View Poll Results: Legalizovati lake droge?

Voters
270. You may not vote on this poll
  • Da

    186 68.89%
  • Ne

    84 31.11%
Page 8 of 48 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 1187

Thread: Legalize Marijuana

  1. #176
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukidanje prohibicije imalo je za posljedicu manje šverca i nasilja, manje korupcije a više poreza. I, istina - više alkohola i alkoholičara. Samo što je marihuana, u poređenju sa alkoholom (dakle relativno) potpuno bezopasna. A o duvanu, čistom otrovu koji još i izaziva zavisnost kakvu marihuana ne može, da i ne govorimo.
    Jedan džoint daje približno opojno dejstvo kao tri nova piva (slaba, nisko-alkoholna, u malom pakovanju), ne kao ona stara jugoslovenska piva, velika, što su sadržavala i po nekoliko puta više alkohola u odnosu na ova današnja.

    Mog'o bi' se kladiti da bi ‘puštanjem marihuane u ishranu‘ na svijetu bilo manje kriminala i manje problema. Znam da pesimisti i paničari tvrde suprotno.
    Bolji od sebe.

  2. #177
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Ukidanje prohibicije imalo je za posljedicu manje šverca i nasilja, manje korupcije a više poreza. I, istina - više alkohola i alkoholičara. Samo što je marihuana, u poređenju sa alkoholom (dakle relativno) potpuno bezopasna. A o duvanu, čistom otrovu koji još i izaziva zavisnost kakvu marihuana ne može, da i ne govorimo.
    Jedan džoint daje približno opojno dejstvo kao tri nova piva (slaba, nisko-alkoholna, u malom pakovanju), ne kao ona stara jugoslovenska piva, velika, što su sadržavala i po nekoliko puta više alkohola u odnosu na ova današnja.

    Mog'o bi' se kladiti da bi ‘puštanjem marihuane u ishranu‘ na svijetu bilo manje kriminala i manje problema. Znam da pesimisti i paničari tvrde suprotno.
    E pravo zboriš. U svoje pero vazda sam veću ciganiju napravio posle tri ona zidarska no posle konzumiranja nedozvoljenih supstanci. Taj period pamtim po tome da sam se toliko smijao posle vutre da su me ujutru boljeli trbušnjaci i lice od smijeha. A još odlazak u ondašnji kino Kulturu da gledamo neki tužan film tako isklepani. E, to je bio život. Skoro posjetih majku Holandiju. Podsjetih se starih vremena. Dooooooobra!!!

    Nisam siguran da nam je svijest zrela i da možemo podnijeti legalizaciju. Naravno nije tu potrebna velika priča. Dovoljno je ukinuti kazne za posjedovanje određene količine i eto prvog koraka. A kasnije kad vidimo kako sve to fercera onda i oko legalizacije proizvodnje u određenim količinama da se pozabavimo.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #178
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lake droge su samo uvod u teske a one u ocaj i smrt. Koliko je kontraproduktivno sto su zabranjene , ne znam. Znam samo da su podjednako veliko zlo. I da otudjuju od stvarnosti, da su teski bijeg od svakodnevice, borbe, suocavanje kasnije teze pada....sve u svemu, veliki sam protivnik.

  4. #179
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako bi tekla procedura legalizacije, da se cefne ?

    Jel se Ranko pita ili Fićo ? Ko ce potpisivat ? Treba li spolja Njemacka da odobri jer idemo ka njoj ? Ili je bas unutrasnje pitanje ? Ako je, onda referendum ? Malo vjerovatno.. Ima li strucnjaka ?

    Sjecam se neka komicna stranka je pokusala da prikupi koji glas vise tom u naprijed propalom pricom o legalizaciji. Mi cemo je odje zadnji u Evropi legalizovat. U to sam duboko ubijedjen!
    prr...

  5. #180
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    704
    Thanks Thanks Received 
    453
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BabyBlue View Post
    Lake droge su samo uvod u teske a one u ocaj i smrt. Koliko je kontraproduktivno sto su zabranjene , ne znam. Znam samo da su podjednako veliko zlo. I da otudjuju od stvarnosti, da su teski bijeg od svakodnevice, borbe, suocavanje kasnije teze pada....sve u svemu, veliki sam protivnik.
    Prica kako je svaki narkoman poceo sa marihuanom pa preso na nesto jace, je prica za "malu djecu" Znas li sto su koristili prije marihuane? Vodu, kafu, gazirane sokove ili pak alkohol? Sto cemo da radimo sa alkoholom, cigarima? Milioni ljudi godisnje umiru od alkoholizma i pusenja (cigara)
    Evo malo statistickih podataka...


    and counting...

    Reci da si protivnik necega a pritom ne znati koliko je to kontraproduktivno je ne samo neozbiljno, glupo i besmisleno, vec stvara problem drustvu kao cjelini! Ljudi koji nemaju pojma o cemu pricaju postavljaju norme i odredjuju sto treba da bude drustveno prihvatljivo a sto ne!

  6. #181
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    koliko to znas teskih narkomana?

    Inace, ovu temu sam davno postavio, pa je zakljucana nakon nekog vremena.. pa je neki kolega forumas otvorio na medicini, jer zaista ima mnogo materijala za pricu i sa tog aspekta, pa je i ona zakljucana.. Sta oklijevaju sad? Uvijek je administraciji bila neka retardirana prica kako oni nece promovisat droooogu, coce.. Zvoncica, Hari i NSX su, kolko se sjecam, prednjacili u toj debati sa pozicije neke anti-gandza-inkvizicije, haha...
    tema nije zaključavana niti zato što si je ti postavio niti zato što je odje "čoče" zabranjeno diskutovati o drogi, nego zato što je dnevno brisano stotine postova koji JESU promocija druge kao i linkova koji JESU promocija droge...odmah da ti kažem da će i ova imati isti kraj ako se krene sa već poznatim scenarijom..interesantno kako selektivno ocjenjuješ odluke administracije...recimo kad zatvaramo zbog svadje i mnogo obrisanih postova teme o preljubi, teme o sportu, teme o ljekovima, ginekolozima, dnevno aktuelnim političkim zbivanjima, onda nijesmo retardirani i protivnici sporta, zdravlja, ljubavi i seksa....mani se te priče, ovdje je dozvoljeno o svemu ULJUDNO diskutovati, kad se predje granica, onda više nije!
    A što se marihuane tiče i dalje sam veliki protivnik legalizacije! I biću opet na poziciji "anti-gandža inkvizicije" kad prekardašite...





    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Znaci, zavisi od pojedinca! Svako odlucuje koliko ce i kad nesto koristiti. Niceg previse nije dobro, pa ni vode. Ali neke stvari su u umjerenoj kolicini lijek. A to marihuana jeste. Nemam namjeru sad da ponovo drzim preavanje sa gomilom linkova koji potvrdjuju to, zaista..
    ja samo mislim da pojedinac pod uticajem sredstava koje djeluju na njegovu psihu ne donosi baš uvijek razumne odluke...doduše, odluke ne moraju biti razumne ni bez sredstva, ali takvome "sredstva" neće pomoći

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Da bi se marihuana legalizovala (globalno), treba da se baci rukavica u lice brojnim korporacijama koje mlate silne milione/milijarde u brojnim industrijskim granama, upravo iz razloga jer se nasilno satanizovala ta indijska konoplja i istisnula iz zivota obicnog covjeka, a na njeno mjesto postavio proizvod do kojeg taj obican covjek nikako ne bi mogao da dodje osim kupovinom od te korporacije. Rekao bih da je u tom mracnom krugu dominantna farmaceutska industrija (citaj "mafija"), koja godisnje samo u Srbiji na recept izda 7 miliona kutija raznih bromazepama, diazepama i drugih "pama", a brojke govore da u prosjeku svaka druga osoba koristi ove ljekove i da se godisnje popije 30 ovih tableta po stanovniku! Je li ikome jasno koliko su alarmantne ofe cifre? Zna li iko od vas protivnika legalizacije koliko teske oblike zavisnosti izazivaju ovi ljekovi? Takodje, znate li da je nivo "zavisnosti" koju izaziva marihuana u ravni sa zavisnoscu od cokolade? Dokazano. Znate li koliko zivota odnese zavisnost od tableta, naspram 0 (citaj "nula") zrtava od marihuane? Vi ste samo zrtve propagande, naivne i zavedene zrtve.. korporacije i mafije se sprdaju sa ovim svijetom putem zombija koji ih bespogovorno i slijepo slusaju, ali ironicno je da ti zombiji nisu oni napuseni, vec "trezveni"...
    a ko garantuje da će legalizacija marihuane da smanji u ovom narodu potrebu da pije sredstva za smirenje? Ti?
    Vidiš, ja sam sasvim sigurna da ne postoji NIJEDNA JEDINA žrtva slanine, kao ni žrtva kolača tj šećera, ili čokolade, a ni cigarete bogami...nema je ni od marihuane, blagodarim....osim ako nijesu alergični na slaninu, čokoladu ili slaninu ili marihuanu...tako da, nije problem uzeti marihuanu sad pa ihaha kad, ali je problem pušiti je svaki dan po više puta....ne možeš me ubijediti nikad da osoba koja konzumira previše marihuane neće tražiti još marihuane (kao uostalom i čokolade, šećera i duvana) i da će uvijek, sa bilo kojom količinom, unositi zdravlje u organizam! Jednako kao sredstva za smirenje, slanina, šećer tako i marihuana kad se pretjera uništava i pluća i srce i MOZAK ....medjutim, kod ovih koji su psihički manje jaki, šećer i slanina nemaju jaču alternativu...osim ako čvarci i baklava nijesu taj "heroin", pa će samo svoje zdravlje uništavti sa još šećera i još slanina...a marihuana ima mnogo alternativa koje, složićemo se, neće svaki uživalac i hedonista probati, ali oće svaki labilniji, a dozvolićeš da iz ličnih iskustava procijenim da su vrlo često baš ti nesigurni i labilni potražili "nešto" da ih malo digne... milo mi je što si ti shvatio na vrijeme, što nijesi zavedeni "trezveni" zombi i što si na strani onih koji ne slušaju slijepo i imaš svoj stav...a nama je bolje da počnemo da se "napušAmo marihuane" časti mi, možda nam se stavovi iskristališu jer kako shvatih ovo nijemoj, no stav korporacija
    Last edited by zvoncica; 10-08-14 at 12:52.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #182
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    A sta kad bi legalizovali konzumiranje marihuane samo za strance (kao sto je u monaku i montekarlu kockanje domacem stanovnistvu zabranjeno) u predvidjenim prostorima, kontrolisali uzgoj i rasad, i na to stavili visoke poreze, kao i visoke kazne za prekrsaje..

    Dobili bi smo turiste, a i debele prihode koji bi bili ulozeni u obrazovanje ili prevenciju krijumcarenja i prodaje tezih droga ili sl

  8. #183
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ne misliš valjda da bi prihodi pošli za to?

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    . Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #184
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Ja cisto govorim kako bi bilo savrseno, realnost je drugo..

    Jos se takvi lokali otvore po sjevernim opstinama, pa da vidis razvoja sjevera CG
    Last edited by siux; 10-08-14 at 14:12.

  10. #185
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Ja cisto govorim kako bi bilo savrseno, realnost je drugo..

    Jos se takvi lokali otvore po sjevernim opstinama, pa da vidis razvoja sjevera CG
    Jug se razvio zbog putne infrastrukture i mora koje je stvarno sa mnogo aspekata zanimljivo ne samo za nas nego i u geopolitičkom planu ... neka oni koji odlučuju dozvole gradnju autoputa pa ćeš da vidiš kako bi za odprilike 4 godine jug postao kao i u svaku normalnu državu nešto što kao extra profit a ne kao sad izuzetno važna stavka u budzetu ... možda i presudna za razvoj ... kakvi lokali za narkomane i čuda ... dje to može da donese prosperitet društva ... nevjerovatno ...
    deuscroix

  11. #186
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    A kojim putem moze krenuti Crna Gora?
    Privreda, Industrija, obrada sirovina u gotov proizvod? Najbolje bi bilo ali treba para za to i vremena..
    Nauka? Okle i ko?
    Poljoprivreda? Dje?
    Turizam? Grana koja se moze veoma brzo razviti i donijeti ogroman profit. Pogledaj hrvatsko primorije, samo oni imaju svoju dalmatinsko-zapadno kulturu za razliku od nase tursko-mijesane.

  12. #187
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    A sta kad bi legalizovali konzumiranje marihuane samo za strance (kao sto je u monaku i montekarlu kockanje domacem stanovnistvu zabranjeno) u predvidjenim prostorima, kontrolisali uzgoj i rasad, i na to stavili visoke poreze, kao i visoke kazne za prekrsaje..

    Dobili bi smo turiste, a i debele prihode koji bi bili ulozeni u obrazovanje ili prevenciju krijumcarenja i prodaje tezih droga ili sl
    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne misliš valjda da bi prihodi pošli za to?

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    . Ż\_(ツ )_/Ż
    eto taman pomislih ovo što i Bugi ali on me preduhitri...ja sam jako skeptična kad su naše naravi u pitanju u pogledu bilo kakvog prosperiteta i napretka a koji se može postići našim zaaganjem i zaslugom. Narkotici a tu računam i marihuanu, kod ovakvoga naroda ne mogu biti slobodni jer kod nas mjere nema! Kod nas nema mjere ni u čemu, čak nam je i uzdizanje sopstvene nacije i njene zasluge za čovječanstvo i napredak cijeloga svijeta bez mjere i ukusa tako da ne vjerujem da neće časni Crnogorci počet da prodaju maloljetnicima marihuanu bez savjesti i svijesti! Jednako kao što se pridržavaju zabrane prodaje duvanskih proizvoda i alkohola maloljetnicima, jednako kao što se pridržavaju zakona o zaštiti životne sredine i ljudskih normi i načela u svakodnevnom životu kojih se svi CIVILIZOVANI ljudi širom panete pridržavaju...mi valjda nijesmo civilizovani!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #188
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Možeš ti računat u narkotike što god ti volja. Ovo ostalo govoriš kao da je danas maloljetniku veliki problem doć do marihuane.
    Last edited by RoNN|3; 11-08-14 at 17:01.

  14. #189
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    nije nažalost, ja bih voljela da jeste, ali zamisli kako bi mu tek bilo da ima d se nabavi na free Nijesmo mi sazreli za nijednu tekovinu modernog društva ili se okoristimo ili sebe uništimo ne umijemo mjeru naći
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #190
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Njujork Tajms" traži legalizaciju marihuane!
    http://www.telegraf.rs/vesti/1168895...ciju-marihuane

    Bolji od sebe.

  16. #191
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zanimljivi su mi rezultati glasanja. 90 glasacha ZA i 53 PROTIV. mislim izbori ko izbori, masa ko masa, ali me nesto zanima koliki procenat glasacha je imao iskustva i kakvih sa marihuanom i ostalim tzv. lakim drogama? bas me zanima kakvi bi rezultati bili da se glasalo prije par godina, prije ovih silnih marketing kampanja na globalnom nivou. odakle odjednom toliko "dokaza" i tvrdnji o benefitima marhuane? mnogobrojnim istrazivacima odjednom shunulo da se late tih proucavanja. znaci s jedne strane ta famozna tzv. farmako mafija objavljuje raznorazne studije o zdravstvenoj benefiti marihuane a sa druge strane ta ista ili slicna farmako mafija protivi se upotrebi marihuane.

    zapravo koja su to tacno ljekovita i korisna dejstva marihuane? jel moze neko da mi navede barem cetri, pet studija koje je izvrsila neka nadlezna ustanova ili kompetentan istrazivac? da li postoje takvi linkovi mozda izuzev ovih o virtuelnoj marihuani i raznorazna iskustva iz simulakruma i izjave nekih celebritija i osobenjaka.
    citam cijeli topic sta ljudi pisu pa mi je za oko zapo ovaj sajt: http://www.huffingtonpost.com/2014/0...ushpmg00000063 naslov je : f You Support Legal Marijuana, Memorize These 13 Stats, reko bi covjek ozbiljan sajt i ozbiljna tema, a onda vidim sa strane naslove tipa: 96 Bodies You Won't See On Billboards -- But Should, Man Dies After Vibrator Gets Stuck In Rectum, Miss Bumbum 2014 Contestants Hope To Have Brazil's Best Butt, Two-Headed Dolphin Carcass Totally Freaks Out Man On Turkish Beach. extra izvor za edukovat i sebe i druge, nema sta!
    sto se tiche cuvenog "analgetskog" dejstva:da li je nekad neko od vas izlijecio glavobolju upotrebom marihuane? bolove u zubu? bilo kakvu vrstu bola? da li neko zna nekog takvog srecnika?

    da li se nekad neko izlijecio od raka upotrebom ulja od konoplje, sem ono imaginarno dijete iz hrvatske, o cemu su pisale sve novine. da li je nekad neko izlijecio eventualno zulj na guzici, tabanu ili bilo dje s tim uljem?
    eno hemp oil ima u super marketima u srbiji. stoji na policama pored ostalih jestivih, hladno cedjenih ulja. ne kupuje se bas previse. ili identicni proizvod po malo jachoj cijeni pordaje se na jednoj FB grupi posvecenoj borbi protiv cancera tj potrosachima s cancerom.
    a evo i sta na wikipedia kaze:
    Medicinskaupotreba konoplje[uredi - уреди]Glavničlanak: Medicinska upotreba konoplje
    Izvesno je da jemedicinska primena konoplje stara najmanje 7000 godina[12] U Kini jeprva upotrebe konoplje kao leka zabeležena 2727. godinepne.[6] Herbarijum kineskog caraŠen Nunga konopljuspominje kao biljku koja može biti delotvorna u lečenju malarije ikonstipacije.
    I Srbi suupotrebljavali konoplju u mediciske svrhe, o čemu je VeselinČajkanović zabeležio sledeće:
    Unarodnoj medicini upotrebljuje se konoplja protiv krajnika, zaduhe,groznice, bolesti želuca, vrućice. U ovom poslednjem slučajukonopljino seme se prosipa po postelji bolesnikovoj, te na njemuspava tri noći, i svako jutro ono na kome je spavao prospe se nabunjište – da ga tice raznesu. Kad što raste, npr. potkožni čir,pije se tej od konopljinog semena. Puhor od konoplje koja je sagorelana živoj vatri daje se stoci. Oko detinje kolevke meću se zelenekonoplje – da bi dete bolje spavalo.[13]“
    neke od mnogobrojnih poznatih cinjenica

    i chemu to stalno poredjenje s alkoholom. jel i to kao neki argument? od jednog se covjek pjani a od drugog drogira. poredjenje poput onih emisija na kablovskoj dje se simulise bitka nindze protiv rimskog vojnika, ili kad se toboz tuku gorila protiv leoparda

    nadovezo bi se na taj primjer Srbije i masovnog koriscenja sedativa. tu su jos i masovno tradicionalno lokanje alkohola. narod je totalno u kurcu i tu mjere nema. jos samo fali masovna dostupnost i popularizacija marihuane. doduse Novi Sad je evropski lider upravo u koriscenju marihuane. a manje vise marihuana je legalna tamo, nagrabuse jedino veci dileri. krminal i nasilje su extremnom porastu, mozda bi ipak manje bilo kad bi 100% stanovnistva bilo naduvano. vjerovatno uspjeh je naci idealni balans i adekvatno doziranje

    pored zombifikacije i umrtvljivanja licnosti chudi me da se tako malo spominju nuspojave koje marihuana moze da izazove a izaziva ih cesto kod labilnih osoba. konkretno mislim na raznorazne psihoze, paranoju, ekstremne oscilacije u raspolozenju i slicno, negativna emocija se dozivi i to malo pojacanim intenzitetom i ostaje pribiljezena,i sve je realno, nije nikakva halucinacija da te prodje poslije par sati...

    to u vezi razvoja turizma i industrije mi se svidja, cim americka farmako mafija skine ban ili propadne, bacit se na akciju.
    prokopat tunjel,isushit vodu, zasadit stabljike. dodju fino turisti drogashi napr iz svajcarske na odmor. kad standard poraste na zimu mi priustimo da idemo kod njih na skijanje i extra. onda fino djeci otvorimo neki lokal pa da se oni bave proizvodnjom papira. a u slobdno vreme ko je vichan farmaciji nek se bachi na pruchavanje alkaloida i sl.
    Last edited by schwarzkopf; 13-08-14 at 23:34.

  17. #192
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ali zamisli kako bi mu tek bilo da ima da se nabavi free..
    Diskutabilno. Društvo nema mnogo uticaja na dilerov izbor klijenata, za razliku od legalnih radnji koje plaćaju porez itd.


    Quote Originally Posted by schwarzkopf View Post
    zapravo koja su to tacno ljekovita i korisna dejstva marihuane? jel moze neko da mi navede barem cetri, pet studija koje je izvrsila neka nadlezna ustanova ili kompetentan istrazivac?




    Quote Originally Posted by schwarzkopf View Post
    i chemu to stalno poredjenje s alkoholom. jel i to kao neki argument? od jednog se covjek pjani a od drugog drogira.
    E, ako je ta riječ različita onda je sve različito i nikakve sličnosti nema. :applause:

  18. #193
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jel mozes ako ti nije problem na NCBI u search da kucas i marijuana/cannabis side effect, pa postujes jos koji link (neka bude duplo vise ), ima i na psychiatryonline.org dosta zanimljivih clanaka.
    nesto me vrat boli od ovog chuchanja za laptopom, i mrzi me sjedat i kopat... mozda bi ipak trebo smotat dzoint da me prodje.

    btw zanima me sta forumasi misle o upotrebi tj puvanju u kese s lijepkom u rekreativno-medicinske svrhe? nista ljepse nego vidis gupu mladjanih roma s kesama, kako fino mirno i civilizovano sjede i ne prave probleme, ne prose, ne kradu, ne uznemiravaju nikoga po ulici. a ne ko neki od njihovih. odlican argument za popularizaciju upotrebe ljepka. nije uopste demonizovan poput raznoraznih droga. i primjer roma mi je nekako blizi nego nekakvi primjeri poput kolorada,washingtona, amsterdama ...
    licno ne znam ni jednog cigana da je digo ruku na sebe (ove sto znam iz vidjenja iz grada, par mladjih i par starijih magaradi, nije to sad neka cifra) a bijelih znam masu da se ubilo a da su za zivota koristili tzv. lake droge

    izvinjava se na offtopicu ali takodje bih naveo sad vec drustveno prihvatljivu chinjenicu da stupanje u polni odnos sa romkonjom moze da donese cak sedam godina srece i blagostanja, mada zvanicnici to kriju od nas i potrebne su detaljnije studije o toj tematici.
    Last edited by schwarzkopf; 14-08-14 at 09:40.

  19. #194
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by schwarzkopf View Post
    sto se tiche cuvenog "analgetskog" dejstva:da li je nekad neko od vas izlijecio glavobolju upotrebom marihuane? bolove u zubu? bilo kakvu vrstu bola? da li neko zna nekog takvog srecnika?
    Ja sam imao zapaljenje nerava C5,6,7. 10 dana sam spavao u stolici jer nisam od bolova mogao u drugom polozaju. Tako očajan od nedjelovanja ljekova i raznih koktela slucajno srećem drugara i veli ajmo po jedan. Tada sam prvi put normalno spavao posle 10 dana agonije.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #195
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    704
    Thanks Thanks Received 
    453
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by schwarzkopf View Post
    btw zanima me sta forumasi misle o upotrebi tj puvanju u kese s lijepkom u rekreativno-medicinske svrhe? nista ljepse nego vidis gupu mladjanih roma s kesama, kako fino mirno i civilizovano sjede i ne prave probleme, ne prose, ne kradu, ne uznemiravaju nikoga po ulici. a ne ko neki od njihovih. odlican argument za popularizaciju upotrebe ljepka. nije uopste demonizovan poput raznoraznih droga. i primjer roma mi je nekako blizi nego nekakvi primjeri poput kolorada,washingtona, amsterdama ...
    licno ne znam ni jednog cigana da je digo ruku na sebe (ove sto znam iz vidjenja iz grada, par mladjih i par starijih magaradi, nije to sad neka cifra) a bijelih znam masu da se ubilo a da su za zivota koristili tzv. lake drogeizvinjava se na offtopicu ali takodje bih naveo sad vec drustveno prihvatljivu chinjenicu da stupanje u polni odnos sa romkonjom moze da donese cak sedam godina srece i blagostanja, mada zvanicnici to kriju od nas i potrebne su detaljnije studije o toj tematici.
    Quote Originally Posted by schwarzkopf View Post
    i chemu to stalno poredjenje s alkoholom. jel i to kao neki argument? od jednog se covjek pjani a od drugog drogira. poredjenje poput onih emisija na kablovskoj dje se simulise bitka nindze protiv rimskog vojnika, ili kad se toboz tuku gorila protiv leoparda :grin:
    Odlicno si ovladao problematikom. Zasluzujes doktorat na temu: "Legalizacija marihuane. Za i protiv." Cinjenice koje si ti naveo a koje u mnogome kristalizuju sliku zasto je marihuana stetna, zasluzuju svaku pohvalu. Elaborirao si temu do samih granica. Dajem ti 4+ samo iz razloga jer si napravio razmak izmedju amsterdama i 3 tacke.
    :applouse::applouse:
    :applouse:

  21. #196
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ja sam imao zapaljenje nerava C5,6,7. 10 dana sam spavao u stolici jer nisam od bolova mogao u drugom polozaju. Tako očajan od nedjelovanja ljekova i raznih koktela slucajno srećem drugara i veli ajmo po jedan. Tada sam prvi put normalno spavao posle 10 dana agonije.
    to je vec sedativno dejstvo. prispavalo bi ti se isto da te neko bachio da lezis sat,dva na jakom suncu ili da si popio koju casicu rakijice. zajebavam se,da ne bude da ceram kontru. drago mi je da ti je pomoglo. usvaja se ko validni argument ZA.
    btw ja se licno kunem u kombinacije NSAIDs i opioida, to je meni licno vrhunac farmacije. olaksavanje muka


    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Odlicno si ovladao problematikom. Zasluzujes doktorat na temu: "Legalizacija marihuane. Za i protiv." Cinjenice koje si ti naveo a koje u mnogome kristalizuju sliku zasto je marihuana stetna, zasluzuju svaku pohvalu. Elaborirao si temu do samih granica. Dajem ti 4+ samo iz razloga jer si napravio razmak izmedju amsterdama i 3 tacke.
    :applouse::applouse:
    :applouse:
    eeee hvalaaa hvalaa druze. zivioooo.
    nisam bas vidjeo neke cinjenice koje si ti naveo odje, ali vjerujem da kada bi to ti uradio bili bi to bas jaki argumenti.
    vjerujem da si kompetentno i vrlo edukovano lice, vjerovatno neki prosvetni radnik cim si sklon ocijenjivanju. sto da rechem nego hvala na ocijeni. nisam te bas najbolje razumio u vezi tih tacaka, pa ako ti nije problem kad budeds imo vremena pojasni.
    u cast naseg novog drugarstva, darezljivosti i dobrih odnosa evo poklanjam i ja tebi jednu desetku i naravno jednu veliku zahvalnicu pride. kao sto je 4+ naspram desetke, tako su i te tri tackice naspram ta tri aplauz smajlica. cisto da se zna o kakvoj velicini se radi.
    evo i jedna pjesma za tebe:
    Last edited by zvoncica; 14-08-14 at 14:31. Reason: neće da može pEsmica.....zabranjeno;)

  22. #197
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Kad je toliko marihuana ljekovita moze li mi ko objasniti zasto od te LJEKOVITE biljke svi ljudi koji je koriste, a da ih ja znam, samo idu dolje i dolje, propadaju?

    Ja dadoh gore primjer iz cistih finansiskih razloga, ne smijemo trovat nasu djecu sa tim.

  23. #198
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    704
    Thanks Thanks Received 
    453
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by schwarzkopf View Post
    i chemu to stalno poredjenje s alkoholom. jel i to kao neki argument? od jednog se covjek pjani a od drugog drogira. poredjenje poput onih emisija na kablovskoj dje se simulise bitka nindze protiv rimskog vojnika, ili kad se toboz tuku gorila protiv leoparda :grin:
    Postoji dosta ljudi koji ce radje konzumirati marihuanu nego alkohol. Za to naravno postoji dobar razlog! Alkohol je u sustinu otrov, stvara vecu zavisnistnost, vise je stetan za tjelo, postoji velika vjerovatnoca da ce doci do samo-povrjedjivanja a opste je poznato da je alkohol krivac br. 1 kad su medju-ljudski sukobi u pitanju...
    Nekoliko zanimljivih cinjenica kad je alkohol vs. marihuana u pitanju:
    Milioni ljudi godisnje umiru od upotrebe alkohola. - Niko jos nje umiro od upotreba marihuane.
    Ljudi umiru od predoziranja alkoholom. - Jos nije zabiljezen slucaj predoziranja od marihuane.
    Troskovi koji idu na suzbijanje alkoholizma i lijecenje alkoholicara daleko prevazilaze one za ljude koji koriste marihuanu.
    Alkohol ostecuje mozak.- Marihuane ne.
    Alkohol stvara vecu zavisnost od marihuane.
    Upotreba alkohola doprinosi agresivnom i nasilnom ponasanju. - Upotreba marihuane ne.
    Upotreba alkohola je glavni faktor u nasilnim zlocinima. - Upotreba marihuane nije.
    Upotreba alkohola doprinosi verovatnoci nasilja u porodici i seksualnog zlostavljanja. - Upotreba marihuane ne.

    Ljudi mogu da imaju svoje misljenje, ali ne mogu da imaju svoje cinjenice...
    Quote Originally Posted by schwarzkopf View Post
    vjerujem da si kompetentno i vrlo edukovano lice, vjerovatno neki prosvetni radnik cim si sklon ocijenjivanju. sto da rechem nego hvala na ocijeni. nisam te bas najbolje razumio u vezi tih tacaka, pa ako ti nije problem kad budeds imo vremena pojasni.
    Predajem nuklearnu fiziku u obdaniste. Ovo za 3 tacke nije ni bitno.
    Last edited by assassinate; 15-08-14 at 01:26.

  24. #199
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a tebi od marihuane fizicki ne moze nista bit, ali zato covjek vremenom ako dugo konzumira to oboli psihicki, a uopste nije ni svjestan da je skrenuo.
    istrajan budi.

  25. #200
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    a tebi od marihuane fizicki ne moze nista bit, ali zato covjek vremenom ako dugo konzumira to oboli psihicki, a uopste nije ni svjestan da je skrenuo.
    Objasni sto mislis pod tim dugo? Mislis ako svaki dan ispusi po dva tri dzoka? Onda si u pravu. Ista stvar ce se desit s alkoholom cigarima koka kolom itd pa je sve legalno...

Page 8 of 48 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •