View Poll Results: Legalizovati lake droge?

Voters
270. You may not vote on this poll
  • Da

    186 68.89%
  • Ne

    84 31.11%
Page 10 of 48 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 226 to 250 of 1187

Thread: Legalize Marijuana

  1. #226
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BonBon View Post
    Kakvo crno legalizovanje marihuane onda Još fali policija da vadi krv nekome da bi utvrdila je li pod dejstvom? Ne razumijem.
    I pod dejstvom alkohola se rade svakakve budalaštine u vozilima. Naravno to ne govori toliko o alkoholu i marihuani koliko o pojedincima koji nisu dovoljno osvješćeni i edukovani pa da ih ne konzumiraju kad voze. Sa boljim obrazovnim sistemom sve će to doći na mjesto.

    Stoga po meni nije pravo pitanje da li legalizovati marihuanu već kada to da uradimo. Sad? Za 5 ili 10g? 20g.? Koliko je potrebno vremena da se ova država dovede u red i da školstvo se unaprijedi i da izbacuje kvalitetne mlade ljude kojima će svijest biti na tom nivou da iskuse samo ono dobro od konzumiranja marihuane i alkohola?

    Po meni ako sad krenemo u pravu reformu društva za jedno 20 godina. Naravno ovo je optimistička procjena imajući u vidu kompletnu sliku i perspektivu crnogorskog društva.
    Last edited by Caesar; 18-08-14 at 19:22.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. #227
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za legalizaciju, odnosno masovno, nekontrolisano i pristupačno pušenje trave i konstantno nepitanje s mozgom mogu biti samo

    1) ljudi koji imaju previše novca, a samim tim nemaju nikakvu odgovornost te mogu sebi priuštiti danonoćnu obezglavljenost
    2) ljudi bez ikakvih obaveza i dugoročnih ciljeva
    3) ljudi razočarani u život (ovo važi samo za one sa 40+, u suprotnom je mentalna zaostalost u pitanju)
    4) Snoop Dogg

  3. #228
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Тачно ти је констатација као тема о мекићу.
    Не користим поменуту твар, али сам за легализацију.
    Лигалајз д шит оут оф ит.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  4. #229
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne može normalan čovjek danas da se zalaže za to da mu djeca slobodno duvaju sjutra... to je toliko sebično džanki "we are cool cuz we smoke weed" razmišljanje, da mi se prosto gadi...

  5. #230
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Sva poenta legalizacije i interes društva je da se uvede red u distribuciju, što znači da djeca sigurno neće moći da kupuju (legalno).
    In vino veritas

  6. #231
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Sva poenta legalizacije i interes društva je da se uvede red u distribuciju, što znači da djeca sigurno neće moći da kupuju (legalno).
    ali ce se onda marihuana kao proizvod smatrati nechim sto je normalno, i djeca nece imat ruznu sliku o tome nego ce od malena mislit da je to nesto normalno legalno i prihvatljivo, da ne pominjem sto svi pricaju kako je zdravo to za razne bolesti, a ne pominju se masu drugih obicnih melema, voca i povrca.. koji su 3 puta zdraviji. Jedino razumijem one koji su to godinama konzumirali pa ne mogu da se maknu i one koji konzumiraju to jer imaju teske bolove pa im ublazava bol, ove ostale propalitete bi sve mokrim kanapom.
    istrajan budi.

  7. #232
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne velim, razumijem ljude koji ponekad ispuše.. eto, da ne budem prestrog, jednom nedjeljno mi je okej. Ali ove što skaču ovuda za legalizaciju, pa da idu ujutro na trafiku za ljeb, novine i kesu skanka... da se smire, iskuliraju, što li već -_- kakva glupost...
    To jedino da se odvoji nekakva parcela gore po shjeveru i ogradi, pa da je tu legalizovano i da se od toga turistička atrakcija napravi. Eventualno neđe dolje po Adi Bojani... ali đe na državnom nivou ili na nivou Podgorice da se legalizuje... nadam se da se u skupštini cg nikada neće pojaviti budaletina s tako retardiranim predlogom...

  8. #233
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Reče čoek koji se zalaže za dolazak franšize u CG čiji su proizvodi duplo štetniji od marihuane...

    Milion puta je rečeno, đeca treba da se edukuju ne da im se ispira mozak sa glupostima... To što im se govori je kontraproduktivno, kad vide da ih lažete za travu, većina pomisli da lažete i za druge narkotike koji za razliku od trave predstavljaju pravu opasnost...
    #fakenews

  9. #234
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Reče čoek koji se zalaže za dolazak franšize u CG čiji su proizvodi duplo štetniji od marihuane....
    Istripovali su te Fidel Castro, Bugi i kompanija...
    Ne zalažem se ja ni za šta, niti imam đe da se zalažem, niti sam neko bitan pa da bi to zalaganje imalo smisla. Ja samo volim da jedem hranu iz Mekdonaldsa, ne krijem da mi je ukusna, i da kad god imam priliku svratim i pojedem nešto tamo jer jednostavno volim. To što tipovi smaraju s nekakvim amonijacima, aluminijumom, cinkom i bakrom eo mjesec dana je njihov neki problem, u koji ne bih da ulazim. Ionako je ovo offtopic, ali reko da pojasnim samo..

    Što se tiče ove konstatacije tvoje, ne bih se složio da je štetnija hrana iz Meka od trave. Ili oćeš da kažeš da je ista vjerovatnoća za, primjera radi, udes ako sjedneš u auto napušen ili najeden u Mekdonalds? Neka...

  10. #235
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Zashto bi neko vozio napushen...? Vozish li ti pijan...? U svakom sluchaju duzhe cesh zhivjeti pusheci travu nego jeduci smece iz meka... Kad su mnogo shtetnije stvari legalne, licemjerno je protiviti se legalizaciji marihuane...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  11. #236
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    I pod dejstvom alkohola se rade svakakve budalaštine u vozilima. Naravno to ne govori toliko o alkoholu i marihuani koliko o pojedincima koji nisu dovoljno osvješćeni i edukovani pa da ih ne konzumiraju kad voze. Sa boljim obrazovnim sistemom sve će to doći na mjesto.
    taj cin osvescivanja i edukacije mogao bi se vrsiti tako sto bi se uzimali dodatni casovi u autoskolama u kojima bi polaznik kursa ucio da upravlja automobilom pod dejstvom marihuane, i dobijala bi se vozacka dozvola b+m kategorije.
    (po meni licno, pravi shofer nije sofer ako barem ne popije casicu, dvije)
    Stoga po meni nije pravo pitanje da li legalizovati marihuanu već kada to da uradimo. Sad? Za 5 ili 10g? 20g.? Koliko je potrebno vremena da se ova država dovede u red i da školstvo se unaprijedi i da izbacuje kvalitetne mlade ljude kojima će svijest biti na tom nivou da iskuse samo ono dobro od konzumiranja marihuane i alkohola?
    Po meni ako sad krenemo u pravu reformu društva za jedno 20 godina. Naravno ovo je optimistička procjena imajući u vidu kompletnu sliku i perspektivu crnogorskog društva.
    da bi se shtancovao takav mladi kvalitetni kadar potrebno je dnevno pola kila do kilo zestine i/ili dzoint,dva i to je to. ali, i naravno za sve je potreban trud i volja,bez toga nista. 20g mi je previse, recimo realna cifra je nekih dvadesetak dana. moze i neka samoinicijativna edukacija, ne trebaju nikakve institucije. dobar dragstor,diskont sa ljubaznim osobljem i/ili poshten diler. i najbolje kad se mlado magare osamostali na vrijeme i dodje do saznanja sta je dobro a sta lose.
    kakvo crno shkolstvo? pa svaki drugi nastavnik/profesor je pijandura. barem da ima priblizno isti broj duvacha pa ajde. ali uzdajmo se u mlade nade sto dolaze!



    u vezi legalizacije marihuane u cilju unapredjenja industrijske dijeltnosi, mislim da bi prvo i prvo trebalo posvetiti paznju razvoju prehrambene industrije u ovom slucaju stocharstva. a moramo priznati da je u nasoj zemlji upravo stocharstvo na ne bas zavidnom nivou.
    sto je dobro za ljude, dobro je i za zivotinje (ili obrnuto). a da bi nesto bilo dobro za ljude moraju da se izvrse neka dodatna isptivanja toga necega nad zivotinjama.
    znaci ujedno i razvoj veterinarske farmacije tj. testiranje kako marihuana reaguje na zivotinjama i konkretno koliko olaksava muke napr. stoci kad ide na klanje. vjerujem kad volovi, prasci i njhove lepse polovne idu na svoj poslednji zadatak, pod uticajem thca u svom krvotoku tj bezbrizni i rastereceni, definitvno organizam im proizvodi skoro nimalo stresnih hormona (kortizol,adrenalin,noraderanlin) i samim tim meso je bolje i sigurnije za konzumaciju. zivotinje se naprosto otimaju koja ce prva da dodje kasapinu na ruke, a nanbubrezna zlezda miruje i ne reaguje onako silovito kao kod standardnih klanja i smrtnih grcheva.
    koliko se puta desilo da neiskusni kasapin ili grupa njih dozivi neprijatnosi a ponekad i fizicku povredu od strane zivotinje koja odluci da skupo proda svoju kozu.

    iste metode bi se mogle primjeniti i kod azila za pse (mislim na te metode sedacije, nikako na klanje, mada mnogi azili upravo ubijaju svoje pse), sto bi smanjilo agresivnost pasa, nakon koje dolazi prilikom boravka u premalom prostoru s ostalim jednikama. samim time,nestala bi karakteristichna buka koju proizvodi lavez pasa i bukvalno mogao bi se nesmetano povecati broj azila, bez ikakvih smetnji po okolinu i sugradjane. doduse ako se komsije bune i njih treba edukovati i drogirati po kratkom postupku i nek to bude opomena svima onima koji misle da ce sprijeciti promjene i prosperitet!

  12. #237
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @schwarzkopf
    ne znam jesi li ozbiljan ili se salis, ali ja cu ti odgovoriti kao da si ozbiljan.
    ja ne znam ko bi jeo meso zivotinje koja ima thc u sebi, to je odma u startu problem, mozda jedino konzumenti marihuane pa pored dzointa da imaju kolacice od marihuane i meso od napusene zivotinje hahah , ovo preporuci onim restoranima u holandiju jer je tamo marihuana legalna.
    istrajan budi.

  13. #238
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    Za legalizaciju, odnosno masovno, nekontrolisano i pristupačno pušenje trave i konstantno nepitanje s mozgom mogu biti samo

    1) ljudi koji imaju previše novca, a samim tim nemaju nikakvu odgovornost te mogu sebi priuštiti danonoćnu obezglavljenost
    2) ljudi bez ikakvih obaveza i dugoročnih ciljeva
    3) ljudi razočarani u život (ovo važi samo za one sa 40+, u suprotnom je mentalna zaostalost u pitanju)
    4) Snoop Dogg
    Kao što rekoh, sloboda izbora za mene, kada meni odgovara, ali ne i za druge.

  14. #239
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije isto legalizovat čizburger i drogu. Tačka.

  15. #240
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Zashto bi neko vozio napushen...? Vozish li ti pijan...?
    Znači, pa da imaš 10 godina pa da shvatim? Na svaku stranu pijani ljudi ginu i nose druge u smrt, i lik pita ovo. Samo nam fali još naduvani utripovani likovi po putevima koji u sred vožnje utripuju da ih juri zmaj i pokosi narod po puteva i trotoara.

    Zašto bi neko vozio pijan? Jer ga noge ne drže da ide pješke kući, jer je debil, neodgovoran, jer mu je od alkohola smanjena (ionako mala) moć razmišljanja, taman nam fali još ovo i da izbijemo na prvo mjesto crne liste nesreća na putevima u Evropi. Što je još gore, kako da policajac utvrdi da je neko naduvan i da ga skloni iz saobraćaja? I to je samo jedan negativan aspekt, a ima ih i previše.

  16. #241
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Zashto bi neko vozio napushen...? Vozish li ti pijan...? U svakom sluchaju duzhe cesh zhivjeti pusheci travu nego jeduci smece iz meka... Kad su mnogo shtetnije stvari legalne, licemjerno je protiviti se legalizaciji marihuane...

    Sent from Tapatalk
    Ne bi možda vozili ja i ti pjani, ali i sam znaš koliko je to česta pojava među omladinom 18-25 godina... ne vidim zašto bi se bojali i napušeni da sjednu za volan, pogotovo što bi im u slučaju zaustavljanja alkometar pokazao 0.. svakako, svjesan i pod dejstvom nekog od opijata ne rasuđuješ jednako, tako da ...

  17. #242
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Znači, pa da imaš 10 godina pa da shvatim? Na svaku stranu pijani ljudi ginu i nose druge u smrt, i lik pita ovo. Samo nam fali još naduvani utripovani likovi po putevima koji u sred vožnje utripuju da ih juri zmaj i pokosi narod po puteva i trotoara.

    Zašto bi neko vozio pijan? Jer ga noge ne drže da ide pješke kući, jer je debil, neodgovoran, jer mu je od alkohola smanjena (ionako mala) moć razmišljanja, taman nam fali još ovo i da izbijemo na prvo mjesto crne liste nesreća na putevima u Evropi. Što je još gore, kako da policajac utvrdi da je neko naduvan i da ga skloni iz saobraćaja? I to je samo jedan negativan aspekt, a ima ih i previše.
    Zmajevi...? O chemu ti prichash...?

    Postoje testeri, no naravno ni to ne znash...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  18. #243
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne, ne koristim je, pa nisam ni upoznat.

  19. #244
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    ne postoje prividjanja nikakva prilikom konzumacije trave.

  20. #245
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Caesar napisa da mu se priviđalo da pucaju iz snajpera i da je imao shodno tome "prilagođenu" vožnju?

    Ako se šalio, ja onda ne shvatih ironiju, nego mi ne djeluje da je tako.

  21. #246
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    21. vijek, ne moraš nešto koristiti da bi znao dejstva... Dovoljno je da ne glumiš moralistu i pročitaš par rečenica na netu...
    #fakenews

  22. #247
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    ja sam pogledao dosta dokumantaraca o travi, njenom dejstvu, koriscenju, upotrebi u medicini...

    zakonom je kaznjiva voznja u alkoholisanom stanju. tako se i moze propisati uredba i za voznju pod dejstvom trave i cao..

    Mada vecina smrtnih slucajeva nastalih u saobracaju, ili udesa uopste uglavnom nisu izazvani zbog voznje u alkoholisanom stanju, no zbog drugih faktora..

  23. #248
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čuj ovoga... Ni najmanje nije nemoralno koristiti marihuanu. Jedino što je glupo, nego to je opet stvar izbora. Mada ništa više gluplke od pušenja cigara ili ubijanja od alkohola. Ali marihuana + vožnja, ili upravljanje mašinama i sl je i glupo i opasno i ne tiče se onda samo osobe koja je koristi. Ja nemam nikakav problem sa time šta ko radi sa sobom i svojim tijelom, dokle god ne ugrožava druge. To mi je osnovnu princip. Ali ako legalizacija i upotreba iste u bilo kojo situaciji ugrožava bilo koga osim lice koje to konzumira, onda sam protivu legalizacije.

  24. #249
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    glupo razmisljas.

    I alkohol je legalizovan, pa sto se desava s ljudima koji ga konzumiraju? Oce li udarit nekog dok voze? oce li se pobit kroz grad i pravit nerede zbog pijanstva? Pa eto ga alkohol opet legalan.

    A tvrdim da ni 10. dio problema osoba koja konzumira travu ne moze izazvat kao osoba koja je pod dejstvom alkohola.

  25. #250
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Istina je to što kažeš, ali nije samo vožnja pod dejstvom marihuane jedini razlog protiv, ima ih mnogo više.

Page 10 of 48 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •