokratija na ovim prostorima. u te dve zemlje imamo ozbiljne ljude i ozbiljne vlade, koje rade svoj posao profesionalno...
    kakav kralj

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    kakav kralj
    Zivi u Srbiju, nije ni cudo sto je ovakav ispa.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Мило и Слобо, два брата рођена.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by konstantin
    Мило и Слобо, два брата рођена.
    Juce ste se kleli u Sloba, danas se kunete u Kostunicu. Vazno je samo da je na vlast u Srbiju. Ne zovu vas za dzave "Suncokreti".

    Grije li vas Kostunica?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Juce ste se kleli u Sloba, danas se kunete u Kostunicu. Vazno je samo da je na vlast u Srbiju. Ne zovu vas za dzave "Suncokreti".

    Grije li vas Kostunica?
    Ако се мени обраћаш, онда си примјер прослиједио на погрешну адресу. Што се тиче сунцокрета, мислим да би термин дивно одговарао једном премијеру у чијем окружењу једино у Европи никад није промијењена власт и који се све до 99. године лизао са Слобом. :wink:

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    Ако се мени обраћаш, онда си примјер прослиједио на погрешну адресу. Што се тиче сунцокрета, мислим да би термин дивно одговарао једном премијеру у чијем окружењу једино у Европи никад није промијењена власт и који се све до 99. године лизао са Слобом. :wink:
    A kako na pogresnu adresu? Koga si podrzava cijelo vrijeme?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Juce ste se kleli u Sloba, danas se kunete u Kostunicu.
    Ко се бре бленто једна клео у Слобу? Вероватно ти и твој господар ППП Мило Малборо! Ја сигурно нисам!
    Главу дајем крајину не дајем ...

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    A kako na pogresnu adresu? Koga si podrzava cijelo vrijeme?
    Лако.
    Био сам на студенским протестима у вријеме док је Мило био подгузна мува шефу из Београда.
    Ако је код тебе, не мора да је код свих црно бијели свијет.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    Лако.
    Био сам на студенским протестима у вријеме док је Мило био подгузна мува шефу из Београда.
    Ако је код тебе, не мора да је код свих црно бијели свијет.
    Sto izbjegavas pitanje? Koga si glasa cijelo ovo vrijeme?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    Лако.
    Био сам на студенским протестима у вријеме док је Мило био подгузна мува шефу из Београда.
    Ако је код тебе, не мора да је код свих црно бијели свијет.
    protiv cega si protestvova da mi je znat

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    protiv cega si protestvova da mi je znat
    To su oni sto su doveli Milosevica na vlast. Protestvovali su kad je plata bila 1,000 maraka.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    To su oni sto su doveli Milosevica na vlast. Protestvovali su kad je plata bila 1,000 maraka.
    Тад је била 1 марка, а ти си се вјероватно као и Мило клео у Слобу.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    Тад је била 1 марка, а ти си се вјероватно као и Мило клео у Слобу.
    Ja sam za razliku od vas, Suncokreta, bio dosljedan (za Liberale).
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Ja sam za razliku od vas, Suncokreta, bio dosljedan (za Liberale).
    Твоју доследност имао сам прилику видјети у дисциплини увлачења у пркно на crocafeu.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    Твоју доследност имао сам прилику видјети у дисциплини увлачења у пркно на crocafeu.
    Posa sam na crocafe jer vidjeh kako neko u ime Crnogoraca poce da prica sve najljepse o chetnicima itd. Malo sam ga tamo izriba, tako da se vise ne pojavljuje. Cak je napisa da vise nece dolazit na njihov forum, neposredno prije 'bezanije' su napravili thread: "povlacenje Srba sa podforuma 'Politika'".

    Ko ne vjeruje neka podje na www.crocafe.de/forum
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 12-05-05 at 20:04.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crnogorac_Dukljanin
    Cujesi ove filozofe serbaljske ,cus izgasio im se mikrofon hahahahahhaa ! E pa nekaje ,nema zemlje dje se moze pljuvat na premijera vlade i izigravat bolesnoga majmuna a da ne budu sankcionirani !!!! EWvo u SWE dje demokratija cvjetta ,nasla se stoka crnacka da pljuje na Kralja i poziva narod da rasture zamak njegov i pohjebu mu cerku ! Sto mislite gedzovani kako ovome majmunu cvjeta karijera a ????? :lolblue: :lolblue: :devil: Skidose ga sa bine specijalci ,i poslije dvije ure gazenja unistise mu karijeru totalno !!!!
    I sad vi serbaljske demokrate poslije pokolja i rata ,nadjoste se pametni da osudite ovi cin ! Da ima srece u nasu Drzavu trebali bi im kosti polomit i u zatvor strpat !
    Jes! Oni se zgrazavaju nad ovim cinom, a aplaudiraju Srebrenici.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crnogorac_Dukljanin
    Cujesi ove filozofe serbaljske ,cus izgasio im se mikrofon hahahahahhaa ! E pa nekaje ,nema zemlje dje se moze pljuvat na premijera vlade i izigravat bolesnoga majmuna a da ne budu sankcionirani !!!! EWvo u SWE dje demokratija cvjetta ,nasla se stoka crnacka da pljuje na Kralja i poziva narod da rasture zamak njegov i pohjebu mu cerku ! Sto mislite gedzovani kako ovome majmunu cvjeta karijera a ????? :lolblue: :lolblue: :devil: Skidose ga sa bine specijalci ,i poslije dvije ure gazenja unistise mu karijeru totalno !!!!
    I sad vi serbaljske demokrate poslije pokolja i rata ,nadjoste se pametni da osudite ovi cin ! Da ima srece u nasu Drzavu trebali bi im kosti polomit i u zatvor strpat !
    Druže, ostani ti lagano u tvojoj Švedskoj, gde su, onako usput, i neo-nacisti legalno dozvoljeni, a Crnu Goru ostavi Crnogorcima..

    Pitam se, da li to ima neke veze što ove Podukljanice ovde dolaze sve sa severa, da li iz Švedske, Danske, Holandije.. Izgleda da im klima ne prija pa se svi popede*iše...
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    Druže, ostani ti lagano u tvojoj Švedskoj, gde su, onako usput, i neo-nacisti legalno dozvoljeni, a Crnu Goru ostavi Crnogorcima..

    Pitam se, da li to ima neke veze što ove Podukljanice ovde dolaze sve sa severa, da li iz Švedske, Danske, Holandije.. Izgleda da im klima ne prija pa se svi popede*iše...
    ma dobro je dok su u crnoj gori ilegalno dozvoljeni

  25. #25
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking Hvali sve sto nije Crnogorsko-Njeguse....?

    Quote Originally Posted by Njegus
    mislim da su Srbija i Hrvatska primjer kako se treba razvijati demokratija na ovim prostorima. u te dve zemlje imamo ozbiljne ljude i ozbiljne vlade, koje rade svoj posao profesionalno...

    kada pogledam vijesti i vidim ove crnogorske splacine, kosovske siptare i politicare iz tkz "drzave" BH, prosto se vidi kakav je kvalitet tih ljudi, i da se radi o najobicnijim budalama. sramota sto Slobovci/Milovci ucinjese od Crne Gore, stvorise banana republiku... a mi bi trebali da smo najrazvijeni, bar po tradiciji dugotrajne nezavisnosti i drzavnosti koju je CG imala.

    u normalnoj drzavi, Milo nebi mogao biti ni gradonacelnik! komunjarska posla... sve preko veze i partije- nikad po sposobnostima.


    Ja pomisli da si se opametio vec jednom a ti ponovo istu pjesmu. Otkud ti to sad da su Hrvati i Srbi, naj pametniji narod i da rade svoj poso profesionalno.
    E pa da si slijep ili gluv povjerovo bih ti, no cini mi se da si oboje? Hrvati vas iscerase iz Knina i cijele Hrvatske,ali za tebe je to kako rece demokratija. Sa druge strane, dje god su Srbi zapoceli rat otisli su kao pobijedjeni. Slobo i Tudjman su Htjeli da dijele bivsu Jugoslaviju, Tudjman dobi sta je zameracio a Slobo izgubi sve sto je sanjao. No po tebe to su dvije iste, demokratske zemlje....?
    Last edited by Brzi; 13-05-05 at 08:13.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •