Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 45

Thread: I: Renault Megane

  1. #1
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default I: Renault Megane

    E ovako, zanima me da li ovaj auto 2003. god, 1,5, dizel, 120000 presao, ima senzore za kisu i parkiranje, nove gume i felne, sasvrseno ocuvan, naime kupca vrijedi 4500evra, s tim da bi cijena mogla ice dolje 100-200-300 evra dolje?
    Iskocio mi je, nijesam bas siguran da li mu je to realna cijena, ali auto def savrseno ocuvano.
    Misljenja?
    Tu es mon héro!

  2. #2
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to je sasvim ok cijena,s'obzirom na to da 2005-06 godiste se krece od 5,500-6,000.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Vrijedi, samo mu je gotovo sigurno vraćena kilometraža... Provjeri kod majstora, najbolje u Alliance, plus da se vidi stanje motora, itd, ništa ti ne znaci što je samo spolja "očuvan"... Ja imam Scenica, uvezen iz Francuske, kraj 2008. godine, isti motor, a prešao je pravih 150 000...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  4. #4
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Ali on je unutra ocuvan full, ko da nije vozen. Ima li dje u Nk da se vidi to oko motora i predjene kilometraze?
    Tu es mon héro!

  5. #5
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najblize ti je kod Rakocevica na novo selo da ga provjeris . Ti modeli imaju malo problema tako da preporucujem koji evric vise pa da uzmes redizajn jednog dana .

  6. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ali on je unutra ocuvan full, ko da nije vozen. Ima li dje u Nk da se vidi to oko motora i predjene kilometraze?
    Vjeruj mi da se čitavo auto može našminkat i promjeniti enterijer da izgleda kao novo, i to ne za tako velike pare
    1.5 DCI, tog godišta, iz Francuske jednostavno mora da je više prešao
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  7. #7
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Pa recite mi koji su to problemi koje bi mozda imao?
    A kad vec pominjete nesto drugo za 4000-4500 sta bi mogao uzeti, a da je sto novije?
    Tu es mon héro!

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    869
    Thanks Thanks Received 
    267
    Thanked in
    102 Posts

    Default

    realno, nema sanse da je to prava kilomtraza. to je dizel oni se samo i kupuju da bi put bio sto isplativiji, obicno se u ino kupuju da se ide na posao koji je u prosjeku oko 100km udaljen od kuce, i tako par godina i naravno onda se prodaju... najbolje je sam da izracunas...

    kad se vec daju pare za auto, povedes ga u ovlasceni servis platis da ga provjere i to je to... stim sto se ponekad ne moze ocitati prava predjena kilometraza...

    - ta kilometraza je jako popularna kod nas u cg, obidji sve placeve i obicno je to od 120-150.000km bez obzira koje je godiste auto.
    ja imam auto 97g dizel i presao je 340.000 i mislim da je to skroz realno
    Last edited by VooDooPrle; 05-01-12 at 11:06.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  9. #9
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Gornja Gorica
    Posts
    1,455
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nista to ne mora da znaci, moguce je da mu je prava kilometraza... Vozio ga neki matori tip ili momak koji ispadne do grada i nazad, sve zavisi od slucaja do slucaja. Cinjenica je da je 95% megana kod nas kilometraze 90-120k, ovi Cetinjani nas unistise, ne znamo sta kupujemo
    Sa autom u servis druze na kontrolu motora, vidi je li udaran, farban, ako je sve ok, uzimaj...

  10. #10
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Ok, cijenim svaku sugestiju... Dopalo mi se auto, ali sam htio cuti strucne ljude o tome.
    Da li bi mogao za te pare neki bolji auto naci?
    Tu es mon héro!

  11. #11
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    869
    Thanks Thanks Received 
    267
    Thanked in
    102 Posts

    Default

    ja bih za te pare gledao otkaviju 1.9tdi objektivno
    a subjetkivno alfu jtd
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  12. #12
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Posto se ne razumijem, a nam da ovaj Megan trosi 5l, treba mi mali potrosac...
    Tu es mon héro!

  13. #13
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    147 JTD 2002. godiste momak prodaje na forumima dobra je crvena
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  14. #14
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    869
    Thanks Thanks Received 
    267
    Thanked in
    102 Posts

    Default

    mozda ti je onda bolje naci klia 1.5dci 2005+ godiste za te pare... sto se tice prostora mala ti je razlika unutra
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  15. #15
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    869
    Thanks Thanks Received 
    267
    Thanked in
    102 Posts

    Default

    http://www.autodiler.me/auto_oglasi/2819

    2008 sa 150,000km

    moguce da je bio neko dostavno auto (maknu se zadnja sjedista)... obicno je to kupe, bijeli tipa punta i sl
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  16. #16
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Jb 2 vrata...
    Ali nijeste mi rekli sta su najcesci problemi kod Megana?
    Tu es mon héro!

  17. #17
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    ja mislim da je to jaka cijena za to godiste ima ih 06-07 za 4700-5000 pa bolje pridat jos 500e za 3 god mladje

  18. #18
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Gornja Gorica
    Posts
    1,455
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ima ih za te pare, to stoji, ali treba vidjeti to auto kako je kad se uveze, a kako je kad se nasminka odje.. Isto tako, treba vidjeti odakle je uvezeno jer je druga prica Megan iz Francuske i megan iz Italije npr.
    To je cijena sasvim korektna ako je auto dobro kao sto kazes...

  19. #19
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,260
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    http://www.autodiler.me/auto_oglasi/2819

    2008 sa 150,000km

    moguce da je bio neko dostavno auto (maknu se zadnja sjedista)... obicno je to kupe, bijeli tipa punta i sl
    Vidi mu razlicite felme (ili makar rotkape) sa lijeve i desne strane auta! Hahaha vrh. Nego, nema to puno veze.

    Loše strane renoa generalno su: uzasno skup servis!!! Alliance dere, ali bas dere. 20€ za promjenu antifriza (moj antifriz!!!). Megan je OK auto, kvalitetni su, ali kad pocne da ti crkava, spremi se na velike troskove. Zato je po meni mnogo bolje kupiti mazgu od Škode kojoj 150,000km ne znaci nista i moze jos tri puta toliko, a za megana to znaci lagani kraj, jos 50-70,000 uz ulaganja i mozeš ga baciti.

    Sto se mene tice, renault bio jednom u moju kuću, naredni put samo i jedino kao službeni auto. Ja trošiti pare na održavenje renoa vise neću.

    Ako ga planiras kratkoročno, dok ne počne sa kvarovima...uzmi ga ako je dobro ocuvan.

    Nadam se da sam pomogao.

  20. #20
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno na vozilima izlozenim na placeve na Cetinje je kilometraza nekako na isti kalup ovaj megan o kome je ovdje rijec mislim da je uvezen iz njemacke sto je veliki +. Polako i srecno...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Koliko je servis u Rokspedu za Golfa, koliko u Aliance za Megana i koliko za Auris u Efelu?

    Zovni pa napisi cijene.

    Ja sam uradio veliki servis za ovakav Megane (1.5dci 105ks 2006 god) za 220 eura - garanacija 60.000 km. Kaisevi, vodena pumpa, natezaci, anrifriz.... E ako je ovo nekome skupo neka fino parkira auto ispred zgrade i pocne da ide pjeske.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
    Last edited by GaD; 05-01-12 at 13:46.

  22. #22
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Da, da, koliko am shvatio auto je iz Njemacke uvezeno... Zar ima razlike odakle je uvezeno?
    Box, nov je stvarno... Ali me zanimalo koji su moguci problemi.
    Tu es mon héro!

  23. #23
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,260
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Kod mene nije bilo prevelikih problema (crkao alanser nakon 100,000km sto je sasvim OK), renoove masine su po pravilu mnogo dobre. Mehanika je ta koja nervira: crkne ti lezaj (koji kow VW grupacije kosta 30€), kod renoa mora da se mijenja glavcina kompletna i to kosta 100€. Takve stvari uzasno iritiraju. Jebeni amortizer je 100€, kod skode je 60€ npr. Gumice na zglobove sto drze mast-ulje 30€reno, 12€ VW. Samo ulje za mjenjač je skuplje za 30% kod renoa....to pije pare. Stopu motora su mi mijenjali na 100,000€ i to je bilo 80€. Desna poluosovina 150€ plus ruke. Glava upravljača 150€ plus ruke. Stopa motora+poluosovina+glava upravljaca+ruke=550€!!! Ubili su me. Iste stvari su kostale dosta manje za npr golf4i5! Isti servis je mogao da se odradi za 350€.

    Pride, ta ista mehanika je dosta losijeg kvaliteta nego kod Škode ili Opela recimo. KAd imas losiji kvalitet, interval trajanja je manji i prije ces morati da ga servisiras a kako rekoh djelovi su skuplji pa ce ti biti i raniji servis i vise para za njega.

    Generalna razlika kod njemaca i 'talijana je sto je njemacka "kultura" takva da jako paze kako odrzavaju auta i ne zale dati pare za servise. Kod talijana je slicno kao kod nas: boli ih uvo, voze dok ne crkne. Ovo je generalno pravilo sto ne znaci da postoji 30% izuzetaka. Ako je neki talijan to vozio sa normalnim odnosom prema autu i imao je obzira kad su redovni servisi u pitanju: to je prava stvar, bez obzira dje zivi prvi vlasnik. Bitno je samo da imas servisnu knjizicu (pod uslovom da nije falsifikovana - sto nikada neces saznati), i da je popunjena lijepo od ovlascenog servisera i sl...

  24. #24
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by box View Post
    Kod mene nije bilo prevelikih problema (crkao alanser nakon 100,000km sto je sasvim OK), renoove masine su po pravilu mnogo dobre. Mehanika je ta koja nervira: crkne ti lezaj (koji kow VW grupacije kosta 30€), kod renoa mora da se mijenja glavcina kompletna i to kosta 100€. Takve stvari uzasno iritiraju. Jebeni amortizer je 100€, kod skode je 60€ npr. Gumice na zglobove sto drze mast-ulje 30€reno, 12€ VW. Samo ulje za mjenjač je skuplje za 30% kod renoa....to pije pare. Stopu motora su mi mijenjali na 100,000€ i to je bilo 80€. Desna poluosovina 150€ plus ruke. Glava upravljača 150€ plus ruke. Stopa motora+poluosovina+glava upravljaca+ruke=550€!!! Ubili su me. Iste stvari su kostale dosta manje za npr golf4i5! Isti servis je mogao da se odradi za 350€.

    Pride, ta ista mehanika je dosta losijeg kvaliteta nego kod Škode ili Opela recimo. KAd imas losiji kvalitet, interval trajanja je manji i prije ces morati da ga servisiras a kako rekoh djelovi su skuplji pa ce ti biti i raniji servis i vise para za njega.

    Generalna razlika kod njemaca i 'talijana je sto je njemacka "kultura" takva da jako paze kako odrzavaju auta i ne zale dati pare za servise. Kod talijana je slicno kao kod nas: boli ih uvo, voze dok ne crkne. Ovo je generalno pravilo sto ne znaci da postoji 30% izuzetaka. Ako je neki talijan to vozio sa normalnim odnosom prema autu i imao je obzira kad su redovni servisi u pitanju: to je prava stvar, bez obzira dje zivi prvi vlasnik. Bitno je samo da imas servisnu knjizicu (pod uslovom da nije falsifikovana - sto nikada neces saznati), i da je popunjena lijepo od ovlascenog servisera i sl...
    Odlicno si ovo objasnio... Ne znam, sad s me bacio u dilemu stvarno jer sam ja gotovo bio rijesio da njega trgujem, samo sam za cijenu pitao...
    Ali za te pare ja mislim da ne bi mogao novije i ocuvanije auto da uzmem.
    Tu es mon héro!

  25. #25
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Gornja Gorica
    Posts
    1,455
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako ti sta znaci, ima mi otac megana, 2007 godiste 1,5dci...Dvije godine je kod nas, kupljen u mobile namos. Presao pravih 168k. Kad je kupljen uradjen mu je veliki servis i od tada redovno mali servis, drugo nista i ide kao i onog dana kada je trgovan, bas nikakvih problema do dana danasnjeg. Jeste osjetljivije od vw, audija i automobila iz te klase, ali uz redovno odrzavanje, moze dosta..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Renault Megane 1.9 dCi i Renault Clio 1.2 16v
    By striker25 in forum Vozila i oprema
    Replies: 6
    Last Post: 25-12-11, 22:14
  2. P: Renault Megane 1,5 dci
    By Machiavelli in forum Vozila i oprema
    Replies: 17
    Last Post: 08-12-11, 18:40
  3. Renault Megane
    By v.ognjanovic in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 12
    Last Post: 24-09-10, 00:35
  4. P: Renault Megane
    By AccessDenied in forum Ostali oglasi
    Replies: 109
    Last Post: 09-07-10, 00:42
  5. Renault Megane II
    By Silvester in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 17
    Last Post: 10-08-04, 14:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •