View Poll Results: Legalizovati lake droge?

Voters
270. You may not vote on this poll
  • Da

    186 68.89%
  • Ne

    84 31.11%
Page 11 of 48 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 1187

Thread: Legalize Marijuana

  1. #251
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Caesar napisa da mu se priviđalo da pucaju iz snajpera i da je imao shodno tome "prilagođenu" vožnju?

    Ako se šalio, ja onda ne shvatih ironiju, nego mi ne djeluje da je tako.
    Nisam se šalio. Nisu to bile halucinacije već jednostavno drugačije shvatanje stvarnosti. Kao razlika između psihoza i neuroza. :afro:

    Nije mi jasna rasprava oko toga treba li ili ne treba. Kad je čovjek umoran treba da izbjegava upravljanje motornim vozilom, ako još u jednačinu ubacimo zajedno ili pojedinačno alkohol, marihuanu, ljekove valjda svi shvataju da to ne treba raditi. Dakle za volan samo odmoran i bez dejstva bilo kakvih susptanci koje nisu dio svakodnevne ishrane.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. #252
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Dvije su solucije. Ili ukinuti sve oblike zavisnosti ili ih (skoro sve) legalizirati...

    Ovo između je najveća glupost..

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #253
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    znam da nije, ali se ne moze bit protiv legalizacije zbog tog razloga ako isti problem imas kod alkoholisnaih, pa je opet legalno, ali ipak zakonom kaznjivo. Postoje uvijek zakoni i odredbe pravilnici, kojim se sve fino uredi..

  4. #254
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Istina je to što kažeš, ali nije samo vožnja pod dejstvom marihuane jedini razlog protiv, ima ih mnogo više.
    Zbog toga covjek treba da batali marihuanu I alkohol da bi se broj razloga za neserecu smanjio.
    istrajan budi.

  5. #255
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    znam da nije, ali se ne moze bit protiv legalizacije zbog tog razloga ako isti problem imas kod alkoholisnaih, pa je opet legalno, ali ipak zakonom kaznjivo. Postoje uvijek zakoni i odredbe pravilnici, kojim se sve fino uredi..
    Sve je to baš fino. Pogotovu za onog što su ga pregazili na putu.

    Ja sam nešto ipak radije za prevenciju nego za kaznu.

  6. #256
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi, ne trudite se da opravdate travu (drogu) tako sto se pozivate na ljude koji se ubijaju od alkohola... vijek vjekova unazad se casicom nazdravljao svaki lijep, ugodan i mio dogadjaj.. jesam li prije 2 mjeseca kad mi se drugu sin rodio da smotam dzoint da ispusimo, umjesto sto smo nazdravili domacom rakijom? ae nemote me zajebavat. razumijem ja ove likove koji ne mogu da prihvate svoj zivot, realnost, koji su iz puberteta i adolescencije izasli s misljenjem da vrijede vise od okoline, pa im je lakse da se napusavaju po cijeli dan no da uzmu nesto da rade povodom svog nezadovoljstva.. ali nismo valjda svi tako psihicki labilni??

  7. #257
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Kanabis je veoma korisna i ljekovita biljka ako se koristi za prave stvari.
    Recimo da se s ovom tvrdnjom donekle slažem, međutim...

    Mislim da bi se u današnjem svijetu, u kojem bi marihuana definitivno i u potpunosti trebala biti legalizirana kao u Urugvaju (i donekle u Coloradu i Washingtonu) trebalo više vremena posvetiti istraživanju za šta je marihuana stvarno dobra a za šta nije.
    Nekako imam osjećaj da se danas marihuana prodaje kao ona šećerna vodica na divljem Zapadu koja kao liječi sve, od impotencije do raka.
    Uzmi npr. osobu koja je u terminalnom stadiju raka i koja pati od strašnih bolova. Na koji način će toj osobi pomoći nekakva sativa (strogo terminološki gledano su sve jače vrste marihuane sative, ali nazovimo ih onako kako se inače u običnom govoru dijele - indica i sativa)?
    Indica će joj svakako olakšati bolove zbog toga što sadrži veću količinu kanabidiola od tetrahidrokanabinola. Pitanje je samo koliko marihuana doista liječi i ako liječi, koje bolesti točno liječi? Puno veći problem od zakonodavaca koji reguliraju zakone u vezi marihuane su pohlepni, ex-hippiji kao npr. Arjan Roskam koji su tu biljku toliko iskrižali i "iskopiladizirali" da one umjerene, autohtone sorte marihuane više nemožeš ni pronaći osim u zemljama podrijetla. Drugim riječima, da prodavača u Coloradu upitaš za nuspojave kod snažnih vrsti sativa, on će ti bez pardona gladati u uči i slagati da ne postoje. Mislim da su svi koji su pušili marihuanu već naletili na tzv. "živčenjakuču", tj. vrstu s jako visokom razinom THC-a i jako niskom razinom CBD-a. Rezultat je (barem kod mene bio) ubrzan rad srca, napadaji panike, tremor, drugim riječima, sve ono što marihuana ne bi trebala biti.
    Razlog tome je da krajem osamdesetih dolazi do sve češćeg križanja sorti kako bi se povećala razina THC-a a smanjila razina CBD-a. THC djeluje direktno na mozak (high osjećaj) dok CBD djeluje na tijelo (stoned osjećaj). I sad uzmi npr. neku vrstu s jako visokom razinom THC-a i jako niskom razinom CBD-a. Konkretno, ti sebi zbog visoke razine THC-a pržiš mozak, a nema dovoljno CBD-a da dio te aktivne substance amortizira, tj. prenese na tijelo.
    Ono što su pohlepni poslovni ljudi svijeta marihuane napravili su da su od ovoga:



    napravili ovo:



    Da me se krivo ne shvati, ja sam apsolutno za potpunu legalizaciju marihuane kao što je u Urugvaju, ali sam isto za stroge kontrole sorti koje se prodaju, tj. da se konačno rzluči što je marihuana za rekreativnu uporabu a što je marihuana za medicinsku.
    Jedan od najboljih postova koje sam u vezi toga ikada pročitao je odgovor na upit koje su sorte bolje, one stare autohtone ili moderni nizozemski križanci:

    Pitanje:


    Recently I had the chance to sit down and toke with a hippy from the 70s.
    I had some no-name dank that was probably a 50/50 hybrid, with fairly dense buds.
    Well between the two of us we probably smoked a g and a half. So I assume he was as baked as I was...
    The funny thing is, he said the weed back in the day does not even compare to todays shitty hybrids.
    He said smokes like Acapulco Gold, Panama Red, Columbian, and even mexican would blow your mind away. Literally you would feel like your in a different universe haha. Todays modern weed may be more "potent" but the quality of the high is shit(so he says).

    I want to smoke old school weed. I'm sick of the dull couch lock high we are basically forced to smoke. How can I make this happen? Why can't you buy seeds for these strains? WTF happened?


    I sad odgovor:

    I'm 46, and I started smoking at age 17, in 1981.
    I come from Florida where pot was aplenty, both local and from around the world.
    I'm no hippie, but I can assure you that my experience is EXACTLY the same as the hippie you smoked with.
    We had brown pot we called "commercial" or "columbian", that produced a wonderful high (even if it was a bit harsh to smoke). It was euphoric, in control, just total bliss. No paranoia, no adrenalin, so natural and nice.
    I quit in 1987, because even then, pot was being cultivated to maximize THC exclusively, and the buzz began to amplify pain, cause anxiety all the time, and it was simply not fun. Fast forward 23 years. The stuff today is rocket fuel. I know some people really like it, b/c they either have a high tolerance for THC, or are naturally inclined to benefit from a blasted high. Then again, there's NO doubt that the psychiatric side fx of pot (literally a JOKE in the days of natural weed), are a real concern today.
    In short, Greedy , unwise growers, (sort of the Mc Donald's supersizers of the pot world) and less than wise smokers have turned a once great substance into an unnatural, unbalanced chemical stew. I agree; the high of the mega THC/ super low CBD strains is either one dimensionally blah, or simply awful...racing thoughts, adrenaline, body aches. Marijuana is a very complex substance, and super cultivation has rendered it as useful and benneficial as present day corn or potatos...big yields, crap product.
    I've said it before, I'll say it again; people used to like purer and purer cocaine, until it made their eyes roll back as they flatlined.
    There is indeed such a thing as overkill.
    If you wanted to get a nice alchohol buzz, would you reach for the everclear? A few glasses of wine or a fine rum would do nicely.
    Luckily, there are legit medicinal users, and smarter recreational types who want the mild euphoria and pain relief from tame strains.

    PS: I notice that these days, pot is deeply associated with gangbanger thuggery; gun toting rapists running around, smoking super potent weed, killing people, and worse. Back in the good old days, it was quite the opposite. Mellow people being cool.
    What a lousy turn of events.

    http://forum.grasscity.com/seasoned-...an.html/page-2

    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  8. #258
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Još jedna sitnica u vezi alkohola.
    Na topicu se provlači tvrdnja da je marihuana opasnija od alkohola. Ne bi se s tim složio iz vlastitog iskustva.
    Marihuanu sam počeo pušit s 13 godina, prestao s 19. Pauza od nekih 6 godina, onda sam je opet pušio 3 godine do tamo negdje 28. Nakon toga se to jako, jako prorijedilo, zadnji put sam je pušio za 1. Maj, prije toga za Novu Godinu. Ne fali mi sada, možda će proći godinu dana kad ću je idući put zapaliti, možda pet godina, a možda će se to dogodit sutra.
    S alkoholom sam imao problem, ne toliko ozbiljan ali se mogao oteti kontroli.
    Nikad nisam bio osoba koja je često pila, dok prije par godina nisam počeo piti svakodnevno. Svake večeri, mic po mic, dogurao sam u godinu i po do toga da bi se prije spavanja zgazio sa skoro pola litre vodke (!) ili količinom vina koja otprilike odgovara toj istoj količini visokopostotnog. Shvatio sam kamo to ide i stao sam.
    Falilo mi je, ne u smislu da sam se navečer tresao, ali bila je prisutna jedna snažna psihološka potreba da se ukantam prije spavanja i tako nekih tjedan dana možda.
    Danas tu i tamo popijem pivo, ako sam kod nekog tko me ponudi, alkohol uopće ne kupujem, kad se zateknem u kafiću naručim Schweppes. Ništa ne uljepšavam niti pretjerujem samo prepričavam svoje iskustvo.
    Pokušavam zamisliti šta bi se dogodilo da neka europska država odluči zavrnuti špinu i uvesti alkoholnu prohibiciju. Kakva bi to cika bila, narod bi vrištao, država bi gorila, ma kakva Ukrajina...

    Last edited by Nanashi; 19-08-14 at 15:34.

    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  9. #259
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    ali ce se onda marihuana kao proizvod smatrati nechim sto je normalno, i djeca nece imat ruznu sliku o tome nego ce od malena mislit da je to nesto normalno legalno i prihvatljivo, da ne pominjem sto svi pricaju kako je zdravo to za razne bolesti, a ne pominju se masu drugih obicnih melema, voca i povrca.. koji su 3 puta zdraviji. Jedino razumijem one koji su to godinama konzumirali pa ne mogu da se maknu i one koji konzumiraju to jer imaju teske bolove pa im ublazava bol, ove ostale propalitete bi sve mokrim kanapom.
    Danas svako može da nabavi marihuanu u roku od 5 minuta, imao on 15 ili 55 godina. I to marihuanu dobijenu od ko zna kakvog kanabisa. Trenutno, taj biznis finansira postojanje bandi, mafija, klanova, terorizma i dr. oblika org. kriminala, koji imaju ogroman uticaj društvo u cjelini. Ovo će uvijek postojati, dok god stvari ostanu kakve jesu. Nijedna zemlja na svijetu, ma koliko razvijena bila i uz svu represiju organa reda nije uspjela da dobije 'rat protiv droge'. Nema mnogo smisla čuditi se i sablažnjavati zašto ljudi koriste marihuanu, kao ni etiketiranje na rekreativne i medicinske uživaoce, zavisnike, luzere i ko zna šta sve ne. Poenta je da postoji potreba ljudi (čitaj, tražnja). Zato, legalizacijom se može uvesti red i stroga pravila na tržištu, kojim oduvijek dominira org. kriminal. A trava će se pušiti, i ovako i onako. Samo je pitanje želite li da vi, vaša djeca, rođaci, prijatelji, poznanici, komšije i ostali imaju posla sa bandama ili da igraju po pravilima nametnutim od strane države, koja, složićete se, ipak ima mehanizme da sprovede određene standarde i restrikcije. Recimo, država neće prodavati djeci ispod 18/21 godinu. Država neće prodavati svuda. Država neće prodavati bilo kakvo smeće, prskano ko zna kakvim otrovima. Država novac od akciza i poreza i taksi može da uloži u edukaciju o zavisnosti ili ga preusmjeriti u neke društveno-korisne aktivnosti. Itd.
    In vino veritas

  10. #260
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    Ljudi, ne trudite se da opravdate travu (drogu) tako sto se pozivate na ljude koji se ubijaju od alkohola... vijek vjekova unazad se casicom nazdravljao svaki lijep, ugodan i mio dogadjaj.. jesam li prije 2 mjeseca kad mi se drugu sin rodio da smotam dzoint da ispusimo, umjesto sto smo nazdravili domacom rakijom? ae nemote me zajebavat. razumijem ja ove likove koji ne mogu da prihvate svoj zivot, realnost, koji su iz puberteta i adolescencije izasli s misljenjem da vrijede vise od okoline, pa im je lakse da se napusavaju po cijeli dan no da uzmu nesto da rade povodom svog nezadovoljstva.. ali nismo valjda svi tako psihicki labilni??
    o cemu pricas ti druze? da ljudi puse marihuanu zbog nezadovoljnog zivota? jer ne mogu da prihvate svoj zivot, realnost? uu dje ode ti.. Niko ne trazi da se rakija mjenja travom.. iako bi to pametnije bilo donekle..

  11. #261
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nanashi View Post
    Svake večeri, mic po mic, dogurao sam u godinu i po do toga da bi se prije spavanja zgazio sa skoro pola litre vodke (!) ili količinom vina koja otprilike odgovara toj istoj količini visokopostotnog. Shvatio sam kamo to ide i stao sam.
    Falilo mi je, ne u smislu da sam se navečer tresao, ali bila je prisutna jedna snažna psihološka potreba da se ukantam prije spavanja i tako nekih tjedan dana možda.
    Za godinu ipo pa na granici da budes alkos? Vauuu! Interesantno posebno imajuci u vidu da bi postao alkoholicar potrebno je izmedju 7 i 15 godina intezivnog opijanja. Mora da si hipersenzitivan ili si gadno istripovao da si alkos od te gandze sto kazes da si uzimao?


    Sent from my GSXR 1000 @ the 299
    Last edited by Caesar; 19-08-14 at 19:15.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #262
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Marihuana DA ili NE...
    http://pressonline.rs/info/drustvo/3...da-ili-ne.html

    Njujork: Odobrena medicinska upotreba marihuane
    http://www.b92.net/zdravlje/vesti.ph...&nav_id=873986

    Predsjednik Kolumbije podržava legalizaciju marihuane u medicinske svrhe...
    http://www.bbc.com/news/world-latin-america-28797270

    Koristi od marihuane su neslućene...
    http://elitedaily.com/news/world/mar...climax/694484/

    Nešto je vutro u državi Danskoj!
    http://www.thelocal.dk/20140707/vide...-legalise-weed

    Korak naprijed, bravo za Njemce...
    http://www.dw.de/marihuana-u-dnevnoj...-9895-xml-mrss

    Sladoled od kanabisa...
    http://www.thestonerscookbook.com/re...abis-ice-cream

    Rus pogriješio?! layful:
    http://www.pressonline.rs/plus/zanim...-povrsini.html

    Bivši kandidat za predsjednika SAD Libertarijanske partije, Garry Johnson, je imenovan za izvršnog direktora Start-upa vezanog za tržište marihuane...
    http://marijuana.com/news/2014/07/fo...nabis-startup/

    Bolji od sebe.

  13. #263
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Za godinu ipo pa na granici da budes alkos? Vauuu! Interesantno posebno imajuci u vidu da bi postao alkoholicar potrebno je izmedju 7 i 15 godina intezivnog opijanja. Mora da si hipersenzitivan ili si gadno istripovao da si alkos od te gandze sto kazes da si uzimao?


    Sent from my GSXR 1000 @ the 299
    Pa meni je količina koju sam svake večeri pio (nikad manje od 4 dcl. vodke) nakon nekih godinu i po bila dovoljno jak signal da bi trebao stati. Ne kažem da sam postao alkos niti mislim da sam išta istripovao, ali sam svakako bio na putu da se to izmakne kontroli. Nisam ni potpuno izbacio alkohol već ga kao što sam ga rekao uopće ne kupujem, a kad me netko i ponudi stanem nakon jednog piva. Nije mi potreban takav problem u životu da mi rekreativno opijanje zamjeni redovito, tj. da se kad čaša nije u blizini krenem tresti. Ljudi postanu alkosi neprimjetno, odjednom dođe taj dan bez da si ga i svjestan.
    S marihuanom taj problem nikad nisam imao (da sam nervozan kad je nema), iako priznajem, znam ljude koji ga imaju. Bez obzira na to, mislim da je potreba koju pravi alkoholičar osjeća daleko jače od potrebe osobe koja je ovisna o marihuani. Negdje sam pročitao da je osjećaj potrebe kod pravog alkoholičara (pričamo o onima koji bi popili i losion za brijanje) jednak osjećaju potrebe kao kod heroinskog ovisnika, samo što te heroin naravno puno brže razara nego alkohol.
    Ali ne bi ljudi nešto rekli protiv boce da ih pečeš.
    Last edited by Nanashi; 19-08-14 at 19:39.

    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  14. #264
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    tema nije zaključavana niti zato što si je ti postavio niti zato što je odje "čoče" zabranjeno diskutovati o drogi, nego zato što je dnevno brisano stotine postova koji JESU promocija druge kao i linkova koji JESU promocija droge...odmah da ti kažem da će i ova imati isti kraj ako se krene sa već poznatim scenarijom..interesantno kako selektivno ocjenjuješ odluke administracije...recimo kad zatvaramo zbog svadje i mnogo obrisanih postova teme o preljubi, teme o sportu, teme o ljekovima, ginekolozima, dnevno aktuelnim političkim zbivanjima, onda nijesmo retardirani i protivnici sporta, zdravlja, ljubavi i seksa....mani se te priče, ovdje je dozvoljeno o svemu ULJUDNO diskutovati, kad se predje granica, onda više nije!
    Meni je retardirana sva ta prica dje tema strada zbog ucesnika, jer se, navodno, nije moglo drugacije. Sad ste uveli i te neke nove mjere, infractions, zute kartone, crvene.. pa opet prica kako se, greote, ne moze drugacije nego pod kljuc. Uvijek se tema moze osloboditi od svacijih ludorija, samo ako je ektuelna i zasluzuje da traje, a neke su uvijek takve. Zamisli recimo Hari zakljuca topic "Iz raznih novina" na Politici jer se, kukavac, nije moga izborit sa raznim spamerima.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja samo mislim da pojedinac pod uticajem sredstava koje djeluju na njegovu psihu ne donosi baš uvijek razumne odluke...
    Slozicu se s tim, zbog toga se u uputstvima i savjetima za upotrebu takvih sredstava naglasava da se ne koriste prilikom radnji i stanja koji zahtijevaju visoku koncentraciju, koordinaciju pokreta, oprez isl.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    a ko garantuje da će legalizacija marihuane da smanji u ovom narodu potrebu da pije sredstva za smirenje? Ti?
    Ako ne ja, onda zdrav razum, a i sami doktori. Mnogim ljudima kojima se propisuju sredstva za smirenje/spavanje je bitno da redovna upotreba tih sredstava ne vodi u zavisnost, narocito ne u neki njen tezi oblik.

    "Benzodiazepini deluju na mozak i proizvode zavisnost u relativno kratkom vremenu (4 do 6 nedelja!) ako se redovno uzimaju. Ako naglo prestanete uzimati ova sredstva za umirenje, osećate tešku aksioznost, napetost, panične napade, mučninu, drhtanje, pojačan rad srca, znojenje i poteškoće u spavanju, ali to je samo deo simptoma. Nacionalni centar za savete o sredstvima za umirenje (TRANX), koji je zbog pomanjkanja fondova morao na žalost obustaviti svoj rad, sastavio je listu od 110 simptoma koji se pojavljuju NAKON odvikavanja. U ekstremnim slučajevima može doći do gubitka realnog sgledavanja sebe (osećate se poput ''zombija''), pa postanete konfuzni i okončate sa nervnim slomom ili halucinacijama."

    Eto, ova simpaticna stvarcica je potpuno legalna u medicinske svrhe, a gle kakav pakao uzrokuju SAME, bez prelaska na bilo sta teze. Ustvari, one su mnogo blize teskim (nelegalnim) drogama po mnogim bitnim stavkama, kao sto su: vrijeme potrebno za pojavu zavisnosti, intezitet zavisnosti, posledice.. pa ih ipak eto tu dje su.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Vidiš, ja sam sasvim sigurna da ne postoji NIJEDNA JEDINA žrtva slanine, kao ni žrtva kolača tj šećera, ili čokolade, a ni cigarete bogami...nema je ni od marihuane, blagodarim....
    Ali, vidis, sedativi i hipnotici su itekako odgovorni za brojne smrtne ishode overdoza, kao i za brojna (samo)ubistva..

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Jednako kao sredstva za smirenje, slanina, šećer tako i marihuana kad se pretjera uništava i pluća i srce i MOZAK ....
    Pa ja ne mogu da vjerujem kakve fejlove ja odje citam.. smuckat tablete sa svim navedenim i stavit znak jednakosti izmedju njihovih stetnosti.. samo genije moze

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    marihuana ima mnogo alternativa koje, složićemo se, neće svaki uživalac i hedonista probati, ali oće svaki labilniji
    Sve i da je to istina, ti mislis da je zato ona zabranjena, a? Heh.. Tako i na ovim pomenutim tableticama pise "samo nemojte previse", pa ih eto u svaku apoteku... Samo sto sad, u slucaju marihuane, ne govorimo o rizicima njene prekomjerne upotrebe koji mogu biti fatalni (jer vise ni djeca u to ne vjeruju), nego o gateway teoriji. Ali i nju je nauka vise raskrinkala. Javnost je sve vise svjesna prave istine:

    As a National Academy of Sciences panel observed in a 1999 report, "There is no evidence that marijuana serves as a stepping stone on the basis of its particular drug effect." Last year the Canadian Senate's Special Committee on Illegal Drugs likewise concluded that "cannabis itself is not a cause of other drug use. In this sense, we reject the gateway theory."

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ne možeš me ubijediti nikad..
    U narodu se veli: "Sto se grbo rodi, vrijeme ne ispravi".. tako da mi definitivno nije namjera da tebi mijenjam misljenje. Ono sto je bitno je da omladina cita sve ovo, a glupo je vise kriti istinu pred njima. Hvala Bogu na internetu, kojim se zestoko ubrzao ovaj globalni proces "desatanizacije" te divne biljke.. I ta davno zakljucana tema o kojoj smo govorili je imala najjaci ishod poll-a sto sam vidio na ovom forumu (115:114 za legalizaciju), dok je sada dosta drugacija slika.. A i u samom drustvu je tako, narod je mnogo slobodniji, svjesniji, slobodnije se prica o tome, informacije su svima dostupne.. i to sve treba pozdraviti, jer vodi samo jednom ishodu
    A sto se konkretno CG tice, nisam siguran koliko bi marihuana zapravo bila "dostupnija" gradjaninu u slucaju njene legalizacije, jer sam ubijedjen da bi, nakon "ugradjivanja" drzave u cijenu (raznih pdv-a, poreza na luxuz i cega sve jos), ona bila znatno skuplja nego sad. A sad je definitivno ne fali, imamo je koliko godj.. Ali legalizacija je neophodna prvenstveno zbog kontrole kvaliteta i same dekriminalizacije; da se ljudima ne podmece svakakvo prskano smece i da im se ne unistavaju karijere zbog gluposti.


  15. #265
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čitam desetak postova unazad, i ako sam dobro razumio svi ljudi koji su za legalizaciju trave polaze od pretpostavke da svi žele da puše pa ''makar da država iskontroliše to što pušimo, da nam ne bi prodavali smeće po ulici'' što apsolutno nije tačno. Šta je s ljudima koji neće da puše? Koji to preziru? Kojima smeta smrad? O njima niko ne brine.

    I nemojte mi samo poredit to sa Mekdonaldsom. Ja kad odem da izijem nešto, to vama nit smrdi, niti smeta. Ijem lošu pljeskavicu i debljam se, ali se ne drogiram i u svjesnom sam stanju, pa i ako SSedem u kola i krenem doma ne mogu nikoga zgazit nako mi se ne bači pod auto ili poludim.. što se za drogaše i alkoholičare ne bi moglo reć, e im je mozak na otavu i sve im do Kosova ravno.. tako da direkt utiču na okolinu, posebno jer postaju nepredvidivi u svakodnevnim situacijama. da ne pričamo o đeci koja bi napušena u školu išla itd.. katastrofa. bolje ovako da ko oće da puši travu ide fino u neki mrak ili zapali ka gospodin u stan, ne trebate nam ništa da se kreveljite ulicom i krijete ispod tamnih naočara u 8 naveče

  16. #266
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    13god? e to su prave godine za pocet. poslije vec kad krene srednja skola, nema se puno vremena za zajebanciju, sem ako nije u pitanju neka frizerska, konobarska i sl. skola.
    navrijeme otkriti sve blagdeti ove charobne biljke i uvjeriti se u sve to sto nam savremena nauka govori. a vec u slucajnu ne daj bozekakvog kancera u ranoj fazi da se to odma sanira na vrijeme. inaravno upravo drogiranjem djeca se sklone sa ulica, manje bi se bavila sportom sto direktno smanjuje broj povreda koje te surovefizicke aktivnosti izazivaju. koliko se samo djece osakati od silnih fuzbala, rukometa i sl. pizdarija. silni troskovi lijecenja i nabavka raznoraznih ortopedskih pomagala puta toliko i toliko izlomljene djece na nivou drzave, tu se vec dobije ozbiljnija cifra. drogom protiv sporta u medicinske svrhe i ako bog da uskoro legalno.
    samo bih da dodam i da uslucaju eventualnih psihoza tj. losih tripova (koje niko ne spominjene znam zasto)korisno bi uvjek u shpagu bilo imati spremno par xanaxa i/ili bensendina. da bi se cheljade vratilo u funkciju, "popravilo",sto bi se reklo u sto kracem roku, najbolje isto da ima i Adderall pri ruci.
    a kad bolje razislim a zasto onda ne legalizovat i speed? sto bacat pare na adderrall ili ritalin ...
    Last edited by schwarzkopf; 24-08-14 at 22:03.

  17. #267
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Za pocetak treba rasteretit kazamate ljudi koji su ih dopali zbog posjedovanja "kolicine".

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  18. #268
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bolji od sebe.

  19. #269
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Reče Niče: “Draž saznanja bila bi neznatna kad se na putu ka njemu ne bi moralo da savlada toliko stida.”

    Ovaj je voditelj zarad svladavanja stida hodio prečicom...
    Bolji od sebe.

  20. #270
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    Čitam desetak postova unazad, i ako sam dobro razumio svi ljudi koji su za legalizaciju trave polaze od pretpostavke da svi žele da puše pa ''makar da država iskontroliše to što pušimo, da nam ne bi prodavali smeće po ulici'' što apsolutno nije tačno. Šta je s ljudima koji neće da puše? Koji to preziru? Kojima smeta smrad? O njima niko ne brine.

    I nemojte mi samo poredit to sa Mekdonaldsom. Ja kad odem da izijem nešto, to vama nit smrdi, niti smeta. Ijem lošu pljeskavicu i debljam se, ali se ne drogiram i u svjesnom sam stanju, pa i ako SSedem u kola i krenem doma ne mogu nikoga zgazit nako mi se ne bači pod auto ili poludim.. što se za drogaše i alkoholičare ne bi moglo reć, e im je mozak na otavu i sve im do Kosova ravno.. tako da direkt utiču na okolinu, posebno jer postaju nepredvidivi u svakodnevnim situacijama. da ne pričamo o đeci koja bi napušena u školu išla itd.. katastrofa. bolje ovako da ko oće da puši travu ide fino u neki mrak ili zapali ka gospodin u stan, ne trebate nam ništa da se kreveljite ulicom i krijete ispod tamnih naočara u 8 naveče
    Meni vala smrdi rostilj onaj kroz Budvu..Odvratan je, pa me niko ne pita.

    Trava nije losa, uopste. Losi su ljudi, jer ne umiju da je koriste umjereno, nego se sabijaju dok totalno ne polude.
    13. Septembra ce 10 godina otkad pusim travu. E sta bih dao da me sad radi ka' nekad, da me nasmije i da me smiri. Sad mi samo nabija paranoju i ubaca me u neko ludilo neizdrzivo, zato sam i izgubio svaku zelju za njom.
    Tesko je pusiti povremeno kad je stalno na dohvat ruke. Isto je kao i sa cigarima..50% ispusis iz dosade ili iz navike.
    A ovo smece sto dobijamo iz Albanije nas nagrdi. Ovaj hibridni skank potrova narod. Nema nikakve razlike je li legalizovana ili nije. Ista kolicina prolazi. Legalizacijom bi makar dobili kvalitet, ne bi pusili ovo albansko smece. Ja bih najsrecniji bio da je uopste nema.

  21. #271
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je prvi post od strane neke osobe koja se drogira (puši travu) već 10 godina (kako sam kaže), a da realno sagleda stvari.
    Svaka čast,nadam se da će ti biti bolje,tj da neće biti više tih paranoja i neizdrživih ludila. Poz!

  22. #272
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oli da proslavis desetogodisnjicu? :-)
    istrajan budi.

  23. #273
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    To znaš da je on realno sagledao stvari jer se ti takođe drogiraš ili što?
    Last edited by RoNN|3; 28-08-14 at 13:37.

  24. #274
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    To znaš da je on realno sagledao stvari jer se ti takođe drogiraš ili što?
    Ja mislim da je on najveća trolčina tu na forumu, tvoj potpis zapravo sve govori.

    Kao onaj forumaš od prije par godina koji je pisao da kad vidi Đukanovića na televiziji, kao da ga sunce obasja i da je po kiši i po suncu skupljao glasove potpore za njega.
    Davat ću mu rep up kad god budem mogao, barem me dobro nasmije.


    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  25. #275
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nesalomivo je nelegalno...


    Ljekovito je nelegalno...
    Bolji od sebe.

Page 11 of 48 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •